Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Μανουλες Αυγούστου 2022 ❤️


Recommended Posts

Να κάνω άλλη μια ερώτηση;;;;λίγο πιο αδιάκριτη αλλά είναι μέσα στην ζωή!!!!!!από σεξ πως πάτε;;;;;εντάξει εγώ μπήκα στην 14 βδομάδα ο άνδρας Μ ρώτησε τον γιατρό έδωσε το οκ αλλά σε ήρεμα πλαίσια ( καλά όχι εγώ ήμουν καμία αμαζόνα ποτέ αλλά οκ).....εγώ τώρα αρχίζω να έχω λίγη όρεξη να το βλέπω στον ύπνο Μ κλπ αλλά ο άνδρας μου.....εντάξει είναι για βίντεο....μηηηηηηηη δεν κάνει δεν θέλω η κόρη μας (το έχει δέσει κι όλας)..... Κ γενικά με αποφεύγει όπως ο διάολος το λιβάνι......κ σε εσάς τα ίδια;;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Vlal είπε:

Να κάνω άλλη μια ερώτηση;;;;λίγο πιο αδιάκριτη αλλά είναι μέσα στην ζωή!!!!!!από σεξ πως πάτε;;;;;εντάξει εγώ μπήκα στην 14 βδομάδα ο άνδρας Μ ρώτησε τον γιατρό έδωσε το οκ αλλά σε ήρεμα πλαίσια ( καλά όχι εγώ ήμουν καμία αμαζόνα ποτέ αλλά οκ).....εγώ τώρα αρχίζω να έχω λίγη όρεξη να το βλέπω στον ύπνο Μ κλπ αλλά ο άνδρας μου.....εντάξει είναι για βίντεο....μηηηηηηηη δεν κάνει δεν θέλω η κόρη μας (το έχει δέσει κι όλας)..... Κ γενικά με αποφεύγει όπως ο διάολος το λιβάνι......κ σε εσάς τα ίδια;;;;;

Εγω είμαι 12 εβδομαδων κ 1 μέρας. Ο γιατρός μας είπε ότι μπορούμε αν θέλουμε να κάνουμε σεξ αλλά χαλαρα. Ωστόσο επειδή 2 μέρες είχε καφέ εκκρίσεις εγώ στην 10η εβδομάδα φοβήθηκαμε κ δεν κανουμε τίποτα. Κάνουμε άλλα... Καταλαβαίνετε... Και είμαστε οκ μέχρι στιγμής. Ίσως αργότερα το 2ο τρίμηνο... Δεν το σκέφτομαι πολύ εγώ να πω την αλήθεια... Πιο πολύ με αγχώνει η σκέψη πάρα με ίντριγκαρει... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Mermer είπε:

Εγω είμαι 12 εβδομαδων κ 1 μέρας. Ο γιατρός μας είπε ότι μπορούμε αν θέλουμε να κάνουμε σεξ αλλά χαλαρα. Ωστόσο επειδή 2 μέρες είχε καφέ εκκρίσεις εγώ στην 10η εβδομάδα φοβήθηκαμε κ δεν κανουμε τίποτα. Κάνουμε αλλά... Καταλαβαίνετε... Και είμαστε οκ μέχρι στιγμής. Ίσως αργότερα το 2ο τρίμηνο... Δεν το σκέφτομαι πολύ εγώ να πω την αλήθεια... Πιο πολύ με αγχώνει η σκέψη πάρα με ίντριγκαρει... 

Καλέ εγώ κ πριν δεν ήμουν καμία τρελή για το σεξ...αλλά κορίτσι ενα βράδυ είδα τόσο ζωντανό όνειρο που αλήθεια ένιωσα ότι ήρθα σε οργασμό κ είχα τέτοια σύσπαση που ξύπνησα κ διπλωθηκα πάει το έχασα έλεγα σκέψου!!!!!αλλά γενικά όλες οι φίλες μου λένε καλά καλά κάτσε σε λίγο καιρό θα το παρακαλάς....σχεδόν όλες!!!!!!! βέβαια από την άλλη σκέφτομαι ότι είμαστε κ σαν αδέλφια πλέον.....μαλώνουμε για το ποιος έχει πιο πολύ πάπλωμα κ τέτοια....κ επειδή αυτός στην δουλειά του είχα κρούσματα πολλά σκέψου ούτε πεταχτό φιλί δεν δίναμε ούτε καν κοιμομασταν μαζί.....κάπου νιώθω ότι αρχίζει κ χάνεται λίγο....πείτε εσείς οι ήδη μανουλες ότι φτιάχνει τουλάχιστον μετά!!!!

