Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

On 31/10/2022 at 12:08 ΜΜ, MarthaK είπε:

Είναι καλύτερα. Σήμερα του έφυγαν ξαφνικά όλα!!! Μίλησα και με την αλλεργιολογο και κλείσαμε ραντεβού την Παρασκευή.. μου είπε να κρατήσω τα κουτιά και θα τα γράφω τα γάλατα για να μην τα πληρώνω!!!

@MarthaKKalispera koritsi mou....pos einai to moraki sou;❤

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Simona είπε:

@MarthaKKalispera koritsi mou....pos einai to moraki sou;❤

Καλά είναι τώρα του έχουν φύγει όλες οι κοκκινίλες!! Θα πάμε την Παρασκευή στον αλλεργιολογο να κάνουμε τεστ!!! Εσένα η μικρή σου πως είναι; ❤️

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, MarthaK είπε:

Καλά είναι τώρα του έχουν φύγει όλες οι κοκκινίλες!! Θα πάμε την Παρασκευή στον αλλεργιολογο να κάνουμε τεστ!!! Εσένα η μικρή σου πως είναι; ❤️

Eides sou eipa na min stenaxoriesai oti tha figoun.❤Xeromai poli alla na pas sto allergiologo na kanete to test kalo einai.emena h mikri kala einai...kala ta pame alla exei kolikous...ipomoni tha perasei kai auto kiklos einai.elpizw mexri to 3 mina na stamatisoun na isixasoume.Esena exei kolikous;Iparxoun kai morakia pou den exoun katholou emis distixos den eimaste apo ayta ta morakia.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Simona είπε:

Eides sou eipa na min stenaxoriesai oti tha figoun.❤Xeromai poli alla na pas sto allergiologo na kanete to test kalo einai.emena h mikri kala einai...kala ta pame alla exei kolikous...ipomoni tha perasei kai auto kiklos einai.elpizw mexri to 3 mina na stamatisoun na isixasoume.Esena exei kolikous;Iparxoun kai morakia pou den exoun katholou emis distixos den eimaste apo ayta ta morakia.

Καλησπέρα, πονάει πολύ; Εμας ναι, κρατάει για λίγο κ μετά την ξαναπιάνει, μπορεί να κρατήσει κ ώρα όλο αυτό, δεν μπορεί να πιει και γαλατάκι....περιμενω πώς κ πώς να τελειώσουν.

  • Λυπημένη/-ος 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Moomin είπε:

Καλησπέρα, πονάει πολύ; Εμας ναι, κρατάει για λίγο κ μετά την ξαναπιάνει, μπορεί να κρατήσει κ ώρα όλο αυτό, δεν μπορεί να πιει και γαλατάκι....περιμενω πώς κ πώς να τελειώσουν.

@MoominKalispera.ponaei to kaimeno alla kratei ligo kai meta apo ora ksana.exei meres pou einai iremi.kiklos einai ipomoni kai ta perasei.tis dinw infacolic,colimil kai stagones Almora alla den voithane kai poli apo oti vlepw alla sigoura kati kanoun.eimaste tora 1.5 minon,eseis;Elpizw mexri ton 3 mina na figoun giati den mporo alo tin lipamai kai den mporo na kano tipota.metraw tis meres na teleiosoun.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , Simona είπε:

@MoominKalispera.ponaei to kaimeno alla kratei ligo kai meta apo ora ksana.exei meres pou einai iremi.kiklos einai ipomoni kai ta perasei.tis dinw infacolic,colimil kai stagones Almora alla den voithane kai poli apo oti vlepw alla sigoura kati kanoun.eimaste tora 1.5 minon,eseis;Elpizw mexri ton 3 mina na figoun giati den mporo alo tin lipamai kai den mporo na kano tipota.metraw tis meres na teleiosoun.

Εμάς ο παιδίατρος μας είπε πως δεν συνιστά τίποτα για τους κολικούς. Αλλά χτυπιέται και με μαλαξεις κλπ ανακουφίζεται. Τη βοηθάμε λίγο έτσι να βγουν τα αερια. Εκλεισε τον 2ο μήνα, διανύουμε τον τρίτο τώρα. Πλέον θα δοκιμάζεται η υπομονή μας σε πολλά θέματα.

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Simona είπε:

Eides sou eipa na min stenaxoriesai oti tha figoun.❤Xeromai poli alla na pas sto allergiologo na kanete to test kalo einai.emena h mikri kala einai...kala ta pame alla exei kolikous...ipomoni tha perasei kai auto kiklos einai.elpizw mexri to 3 mina na stamatisoun na isixasoume.Esena exei kolikous;Iparxoun kai morakia pou den exoun katholou emis distixos den eimaste apo ayta ta morakia.

Όχι δεν έχει κολικούς. Εσένα έβαλε προγραμμα στον ύπνο; Εμένα μια μέρα κάνει 3 ώρες να ξυπνήσει το βράδυ, μια 4, εκεί γύρω!!!

