Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

Καλά είναι κορίτσια ο μικρός. Δυσκολεύεται στην σίτιση λόγω προωρότητας αλλά κατά τα άλλα υγιής. Ελπίζω πως θα στρώσει κ αυτό σύντομα και θα προχωρήσουμε μπροστά. 

Καλό βράδυ σε όλες εύχομαι. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου καλησπέρα!

βγηκα και είμαι σπίτι μου! Έκανα και ντοπλερ και βγήκε μια χαρά και ο μικρός για την εβδομάδα του είναι και ανεπτυγμένος. 
Θα συνεχίσω κρεββάτι γιατί ο πλακούντας είναι ακόμα επιπωματικος και μάλλον έτσι θα πάει αλλά μου είπε ο γιατρός ότι Αυτός ο μήνας να περάσει και μετά είμαστε οκ.


φιλια σε όλες και σας ευχαριστώ που ήσασταν δίπλα μου! :wub:

 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Dream85 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!

βγηκα και είμαι σπίτι μου! Έκανα και ντοπλερ και βγήκε μια χαρά και ο μικρός για την εβδομάδα του είναι και ανεπτυγμένος. 
Θα συνεχίσω κρεββάτι γιατί ο πλακούντας είναι ακόμα επιπωματικος και μάλλον έτσι θα πάει αλλά μου είπε ο γιατρός ότι Αυτός ο μήνας να περάσει και μετά είμαστε οκ.


φιλια σε όλες και σας ευχαριστώ που ήσασταν δίπλα μου! :wub:

 

Χαίρομαι πάρα πολύ για σένα. Σε είχα στο μυαλό μου.

Καλή ξεκούραση λοιπόν.

Είναι βέβαιο, ότι όλα θα πάνε καλά ♥️

  • Μου αρέσει 3

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Dream85 said:

Κορίτσια μου καλησπέρα!

βγηκα και είμαι σπίτι μου! Έκανα και ντοπλερ και βγήκε μια χαρά και ο μικρός για την εβδομάδα του είναι και ανεπτυγμένος. 
Θα συνεχίσω κρεββάτι γιατί ο πλακούντας είναι ακόμα επιπωματικος και μάλλον έτσι θα πάει αλλά μου είπε ο γιατρός ότι Αυτός ο μήνας να περάσει και μετά είμαστε οκ.


φιλια σε όλες και σας ευχαριστώ που ήσασταν δίπλα μου! :wub:

 

Μπράβο ρε κοπέλα μου! 

Όλα καλά, πολύ χαίρομαι. Καλή ξεκούραση! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Dream85 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!

βγηκα και είμαι σπίτι μου! Έκανα και ντοπλερ και βγήκε μια χαρά και ο μικρός για την εβδομάδα του είναι και ανεπτυγμένος. 
Θα συνεχίσω κρεββάτι γιατί ο πλακούντας είναι ακόμα επιπωματικος και μάλλον έτσι θα πάει αλλά μου είπε ο γιατρός ότι Αυτός ο μήνας να περάσει και μετά είμαστε οκ.


φιλια σε όλες και σας ευχαριστώ που ήσασταν δίπλα μου! :wub:

 

Μια χαρα!! Καλή ξεκούραση!! Όλα καλά θα πάνε από δω και πέρα!!

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 1/6/2022 at 10:35 ΜΜ, VDald είπε:

Καλά είναι κορίτσια ο μικρός. Δυσκολεύεται στην σίτιση λόγω προωρότητας αλλά κατά τα άλλα υγιής. Ελπίζω πως θα στρώσει κ αυτό σύντομα και θα προχωρήσουμε μπροστά. 

Καλό βράδυ σε όλες εύχομαι. 

Κορίτσι μου να σας ζήσει το μωράκι σας γερό κ καλότυχο να είναι στη ζωή του!σε γνωστή μου είχε μπει σε μονάδα εντατικής το μωράκι της κ έτσι κ αυτό δν μπορούσε να φάει εύκολα δν γινόταν να θηλάσει αλλά κ από το μπουκάλι ήταν κάπως δύσκολο!μια χαρά όμως ξεπεράστηκαν όλα!

@Dream85κορίτσι μου γύρισες σπιτάκι σου ξεκουράσου κ με το καλό να υποδεχτεί τε το μωρό σας όταν έρθει η ώρα!

