Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 minutes ago, Fay_ said:

      Καλημερα κορίτσι μου! Καλά είμαι δεν έχω ξαναδεί. Πολύ πολύ ελαχιστο στο σκούπισμα. Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου!! 
      Εσυ πως είσαι; 

      Μπράβο υπέροχα !!! Όλα καλα είναι μην ανησυχείς !!! Εγώ καλα αναμένω να περάσουν οι μέρες ! 

      10 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα κορίτσι μου,πως είσαι σήμερα ?

      Καλημέρα κοπέλα μου ! Εδώ στην αναμονή … περιμένω να περάσουν οι μέρες ! Εαυ όλα καλα Ε ;;; 

      • Ευχή 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 8/2/2022 at 12:15 ΜΜ, KoraliaP είπε:

Σίγουρα ναι, όλα φτιάχνονται. Είχες ξανακάνει εξέταση σακχάρου; προ εγκυμοσύνης εννοώ. Παίρνεις φάρμακα; Να ξέρεις πως αρκετά φάρμακα το ανεβάζουν πάντως

Όχι φάρμακα τίποτα δεν έπαιρνα.απλα υπάρχει κληρονομικότητα ξανά έκανα τον Οκτώβριο εξετάσεις κ ήταν τσιμπημένο πάλι κ με το που έμεινα έγκυος λέω οκ δεν τον γλιτώνω τον διαβήτη κύησης.. υπάρχει περίπτωση φυσικά σε όλη την εγκυμοσύνη να είμαι οριακή κ να μην χρειαστεί τίποτα άλλο αν προσέχω κ εγώ τη διατροφή μου..θα δείξει!

1 hour ago, KoraliaP είπε:

Ωχ ρε κορίτσια βαστάτε γερά, λίγο έμεινε να κλείσει το τριμηνο να χαλαρώσετε..

Δουλεύετε; Αν ναι, πως το παλευετε;; 

@lenoutso @Melody90

Τώρα όχι είμαι άνεργη νοσηλεύτρια.. περίμενα τόσο καιρό την κοινωφελή εργασία του ΟΑΕΔ η οποία βγαίνει ανά πάσα στιγμή λενε κ τώρα είμαι έγκυος κ δεν ξέρω τι να κάνω...έχω σκάσει με αυτό το θέμα.

Αλλά αυτό τον μήνα είπα να κρατήσω τα μωρά τα μικρά τα δύο στο σπίτι γιατί μετά το κοξάκι που κόλλησαν μου ήρθαν κ με μια ίωση κ είμαστε όλοι σπίτι τώρα άρρωστοι αυτά όλα πυρετό κ βήχα κ κόκκινα αυτιά μόνο εγώ την γλίτωσα προς το παρόν κ έχω λίγο βήχα μόνο.φαντασου να δούλευα!

 

Υ.γ τελικά οι εξετάσεις για το κοξάκι που έκανα βγήκαν αρνητικές δλδ δεν το πέρασα τώρα αλλά είχα αρκετά αντίσωματα.Ο γιατρός μου μου πρότεινε να κρατήσω καλύτερα τα μωρά στο σπίτι για να μην διακινδυνεύσουμε τίποτα πάλι.

On 1/2/2022 at 12:06 ΜΜ, Maria 38 είπε:

Κοριτσάκια μου ναυτιες έχω κ εγώ, ευτυχώς όχι σε σημείο να κάνω εμμετο βέβαια, αλλά αρκετά ενοχλητική γιατί τη νιώθω σχεδόν όλη μέρα.. στην πρώτη εγκυμοσύνη μου κ εγώ είχα πάρει κάτι φακελάκια με ένα σιρόπι, δεν θυμάμαι πως τα έλεγαν, στις άλλες 3 δεν είχα πάρει τίποτα.  Τώρα αναλόγως όταν πάω για υπέρηχο θα το συζητήσω μαζί του κ θα δούμε. Χτες που μίλησα με την μαία μου είπε να πάω περίπου στα μέσα του μήνα για υπέρηχο. 

