Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Didimaki13 είπε:

Δεν έπινα ποτέ αναψυκτικά και τώρα έχω λυσσάξει στην κοκα κολα. Έχω και τον άντρα μου που φωνάζει ότι έχει καφείνη και δεν κάνει.

Δεν ξέρω να σου απαντήσω κορίτσι μου αλλά εύχομαι όλα να πάνε καλά. Καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Εμένα πλέον έχουν ησυχάσει πολύ, την μια την νιώθω ελάχιστα, ίσως παίζει ρόλο και η θέση και ότι είναι και δυο και δεν έχουν πολύ χώρο. Θα ρωτήσω κι εγώ τον γιατρό όταν πάω.

Εγώ παίρνω εδώ και μήνες d αλλά δεν έχω παρατηρήσει κάτι.

Υπομονή κορίτσι, εμένα πλέον με πιάνουν και λιγούρες και δεν μπορώ να την παλέψω την διατροφή καθόλου.

Πάντα όταν τρώω ελαφρά και όχι αρκετή πρωτείνη το βράδυ την επόμενη έχω αυξημένο το νηστείας (εμένα εκεί είναι το πρόβλημα), βοηθάει επίσης να πίνεις και πριν κοιμηθείς ένα ποτήρι γάλα.

Μπράβο! Μεγαλώνουν τα μωράκια μας!

Πρόσεξε μόνο γιατί ότι τρώμε την μέρα επηρεάζει και την επόμενη το νηστείας, δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι απλά να το έχεις στο νου σου. Πχ μια μέρα έφαγα 2 φορές μακαρόνια με σάλτσα, το βράδυ προσπάθησα να φάω πρωτείνη, ενω τα μεταγευματικά μου ήταν σούπερ (ποτέ δεν έχω θέμα σε αυτά) την επόμενη το νηστείας ήταν 98 και μου έχει δώσει όριο το 95.

Μόνο αυγά μελάτα τρώω σε όλη την εγκυμοσύνη, εφόσον το ασπράδι είχε βράσει καλά δεν νομίζω ότι υπάρχει θέμα. Απο το μυαλό μου βέβαια το λέω, ,εγώ δεν μπορώ με τίποτα να φάω βραστό αυγό, μόνο μελάτο, δεν έχω ρωτήσει και τον γιατρό ποτέ όμως.

 

Καλημέρα κορίτσια! Είστε όλες καλά; Εμείς χθες παραλάβαμε το καρότσι, τα αυγά και τις βάσεις, πήρα και κάτι ψιλοπράγματα που μας έλειπαν. Τώρα μου λείπουν νυχτικά, σουτιέν θηλασμού, μεγάλα εσώρουχα. Ιδανικά θα ήθελα αρχές 8ου να έχω έτοιμη και την βαλίτσα για το μαιευτήριο γιατι με τα δίδυμα ποτέ δεν ξέρεις.

Θέλω να σας ρωτήσω, τα υφάσματα από το αυγό και το καρότσι πρέπει να πλυθούν πρώτα; Επίσης θέλω να αγοράσω νυχτικά που να βολεύουν και με τον θηλασμό αλλά όπου ψάχνω έχουν 35 ευρώ το ένα, έχετε βρει πουθενά πιο οικονομικά; 

Κοίτα καλό θα ήταν εγώ που δεννμ ειμαι υποχωνδρια ίσως να μην τα επλενα μόνο θα τα ψέκαζαν με κανένα αντισηπτικό εξάλλου δεν ακουμπάνε απευθείας τα μωράκια εκεί 

3 ώρες πρίν, Vlal είπε:

Έφαγα μελάτο αυγο!!!!έχω κατά αγχωθει λέτε να πάθω τπτ;;;

Οχι καλε τι να πάθεις και εγώ έφαγα τρώω συχνά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

 

SOS

Κορίτσια μου SOS! 

Η Ιωάννα μας χρειάζεται όλη μας την θετική ενέργεια. Είναι στην κλινική με κολικό εντέρου. Παραπάνω λεπτομέρειες θα σας πει η ίδια όταν θα μπορεί. 

Μου ζήτησε να σας το μεταφέρω και να σας ζητήσω να της στείλουμε δύναμη κ θετικότητα! 

Θα πάνε όλα καλά αγάπη μου! @iwanna24

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , VDald είπε:

 

SOS

Κορίτσια μου SOS! 

