Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Dream85 είπε:

Σε ευχαριστώ!

Λόγω του κοντού  τραχήλου (ο οποίος τελικά χτες ήταν 3εκ κ κλειστός) και χαμηλού πλακούντα, είμαι από την αυχενική κ μετά καναπέ και κρεββάτι. Το μόνο που έκανα είναι που Με πήγε ο άντρας μου το Σάββατο σε ένα μαγαζί να δούμε καρότσια και κάτσαμε μάξιμουμ 20’ και εγώ ήμουν καθιστή σε καρέκλα, ΟΤΕ σήκωσα κάτι και μετά έβγαλα όλη την ημέρα αγκυλωμένη στο κρεββάτι..και Κυριακή πάλι όλη μέρα ξαπλωμένη. 

ουτε μαγειρεύω να φανταστείς, μόνο τοστ φτιάχνω όταν είμαι μόνη μου και πεινάω.

ουτε ενόχληση είχα, ξαφνικά σηκώθηκα από τον καναπέ να πάω ψυγείο και βλέπω αίμα. Μετά δεν περιγράφω πόσο αίμα έφυγε γιατί ήταν μια αηδία. Πλύθηκα και ενημέρωσα τον γιατρό ότι πάω κλινική και βρεθήκαμε εκεί. 

ευτυχως δεν ξαναείδα αίμα αλλά δεν σηκώνομαι ούτε για κατούρημα. 

φοβαμαι ότι είναι δύσκολη η εβδομάδα που είμαι για να υποχωρήσει η αποκόλληση. Αν ήμουν 1ο τρίμηνο θα ήταν πιο εύκολα αλλά τώρα το φοβάμαι..

 

Όλα θα πάνε καλά και θα πάρεις εξιτήριο να συνεχίσεις την εγκυμοσύνη σου!! Το πρόλαβες!! Θα περάσει σύντομα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Dream85 είπε:

Σε ευχαριστώ! :wub:
Θυμάμαι που το έλεγες ότι μετά τις 28 είναι βιώσιμο. Θα κάνω και ντοπλερ εδώ και θα μείνω όσο μου πουν. Τράβηξα τέτοιο αγώνα να φτάσω μέχρι εδώ, δεν εγκαταλείπω. Όσο χρειαστεί για να πάρει κ άλλες εβδομάδες.

Μετά τις 26 είναι βιώσιμο...

Μην ανησυχείς με τη βιωσιμότητα...απλά για να πάρει βάρος...να μην μείνετε καιρό μακριά ο ένας από τον άλλο.

Θα τα καταφέρεις. Να είσαι σίγουρη. 

Έκανες καρδιοτογραφο;

Έχεις συσπάσεις;

Τράχηλος κλειστός, πολύ καλό αυτό. Δεν πας για γέννα με τίποτα. 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , iwanna24 είπε:

Μετά τις 26 είναι βιώσιμο...

Μην ανησυχείς με τη βιωσιμότητα...απλά για να πάρει βάρος...να μην μείνετε καιρό μακριά ο ένας από τον άλλο.

Θα τα καταφέρεις. Να είσαι σίγουρη. 

Έκανες καρδιοτογραφο;

Έχεις συσπάσεις;

Τράχηλος κλειστός, πολύ καλό αυτό. Δεν πας για γέννα με τίποτα. 

Όχι ρε συ από εχτές το βράδυ ακόμα δεν μου έχουν κάνει nst και περιμένω τον γιατρό να του το πω. Τι κάνω εδώ αν είναι απλά να μου κάνουν υπέρηχο και να μου παίρνουν πίεση..

συσπασεις δεν έχω κάνει καθόλου γιατί παίρνω 3 ουτρο και 3 μαγνήσια 

Link to comment
Share on other sites

@Dream85 μια συμβουλή να είσαι ηρεμη γιατί όλα καλά θα πάνε και τζάμπα στεναχωριέσαι.

Εγώ είχα μπει μέσα στις 26 με 27 εβδομάδες και βγήκα στις 37 για άλλο λόγο βέβαια! Το πρώτο μαξιλάρι είναι στις 28, μετά στις 32 και μετά στις 34. Γενικά έχω την εντύπωση ότι θα κάτσεις λίγες μέρες και εφόσον δεν έχεις συσπάσεις θα πάρεις εξιτήριο. έτσι είχε γίνει με μια κοπέλα.