Melody90 αν έχεις θέμα με το θυρεοειδή δες το άμεσα γιατί θέλει ρύθμιση το χάπι. Εγώ επειδή το έχω από 7 χρονών μόλις επιβεβαιώσω ότι είμαι έγκυος, είναι το πρώτο που τσεκάρω. Το κοξακι γιατί σε ανησυχεί? Έχεις τώρα η υπάρχει περίπτωση να το πέρασες μέσα στο μήνα? Ξέρω ότι είναι δύσκολο, είχε περάσει ο γιος μου όταν ήταν στον παιδικό σταθμό.. 

Εσύ κοπέλα μου τι κάνεις?ξανά έκανες χοριακη ή υπέρηχο?

Τ4 παίρνω μόνο σε εγκυμοσύνη κ αυτό όχι σε όλες να φανταστείς.. αναλόγως τις εξετάσεις.πηρα στην πρώτη κ στη δεύτερη εγκυμοσύνη.κ τώρα στην τέταρτη..Ναι όντως είναι αρκετά επικίνδυνο θέλει ρύθμιση άμεσα.

Το κοξάκι είναι επικίνδυνο για το έμβρυο ειδικά αν έχει συμπτώματα βαριά η έγκυος.θελει προσοχή δόξα τω θεώ έκανα εξετάσεις δεν κόλλησα κ όλα καλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω..με παρακολουθεί γυναικολόγος ιδιώτης.Γεννησα τα τρία παιδιά μου στο Γένεσις στη Θεσσαλονίκη,τώρα τον Μάρτιο θα πάω πρώτη φορά στο Παπαγεωργίου να ανοίξω καρτέλα γιατί έχω σκοπό να γεννήσω εκεί αν πάνε όλα καλά.Εχει καμία εμπειρία από Παπαγεωργίου?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Kalispera se ola ta koritsia...euxomai oti kalitero se olles.Na zitisw siggnomi prota gia ta latinika mou alla den grafw kala ellinika,eimai kseni.emai egkios 6 evdomadon kai tha genisw septemvrio.den sas krivo oti fovamai para poli giati tha einai h triti mou kaiseriki.h teleutaia itan prin 13 xronia,perase polis kairos giafto kai fovamai.Exei alles manoules me 3 kaiserikes na mou poun emperies.Sas euxaristw para poli olles,gera paidakia se olles.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Simona είπε:

Kalispera se ola ta koritsia...euxomai oti kalitero se olles.Na zitisw siggnomi prota gia ta latinika mou alla den grafw kala ellinika,eimai kseni.emai egkios 6 evdomadon kai tha genisw septemvrio.den sas krivo oti fovamai para poli giati tha einai h triti mou kaiseriki.h teleutaia itan prin 13 xronia,perase polis kairos giafto kai fovamai..den exw idea pos einai ta pragmata tora.Opos sas eipa genisa prin 13 xronia stin Voulgaria kai tote itan poli alios ta pragmata fantazomai apo tora!!Exei alles manoules me 3 kaiserikes na mou poun emperies.Sas euxaristw para poli!!

 

2 ώρες πρίν, Simona είπε:

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 13/2/2022 at 1:46 ΜΜ, Simona είπε:

Kalispera se ola ta koritsia...euxomai oti kalitero se olles.Na zitisw siggnomi prota gia ta latinika mou alla den grafw kala ellinika,eimai kseni.emai egkios 6 evdomadon kai tha genisw septemvrio.den sas krivo oti fovamai para poli giati tha einai h triti mou kaiseriki.h teleutaia itan prin 13 xronia,perase polis kairos giafto kai fovamai.Exei alles manoules me 3 kaiserikes na mou poun emperies.Sas euxaristw para poli olles,gera paidakia se olles.

Να μη φοβάσαι καθόλου κοπέλα μου...με το καλό η εγκυμοσύνη σου..εγώ πάω για τέταρτη καισαρική!

πρίν από 21 λεπτά , Melody90 είπε:

Να μη φοβάσαι καθόλου κοπέλα μου...με το καλό η εγκυμοσύνη σου..εγώ πάω για τέταρτη καισαρική!

Φυσικά ότι απορίες έχεις ρώτα με:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου....

