Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

1 hour ago, Evaki19 είπε:

Αύριο θα ξέρω! Έχω ραντεβού με τον γιατρό! Η κόρη μου πάντως δεν είχε πάρει θέση και αυτόν τον νιώθω παντού δε νομίζω πως είναι με το κεφάλι κάτω! 

Με το καλό!κ γω έτσι πίστευα για τώρα αλλά τελικά έχει γυρίσει!βέβαια με καισαρική θα γεννήσω οπότε δν μας απασχολεί!στείλε μας τα νέα σου 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι κι εγώ μια από τις μανούλες του Ιουλίου, αλλά μόλις μπω 38 εβδομάδες στα τέλη του Ιουνίου (είμαι σχεδόν 36 εβδομάδων) θα γεννήσω! Η μικρή έχει ήδη πάρει θέση και είναι χαμηλά! Είναι το 2ο μωράκι μας κι έχουμε κι ένα 4χρονο αγοράκι! Ο μικρός πηγαίνει σε παιδικό, που θα λειτουργεί ως τα τέλη του Ιούλιου! Για βοηθείστε με βρε κορίτσια, τι κάνουμε με τον μικρό; Τον σταματάμε από το σταθμό για ιώσεις κλπ; Αλλά και μέσα στο σπίτι τι θα κάνει ένα ζωηρό 4χρονο κι εγώ με ένα βρέφος κολλημένο πάνω μου; Χώρια που θα βιώσει κι άλλη αλλαγή... Έχω μπερδευτεί κι αγχωθεί πολύ!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , *Μυρτώ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι κι εγώ μια από τις μανούλες του Ιουλίου, αλλά μόλις μπω 38 εβδομάδες στα τέλη του Ιουνίου (είμαι σχεδόν 36 εβδομάδων) θα γεννήσω! Η μικρή έχει ήδη πάρει θέση και είναι χαμηλά! Είναι το 2ο μωράκι μας κι έχουμε κι ένα 4χρονο αγοράκι! Ο μικρός πηγαίνει σε παιδικό, που θα λειτουργεί ως τα τέλη του Ιούλιου! Για βοηθείστε με βρε κορίτσια, τι κάνουμε με τον μικρό; Τον σταματάμε από το σταθμό για ιώσεις κλπ; Αλλά και μέσα στο σπίτι τι θα κάνει ένα ζωηρό 4χρονο κι εγώ με ένα βρέφος κολλημένο πάνω μου; Χώρια που θα βιώσει κι άλλη αλλαγή... Έχω μπερδευτεί κι αγχωθεί πολύ!!! 

Με το καλό κ.το δεύτερο μωράκι σας!ρώτησε κ την γνώμη του παιδιάτρου σου που θα έχει εμπειρία με πολλά νεογνά κ παιδάκια!εγώ αν ήμουν στην θέση σου θα σταματούσα γτ στην ουσία ένας μήνας είναι!σίγουρα θα είναι δύσκολο στο σπίτι!κ γω έχω έχω ένα παιδάκι 2.5 ετών που δν έχουμε ακόμα κόψει παμπερς πιπίλα κ κοιμάται κ στο δωμάτιο μας!αλλά μπροστά στις ιώσεις να κολλήσει το νεογέννητο δν θα αντεχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , marilia35 είπε:

Με το καλό κ.το δεύτερο μωράκι σας!ρώτησε κ την γνώμη του παιδιάτρου σου που θα έχει εμπειρία με πολλά νεογνά κ παιδάκια!εγώ αν ήμουν στην θέση σου θα σταματούσα γτ στην ουσία ένας μήνας είναι!σίγουρα θα είναι δύσκολο στο σπίτι!κ γω έχω έχω ένα παιδάκι 2.5 ετών που δν έχουμε ακόμα κόψει παμπερς πιπίλα κ κοιμάται κ στο δωμάτιο μας!αλλά μπροστά στις ιώσεις να κολλήσει το νεογέννητο δν θα αντεχα

Ευχαριστώ πολύ!!! Κι εσύ με το καλό και να χαίρεσαι το παιδάκι σου! Προς τα εκεί τείνω, δηλαδή να μην πάει! Ίσως στο τέλος, για να αποχαιρετήσει τους φίλους του και τις δασκάλες του! Είναι μεγάλος πια και κάθε μέρα με ρωτάει αν θα πάει σχολείο και στενοχωριέται αν δεν πηγαίνει, γιατί παίζει, βλέπει τους φίλους του, περνάει καλά! Η παιδίατρος είναι γενικά πολύ κουλ λόγω καλοκαιριού με τη λογική ότι θα είναι αρκετές ώρες στον κήπο και θα παίζουν! 

