Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Μανουλες Αυγούστου 2022 ❤️


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα σας,έχω  καιρό να γράψω....Προχθές πήγα για αυχενική βγήκε τελεια καθώς και το Papp-a.Σημερα έκλεισα τον 3ο μήνα αισίως μπήκαμε 4ο.Η πλάκα πια ήταν ενώ ο γιατρός μου πριν την αυχενική μου είχε πει κατά πάσα πιθανότητα αλλά μην το δένεις και μην το πεις πουθενά θα είναι αγοράκι,και ο γιατρός στην αυχενική προχθές μου είπε 80% κοριτσάκι:-D!!Ε εκεί τρελαθήκαμε γελαγαμε σαν χαζα.Το μόνο που μου είπαν και λίγο με αγχωσε είναι οτι έχω πιθανοτητες ένα στα 25 να παθω προεκλαμψια,παίρνω εννοείται salospir 160 αλλά από ότι μου είπαν καλύπτει ένα 60% άλλοι λένε 90%!!Τι άποψη έχετε γιαυτο το θέμα?Αυτά όλα καλά και προχωράμε.Α επίσης μου είπαν να πάω σε 2 βδομάδες γιατί λόγω του ότι είχα κανει επέμβαση πριν 7 χρόνια κωνοειδης εκτομη και μου είχαν κόψει ένα πάρα πολύ μικρό κομματάκι ότι μπορεί να χρειαστεί περιδεση!!!Αυτά τα νέα μου.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 22 λεπτά , Didimakia είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας,έχω  καιρό να γράψω....Προχθές πήγα για αυχενική βγήκε τελεια καθώς και το Papp-a.Σημερα έκλεισα τον 3ο μήνα αισίως μπήκαμε 4ο.Η πλάκα πια ήταν ενώ ο γιατρός μου πριν την αυχενική μου είχε πει κατά πάσα πιθανότητα αλλά μην το δένεις και μην το πεις πουθενά θα είναι αγοράκι,και ο γιατρός στην αυχενική προχθές μου είπε 80% κοριτσάκι:-D!!Ε εκεί τρελαθήκαμε γελαγαμε σαν χαζα.Το μόνο που μου είπαν και λίγο με αγχωσε είναι οτι έχω πιθανοτητες ένα στα 25 να παθω προεκλαμψια,παίρνω εννοείται salospir 160 αλλά από ότι μου είπαν καλύπτει ένα 60% άλλοι λένε 90%!!Τι άποψη έχετε γιαυτο το θέμα?Αυτά όλα καλά και προχωράμε.Α επίσης μου είπαν να πάω σε 2 βδομάδες γιατί λόγω του ότι είχα κανει επέμβαση πριν 7 χρόνια κωνοειδης εκτομη και μου είχαν κόψει ένα πάρα πολύ μικρό κομματάκι ότι μπορεί να χρειαστεί περιδεση!!!Αυτά τα νέα μου.

Συγχαρητήρια !!! Για την περιδεση δεν έχω ιδέα, ελπίζω να μην χρειαστεί αλλά και πάλι δεν είναι κάτι τρομερό. προσοχή θέλει.