Melody90, χαίρομαι πολύ που τελικά έληξε το θέμα με τον κοξακι αισίως, τουλάχιστον σου έφυγε ένα βάρος. Ε τώρα για τις ιώσεις ξέρεις πολύ καλά κ εσύ από τα προηγούμενα τέκνα ότι δύσκολο να τις αποφύγουμε τελείως, τουλάχιστον να τα περνάμε όσο πιο καλά γίνεται.

Εγω σήμερα πήγα για τον πρώτο υπέρηχο κ ευτυχώςπήγαν αρκετάκαλάτα πράγματα. Αν κ αρχικά αγχώθηκα γιατί έλειπε ο γιατρός μου από το νοσοκομείο λόγω του ότι είχε νοσησει κ είναι ακόμα εκτός, τελικά βρήκα δύο πολύ καλές κοπέλες ειδικευομενες κ τους εξήγησα την κατάσταση κ λιυ έκαναν ένα υπέρηχο για να δούμε που βαδίζουμε... είδαμε λοιπόν το σποράκι μας, πιο μικρό βέβαια απο οτι θα έπρεπε να είναι βάσει των ημερών αλλά δικαιολογεί την χαμηλή χοριακη κ κυρίως ακούσαμε κ καρδούλα .. η γιατρός βασικά γιατί εγώ πάλευα να δώ στην οθόνη που είναι τι κ είχαμε κ μια κοπέλα δίπλα που έκανε nst κ ακουγόταν πολύ δυνατά το δικό της μωρό κ εγώ δεν μπορούσα να ακούσω το δικό μου, αλλά δεν πειράζει, μου φτάνει που το άκουσε η γιατρός ...βέβαια θέλει άλλη μία χοριακη μεθαύριο για να δούμε πώς θα πάει κ σε 10 μερες περίπου να ξαναπάω για υπέρηχο  (ελπίζοντας ότι θα έχει επιστρέψει κ ο γιατρός μου).  Όμως πιστεύω πως αφού είναι εκεί κ χτυπάει η καρδούλα του θα πάνε όλα καλά..

Όταν θα έχω νεότερα θα σας ενημερώσω. 

Τώρα όσον αφορά για το νοσοκομείο  Melody90,  δεν ξέρω να σε βοηθήσω γιατί είμαι στην Αθήνα. Εγώ όλα τα παιδιά τα έχω γεννήσει στο Έλενας. Στα 3 πρώτα είχα τον ίδιο γιατρό, μετά έφυγε με σύνταξη κ με ανέλαβε άλλος επίσης πολύ καλός κ ίσως ο μόνος που θα μπορούσε να με αναλάβει (τουλάχιστον στο Έλενας είναι μόνο αυτός) μιας κ ήδη στο 4ο ήμουν βόμβα για την αίθουσα τοκετών ...τώρα με το 5ο αν πάνε όλα καλά πρώτα ο Θεός...θα είμαι πυρηνική βόμβα νετρονίου..μη σου πω κ οβίδα ..

Simona όπως καταλαβαίνεις έχουμε ξεπεράσει προ πολλού τον αριθμό 3η καισαρική, σαν εμπειρία η 4η μου εγκυμοσύνη κ γέννα ήταν μακράν η καλύτερη απ' ολες ( μέχρι στιγμής) . Δεν θα σού πω ότι είναι όλα τέλεια, παίζουν πολλά ρόλο, ηλικία, ιδιοσυγκρασια, λοιπό ιστορικό της γυναίκας ,όμως σε γενικές γραμμές όλα καλα θα πάνε.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maria 38 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου....

Melody90, χαίρομαι πολύ που τελικά έληξε το θέμα με τον κοξακι αισίως, τουλάχιστον σου έφυγε ένα βάρος. Ε τώρα για τις ιώσεις ξέρεις πολύ καλά κ εσύ από τα προηγούμενα τέκνα ότι δύσκολο να τις αποφύγουμε τελείως, τουλάχιστον να τα περνάμε όσο πιο καλά γίνεται.

