Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

Μανουλες Αυγούστου 2022 ❤️


Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , iwanna24 είπε:

Έρχομαι από τις μανουλες Ιουλίου να σου πω ότι εγώ, όταν βλέπω πια τα κίτρινα άσπρα υγρά μου τα θεωρώ υγεία...

Τα έχω από 6η βδομάδα, σε μεγαληηηηη ποσότητα και όλα πάνε τέλεια ..και έκανα και καλλιέργεια και φυσικά, ήταν πεντακάθαρη!

 

Εγώ τώρα έχω....πολλά σε σημείο που λέω εντάξει ...φτάνει μάλλον κατουρηθηκα και δεν το κατάλαβα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 38 λεπτά , Konisn είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Επισήμως μολις εμαθα πως εχω covid. Self και rapid ειχαν βγει αρνητικα χθες. Σημερα το πρωι εκανα μοριακο κ το επιβεβαιωσα. Ο γιατρος μου εδωσε βιταμινες. Δε σας κρυβω πως φοβαμαι πολυ. Ειμαι εμβολιασμενη με 2 δοσεις. Το Σαββατο ήταν προγραμματισμενο να κάνω την τρίτη. Απο συμπτώματα σημερα εχω πονόλαιμο, λιγο μπουκωμα και δεκατα. Χθες ειχα 38 πυρετο. Κ φανταστειτε πως όλοι λεγανε πως αν καποιος γλιτωσει κ δε κολλησει θα ειμαι εγω γιατι ημουν αδιανοητα προσεχτικη. 

Κορίτσι μου περαστικά! Αφού είσαι εμβολιασμένης ανησυχείς! 
εμενα το πέρασε φίλη μου έγκυος και με αυτοάνοσο και είναι μια χαρά και η ίδια και το μωρό. Χτες έκανε την β επιπέδου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Didimakia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είχα ένα πρόβλημα και δεν μπορούσα να μπω δημιούργησα καινούργιο λογαριασμό.Να σας ρωτήσω εχθες πήρα για τελευταία φορά cyclacur και utrogestan γενικά εκεί που είχα υγρα όταν τα έπαιρνα τώρα μειώθηκαν πολύ σχεδόν καθόλου ίσως ελαχιστα.Ειναι φυσιολογικό όταν τα σταματάς να μειώνονται και τα υγρά η να μην έχεις καθόλου?

Και εγώ όταν έπαιρνα τα ultrogesten είχα πάρα πολλά από τότε που τα μείωσα και μένα έχουν περιοριστεί! Δεν έχω ρωτήσει τον γιατρό αν είναι φυσιολογικό δεν ξέρω να σου πω!έχω πάλι αλλά πολύ λιγότερα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Dream85 είπε:

Κορίτσι μου περαστικά! Αφού είσαι εμβολιασμένης ανησυχείς! 
εμενα το πέρασε φίλη μου έγκυος και με αυτοάνοσο και είναι μια χαρά και η ίδια και το μωρό. Χτες έκανε την β επιπέδου 

Σ ευχαριστω πολυ! Μακαρι να παει καλα γιατι δυστυχως εχουν περασει 6.5 μηνες απο την δευτερη δοση και δε προλαβα να κανω την τριτη. Λογω αιμορραγιας και παλινδρομησης ενος εμβρυου ο γιατρος μου δεν ηθελε να κανω την τριτη δοση μεχρι να σταματησει το αιμα. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Konisn είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Επισήμως μολις εμαθα πως εχω covid. Self και rapid ειχαν βγει αρνητικα χθες. Σημερα το πρωι εκανα μοριακο κ το επιβεβαιωσα. Ο γιατρος μου εδωσε βιταμινες. Δε σας κρυβω πως φοβαμαι πολυ. Ειμαι εμβολιασμενη με 2 δοσεις. Το Σαββατο ήταν προγραμματισμενο να κάνω την τρίτη. Απο συμπτώματα σημερα εχω πονόλαιμο, λιγο μπουκωμα και δεκατα. Χθες ειχα 38 πυρετο. Κ φανταστειτε πως όλοι λεγανε πως αν καποιος γλιτωσει κ δε κολλησει θα ειμαι εγω γιατι ημουν αδιανοητα προσεχτικη. 