πρίν από 15 λεπτά , Mermer είπε:

Εγω είμαι 12 εβδομαδων κ 1 μέρας. Ο γιατρός μας είπε ότι μπορούμε αν θέλουμε να κάνουμε σεξ αλλά χαλαρα. Ωστόσο επειδή 2 μέρες είχε καφέ εκκρίσεις εγώ στην 10η εβδομάδα φοβήθηκαμε κ δεν κανουμε τίποτα. Κάνουμε αλλά... Καταλαβαίνετε... Και είμαστε οκ μέχρι στιγμής. Ίσως αργότερα το 2ο τρίμηνο... Δεν το σκέφτομαι πολύ εγώ να πω την αλήθεια... Πιο πολύ με αγχώνει η σκέψη πάρα με ίντριγκαρει... 

Εμείς καλέ 3 μήνες τπτ.......ούτε καν το έχω δει.....είναι πιο κάθετος από όποιον άλλον έχω ακούσει!!!!για να σκεφτείς είναι φουλ αγχωμενος κ επειδή εχθές έκανα δουλειές κ με έπιασε η μέση κ υπέφερα....πάει το πρωί τουαλέτα,στην οποία εδώ κ 4 χρόνια που μένουμε σε αυτό το σπίτι στο πάτο της λεκάνης έχει έναν λέμε σαν σκουριά που δεν φεύγει- ας μην σχολιάσω ότι σήμερα το παράτησε- και έρχεται έντρομος κ μου λέει είχες αίμα.......τι λες μωρέ του λέω.....κ μετά εγώ ονειρεύομαι χίλιες κ μια νύχτες χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

On 7/2/2022 at 3:14 ΜΜ, Vlal είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα....πως είναι ο θυροειδης σας;;;;εχει καμία χασιμοτο;;;

Χασιμοτο όχι,τον έχω αφαιρέσει είχα ένα καρκινακι και τώρα με παρακολουθεί ο ενδοκρινολόγος και αλλάζω χάπι σχεδόν κάθε μήνα.Απ ότι φαίνεται και ταχυπαλμιες συχνά που έχω μάλλον είναι γιατί η tsh ανεβαίνει ανεξέλεγκτα.Μεχρι να προλάβω να αλλάξω δόση πάω στην επόμενη.Τωρα πήρα ακόμα πιο μεγάλη για ασφάλεια.Χασιμοτο από φίλη μου που ξέρω θέλει και στη διατροφή ιδιαίτερη προσοχή ειδικά στην εγκυμοσύνη.Ελπιζω να έχεις καλό γιατρο να σε κατευθύνει.

2 ώρες πρίν, Vlal είπε:

Να κάνω άλλη μια ερώτηση;;;;λίγο πιο αδιάκριτη αλλά είναι μέσα στην ζωή!!!!!!από σεξ πως πάτε;;;;;εντάξει εγώ μπήκα στην 14 βδομάδα ο άνδρας Μ ρώτησε τον γιατρό έδωσε το οκ αλλά σε ήρεμα πλαίσια ( καλά όχι εγώ ήμουν καμία αμαζόνα ποτέ αλλά οκ).....εγώ τώρα αρχίζω να έχω λίγη όρεξη να το βλέπω στον ύπνο Μ κλπ αλλά ο άνδρας μου.....εντάξει είναι για βίντεο....μηηηηηηηη δεν κάνει δεν θέλω η κόρη μας (το έχει δέσει κι όλας)..... Κ γενικά με αποφεύγει όπως ο διάολος το λιβάνι......κ σε εσάς τα ίδια;;;;;

