Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Troia είπε:

Καλημέρα,

Δεν έχω εμπειρία με κανέναν από αυτούς αλλά: απ᾽όσα έχω διαβάσει εδώ όλα αυτά τα χρόνια

Ο Τσιριγώτης κάνει επιθετικό μάρκετινγκ για να σε πείσει να προχωρήσεις με ξένα ωάρια. Είναι πολύ καλός γιατρός, αλλά θα παίξει με την ψυχολογία σου για να σε πείσει και θεωρώ ότι το κάνει γιατί είναι η πιο εύκολη λύση γι᾽αυτόν. Αν δεν θέλεις να το κάνεις, μην ξαναασχοληθείς, υπάρχουν πάρα πολλοί καλοί γιατροί στην Αθήνα για να απευθυνθείς.

Ο Κούρτης είναι επίσης πολύ καλός γιατρός και πολύ μεθοδικός στην προετοιμασία της εμβρυομεταφοράς. Έχει πολλές επιτυχίες με ξένα ωάρια, αλλά ξέρω και κοπέλα που πέτυχε μαζί του με τα δικά της. Λένε ότι είναι και πολύ καλός άνθρωπος. Συμφωνώ απόλυτα μαζί του να προσπαθήσεις με τα δικά σου αρχικά (με φυσικούς ενδεχομένως). Από τους 4 εγώ αυτόν θα διάλεγα με τα δικά μου εννοεόται!

Για το Σφακιανούδη όσες γράφουν, λένε τα καλύτερα. Όσες όμως έχουν παράπονο, δεν γράφουν, με αποτέλεσμα τα αρνητικά να μην πολυακούγονται. Έχει μεγάλη εμπειρία στους φυσικούς που εσύ το θέλεις αυτό, αλλά έχει εμμονή με την ἐνδομητρίτιδα᾽ και τις αντιβιώσεις και αυτό μπορεί να σου κάνει περισσότερο κακό παρά καλό.

Ο Κελλάρης είναι ο πιο ουδέτερος από όλους, δηλ. δεν ξέρω πολλά, ξέρω μόνο ότι σε μία φίλη μου που έκανε προσπάθεια μαζί του ήταν πιεστικός, δηλ. την πίεζε να προχωρήσει εδώ και τώρα κτλ.

Αλλά εγώ θα σου δώσω μια εντελώς διαφορετική προοπτική. Εφόσον δεν μένεις έγκυος φυσικά θα ακολουθήσεις τα εξής βήματα:

1) Θα πας στο τμ. αποβολών του Έλενα (κι ας μην έχεις αποβολές) να σε ψάξουν.

2) Ο σύζυγός σου θα πάει σε εξειδικευμένο ουρολόγο που να ασχολείται με τα ανδρολογικά να τον ψάξουν κι αυτόν

3) Στο βήμα νο.1 θα σου κάνουν και ορμονολογικές εξετάσεις, αλλά θα σε στείλουν και για καλλιέργεια και για υπέρηχο ενδεχομένως. Μπορεί να σε παραπέμψουν και σε ενδοκρινολόγο αν δουν κάτι, καλό είναι να κάνεις μια επίσκεψη έτσι κι αλλιώς σε αυτή την ειδικότητα.

4) Δεν θα επιτρέψεις σε κανέναν να σου πει ότι δεν έχεις καλά ωάρια και να προσπαθήσεις με ξένα. Δεν θα πιστέψεις αυτό που θα σου πουν ότι η ποιότητα των ωαρίων μας είναι γενετικά προκαθορισμένη. Το θέμα αυτό μπορώ να σου το αναλύσω όσο δεν πάει, αλλά εσύ το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να διαβάσεις το βιβλίο it starts with the egg και να δεις πώς μπορείς να τη βελτιώσεις. Ταυτόχρονα δες και τον οδηγό διατροφής από το site to make a mommy. Η διατροφή παίζει πολύ μεγάλο ρόλο. Ζήτα από την Οικονομοπούλου (στο τμ. αποβολών του Έλενα) να σου πει όσα περισσότερα ξέρει περί lifestyle και ποιότητα ωαρίων. Τα όσα διαβάσεις θα τα εφαρμόσεις για τουλάχιστον 3 μήνες. Τόσο θέλουν τα ωάρια να ωριμάσουν

