Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 hours ago, Blue Velvet said:

      Καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κάποιες βιταμίνες για βελτίωση ποιότητας ωαρίων και σπέρματος? Είδα κάποιες στο ίντερνετ,αλλά ειναι απίστευτα ακριβές..οι πιο οικονομικές νομίζω πως είναι οι fertilovit,αλλά δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά.

      Γειά σου κορίτσι μου, εμείς είχαμε πάρε τις lifertil λ είχαμε πολύ καλά αποτελέσματα στις γονιμοποιησεις, βέβαια δεν ξέρω αν αυτό οφείλεται στις βιταμίνες όμως θεωρώ ότι βοήθησαν κ αυτές 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Αυγούστου 2022 ❤️


Recommended Posts

14 ώρες πρίν, electra2021 είπε:

Τι ωραία! Με το καλό!!! 

Χεχε, μην ανησυχείς, είναι αρκετά σπάνιο να κολλήσεις τοξοπλασμα σε κάθε περίπτωση, από ένα μαρούλι! Εγώ κανονικά έπρεπε να έχω αντισώματα, μια ζωή κακοπλυμενες σαλάτες, κρέατα, αγκαλιά με γάτες από παιδί, τίποτα, δεν κόλλησα ποτέ! Κάτι τρέχει με το chickys των goodys στην εγκυμοσύνη λοιπόν :P

Εγώ έχω γενικά ένα κόλλημα με τις βρωμιες χαχαχχ..θέλω Μακ Ντόναλντ κάθε μερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 minutes ago, Vlal said:

Εγώ έχω γενικά ένα κόλλημα με τις βρωμιες χαχαχχ..θέλω Μακ Ντόναλντ κάθε μερα

Χεχε, σε καταλαβαίνω αλλά προσπάθησε όχι τόσο συχνά γιατί ξέρεις, δεν είναι πραγματικά φαγητό αυτό! Εγώ προσπαθώ να κάνω σπιτικές βρωμιές, χθες έκανα ρύζι σαλάτα μόνο με καλαμπόκι και λίγο βούτυρο, μαγιονέζα, γιαούρτι. Μία χαρά μου έκατσε. Το κόλπο είναι να τρως λίγο, αλλιώς προσωπικά ότι φάω με βαραίνει. 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Didimakia είπε:

Ω ρε γαμωτο έχεις εμετούς ε?Πόσο εβδομαδων είσαι?Κάποια στιγμή θα φύγουν που θα πάνε.Τα πονακια τα νιώθεις γιατί μεγαλωνει η μήτρα σου θα τα εχεις αυτα μην ανησυχείς.Και γω ξυπνάω τα βράδια και γυρνάω πλευρό όλη την ωρα.Τι να κάνουμε υπομονή.

Ναι δυστυχως… έχει δυο μέρες που δεν έκανα καθόλου αλλά αναγούλες έχω… ελπίζω να τελειώσει αυτό το πράγμα σιγά σιγά… μπαίνω 12η σήμερα κ Πέμπτη έχω την αυχενική.

21 ώρες πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Μην αγχώνεσαι και εγώ ρώτησα τον γιατρό πως να κοιμάμαι και μου είπε όπως θέλω ακόμα και μπρούμυτα αν και το αποφεύγω!!

μπρούμυτα κ να θέλω δε μπορώ πλέον… νιώθω ότι πιέζομαι πολύ κ ψιλοποναω… ισως επειδή είναι δυο κ πιάνουν διπλό χώρο στην κοιλιτσα… ήδη έχει αρχίσει κ στρογγυλεύει κ πετάει προς τα έξω…

4 ώρες πρίν, Vlal είπε:

Εγώ έχω γενικά ένα κόλλημα με τις βρωμιες χαχαχχ..θέλω Μακ Ντόναλντ κάθε μερα

Έτσι κ ο άντρας μου… 9 στις 10 φορές που θα τον ρωτήσω τι θέλει να παραγγείλουμε θα μου πει Μακ… κ γενικά από όπου κ αν φάμε απέξω τρώει μόνο τύπου βρωμικο με σπάνια εξαίρεση καμια πιτσα… εγώ πάλι θέλω πιο στεγνά κρεατακια της ώρας κ το μόνο που έχω πεθυμησει από goody’s είναι η σαλάτα Caesar που δε μπορώ να φάω γτ κ μαρούλια έχει κ το κοτοπουλο με ανακατεύει :(


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 4/2/2022 at 6:04 ΜΜ, Dream85 είπε:

Κορίτσια έκανα αυχενική!! Πολύ καλή και περιμένουμε αγοράκι :wub:

Καλησπέρα, και εγώ την έκανα. Ολα καλά μας είπαν. Φύλο βέβαια δεν μας είπε, δεν ήταν σίγουρος κ έτσι δεν μας είπε τίποτα. Σε 2 εβδομάδες λέει θα είναι ορατό καθαρά. 