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, MarthaK είπε:

Όχι δεν έχει κολικούς. Εσένα έβαλε προγραμμα στον ύπνο; Εμένα μια μέρα κάνει 3 ώρες να ξυπνήσει το βράδυ, μια 4, εκεί γύρω!!!

To idio akrivos kai emena...mia mera kanei 3 ores mia 4 na ksipnisei oxi parapano alla siga siga tha ftiaksei kai auto megalonontas...tha arxisoun na koimountai kai 6 ores seri kai 7..perimenw pos kai pos.xaxxaa

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Simona είπε:

To idio akrivos kai emena...mia mera kanei 3 ores mia 4 na ksipnisei oxi parapano alla siga siga tha ftiaksei kai auto megalonontas...tha arxisoun na koimountai kai 6 ores seri kai 7..perimenw pos kai pos.xaxxaa

Χαχαχα και γω αυτό περιμένω!!!

πηγαμε στην αλλεργιολογο σήμερα και το τεστ βγήκε θετικό. Έχει αλλεργία στο αγελαδινό γάλα τελικά όντως!!! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MarthaK είπε:

Χαχαχα και γω αυτό περιμένω!!!

πηγαμε στην αλλεργιολογο σήμερα και το τεστ βγήκε θετικό. Έχει αλλεργία στο αγελαδινό γάλα τελικά όντως!!! 

Και τώρα τι θα γίνει,θα αλλάξετε γαλα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, Simona είπε:

Και τώρα τι θα γίνει,θα αλλάξετε γαλα;

Τώρα θα συνεχίσουμε το υποαλλεργικό Frisolac ac και οταν είναι να του δώσουμε ψάρι και αυγό θα ξανακάνουμε τεστ μην έχει αλλεργία σε αυτά.  Θα του περάσει κάποια στιγμή σε λίγα χρόνια μας είπε!!! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MarthaK είπε:

Τώρα θα συνεχίσουμε το υποαλλεργικό Frisolac ac και οταν είναι να του δώσουμε ψάρι και αυγό θα ξανακάνουμε τεστ μην έχει αλλεργία σε αυτά.  Θα του περάσει κάποια στιγμή σε λίγα χρόνια μας είπε!!! 

Μια χαρα ολα καλα..θα μού πεις λίγο πώς γίνεται αυτο το τέστ.εμένα άρχισε πάλι πολυ εμετό,βγάζει και απο τήν μύτη.δηλαδή βγάζει απο τήν μύτη και το στόμα ταυτόχρονα και πνίγεται...φοβάμαι γιατί αν δεν είμαι εκεί να τήν σηκωσω...ξέρεις!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Simona είπε:

Μια χαρα ολα καλα..θα μού πεις λίγο πώς γίνεται αυτο το τέστ.εμένα άρχισε πάλι πολυ εμετό,βγάζει και απο τήν μύτη.δηλαδή βγάζει απο τήν μύτη και το στόμα ταυτόχρονα και πνίγεται...φοβάμαι γιατί αν δεν είμαι εκεί να τήν σηκωσω...ξέρεις!

Αχχχ ξερω πρεπει να εισαι εκει συνεχεια. Μήπως να αλλαξεις το γαλα δεν ξερω. Κριμα το μωρακι να ταλαιπωριεται.
Του εβαλε 4 σταγονες στο χερακι, με νερο, ισταμίνη, καζεϊνη και μια ακομα πρωτεϊνη δεν θυμαμαι πως τη λενε. Του έξυσε το χερακι σε εκεινα τα σημεια για να μπει μεσα το υγρο και μετα απο 10 λεπτα΄ειδαμε οτι αντεδρασε και εβγαλε κοκκινιλες στις πρωτεϊνες, δηλαδη ειναι αλλεργικος σε αυτες.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, MarthaK είπε:

Χαχαχα και γω αυτό περιμένω!!!

πηγαμε στην αλλεργιολογο σήμερα και το τεστ βγήκε θετικό. Έχει αλλεργία στο αγελαδινό γάλα τελικά όντως!!! 

Τι τεστ κάνατε; Κι εμένα η παιδίατρος υποπτευεται αλλεργία.. ξέρεις από ποια ηλικία μπορούν να κάνουν τεστ. Εμένα είναι 45 ημερων

Link to comment
Share on other sites

Σας διαβάζω κορίτσια και βλέπω η καθεμία μας έχει τα δικά της θεματάκια! Εμείς περνάμε covid! Ευτυχώς ο μπέμπης μου είχε μια μέρα λίγο βήχα και πυρετό μέχρι 37,8 το περισσότερο! Ελπίζω αύριο να είναι τελείως καλά! Αυτό που με ξενέρωσε και θέλω μα το μοιραστώ μαζί σας ήταν πως μόλις είπα στην παιδίατρο να ερθει να τον ακροαστει κατηγορηματικά μου είπε όχι και σκέφτομαι να την αλλάξω τι λέτε; Ο γιατρός γ αυτό δεν είναι; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...