5) Ταυτόχρονα κάνε μερικά ραντεβού με εξωσωματιστές, μπαίνε εδώ να ρωτάς ό,τι θέλεις, γιατί υπάρχει μεγάλη εμπειρία και μπορείς να αποφύγεις τις κακοτοπιές. Τσέκαρε τα όσα σου λένε και να έχεις στο πίσω μέρος του μυαλού σου ότι αυτοί είναι πρώτα έμποροι και μετά γιατροί. Με τον καιρό θα έχεις αναπτυξει τα κριτήριά σου και θα μπορείς να καταλάβεις ποιος σου ταιριάζει και ποιος όχι. Διασταύρωνε πράγματα που θα σου λένε και με την Οικονομοπούλου, αυτή είναι ανεξάρτητη και δεν έχει κάτι να κερδίσει από εσένα. Οπότε θα σου μιλήσει αντικειμενικά.

Όλα θα πάνε καλά αρκεί να κάνεις καλή προετοιμασία και να μην κάνεις βεβιασμένες κινήσεις. Είμαστε εδώ για ό,τι θέλεις. Αν θέλεις να σου στείλω το υλικό που σου είπα για διάβασμα, πες μου.

Αν μπορείτε και σε εμένα να στείλετε μερικά τιπσ για την διατροφή.ειμαι σε φάση εμβριυομεταφορας εγώ.τουλαχιστον να ξέρω τι να τρώω και τι όχι .

Σας ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Όταν πέθανε η κόρη μου ειχα όρεξη για σεξ. Από τη μια να κοντεύω να χάσω το μυαλό μου και από την άλλη να θέλω σεξ.

Η ψυχολόγος μου είχε πει τότε ότι είναι φυσιολογικό. Οποτε εισαι οκ.

Εννοείται, έτσι είναι. Απένατι στο θάνατο ο έρωτας είναι ο αντίποδας, είναι η ζωή. Κι εγώ το ίδιο ακριβώς με σένα έπαθα όταν έχασα τον πατέρα μου, και άλλες δύο φορές που έχασα μια πολύ καλή φίλη και αργότερα έναν πολύ καλό φίλο. Βέβαια και το αντίθετο μπορεί να συμβεί. Όλα είναι εντάξει σε τόσο δύσκολη συνθήκη.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , happiness79 είπε:

Ο Κελλ. είναι ο γιατρός μου! Όχι ο γιατρός που με είχε αναλάβει στις εξωσωματικές (εκεί είχα άλλον, που λόγω γνωριμίας πολύ στενής με συγγενικό μου πρόσωπο επέλεξα να κάνω τις εξωσωματικές μαζί του). Τον Κελ. τον είχα πριν τις εξωσωματικές και τώρα που είμαι έγκυος επέστρεψα σ' αυτόν και έχω να πω μόνο τα καλύτερα! Σαν άνθρωπος και σαν γιατρός είναι εξαιρετικός! Τον συστείνω! Αξίζει να πας σε αυτόν για δεύτερη/τρίτη γνώμη και ξέρω ήδη τι θα σου πει: να δοκιμάσεις με δικά σου θα σου πει 100%. Στο λέω με κλειστά μάτια, γιατί όταν σκεφτόμουν κι εγώ να πάω με δανεικά είχα ζητήσει τη γνώμη του και εν ολίγοις μου είχε πει ότι στη δική μου περίπτωση και ύστερα από τόσες εξωσωματικές, πίστευε ότι μπορεί να είναι μια επιλογή που θα μας βοηθήσει. Μου ξεκαθάρισε όμως ότι δεν θα μου έλεγε το ίδιο πράγμα αν πήγαινα πρώτη φορά σ' αυτόν στα 43 μου και αν δεν είχα δοκιμάσει πρώτα με δικά μου θα πρότεινε οπωσδήποτε να δοκιμάσουμε τη δυναμική μου πρώτα. 

Η δική μου εμπειρία με τον Κελλ. πάντως δεν έχει καμία σχέση με της φίλης σου. Σκέψου ότι πριν απευθυνθώ σε αυτόν, ήμουν σε έναν άλλο γυναικολόγο πολύ καλό μεν, αλλά με πίεζε και γι' αυτό έφυγα. Και μόλις πήγα στον Κελλ. πήρα μεγάλη ανάσα και στήριξη, κάθε άλλο παρά πίεση! Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ, γιατί ειλικρινά μου κάνει μεγάλη εντύπωση αυτό που ακούω, είναι μήπως επειδή έχει πολύ δουλειά της μετέφερε το δικό του στρες και γι' αυτό ένιωθε πίεση.

