Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα! Εγω αυριο εχω εμβρυομεταφορά και μεθαύριο θα ταξιδέψω με αεροπλάνο να επιστρέψω στον τόπο διαμονής μου.. μου ειπαν απλώς προληπτικα να μεινω μια μερα Αθήνα.. νομιζω αλλοι γιατροι σε αφηνουν και την ιδια μερα να φυγεις.. μην αγχωνεσαι, απλως δεν θα οδηγησεις και δεν θα κουβαλησεις βαρος εννοειται! Καλή επιτυχία!!! 

      Καλή επιτυχία εύχομαι να φωλιάσουν τα εμβρυακια για τα καλά στην κοιλιτσα σου🙏🏼

      2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία να κάνετε πολλά εμβρυακια 🙏🏼🙏🏼

      • Ευχαριστώ 1

Δυσκολη μέρα..


Recommended Posts

Καλησπέρα! Πριν 1 μήνα περίπου έμαθα ότι είμαι έγκυος ! Να σημειώσω πως έμεινα έγκυος ύστερα από 10 μήνες γέννας (1ο παιδάκι) ! Χθες στην επίσκεψη στο γυναικολόγο μου (2ο ραντεβού) διαπιστώθηκε πως δεν υπάρχει καρδιακή λειτουργία ! Μου έδωσε την επιλογή 1) να περιμένω να αποβάλλω μόνη μου 2) να γίνει απόξεση μήτρας! Διάλεξα απόξεση γιατί δεν θα άντεχα να αποβάλω μόνη μου σπίτι μου.. υπάρχει κάποια μανούλα πού να το έχει βιώσει αυτό; Πώς το αντιμετώπισε και της προέκυψαν προβλήματα; Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να μην το περάσει καμία γυναίκα.

  • Λυπημένη/-ος 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 53 λεπτά , Γεωργία1901 είπε:

Καλησπέρα! Πριν 1 μήνα περίπου έμαθα ότι είμαι έγκυος ! Να σημειώσω πως έμεινα έγκυος ύστερα από 10 μήνες γέννας (1ο παιδάκι) ! Χθες στην επίσκεψη στο γυναικολόγο μου (2ο ραντεβού) διαπιστώθηκε πως δεν υπάρχει καρδιακή λειτουργία ! Μου έδωσε την επιλογή 1) να περιμένω να αποβάλλω μόνη μου 2) να γίνει απόξεση μήτρας! Διάλεξα απόξεση γιατί δεν θα άντεχα να αποβάλω μόνη μου σπίτι μου.. υπάρχει κάποια μανούλα πού να το έχει βιώσει αυτό; Πώς το αντιμετώπισε και της προέκυψαν προβλήματα; Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να μην το περάσει καμία γυναίκα.

Καλησπέρα κορίτσι μου η πρώτη μου εγκυμοσύνη κατέληξε έτσι 2 εβδομάδες πριν το γάμο μου έμαθα ότι είμαι έγκυος  πήγαμε στον γιατρό και ήταν αρχή ακόμα είδαμε μόνο τον σάκο όταν ξανά πήγα μετά από 15 μέρες μου είπε ότι το παιδί δεν αναπτύχθηκε δεν υπήρχε καρδιακός παλμός και πρέπει να γίνει αποξεση επαθα σοκ δεν μπορούσα να συνέλθω με τίποτα...την άλλη μέρα το πρωί μπήκα για αποξεση με βαριά καρδιά...ολα καλα πήγαν απλά στην ανάρρωση θέλει λίγο προσοχή να μην σηκώνεις βάρος και τέτοια για λίγο καιρό...Πέρασα πολλά άλλα τώρα έχω μια μπεμπουλα και Δόξα το Θεό πήγαν όλα καλά!!! 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Γεωργία1901 είπε:

Καλησπέρα! Πριν 1 μήνα περίπου έμαθα ότι είμαι έγκυος ! Να σημειώσω πως έμεινα έγκυος ύστερα από 10 μήνες γέννας (1ο παιδάκι) ! Χθες στην επίσκεψη στο γυναικολόγο μου (2ο ραντεβού) διαπιστώθηκε πως δεν υπάρχει καρδιακή λειτουργία ! Μου έδωσε την επιλογή 1) να περιμένω να αποβάλλω μόνη μου 2) να γίνει απόξεση μήτρας! Διάλεξα απόξεση γιατί δεν θα άντεχα να αποβάλω μόνη μου σπίτι μου.. υπάρχει κάποια μανούλα πού να το έχει βιώσει αυτό; Πώς το αντιμετώπισε και της προέκυψαν προβλήματα; Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να μην το περάσει καμία γυναίκα.