Εγώ κορίτσια ζεσταίνομαι πολύ υποθέτω όπως όλες σας!το βράδυ δν μπορώ να αλλάζω εύκολα πλευρό πονάω!έχω κ βάρος στον κόλπο έχει γυρίσει με το κεφάλι ίσως γι αυτό κ φουλ συχνοουρια!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, marilia35 said:

Κορίτσι μου να σας ζήσει το μωράκι σας γερό κ καλότυχο να είναι στη ζωή του!σε γνωστή μου είχε μπει σε μονάδα εντατικής το μωράκι της κ έτσι κ αυτό δν μπορούσε να φάει εύκολα δν γινόταν να θηλάσει αλλά κ από το μπουκάλι ήταν κάπως δύσκολο!μια χαρά όμως ξεπεράστηκαν όλα!

@Dream85κορίτσι μου γύρισες σπιτάκι σου ξεκουράσου κ με το καλό να υποδεχτεί τε το μωρό σας όταν έρθει η ώρα!

Εγώ κορίτσια ζεσταίνομαι πολύ υποθέτω όπως όλες σας!το βράδυ δν μπορώ να αλλάζω εύκολα πλευρό πονάω!έχω κ βάρος στον κόλπο έχει γυρίσει με το κεφάλι ίσως γι αυτό κ φουλ συχνοουρια!

Σε ευχαριστώ πολύ. 

Υπομονή! Όλες έτσι ήμασταν/είμαστε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, marilia35 είπε:

Κορίτσι μου να σας ζήσει το μωράκι σας γερό κ καλότυχο να είναι στη ζωή του!σε γνωστή μου είχε μπει σε μονάδα εντατικής το μωράκι της κ έτσι κ αυτό δν μπορούσε να φάει εύκολα δν γινόταν να θηλάσει αλλά κ από το μπουκάλι ήταν κάπως δύσκολο!μια χαρά όμως ξεπεράστηκαν όλα!

@Dream85κορίτσι μου γύρισες σπιτάκι σου ξεκουράσου κ με το καλό να υποδεχτεί τε το μωρό σας όταν έρθει η ώρα!

Εγώ κορίτσια ζεσταίνομαι πολύ υποθέτω όπως όλες σας!το βράδυ δν μπορώ να αλλάζω εύκολα πλευρό πονάω!έχω κ βάρος στον κόλπο έχει γυρίσει με το κεφάλι ίσως γι αυτό κ φουλ συχνοουρια!

Καλημερα!! Σε ποια εβδομάδα εισαι;; Κι εγώ με τη ζέστη δεν μπορώ, βγαίνω μόνο απόγευμα!! Το βράδυ κλιματισμός φουλ αλλιως έχουμε 28 βαθμούς μέσα στο σπίτι 

Κορίτσια, πώς ειστε οι υπολοιπες;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Polly1 είπε:

Καλημερα!! Σε ποια εβδομάδα εισαι;; Κι εγώ με τη ζέστη δεν μπορώ, βγαίνω μόνο απόγευμα!! Το βράδυ κλιματισμός φουλ αλλιως έχουμε 28 βαθμούς μέσα στο σπίτι 

Κορίτσια, πώς ειστε οι υπολοιπες;;

Είμαι στην 34 βδομάδα!εσύ?κ γω μέσα στο σπίτι έχω 28.5

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ σιγά σιγά αρχίζω και μαζεύω διάφορα. Παραγγειλα και το στρώμα του μωρού. Η κούνια είναι παλιά. θα δω τι από το πρώτο παιδί μπορώ να χρησιμοποιήσω στο δεύτερο. Σαν καινούργιο είναι αλλά ο πρώτος γεννήθηκε Απρίλη. Οπότε θα δω αν θα πάρω κοντά ζιπουνακια. Το πρώτο καιρό από ότι κατάλαβα θα του φοράμε μακριά μανίκια στο φορμακι με κοντό ζιπουνακι ή αμανικο;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

32+5!! Τουλάχιστον έχει αέρα σήμερα!! Έχετε ετοιμαστει γενικα με πράγματα κλπ

Ναι σήμερα όντως κ εδώ έχει αέρα κ παλεύεται!εγώ έπλυνα τα ρούχα για το μωρό σιδερωθηκαν μάζεψα κ.τα ρούχα του για το μαιευτήριο για όταν βγούμε!μου έμεινε να φτιάξω βαλιτσα από βδομάδα να είναι έτοιμη!έχω αγοράσει κ παμπερς από ίντερνετ κ μου λείπουν κάτι ψιλά από προϊόντα περιποιησης