Χωρίς να έχω περάσει όλο αυτό που περνάς εσύ τώρα, όλα όσα λες μου φαίνονται πολύ φυσικά. Βασικά θα το έλεγα αυτό για οτιδήποτε (σχεδόν!!) κι αν έλεγες τώρα. Πέρασες μεγάλο σοκ σε ψυχή και σώμα και αυτό βγαίνει με πολλούς τρόπους. Για την ωοληψία που λες, δεν έχετε καθόλου έμβρυα ή θα την κάνεις συμπληρωματικά? Σου εύχομαι κι εγώ να είσαι πολύ τυχερή από εδώ και πέρα!

Οχι αγάπη δεν έχω καθόλου εμβρυα, ειχα κανει διεγερση μόνο με 5 μερες κλομιφενη και έβγαλα 4  , τα 2 γονιμοποιηθηκαν οπότε και τα βάλαμε. Αν είχα μαζέψει θα ήταν λιγότερο το άγχος μου. Σκέφτομαι να του πω να το πάμε με πιο δυνατή διεγερση αυτή τη φορά ώστε να έχω απόθεμα, απλως έχω ακούσει πως καμία φορά τα πολλά ωαρια δεν είναι και καλά σαν ποιότητα όλα! Θα μ πεις κ τα δικά σ που ήταν λίγα ήταν καλά; οχι θα σου πω αλλά κατάφεραν να εμφυτευτουν τουλάχιστον! Δεν ξέρω! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

Οχι αγάπη δεν έχω καθόλου εμβρυα, ειχα κανει διεγερση μόνο με 5 μερες κλομιφενη και έβγαλα 4  , τα 2 γονιμοποιηθηκαν οπότε και τα βάλαμε. Αν είχα μαζέψει θα ήταν λιγότερο το άγχος μου. Σκέφτομαι να του πω να το πάμε με πιο δυνατή διεγερση αυτή τη φορά ώστε να έχω απόθεμα, απλως έχω ακούσει πως καμία φορά τα πολλά ωαρια δεν είναι και καλά σαν ποιότητα όλα! Θα μ πεις κ τα δικά σ που ήταν λίγα ήταν καλά; οχι θα σου πω αλλά κατάφεραν να εμφυτευτουν τουλάχιστον! Δεν ξέρω! 

Οκ, δε το θυμόμουν. Στην ποιότητα παίζει μεγάλο ρόλο η ηλικία. Η δική σου είναι σούπερ και απ' όσο θυμάμαι το ίδιο και το σπέρμα, οπότε δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , happiness79 είπε:

Οκ, δε το θυμόμουν. Στην ποιότητα παίζει μεγάλο ρόλο η ηλικία. Η δική σου είναι σούπερ και απ' όσο θυμάμαι το ίδιο και το σπέρμα, οπότε δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα! 

Το σπέρμα είναι πάνω από 99 εκατομμύρια, με πάνω από 93% μορφολογία και πάνω από 70% κινητικότητα ακριβώς δεν θυμάμαι αλλά εκεί γύρω είναι όλα. Εγω ειμαι 31 αλλά έχω σχετικά χαμηλή ΑΜΗ 2.36. Κανω όμως κάθε μήνα ωορηξια την κοιταζα για σχεδόν 2 χρόνια με υπερηχο και τεστακια. Μητρα καθαρή και σε καλή θέση , σάλπιγγες διαβατες, ενδομητριωση καθαρή, ορμονικές Καλές, ενδομητριο καλό όσες φορές το έχουμε τσεκάρει. Θα δούμε και καρυοτυπο τωρα, μονο αυτο δεν είχαμε ψάξει!!! Θα μου πρότεινες να τσεκάρω και κάτι άλλο; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Ria_ είπε:

Καλησπέρα κοριτσια , τι κάνετε ? Είμαι πάρα πολύ μπερδεμένη και δε ξέρω πως να ξεμπερδευτω ούτε τη να σκεφτώ ,ο άντρας μου ,μου λέει να ακολουθήσω το ένστικτο μου και η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι αν και πιστεύω πάντα θα φοβάμαι αν δεν πετυχει η πρώτη εξωσωματική ( που ξέρω ότι μπορεί και να μη πετύχει με τη πρώτη ) ότι "α, αν είχα πάει εκεί λες να ήταν άλλιως?" , Αυτό το αν με τρώει ... Οι γύρω μου με μπερδεύουν περισσότερο γιατί επειδή είναι παλιό κέντρο όλοι μιλάνε για εκείνο και το κύριο Χριστοφ. στο embryolab , μιλάω για Θεσσαλονίκη πάντα και μέσω μιας κοπέλας εδώ που μου μίλησε για το Γένεσις και το κύριο σταυρ..κη δε ξέρω και αν κάνει να λέω τα ονόματα έκανα ένα ραντεβού μαζί του που αλήθεια σαν άνθρωπος γιατρός συμπεριφορά μου άρεσε πάρα πολύ ενοιωσα πιο άνετα και στον άντρα μου επίσης , ενοιωσα καλύτερα έφυγα χωρίς να έχω απορίες μου τα εξήγησε όλα μου έδωσε πιθανότητες ότι θα πετύχουμε σχετικά εύκολα απ' όσο πιστεύει ,ενώ στο άλλο ήταν online ραντεβού πιο πολύ εγώ ρωτούσα δε μου εξηγούσε εκείνος εγώ ρωταγα ήταν πιο απρόσιτος δεν ενοιωσα άνεση να το πώ  ετσι αλλά μετράει μόνο αυτό τελικά ? Δυστυχώς είναι ένας χώρος που δεν τον γνωρίζουμε και τελικά πάντα υπάρχει ο φόβος... 

Συγνώμη για το σεντόνι απλά έχω πελαγωσει και προσπαθώ κάπως να ξεμπερδευτω ... Πιστεύω πάντα θα έχω την αμφιβολία οποίο και αν διαλέξω αν κάτι πάει στραβά αλλα αν υπάρχει κάποια έξτρα γνώμη αν κάποιο κορίτσι είναι από Θεσσαλονίκη και έχει πάει σε κάποιο από αυτά.  

Θα σε συμβούλευα αυτό που πρότεινε και ο σύζυγος, να πας εκει που σου λέει το ένστικτό σου!
Είχα κάνει και εγώ ένα διαδικτυακό ραντεβού με μια εμβρυολογο του κέντρου που αναφέρεις και η αλήθεια είναι ότι την είχα κατακλύσει στις ερωτήσεις και εκείνη είχε ελάχιστο χρόνο για ένα ραντεβού που ήταν συμβουλευτικό και δωρεάν, λογικό! Σημειωτέον ότι έψαχνα επανειλλημένα μια συγκεκριμένη γιατρό να μιλήσω, η οποια δεν με πήρε ποτε πίσω και χαλαστηκα.. Ωστόσο, δυο φίλες μου έχουν πάει σ αυτό το κέντρο, με δανεικά και είναι πολύ ευχαριστημένες αλλά το θεωρούν τρομερά εμπορικό και ότι σε υπερχρεώνουν! 
Το Fert…a από την άλλη, θεωρώ ότι ήταν το κέντρο που με κέρδισε! Μου το πρότεινε μια κοπέλα από εδώ (καλή της ώρα) και συγκεκριμένα τον Στ…κη. Επεξηγηματικός, καταρτισμενος, με τον χαβαλέ του, απ την πρώτη στιγμή δίνει το κινητό του, επικοινωνεί άμεσα.. εξαιρετικός! Δεν πρόλαβα να προχωρήσω μαζί του σ εξωσωματική γιατί συνέλαβα φυσιολογικά! Σε πληροφορώ όμως ότι ακόμη μου στέλνει μηνύματα και ενδιαφέρεται για την πορεία της εγκυμοσύνης μου, κάτι που με συγκινεί! 
Η απόφαση είναι καθαρα δίκη σου, κάθε μια από εμάς μπορεί να σου παραθέσει την εμπειρία της και μόνο, ελπίζω επικουρικά να σε βοηθήσει στη λήψη αυτής ♥️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Βρε κοριτσιαααα μονο εμενα με πιάνει μετα τις 19:00 τάση για εμετό ,φούσκωμα κ ολα αυτα; 

Κορίτσι μου απλά θα σου πω ότι έχω μπει στον 6ο μήνα και ακόμα έχω τάση προς εμετό, αναγούλα και ναυτιες όλη μέρα, οι οποίες ξεκίνησαν περίπου από την 6-7η βδομάδα και συνεχίζονται!!Είχα ηρεμησει λίγο αλλά απ'οτι κατάλαβα με τη ζέστη χειροτέρεψαν!!Θα σε συμβούλευα να χαρείς την εγκυμοσύνη σου όσο μπορείς και να μην αγχώνεσαι με το παραμικρό!!(το ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο αλλά αξίζει να το παλέψεις!!!)

