Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , dec-e είπε:

      Συγχαρητήρια! Στην προηγούμενη σου εγκυμοσύνη πόση χοριακή είχες.?

      Ευχαριστώ πολύ!Είχα υψηλή,γιατί ήταν διδυμα,νομίζω 300+. Και δεν θυμάμαι αν την έκανα εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά όπως τώρα η λίγο πιο μετά..

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

1 hour ago, Ανθη 39 είπε:

Εγω στο γιο μου ειχα παει στο κουρτη και ειχα μεινει υπερευχαριστημενη...τωρα ο γιατρος μου συνεργαζεται με τον αντσακλη πανο και θα παω εκει...ελπιζω να ναι καλος....επισης ψαχνω και ενα καλο μικροβιολογικο γιατι οπως και στη πρωτη εγκυμοσυνη μου βγαινει η coobs θετικη και θελει στενη παρακολουθηση..και τα διαγνωστικα τυπου βιοιατρικη δεν γραφουν τιτλους..φφφφφ..ολο κατι να ασχολουμαστε εν ολιγοις..χαχαχχαχα..

Τι ειναι η coobs? Σε ποια περιοχω εισαι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 52 λεπτά , Eirini89 είπε:

Τι ειναι η coobs? Σε ποια περιοχω εισαι;

Αθηνα ειμαι...η coobs ειναι μια εξεταση αιματος που την κανουν μονο η γυναικες που εχουν αρνητικο ρεζους...κανονικα πρεπει να βγαινει αρνητικη αλλα  σ εμενα βγαινει θετικη ...οποτε θελει παρακολουθηση...και το εργαστηριο που πηγαινα στην πρωτη εγκυμοσυνη εχει κλεισει...εχουν περασει βεβαια και 9 χρονια...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα.. τι κάνετε βλέπω αρχίζουμε συζήτηση για αυχενική..

Και εγώ αγχώθηκα έχω αυχενική στις 3 Μαρτίου. Κυριακάκης λέγεται ο γιατρός.

Να σας ρωτήσω μήπως έκανε καμία αυχενική πρόλαβε? Αν ναι για τις εξετάσεις αίματος που κάνουμε papp a κλπ πόσα πληρώσατε ρε κορίτσια στο μικροβιολογικό?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Κορίτσια καλημέρα.. τι κάνετε βλέπω αρχίζουμε συζήτηση για αυχενική..

Και εγώ αγχώθηκα έχω αυχενική στις 3 Μαρτίου. Κυριακάκης λέγεται ο γιατρός.

Να σας ρωτήσω μήπως έκανε καμία αυχενική πρόλαβε? Αν ναι για τις εξετάσεις αίματος που κάνουμε papp a κλπ πόσα πληρώσατε ρε κορίτσια στο μικροβιολογικό?

Εγω περσι ειχα πληρωσει 50 ευρω την αιματος μαζι με το αποτελεσμα την εκτιμηση δηλαδη.....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, KoraliaP είπε:

Εγώ αύριο το απόγευμα έχω αυχενική οπότε θα σας γράψω εντυπώσεις και κόστος! 

Α ωραια...καλη επιτυχια!!θα περιμενουμε νεα και εντυπωσεις...δεν θυμαμαι καθολου στο γιο μου.. ουτε ποση ωρα καναμε...ουτε ποτε βγαινει η αιματολογικη...Τπτ...αλτσαχαιμερ..

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, KoraliaP είπε:

Εγώ αύριο το απόγευμα έχω αυχενική οπότε θα σας γράψω εντυπώσεις και κόστος! 

Καλησπερα..στις ποσες εβδομαδες κανεις την αυχενικη;;

Κοριτσια καλησπερα…να σας ρωτησω τη δικη σας εμπειρια..εσει καθε ποτε πηγαινετε στον γιατρο;;εγω πηγαινω καθε 15 μερες..μου εχει φανει λιγο περιεργο αλλα μαλλον ετσι θα ειναι σκεφτηκα..

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Vasiliki33 είπε:

Καλησπερα..στις ποσες εβδομαδες κανεις την αυχενικη;;

Κοριτσια καλησπερα…να σας ρωτησω τη δικη σας εμπειρια..εσει καθε ποτε πηγαινετε στον γιατρο;;εγω πηγαινω καθε 15 μερες..μου εχει φανει λιγο περιεργο αλλα μαλλον ετσι θα ειναι σκεφτηκα..

Μεταξύ 12η κ 13 εβδομάδα γίνεται η αυχενική.

