Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

πρίν από 45 λεπτά , Evaki19 είπε:

 

Έχω μόνιμο το αίσθημα ότι θέλω να πάω τουαλέτα τι να πω δεν ξέρω... Η μέση με άφησε προς το παρόν και το μωρό κουνιέται!!

Υπάρχει περίπτωση να εφαγες κάτι και να σε πειραξε;; Εύχομαι να έχεις ένα ήρεμο βράδυ!! Καληνυχτα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!

δεν ξέρω αν είναι κάποια έχει κανονίσει να γεννήσει στο Μητέρα, αλλά προς το παρόν οι εντυπώσεις μου είναι καταπληκτικές!!! Έχουν ανακαινίσει τα δωμάτια μέσα στο χρόνο και είναι σούπερ βολικά, το νοσηλευτικο προσωπικό είναι  καταπληκτικο, το φαγητό τελειο! (Αφού έρχεται ο άντρας μου και περιμένει κάθε μέρα να του φέρουν κατάλογο συνόδου :D…)

Αφήστε που κάθε πρωί ξυπνάω ακούγοντας κάποιο μωράκι που φέρνουν στον όροφο :wub:

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dream85 said:

Καλημέρα!

δεν ξέρω αν είναι κάποια έχει κανονίσει να γεννήσει στο Μητέρα, αλλά προς το παρόν οι εντυπώσεις μου είναι καταπληκτικές!!! Έχουν ανακαινίσει τα δωμάτια μέσα στο χρόνο και είναι σούπερ βολικά, το νοσηλευτικο προσωπικό είναι  καταπληκτικο, το φαγητό τελειο! (Αφού έρχεται ο άντρας μου και περιμένει κάθε μέρα να του φέρουν κατάλογο συνόδου :D…)

Αφήστε που κάθε πρωί ξυπνάω ακούγοντας κάποιο μωράκι που φέρνουν στον όροφο :wub:

Καλημέρα. 

Πολύ ευχάριστα όλα αυτά. Είναι πολύ σημαντική η ψυχολογία μας και χαίρομαι που το περιβάλλον είναι βοηθητικό. 

Τέλεια κ που πέρασε η μέση σου. Θα μείνει το μωράκι μέσα να μεγαλώσει κ άλλο. 

Συνέχισε δυνατά - έχουμε όλες ανάγκη από θετικά νέα :wub:

@electra2021@electra2021 εύχομαι να είσαι καλά κορίτσι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , VDald είπε:

Καλημέρα. 

Πολύ ευχάριστα όλα αυτά. Είναι πολύ σημαντική η ψυχολογία μας και χαίρομαι που το περιβάλλον είναι βοηθητικό. 

Τέλεια κ που πέρασε η μέση σου. Θα μείνει το μωράκι μέσα να μεγαλώσει κ άλλο. 

Συνέχισε δυνατά - έχουμε όλες ανάγκη από θετικά νέα :wub:

@electra2021@electra2021 εύχομαι να είσαι καλά κορίτσι!!

Καλημερα! Πως είσαι εσυ; 

Link to comment
Share on other sites

On 30/5/2022 at 11:56 ΜΜ, Dream85 είπε:

Κορίτσια κ εγώ μπηκα σήμερα το απόγευμα με αιμορραγία στο μαιευτήριο. Ξαφνικά σηκώθηκα κ είχα αίμα πολύ στο ξαφνικό, χωρίς πόνο ή κάτι άλλο..

επειδη είχα διαβάσει την περιπέτεια της vdald. Έτρεξα αμέσως νομοσομειο όπου είδαν μικρή αποκόλληση λόγω του χαμηλού πλακούντα.. θα μείνω μέσα για παρακολούθηση κ ο θεός βοηθός.

κανω ενέσεις κορτιζόνης για παν ενδεχόμενο..