καλησπέρα κορίτσι μου... Δυστυχώς συμβαίνει συχνά...το σώμα προνοεί κ δεν προχωρά η εγκυμοσύνη...Εγώ πρώτη εγκυμοσύνη κάναμε διακοπή λόγω σύνδρομο νταουν πόνος μεγάλος πόνος να παίρνεις την επιλογή να το τερματησεις...έκανα κ εγώ 10 μήνες στο πρώτο... Μετά στους 7 έμεινα έγκυος κ έχω το παιδάκι μου... Κ πριν 2 μήνες πέρασα κ την παλινδρομη δυστυχώς...θα έρθει ένα μωράκι σύντομα ια δεις...Όλα θα πάνε καλά... θέλει λίγο χρόνο περισσότερο ψυχολογικά...Εμείς τώρα  ξεκινήσαμε πάλι...βέβαια το έχω έντονα στο μυαλό μου πότε θα μείνω πάλι κ αν θα μείνω ξανά...πενθισε κλάψε... Μην τα κρατάς μέσα σου... Σου ευχομαι σύντομα με ένα θετικό τεστ...το 22 μόνο χαρές να έχουμε...

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Αννούλαααα είπε:

καλησπέρα κορίτσι μου... Δυστυχώς συμβαίνει συχνά...το σώμα προνοεί κ δεν προχωρά η εγκυμοσύνη...Εγώ πρώτη εγκυμοσύνη κάναμε διακοπή λόγω σύνδρομο νταουν πόνος μεγάλος πόνος να παίρνεις την επιλογή να το τερματησεις...έκανα κ εγώ 10 μήνες στο πρώτο... Μετά στους 7 έμεινα έγκυος κ έχω το παιδάκι μου... Κ πριν 2 μήνες πέρασα κ την παλινδρομη δυστυχώς...θα έρθει ένα μωράκι σύντομα ια δεις...Όλα θα πάνε καλά... θέλει λίγο χρόνο περισσότερο ψυχολογικά...Εμείς τώρα  ξεκινήσαμε πάλι...βέβαια το έχω έντονα στο μυαλό μου πότε θα μείνω πάλι κ αν θα μείνω ξανά...πενθισε κλάψε... Μην τα κρατάς μέσα σου... Σου ευχομαι σύντομα με ένα θετικό τεστ...το 22 μόνο χαρές να έχουμε...

Μακάρι! Σε ευχαριστώ πολύ! Καλές γιορτές με υγεία και πολλά χαμόγελα με την οικογένεια σου ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα... Είναι μια δύσκολη μερα απαλευτη αυτή... αμα ερθεις στο καφέ προσπάθεια για δεύτερο όλες οι κοπέλες το έζησαν αυτό άλλες στην πρώτη άλλες στην δεύτερη άλλες μετα.  Και  το κουβαλανε και στις επομενες εγκυμοσυνες ειναι μια πληγη αγιατρευτη..

Εγώ το έζησα στην 3η κύηση με αδειο σάκο χωρίς έμβρυο.. Εμενα δεν μου εδωσε επιλογή ειναι αυστηρη και μου είπε πάμε φυσικά με φυσική αποβολή ένα μαρτύριο πραγματικα... Η χοριακη να ανεβαινει αντι να κατεβαινει με χαμηλούς ρυθμους βεβαια.. εφόσον αποφάσισε να κατέβει η χοριακη μετά από 20μερες.. άρχισε και η αποβολή... κάνα 20ημερο προσπαθούσε ο οργανισμός να αποβαλλει με σταγονες αιμα δεν μου ερχόταν αίμα σαν περίοδος με τιποτα.. αγανάκτησα... Και εν τέλει  μετά από 40ημερες να έχω καθαρίσει 90% και να έχει μείνει υπόλειμμα 10% σάκου οποτε μου πρότεινε αναγκαστικά αποξεση... Μετά από αυτήν την εμπειρία και επειδή και στους τοκετός γενικά έχω ενημερωθεί ότι έχω μια μήτρα που βαριέται να κάνει συσπάσεις..  αμα μου ξανασυνεβαινε θα πήγαινα για απόξεση χθες για να αποφύγω το ψυχολογικό μαρτύριο έτσι όπως το έζησα εγώ...