Εγώ ήμουν πολύ στεναχωρημένη όλο το καιρό και η διπλανή μου ήταν χαλαρή, έβλεπε ταινίες διάβαζε βιβλία. Μετά από καιρό διαπίστωσα ότι τα βίωνα πολύ παραπάνω από ότι έπρεπε. Όποτε και εσύ χαλάρωσε γιατί έτσι θα είναι καλύτερα για σένα και το με μωρό! Κάνε πράγματα για να ξεχνιεσαι.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Dream85 είπε:

Όχι ρε συ από εχτές το βράδυ ακόμα δεν μου έχουν κάνει nst και περιμένω τον γιατρό να του το πω. Τι κάνω εδώ αν είναι απλά να μου κάνουν υπέρηχο και να μου παίρνουν πίεση..

συσπασεις δεν έχω κάνει καθόλου γιατί παίρνω 3 ουτρο και 3 μαγνήσια 

Καλό είναι να κάνεις καρδιοτοκογραφο να δεις τι παίζει.

Θεωρώ όμως ότι θα μείνεις λίγο και θα βγεις...

Τώρα και αν κάτσεις, θα βλέπεις συχνά το μωράκι σου...

Περνάει ο καιρός.

Να μας στείλεις να μας πεις. 

Θα περιμένουμε νέα σου ❤️

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Xioni είπε:

@Dream85 μια συμβουλή να είσαι ηρεμη γιατί όλα καλά θα πάνε και τζάμπα στεναχωριέσαι.

Εγώ είχα μπει μέσα στις 26 με 27 εβδομάδες και βγήκα στις 37 για άλλο λόγο βέβαια! Το πρώτο μαξιλάρι είναι στις 28, μετά στις 32 και μετά στις 34. Γενικά έχω την εντύπωση ότι θα κάτσεις λίγες μέρες και εφόσον δεν έχεις συσπάσεις θα πάρεις εξιτήριο. έτσι είχε γίνει με μια κοπέλα.

Εγώ ήμουν πολύ στεναχωρημένη όλο το καιρό και η διπλανή μου ήταν χαλαρή, έβλεπε ταινίες διάβαζε βιβλία. Μετά από καιρό διαπίστωσα ότι τα βίωνα πολύ παραπάνω από ότι έπρεπε. Όποτε και εσύ χαλάρωσε γιατί έτσι θα είναι καλύτερα για σένα και το με μωρό! Κάνε πράγματα για να ξεχνιεσαι.

 

Έχω την Μαμα μου εναλλάξ με τον σύζυγο, βλέπω netflix, διαβάζω ένα βιβλίο για τους άντρες, κάνω online παραγγελίες μουρουδιακα (σήμερα αγορασα από το hm καλύμματα για την αλλαξιερα) όποτε περνάει κάπως ο χρόνος μου και να είμαι χαλαρή. 
ασε που όπως λέτε, νιώθω σιγουριά που είμαι μέσα 

ειστε όλες φανταστικές! Νιώθω ότι σας έχω δίπλα μου 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dream85 said:

Έχω την Μαμα μου εναλλάξ με τον σύζυγο, βλέπω netflix, διαβάζω ένα βιβλίο για τους άντρες, κάνω online παραγγελίες μουρουδιακα (σήμερα αγορασα από το hm καλύμματα για την αλλαξιερα) όποτε περνάει κάπως ο χρόνος μου και να είμαι χαλαρή. 
ασε που όπως λέτε, νιώθω σιγουριά που είμαι μέσα 

ειστε όλες φανταστικές! Νιώθω ότι σας έχω δίπλα μου 

Ολα καλά θα πάνε!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Dream85 κορίτσι μου τώρα είδα το μήνυμα σου! Όπως έγραψαν και τα κορίτσια πιο πάνω είσαι στο πιο ασφαλές μέρος και όλα θα πάνε καλά! Να μας γράφεις κ εμάς εδώ να περνάει η ώρα σου! Μπες και τικ τοκ δεν θα καταλαβαίνεις πως θα περνάει η ώρα!