Η Ιωάννα μας χρειάζεται όλη μας την θετική ενέργεια. Είναι στην κλινική με κολικό εντέρου. Παραπάνω λεπτομέρειες θα σας πει η ίδια όταν θα μπορεί. 

Μου ζήτησε να σας το μεταφέρω και να σας ζητήσω να της στείλουμε δύναμη κ θετικότητα! 

Θα πάνε όλα καλά αγάπη μου! @iwanna24

@iwanna24 κοριτσάκι μου όλα θα πάνε καλά!! Έχεις όλη μας την θετική ενέργεια να πάνε όλα καλά και να είσαι γρήγορα κοντά μας . εξάλλου είσαι η ψυχή της παρέας και είσαι πολύ δυνατή!!! Τα φιλιά μας σε σένα και την μπέμπα σου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@iwanna24 φίλη μου!!! Όλα θα είναι τέλεια!! Σου στέλνουμε οοοοολη μας την θετική ενέργεια και πολύ πολύ αγάπη!

Πολλά περαστικά, πολλά φιλάκια σε σένα και την μπέμπα.

Υγ. Γύρνα γρήγορα ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Vlal είπε:

Είναι παστεριωμένο στην μαγιονέζα του εμπορίου....συν ότι τρώω βιγκαν πιο πολύ μου αρέσει

Άρα μπορούμε να φάμε μαγιονεζα;; 

@iwanna24 διαισθανομουν ότι κάτι συνέβαινε και δεν μπήκες 2 μέρες!! Όλα θα πάνε καλά!! Περαστικά!!Έχεις τη θετικη μας σκέψη!! ♡♡♡

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@iwanna24κοριτσάκι μου έχεις την θετική ενέργεια απ όλες τις εγκυουλες κ τα μωράκια!θα πάνε όλα μια χαρά!κάνε λίγο υπομονή κ θα περάσει!φιλάκια πολλα

1 hour ago, VDald είπε:

Μην ανησυχείς, δεν θα πάθεις τίποτα. 

Εγώ κορίτσια δεν είμαι καλά. Με έχει ταράξει το στομάχι μου κ συνέχεια κοιμάμαι. Πήρα Gaviscon σήμερα μπας κ δω βελτίωση. Μεγάλωσε κ το μωρό κ πιέζει.. 30 εβδομάδων πια.. 

Περαστικά με το στομάχι σου!πιστεύω να σε βοηθήσει το φάρμακο!για τον ύπνο καλά κάνεις!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@iwanna24 εύχομαι ολόψυχα να γίνεις γρήγορα καλά και να κάνεις Πάσχα μαζί με την οικογένεια σου αγκαλιασμενοι!!!

Θα ανάψω ένα κερακι για εσένα ξεχωριστά αλλά και για όλες τις εγκυουλες να μας πάνε όλα καλά!!! :x

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VDald said:

 

SOS

Κορίτσια μου SOS! 

Η Ιωάννα μας χρειάζεται όλη μας την θετική ενέργεια. Είναι στην κλινική με κολικό εντέρου. Παραπάνω λεπτομέρειες θα σας πει η ίδια όταν θα μπορεί. 

Μου ζήτησε να σας το μεταφέρω και να σας ζητήσω να της στείλουμε δύναμη κ θετικότητα! 

Θα πάνε όλα καλά αγάπη μου! @iwanna24

Και μπήκα σήμερα να σας διαβάσω και θα έγραφα τι κάνει η κόρη @iwanna24.. Περαστικά και γρήγορη ανάρρωση, τόσα άντεξες, το τελευταίο να είναι αυτό..

Εγώ κορίτσια ακόμη παλεύω με τον κόβιντ, με σακάτεψε.. ύπνος ελάχιστος, μπούκωμα και ιδρώτας άφθονα.. 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, VDald είπε:

 

SOS

Κορίτσια μου SOS! 

Η Ιωάννα μας χρειάζεται όλη μας την θετική ενέργεια. Είναι στην κλινική με κολικό εντέρου. Παραπάνω λεπτομέρειες θα σας πει η ίδια όταν θα μπορεί. 

Μου ζήτησε να σας το μεταφέρω και να σας ζητήσω να της στείλουμε δύναμη κ θετικότητα! 