Αλλά γενικά θα προτείνω σε κάποια κοπέλα οτιδήποτε φυσικό επιλέγουμε είναι το πιο υγιες για το σωμα μας θεωρώ.. και αυτο θα σ πρότεινα.... Η φυσική αποβολή είναι τύπου περίοδος... Δεν είναι κάτι που θα σε τρομάξει ιδίως τώρα που είσαι στο δεύτερο ραντεβού να υποθέσω ούτε 10η εβδομαδα... παιζει να μην προσέξεις ούτε σάκο που θα φύγει και ο οποίος μπορεί να φεύγει τμηματικά και να μην το πάρεις είδηση.. εμένα έφευγε τμηματικά... 

Επίσης, Το πιθανότερο εφόσον έχεις ήδη ένα παιδάκι να ήταν ένα τυχαίο γεγονός...

Εγώ το επαθα 2-3μηνες μετα την γέννηση του 2ου. Και τώρα μετά την γέννηση του περίπου 10μηνων ξαναεμεινα..Και όλα καλά κυλάνε προς το παρον είμαι 11 εβδομάδων σχεδόν. 

Δηλαδή δεν προκύπτουν συνήθως προβλήματα από τέτοια ζητήματα..  

Μονο ψυχολογικά...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Η απόξεση ειναι μια επεμβαση ρουτίνας.. κίνδυνοι υπάρχουν ( πχ δημιουργία συμφησεων) όμως η εμπειρία του ιατρού, η χορήγηση αντιβίωσης, Αναρροφηση που χρησιμοποιούν και οχι τα ξεστρο οπως παλιά το γεγονός οτι είσαι ακόμη σε αρχική εβδομάδα είναι οι ευνοϊκοί παράγοντες.. στο χειρουργιο δε θα καταλάβεις τιποτα διαρκεί πολύ λιγο και θα ειςαι ναρκωμένη.. Μετά θα σε βάλουν  στην αίθουσα ανάνηψης που θα κατςεις καμια ωριτσα να ξυπνήσεις καλα και μετα θα σε πανε στο δωμάτιο να ντυθείς και να φύγεις.μετα ειναι σα να εχεις περιοδο και να φροντίζεις να λαμβάνεις δην αντιβιωση σου. 
 

εάν Ήμουν στη θεςη σου και ειχα τη δυνατότητα για φαρμακευτική διακοπη και φυσική αποβολή χωρις επεμβαςη ατη μητρα θα το επέλεγα..μπορει να ειναι ποιο ψυχοφθόρο ( τα μέλη που εχουν τέτοια εμπειρία θα σου πουν περισσότερα)  αλλα σωματικά η μητρα θα ειναι αλοβητη για το επόμενο μωρο..

τυχαιο γεγονός ειναι αυτο που σου συνέβη .. οι περισσοτερες γυναίκες που προσπαθούν για παιδι εχουν μια κακή έμπειρια στο πρώτο τρίμηνο .. Ολα θα σου πάνε  καλα!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Γεωργία1901 said:

Καλησπέρα! Πριν 1 μήνα περίπου έμαθα ότι είμαι έγκυος ! Να σημειώσω πως έμεινα έγκυος ύστερα από 10 μήνες γέννας (1ο παιδάκι) ! Χθες στην επίσκεψη στο γυναικολόγο μου (2ο ραντεβού) διαπιστώθηκε πως δεν υπάρχει καρδιακή λειτουργία ! Μου έδωσε την επιλογή 1) να περιμένω να αποβάλλω μόνη μου 2) να γίνει απόξεση μήτρας! Διάλεξα απόξεση γιατί δεν θα άντεχα να αποβάλω μόνη μου σπίτι μου.. υπάρχει κάποια μανούλα πού να το έχει βιώσει αυτό; Πώς το αντιμετώπισε και της προέκυψαν προβλήματα; Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να μην το περάσει καμία γυναίκα.