10 ώρες πρίν, Vlal είπε:

Εγώ έχω γενικά ένα κόλλημα με τις βρωμιες χαχαχχ..θέλω Μακ Ντόναλντ κάθε μερα

Εγω θέλω κάθε πρωί από το φούρνο κρουασάνακια, τυρόπιτακια, καπ κεικς. Γενικά ότι δω το θέλω. Και κάνω 8-10ευρο λογαριασμό από τέτοια χαζά. Δεν τα τρώω βέβαια όλα σε μια μέρα, αλλά θελω να τα έχω. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια για τις αναγουλες σας έδωσαν κάτι και αν ναι τι; Να πάρω γιατί κάνω κάθε πρωί εμετο και σήμερα έκανα και το βράδυ...και γενικά ότι φάω μετά από 2 ώρες πεθαίνω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Elenst είπε:

Κορίτσια για τις αναγουλες σας έδωσαν κάτι και αν ναι τι; Να πάρω γιατί κάνω κάθε πρωί εμετο και σήμερα έκανα και το βράδυ...και γενικά ότι φάω μετά από 2 ώρες πεθαίνω 

Εμένα μου έδωσαν κάτι χάπια που λέγονται onda κ μου είπαν να παίρνω μισό πρωί μισό βράδυ… βέβαια όταν πήγα στο φαρμακείο έπαθα εγκεφαλικό γτ είναι 15 χάπια κ κάνουν 22€…. Δεν ξέρω αν γράφονται αλλά αν μου τελειώσουν θα ρωτήσω αν υπάρχει τπτ πιο οικονομικό γτ δεν συμφέρουν κ τα κρατάω για τις πολυυυυ χάλια μέρες 


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 21/1/2022 at 2:14 ΜΜ, Mermer είπε:

Εγώ έχω μερικές φορές μικρά τσιμπηματακια χαμηλά στην κοιλιά αλλά για λίγο κ σταματάνε. Δεν με ενοχλεί απλά το παρατηρώ. Νομίζω πως η αυχενική είναι με εξωτερικό υπέρηχο. Αλλά ας μας απαντήσει καμία πιο έμπειρη.. 

Εξαρτάται από την περίπτωση.Και μένα μου έκανε απλό υπέρηχο αλλά επειδή ο τράχηλος μου ήταν πολύ οριακός μου έκανε και κολπικό για να τον δει καλύτερα και να τον μετρήσει σωστά.

On 24/1/2022 at 2:25 ΜΜ, Dream85 είπε:

Αυτό θα είναι και ιστορία που θα λες στο παιδί όταν μεγαλώσει! «Την χρόνια που γεννήθηκες είχαμε χιόνια μέχρι στην παραλία» :D

 

Είχα κ εγώ αυχενική 24/1.Σηκωθηκα 8.30 το πρωί και ήταν ήδη όλα κάτασπρα στη περιοχή μας.Λεω στον άντρα μου σήκω πάμε κέντρο να είμαστε κοντά στο γιατρό και αν αποκλειστουμε θα μείνω σε ξενοδοχείο!Δεν υπήρχε περίπτωση να χάσω την εξέταση την περίμενα πως και πως και η αγωνία μου είχε χτυπήσει κόκκινο.Οταν βγήκαμε από το γιατρό το Κολωνάκι ήταν άσπρο οι δρόμοι στρωμένοι χιόνι,περιττό να σας πω αν οδηγούσα εγώ θα ήμασταν ακόμα εκεί!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/2/2022 at 12:24 ΜΜ, Konisn είπε:

Εγω εχω βαμμενα μαλλια και μαλιστα χαλκινα. Μου ειχε πει μεχρι να κλεισω τρίτο μηνα να μη βαψω ουτε μαλλια, ουτε νυχια. Κυκλοφορω με κορδελες, τιρμπανια, σκουφια κλπ. Μετα τον τριτο μηνα δεν εχει θεμα.