Εγω σήμερα πήγα για τον πρώτο υπέρηχο κ ευτυχώςπήγαν αρκετάκαλάτα πράγματα. Αν κ αρχικά αγχώθηκα γιατί έλειπε ο γιατρός μου από το νοσοκομείο λόγω του ότι είχε νοσησει κ είναι ακόμα εκτός, τελικά βρήκα δύο πολύ καλές κοπέλες ειδικευομενες κ τους εξήγησα την κατάσταση κ λιυ έκαναν ένα υπέρηχο για να δούμε που βαδίζουμε... είδαμε λοιπόν το σποράκι μας, πιο μικρό βέβαια απο οτι θα έπρεπε να είναι βάσει των ημερών αλλά δικαιολογεί την χαμηλή χοριακη κ κυρίως ακούσαμε κ καρδούλα .. η γιατρός βασικά γιατί εγώ πάλευα να δώ στην οθόνη που είναι τι κ είχαμε κ μια κοπέλα δίπλα που έκανε nst κ ακουγόταν πολύ δυνατά το δικό της μωρό κ εγώ δεν μπορούσα να ακούσω το δικό μου, αλλά δεν πειράζει, μου φτάνει που το άκουσε η γιατρός ...βέβαια θέλει άλλη μία χοριακη μεθαύριο για να δούμε πώς θα πάει κ σε 10 μερες περίπου να ξαναπάω για υπέρηχο  (ελπίζοντας ότι θα έχει επιστρέψει κ ο γιατρός μου).  Όμως πιστεύω πως αφού είναι εκεί κ χτυπάει η καρδούλα του θα πάνε όλα καλά..

Όταν θα έχω νεότερα θα σας ενημερώσω. 

Τώρα όσον αφορά για το νοσοκομείο  Melody90,  δεν ξέρω να σε βοηθήσω γιατί είμαι στην Αθήνα. Εγώ όλα τα παιδιά τα έχω γεννήσει στο Έλενας. Στα 3 πρώτα είχα τον ίδιο γιατρό, μετά έφυγε με σύνταξη κ με ανέλαβε άλλος επίσης πολύ καλός κ ίσως ο μόνος που θα μπορούσε να με αναλάβει (τουλάχιστον στο Έλενας είναι μόνο αυτός) μιας κ ήδη στο 4ο ήμουν βόμβα για την αίθουσα τοκετών ...τώρα με το 5ο αν πάνε όλα καλά πρώτα ο Θεός...θα είμαι πυρηνική βόμβα νετρονίου..μη σου πω κ οβίδα ..

Simona όπως καταλαβαίνεις έχουμε ξεπεράσει προ πολλού τον αριθμό 3η καισαρική, σαν εμπειρία η 4η μου εγκυμοσύνη κ γέννα ήταν μακράν η καλύτερη απ' ολες ( μέχρι στιγμής) . Δεν θα σού πω ότι είναι όλα τέλεια, παίζουν πολλά ρόλο, ηλικία, ιδιοσυγκρασια, λοιπό ιστορικό της γυναίκας ,όμως σε γενικές γραμμές όλα καλα θα πάνε.

 

 

Δόξα το Θεό μπράβο κορίτσι!!!

Όλα καλά θα πάνε δεν θέλει άγχος αλλά πολύ υπομονή τελικα ειδικά μέχρι την αυχενική..κ εγώ περιμένω πως κ πως την αυχενική τώρα...

Πυρηνική βόμβα κ δε λες τίποτα..δεν ξέρω πώς θα το χειριστούν στο Έλενα αλλά για Παπαγεωργίου έμαθα ότι δεν χαίρονται καθόλου όταν ακούνε 4-5 καισαρική.μια γνωστή μου που γέννησε τέταρτο μωράκι με καισαρική την μαλώσανε πολύ ,της είπαν ότι έπρεπε να κάνει απολινωση σαλπιγγων κ αυτή δεν δέχτηκε για θρησκευτικούς λόγους.να δω το Μάρτιο που έχω πρώτο ραντεβού εκεί τι με περιμένει θα με κράξουν κ εμένα άραγε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Melody90 είπε:

Δόξα το Θεό μπράβο κορίτσι!!!