ειμαστε αισιόδοξοι ότι θα φύγει η αποκόλληση κ θα καταφέρω να τον κρατήσω λίγες εβδομάδες ακόμα :wub:

Καλημέρα αγάπη μ, τώρα μπήκα κ διάβασα μετά από πολύ καιρό, διάβασα κ παρακάτω ότι όλα κυλούν ομαλά.. σ εύχομαι το καλύτερο κ να μην ανησυχείς θα κερδίσεις σίγουρα χρόνο κ βδομάδες για το μωράκι σ!! Ο Θεός να είναι μαζί σ!! Σ στέλνω όλη τη θετική μ ενέργεια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!

@VDald να σου ζήσει ο μπέμπης!

@Dream85 λαχταρησες κορίτσι μου, εύχομαι όλα να πάνε καλά, τουλάχιστον στο μαιευτήριο είσαι πιο ήσυχη. Λίγο υπομονή να κάνει ακόμα το μπεμπάκι μέχρι να το κρατήσεις στην αγκαλιά σου. Εγώ θα γεννήσω στο Μητέρα, ελπίζω λόγω καισαρικής να προλάβω να φαω γιατί όλοι λένε ότι έχει ωραίο φαί.

Εγώ κορίτσια έχω βαρύνει πολύ, χθες τα ξημερώματα με έπιασε και ένας πόνος στα κόκκαλα της λεκάνης που μου κοβόταν η ανάσα, νόμιζα ότι θα γεννήσω. Είχα χθες το πρωί ραντεβού με τον γιατρό, όλα καλά, σε 2 εβδομάδες λογικά θα γεννήσω. Την άλλη εβδομάδα πάω για nst και ελπίζω να μου δώσει ημερομηνία.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Dream85 από γεννα στο μητέρα δεν έχω εμπειρία αλλά είχα νοσηλευτει για αφαίρεση πολυποδα και μετά με την κόρη μου όταν είχε πνευμονία και όντως το προσωπικό είναι πάρα πολύ καλό και το φαγητό επίσης εκπληκτικο!

Σημερα ξύπνησα με διαρροιες και ενόχληση στο έντερο. Εύχομαι όντως να με έχει πειράξει κάτι αλλά δεν έχω φάει και τίποτα απ έξω. Μαγειρευτο τρωω φαγητό στο σπίτι δηλαδή.. Τώρα χίλια 2 μπορεί να είναι. Θα σας κρατώ ενημερες! 

Πάντως αν ήταν έναρξη τοκετού θα κουνιόταν το μωρό τόσο πολύ; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dream85 είπε:

Καλημέρα!

δεν ξέρω αν είναι κάποια έχει κανονίσει να γεννήσει στο Μητέρα, αλλά προς το παρόν οι εντυπώσεις μου είναι καταπληκτικές!!! Έχουν ανακαινίσει τα δωμάτια μέσα στο χρόνο και είναι σούπερ βολικά, το νοσηλευτικο προσωπικό είναι  καταπληκτικο, το φαγητό τελειο! (Αφού έρχεται ο άντρας μου και περιμένει κάθε μέρα να του φέρουν κατάλογο συνόδου :D…)

Αφήστε που κάθε πρωί ξυπνάω ακούγοντας κάποιο μωράκι που φέρνουν στον όροφο :wub:

Καλημερα!! Πώς είσαι σήμερα; Έχω γεννησει στο μητέρα και πάλι εκεί θα γεννήσω τωρα. Είσαι σε 3κλινο;; κόκορα κοκκινιστό να φας!! Δεν έχω φάει πουθενά καλύτερο!!

πρίν από 26 λεπτά , Evaki19 είπε:

@Dream85 από γεννα στο μητέρα δεν έχω εμπειρία αλλά είχα νοσηλευτει για αφαίρεση πολυποδα και μετά με την κόρη μου όταν είχε πνευμονία και όντως το προσωπικό είναι πάρα πολύ καλό και το φαγητό επίσης εκπληκτικο!

Σημερα ξύπνησα με διαρροιες και ενόχληση στο έντερο. Εύχομαι όντως να με έχει πειράξει κάτι αλλά δεν έχω φάει και τίποτα απ έξω. Μαγειρευτο τρωω φαγητό στο σπίτι δηλαδή.. Τώρα χίλια 2 μπορεί να είναι. Θα σας κρατώ ενημερες! 

