Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

On 24/1/2023 at 10:55 ΜΜ, MarthaK είπε:

Γεια σας μανούλες Σεπτεμβρίου. Πως είναι τα μωράκια σας; 
Εμείς κάναμε σήμερα το τρίτο μας εμβόλιο. Μας είπε ο γιατρός να ξεκινήσουμε χορτόσουπες και κρεατόσουπες τον επόμενο μήνα. Μου είπε επίσης αμα θέλω να σταματήσω την αποστείρωση. Εσείς την έχετε σταματήσει; Επειδή μου είπε αμα θέλω το σκέφτομαι όλη μέρα και δεν ξέρω τι να κάνω και θα ήθελα τη γνώμη σας. :-)

Εμένα δεν μου έχει πει κάτι ακόμα για την αποστειρωση  οπότε συνεχίζω. Απ' ο,τι ξέρω όταν ξεκινούν οι στέρεες σταματάει και η αποστείρωση. Αν θες μπορείς να περιμένεις λίγο ακόμα! Άλλοι παιδίατροι βέβαια λένε πως από τη στιγμή που το παιδι βάζει στο στόμα του διάφορα δεν έχει νόημα η αποστείρωση. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια! Πρωτη φορα γραφω σε φορουμ οποτε δεν ξερω και αν το κανω και σωστα! Τεσπα! Εχω ενα μικρουλι αγορακι 4,5 μηνων ο οποιος πινει γαλα Humana απο 10 ημερων και μετα! Εχει εδω και δυο βδομαδες που μου κανει διαρροιες ξαφνικά! Η γιατρος μας ειπε για γαστρεντερίτιδα! Δοκιμασαμε αραιωμενο γαλα και ριζονερο αλλα βοηθησαν για μερικές μερες και μετα παλι τα ιδια! Τωρα θα παρουμε γαλα για διαρροια!  Το Novalac Ad μας συστησε! Να δουμε αν θα μας βοηθησει! Υπαρχει καποια με παρομοια εμπειρια σ αυτην την ηλικια? Εχω αρχισει να ανησυχω μηπως εχει το μωρο κατι σοβαρο! Καναμε καλλιεργεια ουρων αρνητική! Να τον πειραξε το γαλα του μετα απο τοσους μηνες? Κοντευω να σκασω! Αλλα συμπτωματα δεν εχει! Help....... 😔

Link to comment
Share on other sites

On 31/1/2023 at 3:15 ΜΜ, Alextop είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Πρωτη φορα γραφω σε φορουμ οποτε δεν ξερω και αν το κανω και σωστα! Τεσπα! Εχω ενα μικρουλι αγορακι 4,5 μηνων ο οποιος πινει γαλα Humana απο 10 ημερων και μετα! Εχει εδω και δυο βδομαδες που μου κανει διαρροιες ξαφνικά! Η γιατρος μας ειπε για γαστρεντερίτιδα! Δοκιμασαμε αραιωμενο γαλα και ριζονερο αλλα βοηθησαν για μερικές μερες και μετα παλι τα ιδια! Τωρα θα παρουμε γαλα για διαρροια!  Το Novalac Ad μας συστησε! Να δουμε αν θα μας βοηθησει! Υπαρχει καποια με παρομοια εμπειρια σ αυτην την ηλικια? Εχω αρχισει να ανησυχω μηπως εχει το μωρο κατι σοβαρο! Καναμε καλλιεργεια ουρων αρνητική! Να τον πειραξε το γαλα του μετα απο τοσους μηνες? Κοντευω να σκασω! Αλλα συμπτωματα δεν εχει! Help....... 😔

Απο ο,τι εδώ καταλάβει για να έχει γαστρεντερίτιδα πρέπει να έχουν πολλαπλάσια οι κενώσεις του μέσα στη μέρα. Αυτό έχει συμβεί σε εσάς ή απλά είναι περισσότερο υδαρη τα κακά του; 

Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2023 at 8:28 ΠΜ, Alextop είπε:

Οι κενωσεις του υπερδιπλασιαστηκαν γιατι εκανε μια φορα την ημερα και ηταν αρκετα υδαρεις! 

Μήπως μια καλλιέργεια κοπράνων θα ήταν καλή λύση. Εγώ θηλάζω αποκλειστικά και ούτως ή άλλως οι κενώσεις είναι υδαρεις στο θηλασμό 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα! Τι κάνετε! Ο μπέμπης μου είναι 4.5 μηνών. Η παιδίατρος μας έχει πει να τον βάζουμε 3 10λεπτα μέσα στην ημέρα μπρούμυτα! Ο δικός μου δεν κάθεται ποτε τόσο. Δυσανασχετεί αρκετα και το μέγιστο που έχουμε πετύχει είναι τα 5 λεπτα. Συνήθως φτάνουμε τα 3. Εσείς τα δικά σας τα βάζετε μπρούμυτα; Αντέχουν; Επίσης έχουν γυρίσει από μπρούμυτα ανάσκελα;

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Aggelikh Nt είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Τι κάνετε! Ο μπέμπης μου είναι 4.5 μηνών. Η παιδίατρος μας έχει πει να τον βάζουμε 3 10λεπτα μέσα στην ημέρα μπρούμυτα! Ο δικός μου δεν κάθεται ποτε τόσο. Δυσανασχετεί αρκετα και το μέγιστο που έχουμε πετύχει είναι τα 5 λεπτα. Συνήθως φτάνουμε τα 3. Εσείς τα δικά σας τα βάζετε μπρούμυτα; Αντέχουν; Επίσης έχουν γυρίσει από μπρούμυτα ανάσκελα;