Κορίτσι μου καλημέρα. Λυπάμαι πολύ που το περνάς αυτό, είναι πολυ δύσκολες αυτές οι μέρες. Έκανα και εγώ απόξεση πριν 2 μήνες την 8η εβδομάδα εγκυμοσυνης μετά από εμβρυομεταφορά. Εχουμε ένα παιδάκι και εμείς 14 μηνων και θέλουμε πάρα πολύ ένα αδελφάκι. Είχαμε ακούσει καρδούλα αλλά στο επόμενο ραντεβού δυστυχώς είχε σταματήσει. Είχα την επιλογή να αποβάλλω μονη μου αλλά δεν ήθελα να μπω σε αυτή τη διαδικασία. Είναι πολύ δυσκολες στιγμές και με βασάνισε αυτη η απόφαση αλλά προσπάθησε να αποφορτιστείς, ότι και να αποφασίσεις με την καθοδήγηση του γιατρού σου θα είναι το σωστό. Επίσης με τη απόξεση μπορεσαμε και στειλαμε το εμβρυάκι μας για ιστολογική ανάλυση. Έδειξε τρισωμία 22, τυχαίο γεγονός και κάπως μπορεσα να κλείσω αυτό το κεφάλαιο για να προχωρήσω. Δεν είχα κανένα πρόβλημα μετά την απόξεση  ούτε πόνο ούτε ιδιαίτερο αίμα. Κατά τη διάρκεια της επέμβασης σε κοιμίζουν, δεν καταλαβαινεις τίποτα, μετά ξυπνάς και αυθημερόν πας σπίτι σου. Ψυχολογικά βέβαια είχα πιάσει πάτο. Περίοδος ήρθε μετά από 26 μέρες. Τότε μόνο είχα πολύ αίμα για 4 μερες και λιγότερο για άλλες 3 και πέρασε. Τώρα είμαι πολύ καλά, σε αυτό βέβαια με βοηθησε πάρα πολύ το παιδάκι μου και ο άντρας μου γιατί τότε είχα κοντέψει να σαλτάρω. Επικεντρώσου όσο μπορείς στο μωράκι σου και στις όμορφες μερες που έρχονται και θα δεις ότι πολύ σύντομα θα είσαι πάλι έγκυος και όλα αυτά θα είναι μια ανάμνηση ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε κάθε πονεμένο κορίτσι. Έχω περάσει παλινδρόμηση και απόξεση. Δεν είναι χειρουργείο που θες να πας, π.χ. για να φτιάξεις κάτι, αλλά το χειρουργείο που σιχαίνεσαι. Πρακτικά, είναι εύκολο. Αντιβίωση, προετοιμασία, έχεις επίγνωση του τι θα συμβεί. Το δύσκολο είναι ότι δεν το θέλεις. Όμως το θετικό, ας πούμε, είναι πως η αποβολή γίνεται επειδή η φύση ξέρει καλύτερα από την ψυχή. Μέσα στη σκληρότητα της περίστασης, η μόνη μας επιλογή είναι να εμπιστευτούμε τη γνώση της φύσης. Και να μην είμαστε μόνες. Μιλήστε. Είτε εδώ είτε στην οικογένεια είτε και τα δύο. Ξεπερνιέται.

Σας το λέω εγώ που έχασα το μωρό μου στην τρίτη εξωσωματική, έκανα την τέταρτη τώρα και είμαι έγκυος αλλά είναι νωρίς και τρέμω ακόμα, οπότε τα λέω για να τα ακούω και εγώ... 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

On 21/12/2021 at 7:10 ΜΜ, Γεωργία1901 είπε:

Καλησπέρα! Πριν 1 μήνα περίπου έμαθα ότι είμαι έγκυος ! Να σημειώσω πως έμεινα έγκυος ύστερα από 10 μήνες γέννας (1ο παιδάκι) ! Χθες στην επίσκεψη στο γυναικολόγο μου (2ο ραντεβού) διαπιστώθηκε πως δεν υπάρχει καρδιακή λειτουργία ! Μου έδωσε την επιλογή 1) να περιμένω να αποβάλλω μόνη μου 2) να γίνει απόξεση μήτρας! Διάλεξα απόξεση γιατί δεν θα άντεχα να αποβάλω μόνη μου σπίτι μου.. υπάρχει κάποια μανούλα πού να το έχει βιώσει αυτό; Πώς το αντιμετώπισε και της προέκυψαν προβλήματα; Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να μην το περάσει καμία γυναίκα.

Καλησπέρα.. είμαι ακριβώς στην ίδια φάση.. η χοριακη ανέβαινε με αργούς ρυθμούς και στον υπέρηχο διαπιστώσαμε ότι παλινδρόμησε.. όσο κι αν το είχα σκεφτεί σαν πιθανότητα, όταν το άκουσα ένοιωσα απαίσια.. εμένα μου έδωσε σαν επιλογή μόνο την απόξεση..κουράγιο, δεν ξέρω τι άλλο να πω.. είναι πολύ δύσκολη μέρα όντως..❤

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 21/12/2021 at 7:10 ΜΜ, Γεωργία1901 είπε:

Καλησπέρα! Πριν 1 μήνα περίπου έμαθα ότι είμαι έγκυος ! Να σημειώσω πως έμεινα έγκυος ύστερα από 10 μήνες γέννας (1ο παιδάκι) ! Χθες στην επίσκεψη στο γυναικολόγο μου (2ο ραντεβού) διαπιστώθηκε πως δεν υπάρχει καρδιακή λειτουργία ! Μου έδωσε την επιλογή 1) να περιμένω να αποβάλλω μόνη μου 2) να γίνει απόξεση μήτρας! Διάλεξα απόξεση γιατί δεν θα άντεχα να αποβάλω μόνη μου σπίτι μου.. υπάρχει κάποια μανούλα πού να το έχει βιώσει αυτό; Πώς το αντιμετώπισε και της προέκυψαν προβλήματα; Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να μην το περάσει καμία γυναίκα.