Link to comment
Share on other sites

@*Μυρτώνα σου πω την αλήθεια εγώ γεννάω με καισαρική το πρώτο δεκαήμερο του Ιουλίου και σκέφτομαι να τον πάω μόνο τον Ιούνιο. Προχτές ήταν με δέκατα δύο μέρες. Είναι 3 ο δικός μου. 

Νομίζω παρότι δεν είναι φιλάσθενος ότι δύσκολο να μην φέρνει ιώσεις από το σχολείο και το μωρό μέχρι το 3ο μήνα ότι και να πάθει πρέπει να μπει νοσοκομείο αν χρειαστεί αντιβιοτικά.

Δεν σημαίνει ότι θα τον έχω σπίτι όλη μέρα γιατί ευτυχώς ο σύζυγος μου δουλεύει σε σχολείο και δεν θα δουλεύει το καλοκαίρι. Οπότε σίγουρα θα πηγαίνει θάλασσα και παιδική χαρά.

Άσχετο αλλά νιώθω το μωρό πολύ χαμηλά από εχτές. Ειδικά όταν είμαι όρθια. 33 και 4 σήμερα. Το νιώθω λες και θα βγει από κάτω. Είναι μεγάλο μωρό γενικά και ίσως γι'αυτό να ζοριζομαι. Κάνει μια ζέστη αυτές τις ημέρες και δεν κοιμάμαι καλά τα βράδια. Είναι και η κοιλιά που ζοριζει. Μάλλον πήρα και κανένα κιλό παραπάνω. Είμαι στα 7,5 κιλά τώρα πάνω και νιώθω ότι όλα τα έχω πάρει στην κοιλιά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , Xioni είπε:

@*Μυρτώνα σου πω την αλήθεια εγώ γεννάω με καισαρική το πρώτο δεκαήμερο του Ιουλίου και σκέφτομαι να τον πάω μόνο τον Ιούνιο. Προχτές ήταν με δέκατα δύο μέρες. Είναι 3 ο δικός μου. 

Νομίζω παρότι δεν είναι φιλάσθενος ότι δύσκολο να μην φέρνει ιώσεις από το σχολείο και το μωρό μέχρι το 3ο μήνα ότι και να πάθει πρέπει να μπει νοσοκομείο αν χρειαστεί αντιβιοτικά.

Δεν σημαίνει ότι θα τον έχω σπίτι όλη μέρα γιατί ευτυχώς ο σύζυγος μου δουλεύει σε σχολείο και δεν θα δουλεύει το καλοκαίρι. Οπότε σίγουρα θα πηγαίνει θάλασσα και παιδική χαρά.

Άσχετο αλλά νιώθω το μωρό πολύ χαμηλά από εχτές. Ειδικά όταν είμαι όρθια. 33 και 4 σήμερα. Το νιώθω λες και θα βγει από κάτω. Είναι μεγάλο μωρό γενικά και ίσως γι'αυτό να ζοριζομαι. Κάνει μια ζέστη αυτές τις ημέρες και δεν κοιμάμαι καλά τα βράδια. Είναι και η κοιλιά που ζοριζει. Μάλλον πήρα και κανένα κιλό παραπάνω. Είμαι στα 7,5 κιλά τώρα πάνω και νιώθω ότι όλα τα έχω πάρει στην κοιλιά...