Όλα καλά θα πάνε δεν θέλει άγχος αλλά πολύ υπομονή τελικα ειδικά μέχρι την αυχενική..κ εγώ περιμένω πως κ πως την αυχενική τώρα...

Πυρηνική βόμβα κ δε λες τίποτα..δεν ξέρω πώς θα το χειριστούν στο Έλενα αλλά για Παπαγεωργίου έμαθα ότι δεν χαίρονται καθόλου όταν ακούνε 4-5 καισαρική.μια γνωστή μου που γέννησε τέταρτο μωράκι με καισαρική την μαλώσανε πολύ ,της είπαν ότι έπρεπε να κάνει απολινωση σαλπιγγων κ αυτή δεν δέχτηκε για θρησκευτικούς λόγους.να δω το Μάρτιο που έχω πρώτο ραντεβού εκεί τι με περιμένει θα με κράξουν κ εμένα άραγε?

Μην νομίζεις ότι κ εδώ διαφέρει πολύ η κατάσταση. Βέβαια εμένα στην 4η καισαρική δεν με μαλωσανε, μιας κ είμαι συνάδελφος κ δούλευα εκεί, ήμουν "δικό" τους παιδί κατά κάποιο τρόπο οπότε ήταν πιο διαλακτικοι μαζί μου( βεβαια είχαν κ περισσότερο άγχος) αλλά την πρόταση για απολινωση την άκουσα κ εγώ αλλά την απέρριψα για τους ίδιους λόγους. Πάντως τώρα με την 5η σίγουρα θα ακούσω κάτι παραπάνω από σύσταση..χαχαχα..αλλά δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση...

Βέβαια στην 4η καισαρική όταν με άνοιξε ο γιατρός με ρώτησε ποίος είχε κάνει τις προηγούμενες 3κ του είπα, μου είπε ότι είχε κάνει πολύ καλή δουλειά κ η κοιλιά μου ήταν πεντακάθαρη κ αν ήθελα να κάνω 5ο μπορούσα αλλά θα έπρεπε να πάω μόνο σε αυτόν γιατί  κακά τα ψέματα δεν αναλαμβάνουν όλοι οι γιατροί πάνω από 3..εκείνος έλεγε με αφορμή την δική μου περίπτωση ότι του έχει τύχει να του στείλουν περιστατικό από επαρχία για 9η η 11η καισαρική ( δεν θυμάμαι καλά τον αριθμό αλλά ένας από τους 2 ήταν σίγουρα) γιατί δεν αναλαμβανε κανένας..  σίγουρα δεν είναι εύκολο κ υπάρχουν διάφοροι κίνδυνοι γενικώς, θεωρείται κύηση υψηλού κινδύνου αλλά με την σωστή παρακολούθηση κ την δέουσα προσοχή από μέρους μας ( χωρίς υπερβολές βεβαια, ) κ βοήθεια εκ των ανωτέρων όλα καλά θα πάνε!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Maria 38 είπε:

Μην νομίζεις ότι κ εδώ διαφέρει πολύ η κατάσταση. Βέβαια εμένα στην 4η καισαρική δεν με μαλωσανε, μιας κ είμαι συνάδελφος κ δούλευα εκεί, ήμουν "δικό" τους παιδί κατά κάποιο τρόπο οπότε ήταν πιο διαλακτικοι μαζί μου( βεβαια είχαν κ περισσότερο άγχος) αλλά την πρόταση για απολινωση την άκουσα κ εγώ αλλά την απέρριψα για τους ίδιους λόγους. Πάντως τώρα με την 5η σίγουρα θα ακούσω κάτι παραπάνω από σύσταση..χαχαχα..αλλά δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση...