τωρα εμένα η Λευκού η αιματολόγος μου είπε ότι αν και έχω κάνει όλες τις εξετάσεις για θρομβοφιλια πριν μείνω έγκυος και κατά την διάρκεια της κύησης, θέλει να της στείλω την αυχενική γιατί κάτι αξιολογεί εκεί για τον αν γίνεται καλή αιμάτωση (;) και χρειάζομαι ενίσχυση στην αγωγή. Εγώ παίρνω salospir 80 mg. Πρέπει να τα δει αιματολόγος για να τα αξιολογήσει. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Didimakia είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας,έχω  καιρό να γράψω....Προχθές πήγα για αυχενική βγήκε τελεια καθώς και το Papp-a.Σημερα έκλεισα τον 3ο μήνα αισίως μπήκαμε 4ο.Η πλάκα πια ήταν ενώ ο γιατρός μου πριν την αυχενική μου είχε πει κατά πάσα πιθανότητα αλλά μην το δένεις και μην το πεις πουθενά θα είναι αγοράκι,και ο γιατρός στην αυχενική προχθές μου είπε 80% κοριτσάκι:-D!!Ε εκεί τρελαθήκαμε γελαγαμε σαν χαζα.Το μόνο που μου είπαν και λίγο με αγχωσε είναι οτι έχω πιθανοτητες ένα στα 25 να παθω προεκλαμψια,παίρνω εννοείται salospir 160 αλλά από ότι μου είπαν καλύπτει ένα 60% άλλοι λένε 90%!!Τι άποψη έχετε γιαυτο το θέμα?Αυτά όλα καλά και προχωράμε.Α επίσης μου είπαν να πάω σε 2 βδομάδες γιατί λόγω του ότι είχα κανει επέμβαση πριν 7 χρόνια κωνοειδης εκτομη και μου είχαν κόψει ένα πάρα πολύ μικρό κομματάκι ότι μπορεί να χρειαστεί περιδεση!!!Αυτά τα νέα μου.

Καλησπερα! Εγω που εχω κανει κωνοειδης εκτομη πριν 8 χρονια δεν μου εχει πει κατι για περιδεση και ειμαι 23η εβδομαδα.. απλα σε ολα τα ραντεβου ανα 2 εβδομαδες μου μετρανε τον τραχηλο.. επισης, η αδερφη μου μετα απο κωνοειδης εκτομη εμεινε εγκυος 6 μηνες μετα την επεμβαση και δεν εκανε περιδεση.. 

Μηπως σου μετρησαν κ βρηκαν κοντο τον τραχηλο και για αυτο σου ειπε για περιδεση;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Didimakia said:

Κορίτσια καλησπέρα σας,έχω  καιρό να γράψω....Προχθές πήγα για αυχενική βγήκε τελεια καθώς και το Papp-a.Σημερα έκλεισα τον 3ο μήνα αισίως μπήκαμε 4ο.Η πλάκα πια ήταν ενώ ο γιατρός μου πριν την αυχενική μου είχε πει κατά πάσα πιθανότητα αλλά μην το δένεις και μην το πεις πουθενά θα είναι αγοράκι,και ο γιατρός στην αυχενική προχθές μου είπε 80% κοριτσάκι:-D!!Ε εκεί τρελαθήκαμε γελαγαμε σαν χαζα.Το μόνο που μου είπαν και λίγο με αγχωσε είναι οτι έχω πιθανοτητες ένα στα 25 να παθω προεκλαμψια,παίρνω εννοείται salospir 160 αλλά από ότι μου είπαν καλύπτει ένα 60% άλλοι λένε 90%!!Τι άποψη έχετε γιαυτο το θέμα?Αυτά όλα καλά και προχωράμε.Α επίσης μου είπαν να πάω σε 2 βδομάδες γιατί λόγω του ότι είχα κανει επέμβαση πριν 7 χρόνια κωνοειδης εκτομη και μου είχαν κόψει ένα πάρα πολύ μικρό κομματάκι ότι μπορεί να χρειαστεί περιδεση!!!Αυτά τα νέα μου.

Να σε ρωτήσω, τί ενδείξεις είδαν και σου είπαν για προεκλαμψία;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Didimakia είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας,έχω  καιρό να γράψω....Προχθές πήγα για αυχενική βγήκε τελεια καθώς και το Papp-a.Σημερα έκλεισα τον 3ο μήνα αισίως μπήκαμε 4ο.Η πλάκα πια ήταν ενώ ο γιατρός μου πριν την αυχενική μου είχε πει κατά πάσα πιθανότητα αλλά μην το δένεις και μην το πεις πουθενά θα είναι αγοράκι,και ο γιατρός στην αυχενική προχθές μου είπε 80% κοριτσάκι:-D!!Ε εκεί τρελαθήκαμε γελαγαμε σαν χαζα.Το μόνο που μου είπαν και λίγο με αγχωσε είναι οτι έχω πιθανοτητες ένα στα 25 να παθω προεκλαμψια,παίρνω εννοείται salospir 160 αλλά από ότι μου είπαν καλύπτει ένα 60% άλλοι λένε 90%!!Τι άποψη έχετε γιαυτο το θέμα?Αυτά όλα καλά και προχωράμε.Α επίσης μου είπαν να πάω σε 2 βδομάδες γιατί λόγω του ότι είχα κανει επέμβαση πριν 7 χρόνια κωνοειδης εκτομη και μου είχαν κόψει ένα πάρα πολύ μικρό κομματάκι ότι μπορεί να χρειαστεί περιδεση!!!Αυτά τα νέα μου.