Με το καλό και να χαίρεστε το παιδί σας! Κι εμείς μάλλον αυτό το μοτίβο θα ακολουθήσουμε, βόλτες και μπάνιο με τον μπαμπά μας! Ευτυχώς, από τη δουλειά του του τού δίνουν 1 μήνα άδεια! Ε κάπως θα κολλήσουμε και την άδεια του καλοκαιριού! Και το απόγευμα μάλλον μαζί βόλτες μην του ρθει κι απότομα ότι η μαμά του ασχολείται μόνο με τη μικρή! Δεν ξέρω, νιώθω λίγες τύψεις για τον μικρό, γιατί με την έλευση της μικρής όλα θα του ναι διαφορετικά, ακόμα και οι φετινές διακοπές θα ναι εντελώς διαφορετικές (είμαστε και οι 2 από νησιά και πλοίο ή αεροπλάνο δεν παίζει να μπούμε φέτος), καθώς θα πάμε κάπου εδώ κοντά, για να είμαστε κοντά σε παιδίατρο κλπ. Νιώθετε κι εσείς που έχετε μεγαλύτερα παιδιά αντίστοιχα συναισθήματα με εμένα ή μόνο εγώ τα χω διογκώσει όλα στο κεφάλι μου;

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ. ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΛΙΓΟ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ. ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ. ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΚΥΚΛΟ ΑΠΟ 28-32 ΜΕΡΕΣ. 
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΗΤΑΝ ΣΤΙΣ 19/5. ΕΙΧΑΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΕΠΑΦΕΣ ΣΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ. ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ Η ΑΓΩΝΙΑ ΚΟΡΥΦΩΝΕΤΑΙ . ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΣΤΙΣ 5/6 (ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ, ΤΟ ΞΕΡΩ), ΤΟ ΤΕΣΤ ΕΒΓΑΛΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΑΧΝΗ ΓΡΑΜΜΗ, ΠΟΥ ΣΤΟ ΦΩΣ ΗΤΑΝ ΔΙΑΚΡΙΤΗ. ΤΙ ΣΥΓΚΡΙΝΑ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΛΙΟ ΤΕΣΤ(ΑΡΝΗΤΙΚΟ) ΙΔΙΑΣ ΜΑΡΚΑΣ ΚΑΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ. ΩΣΤΟΣΟ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΟΤΙ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΝΩΡΙΣ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΛΕΣ ΑΝΤΟΧΕΣ, ΚΑΤΙ ΚΡΑΜΠΟΥΛΕΣ ΧΑΜΗΛΑ, ΕΝΤΟΝΟ ΦΟΥΣΚΩΜΑ,ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΣΤΗ ΜΕΣΗ (ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΔΕΝ ΕΧΩ) ΑΑΑΑ ΕΠΙΣΗΣ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΑΥΞΗΣΗ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΠΟΥ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΣΧΕΔΟΝ ΠΟΤΕ. ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΗΡΑ 3 ΤΕΣΤ. ΕΝΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ, ΕΝΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ(ΕΑΝ ΥΠΑΡΞΕΙ) ΚΑΙ ΕΑΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ Η ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ 5 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ. ΤΙ ΛΕΤΕ; ΕΧΟΥΜΕ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ; 
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , *Μυρτώ είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!! Κι εσύ με το καλό και να χαίρεσαι το παιδάκι σου! Προς τα εκεί τείνω, δηλαδή να μην πάει! Ίσως στο τέλος, για να αποχαιρετήσει τους φίλους του και τις δασκάλες του! Είναι μεγάλος πια και κάθε μέρα με ρωτάει αν θα πάει σχολείο και στενοχωριέται αν δεν πηγαίνει, γιατί παίζει, βλέπει τους φίλους του, περνάει καλά! Η παιδίατρος είναι γενικά πολύ κουλ λόγω καλοκαιριού με τη λογική ότι θα είναι αρκετές ώρες στον κήπο και θα παίζουν! 

Σ ευχαριστώ πολύ!λογικό το γλυκουλη!ίσως του πεις να θα βοηθάς την μαμά με το μωρό!εμένα είναι αρκετά ζωηρός κ λέω θα το τρελάνουμε το νεογέννητο!αν συμφωνεί βέβαια η γιατρός να το στείλεις σκέψου το!

πρίν από 21 λεπτά , *Μυρτώ είπε:

Με το καλό και να χαίρεστε το παιδί σας! Κι εμείς μάλλον αυτό το μοτίβο θα ακολουθήσουμε, βόλτες και μπάνιο με τον μπαμπά μας! Ευτυχώς, από τη δουλειά του του τού δίνουν 1 μήνα άδεια! Ε κάπως θα κολλήσουμε και την άδεια του καλοκαιριού! Και το απόγευμα μάλλον μαζί βόλτες μην του ρθει κι απότομα ότι η μαμά του ασχολείται μόνο με τη μικρή! Δεν ξέρω, νιώθω λίγες τύψεις για τον μικρό, γιατί με την έλευση της μικρής όλα θα του ναι διαφορετικά, ακόμα και οι φετινές διακοπές θα ναι εντελώς διαφορετικές (είμαστε και οι 2 από νησιά και πλοίο ή αεροπλάνο δεν παίζει να μπούμε φέτος), καθώς θα πάμε κάπου εδώ κοντά, για να είμαστε κοντά σε παιδίατρο κλπ. Νιώθετε κι εσείς που έχετε μεγαλύτερα παιδιά αντίστοιχα συναισθήματα με εμένα ή μόνο εγώ τα χω διογκώσει όλα στο κεφάλι μου;

Εμένα με ζοριζουν αυτές οι μέρες στο μαιευτήριο!γτ δν έχουμε χωριστεί ξανά!κατά αλλά στο γενικό σύνολο πιστεύω θα του κάνει καλό γτ τον έχουν όλοι καλομαθημένο οπότε δν με ζοριζει σε κάτι όπως το σκέφτομαι πάντα γτ στην πράξη θα φανει

πρίν από 55 λεπτά , Xioni είπε:

@*Μυρτώνα σου πω την αλήθεια εγώ γεννάω με καισαρική το πρώτο δεκαήμερο του Ιουλίου και σκέφτομαι να τον πάω μόνο τον Ιούνιο. Προχτές ήταν με δέκατα δύο μέρες. Είναι 3 ο δικός μου. 

Νομίζω παρότι δεν είναι φιλάσθενος ότι δύσκολο να μην φέρνει ιώσεις από το σχολείο και το μωρό μέχρι το 3ο μήνα ότι και να πάθει πρέπει να μπει νοσοκομείο αν χρειαστεί αντιβιοτικά.

Δεν σημαίνει ότι θα τον έχω σπίτι όλη μέρα γιατί ευτυχώς ο σύζυγος μου δουλεύει σε σχολείο και δεν θα δουλεύει το καλοκαίρι. Οπότε σίγουρα θα πηγαίνει θάλασσα και παιδική χαρά.

Άσχετο αλλά νιώθω το μωρό πολύ χαμηλά από εχτές. Ειδικά όταν είμαι όρθια. 33 και 4 σήμερα. Το νιώθω λες και θα βγει από κάτω. Είναι μεγάλο μωρό γενικά και ίσως γι'αυτό να ζοριζομαι. Κάνει μια ζέστη αυτές τις ημέρες και δεν κοιμάμαι καλά τα βράδια. Είναι και η κοιλιά που ζοριζει. Μάλλον πήρα και κανένα κιλό παραπάνω. Είμαι στα 7,5 κιλά τώρα πάνω και νιώθω ότι όλα τα έχω πάρει στην κοιλιά...

Έτσι κ γω έκανα το πρωί πολύ χαλαρές δουλειές κ δν άντεξα!ένιωθα το βάρος κουράστηκα λαχάνιασα!εγώ πήρα 9 κιλά κ όλα κιλά ετσι

πρίν από 14 λεπτά , MeliaaD είπε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ. ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΛΙΓΟ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ. ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ. ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΚΥΚΛΟ ΑΠΟ 28-32 ΜΕΡΕΣ. 
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΗΤΑΝ ΣΤΙΣ 17/5. ΕΙΧΑΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΕΠΑΦΕΣ ΣΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ. ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ Η ΑΓΩΝΙΑ ΚΟΡΥΦΩΝΕΤΑΙ . ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΣΤΙΣ 5/6 (ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ, ΤΟ ΞΕΡΩ), ΤΟ ΤΕΣΤ ΕΒΓΑΛΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΑΧΝΗ ΓΡΑΜΜΗ, ΠΟΥ ΣΤΟ ΦΩΣ ΗΤΑΝ ΔΙΑΚΡΙΤΗ. ΤΙ ΣΥΓΚΡΙΝΑ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΛΙΟ ΤΕΣΤ(ΑΡΝΗΤΙΚΟ) ΙΔΙΑΣ ΜΑΡΚΑΣ ΚΑΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ. ΩΣΤΟΣΟ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΟΤΙ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΝΩΡΙΣ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΛΕΣ ΑΝΤΟΧΕΣ, ΚΑΤΙ ΚΡΑΜΠΟΥΛΕΣ ΧΑΜΗΛΑ, ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΣΤΗ ΜΕΣΗ (ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΔΕΝ ΕΧΩ) ΑΑΑΑ ΕΠΙΣΗΣ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΑΥΞΗΣΗ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΠΟΥ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΣΧΕΔΟΝ ΠΟΤΕ. ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΗΡΑ 3 ΤΕΣΤ. ΕΝΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ, ΕΝΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ(ΕΑΝ ΥΠΑΡΞΕΙ) ΚΑΙ ΕΑΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ Η ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ 5 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ. ΤΙ ΛΕΤΕ; ΕΧΟΥΜΕ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ; 
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!! 