Πάντως αν ήταν έναρξη τοκετού θα κουνιόταν το μωρό τόσο πολύ; 

Καλημερα!!Πιστεύω γενικα θα είχες κι άλλες ενδείξεις!! Και ο γιατρός σου χθες δε σου είπε καν να σε δει.  Αν ήταν κάτι θα σου λεγε να τρέξεις από χθες!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Polly1 είπε:

Καλημερα!! Πώς είσαι σήμερα; Έχω γεννησει στο μητέρα και πάλι εκεί θα γεννήσω τωρα. Είσαι σε 3κλινο;; κόκορα κοκκινιστό να φας!! Δεν έχω φάει πουθενά καλύτερο!!

Καλημερα!!Πιστεύω γενικα θα είχες κι άλλες ενδείξεις!! Και ο γιατρός σου χθες δε σου είπε καν να σε δει.  Αν ήταν κάτι θα σου λεγε να τρέξεις από χθες!!

Καλημέρα και καλό μήνα!

Όχι σε δίκλινο ειμαι και είναι πολύ καλά. Κόκορα;!;! Έχω χρόνια να φάω! Κάτσε να τους ρωτήσω τι έχει για  μεσημέρι 

 

 

πρίν από 36 λεπτά , Evaki19 είπε:

@Dream85 από γεννα στο μητέρα δεν έχω εμπειρία αλλά είχα νοσηλευτει για αφαίρεση πολυποδα και μετά με την κόρη μου όταν είχε πνευμονία και όντως το προσωπικό είναι πάρα πολύ καλό και το φαγητό επίσης εκπληκτικο!

Σημερα ξύπνησα με διαρροιες και ενόχληση στο έντερο. Εύχομαι όντως να με έχει πειράξει κάτι αλλά δεν έχω φάει και τίποτα απ έξω. Μαγειρευτο τρωω φαγητό στο σπίτι δηλαδή.. Τώρα χίλια 2 μπορεί να είναι. Θα σας κρατώ ενημερες! 

Πάντως αν ήταν έναρξη τοκετού θα κουνιόταν το μωρό τόσο πολύ; 

Καλημέρα!!!

παρε και την μαία σου να το έχει υπόψη της γιατί κάποιες φορές αυτές είναι πιο συντηρητικές από τους γιατρούς. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Dream85 είπε:

Καλημέρα!

δεν ξέρω αν είναι κάποια έχει κανονίσει να γεννήσει στο Μητέρα, αλλά προς το παρόν οι εντυπώσεις μου είναι καταπληκτικές!!! Έχουν ανακαινίσει τα δωμάτια μέσα στο χρόνο και είναι σούπερ βολικά, το νοσηλευτικο προσωπικό είναι  καταπληκτικο, το φαγητό τελειο! (Αφού έρχεται ο άντρας μου και περιμένει κάθε μέρα να του φέρουν κατάλογο συνόδου :D…)

Αφήστε που κάθε πρωί ξυπνάω ακούγοντας κάποιο μωράκι που φέρνουν στον όροφο :wub:

Καλημέρα κούκλα μου...

Χαίρομαι πάρα πολύ που σε διαβάζω.

Καλό μήνα ♥️

πρίν από 50 λεπτά , Evaki19 είπε:

@Dream85 από γεννα στο μητέρα δεν έχω εμπειρία αλλά είχα νοσηλευτει για αφαίρεση πολυποδα και μετά με την κόρη μου όταν είχε πνευμονία και όντως το προσωπικό είναι πάρα πολύ καλό και το φαγητό επίσης εκπληκτικο!

Σημερα ξύπνησα με διαρροιες και ενόχληση στο έντερο. Εύχομαι όντως να με έχει πειράξει κάτι αλλά δεν έχω φάει και τίποτα απ έξω. Μαγειρευτο τρωω φαγητό στο σπίτι δηλαδή.. Τώρα χίλια 2 μπορεί να είναι. Θα σας κρατώ ενημερες! 