Κ εμένα ο δικός μου γιατρός μέχρι την αυχενική σε βλέπει κάθε 2 εβδομάδες μετά την αυχενική όμως μια φορά τον μήνα. Αυτά φυσικά όταν όλα κυλάνε φυσιολογικά.. και μετά μπαίνοντας στο μήνα πάλι πιο εντατικά κάθε εβδομάδα νομίζω αν θυμάμαι καλά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Melody90 είπε:

Μεταξύ 12η κ 13 εβδομάδα γίνεται η αυχενική.

Κ εμένα ο δικός μου γιατρός μέχρι την αυχενική σε βλέπει κάθε 2 εβδομάδες μετά την αυχενική όμως μια φορά τον μήνα. Αυτά φυσικά όταν όλα κυλάνε φυσιολογικά.. και μετά μπαίνοντας στο μήνα πάλι πιο εντατικά κάθε εβδομάδα νομίζω αν θυμάμαι καλά.

Καλημερα…εγω ειχα διαβασει οτι γινεται 11-13η εβδομαδα και εγω εχω ραντεβου την επομενη εβδομαδα που μαινω στην 11η και αυχενικη στην 13η και ελεγα μηπως ηταν υπερβολικο..αλλα οκ…καλα ειναι

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Vasiliki33 είπε:

Καλησπερα..στις ποσες εβδομαδες κανεις την αυχενικη;;

Κοριτσια καλησπερα…να σας ρωτησω τη δικη σας εμπειρια..εσει καθε ποτε πηγαινετε στον γιατρο;;εγω πηγαινω καθε 15 μερες..μου εχει φανει λιγο περιεργο αλλα μαλλον ετσι θα ειναι σκεφτηκα..

@Vasiliki33 μεταξύ 11-13ης. Εγώ τώρα είμαι στη 12η. 

Επίσης ο γιατρός μέχρι τώρα με βλέπει ανά 3 βδομάδες, όχι νωρίτερα. Έχω και μια πολύ ήρεμη εγκυμοσύνη, οπότε ίσως γι αυτο. Δεν ξέρω ακριβώς τι κάνουν άλλοι γιατροι, μπορει και πιο συχνα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 2/21/2022 at 10:17 AM, Melody90 said:

Κορίτσια καλημέρα.. τι κάνετε βλέπω αρχίζουμε συζήτηση για αυχενική..

Και εγώ αγχώθηκα έχω αυχενική στις 3 Μαρτίου. Κυριακάκης λέγεται ο γιατρός.

Να σας ρωτήσω μήπως έκανε καμία αυχενική πρόλαβε? Αν ναι για τις εξετάσεις αίματος που κάνουμε papp a κλπ πόσα πληρώσατε ρε κορίτσια στο μικροβιολογικό?

Καλησπέρα !! Τελικά μάλλον θα είμαι ανάμεσα σε μανουλες Αυγούστου κ μανούλες Σεπτεμβρίου... 8/9 μου έδωσαν Πητ αν κ ποτέ δεν γεννάω στις 40βδομαδες. Είναι η τρίτη μου εγκυμοσύνη αυτή... Έκανα χτες αυχενική και πλήρωσα 25 ευρώ στην Βιοϊατρική στους Αμπελόκηπους με τον Συρράκο. Μαζί με τον υπέρηχο που μου τον έγραψε ο γιατρό μου... Μέχρι στιγμής έχω μείνει ευχαριστημένη μαζί του .. 

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

@Ntepaki22 και πηρες τα αποτελεσματα αμεσως? Ή μαζι με την pap a ...δεν ηξερα οτι η αυχενικη γραφεται...εμενα θυμηθηκε ο συζυγος οτι στην αυχενικη ειχαμε δωσει ή 150 ή 170...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ανθη 39 said:

@Ntepaki22 και πηρες τα αποτελεσματα αμεσως? Ή μαζι με την pap a ...δεν ηξερα οτι η αυχενικη γραφεται...εμενα θυμηθηκε ο συζυγος οτι στην αυχενικη ειχαμε δωσει ή 150 ή 170...

Μαζί με την αιματολογική σε δύο μέρες αλλά ο υπέρηχος ήταν καλός οπότε όλα μια χαρά!! Ναι γράφετε το θέμα είναι να στην συνταγογραφήσει γιατρός!! 


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ntepaki22 είπε:

Μαζί με την αιματολογική σε δύο μέρες αλλά ο υπέρηχος ήταν καλός οπότε όλα μια χαρά!! Ναι γράφετε το θέμα είναι να στην συνταγογραφήσει γιατρός!! 

Μπραβο κοπελα μου...τελεια...αντε καλα αποτελεσματα και μια ανεμελη εγκυμοσυνη!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα την αυχενική.Ο υπέρηχος ήταν πολύ καλός.Πεειμςνω τις αιματολογικές που θα τις πάρω την άλλη εβδομάδα!Πλήρωσα 150 ευρώ με κάρτα αλλιώς μετρητά 120!


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...