Εγώ κορίτσια από χτες πάω συνεχεια τουαλέτα για no. 2 και με έχει αγχώσει λίγο αυτό. Γιατί λένε ότι προς το τέλος ενεργήσε συνέχεια να αδειάσει το έντερο (σε κάποιες περιπτώσεις) και τώρα που σας γράφω νιώθω κ πόνο στη μέση.. Τώρα μπορεί απλά να μη χωράει ο μπέμπης έτσι. Δεν έχω στείλει ακόμα στον γιατρό μου. Η μέση τώρα με έπιασε θα περιμένω λίγο να δω πως θα πάει. 

Αλλά δεν έχω τίποτα έτοιμο ούτε βαλίτσα ούτε χώρο για το μωρό γιατί κάνουμε κ την ανακαίνιση και έλεγα από την άλλη βδομάδα να μαζέψω τα πράγματα που έχω μοιράσει!! Έστω το λίκνο να τον βάλω μέσα! Ούτε τα ρούχα του δεν έχω πλύνει σήμερα πήρα απορρυπαντικο!! 

*είμαι 35η βδομάδα 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Evaki19 είπε:

@Dream85 κορίτσι μου τώρα είδα το μήνυμα σου! Όπως έγραψαν και τα κορίτσια πιο πάνω είσαι στο πιο ασφαλές μέρος και όλα θα πάνε καλά! Να μας γράφεις κ εμάς εδώ να περνάει η ώρα σου! Μπες και τικ τοκ δεν θα καταλαβαίνεις πως θα περνάει η ώρα!

Εγώ κορίτσια από χτες πάω συνεχεια τουαλέτα για no. 2 και με έχει αγχώσει λίγο αυτό. Γιατί λένε ότι προς το τέλος ενεργήσε συνέχεια να αδειάσει το έντερο (σε κάποιες περιπτώσεις) και τώρα που σας γράφω νιώθω κ πόνο στη μέση.. Τώρα μπορεί απλά να μη χωράει ο μπέμπης έτσι. Δεν έχω στείλει ακόμα στον γιατρό μου. Η μέση τώρα με έπιασε θα περιμένω λίγο να δω πως θα πάει. 

Αλλά δεν έχω τίποτα έτοιμο ούτε βαλίτσα ούτε χώρο για το μωρό γιατί κάνουμε κ την ανακαίνιση και έλεγα από την άλλη βδομάδα να μαζέψω τα πράγματα που έχω μοιράσει!! Έστω το λίκνο να τον βάλω μέσα! Ούτε τα ρούχα του δεν έχω πλύνει σήμερα πήρα απορρυπαντικο!! 

*είμαι 35η βδομάδα 

Σε ευχαριστώ πολύ!

μηπως είχες πολλές μέρες να πας και τώρα λειτούργησε το έντερο; Εγώ αυτό παθαίνω συνέχεια 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Evaki19 είπε:

@Dream85 κορίτσι μου τώρα είδα το μήνυμα σου! Όπως έγραψαν και τα κορίτσια πιο πάνω είσαι στο πιο ασφαλές μέρος και όλα θα πάνε καλά! Να μας γράφεις κ εμάς εδώ να περνάει η ώρα σου! Μπες και τικ τοκ δεν θα καταλαβαίνεις πως θα περνάει η ώρα!

Εγώ κορίτσια από χτες πάω συνεχεια τουαλέτα για no. 2 και με έχει αγχώσει λίγο αυτό. Γιατί λένε ότι προς το τέλος ενεργήσε συνέχεια να αδειάσει το έντερο (σε κάποιες περιπτώσεις) και τώρα που σας γράφω νιώθω κ πόνο στη μέση.. Τώρα μπορεί απλά να μη χωράει ο μπέμπης έτσι. Δεν έχω στείλει ακόμα στον γιατρό μου. Η μέση τώρα με έπιασε θα περιμένω λίγο να δω πως θα πάει. 