Όλα καλά θα πάνε έχω και εγώ την συνυφαδα μου που κόλλησε στον τέταρτο και πριν μια βδομάδα γέννησε!!!!όλα καλά μην αγχώνεσαι και αυτή ήταν και ανεμβολιαστη.....όλα καλά θα πάνε.....δυστυχώς όλοι θα κολλήσουμε σε λίγο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Vlal είπε:

Όλα καλά θα πάνε έχω και εγώ την συνυφαδα μου που κόλλησε στον τέταρτο και πριν μια βδομάδα γέννησε!!!!όλα καλά μην αγχώνεσαι και αυτή ήταν και ανεμβολιαστη.....όλα καλά θα πάνε.....δυστυχώς όλοι θα κολλήσουμε σε λίγο 

Σημερα σιγουρευτηκα κ γω πως ολοι θα κολλησουμε. Τι κακο ειναι αυτο ρε παιδι μου. Να προσεχετε κοριτσια.

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

 

Και εγώ κόλλησα κορονοιο τον Σεπτέμβρη και το περασα ευτυχώς μόνο με 2 ντεπον και ήμουν και ανεμβολιαστη.Ολα καλά θα πάνε κορίτσια.Μην στεναχωριέστε

Να σας ρωτήσω αλλαντικά και κυρίως σαλάμι αέρος τρωτε κανονικα;

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Angela123 είπε:

Και εγώ κόλλησα κορονοιο τον Σεπτέμβρη και το περασα ευτυχώς μόνο με 2 ντεπον και ήμουν και ανεμβολιαστη.Ολα καλά θα πάνε κορίτσια.Μην στεναχωριέστε

Να σας ρωτήσω αλλαντικά και κυρίως σαλάμι αέρος τρωτε κανονικα;

 

Εγώ τρώω μόνο γαλοπούλα βραστή .....τπτ άλλο....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Angela123 είπε:

Και εγώ κόλλησα κορονοιο τον Σεπτέμβρη και το περασα ευτυχώς μόνο με 2 ντεπον και ήμουν και ανεμβολιαστη.Ολα καλά θα πάνε κορίτσια.Μην στεναχωριέστε

Να σας ρωτήσω αλλαντικά και κυρίως σαλάμι αέρος τρωτε κανονικα;

 

Εμένα μου είπε να τα αποφεύγω για το αλάτι όχι για κάποιο άλλο λόγο. 

πρίν από 59 λεπτά , Konisn είπε:

Σημερα σιγουρευτηκα κ γω πως ολοι θα κολλησουμε. Τι κακο ειναι αυτο ρε παιδι μου. Να προσεχετε κοριτσια.

Άσε με, έχω φτάσει να σκέφτομαι να βάλω τον άντρα μου να κοιμάται στο 2ο δωμάτιο..γιατί εγώ κλεισμένη σπίτι με τηλεργασια οκ, εκείνος πάει γραφείο όμως..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Dream85 είπε:

Εμένα μου είπε να τα αποφεύγω για το αλάτι όχι για κάποιο άλλο λόγο. 

Άσε με, έχω φτάσει να σκέφτομαι να βάλω τον άντρα μου να κοιμάται στο 2ο δωμάτιο..γιατί εγώ κλεισμένη σπίτι με τηλεργασια οκ, εκείνος πάει γραφείο όμως..

Κ γω κλεισμενη στο σπιτι. Δουλευω κ γω τηλεργασια. Αυριο θα μαθουμε τα αποτελεσματα του μοριακου του αντρα μου. Συμπτωματα δεν εχει παντως. Τι να πω ρε γμτ. Ημουν τοσο σιγουρη πως θα ηταν αρνητικο. Εφαγα χαστουκι κανονιμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , Konisn είπε:

Κ γω κλεισμενη στο σπιτι. Δουλευω κ γω τηλεργασια. Αυριο θα μαθουμε τα αποτελεσματα του μοριακου του αντρα μου. Συμπτωματα δεν εχει παντως. Τι να πω ρε γμτ. Ημουν τοσο σιγουρη πως θα ηταν αρνητικο. Εφαγα χαστουκι κανονιμα.

