Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, lenoutso είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Σήμερα πήγα στη γιατρό μου κι όλα καλά με το σπορακι!Αρχίζει και σχηματίζεται.Ειμαι 9 εβδομάδων !πρέπει να κλείσω ραντεβού για αυχενική διαφάνεια ..

Μπράβο κοριτσάκι..!! Πολύ χαίρομαι για σένα!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σας κορίτσια και με το καλό σε όλες μας! 

Είμαι στα 39, διανύω την 9η βδομάδα (8w3d) στο πρώτο μου και είναι μωράκι εξωσωματικής με την τρίτης μας προσπάθεια. Σε 3 βδομάδες θα κάνουμε την αυχενική και ελπίζω τα πράγματα να πάνε όπως ονειρευόμαστε και προσευχόμαστε. Σήμερα κάναμε και τον 2ο υπέρηχο και όλα τα είδαμε καλά. 

Από συμπτώματα εγώ (φτου φτου) δεν έχω τίποτα φοβερό, είμαι από τις τυχερές. Ίσως λίγους πόνους περιόδου. 

Αυτα τα λίγα για αρχή! εδώ θα είμαστε να τα λέμε

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

On 31/1/2022 at 6:46 ΜΜ, lenoutso είπε:

Το πριπεραν παίρνω από σιρόπι.Εμεκαλμ πήρα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη..Δεν μπορώ να πω ότι έκανε και κάτι το ιδιαίτερο όπως και τα βραχιολακια.Τα έβαλα πάλι και σ' αυτή την εγκυμοσύνη αλλά τίποτα δεν μου έκαναν.Απο φυτικά χάπια για τη ναυτία μου πρότεινε τα novatac αλλά πήγα κατευθείαν στο πριπεραν.

Τώρα το πριπεραν σε βοηθάει?Δεν ξέρω από τη μια λέω να πάρω κάτι γιατί ειλικρινά δεν παλεύεται από την άλλη πάλι δεν θέλω να επιβαρύνω το σώμα μου με φάρμακα γιατί λίγο-πολύ μέχρι τη 12η εβδομάδα και μετά σταματάνε συνήθως οι ναυτίες συνήθως!!!!! Εχω ψυχολογικά από τη δεύτερη εγκυμοσύνη που από την αρχή μέχρι το τέλος μόνο χάπια φάρμακα αντιβιωσεις έπαιρνα, τραυματική εμπειρία...κ για αυτό δεν θέλω να βλέπω άλλο χάπια....

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Τώρα το πριπεραν σε βοηθάει?Δεν ξέρω από τη μια λέω να πάρω κάτι γιατί ειλικρινά δεν παλεύεται από την άλλη πάλι δεν θέλω να επιβαρύνω το σώμα μου με φάρμακα γιατί λίγο-πολύ μέχρι τη 12η εβδομάδα και μετά σταματάνε συνήθως οι ναυτίες συνήθως!!!!! Εχω ψυχολογικά από τη δεύτερη εγκυμοσύνη που από την αρχή μέχρι το τέλος μόνο χάπια φάρμακα αντιβιωσεις έπαιρνα, τραυματική εμπειρία...κ για αυτό δεν θέλω να βλέπω άλλο χάπια....

Με βοηθάει στο να κρατάω το γεύμα που θα φάω αμέσως μετά.Εμετους έχω μετά από ώρα και βγάζω συνήθως υγρά ή το σνακ..

  • Μου αρέσει 1

hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

23 ώρες πρίν, KoraliaP είπε:

Κορίτσια όμορφα, κανονίσατε για αυχενική; αν ναι σε ποιόν γιατρό σας πρότειναν; Εγω έκλεισα σε 3 εβδομάδες στο Κολωνάκι στο Έμβρυον με τον κο Παπαπαναγιώτου

Κι εγώ 24 Φεβρουαρίου έκλεισα στο προγενεσις.

  • Μου αρέσει 1

hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω ότι όλα πάνε καλά, μπράβο σας κορίτσια! Πολλές είμαστε στην 9η εβδομάδα. Σήμερα μπαίνω εγώ. 

