Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 47 λεπτά , Chris_V είπε:

Καλημέρα! 
Να ρωτήσω και εγώ η άσχετη…γιατί με την αλφαβήτα πρέπει να ξεκινήσω μου φαινεται…

Κυκλοι που το ωοθηλακια είναι άδειο και δεν δίνει ωάριο, περίοδο δίνει κανονικά.

Για να ξεκαθαρίσει πλήρως στο μυαλό μου. 
Παιζει να εχω περίοδο κανονικά 14 μέρες μετά την ωορρηξία απλά να ήταν άδειο; 

Δεν έχει υπάρξει μήνας που να μην είχα περίοδο στη ζωή μου όποτε ναι. Η περίοδος δε δηλώνει ότι υπήρξε ωαριο

πρίν από 5 λεπτά , BlackCat είπε:

Ναι σε ότι είπες.

Γενικά για χυμούς εννοούμε φρέσκους και φυσικά αν υπάρχει προδιάθεση διαβήτη, τσιμπημένο ζάχαρο κλπ συννενόηση με διατροφολόγο ή ενδοκρινολόγο γιατί τα ανεβάζουν πολύ.

Οπως πχ τα σταφύλια και τα παντζάρια  δεν επιτρέπονται στην προδιάθεση για σάκχαρο. Και φαντάζομαι πάντα η ποικιλία τροφών είναι το ιδανικό. Σε ευχαριστούμε πολύ που το μοιράστηκες μαζί μας! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 11 λεπτά , Kallo είπε:

Καλημέρα κορίτσια με πήρε ο γιατρός έχω 3 5ης και περενουμε να δούμε αν θα προχωρήσει και ένα ακόμη. Αλλά δεν ρώτησα ρε γαμωτο ποιότητα

Μπράβο, πολύ καλά πήγες. Αν δεν ήταν καλά θα στο έλεγε ο γιατρός αλλά καλό είναι να ρωτήσεις για να ξέρεις!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Kallo είπε:

Καλημέρα κορίτσια με πήρε ο γιατρός έχω 3 5ης και περενουμε να δούμε αν θα προχωρήσει και ένα ακόμη. Αλλά δεν ρώτησα ρε γαμωτο ποιότητα

Μπραβο! Ωραια νεα!

Ολη μας τη θετικη ενεργεια τωρα στο 4ο να εχετε 4 ισως για 2 μεταφορες!

Μπορεις να καλεσεις και να ρωτησεις για την ποιτητα, διαφορετικα μην το ξεχασεις οταν σε ενημερωσουν για το 4ο. Σε καθε περιπτωση ομως θα σου δωσουν αναφορα λεπτομερη την ημερα της μεταφορας.

Πως προχωρας? Πας αυτον τον μηνα?

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, BlackCat είπε:

               

Κοριτσια επειδη βλεπω συχνα να δινετε τη γνωση σας πανω στο θεμα των αποτελεσματων :

LH 1.20

E2 1070

ειμαι στην 7ημερα του κυκλου και ετοιμαζομαι για ωοληψια! Πως τα

βλεπετε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

41 minutes ago, Kallo said:

Καλημέρα κορίτσια με πήρε ο γιατρός έχω 3 5ης και περενουμε να δούμε αν θα προχωρήσει και ένα ακόμη. Αλλά δεν ρώτησα ρε γαμωτο ποιότητα

Μπράβο! Μια χαρούλα τα πήγατε. Να πάρεις στο εμβρυολογικά αν θες να ρωτήσεις ποιότητες 

17 minutes ago, Στελλα33 said:

Κοριτσια επειδη βλεπω συχνα να δινετε τη γνωση σας πανω στο θεμα των αποτελεσματων :

LH 1.20

E2 1070

ειμαι στην 7ημερα του κυκλου και ετοιμαζομαι για ωοληψια! Πως τα

βλεπετε;

Είσαι σε διέγερση να φανταστώ; Λογικά 7η μέρα, έχετε γύρω στα 8 ωοθυλάκια; Σε πόσες μέρες σου είπε ωοληψία;


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Σποράκι είπε:

Μπράβο, πολύ καλά πήγες. Αν δεν ήταν καλά θα στο έλεγε ο γιατρός αλλά καλό είναι να ρωτήσεις για να ξέρεις!

Αυριο που θα με πάρουν για να μου πουν αν προχωρησε το άλλο θα ρωτήσω 

πρίν από 29 λεπτά , Chris_V είπε:

Μπραβο! Ωραια νεα!

Ολη μας τη θετικη ενεργεια τωρα στο 4ο να εχετε 4 ισως για 2 μεταφορες!

