Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , kateriiina25 είπε:

A επίσης τον μήνα της ετ είχα κόψει γλουτένη, ζάχαρη και αλάτι. Επίσης έχω Hashimoto και με όλα αυτά η tsh μου ήταν καλύτερη από ποτέ 0.7

Αλάτι το έχω κόψει εδώ και χρόνια. Ζάχαρη οκ παλεύεται. Γλουτένη πώς; Είχες κόψει τα πάντα; 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 41 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Εγώ έχω μία απορία. Ήμασταν μαζί στην ετ, πότε πρόλαβες και έφτασες και σε φάση ωοληψίας;; χαχα Σου ήρθε τόσο γρήγορα η περίοδος;

 Ο άντρας μου έχει 30% και πάλι έχουμε πολύ καλό ποσοστό σε βλαστοκύστες. Πήρε βιταμίνες και αντιοξειδωτικά για 3 μήνες πριν την νέα ωοληψία αλλά δεν μετρήσαμε ποτέ πόσο έπεσε. Πάντως 20% δεν είναι τραγικά υψηλό ποσοστό. Με καμία βιταμινούλα θα είστε ok 

 

Εγώ έπαιρνα για κάνα μήνα Q10 όπου θεωρώ ότι είναι από τα πιο σημαντικά συμπληρώματα και έπαιρνα επίσης D, C, Zinc και μελατονίνη. Στο Έλενας που είχα πάει κι εγώ μου είχαν πει ότι η D μου ήταν σχετικά καλή στα όρια της ανεπάρκειας και να μην κάνω κάτι αλλά θεωρώ ότι ήταν λάθος από μεριάς τους να λένε κάτι τέτοιο. Η D δεν πρέπει να είναι στα όρια για να είναι εντάξει. Και μένα ο Σφακ μου είχε πει να πάρω. Για άλλες βιταμίνες δεν θα σου πει όχι γιατί θέλει ψυχολογικά να νιώθεις ότι κάνεις το καλύτερο αλλά δεν είναι ότι τις πολυπιστεύει κιόλας. Αναλόγως τι θα του πεις να πάρεις. Επίσης είχα κοιτάξει B12 και ήταν σε πολύ καλό επίπεδο γι αυτό και δεν πήρα κάποιο συμπλήρωμα. Με όλα αυτά τα πήγαμε ανέλπιστα καλά στην ωοληψία. Στις ετ δεν τα πηγαίνουμε καλά εμείς  :rolleyes:

Έχω κύκλο 26 ημερών και αδιαθετω τότε ακόμη και να έχω κόψει τα φάρμακα της εμβρυομεταφορας την προηγούμενη μέρα! Τώρα καλό είναι αυτό, κακό, δεν ξέρω! Τουλάχιστον δε με καθυστερει. Πήγαινα να πάρω το ωάριο του μήνα αλλά τζίφος. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/6/2022 at 6:32 ΜΜ, happiness79 είπε:

Η δική μου εμπειρία με τον Κελλ. πάντως δεν έχει καμία σχέση με της φίλης σου. Σκέψου ότι πριν απευθυνθώ σε αυτόν, ήμουν σε έναν άλλο γυναικολόγο πολύ καλό μεν, αλλά με πίεζε και γι' αυτό έφυγα. Και μόλις πήγα στον Κελλ. πήρα μεγάλη ανάσα και στήριξη, κάθε άλλο παρά πίεση! Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ, γιατί ειλικρινά μου κάνει μεγάλη εντύπωση αυτό που ακούω, είναι μήπως επειδή έχει πολύ δουλειά της μετέφερε το δικό του στρες και γι' αυτό ένιωθε πίεση.

