Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

49 minutes ago, Dream85 said:

Κορίτσια κ εγώ μπηκα σήμερα το απόγευμα με αιμορραγία στο μαιευτήριο. Ξαφνικά σηκώθηκα κ είχα αίμα πολύ στο ξαφνικό, χωρίς πόνο ή κάτι άλλο..

επειδη είχα διαβάσει την περιπέτεια της vdald. Έτρεξα αμέσως νομοσομειο όπου είδαν μικρή αποκόλληση λόγω του χαμηλού πλακούντα.. θα μείνω μέσα για παρακολούθηση κ ο θεός βοηθός.

κανω ενέσεις κορτιζόνης για παν ενδεχόμενο..

ειμαστε αισιόδοξοι ότι θα φύγει η αποκόλληση κ θα καταφέρω να τον κρατήσω λίγες εβδομάδες ακόμα :wub:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Χαίρομαι που το πρόλαβες!!! Είσαι ασφαλής στο νοσοκομείο, μην ανησυχείς. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Xioni είπε:

Σε πια εβδομάδα είσαι; Όλα θα πάνε καλά πάντως. Όταν ήμουν μέσα στο πρώτο παιδί είχαν μπει και άλλες κοπέλες με αποκόλληση σε προχωρημένη εγκυμοσύνη και πήγαν όλα καλά.

Να ξέρεις ότι οι ενέσεις κορτιζόνης μπορεί να κάνουν το μωρό πιο ήρεμο, οπότε μην ανησυχείς. Τις είχα κάνει και εγώ αν και τελικά δεν χρειάστηκαν 

Εμένα είναι ο μικρός με δέκατα σήμερα. Για να δούμε πως θα πάει το βράδυ. Η αλήθεια είναι ότι δεν κάνει εύκολα δέκατα- πυρετό.

Έχετε ετοιμάσει οι υπόλοιπες βαλίτσα; Εγώ ακόμα τίποτα. Από εβδομάδα λέω να ετοιμάσω.

Καλημέρα! Σε ευχαριστω πολύ! Μου δίνεις  ελπίδες 

ειμαι μόνο στην 29η, έχω δρόμο μπροστά μου κανονικά αλλά ελπίζω ότι τώρα με την κατάκλιση να πάρω λίγες εβδομάδες ακόμα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dream85 said:

Καλημέρα! Σε ευχαριστω πολύ! Μου δίνεις  ελπίδες 

ειμαι μόνο στην 29η, έχω δρόμο μπροστά μου κανονικά αλλά ελπίζω ότι τώρα με την κατάκλιση να πάρω λίγες εβδομάδες ακόμα. 

Θα πάρεις κορίτσι μου. Η εβδομάδα σου είναι αρκετά καλή πάντως. Φυσικά θέλουμε να μείνει μέσα το μωρό απλώς στο λέω για να μην φοβάσαι. 

Υπομονή, ξάπλα και να χαμογελάς. 

Σου στέλνουμε αγκαλιά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , VDald είπε:

Θα πάρεις κορίτσι μου. Η εβδομάδα σου είναι αρκετά καλή πάντως. Φυσικά θέλουμε να μείνει μέσα το μωρό απλώς στο λέω για να μην φοβάσαι. 

Υπομονή, ξάπλα και να χαμογελάς. 

Σου στέλνουμε αγκαλιά! 

Δεν είμαστε κ στο ίδιο μαιευτήριο να κάνουμε παρέα! :wub:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 hours ago, Dream85 said:

Κορίτσια κ εγώ μπηκα σήμερα το απόγευμα με αιμορραγία στο μαιευτήριο. Ξαφνικά σηκώθηκα κ είχα αίμα πολύ στο ξαφνικό, χωρίς πόνο ή κάτι άλλο..

επειδη είχα διαβάσει την περιπέτεια της vdald. Έτρεξα αμέσως νομοσομειο όπου είδαν μικρή αποκόλληση λόγω του χαμηλού πλακούντα.. θα μείνω μέσα για παρακολούθηση κ ο θεός βοηθός.

κανω ενέσεις κορτιζόνης για παν ενδεχόμενο..