πρίν από 46 λεπτά , Xioni είπε:

Εγώ σιγά σιγά αρχίζω και μαζεύω διάφορα. Παραγγειλα και το στρώμα του μωρού. Η κούνια είναι παλιά. θα δω τι από το πρώτο παιδί μπορώ να χρησιμοποιήσω στο δεύτερο. Σαν καινούργιο είναι αλλά ο πρώτος γεννήθηκε Απρίλη. Οπότε θα δω αν θα πάρω κοντά ζιπουνακια. Το πρώτο καιρό από ότι κατάλαβα θα του φοράμε μακριά μανίκια στο φορμακι με κοντό ζιπουνακι ή αμανικο;

Εγώ δν αγόρασα τίποτα σε αμανικο!πήρα κοντομανικα κ  2-3 μακρυμάνικα!τώρα εξαρτάται κ στο μωρό πχ πρόσφατα δικός μου άνθρωπος που γέννησε το έχει γυμνό τελείως γτ ιδρώνει πάρα πολύ!εμένα το πρώτο παιδί δν ιδρώνε ούτε ακόμα ιδρώνει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Xioni είπε:

Εγώ σιγά σιγά αρχίζω και μαζεύω διάφορα. Παραγγειλα και το στρώμα του μωρού. Η κούνια είναι παλιά. θα δω τι από το πρώτο παιδί μπορώ να χρησιμοποιήσω στο δεύτερο. Σαν καινούργιο είναι αλλά ο πρώτος γεννήθηκε Απρίλη. Οπότε θα δω αν θα πάρω κοντά ζιπουνακια. Το πρώτο καιρό από ότι κατάλαβα θα του φοράμε μακριά μανίκια στο φορμακι με κοντό ζιπουνακι ή αμανικο;

Είναι και πού μένεις!! Δεν έχω πάρει αμάνικο αλλά και από μακρυμανικα μόνο 2!! Κοντομάνικα και ρούχα και ζιπουνακια! Μέσα στο σπίτι μόνο ζιπουνακι και έξω μόνο ρούχα. Δε νομίζω να χρειαστεί κάτι άλλο. Είμαστε βέβαια Αθήνα και θα φάμε τους καύσωνες.

πρίν από 47 λεπτά , marilia35 είπε:

Ναι σήμερα όντως κ εδώ έχει αέρα κ παλεύεται!εγώ έπλυνα τα ρούχα για το μωρό σιδερωθηκαν μάζεψα κ.τα ρούχα του για το μαιευτήριο για όταν βγούμε!μου έμεινε να φτιάξω βαλιτσα από βδομάδα να είναι έτοιμη!έχω αγοράσει κ παμπερς από ίντερνετ κ μου λείπουν κάτι ψιλά από προϊόντα περιποιησης

Εγώ δν αγόρασα τίποτα σε αμανικο!πήρα κοντομανικα κ  2-3 μακρυμάνικα!τώρα εξαρτάται κ στο μωρό πχ πρόσφατα δικός μου άνθρωπος που γέννησε το έχει γυμνό τελείως γτ ιδρώνει πάρα πολύ!εμένα το πρώτο παιδί δν ιδρώνε ούτε ακόμα ιδρώνει!

Καλα εγω δεν έχω κάνει τίποτα ακομη, απλά τα έχω συγκεντρώσει τα ρούχα.Νομίζω από βδομάδα θα αρχίσω να ετοιμάζομαι 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ Ηράκλειο μένω. Κάνει γενικά ζεστή. Και εγώ από εβδομάδα θα αρχίσω να πλένω σιγά σιγά. Η αλήθεια είναι ότι θα γεννήσω πριν την Πητ. Πιστεύω το πολύ μέχρι 8/7 θα με έχει προγραμματιστεί. Θέλω να πάω κοντά στις 38. Ο γιατρός μου μου είπε μετά τις 37. Θα δείξει πως θα πάνε και τα nst.  Σε δύο εβδομάδες θα ξεκινήσω να κάνω nst. 

Σήμερα πήρα πάνες από το σούπερ μάρκετ. Είναι πολύ μικρές. Έχω ξεχάσει πως ήταν με το πρώτο αν και έχουν περάσει μόνο 3 χρόνια.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...