Εμάς πάλι ο γιατρός μας το έχει απαγορεψει από την αρχή.Οσο κάνατε κάνατε μας είπε!!!Αλλα εγώ είχα αιμορραγία και πόνους όλο το πρώτο τρίμηνο και τώρα στον 4ο συσπάσεις.Οποτε σε όσες το επιτρέπει χαρείτε το!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Tesera είπε:

Χασιμοτο όχι,τον έχω αφαιρέσει είχα ένα καρκινακι και τώρα με παρακολουθεί ο ενδοκρινολόγος και αλλάζω χάπι σχεδόν κάθε μήνα.Απ ότι φαίνεται και ταχυπαλμιες συχνά που έχω μάλλον είναι γιατί η tsh ανεβαίνει ανεξέλεγκτα.Μεχρι να προλάβω να αλλάξω δόση πάω στην επόμενη.Τωρα πήρα ακόμα πιο μεγάλη για ασφάλεια.Χασιμοτο από φίλη μου που ξέρω θέλει και στη διατροφή ιδιαίτερη προσοχή ειδικά στην εγκυμοσύνη.Ελπιζω να έχεις καλό γιατρο να σε κατευθύνει.

Εμάς πάλι ο γιατρός μας το έχει απαγορεψει από την αρχή.Οσο κάνατε κάνατε μας είπε!!!Αλλα εγώ είχα αιμορραγία και πόνους όλο το πρώτο τρίμηνο και τώρα στον 4ο συσπάσεις.Οποτε σε όσες το επιτρέπει χαρείτε το!!!!

Καλός είναι ο γιατρός ψείρας...και γενικά κάνω κάθε 4 βδομάδες εξετάσεις και είμαι ελεγχόμενη για το φαγητό δεν Μ έχει πει τπτ η αλήθεια είναι ότι γενικά στα κιλά μου είμαι πολύ καλή!!!!! βέβαια τώρα στο τέταρτο έχω πάρει 3 και έπαθα σοκ γτ λέω μετά πως θα γίνω οπότε άρχισα μόνη Μ λίγο να προσέχω να κοιτάω θερμίδες κλπ γιατί επειδή πάντα ήμουν πολύ αδύνατη και έτρωγα ότι ήθελα όσο ήθελα χωρισ να βάζω κιλά ....κάπου μετά το γάμο έβαλα 12 και τώρα που έμεινα νιώθω ότι συνεχώς πεινάω αλλά δεν πειναω είναι στο μυαλό όταν καθομαι, οπότε προσπαθώ να μάθω να περιοριζομαι και λιγο ( τα χρειαζομουν τόσο τα κιλά, που κανένας δεν πίστευε ότι ήμουν 63 κιλά).

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κορίτσια. Στην ερώτηση για το αν θελουμε να μαθουμε φύλλο, εγω αυτή τη φορά με τίποτα. Τη προηγούμενη φορα ήξερα οτι ειναι αγόρι κ μετά η στεναχώρια της αποβολής ήταν μεγαλυτερη γιατί απλά όσο περισσότερα γνωρίζεις τόσο δένεσαι. Ας βγουν ζωντανά και υγειή κ ας μας πει τότε γιατρός. Όσο για το σεξ, πήραμε το οκ αλλά όσο και να το θέλουμε κ οι δυο, η σκέψη μη γίνει καμιά βλακεία δε μας αφήνει να λειτουργήσουμε με τίποτα.. 

@Dream85 νομίζω ότι το χαμομήλι ρίχνει τη πίεση λίγο γι αυτό θελει μέτρο. Μπορεις κ με τσάι βουνου ή σκέτο νερό/τζιντζερ/λεμόνι..

@Vlal δε ξέρω για το χασιμότο, αλλά πριν κάνω την εμβρυομεταφορά είχα θυρεοειδή 3,79 κ αρχισα τα Τ4 (όπου θα τα παίρνω σε όλη την κύηση) και ειπναο τωρα 2,49. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , MariaBisb είπε:

Καλησπερα κορίτσια. Στην ερώτηση για το αν θελουμε να μαθουμε φύλλο, εγω αυτή τη φορά με τίποτα. Τη προηγούμενη φορα ήξερα οτι ειναι αγόρι κ μετά η στεναχώρια της αποβολής ήταν μεγαλυτερη γιατί απλά όσο περισσότερα γνωρίζεις τόσο δένεσαι. Ας βγουν ζωντανά και υγειή κ ας μας πει τότε γιατρός. Όσο για το σεξ, πήραμε το οκ αλλά όσο και να το θέλουμε κ οι δυο, η σκέψη μη γίνει καμιά βλακεία δε μας αφήνει να λειτουργήσουμε με τίποτα.. 