ειμαστε αισιόδοξοι ότι θα φύγει η αποκόλληση κ θα καταφέρω να τον κρατήσω λίγες εβδομάδες ακόμα :wub:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Εφόσον παρακολουθείσαι, μην ανησυχείς! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Dream85 είπε:

Κορίτσια κ εγώ μπηκα σήμερα το απόγευμα με αιμορραγία στο μαιευτήριο. Ξαφνικά σηκώθηκα κ είχα αίμα πολύ στο ξαφνικό, χωρίς πόνο ή κάτι άλλο..

επειδη είχα διαβάσει την περιπέτεια της vdald. Έτρεξα αμέσως νομοσομειο όπου είδαν μικρή αποκόλληση λόγω του χαμηλού πλακούντα.. θα μείνω μέσα για παρακολούθηση κ ο θεός βοηθός.

κανω ενέσεις κορτιζόνης για παν ενδεχόμενο..

ειμαστε αισιόδοξοι ότι θα φύγει η αποκόλληση κ θα καταφέρω να τον κρατήσω λίγες εβδομάδες ακόμα :wub:

Καλημέρα κορίτσι! Εύχομαι όλα να πάνε καλά! Νομίζω το προλάβατε και όλα θα κυλήσουν ομαλά!!! Απο την στιγμή που είσαι σε τετοιο πλαίσιο κ σε παρακολουθούν να προσπαθήσεις να είσαι ήρεμη και όλα θα γίνουν!

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Dream85 είπε:

Κορίτσια κ εγώ μπηκα σήμερα το απόγευμα με αιμορραγία στο μαιευτήριο. Ξαφνικά σηκώθηκα κ είχα αίμα πολύ στο ξαφνικό, χωρίς πόνο ή κάτι άλλο..

επειδη είχα διαβάσει την περιπέτεια της vdald. Έτρεξα αμέσως νομοσομειο όπου είδαν μικρή αποκόλληση λόγω του χαμηλού πλακούντα.. θα μείνω μέσα για παρακολούθηση κ ο θεός βοηθός.

κανω ενέσεις κορτιζόνης για παν ενδεχόμενο..

ειμαστε αισιόδοξοι ότι θα φύγει η αποκόλληση κ θα καταφέρω να τον κρατήσω λίγες εβδομάδες ακόμα :wub:

Καλημέρα!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Πώς είσαι τωρα;; Ήταν ξαφνικό; Εννοώ είχες κουραστεί,ταλαιπωρηθεί πριν την αποκόλληση;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Καλημέρα!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Πώς είσαι τωρα;; Ήταν ξαφνικό; Εννοώ είχες κουραστεί,ταλαιπωρηθεί πριν την αποκόλληση;;

Σε ευχαριστώ!

Λόγω του κοντού  τραχήλου (ο οποίος τελικά χτες ήταν 3εκ κ κλειστός) και χαμηλού πλακούντα, είμαι από την αυχενική κ μετά καναπέ και κρεββάτι. Το μόνο που έκανα είναι που Με πήγε ο άντρας μου το Σάββατο σε ένα μαγαζί να δούμε καρότσια και κάτσαμε μάξιμουμ 20’ και εγώ ήμουν καθιστή σε καρέκλα, ΟΤΕ σήκωσα κάτι και μετά έβγαλα όλη την ημέρα αγκυλωμένη στο κρεββάτι..και Κυριακή πάλι όλη μέρα ξαπλωμένη. 

ουτε μαγειρεύω να φανταστείς, μόνο τοστ φτιάχνω όταν είμαι μόνη μου και πεινάω.

ουτε ενόχληση είχα, ξαφνικά σηκώθηκα από τον καναπέ να πάω ψυγείο και βλέπω αίμα. Μετά δεν περιγράφω πόσο αίμα έφυγε γιατί ήταν μια αηδία. Πλύθηκα και ενημέρωσα τον γιατρό ότι πάω κλινική και βρεθήκαμε εκεί. 

ευτυχως δεν ξαναείδα αίμα αλλά δεν σηκώνομαι ούτε για κατούρημα. 

φοβαμαι ότι είναι δύσκολη η εβδομάδα που είμαι για να υποχωρήσει η αποκόλληση. Αν ήμουν 1ο τρίμηνο θα ήταν πιο εύκολα αλλά τώρα το φοβάμαι..

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Dream85 είπε:

Σε ευχαριστώ!