Καλησπερα κοπέλα μου.

Πριν 4 χρόνια είχα μια παλινδρομη κύηση,στην 8η εβδομάδα σταμάτησε η καρδιακή λειτουργία και πήγα για θεραπευτική απόθεση. Μετά από τρεις μήνες ξανά έμεινα έγκυος ,ξανά παλινδρομη την 8η εβδομάδα. Ξανά λοιπόν θεραπευτική αποξεση. Όλα πήγαν όμως καλά και μετά από λίγους μήνες έμεινα έγκυος στον γιο μου. Και όταν ήταν μόλις 4μηνων ,έμεινα έγκυος στην κόρη μου κ τώρα έχω τα δύο μωρά μου.

Όλα θα πάνε καλά,η αποξεση είναι επέμβαση ρουτίνας και σύντομα θα έχεις και ένα δεύτερο μωράκι όταν και εάν το θελήσεις. Στο εύχομαι. Καλά Χριστούγεννα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MumMaria είπε:

Καλησπερα κοπέλα μου.

Πριν 4 χρόνια είχα μια παλινδρομη κύηση,στην 8η εβδομάδα σταμάτησε η καρδιακή λειτουργία και πήγα για θεραπευτική απόθεση. Μετά από τρεις μήνες ξανά έμεινα έγκυος ,ξανά παλινδρομη την 8η εβδομάδα. Ξανά λοιπόν θεραπευτική αποξεση. Όλα πήγαν όμως καλά και μετά από λίγους μήνες έμεινα έγκυος στον γιο μου. Και όταν ήταν μόλις 4μηνων ,έμεινα έγκυος στην κόρη μου κ τώρα έχω τα δύο μωρά μου.

Όλα θα πάνε καλά,η αποξεση είναι επέμβαση ρουτίνας και σύντομα θα έχεις και ένα δεύτερο μωράκι όταν και εάν το θελήσεις. Στο εύχομαι. Καλά Χριστούγεννα.

Ευχαριστώ πολύ! Να τα καμαρώνεις όπως επιθυμείς! Καλά Χριστούγεννα και με το καλό ο καινούργιος χρόνος με υγεία! Να είσαι πάντα καλά ❤️

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Dimitra94 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και χρόνια πολλά!!! 

Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε.. πριν την απόξεση κάνουν έναν τελευταίο υπέρηχο για να επιβεβαιωθεί η παλινδρομη?

Καλημερα και χρονια πολλα.Λογικα θα επρεπε.Εμεις στην παλλινδρομη το ειδαμε πρωτη φορα στον υπερηχο οτι παλλινδρομησε Παρασκευη απογευμα.Μου εδωσε μεχρι Δευτερα πρωι μηπως αποβαλλω μονη μου οποτε και ξανακαναμε υπερηχο.Μου ειπε οτι δεν μπορει να περιμενει αλλο γιατι δεν ειχε μεγαλωσει  τις τελευταιες 2 βδομαδες (οποτε ειχε παλλινδρομησει 2 βδομαδες πριν)οποτε κλεισαμε ραντεβου για αποξεση Τριτη πρωι.Ακριβως πριν την αποξεση καναμε εναν τελευταιο υπερηχο.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλημερα και χρονια πολλα.Λογικα θα επρεπε.Εμεις στην παλλινδρομη το ειδαμε πρωτη φορα στον υπερηχο οτι παλλινδρομησε Παρασκευη απογευμα.Μου εδωσε μεχρι Δευτερα πρωι μηπως αποβαλλω μονη μου οποτε και ξανακαναμε υπερηχο.Μου ειπε οτι δεν μπορει να περιμενει αλλο γιατι δεν ειχε μεγαλωσει  τις τελευταιες 2 βδομαδες (οποτε ειχε παλλινδρομησει 2 βδομαδες πριν)οποτε κλεισαμε ραντεβου για αποξεση Τριτη πρωι.Ακριβως πριν την αποξεση καναμε εναν τελευταιο υπερηχο.

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Έχω κλείσει ραντεβού για την Τετάρτη και αναρωτιόμουν αν το ελέγχουν μια τέλεια φορά μήπως και έχει αλλάξει κάτι.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...