Πολύ ωραία τα νέα της αυχενικής! Να αποφασίσουν όμως… αγοράκι ή κοριτσάκι; :D Τα αλλά παιδακια σου τι είναι; Κ εμένα μου ανέφερε ο γιατρός κ για προεκλαμψία κ για διαβήτη κύησης λόγω δίδυμης κύησης κ πιθανότητα πρόωρου τοκετού. Τώρα τι θα γίνει στην πορεία δεν ξέρω… εγώ αυτό που μπορώ να κάνω το κάνω κ βλέπουμε… για την περιδεση δεν ξέρω αλλά έχω διαβάσει πως δεν είναι κάτι… ελπίζω να μη χρειαστεί κ όλα να πάνε καλά


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Dream85 είπε:

Συγχαρητήρια !!! Για την περιδεση δεν έχω ιδέα, ελπίζω να μην χρειαστεί αλλά και πάλι δεν είναι κάτι τρομερό. προσοχή θέλει.

τωρα εμένα η Λευκού η αιματολόγος μου είπε ότι αν και έχω κάνει όλες τις εξετάσεις για θρομβοφιλια πριν μείνω έγκυος και κατά την διάρκεια της κύησης, θέλει να της στείλω την αυχενική γιατί κάτι αξιολογεί εκεί για τον αν γίνεται καλή αιμάτωση (;) και χρειάζομαι ενίσχυση στην αγωγή. Εγώ παίρνω salospir 80 mg. Πρέπει να τα δει αιματολόγος για να τα αξιολογήσει. 

Εμένα σήμερα με πήραν από το ιατρείο της Λευκου (κυρία Γώγου συγκεκριμένα)που της έστειλα εχθές την αυχενική και κοιτάνε την μηριαια αρτηρια της αυχενικης(Αν το λέω καλα)αν αιματονεται σωστά. Όλα μια χαρά. εμένα μου δίνουν από την αρχή salospir 160.Μπορει να σου δώσει αυτό των 160!Όλα μια χαρά θα πάνε.

2 ώρες πρίν, Annoula1990 είπε:

Καλησπερα! Εγω που εχω κανει κωνοειδης εκτομη πριν 8 χρονια δεν μου εχει πει κατι για περιδεση και ειμαι 23η εβδομαδα.. απλα σε ολα τα ραντεβου ανα 2 εβδομαδες μου μετρανε τον τραχηλο.. επισης, η αδερφη μου μετα απο κωνοειδης εκτομη εμεινε εγκυος 6 μηνες μετα την επεμβαση και δεν εκανε περιδεση.. 

Μηπως σου μετρησαν κ βρηκαν κοντο τον τραχηλο και για αυτο σου ειπε για περιδεση;

Μαλιστα.Οχι από ότι άκουσα είναι μακρύς ο τραχηλος τώρα διαβάζω λέει επίσης μήκος ενδοτραχηλου 30,0mm!Τι να πω δεν ξερω μάλλον θέλει να το δει μου είπε σε 2 βδομάδες περίπου ισως για να είναι σίγουρος.Παντως όταν είχα κανει την επέμβαση ο τότε γιατρός μου μου έλεγε ότι δεν θα έχω θέμα γιατί ήταν πολύ μικρό το κομματάκι πολύ μου έκοψαν.