Σου εύχομαι να έχεις μείνει έγκυος!απ' την στιγμή που είχατε επαφές στις γόνιμες υπάρχουν πιθανότητες!τώρα τα συμπτώματα τι να σου πω εγώ 5 χρόνια προσπαθούσα για το πρώτο παιδί οπότε καταλαβαίνεις τι έχω φτιάξει με το μυαλό!3 κυήσεις που έχω ζήσει θα σου πω ότι όλα μοιάζουν με συμπτώματα περιόδου κ διαφορετικά κάθε φορά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , *Μυρτώ είπε:

Με το καλό και να χαίρεστε το παιδί σας! Κι εμείς μάλλον αυτό το μοτίβο θα ακολουθήσουμε, βόλτες και μπάνιο με τον μπαμπά μας! Ευτυχώς, από τη δουλειά του του τού δίνουν 1 μήνα άδεια! Ε κάπως θα κολλήσουμε και την άδεια του καλοκαιριού! Και το απόγευμα μάλλον μαζί βόλτες μην του ρθει κι απότομα ότι η μαμά του ασχολείται μόνο με τη μικρή! Δεν ξέρω, νιώθω λίγες τύψεις για τον μικρό, γιατί με την έλευση της μικρής όλα θα του ναι διαφορετικά, ακόμα και οι φετινές διακοπές θα ναι εντελώς διαφορετικές (είμαστε και οι 2 από νησιά και πλοίο ή αεροπλάνο δεν παίζει να μπούμε φέτος), καθώς θα πάμε κάπου εδώ κοντά, για να είμαστε κοντά σε παιδίατρο κλπ. Νιώθετε κι εσείς που έχετε μεγαλύτερα παιδιά αντίστοιχα συναισθήματα με εμένα ή μόνο εγώ τα χω διογκώσει όλα στο κεφάλι μου;

Με το καλό να έρθει το κοριτσάκι σας.

η δίκη μου εμπειρία είναι όταν έκανε η αδερφή μου το δεύτερο παιδάκι της. Πέσαμε όλοι πάνω στον μεγάλο. Κάθε μέρα είχε βόλτα είτε με τους παππούδες είτε με τον μπαμπά του είτε με εμένα. Παντού τον πηγαμε.

μετα όταν η αδερφή μου μπορούσε, κρατούσε ο άντρας της το βρέφος και πήγαινε για κάποιες ώρες τον μεγάλο παιδική χαρά, για να μην νιώθει ότι η Μαμα ασχολείται μόνο με το μωρό και να έχουν χρόνο οι δυο τους. 
 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@marilia35 ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΥΑΛΟ, ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ! ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΑΠΛΟ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑ. 

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΕΣΤ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΛΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΕΑ ΜΑΣ ΑΥΤΗ Η ΓΡΑΜΜΗ, ΝΑ ΗΤΑΝ ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ, ΝΑ ΕΤΥΧΕ; ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , MeliaaD είπε:

@marilia35 ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΥΑΛΟ, ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ! ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΑΠΛΟ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑ. 

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΕΣΤ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΛΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΕΑ ΜΑΣ ΑΥΤΗ Η ΓΡΑΜΜΗ, ΝΑ ΗΤΑΝ ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ, ΝΑ ΕΤΥΧΕ; ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ. 

Σ ευχαριστώ πολύ!το μυαλό παίζει παιχνίδια άσχημα!τώρα να σου πω μα χαλαρώσεις είναι δύσκολο το ξέρω όσο μπορείς προσπάθησε το γτ κ η ψυχολογία παίζει ρόλο!