Μπορεις να καλεσεις και να ρωτησεις για την ποιτητα, διαφορετικα μην το ξεχασεις οταν σε ενημερωσουν για το 4ο. Σε καθε περιπτωση ομως θα σου δωσουν αναφορα λεπτομερη την ημερα της μεταφορας.

Πως προχωρας? Πας αυτον τον μηνα?

 

Ναι ναι αυριο που θα με πάρουν θα ρωτήσω. Αχχχ αυτό σκέφτομαι. Του δίνω όλη την θετική μου την ενέργεια να προχωρήσει και αυτό. Τώρα περιμένω να μου έρθει η περίοδος για να ξεκινήσω τα χαπια και τις ενέσεις για την ετ. Γύρω στις 20 Ιλίου περίπου υπολόγισε ο γιατρός 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Μπράβο! Μια χαρούλα τα πήγατε. Να πάρεις στο εμβρυολογικά αν θες να ρωτήσεις ποιότητες 

Είσαι σε διέγερση να φανταστώ; Λογικά 7η μέρα, έχετε γύρω στα 8 ωοθυλάκια; Σε πόσες μέρες σου είπε ωοληψία;

Ναι κοριτσι μου παιρνω menopur και αρβεκαπ αυτη τη φορα! Σημερα θα μαθω πως με πηγε αυτο το πρωτοκολλο γιατι σημερα εχω τον πρωτο υπερηχο! Και σημερα θα μαθω την ημερα της ωοληψιας! Ευχομαι μεχρι σαββατο να εχω τελειωσει!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Μπράβο! Μια χαρούλα τα πήγατε. Να πάρεις στο εμβρυολογικά αν θες να ρωτήσεις ποιότητες 

Δεν ξέρω αν μπορώ να μιλήσω με το εμβρυολογικο. Και την προηγούμενη φορά για να μάθουμε πόσα γονιμοποιήθηκαν ο γιατρός με ενημέρωσε πάλι 

Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2022 at 12:13 PM, Angel* said:

Έχω ΑΜΗ 0,2 PMOL , πιο κάτω δεν γίνεται δλδ. Ο γιατρός μου είναι ο Πάντος, ο οποίος εφόσον είδε ότι εφόσον  έχω συλλήψεις/εμφυτεύσεις αλλά και καλό σπέρμα (με σπερμοδιάγραμμα από απλό μικροβιολογικό εργαστήριο και όχι εξειδικευμένο) μου πρότεινε ήπια διέγερση για επαφές, όχι ωοληψία. Όχι δεν μου πρότεινε να αλλάξω την δόση στην πορεία. Τώρα ακόμα διανύω τον ΄κύκλο της διέγερσης οπότε περιμένουμε να δούμε εάν θα μεγαλώσει κάτι. Δεν ξέρω τι άλλο μπορώ να κάνω στην συνέχεια. Όταν λέω ότι δεν είχα ανταπόκριση εννοώ ότι δεν μεγάλωσε ούτε 1 ωοθηλάκιο.  Ούτε 1. Καμιά φορά εκεί που κοιμάμαι ξυπνάω και σκέφτομαι πως μου συμβαίνει αυτό το πράγμα , πως μου ξέφυγε και δεν το κατάλαβα νωρίτερα, νιώθω τύψεις. Είμαι σχεδόν 37 ετών.

Καλησπέρα έχω ΑΜΗ 0,01 χειρότερη δηλαδή πάτος!!επισκέφτηκα Τσιριγώτη ο οποίος Μ μίλησε μόνο για δανεικά κ Κούρτη που φυσικά κ όχι Μ ειπε δε θα πας με δανεικά αλλά θα προσπαθήσεις με τα δικα σου ..έχω πελαγωσει!;!είμαι σε αναζήτηση για μια τρίτη τελευταία άποψη για να κατασταλλαξω κ να μην μπερδευτω περισσότερο!εσύ είσαι στον Παντο?ξεκίνησες εξωσωμ??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, Eternity είπε:

Εν τω μεταξύ βρε κορίτσια πείτε μου τη γνώμη σας. Σε μια συζήτηση που είχα με τον άντρα μου, πιστεύει ότι η εξωσωματική δεν είναι και κάτι το φοβερό, ότι όλοι οι γιατροί σχεδόν κάνουν και ότι το θέμα είναι να βρεις κάποιον που θα ασχοληθεί πραγματικά μαζί σου και δε θα τον ενδιαφέρει απλά να στα αρπαξει. Επιπλέον πιστεύει ότι πια τα "ονόματα" έχουν μεγάλο πιαστεί και καλύτερα θα ήταν να πάμε σε κάποιον νεαρό. Εγώ πάλι σκέφτομαι το κομμάτι της εμπειρίας. Μου έχουν πει πχ πολλές γνωστές ότι εκαναν τα παιδιά τους πριν πολλά χρόνια με το Μασ....μηνα όμως πλέον δεν ακουω καλά λόγια γι αυτόν. 