Εγώ τώρα δεν είμαι στην Αθήνα, αλλά όταν ήμουν έγκυος στον γιο μου και ήμουν Αθήνα είχα κάνει την αυχενική στον Πάνο τον Αντσακλή. 

Κορίτσια, δεν ξέρω για εσάς, αλλά εγώ σε αυτή την εγκυμοσύνη περνάω μεγάλες πείνες! Κάνω προσπάθειες να κρατιέμαι, αλλά δύσκολα τα πράγματα... Έχω και ναυτίες και με βοηθάει να τρώω μικρά ξηρά γεύματα, αλλά αυτό το τσιμπολόγημα καλό δεν είναι.  

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Iris89 είπε:

Διαβάζω ότι όλα πάνε καλά, μπράβο σας κορίτσια! Πολλές είμαστε στην 9η εβδομάδα. Σήμερα μπαίνω εγώ. 

Εγώ τώρα δεν είμαι στην Αθήνα, αλλά όταν ήμουν έγκυος στον γιο μου και ήμουν Αθήνα είχα κάνει την αυχενική στον Πάνο τον Αντσακλή. 

Κορίτσια, δεν ξέρω για εσάς, αλλά εγώ σε αυτή την εγκυμοσύνη περνάω μεγάλες πείνες! Κάνω προσπάθειες να κρατιέμαι, αλλά δύσκολα τα πράγματα... Έχω και ναυτίες και με βοηθάει να τρώω μικρά ξηρά γεύματα, αλλά αυτό το τσιμπολόγημα καλό δεν είναι.  

Με το καλό να σου πάνε όλα κορίτσι μου! μια εβδομαδα εχουμε διαφορα, εγω μπηκα χτες στη 10η βδομάδα. Σε ζηλεύω που είσαι επαρχία!! :wub:

Εγώ νορμάλ απο πείνες. Το μόνο βαρύ είναι που μου έχει κόψει εντελώς εντελώς τα γλυκα/ζαχαρη και ποναει πολυ!! χαχχα αλλα χαλαλι

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ αυχενική έκλεισα για 3/3 κ εγώ επαρχία είμαι.

Κορίτσια βγήκαν τα αποτελέσματα από τις αιματολογικές που έκανα.

Έχω σάκχαρο οριακό 95

Πρέπει να πάρω t4 για θυροειδή

Η D είναι στον πάτο

Επίσης έχω e coli στα ούρα οπότε ξεκίνησα κ αντιβίωση ...

Μία ομορφιά είμαι.. ποτέ δεν είχα τόσο σάκχαρο νηστική στην εγκυμοσύνη.ολα τα άλλα λύνονται πάλι καλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Κ εγώ αυχενική έκλεισα για 3/3 κ εγώ επαρχία είμαι.

Κορίτσια βγήκαν τα αποτελέσματα από τις αιματολογικές που έκανα.

Έχω σάκχαρο οριακό 95

Πρέπει να πάρω t4 για θυροειδή

Η D είναι στον πάτο

Επίσης έχω e coli στα ούρα οπότε ξεκίνησα κ αντιβίωση ...

Μία ομορφιά είμαι.. ποτέ δεν είχα τόσο σάκχαρο νηστική στην εγκυμοσύνη.ολα τα άλλα λύνονται πάλι καλά.

Σίγουρα ναι, όλα φτιάχνονται. Είχες ξανακάνει εξέταση σακχάρου; προ εγκυμοσύνης εννοώ. Παίρνεις φάρμακα; Να ξέρεις πως αρκετά φάρμακα το ανεβάζουν πάντως

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια το κάνετε πως είστε???

Βασικά πώς νιώθετε?εγώ πολύ ναυτία πάντως ακόμα κ το φαγητό είναι ένα δύσκολο θέμα τελευταία.τη βγάζω με φρούτα σαλάτες κ γιαούρτι.ενα χάλι μαύρο.vegeterian θα βγει αυτό το μωρό.

 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...