Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

Κορίτσια εμείς πήγαμε για μπανακι στη θάλασσα σήμερα και το ευχαριστήθηκα γιατί όσο ήμουν μέσα στο νερό δεν ένιωθα το βάρος της κοιλιάς!! Είχα ξεχάσει πως είναι!! 

Πώς είστε όλες;; καταλαβαίνετε όταν έχετε συσπάσεις;; εγώ δεν ξέρω αν το καταλαβαίνω.. Νομίζω ότι απλά τεντωνεται το μωρό κ μετά ηρεμεί.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Evaki19 είπε:

Κορίτσια εμείς πήγαμε για μπανακι στη θάλασσα σήμερα και το ευχαριστήθηκα γιατί όσο ήμουν μέσα στο νερό δεν ένιωθα το βάρος της κοιλιάς!! Είχα ξεχάσει πως είναι!! 

Πώς είστε όλες;; καταλαβαίνετε όταν έχετε συσπάσεις;; εγώ δεν ξέρω αν το καταλαβαίνω.. Νομίζω ότι απλά τεντωνεται το μωρό κ μετά ηρεμεί.. 

Πρέπει να είναι τρομερή αίσθηση να είσαι μέσα στο νερό! 
Δεν έχω νιώσει ακόμα συσπάσεις αλλά παίρνω 4 μαγνήσια και 4 ουτρο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Evaki19 είπε:

Κορίτσια εμείς πήγαμε για μπανακι στη θάλασσα σήμερα και το ευχαριστήθηκα γιατί όσο ήμουν μέσα στο νερό δεν ένιωθα το βάρος της κοιλιάς!! Είχα ξεχάσει πως είναι!! 

Πώς είστε όλες;; καταλαβαίνετε όταν έχετε συσπάσεις;; εγώ δεν ξέρω αν το καταλαβαίνω.. Νομίζω ότι απλά τεντωνεται το μωρό κ μετά ηρεμεί.. 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!πώς είστε?εγώ σήμερα έχω υπέρηχο!γεννάω σε ένα μήνα κ νιώθω λες κ θα γεννήσω τώρα!έχω φουσκώσει απίστευτα όσοι με βλέπουν νομίζουμ.οτι γεννάω τώρα

Σουκου πήγαμε κ εμείς θάλασσα για τον μικρό εγώ δν μπήκα γτ δν ήταν τόσο καθαρά!κ στην διαδρομή είχα διάφορα πονακια δν αντέχω πλέον πολλά

Για συσπάσεις ούτε εγώ τις καταλαβαινω

 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Evaki19 είπε:

Κορίτσια εμείς πήγαμε για μπανακι στη θάλασσα σήμερα και το ευχαριστήθηκα γιατί όσο ήμουν μέσα στο νερό δεν ένιωθα το βάρος της κοιλιάς!! Είχα ξεχάσει πως είναι!! 

Πώς είστε όλες;; καταλαβαίνετε όταν έχετε συσπάσεις;; εγώ δεν ξέρω αν το καταλαβαίνω.. Νομίζω ότι απλά τεντωνεται το μωρό κ μετά ηρεμεί.. 

 

15 ώρες πρίν, Dream85 είπε:

Πρέπει να είναι τρομερή αίσθηση να είσαι μέσα στο νερό! 
Δεν έχω νιώσει ακόμα συσπάσεις αλλά παίρνω 4 μαγνήσια και 4 ουτρο..

 

5 ώρες πρίν, marilia35 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!πώς είστε?εγώ σήμερα έχω υπέρηχο!γεννάω σε ένα μήνα κ νιώθω λες κ θα γεννήσω τώρα!έχω φουσκώσει απίστευτα όσοι με βλέπουν νομίζουμ.οτι γεννάω τώρα

Σουκου πήγαμε κ εμείς θάλασσα για τον μικρό εγώ δν μπήκα γτ δν ήταν τόσο καθαρά!κ στην διαδρομή είχα διάφορα πονακια δν αντέχω πλέον πολλά

Για συσπάσεις ούτε εγώ τις καταλαβαινω

 

Γειά σας!! ΣΚ πήγα βόλτα κι εγω θάλασσα αλλά δε βούτηξα! Συσπάσεις νιώθω 1,2 μέσα στη μέρα και δεν είμαι και σίγουρη κιολας!! Πάντως στη βδομάδα που είμαστε είναι φυσιολογικο να ξεκινήσουν. @Dream85 πόσων mg είναι το κάθε μαγνήσιο που παίρνεις;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 2/6/2022 at 3:26 ΜΜ, Dream85 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!

βγηκα και είμαι σπίτι μου! Έκανα και ντοπλερ και βγήκε μια χαρά και ο μικρός για την εβδομάδα του είναι και ανεπτυγμένος. 
Θα συνεχίσω κρεββάτι γιατί ο πλακούντας είναι ακόμα επιπωματικος και μάλλον έτσι θα πάει αλλά μου είπε ο γιατρός ότι Αυτός ο μήνας να περάσει και μετά είμαστε οκ.


