Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

1 hour ago, Moomin είπε:

Καλημέρα, το ενέσιμο κάνατε; Κ μεις την προηγούμενη εβδομάδα πήγαμε κ έκανε για 6,7 ιούς μαζί. Όντως κοιμόταν λίγο παραπάνω, ήταν για 2,3 μέρες λίγο πιο νωχελικη και είχε λιγότερη όρεξη για γάλα. Αυτό το απταμιλ τίποτα δεν έκανε για τους κολικούς και είναι κ πηχτό.

Τεσπα θα περάσει, ντοπαρονται τα γλυκουλια με τόσους ιούς.

Κάναμε ενέσιμο για διάφορους ιούς κι ένα από το στόμα για γαστρεντερίτιδες. Έχει δυο μέρες τώρα που δεν κάθεται καθόλου ξύπνιος και ψιλό ανησύχησα γιατί μου φάνηκε πολύ αλλά αφού ήταν και σένα 2-3 μέρες εντάξει!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 59 λεπτά , MarthaK είπε:

Κάναμε ενέσιμο για διάφορους ιούς κι ένα από το στόμα για γαστρεντερίτιδες. Έχει δυο μέρες τώρα που δεν κάθεται καθόλου ξύπνιος και ψιλό ανησύχησα γιατί μου φάνηκε πολύ αλλά αφού ήταν και σένα 2-3 μέρες εντάξει!!! 

Α κατάλαβα, εμάς το πόσιμο το είχε πάρει τον προηγούμενο μήνα. Ναι είναι φυσικό να είναι έτσι για λίγες ημέρες. Τώρα η μπέμπα μας είναι μια χαρά και της άνοιξε πάλι η όρεξη. Δες μήπως σου κάνει και δέκατα... εμάς δεν έκανε. Καλή ανοσία στα μπεμπακια μας.

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Moomin είπε:

Α κατάλαβα, εμάς το πόσιμο το είχε πάρει τον προηγούμενο μήνα. Ναι είναι φυσικό να είναι έτσι για λίγες ημέρες. Τώρα η μπέμπα μας είναι μια χαρά και της άνοιξε πάλι η όρεξη. Δες μήπως σου κάνει και δέκατα... εμάς δεν έκανε. Καλή ανοσία στα μπεμπακια μας.

Έκανε και δέκατα την πρώτη μέρα. Καλή ανοσία να έχουν τα γλυκουλια μας ❤️

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
6 ώρες πρίν, MarthaK είπε:

Γεια σας κορίτσια πως είστε εσείς και τα μωράκια σας; ❤️

Geia sou koritsi mou.kala eimaste emis eimaste 2.5 minon pia kai akoma exoume kolikous.esu pos eisai,pos ta pate me to moraki;xeimoniase pia kai eimaste sinexia spiti.kaname kai to proto emvolio ola kala.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Simona είπε:

Geia sou koritsi mou.kala eimaste emis eimaste 2.5 minon pia kai akoma exoume kolikous.esu pos eisai,pos ta pate me to moraki;xeimoniase pia kai eimaste sinexia spiti.kaname kai to proto emvolio ola kala.

Κι εμείς δεν βγαίνουμε πολύ έξω φυλαγόμαστε καλού κακού. Έφτιαξε και τον ύπνο του το βράδυ ο μπέμπης κοιμάται όλο το βράδυ και τη μέρα είναι περισσότερο ξύπνιος. 
Ακόμα με τους κολικούς; Γιατί δεν αλλάζετε γάλα; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, MarthaK είπε:

Κι εμείς δεν βγαίνουμε πολύ έξω φυλαγόμαστε καλού κακού. Έφτιαξε και τον ύπνο του το βράδυ ο μπέμπης κοιμάται όλο το βράδυ και τη μέρα είναι περισσότερο ξύπνιος. 
Ακόμα με τους κολικούς; Γιατί δεν αλλάζετε γάλα; 

Emena exei palindromisi exoume alaksei polla galata kai tora pinei to Almiron AR kai einai kapos kalitera.gia kolikous den exo dosei gala epeidi den mporo na alaksw etsi eukola giati apo ta alla galata ekane rouketes kai to mono pou mas teriakse einai to Almiron AR.Emena ksipnaei 2 fores tin nixta gia gala kai otan exei ponakia den koimate kiolas.perimenw pos kai pos na stamatisoun.Esena ti ora koimate;pio gala dineis;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εμείς έχουμε την επόμενη εβδομάδα παιδιατρο για τα δεύτερα εμβόλια. Η μπέμπα έχει κλείσει τους τρεις μηνες αλλά ακόμα έχει κολικούς..δεν έκανε και πολλά το άλλο γάλα, το απταμιλ, μόνο διάρροια έφερνε. Κατά τα άλλα έχει φτιάξει ένα περίπου πρόγραμμα μέσα στη μέρα και τη νύχτα κοιμάται κάνα 7ωρο.