Επίσης θα σου πω ότι έχει τόση ζέστη γενικά και εγώ απλά δε διψάω!!!Προσπαθώ να πιω αν μπορέσω γύρω στο 1 λίτρο νερό τη μέρα και αυτά λόγω αναγουλας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2022 at 10:41 ΜΜ, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα και σε σένα, εγώ έκανα εξωσωματική στο fertilia by Genesis και ο γιατρός μου ονομάζεται Θωμάς Στ@υρακης. Έκανα μια ωοληψια και πέτυχα εγκυμοσύνη με τη δεύτερη εμβρυομεταφορα.Εμείς είχαμε θέμα με τις σάλπιγγες και με ολιγοσπερμια και παρόλα αυτά μέσα σε έξι μήνες έμεινα έγκυος. Την κυρια Ζερβακακου δεν την γνωρίζω,όμως μπορώ να σου εγγυηθώ για τον δικό μου εξωσωματιστη,εμεινα απόλυτα ικανοποιημένη. Με ανέλαβε αυτός 100% ,δεν με εξετασε ποτέ κανένας βοηθός του και δεν είχα σχέση με τις μαίες. Και πάνω απ' όλα είναι άνθρωπος,σκέψου πως ακόμα με παίρνει τηλ και με ρωτάει για την εγκυμοσύνη. Σου εύχομαι να αποκτήσεις πολύ σύντομα το μπεμπακι σου ❤️ 

Fertilia by genesis μου ειπαν και εμενα κορίτσι μου , έκλεισα ραντεβού τελικά στην κυρία Ζερβακακου αλλά ξεχωριστά στο γραφείο της αλλά ναι υποθέτω για πρώτη επαφή .. Αντε να δουμε περιμένω να δω αν θα με εμπνεύσει γενικά , έχω διαβάσει για τον γιατρό που λες .. Μακάρι όλα κάλα να πάνε κοπέλα μου να  είσαι καλά και εύχομαι και σε σένα με το καλό το μωράκι σου <3 Σκέφτομαι πως το θέλουμε πολύ και γώ και ο άντρας μου και του παει πολυ να ειναι μπαμπάς πιστευω, αργουμε ομως ..

On 12/6/2022 at 8:38 ΜΜ, Σποράκι είπε:

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας. Όλες έτοιμες είμαστε και αναρωτιόμαστε γιατί δεν έρχεται! Δεν μπορώ να σε βοηθήσω με τους γιατρούς γιατί δεν είμαι Θεσσαλονίκη. Όταν λες φτάσατε μέχρι το στάδιο της βλαστοκυστης; Έφτασε το έμβρυο και προχωρήσατε σε εμβρυομεταφορα ή δεν κατάφερε να φτάσει και σταματήσατε εκεί;

Καλώς σας βρήκα και ευτυχώς δηλαδή γιατί ε΄χ παρει κουράγιο από πολλές εδώ και χαιρομαι όταν βλέπω πως υπάρχει ελπίδα ! Έγινε η εμβρυομεταφορά κανονικά αλλα δεν μπορεσε  να κρατηθει ...

On 12/6/2022 at 8:36 ΜΜ, Καντι είπε:

Σίγουρα πρεπει να κανεις μια υστεροσκοπηση για να δεις τι γινεται στην μήτρα σου. Απο θες δεν ξερω

Είχα ξανακάνει πριν 1 χρόνο και όλα ηταν κανονικά ειχε πει ο τότε γιατρός! Ανέβηκα θεσσαλονικη πλέον και εκλεισα ραντεβου με την κυρια ζερβακακου που μου ειπαν , φυσικα ειμαι πολυ αγχωμενη με την μετακομιση και είμαι  να σκασω!1 Γενικά καλή ακουγεται και το οτι είναι στο fertilia by genesis με επιτυχιες , απο το να βασανιζομαι και να κλεινω απειρα ραντεβου με αλλους που δεν γνωριζω καθολου ουτε σαν αναφορα με τρομαζει .. αυτητουλαχιστον μου μιλησε ενα 20 αλεπτο στο τηλεφωνο γιατι ειχα πολλες απορίες , παραλιγο να βαλω τα κλαματα στο τελος στη γυναικα .. Αλλα με αντεξε χαχαχ και τωρα περιμενω να δω αν την εμπιστευομαι , εκλεισα ραντεβου

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , SaSaPer87 είπε:

Fertilia by genesis μου ειπαν και εμενα κορίτσι μου , έκλεισα ραντεβού τελικά στην κυρία Ζερβακακου αλλά ξεχωριστά στο γραφείο της αλλά ναι υποθέτω για πρώτη επαφή .. Αντε να δουμε περιμένω να δω αν θα με εμπνεύσει γενικά , έχω διαβάσει για τον γιατρό που λες .. Μακάρι όλα κάλα να πάνε κοπέλα μου να  είσαι καλά και εύχομαι και σε σένα με το καλό το μωράκι σου <3 Σκέφτομαι πως το θέλουμε πολύ και γώ και ο άντρας μου και του παει πολυ να ειναι μπαμπάς πιστευω, αργουμε ομως ..