Η φίλη μου ήταν μια ιδιαίτερη περίπτωση για πολλούς λόγους. Κάποια στιγμή επήλθε ρήξη μεταξύ τους και σκεφτόταν να αλλάξει γιατρό, αλλά τελικά παρέμεινε στον Κελλάρη. Έκανε μόνο ωοληψία μαζί του. Σίγουρα δεν είναι ένα αντιπροσωπευτικό ζευγάρι, γιατί έχουν κάποιες ιδιαιτερότητες που τους κάνει να ξεφεύγουν από το μέσο όρο...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , kateriiina25 είπε:

A επίσης τον μήνα της ετ είχα κόψει γλουτένη, ζάχαρη και αλάτι. Επίσης έχω Hashimoto και με όλα αυτά η tsh μου ήταν καλύτερη από ποτέ 0.7

Σου έχει πει πόσο τη θέλει την tsh? Γιατί εμένα μου έχουν πει 1 με 1,5. Ούτε λιγότερο ούτε περισσότερο και παλεύω να το ρυθμίσω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/6/2022 at 4:05 ΜΜ, Equality είπε:

Κοριτσι μου σε μενα ποτε δεν το κανε αυτο κι ηταν κι ενας λογος που τον επελεξα.Δε με πιεσε καθολου ουτε με εφερε σε δυσκολη θεση για την ηλικία μου.Ομως η καθεμιά μας έχει διαφορετικά όρια. Ας πούμε δεν γίνεται να μη σου πει καθόλου και κάποια στιγμή ο γιατρός ότι θα πρέπει εντός κάποιων μηνών να προχωρήσεις σε εξωσωματική.

Εγω ειμαι στον Κελλαρη.Ειναι φοβερος ανθρωπος κ γιατρος.Αν θες κατι αλλο ρωτα

Όπως έγραψα και στη @happiness79, πρόκειται για ένα ζευγάρι με κάποιες ιδιαιτερότητες, οπότε ό,τι τους συνέβη δεν είναι αντιπροσωπευτικό, θεωρώ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Ele@n είπε:

Αλάτι το έχω κόψει εδώ και χρόνια. Ζάχαρη οκ παλεύεται. Γλουτένη πώς; Είχες κόψει τα πάντα; 

Εγώ πχ εδώ κ ένα χρόνο έχω αντικαταστήσει όλα τα λευκά με ολικής Δηλαδή :

Ζυμαρικα, ρύζι, ψωμιά , παξιμάδια, φρυγανιες, σουβλακι πχ με πίτα ολικής ή καλαμποκιού.
Και έχω αντικαταστήσει όλα τα light προϊόντα κυρίως τυριά τοστ ή τυριά κρέμα ή γάλα με τα πλήρες. 
Τα ζυμαρικά με πλήγωσαν γιατί είμαι μακαρονου αλλά συνήθεια είναι όλα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 26/6/2022 at 3:29 ΜΜ, νικηαντωνια81 είπε:

Όταν πέθανε η κόρη μου ειχα όρεξη για σεξ. Από τη μια να κοντεύω να χάσω το μυαλό μου και από την άλλη να θέλω σεξ.

Η ψυχολόγος μου είχε πει τότε ότι είναι φυσιολογικό. Οποτε εισαι οκ.

μου θυμίζει μία ταινία με τη hallie berry (δεν θυμάμαι το όνομα της ταινίας, αλλά είναι εξαιρετική), όπου μόλις έχει πεθάνει το παιδί της κι εκείνη κάνει σεξ πολύ έντονα με κάποιον που γνωρίζει. Βλέποντάς το μου φάνηκε περίεργο, αλλά ενδεχομένως έχει εξήγηση από άποψη ψυχολογίας...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Eternity είπε:

Έχω κύκλο 26 ημερών και αδιαθετω τότε ακόμη και να έχω κόψει τα φάρμακα της εμβρυομεταφορας την προηγούμενη μέρα! Τώρα καλό είναι αυτό, κακό, δεν ξέρω! Τουλάχιστον δε με καθυστερει. Πήγαινα να πάρω το ωάριο του μήνα αλλά τζίφος. 

Είσαι γρήγορη πάντως ;)

Εγω με τη βιοχημική τελείωσα στις 13/6 με κύκλο 25 μέρες και νομίζω το σκ είχα ωορρηξία. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Ele@n said:

Αλάτι το έχω κόψει εδώ και χρόνια. Ζάχαρη οκ παλεύεται. Γλουτένη πώς; Είχες κόψει τα πάντα; 

Είχα πάρει ζυμαρικά kai φρυγανιές χωρίς γλουτένη και ρυζογκοφρέτες και στην ανάγκη αν ήμουν έξω έτρωγα μαύρο ψωμί. Αυτό το έκανα λόγω προδιάθεσης για κοιλιοκάκη αλλά νομίζω πως κάνει καλό σε όλες τις περιπτώσεις.