Παιδιά εγώ με τρίτη δόση, και ειλικρινά προσέχω σε φυσιολογικό βαθμό και πάω δουλειά και δουλεύω με ΑΜΕΑ σκεφτείτε τα οποία είναι όλα εμβολιασμενα και σε αυτα βάζω μάσκα προσωπίδα και εγώ φοράω Kn95 και υποφέρω.....απ' όταν έμαθα ότι είμαι έγκυος έως να κάνω την τρίτη δόση και να περάσουν και 15 μέρες δεν έβλεπα κανένα δεν κοιμόμουν στο ίδιο κρεβάτι με τον άνδρα μου ούτε φιλιομασταν, δλδ εντάξει.....αφού πέρασε ο καιρός μου γύρισε αλλιώς...... κουράστηκα να μην μπορώ να κάνω τπτ γρ μονίμως φοβάμαι.....φτάνει αλήθεια!!!!!κάνω τα πάντα και προσέχω και αν κολλήσω κόλλησα...δεν θα πάθω κατάθλιψη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Konisn είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Επισήμως μολις εμαθα πως εχω covid. Self και rapid ειχαν βγει αρνητικα χθες. Σημερα το πρωι εκανα μοριακο κ το επιβεβαιωσα. Ο γιατρος μου εδωσε βιταμινες. Δε σας κρυβω πως φοβαμαι πολυ. Ειμαι εμβολιασμενη με 2 δοσεις. Το Σαββατο ήταν προγραμματισμενο να κάνω την τρίτη. Απο συμπτώματα σημερα εχω πονόλαιμο, λιγο μπουκωμα και δεκατα. Χθες ειχα 38 πυρετο. Κ φανταστειτε πως όλοι λεγανε πως αν καποιος γλιτωσει κ δε κολλησει θα ειμαι εγω γιατι ημουν αδιανοητα προσεχτικη. 

Κοριτσάκι μου περαστικά! Εύχομαι να το περάσεις γρήγορα κ ανώδυνα. Έτσι όπως έχουν τα πράγματα δύσκολα θα την γλυτωσει κάποιος… κ εμείς μέχρι στιγμής δεν έχουμε κολλήσει αλλά γύρω μας το έχουν περάσει σχεδόν όλοι

  • Μου αρέσει 1

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Patataki83 είπε:

Κοριτσάκι μου περαστικά! Εύχομαι να το περάσεις γρήγορα κ ανώδυνα. Έτσι όπως έχουν τα πράγματα δύσκολα θα την γλυτωσει κάποιος… κ εμείς μέχρι στιγμής δεν έχουμε κολλήσει αλλά γύρω μας το έχουν περάσει σχεδόν όλοι

Ευχαριστω πολυ!!! Κ γω απο τους ελαχιστους ημουν....Σημασια εχει να περασει....ουφ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Konisn είπε:

Ευχαριστω πολυ!!! Κ γω απο τους ελαχιστους ημουν....Σημασια εχει να περασει....ουφ

Υπομονή… να τρως καλά, να ξεκουράζεσαι κ να παίρνεις τις βιταμίνες σου… κ όλα θα πάνε καλά :wub:

  • Μου αρέσει 1

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα τα μέτρα έχουν ξεφύγει και ο κόσμος είναι πολύ φοβισμένος. Εγώ μένω Αγγλία και πότε δεν είχαμε ιδιαίτερα μέτρα καλά τώρα δε το συζητώ εδώ έχουμε γυρίσει κανονικά σε pro covid εποχές.Ο κόσμος κινείται ελεύθερα χωρίς μάσκες και πιστοποιητικά.Δε ξέρεις ποιος έχει κάνει το εμβόλιο και ποιος έχει γιατί είναι μια πληροφορία ούτως η άλλως απόρρητη και η είσοδος σε εστιατόρια,μαγαζιά κτλ είναι ελεύθερη για όλους.Καμια φορά θα δεις κανένα ξεχασμένο αντισηπτικό και αυτό είναι όλο.

Πραγματικά τρομάζω με τα μέτρα της ελληνικής κυβέρνησης που πιο χουντικη με το κάλυψη της δημοκρατίας δεν έχω ξαναδεί. 

Όπως σας είπα έχω ένα αγοράκι επίσης που πάει νηπιαγωγείο.Το νηπιαγωγείο του δεν έκλεισε ποτέ,δεν υποχρεώσεων κανένα παιδί να φοράει μάσκα και 10 κουβέρτες με ανοιχτά παράθυρα μέσα στο καταχείμωνο. 

Αναρωτιέμαι δεν είναι παιδική κακοποίηση να στέλνεις το παιδί σου στο σχολείο και αυτό να υποφέρει από το κρύο;Προσωπικά με τέτοιες συνθήκες δε θα το έστελνα στην Ελλάδα. Το θεωρώ βασανιστήριο και απανθρωπο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...