Βέβαια στην 4η καισαρική όταν με άνοιξε ο γιατρός με ρώτησε ποίος είχε κάνει τις προηγούμενες 3κ του είπα, μου είπε ότι είχε κάνει πολύ καλή δουλειά κ η κοιλιά μου ήταν πεντακάθαρη κ αν ήθελα να κάνω 5ο μπορούσα αλλά θα έπρεπε να πάω μόνο σε αυτόν γιατί  κακά τα ψέματα δεν αναλαμβάνουν όλοι οι γιατροί πάνω από 3..εκείνος έλεγε με αφορμή την δική μου περίπτωση ότι του έχει τύχει να του στείλουν περιστατικό από επαρχία για 9η η 11η καισαρική ( δεν θυμάμαι καλά τον αριθμό αλλά ένας από τους 2 ήταν σίγουρα) γιατί δεν αναλαμβανε κανένας..  σίγουρα δεν είναι εύκολο κ υπάρχουν διάφοροι κίνδυνοι γενικώς, θεωρείται κύηση υψηλού κινδύνου αλλά με την σωστή παρακολούθηση κ την δέουσα προσοχή από μέρους μας ( χωρίς υπερβολές βεβαια, ) κ βοήθεια εκ των ανωτέρων όλα καλά θα πάνε!! 

11 καισαρικές?καλά διάβασα???:huh:

Παναγιά μου..εγώ είχα δει 7η καισαρική σε μια πρεσβυτέρα όταν εργαζομουν στα χειρουργεία κ είπα αυτό ήταν ρεκόρ βασικά κ οι γιατροί αυτό νόμιζαν που συμμετείχαν στην καισαρική κ όλα πηγαν καλά αλλά να που γίνονται κ παραπάνω!!!

Παίζει μεγάλο ρόλο η δουλειά του προηγούμενου γιατρού πράγματι..ήταν κ ο λόγος που είχα τον ίδιο κ εγώ κ στις 3 αλλά τώρα πια οικονομικά με 3 παιδιά στο σπίτι είναι ζόρι..είπα πρώτα ο Θεός μόνο σε περίπτωση που δεν εφημερεύει το Παπαγεωργίου κ πάθω τίποτα άγρια μεσάνυχτα κ αναγκαστικά πάρω το γιατρό κ του πω να πάμε κλινική(Ιπποκράτειο δεν πάω).αλλα κατσε να φτάσουμε μέχρι εκεί... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Να μη φοβάσαι καθόλου κοπέλα μου...με το καλό η εγκυμοσύνη σου..εγώ πάω για τέταρτη καισαρική!

Φυσικά ότι απορίες έχεις ρώτα με:)

Se euxaristw para poli euxomai oti kalitero kai se esena❤.Akoma einai poli noris alla molis erthei h ora tha trelathw apo anxos kai fovo.den exw ksanagenisei stin ellada genisa sti voulgaria kai perasan arketa xronia apo tote.Apo oti kserw tora kanoun me apiskliridio egw ekana oliki tote thimamai.Mpravo kai se taumazw pou pas gia tetarti kai sou euxomai ola kala na pane❤Se poia evdomada eisai an epitrepetai?

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Simona είπε:

Se euxaristw para poli euxomai oti kalitero kai se esena❤.Akoma einai poli noris alla molis erthei h ora tha trelathw apo anxos kai fovo.den exw ksanagenisei stin ellada genisa sti voulgaria kai perasan arketa xronia apo tote.Apo oti kserw tora kanoun me apiskliridio egw ekana oliki tote thimamai.Mpravo kai se taumazw pou pas gia tetarti kai sou euxomai ola kala na pane❤Se poia evdomada eisai an epitrepetai?

Ευχαριστώ! Γιατί βρε τόσο άγχος αφού έχεις μπει ξανά χειρουργείο?να μη σκας καθόλου!ναι πλέον κανείς επισκληρίδιο αλλά αν πάει κάτι στραβά π.χ μπαίνεις επείγουσα καισαρική κ δεν προλαβαίνουν τοτε θα σε κοιμησουν ή αν βλέπουν ότι δεν σε πιάνει καλά η επισκληρίδιος (βασικά στο δημόσιο νοσοκομείο κανουν ραχιαία κατά κανόνα)τότε πάλι θα σε κοιμησουν για αυτό να μην αγχώνεσαι.εμενα θαυμάζεις?η maria 38 πάει για 5η καισαρική !!!!:) υπάρχουν κ πιο θαρραλέες γυναίκες από μένα σίγουρα.