2 ώρες πρίν, Lena3 είπε:

Να σε ρωτήσω, τί ενδείξεις είδαν και σου είπαν για προεκλαμψία;

Βασικά δεν μου είπαν νομίζω βάσει στατιστικής λογω ηλικιας ίσως,είμαι 44.Ισως από ότι επίσης διάβασα λόγω λέει μαιευτικου ιστορικού.Εγω έχω κάνει πριν 15 χρόνια περίπου διδυμα αλλά γέννησα πρόωρα 8 μηνων ακριβώς σπάσανε τα νερά οπότε νομίζω όλα τα λαμβάνουν υπόψιν τους και βγάζουν μια στατιστική.Η εγκυμοσυνη μου όμως τότε ήταν άψογη μέχρι να φτάσω 8 μηνων δεν είχα κανένα θέμα επίσης.Τι να πω δεν ξέρω πάντως είναι λίγο σπάνια η προεκλαμψια από ότι ακούω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Patataki83 είπε:

Πολύ ωραία τα νέα της αυχενικής! Να αποφασίσουν όμως… αγοράκι ή κοριτσάκι; :D Τα αλλά παιδακια σου τι είναι; Κ εμένα μου ανέφερε ο γιατρός κ για προεκλαμψία κ για διαβήτη κύησης λόγω δίδυμης κύησης κ πιθανότητα πρόωρου τοκετού. Τώρα τι θα γίνει στην πορεία δεν ξέρω… εγώ αυτό που μπορώ να κάνω το κάνω κ βλέπουμε… για την περιδεση δεν ξέρω αλλά έχω διαβάσει πως δεν είναι κάτι… ελπίζω να μη χρειαστεί κ όλα να πάνε καλά

Ε για να λένε κοριτσάκι 80% το κλείσαμε χαχαχαχα!!!Τα άλλα παιδάκια μου είναι στα 15 χρονων αγορια!!!Επίσης βαράω ινσουλίνη κάθε βράδυ 12 μονάδες και όλα μια χαρά.Καλα και αντιπηκτικες, μετράω 4 φορές ζαχαρο την ημέρα salospir 160 και από χθες επιτέλους ξεκινησα την διαδικασία μείωσης των utrogestan,  cyclacur μέχρι να τα σταματήσω σε 4 μερες finally!!!Ναι η περιδεση δεν είναι τίποτα το έμαθα!Πάντως να προσέχεις πολύ την διατροφή σου και να μην τρως πολλά αλάτια εγω να σου πω πήρα σήμερα και ένα πιεσόμετρο να είμαι ήσυχη.Βεβαια γενικά είμαι υποτασικη.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Didimakia είπε:

Ε για να λένε κοριτσάκι 80% το κλείσαμε χαχαχαχα!!!Τα άλλα παιδάκια μου είναι στα 15 χρονων αγορια!!!Επίσης βαράω ινσουλίνη κάθε βράδυ 12 μονάδες και όλα μια χαρά.Καλα και αντιπηκτικες, μετράω 4 φορές ζαχαρο την ημέρα salospir 160 και από χθες επιτέλους ξεκινησα την διαδικασία μείωσης των utrogestan,  cyclacur μέχρι να τα σταματήσω σε 4 μερες finally!!!Ναι η περιδεση δεν είναι τίποτα το έμαθα!Πάντως να προσέχεις πολύ την διατροφή σου και να μην τρως πολλά αλάτια εγω να σου πω πήρα σήμερα και ένα πιεσόμετρο να είμαι ήσυχη.Βεβαια γενικά είμαι υποτασικη.