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Simona είπε:

Emena exei palindromisi exoume alaksei polla galata kai tora pinei to Almiron AR kai einai kapos kalitera.gia kolikous den exo dosei gala epeidi den mporo na alaksw etsi eukola giati apo ta alla galata ekane rouketes kai to mono pou mas teriakse einai to Almiron AR.Emena ksipnaei 2 fores tin nixta gia gala kai otan exei ponakia den koimate kiolas.perimenw pos kai pos na stamatisoun.Esena ti ora koimate;pio gala dineis;

Το Frisolac AC. Με την παλινδρόμηση το σου κάνει; Γιατί κι εμένα τώρα τελευταία αμα δε ρευτεί βγάζει πολύ γάλα και λέω μην έχει κι εμένα. Τρώει τελευταία φορά γύρω στις 12 και κάνει 6 με 9 ώρες να ξαναφάει ανάλογα με την ποσότητα του τελευταίου γεύματος. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, MarthaK είπε:

Το Frisolac AC. Με την παλινδρόμηση το σου κάνει; Γιατί κι εμένα τώρα τελευταία αμα δε ρευτεί βγάζει πολύ γάλα και λέω μην έχει κι εμένα. Τρώει τελευταία φορά γύρω στις 12 και κάνει 6 με 9 ώρες να ξαναφάει ανάλογα με την ποσότητα του τελευταίου γεύματος. 

Kanei emeto sinexia eite troei ligo eite poli.oli mera vgazei.emena revetai eukola kai pali kanei emeto.an vgazei mia sto toso einai logiko alla emena sinexia to kanei.posa ml pinei to moraki sou;emena troei kathe 3 ores 120ml.elpizw mexri ton 6 mina na ftiaksei.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 3/12/2022 at 5:59 ΜΜ, Simona είπε:

Kanei emeto sinexia eite troei ligo eite poli.oli mera vgazei.emena revetai eukola kai pali kanei emeto.an vgazei mia sto toso einai logiko alla emena sinexia to kanei.posa ml pinei to moraki sou;emena troei kathe 3 ores 120ml.elpizw mexri ton 6 mina na ftiaksei.

Συνήθως πίνει 120ml-150ml αλλά το τελευταίο του γεύμα το βράδυ είναι παραπάνω ανάλογα τη μέρα. Ε ναι θα φτιάξει πιστεύω πριν τους 6 μήνες. Το βράδυ όταν τρώει ξανά κοιμάται αμέσως;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , MarthaK είπε:

Συνήθως πίνει 120ml-150ml αλλά το τελευταίο του γεύμα το βράδυ είναι παραπάνω ανάλογα τη μέρα. Ε ναι θα φτιάξει πιστεύω πριν τους 6 μήνες. Το βράδυ όταν τρώει ξανά κοιμάται αμέσως;

Nai,to vradi tis dinw 150 kai koimate.meta otan ksipnisei gia gala ksanakoimate pali alla allazw kai pana sta grigora.mono auto me to emeto sinexia mas tiranaei,perimenw pos kai pos na stamatisei.stis 15 klinoume 3 mines.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Simona είπε:

Nai,to vradi tis dinw 150 kai koimate.meta otan ksipnisei gia gala ksanakoimate pali alla allazw kai pana sta grigora.mono auto me to emeto sinexia mas tiranaei,perimenw pos kai pos na stamatisei.stis 15 klinoume 3 mines.

Καταλαβαίνω, και μας βγάζει πολύ γάλα κάποιες φορές όταν δεν ρεύεται! Μου είπε ο γιατρός ότι είναι φυσιολογικό βέβαια αλλά είναι σπαστικό γιατί λερωνεται συνέχεια! Εμείς στις 16 κλείνουμε 3 μήνες. Έχουμε 1 μέρα διαφορα ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, MarthaK είπε:

Καταλαβαίνω, και μας βγάζει πολύ γάλα κάποιες φορές όταν δεν ρεύεται! Μου είπε ο γιατρός ότι είναι φυσιολογικό βέβαια αλλά είναι σπαστικό γιατί λερωνεται συνέχεια! Εμείς στις 16 κλείνουμε 3 μήνες. Έχουμε 1 μέρα διαφορα ❤️

Stis 16/9 genithike?emena 15/9...ti orea na mas zisoun❤❤❤pou genises esy?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...