Θα πάνε όλα καλά αγάπη μου! @iwanna24

Όλα τέλεια θα πανε κοπελάρα μου όλη η θετική μας σκέψη μαζί της να της πεις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 25 λεπτά , khaleesi είπε:

Και μπήκα σήμερα να σας διαβάσω και θα έγραφα τι κάνει η κόρη @iwanna24.. Περαστικά και γρήγορη ανάρρωση, τόσα άντεξες, το τελευταίο να είναι αυτό..

Εγώ κορίτσια ακόμη παλεύω με τον κόβιντ, με σακάτεψε.. ύπνος ελάχιστος, μπούκωμα και ιδρώτας άφθονα.. 

Περαστικά κορίτσι μου!ρωτά να πιεις κ βιταμίνες είναι σημαντικό στον κορονοιο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, khaleesi said:

Και μπήκα σήμερα να σας διαβάσω και θα έγραφα τι κάνει η κόρη @iwanna24.. Περαστικά και γρήγορη ανάρρωση, τόσα άντεξες, το τελευταίο να είναι αυτό..

Εγώ κορίτσια ακόμη παλεύω με τον κόβιντ, με σακάτεψε.. ύπνος ελάχιστος, μπούκωμα και ιδρώτας άφθονα.. 

Ίσως κ εγώ βγω θετική σε κανα δυο μέρες, γιατί σήμερα βγήκε θετικός ο αδερφός μου ο οποίος ήταν εδώ έως κ το Σάββατο. Γενικά νοιώθω χάλια, πολύ χάλια. 

Περαστικά εύχομαι κ σε σένα κορίτσι. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , VDald είπε:

Ίσως κ εγώ βγω θετική σε κανα δυο μέρες, γιατί σήμερα βγήκε θετικός ο αδερφός μου ο οποίος ήταν εδώ έως κ το Σάββατο. Γενικά νοιώθω χάλια, πολύ χάλια. 

Περαστικά εύχομαι κ σε σένα κορίτσι. 

Μπορεί να την γλιτώσεις!αν όχι εύχομαι να περάσει γρήγορα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, marilia35 είπε:

Με γεια τα πραγματικά σας!εγώ στο πρώτο παρόλο που στο καρότσι έβγαιναν τα υφάσματα δν τα είχα πλύνει!μόνο τις πάντες στην κούνια σεντόνια σελτε στρώματος!νυχτικιές θηλασμού αγόρασα απ' το σάιτ mwro mou την είχε 19€ καλή είναι!κ μια ακόμα που δν είναι θηλασμού αλλά έχει τιράντες δετες στα 20€ απο άλλο σάιτ!

Εγώ έχω θέμα συνήθως στην μέτρηση μετά το πρωινό!χτες το βράδυ έφαγα μπιφτέκι λαχανικών με πίτα κ είχα 120 κ ο άντρας μου πεινερλι με πατάτες κτλπ κ είχε 77 χαχαχα!για τα αναψυκτικά που λες αγορασα πράσινο τσάι με λεμόνι χωρίς ζάχαρη με δροσίζει δν λέω σαν την κόκα κόλα αλλά απ' το τιποτα

Περαστικά και γρήγορα στην Ιωάννα! Νομίζω σε μεγάλη ποσότητα δεν κάνει το πράσινο τσάι.. για γκουγκλαρε το κιόλας μήπως θυμάμαι λάθος! Για νυχτικά κ εγώ ψάχνω αλλά πανάκριβα είναι αυτά τα του θηλασμού κτλ. Εγώ λέω να πάρω αλλά με ραντουλες κ να τις κατεβάζω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, marilia35 said:

Περαστικά κορίτσι μου!ρωτά να πιεις κ βιταμίνες είναι σημαντικό στον κορονοιο

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι, ναι παίρνω απ’ όλα..

43 minutes ago, VDald said:

Ίσως κ εγώ βγω θετική σε κανα δυο μέρες, γιατί σήμερα βγήκε θετικός ο αδερφός μου ο οποίος ήταν εδώ έως κ το Σάββατο. Γενικά νοιώθω χάλια, πολύ χάλια. 

Περαστικά εύχομαι κ σε σένα κορίτσι. 

Μακάρι να τη γλίτωσες, ή ακόμη και θετική να βγεις να το περάσεις ήπια.. Γιατί νιώθεις χάλια; Αγχώθηκες;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...