Α είναι μεγάλα! Μια χαρά.. θα βοηθανε κιόλας. Γενικά προσέχω με τη διατροφή… έχω χάσει κ δυο κιλά τις τελευταίες δυο βδομαδες. Το ζάχαρο μου είναι 86 κ ελπίζω να μείνει εκεί γύρω… έχω πιεσόμετρο κ όλο λέω να τσεκάρω πίεση κ όλο ξεχνιέμαι. Εγώ τα φάρμακα τα έκοψα τελείως εδώ κ λίγες μέρες… παίρνω μόνο το χάπι του θυρεοειδή κ υδροκορτιζονη για μια ορμόνη που έχω ανεβασμένη κ πρέπει να την έχω σε καταστολή. Τπτ άλλο… ούτε Σαλοσπίρ ούτε αντιπηκτικές μου έδωσαν. Μίλησα στο τηλ προχθες με την Οικονομοπούλου από το τμήμα αποβολων του Έλενα κ της είπα ότι είμαι έγκυος σε δίδυμη κύηση απο εξωσωματική (είχα πάει το καλοκαίρι που ήταν ακόμα η Τσεκούρα εκεί κ μου έγραψε πολλές εξετάσεις που βγήκαν όλες μια χαρά κ πήγα πάλι τον Οκτώβρη πριν αρχίσω διέγερση να μου πει αν χρειάζεται να κάνω αντιπηκτικές λόγω εξωσωματικής ή ηλικίας, αλλά μου είπε βάσει ιστορικού όχι) κ τη ρώτησα τώρα που είμαι ήδη σε κύηση αν πρέπει να κάνω κάποιον έξτρα έλεγχο αιματολογικό, έλεγξε τον φάκελο μου κ με πήρε πίσω μετά απο 10’ κ μου είπε ότι δεν χρειάζεται να κάνω τπτ απολύτως κ απλά να της στείλω τα αποτελέσματα της αυχενικής όταν την κάνω.


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!να μπω και εγώ στην παρέα σας;περιμένω το 2ο παιδάκι μου τον Αύγουστο και είμαι πολύ χαρούμενη που ο γιος μου θα αποκτήσει αδερφάκι αλλά ειμαι και αγχωμένη γιατί είναι μια μεγάλη αλλαγή στην οικογένεια 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Patataki83 είπε:

Α είναι μεγάλα! Μια χαρά.. θα βοηθανε κιόλας. Γενικά προσέχω με τη διατροφή… έχω χάσει κ δυο κιλά τις τελευταίες δυο βδομαδες. Το ζάχαρο μου είναι 86 κ ελπίζω να μείνει εκεί γύρω… έχω πιεσόμετρο κ όλο λέω να τσεκάρω πίεση κ όλο ξεχνιέμαι. Εγώ τα φάρμακα τα έκοψα τελείως εδώ κ λίγες μέρες… παίρνω μόνο το χάπι του θυρεοειδή κ υδροκορτιζονη για μια ορμόνη που έχω ανεβασμένη κ πρέπει να την έχω σε καταστολή. Τπτ άλλο… ούτε Σαλοσπίρ ούτε αντιπηκτικές μου έδωσαν. Μίλησα στο τηλ προχθες με την Οικονομοπούλου από το τμήμα αποβολων του Έλενα κ της είπα ότι είμαι έγκυος σε δίδυμη κύηση απο εξωσωματική (είχα πάει το καλοκαίρι που ήταν ακόμα η Τσεκούρα εκεί κ μου έγραψε πολλές εξετάσεις που βγήκαν όλες μια χαρά κ πήγα πάλι τον Οκτώβρη πριν αρχίσω διέγερση να μου πει αν χρειάζεται να κάνω αντιπηκτικές λόγω εξωσωματικής ή ηλικίας, αλλά μου είπε βάσει ιστορικού όχι) κ τη ρώτησα τώρα που είμαι ήδη σε κύηση αν πρέπει να κάνω κάποιον έξτρα έλεγχο αιματολογικό, έλεγξε τον φάκελο μου κ με πήρε πίσω μετά απο 10’ κ μου είπε ότι δεν χρειάζεται να κάνω τπτ απολύτως κ απλά να της στείλω τα αποτελέσματα της αυχενικής όταν την κάνω.