@Dream85 νομίζω ότι το χαμομήλι ρίχνει τη πίεση λίγο γι αυτό θελει μέτρο. Μπορεις κ με τσάι βουνου ή σκέτο νερό/τζιντζερ/λεμόνι..

@Vlal δε ξέρω για το χασιμότο, αλλά πριν κάνω την εμβρυομεταφορά είχα θυρεοειδή 3,79 κ αρχισα τα Τ4 (όπου θα τα παίρνω σε όλη την κύηση) και ειπναο τωρα 2,49. 

Σε ευχαριστώ πολύ! Ευτυχώς από την αυχενική και μετά περιορίστηκαν οι εμετοί και ελπίζω να κρατήσει. Απλά αγχώθηκα εχτές γιατί μου είπε ότι ο τράχηλος μου είναι λίγο οριακός (2,9) και θέλει να με παρακολουθεί κάθε 10 μέρες. Και πάνω που πήρα τα πάνω μου και πήγα 2 βόλτες πάλι μέσα :-( δεν πειραζει η κύηση να πηγαίνει καλά. 

Η ιστορία σου με την φλεγμονή με έχει στοιχειώσει. Διάβασα και άλλη μια περίπτωση στο φόρουμ που έπαθε το ίδιο..πως παρακολουθεί ο γιατρός σου αν έχεις τώρα φλεγμονή; Αιματολογικά ή κάνεις καλλιέργεια; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια είχα ένα πρόβλημα και δεν μπορούσα να μπω δημιούργησα καινούργιο λογαριασμό.Να σας ρωτήσω εχθες πήρα για τελευταία φορά cyclacur και utrogestan γενικά εκεί που είχα υγρα όταν τα έπαιρνα τώρα μειώθηκαν πολύ σχεδόν καθόλου ίσως ελαχιστα.Ειναι φυσιολογικό όταν τα σταματάς να μειώνονται και τα υγρά η να μην έχεις καθόλου?

On 5/2/2022 at 10:15 ΠΜ, Lena3 είπε:

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Didimakia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είχα ένα πρόβλημα και δεν μπορούσα να μπω δημιούργησα καινούργιο λογαριασμό.Να σας ρωτήσω εχθες πήρα για τελευταία φορά cyclacur και utrogestan γενικά εκεί που είχα υγρα όταν τα έπαιρνα τώρα μειώθηκαν πολύ σχεδόν καθόλου ίσως ελαχιστα.Ειναι φυσιολογικό όταν τα σταματάς να μειώνονται και τα υγρά η να μην έχεις καθόλου?

Κ εμένα μειώθηκαν μόλις τα σταμάτησα… έχω ελάχιστα έως καθόλου τώρα


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 32 λεπτά , Lena3 είπε:

Καλημέρα!! Είμαι στις αρχές της 15ης εβδομάδας και σήμερα από το πρωί έχω έναν επίμονο πόνο στην κοιλιά (και λίγο μέση). Σας έχει συμβει;

Σαν περίοδο ;;;; Εγώ έχω λίγο το μεσημέρι όταν κουράζομαι και πόνο στην μέση κάποιες φορές και πρωί......μάλλον είναι φυσιολογικό.....γιατί κ εγώ έχω κάτι τέτοια και αγχώνομαι

7 ώρες πρίν, Patataki83 είπε:

Κ εμένα μειώθηκαν μόλις τα σταμάτησα… έχω ελάχιστα έως καθόλου τώρα

Εγώ έχω πολλααααα υγρά ..... κίτρινο λευκά.....να αγχωθω;;;

Link to comment
Share on other sites

On 8/2/2022 at 1:31 ΜΜ, Vlal είπε:

Να κάνω άλλη μια ερώτηση;;;;λίγο πιο αδιάκριτη αλλά είναι μέσα στην ζωή!!!!!!από σεξ πως πάτε;;;;;εντάξει εγώ μπήκα στην 14 βδομάδα ο άνδρας Μ ρώτησε τον γιατρό έδωσε το οκ αλλά σε ήρεμα πλαίσια ( καλά όχι εγώ ήμουν καμία αμαζόνα ποτέ αλλά οκ).....εγώ τώρα αρχίζω να έχω λίγη όρεξη να το βλέπω στον ύπνο Μ κλπ αλλά ο άνδρας μου.....εντάξει είναι για βίντεο....μηηηηηηηη δεν κάνει δεν θέλω η κόρη μας (το έχει δέσει κι όλας)..... Κ γενικά με αποφεύγει όπως ο διάολος το λιβάνι......κ σε εσάς τα ίδια;;;;;

Σεξ; Τι είναι αυτό;;;; Χαχαχα 

εμεις έχουμε να κάνουμε από πριν την εμβρυομεταφορα που ήταν 6/12… δεν θυμάμαι αν δεν είχαμε κάνει κ πιο πριν που ήταν η ωοληψια γτ μας το είχε απαγορέψει ο γιατρός επειδή είχα πολλά ωοθηλακια κ πονούσα απτό πρήξιμο… 

στον πρώτο υπέρηχο μου είπαν όχι επαφές… μετά από μια βδομάδα είχα αίμα οποτε πάλι όχι… μετά από άλλη μια βδομάδα είχα πάλι αίμα οποτε όχι… Ε μετά το πήραμε κ από φόβο οποτε άστο να πάει στο καλό… τόσο κόπο κάναμε να φτάσουμε εδώ… 

3 ώρες πρίν, Lena3 είπε:

Καλημέρα!! Είμαι στις αρχές της 15ης εβδομάδας και σήμερα από το πρωί έχω έναν επίμονο πόνο στην κοιλιά (και λίγο μέση). Σας έχει συμβει;

Εγώ αν βηξω, φταρνιστώ ή γελάσω έντονα πονάω λίγο αριστερά χαμηλά… ή αν όπως κάθομαι έχω το σώμα μου με κλίση προς τα εμπρός για λίγη ώρα, όταν σηκωθώ νιώθω κάτι να με τραβάει… αλλά μόνο τότε 

2 ώρες πρίν, Vlal είπε:

 

Εγώ έχω πολλααααα υγρά ..... κίτρινο λευκά.....να αγχωθω;;;

Τι να σου πω; Λες κ ξέρω κ εγώ…; Πρώτη φορά είναι! :lol:


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Vlal είπε:

Σαν περίοδο ;;;; Εγώ έχω λίγο το μεσημέρι όταν κουράζομαι και πόνο στην μέση κάποιες φορές και πρωί......μάλλον είναι φυσιολογικό.....γιατί κ εγώ έχω κάτι τέτοια και αγχώνομαι

Εγώ έχω πολλααααα υγρά ..... κίτρινο λευκά.....να αγχωθω;;;

Έρχομαι από τις μανουλες Ιουλίου να σου πω ότι εγώ, όταν βλέπω πια τα κίτρινα άσπρα υγρά μου τα θεωρώ υγεία...

Τα έχω από 6η βδομάδα, σε μεγαληηηηη ποσότητα και όλα πάνε τέλεια ..και έκανα και καλλιέργεια και φυσικά, ήταν πεντακάθαρη!

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Επισήμως μολις εμαθα πως εχω covid. Self και rapid ειχαν βγει αρνητικα χθες. Σημερα το πρωι εκανα μοριακο κ το επιβεβαιωσα. Ο γιατρος μου εδωσε βιταμινες. Δε σας κρυβω πως φοβαμαι πολυ. Ειμαι εμβολιασμενη με 2 δοσεις. Το Σαββατο ήταν προγραμματισμενο να κάνω την τρίτη. Απο συμπτώματα σημερα εχω πονόλαιμο, λιγο μπουκωμα και δεκατα. Χθες ειχα 38 πυρετο. Κ φανταστειτε πως όλοι λεγανε πως αν καποιος γλιτωσει κ δε κολλησει θα ειμαι εγω γιατι ημουν αδιανοητα προσεχτικη. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...