9 minutes ago, BlackCat said:

Εγώ πχ εδώ κ ένα χρόνο έχω αντικαταστήσει όλα τα λευκά με ολικής Δηλαδή :

Ζυμαρικα, ρύζι, ψωμιά , παξιμάδια, φρυγανιες, σουβλακι πχ με πίτα ολικής ή καλαμποκιού.
Και έχω αντικαταστήσει όλα τα light προϊόντα κυρίως τυριά τοστ ή τυριά κρέμα ή γάλα με τα πλήρες. 
Τα ζυμαρικά με πλήγωσαν γιατί είμαι μακαρονου αλλά συνήθεια είναι όλα

Ζυμαρικά gluten free, δεν καταλαβαίνεις διαφορά από τα κανονικά, καμία σχέση με τα μαύρα που είναι σαν άχυρο. Απλώς είναι ακριβά. Δοκίμασε τα

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 26/6/2022 at 5:28 ΜΜ, Ria_ είπε:

Καλησπέρα κοριτσια , τι κάνετε ? Είμαι πάρα πολύ μπερδεμένη και δε ξέρω πως να ξεμπερδευτω ούτε τη να σκεφτώ ,ο άντρας μου ,μου λέει να ακολουθήσω το ένστικτο μου και η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι αν και πιστεύω πάντα θα φοβάμαι αν δεν πετυχει η πρώτη εξωσωματική ( που ξέρω ότι μπορεί και να μη πετύχει με τη πρώτη ) ότι "α, αν είχα πάει εκεί λες να ήταν άλλιως?" , Αυτό το αν με τρώει ... Οι γύρω μου με μπερδεύουν περισσότερο γιατί επειδή είναι παλιό κέντρο όλοι μιλάνε για εκείνο και το κύριο Χριστοφ. στο embryolab , μιλάω για Θεσσαλονίκη πάντα και μέσω μιας κοπέλας εδώ που μου μίλησε για το Γένεσις και το κύριο σταυρ..κη δε ξέρω και αν κάνει να λέω τα ονόματα έκανα ένα ραντεβού μαζί του που αλήθεια σαν άνθρωπος γιατρός συμπεριφορά μου άρεσε πάρα πολύ ενοιωσα πιο άνετα και στον άντρα μου επίσης , ενοιωσα καλύτερα έφυγα χωρίς να έχω απορίες μου τα εξήγησε όλα μου έδωσε πιθανότητες ότι θα πετύχουμε σχετικά εύκολα απ' όσο πιστεύει ,ενώ στο άλλο ήταν online ραντεβού πιο πολύ εγώ ρωτούσα δε μου εξηγούσε εκείνος εγώ ρωταγα ήταν πιο απρόσιτος δεν ενοιωσα άνεση να το πώ  ετσι αλλά μετράει μόνο αυτό τελικά ? Δυστυχώς είναι ένας χώρος που δεν τον γνωρίζουμε και τελικά πάντα υπάρχει ο φόβος...  

Συγνώμη για το σεντόνι απλά έχω πελαγωσει και προσπαθώ κάπως να ξεμπερδευτω ... Πιστεύω πάντα θα έχω την αμφιβολία οποίο και αν διαλέξω αν κάτι πάει στραβά αλλα αν υπάρχει κάποια έξτρα γνώμη αν κάποιο κορίτσι είναι από Θεσσαλονίκη και έχει πάει σε κάποιο από αυτά.  