Θεωρω οτι αξίζει να κανεις ενα τηλεφωνο στο ιατρείο του Σφακ να δεις ποτε θα σου έδιναν ημερομηνία για ραντεβού.

οσον αφορα τον Μαστρ εχω ακριβως την ιδία άποψη και εμπειρια πολλές φίλες συναδερφους που πέτυχαν μαζι του και τα παιδια τους ειναι 15-20 ετών, ενώ σε επισκεψη που πηγα εγω δεν ειχε να αντιπρότεινει κατι ιδιαιατερο σε σχέση με οτι ειχα κανει.

2 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Καλημέρα! 
Να ρωτήσω και εγώ η άσχετη…γιατί με την αλφαβήτα πρέπει να ξεκινήσω μου φαινεται…

Κυκλοι που το ωοθηλακια είναι άδειο και δεν δίνει ωάριο, περίοδο δίνει κανονικά.

Για να ξεκαθαρίσει πλήρως στο μυαλό μου. 
Παιζει να εχω περίοδο κανονικά 14 μέρες μετά την ωορρηξία απλά να ήταν άδειο; 

Εγω εχω διαφορετική άποψη με τα κοριτσια και να ειναι κυστικο εχω καταλάβει οτι έρχεται η περίοδος και ας μην σκασει.

πρίν από 15 λεπτά , Kallo είπε:

Αυριο που θα με πάρουν για να μου πουν αν προχωρησε το άλλο θα ρωτήσω 

Ναι ναι αυριο που θα με πάρουν θα ρωτήσω. Αχχχ αυτό σκέφτομαι. Του δίνω όλη την θετική μου την ενέργεια να προχωρήσει και αυτό. Τώρα περιμένω να μου έρθει η περίοδος για να ξεκινήσω τα χαπια και τις ενέσεις για την ετ. Γύρω στις 20 Ιλίου περίπου υπολόγισε ο γιατρός 

Στις τρίτης μέρας δεν λένε ποιότητα αλλα διαιρεσεις. Αυτο να ρωτήσεις.

  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Στελλα33 said:

Ναι κοριτσι μου παιρνω menopur και αρβεκαπ αυτη τη φορα! Σημερα θα μαθω πως με πηγε αυτο το πρωτοκολλο γιατι σημερα εχω τον πρωτο υπερηχο! Και σημερα θα μαθω την ημερα της ωοληψιας! Ευχομαι μεχρι σαββατο να εχω τελειωσει!

Τώρα κοιτούσα τις δικές μου τιμές, 8η μέρα με Ε2 1700 πήραμε 26 ωάρια άρα μάλλον θα έχεις παραπάνω. Καλή επιτυχία!!

5 minutes ago, Καντι said:

Εγω εχω διαφορετική άποψη με τα κοριτσια και να ειναι κυστικο εχω καταλάβει οτι έρχεται η περίοδος και ας μην σκασει.

Μπορεί να συμβεί και αυτό που λες αλλά σίγουρα μπορεί και να μην έρθει περίοδος λόγω κυστικού ωοθυλάκιου. Έχει συμβεί σε φίλη μου αλλά και σε κοπέλα εδώ στο φόρουμ


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Τώρα κοιτούσα τις δικές μου τιμές, 8η μέρα με Ε2 1700 πήραμε 26 ωάρια άρα μάλλον θα έχεις παραπάνω. Καλή επιτυχία!!

Κατερινα μου σ ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση! Θα μαθω το βραδυ απλα ειχα μια αγωνια τωρα που

πηρα τα αποτελεσματα απ το μικροβιολογικο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Τώρα κοιτούσα τις δικές μου τιμές, 8η μέρα με Ε2 1700 πήραμε 26 ωάρια άρα μάλλον θα έχεις παραπάνω. Καλή επιτυχία!!

Μπορεί να συμβεί και αυτό που λες αλλά σίγουρα μπορεί και να μην έρθει περίοδος λόγω κυστικού ωοθυλάκιου. Έχει συμβεί σε φίλη μου αλλά και σε κοπέλα εδώ στο φόρουμ

Σε εμένα συνέβη!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Μπορεί να συμβεί και αυτό που λες αλλά σίγουρα μπορεί και να μην έρθει περίοδος λόγω κυστικού ωοθυλάκιου. Έχει συμβεί σε φίλη μου αλλά και σε κοπέλα εδώ στο φόρουμ

Συμφωνω να μην έρχεται περίοδος σε μια κοπελα και να το αποδίδουν σε κυστικο.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...