@Aggelikh NtΓεια σου κορίτσι. Και ο δικός μου 4,5 είναι και δεν κάθεται μπρούμυτα. Τον βάζω κάποιες φορές μέσα στη μέρα αλλά δυσανασχετεί σχεδόν αμέσως και κλαίει. Ούτε έχει γυρίσει ακόμα ίσως γιατί είναι λίγο χοντρούλης. 😊 Μόνο σηκώνει το κεφάλι του και τελικά γέρνει στο πλάι. 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, MarthaK είπε:

@Aggelikh NtΓεια σου κορίτσι. Και ο δικός μου 4,5 είναι και δεν κάθεται μπρούμυτα. Τον βάζω κάποιες φορές μέσα στη μέρα αλλά δυσανασχετεί σχεδόν αμέσως και κλαίει. Ούτε έχει γυρίσει ακόμα ίσως γιατί είναι λίγο χοντρούλης. 😊 Μόνο σηκώνει το κεφάλι του και τελικά γέρνει στο πλάι. 

Τι θα κάνουμε με τα παιδάκια μας που δυσανασχετούν; Εγώ προσπαθώ να του αποσπάσω την προσοχή όπως μπορώ 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Aggelikh Nt είπε:

Τι θα κάνουμε με τα παιδάκια μας που δυσανασχετούν; Εγώ προσπαθώ να του αποσπάσω την προσοχή όπως μπορώ 

Κι εγώ. Προσπαθώ να του το κάνω σαν παιχνίδι. Για το δικό μου σκέφτομαι ότι επειδή είναι βαρύς να δυσκολεύεται γι αυτό να δυσανασχετεί. Ας προσπαθούμε εμείς και κάποια στιγμή θα τα καταφέρουμε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 11/2/2023 at 10:03 ΜΜ, Simona είπε:

Geia sas manoules mou..ti kanete,ta morakia sas??Emis mia xara ta pame se liges meres tha ginoume 5 minon kai tha ksekinisoume siga siga froutokremes etsi mas eipe h paidiatros.Perasan kiolas 5 mines❤❤❤

Γεια σου @Simona θα γίνουμε κι εμείς 5 μηνών σε λίγες μέρες και σιγά σιγά θα ξεκινήσουμε φαγητό. Δε στέκεται ακόμα ο μικρούλης για να καθίσει αλλά μέχρι να φάει πιστεύω θα κάθεται ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε;;; Καιρό έχουμε να τα πούμε! Εμένα το προωρακι μου 6 μηνών χθες και είμαστε 9.200!!! Είναι φαγανουλης! Έχουμε μεγάλο θέμα τελευταία με τα ούλα! Ότι βρει μπροστά του το βάζει στο άτομα αφήστε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 13/2/2023 at 12:06 ΠΜ, Mairiv είπε:

Κορίτσια τι κάνετε;;; Καιρό έχουμε να τα πούμε! Εμένα το προωρακι μου 6 μηνών χθες και είμαστε 9.200!!! Είναι φαγανουλης! Έχουμε μεγάλο θέμα τελευταία με τα ούλα! Ότι βρει μπροστά του το βάζει στο άτομα αφήστε!!!

Καλησπέρα, να ζήσει ο φαγανουλης σας! Και ολονων μας να ναι γερά και χαρούμενα!

Την επόμενη εβδομάδα έχουμε παιδίατρο, θα μας πει για τις στερεές, ακόμα δεν έχει ξεκινήσει η μπέμπα να τρώει, είναι 5.5 μηνών, πίνει γάλα αν και τώρα τελευταία δυσκολεύεται, από δοντια, το βαρέθηκε, δεν ξέρω. Από κιλά έχει πατήσει τα 6 σίγουρα, να δούμε πόσο είναι, είναι λεπτουλα αλλά έχει κάνει μαγουλακια και μπουτακια. Κακαριζει συχνά, έχει πολλή πλάκα, οι κολικοί έχουν σταματήσει, γυρναει μπρούμυτα και ξαναγυρίζει ανάσκελα, σέρνεται σαν σκουλικακι και βάζει δυναμη στα πόδια της, βιάζεται να μπουσουλησει. Ευτυχώς με τον βραδινό ύπνο είναι πολύ καλή, μεσα στη μέρα κοιμάται δύσκολα.

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια τι κάνετε; Κι εμείς γίναμε 5 μηνών την Τετάρτη! Σε λίγες μέρες έχουμε παιδίατρο και θα μας πει για τις στέρεες τροφές. Εγώ σκέφτομαι να κάνω baby led weaning. Κι εμείς από κολικούς είμαστε καλύτερα. Εμάς οφείλονταν μάλλον σε αλλεργία και κάνω αποχή από γαλακτομικα, μοσχάρι, σόγια, αμύγδαλο και ψάρι. Αφηστε... έχω περάσει ζορικα με τη διατροφή ...Αν και έχει ηρεμήσει τις τελευταίες μέρες κάτι τον έχει πειραξει πάλι και δεν εδώ βρει τι. Επίσης τις τελευταίες μέρες είναι ανήσυχος άρον ύπνο... Σίγουρα τα ούλα τον ενοχλούν αλλά θαρρώ πως είμαστε και σε άλμα γιατι τον βλέπω που προσπαθεί να γυρίσει από μπρούμυτα ανάσκελα. Δεν έχουν πολύ πλάκα έτσι που τρουλωνουν τον ποπό; Κι εμένα κραυγάζει όταν βλέπει κάτι που του αρέσει κι εσείς μια αδυναμία στις λάμπες και τα φώτα... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...