φιλια σε όλες και σας ευχαριστώ που ήσασταν δίπλα μου! :wub:

 

Τι ωραία νέα μπραβοοοοο όλα τέλεια αααα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Polly1 είπε:

 

 

Γειά σας!! ΣΚ πήγα βόλτα κι εγω θάλασσα αλλά δε βούτηξα! Συσπάσεις νιώθω 1,2 μέσα στη μέρα και δεν είμαι και σίγουρη κιολας!! Πάντως στη βδομάδα που είμαστε είναι φυσιολογικο να ξεκινήσουν. @Dream85 πόσων mg είναι το κάθε μαγνήσιο που παίρνεις;;

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα!

το trofocard max παιρνω 3 φορές την ημερα

4 utro, 1 prolutex ένεση..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εγώ έκανα μικρές διακοπές με κοριτσοπαρεα, μόλις γύρισα. Κάθε μέρα μπάνιο, ταβερνουλα, χαλάρωση, ωραία ήταν. Τώρα πίσω στην πόλη μέχρι νεοτέρας! Κάνει πολύ ζέστη εδώ στο νότο, αλλά ευτυχώς δεν ζορίζομαι ιδιαίτερα, κι ας μην έχω air condition. Αύριο θα πάω στο γραφείο. Πλέον θα πηγαίνω 2 φορές την εβδομάδα, και τον Ιούλιο καθόλου. Αρχές Αυγούστου θα γεννήσω εγώ... 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, electra2021 είπε:

Καλησπέρα! Εγώ έκανα μικρές διακοπές με κοριτσοπαρεα, μόλις γύρισα. Κάθε μέρα μπάνιο, ταβερνουλα, χαλάρωση, ωραία ήταν. Τώρα πίσω στην πόλη μέχρι νεοτέρας! Κάνει πολύ ζέστη εδώ στο νότο, αλλά ευτυχώς δεν ζορίζομαι ιδιαίτερα, κι ας μην έχω air condition. Αύριο θα πάω στο γραφείο. Πλέον θα πηγαίνω 2 φορές την εβδομάδα, και τον Ιούλιο καθόλου. Αρχές Αυγούστου θα γεννήσω εγώ... 

Όνειρο ακούγονται οι διακοπές σου! αυτό είναι σωστό baby moon 
 

Εγώ όταν γεννήσω θα χρειαστώ φυσιοθεραπεία για να περπατήσω :D

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, electra2021 said:

Καλησπέρα! Εγώ έκανα μικρές διακοπές με κοριτσοπαρεα, μόλις γύρισα. Κάθε μέρα μπάνιο, ταβερνουλα, χαλάρωση, ωραία ήταν. Τώρα πίσω στην πόλη μέχρι νεοτέρας! Κάνει πολύ ζέστη εδώ στο νότο, αλλά ευτυχώς δεν ζορίζομαι ιδιαίτερα, κι ας μην έχω air condition. Αύριο θα πάω στο γραφείο. Πλέον θα πηγαίνω 2 φορές την εβδομάδα, και τον Ιούλιο καθόλου. Αρχές Αυγούστου θα γεννήσω εγώ... 

Τι ωραιααα!! Πολύ χαίρομαι που πέρασες όμορφα και που δεν ζεσταινεσαι!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 hours ago, Dream85 said:

Όνειρο ακούγονται οι διακοπές σου! αυτό είναι σωστό baby moon 
 

Εγώ όταν γεννήσω θα χρειαστώ φυσιοθεραπεία για να περπατήσω :D

 

Υπομονή κι αυτό θα περάσει! Του χρόνου θα κάνεις βουτιές με το μωράκι σου :x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, marilia35 said:

Κορίτσια σήμερα είχα υπέρηχο!μια χαρά το μωρό κοντα 2500 γραμ είμαι 34 βδομάδα!μου είπε γενικά να προσέχω να μην κουράζομαι κ πολύ κινουμε!

Ετοιμο ειναι ετοιμο!! Λιγο ακόμα έμεινε!! Εγώ πάντως που δεν εχω κάποιο θέμα σημερα πολύ δυσκολα.. δεν ειχα κουραγιο να περπατησω καθολου. Μαλλον εχω βαρυνει ενώ δεν το νιώθω... δεν ξέρω τι γινεται πραγματικά! Στην κόρη μου δεν ημουν ετσι μεχρι τελευταια μερα αλώνιζα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Evaki19 είπε:

Ετοιμο ειναι ετοιμο!! Λιγο ακόμα έμεινε!! Εγώ πάντως που δεν εχω κάποιο θέμα σημερα πολύ δυσκολα.. δεν ειχα κουραγιο να περπατησω καθολου. Μαλλον εχω βαρυνει ενώ δεν το νιώθω... δεν ξέρω τι γινεται πραγματικά! Στην κόρη μου δεν ημουν ετσι μεχρι τελευταια μερα αλώνιζα!!

Κ γω στην πρώτη κυηση καμία σχέση!λίγο κάτι να κάνω νιώθω ένα βάρος μια πίεση κ δυσκολία!τι θέση έχει εσένα προς το παρόν?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, marilia35 said:

Κ γω στην πρώτη κυηση καμία σχέση!λίγο κάτι να κάνω νιώθω ένα βάρος μια πίεση κ δυσκολία!τι θέση έχει εσένα προς το παρόν?

Αύριο θα ξέρω! Έχω ραντεβού με τον γιατρό! Η κόρη μου πάντως δεν είχε πάρει θέση και αυτόν τον νιώθω παντού δε νομίζω πως είναι με το κεφάλι κάτω! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...