Πάντως αν ήταν έναρξη τοκετού θα κουνιόταν το μωρό τόσο πολύ; 

Συνήθως, όταν ξεκινάει η διαδικασία τοκετού τα μωρά είναι ήσυχα...

Όμως στη φίλη μου, κουνιοταν πολύ...

Εύα μου ότι και να είναι , τώρα είναι ολόκληρο παιδακι...απλά της βαλίτσα ετοίμασε. 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλημέρα κούκλα μου...

Χαίρομαι πάρα πολύ που σε διαβάζω.

Καλό μήνα ♥️

Συνήθως, όταν ξεκινάει η διαδικασία τοκετού τα μωρά είναι ήσυχα...

Όμως στη φίλη μου, κουνιοταν πολύ...

Εύα μου ότι και να είναι , τώρα είναι ολόκληρο παιδακι...απλά της βαλίτσα ετοίμασε. 

Σε ευχαριστώ πολύ Ιωάννα μου! 
πέρασε εχτές ο γιατρός κ μου είπε ότι είναι θετικός ότι θα φτάσω στις 32 εβδομάδες, ηρέμησα. Μέχρι τώρα έχω μόνο λίγο καφέ όποτε μάλλον καθαρίζω αλλά μου είπαν ότι λόγω της μεγάλης δόσης salospir που έπαιρνα, θα αργήσω να καθαρίσω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dream85 said:

Σε ευχαριστώ πολύ Ιωάννα μου! 
πέρασε εχτές ο γιατρός κ μου είπε ότι είναι θετικός ότι θα φτάσω στις 32 εβδομάδες, ηρέμησα. Μέχρι τώρα έχω μόνο λίγο καφέ όποτε μάλλον καθαρίζω αλλά μου είπαν ότι λόγω της μεγάλης δόσης salospir που έπαιρνα, θα αργήσω να καθαρίσω 

Τελεια νέα!! 

@iwanna24  αυτό πιστεύω κι εγώ οτι θα ήταν ήσυχος αν ηταν να ξεκινάει ο τοκετός. Σε κάθε περίπτωση τα επλυνα ολα χτες μονο να τα πακετάρω εχω!! Αλλά ναι ειναι ολοκληρο μωρο και τώρα να βγει δεν θα υπαρχει θέμα πιστεύω. Τη Δευτερα κανονικά μπαίνω 36η βδομαδα.

@VDald εσύ πώς είσαι?? Το μωράκι πώς είναι??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dream85 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ Ιωάννα μου! 
πέρασε εχτές ο γιατρός κ μου είπε ότι είναι θετικός ότι θα φτάσω στις 32 εβδομάδες, ηρέμησα. Μέχρι τώρα έχω μόνο λίγο καφέ όποτε μάλλον καθαρίζω αλλά μου είπαν ότι λόγω της μεγάλης δόσης salospir που έπαιρνα, θα αργήσω να καθαρίσω 

Τα καφέ ναι...είναι αίμα που άργησε να βγει...

Σίγουρα θα φτάσεις 32...μετά θα λέμε 34...μετά ότι θέλει η φύση ♥️

 

 

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, VDald said:

Καλημέρα. 

Πολύ ευχάριστα όλα αυτά. Είναι πολύ σημαντική η ψυχολογία μας και χαίρομαι που το περιβάλλον είναι βοηθητικό. 

Τέλεια κ που πέρασε η μέση σου. Θα μείνει το μωράκι μέσα να μεγαλώσει κ άλλο. 

Συνέχισε δυνατά - έχουμε όλες ανάγκη από θετικά νέα :wub:

@electra2021@electra2021 εύχομαι να είσαι καλά κορίτσι!!

Μία χαρά εγώ, σήμερα ήρθαν 2 φίλες από εξωτερικό και θα πάμε διακοπές λίγες μέρες μαζί. Εσένα ο μικρός όλα καλά;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...