Καλημέρα κορίτσι μου όποτε μια χαρά είσαι και το ζαχαρο σου είναι τέλειο.Αν επιτρέπεται πόσο χρονών είσαι?Όλα θα πάνε τελεια τότε να είσαι σίγουρη.Εγω πάντως έχω βαρεθεί την διατροφή θέλω να τσιμπαω ειδικά το μεσημέρι και κάτι παραπάνω,το δε βράδυ ομως(κουφο)δεν πεινάω καθολου τρωω με το ζόρι δεν θέλω καθόλου το μαρούλι και αναγκάζω καθε λίγο και λιγάκι να λέω στην μάνα μου να μου βράζει χορτα(αγελαδα εχω καταντησει)γιατί πρέπει ότι τρωω να το συνδιαζω με πρασινο!Φαντάσου και ακόμα είναι νωρίς εχθες έκλεισα τους τρεις μήνες μπήκα στον τέταρτο.Εντωμεταξυ ακόμα με πιάνουν το απόγευμα ειδικά μέχρι το βράδυ ζαλαδες και λίγο αναγούλα και το πρωί,αντε να δω πότε θα φύγουν αυτά τα συμπτωματα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!Πως ειστε;Πως τα πάτε από συμπτωματα;Εμένα είναι τελείως διαφορετικά σε σχέση με την 1η μου εγκυμοσυνη.Δυσκολευομαι τώρα να φάω αρκετά φαγητά ειδικά κρέας και κρεμμυδι και είμαι συνέχεια πρησμένη με ένα βαρύ στομάχι σαν να έχω φάει 2 αρνιά.Στο γιο μου έτρωγα τα πάντα και δε με ενοχλούσε τίποτα.

Επίσης δε ξέρω αν έχετε πάθει και εσείς το ίδιο αλλά πολλα μου βρωμάνε.Ειδικα το σωμα μου ρε κορίτσια. Κανω 2 ντους την ημέρα και πάλι νιώθω ότι μυρίζω άσχημα.

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Μπράβο να ακούμε καλά νέα και να προχωράμε....εγώ έχω ραντεβού μέσα στη βδομαδα να το μετρήσουμε και αν είναι σωστή η μέτρηση την μεθεπόμενη έχω την αυχενική....ζάχαρο γύρω στο 100 έχω αλλά ο ενδοκρινολόγος λεει να το αφήσουμε λίγο ακόμα... 

Συμπτώματα αναγουλες φούσκωμα, εδώ και δύο μέρες καούρες... Φάω δε φάω το στομάχι μου χάλια ... Χθες επίσης σαν να ένιωσα ένα σφίξιμο κάτω από τον αφαλό....λογικά σε καμιά βδομάδα πρέπει να αρχίσουμε σιγά σιγά να το νιώθουμε 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!! Και καλή Παρασκευή για όλες!!!

λοιπον μόλις δοκίμασα τσίχλες και καραμέλες τζίντζερ!!!τις βρήκα στο Internet!!! Είδα άμεση ανακούφιση από τις αναγούλες που υποφέρω. 

Εγώ στην αρχή της εγκυμοσύνης  έκανα εμετό πρωί μεσημέρι βράδυ, μετά έκανα μόνο πρωί και εδώ και μια εβδομάδα κάνω κάθε βράδυ! :unsure:
 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Dream85 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Και καλή Παρασκευή για όλες!!!

λοιπον μόλις δοκίμασα τσίχλες και καραμέλες τζίντζερ!!!τις βρήκα στο Internet!!! Είδα άμεση ανακούφιση από τις αναγούλες που υποφέρω. 

Εγώ στην αρχή της εγκυμοσύνης  έκανα εμετό πρωί μεσημέρι βράδυ, μετά έκανα μόνο πρωί και εδώ και μια εβδομάδα κάνω κάθε βράδυ! :unsure:
 

Και τα κριτσινια βοηθάνε από όσο ξερω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Angela123 είπε:

Και τα κριτσινια βοηθάνε από όσο ξερω

Ξέρεις τι έχω πάθει, ότι έχω κάνει εμετό δεν μπορώ να το ξαναφαω. Όποτε ακόμα και τα κριτσίνια που με βοηθούσαν, τα έβγαλα μια μέρα και από τότε δεν μπορώ ούτε να τα δω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...