Να ήταν χαλασμένο δν πιστεύω!κρατάω μια επιφύλαξη μόνο που λένε κάποιες κοπέλες για μια γραμμή εξάτμισης αλλά λένε ότι έχει χρώμα γκρι!όχι αχνό ροζ!κάνε υπομονή κ επανέλαβε τα τεστ κ σου εύχομαι με θετικοτατο

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το άγχος μου με το μικρό είναι όταν θα μπω νοσοκομείο. Δεν τον έχω αφήσει ποτέ σε κανέναν για βράδυ. Τέσσερις μέρες θα είναι πιστεύω θα ζοριστει αλλά δεν γίνεται κι αλλιώς.

Όλο αυτόν τον καιρό αυτό σκέφτομαι.  Μετά πιστεύω ότι θα βρούμε κάπως ένα ρυθμό.

Το μόνο που με ανακουφίζει με την κοιλιά είναι να είμαι ξάπλα. Την άλλη Πέμπτη έχω ραντεβού στο γιατρό, να δω πόσο έχει πάει ο μικρός και πόσο είναι ο τράχηλος. Υπομονή. Θέλω να φτιάξω και την βαλίτσα αυτή την εβδομάδα τουλάχιστον για μένα. Να δω θα τα καταφέρω; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Xioni είπε:

Εμένα το άγχος μου με το μικρό είναι όταν θα μπω νοσοκομείο. Δεν τον έχω αφήσει ποτέ σε κανέναν για βράδυ. Τέσσερις μέρες θα είναι πιστεύω θα ζοριστει αλλά δεν γίνεται κι αλλιώς.

Όλο αυτόν τον καιρό αυτό σκέφτομαι.  Μετά πιστεύω ότι θα βρούμε κάπως ένα ρυθμό.

Το μόνο που με ανακουφίζει με την κοιλιά είναι να είμαι ξάπλα. Την άλλη Πέμπτη έχω ραντεβού στο γιατρό, να δω πόσο έχει πάει ο μικρός και πόσο είναι ο τράχηλος. Υπομονή. Θέλω να φτιάξω και την βαλίτσα αυτή την εβδομάδα τουλάχιστον για μένα. Να δω θα τα καταφέρω; 

Κι εγώ αυτό το άγχος έχω... Δεν τον έχω αφήσει μόνο του μέχρι στιγμής! Κι αν και κοιμάται στο δωμάτιο του, συχνά πυκνά τα βράδια έρχεται στο κρεβάτι μας με το μαξιλάρι του!

Εμείς φτιάχναμε μαζί τη βαλίτσα και του εξηγούσα ότι θα λείψω λίγες μέρες για την μπεμπούλα κλπ κλπ και μου έλεγε ο γλυκούλης "μαμά εγώ θα σε περιμένω" και να σου το κλάμα εγώ... 

Με το καλό κορίτσια σε όλες! Γερά μωρά και γερές μητέρες!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια εμείς μόλις γυρίσαμε από γιατρό! Ολα καλά το μωρό είναι με το κεφάλι κάτω τελικά και είναι 3 κιλά. Είμαι 36 +2 σήμερα και μου είπε ότι δεν το βλέπει σύντομα. Αν θέλω να πάω για φυσιολογικό θα με περιμένει μέχρι 41 αλλιώς 39η καισαρική (έχω ήδη μια καισαρική). Εγώ του λέω αν είναι να φτάσει 4 κιλά μέχρι 41 βδομάδες δεν παιζει να βγει από κάτω!! 

Γενικα έχω συσπάσεις με πόνο που τις καταλαβαίνω αλλά μου είπε να μην ανησυχώ είναι προ παρασκευαστικες κ ειναι καλό που τις έχω. Στην κόρη μου δεν είχα γιατί ήταν δεμένη κ δεν μπορούσε να κουνηθεί το καημένο! 

Και το σκ που θέλουμε να πάμε 2 ώρες απόσταση από εδώ μου είπε να πάω! 

Αυτααααα! 

@*ΜυρτώΓια τον παιδικό τώρα είναι μεγάλη συζήτηση. Αν γενικά αρρωσταίνει καλύτερα να τον κρατήσεις σπίτι. Διαφορετικά μην του αλλάξεις ρουτίνα θα έλεγα. Αλλα εγώ θα έκανα ότι μου έλεγε ο παιδίατρος.. Αυτό κάνω δηλαδή πάντα.. 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...