Για το Χριστοφορίδη έχω ακούσει τα καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 minutes ago, Eternity said:

Σου έχει πει πόσο τη θέλει την tsh? Γιατί εμένα μου έχουν πει 1 με 1,5. Ούτε λιγότερο ούτε περισσότερο και παλεύω να το ρυθμίσω 

Κάτω από 2,5 λένε όλοι, ιδανικά κάτω από 2. Στην προηγούμενη ετ είχα 2,3 και δεν μου είχε αυξήσει το Τ4, ούτε ο Σφακ, ούτε η ενδοκρινολόγος 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Troia είπε:

μου θυμίζει μία ταινία με τη hallie berry (δεν θυμάμαι το όνομα της ταινίας, αλλά είναι εξαιρετική), όπου μόλις έχει πεθάνει το παιδί της κι εκείνη κάνει σεξ πολύ έντονα με κάποιον που γνωρίζει. Βλέποντάς το μου φάνηκε περίεργο, αλλά ενδεχομένως έχει εξήγηση από άποψη ψυχολογίας...

Λογικά λες «Τον χορό των τεράτων» με Χάλι Μπέρι και Μπιλι Μπόμπ Θόρτον 

Ταινιαρα παρεπιπτόντως..

πρίν από 9 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Είχα πάρει ζυμαρικά kai φρυγανιές χωρίς γλουτένη και ρυζογκοφρέτες και στην ανάγκη αν ήμουν έξω έτρωγα μαύρο ψωμί. Αυτό το έκανα λόγω προδιάθεσης για κοιλιοκάκη αλλά νομίζω πως κάνει καλό σε όλες τις περιπτώσεις.

Ζυμαρικά gluten free, δεν καταλαβαίνεις διαφορά από τα κανονικά, καμία σχέση με τα μαύρα που είναι σαν άχυρο. Απλώς είναι ακριβά. Δοκίμασε τα

Ας τα καταφέρω κ ας φάω και άχυρο τι να κάμω..θα θυσιαστω!! :)

Πλεον έτσι και αλλιώς για αυτό δουλεύουμε δεν περισσεύει και για τίποτα άλλο με αυτά και με εκείνα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , BlackCat είπε:

Λογικά λες «Τον χορό των τεράτων» με Χάλι Μπέρι και Μπιλι Μπόμπ Θόρτον 

Ταινιαρα παρεπιπτόντως..

Σωστά!!! Αυτή ήταν η ταινία. Θυμόμουν "monster", αλλά αυτή είναι άλλη ταινία με τη Σαρλίζ Θερόν...Το μυαλό μου έχει γίνει κουρκούτι λόγω της αϋπνίας...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Troia είπε:

Σωστά!!! Αυτή ήταν η ταινία. Θυμόμουν "monster", αλλά αυτή είναι άλλη ταινία με τη Σαρλίζ Θερόν...Το μυαλό μου έχει γίνει κουρκούτι λόγω της αϋπνίας...

Βάστα γερά μάνα!

δεν θέλω να σου πω πότε  κοιμήθηκε ο ανιψιός μου σερί (απόθηλασε 15 μηνών) για να μη σε πληγωσω ούτε εσένα ούτε την @Καντι αλλά βαστάτε γερά :grin:

Πάντως είναι στο παιδί έχω να πω..Ο δικός μας φαινόταν από την κοιλιά ότι θα έχει μεταμεσονύχτια δραστηριότητα..

Και είχε όντως χαχαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Chris_V είπε:

Είσαι γρήγορη πάντως ;)

Εγω με τη βιοχημική τελείωσα στις 13/6 με κύκλο 25 μέρες και νομίζω το σκ είχα ωορρηξία. 

Πρίν την εγκυμοσύνη είχα κύκλο 28 ημερών, και 1 μέρα καθυστέρηση να είχα ήξερα ότι είμαι έγκυος. Τώρα έχει μειωθεί σε 26 μέρες ο κύκλος μου αλλά μου κάνει κάτι μικρό αποκλίσεις τις 1 ημερας

πρίν από 23 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κάτω από 2,5 λένε όλοι, ιδανικά κάτω από 2. Στην προηγούμενη ετ είχα 2,3 και δεν μου είχε αυξήσει το Τ4, ούτε ο Σφακ, ούτε η ενδοκρινολόγος 

0,2 πχ όμως δεν τη θέλουν. Θέλουν να παράγεται κατι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...