Με το καλο η αυχενικη σου!!! Να μας ενημερωσεις....

Αχ και εγώ είχα χάλκινα μαλλιά και είχα βρει το χρώμα μου αλλά μέχρι τον τρίτο μήνα είχε βγει πολύ η ρίζα ο γιατρός δεν είχε πρόβλημα αλλά επειδή έπαιρνα ηδη πολλά φάρμακα,έπαιρνα και αντιβίωση γιατί νοσησα με κορωνοιο είπα να μην επιβαρύνω άλλο τον οργανισμό μου και πήγα και τα γύρισα στο φυσικό μου χωρίς να βάψω ρίζα.Μεγαλη αλλαγή,πολύ μαυρίλα ρε παιδί μου!Να πάνε όλα καλά και να βάψεις τα μαλλάκια σου όπως θέλεις!Είναι και θέμα ψυχολογίας πως να το κάνουμε!Εγώ το μετάνιωσα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Tesera είπε:

Αχ και εγώ είχα χάλκινα μαλλιά και είχα βρει το χρώμα μου αλλά μέχρι τον τρίτο μήνα είχε βγει πολύ η ρίζα ο γιατρός δεν είχε πρόβλημα αλλά επειδή έπαιρνα ηδη πολλά φάρμακα,έπαιρνα και αντιβίωση γιατί νοσησα με κορωνοιο είπα να μην επιβαρύνω άλλο τον οργανισμό μου και πήγα και τα γύρισα στο φυσικό μου χωρίς να βάψω ρίζα.Μεγαλη αλλαγή,πολύ μαυρίλα ρε παιδί μου!Να πάνε όλα καλά και να βάψεις τα μαλλάκια σου όπως θέλεις!Είναι και θέμα ψυχολογίας πως να το κάνουμε!Εγώ το μετάνιωσα

Μπορείς να κανείς ανταύγειες ή κανένα μπαλαγιαζ, τα οποία δεν επηρεάζουν το κεφάλι και είναι safe. 

πρίν από 54 λεπτά , Tesera είπε:

Εξαρτάται από την περίπτωση.Και μένα μου έκανε απλό υπέρηχο αλλά επειδή ο τράχηλος μου ήταν πολύ οριακός μου έκανε και κολπικό για να τον δει καλύτερα και να τον μετρήσει σωστά.

Είχα κ εγώ αυχενική 24/1.Σηκωθηκα 8.30 το πρωί και ήταν ήδη όλα κάτασπρα στη περιοχή μας.Λεω στον άντρα μου σήκω πάμε κέντρο να είμαστε κοντά στο γιατρό και αν αποκλειστουμε θα μείνω σε ξενοδοχείο!Δεν υπήρχε περίπτωση να χάσω την εξέταση την περίμενα πως και πως και η αγωνία μου είχε χτυπήσει κόκκινο.Οταν βγήκαμε από το γιατρό το Κολωνάκι ήταν άσπρο οι δρόμοι στρωμένοι χιόνι,περιττό να σας πω αν οδηγούσα εγώ θα ήμασταν ακόμα εκεί!!!!

Καταπληκτική!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , Tesera είπε:

Αχ και εγώ είχα χάλκινα μαλλιά και είχα βρει το χρώμα μου αλλά μέχρι τον τρίτο μήνα είχε βγει πολύ η ρίζα ο γιατρός δεν είχε πρόβλημα αλλά επειδή έπαιρνα ηδη πολλά φάρμακα,έπαιρνα και αντιβίωση γιατί νοσησα με κορωνοιο είπα να μην επιβαρύνω άλλο τον οργανισμό μου και πήγα και τα γύρισα στο φυσικό μου χωρίς να βάψω ρίζα.Μεγαλη αλλαγή,πολύ μαυρίλα ρε παιδί μου!Να πάνε όλα καλά και να βάψεις τα μαλλάκια σου όπως θέλεις!Είναι και θέμα ψυχολογίας πως να το κάνουμε!Εγώ το μετάνιωσα

Αχ εχω ρίζα 3 δάχτυλα. Μονο με κορδελες βγαινω εξω. Περιμενω να δω τι θα μου πει στην αυχενικη. Εμενα επηρεαζεται πολυ η ψυχολογια μου απο τα μαλλια, αλλα χαλαλι. Οσο μπορω θα το κρατησω το χαλκινο αν κ ειναι ιδιαιτερο στη περιποιηση του. Να ειμαστε καλα κ ολα τα αλλα θα τα φτιαξουμε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/2/2022 at 5:40 ΜΜ, Didimakia είπε:

Εμένα σήμερα με πήραν από το ιατρείο της Λευκου (κυρία Γώγου συγκεκριμένα)που της έστειλα εχθές την αυχενική και κοιτάνε την μηριαια αρτηρια της αυχενικης(Αν το λέω καλα)αν αιματονεται σωστά. Όλα μια χαρά. εμένα μου δίνουν από την αρχή salospir 160.Μπορει να σου δώσει αυτό των 160!Όλα μια χαρά θα πάνε.

Μαλιστα.Οχι από ότι άκουσα είναι μακρύς ο τραχηλος τώρα διαβάζω λέει επίσης μήκος ενδοτραχηλου 30,0mm!Τι να πω δεν ξερω μάλλον θέλει να το δει μου είπε σε 2 βδομάδες περίπου ισως για να είναι σίγουρος.Παντως όταν είχα κανει την επέμβαση ο τότε γιατρός μου μου έλεγε ότι δεν θα έχω θέμα γιατί ήταν πολύ μικρό το κομματάκι πολύ μου έκοψαν.

Βασικά δεν μου είπαν νομίζω βάσει στατιστικής λογω ηλικιας ίσως,είμαι 44.Ισως από ότι επίσης διάβασα λόγω λέει μαιευτικου ιστορικού.Εγω έχω κάνει πριν 15 χρόνια περίπου διδυμα αλλά γέννησα πρόωρα 8 μηνων ακριβώς σπάσανε τα νερά οπότε νομίζω όλα τα λαμβάνουν υπόψιν τους και βγάζουν μια στατιστική.Η εγκυμοσυνη μου όμως τότε ήταν άψογη μέχρι να φτάσω 8 μηνων δεν είχα κανένα θέμα επίσης.Τι να πω δεν ξέρω πάντως είναι λίγο σπάνια η προεκλαμψια από ότι ακούω!

@Didimakia και μενα ο τράχηλος μετρήθηκε αρχικά 28.00mm αλλά στα επίσημα αποτελέσματα της αυχενικής γράψανε 30.00mm.Δε μου είπε κανείς για περίδεση και μάλιστα πήρα κατ ευθείαν τι γιατρό γιατί υπάρχει ιστορικό στην οικογένεια με προβλήματα τραχηλου και φοβήθηκα,μου είπε να μην ανησυχώ μου έδωσε απλά outrogestan κολπικά πρωί βράδυ για να είμαστε σίγουροι μέχρι να με ξαναδεί.1 βδομάδα μετά την αυχενική χρειάστηκε να κάνω υπέρηχο στο Αλεξάνδρα για κάτι έκτακτο και εκεί ήρθαν 2 διαφορετικοί γιατροί να μου μετρήσουν τον τράχηλο γιατί λόγω ανατομίας απ' ότι κατάλαβα δεν συμφωνούσαν αν είναι 25 η 30!!!Τελικά καταλήξαμε στο 30 και μου είπαν ότι όλα είναι καλά.Προσοαθω να μη με αγχωνει και περιμένω το επόμενο ραντεβού με το γιατρό να μου πει τι γίνεται!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Vlal είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα....πως είναι ο θυροειδης σας;;;;εχει καμία χασιμοτο;;;

Καλησπέρα και καλη εβδομάδα σε όλες! 
εγω έχω, κάθε μήνα κάνω γενικό έλεγχο (tsh,t4 κλπ) και μου προσάρμοσε την δοση που παίρνω. Τώρα θα ξανακάνω έλεγχο την Πέμπτη

επισης  στη μέση της κύησης έχω κλείσει ραντεβού για να με δει από κοντά. 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Καναμε αυχενικη και ολα ειναι καλα! Θα περιμενουμε αποτελεσματα απο την Papp A για μεγαλυτερη σιγουρια και μετα αμνιοπαρακέντηση. Το μωρο ηταν πολυ ζωηρο. Δε σταματησε να κουνιεται το μικρουλακι μου. Μας ειπε οτι μαλλον ειναι αγορακι. Οντως ειδαμε τσουτσουνακι αναμεσα στα ποδια, αλλα μας τονισε να μη το θεωρουμε σιγουρο.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...