Αλλά δεν έχω τίποτα έτοιμο ούτε βαλίτσα ούτε χώρο για το μωρό γιατί κάνουμε κ την ανακαίνιση και έλεγα από την άλλη βδομάδα να μαζέψω τα πράγματα που έχω μοιράσει!! Έστω το λίκνο να τον βάλω μέσα! Ούτε τα ρούχα του δεν έχω πλύνει σήμερα πήρα απορρυπαντικο!! 

*είμαι 35η βδομάδα 

Γεια σου κορίτσι μου...

Νομιζω ότι όσα λες είναι όντως ενδείξεις τοκετού ..

Μίλησε στον γιατρό. 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Evaki19 said:

@Dream85 κορίτσι μου τώρα είδα το μήνυμα σου! Όπως έγραψαν και τα κορίτσια πιο πάνω είσαι στο πιο ασφαλές μέρος και όλα θα πάνε καλά! Να μας γράφεις κ εμάς εδώ να περνάει η ώρα σου! Μπες και τικ τοκ δεν θα καταλαβαίνεις πως θα περνάει η ώρα!

Εγώ κορίτσια από χτες πάω συνεχεια τουαλέτα για no. 2 και με έχει αγχώσει λίγο αυτό. Γιατί λένε ότι προς το τέλος ενεργήσε συνέχεια να αδειάσει το έντερο (σε κάποιες περιπτώσεις) και τώρα που σας γράφω νιώθω κ πόνο στη μέση.. Τώρα μπορεί απλά να μη χωράει ο μπέμπης έτσι. Δεν έχω στείλει ακόμα στον γιατρό μου. Η μέση τώρα με έπιασε θα περιμένω λίγο να δω πως θα πάει. 

Αλλά δεν έχω τίποτα έτοιμο ούτε βαλίτσα ούτε χώρο για το μωρό γιατί κάνουμε κ την ανακαίνιση και έλεγα από την άλλη βδομάδα να μαζέψω τα πράγματα που έχω μοιράσει!! Έστω το λίκνο να τον βάλω μέσα! Ούτε τα ρούχα του δεν έχω πλύνει σήμερα πήρα απορρυπαντικο!! 

*είμαι 35η βδομάδα 

Όπως είπε κ η Ιωάννα, τηλ στον γιατρό κ μην σε νοιάζει τίποτα για τα υπόλοιπα. 

Στο λέω εγώ που τελικά γέννησα έτσι ξαφνικά και δεν είχα όχι ρούχο, αλλά ούτε πρόλαβα να πλύνω τα δόντια μου. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια του έστειλα μήνυμα μου είπε όλα καλά να μην αγχωνομαι και θα είμαστε σε επικοινωνία. 

Γενικα πάω κάθε μέρα τουαλέτα δεν έχω θέμα απλά από χτες παιδιά έχω πάει 6 φορές! Γι αυτό μου έκανε εντύπωση. 

Θα δούμε! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Evaki19 είπε:

Κορίτσια του έστειλα μήνυμα μου είπε όλα καλά να μην αγχωνομαι και θα είμαστε σε επικοινωνία. 

Γενικα πάω κάθε μέρα τουαλέτα δεν έχω θέμα απλά από χτες παιδιά έχω πάει 6 φορές! Γι αυτό μου έκανε εντύπωση. 

Θα δούμε! 

Όλα καλά ♥️

Να ξεκουραστείς λιγάκι. 

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Evaki19 είπε:

Κορίτσια του έστειλα μήνυμα μου είπε όλα καλά να μην αγχωνομαι και θα είμαστε σε επικοινωνία. 

Γενικα πάω κάθε μέρα τουαλέτα δεν έχω θέμα απλά από χτες παιδιά έχω πάει 6 φορές! Γι αυτό μου έκανε εντύπωση. 

Θα δούμε! 

Πώς εισαι τωρα;; Όλα καλα;;

Link to comment
Share on other sites

 

16 minutes ago, Polly1 said:

Πώς εισαι τωρα;; Όλα καλα;;

Έχω μόνιμο το αίσθημα ότι θέλω να πάω τουαλέτα τι να πω δεν ξέρω... Η μέση με άφησε προς το παρόν και το μωρό κουνιέται!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...