Εγώ είμαι 10 κ 1 σήμερα μόλις μπήκα στην 11 εβδομάδα δηλαδή.και έχω πολύ ναυτία!

Εσύ έχεις καθόλου συμπτώματα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Ευχαριστώ! Γιατί βρε τόσο άγχος αφού έχεις μπει ξανά χειρουργείο?να μη σκας καθόλου!ναι πλέον κανείς επισκληρίδιο αλλά αν πάει κάτι στραβά π.χ μπαίνεις επείγουσα καισαρική κ δεν προλαβαίνουν τοτε θα σε κοιμησουν ή αν βλέπουν ότι δεν σε πιάνει καλά η επισκληρίδιος (βασικά στο δημόσιο νοσοκομείο κανουν ραχιαία κατά κανόνα)τότε πάλι θα σε κοιμησουν για αυτό να μην αγχώνεσαι.εμενα θαυμάζεις?η maria 38 πάει για 5η καισαρική !!!!:) υπάρχουν κ πιο θαρραλέες γυναίκες από μένα σίγουρα.

Εγώ είμαι 10 κ 1 σήμερα μόλις μπήκα στην 11 εβδομάδα δηλαδή.και έχω πολύ ναυτία!

Εσύ έχεις καθόλου συμπτώματα?

Kalimera Melody mou ❤Egw eimai 7 k 3 nai exw poli nautia kai egw alla nomizw mexri to 3 mina tha figei.Mpravo sti Maria se esena kai se olles mas.Egw kserw pos einai to xeirourgio apla opos eipa perasan polla xronia kai den ksero an einai kalo ayto h diskolevei ta pragmata.opos kai na einai tha ta kataferw xixixi.Egw Melody mou tha paw sto Genesis Thessaloniki ekei doulevei ot giatros mou.Apo Halkidiki eimai❤.Den exw ksanapaei ekei vevea giati genisa ta prota mou paidakia stin voulgaria to 2005 kai to 2008.Exw akousei omws kai poli kala sxolia gia ekei alla kai asxima,sta foroum pou exw diavasei.Episis oti einai kai akriva arketa,eksartatai kai apo to domatio pou tha dialekseis vevea.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Simona είπε:

Kalimera Melody mou ❤Egw eimai 7 k 3 nai exw poli nautia kai egw alla nomizw mexri to 3 mina tha figei.Mpravo sti Maria se esena kai se olles mas.Egw kserw pos einai to xeirourgio apla opos eipa perasan polla xronia kai den ksero an einai kalo ayto h diskolevei ta pragmata.opos kai na einai tha ta kataferw xixixi.Egw Melody mou tha paw sto Genesis Thessaloniki ekei doulevei ot giatros mou.Apo Halkidiki eimai❤.Den exw ksanapaei ekei vevea giati genisa ta prota mou paidakia stin voulgaria to 2005 kai to 2008.Exw akousei omws kai poli kala sxolia gia ekei alla kai asxima,sta foroum pou exw diavasei.Episis oti einai kai akriva arketa,eksartatai kai apo to domatio pou tha dialekseis vevea.

Αααα Γένεσις?και τα τρία μου αγόρια εκεί τα γέννησα αν έχεις απορίες για τα  λεφτά που ζητάνε δωμάτια μαίες  βοήθεια στον θηλασμό rooming in εδώ είμαι...!!!:D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Melody90 είπε:

Αααα Γένεσις?και τα τρία μου αγόρια εκεί τα γέννησα αν έχεις απορίες για τα  λεφτά που ζητάνε δωμάτια μαίες  βοήθεια στον θηλασμό rooming in εδώ είμαι...!!!:D

Kalispera Melody❤Apo lefta kserw oti einai arketa akriva alla pio poly tha ithela na mathw pos einai ta pragmata ekei,an sou ferontai kala h oxi,giati opos sou eipa exw akousei diafora.An theleis mporeis na mou peis esy pou exeis genisei 3 fores ekei kai exeis empeiria.giati einai poli simantiko na sou ferontai kala kai na se prosexoun  giafto kai pliroume tosa lefta aloste.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...