Λόγω του κοντού  τραχήλου (ο οποίος τελικά χτες ήταν 3εκ κ κλειστός) και χαμηλού πλακούντα, είμαι από την αυχενική κ μετά καναπέ και κρεββάτι. Το μόνο που έκανα είναι που Με πήγε ο άντρας μου το Σάββατο σε ένα μαγαζί να δούμε καρότσια και κάτσαμε μάξιμουμ 20’ και εγώ ήμουν καθιστή σε καρέκλα, ΟΤΕ σήκωσα κάτι και μετά έβγαλα όλη την ημέρα αγκυλωμένη στο κρεββάτι..και Κυριακή πάλι όλη μέρα ξαπλωμένη. 

ουτε μαγειρεύω να φανταστείς, μόνο τοστ φτιάχνω όταν είμαι μόνη μου και πεινάω.

ουτε ενόχληση είχα, ξαφνικά σηκώθηκα από τον καναπέ να πάω ψυγείο και βλέπω αίμα. Μετά δεν περιγράφω πόσο αίμα έφυγε γιατί ήταν μια αηδία. Πλύθηκα και ενημέρωσα τον γιατρό ότι πάω κλινική και βρεθήκαμε εκεί. 

ευτυχως δεν ξαναείδα αίμα αλλά δεν σηκώνομαι ούτε για κατούρημα. 

φοβαμαι ότι είναι δύσκολη η εβδομάδα που είμαι για να υποχωρήσει η αποκόλληση. Αν ήμουν 1ο τρίμηνο θα ήταν πιο εύκολα αλλά τώρα φοβάμαι το φοβάμαι..

 

Κορίτσι μου καλημέρα.

Εύχομαι ειλικρινά, όλα να πάνε όσο καλύτερα μπορούν.

Είσαι στο καλύτερο περιβάλλον.

Αν δεν είχαν σταματήσει την αποκόλληση θα είχες ήδη γεννήσει.

Νομίζω είσαι ήδη νικήτρια.

Ο τέλειος στόχος είναι οι 32 εβδομάδες...

Αν μπορείς και έχεις τη δυνατότητα να μείνεις μέσα αλλιώς να πας σε κάποιο νοσοκομείο.

Να είσαι κάπου ασφαλής...

Μια μεγάλη αγκαλια από εμένα.

Ότι και να γίνει το παιδί είναι βιώσιμο εδώ και εβδομάδες. Απλώς κερδίζει βάρος.

 

 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, iwanna24 είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα.

Εύχομαι ειλικρινά, όλα να πάνε όσο καλύτερα μπορούν.

Είσαι στο καλύτερο περιβάλλον.

Αν δεν είχαν σταματήσει την αποκόλληση θα είχες ήδη γεννήσει.

Νομίζω είσαι ήδη νικήτρια.

Ο τέλειος στόχος είναι οι 32 εβδομάδες...

Αν μπορείς και έχεις τη δυνατότητα να μείνεις μέσα αλλιώς να πας σε κάποιο νοσοκομείο.

Να είσαι κάπου ασφαλής...

Μια μεγάλη αγκαλια από εμένα.

Ότι και να γίνει το παιδί είναι βιώσιμο εδώ και εβδομάδες. Απλώς κερδίζει βάρος.

 

 

Σε ευχαριστώ! :wub:
Θυμάμαι που το έλεγες ότι μετά τις 28 είναι βιώσιμο. Θα κάνω και ντοπλερ εδώ και θα μείνω όσο μου πουν. Τράβηξα τέτοιο αγώνα να φτάσω μέχρι εδώ, δεν εγκαταλείπω. Όσο χρειαστεί για να πάρει κ άλλες εβδομάδες.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Dream85 said:

Κορίτσια κ εγώ μπηκα σήμερα το απόγευμα με αιμορραγία στο μαιευτήριο. Ξαφνικά σηκώθηκα κ είχα αίμα πολύ στο ξαφνικό, χωρίς πόνο ή κάτι άλλο..

επειδη είχα διαβάσει την περιπέτεια της vdald. Έτρεξα αμέσως νομοσομειο όπου είδαν μικρή αποκόλληση λόγω του χαμηλού πλακούντα.. θα μείνω μέσα για παρακολούθηση κ ο θεός βοηθός.

κανω ενέσεις κορτιζόνης για παν ενδεχόμενο..

ειμαστε αισιόδοξοι ότι θα φύγει η αποκόλληση κ θα καταφέρω να τον κρατήσω λίγες εβδομάδες ακόμα :wub:

Ευτυχώς όλα καλά, με το καλό να τον κρατήσεις στην αγκαλιά σου :x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...