Καλώς σας βρήκα και ευτυχώς δηλαδή γιατί ε΄χ παρει κουράγιο από πολλές εδώ και χαιρομαι όταν βλέπω πως υπάρχει ελπίδα ! Έγινε η εμβρυομεταφορά κανονικά αλλα δεν μπορεσε  να κρατηθει ...

Είχα ξανακάνει πριν 1 χρόνο και όλα ηταν κανονικά ειχε πει ο τότε γιατρός! Ανέβηκα θεσσαλονικη πλέον και εκλεισα ραντεβου με την κυρια ζερβακακου που μου ειπαν , φυσικα ειμαι πολυ αγχωμενη με την μετακομιση και είμαι  να σκασω!1 Γενικά καλή ακουγεται και το οτι είναι στο fertilia by genesis με επιτυχιες , απο το να βασανιζομαι και να κλεινω απειρα ραντεβου με αλλους που δεν γνωριζω καθολου ουτε σαν αναφορα με τρομαζει .. αυτητουλαχιστον μου μιλησε ενα 20 αλεπτο στο τηλεφωνο γιατι ειχα πολλες απορίες , παραλιγο να βαλω τα κλαματα στο τελος στη γυναικα .. Αλλα με αντεξε χαχαχ και τωρα περιμενω να δω αν την εμπιστευομαι , εκλεισα ραντεβου

 

Καλησπέρα κορίτσι μου,

Την κυρια Ζερβακακου δεν την γνωρίζω,εγώ πήγα κατευθείαν στον Θ. Σταυρ@κη. Είναι πολύ φιλικός και ειλικρινής, μόνο αυτός με εξεταζε και όχι κάποιος βοηθός του και είχαμε πολύ συχνή επικοινωνία,ποτέ δεν με παρέπεμψε σε κάποια μαία η σε κάποιον άλλο. Σε λίγες μέρες μπαίνω στον έκτο μήνα και είμαι πολύ χαρούμενη ❤️  Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για τα λόγια σου,εύχομαι και σε σένα να μείνεις έγκυος πολύ σύντομα και να έχεις μια γλυκιά εγκυμοσύνη ❤️❤️❤️

πρίν από 52 λεπτά , Giouli36 είπε:

Κορίτσι μου απλά θα σου πω ότι έχω μπει στον 6ο μήνα και ακόμα έχω τάση προς εμετό, αναγούλα και ναυτιες όλη μέρα, οι οποίες ξεκίνησαν περίπου από την 6-7η βδομάδα και συνεχίζονται!!Είχα ηρεμησει λίγο αλλά απ'οτι κατάλαβα με τη ζέστη χειροτέρεψαν!!Θα σε συμβούλευα να χαρείς την εγκυμοσύνη σου όσο μπορείς και να μην αγχώνεσαι με το παραμικρό!!(το ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο αλλά αξίζει να το παλέψεις!!!)

Επίσης θα σου πω ότι έχει τόση ζέστη γενικά και εγώ απλά δε διψάω!!!Προσπαθώ να πιω αν μπορέσω γύρω στο 1 λίτρο νερό τη μέρα και αυτά λόγω αναγουλας!!!

@Giouli36 @Μπισκοτακι27 Σε λιγες μέρες μπαίνω στον έκτο και ακόμα έχω εμετούς, αναγουλες,αποστροφή για πολλά φαγητά και καουρες. Το θετικό είναι πως δεν κάνω 10-15 εμετούς τη μέρα όπως τους πρώτους τέσσερις μήνες,αλλά συνεχίζω να έχω στομαχικές διαταραχές..Το μόνο φαγητό που δεν με αηδιαζε ποτέ,είναι τα κορν φλεικς με κρύο γάλα και επίσης η Σουρωτή και το Simeco  με βοήθησαν πάρα πολύ όταν υπέφερα από τις μεγάλες καούρες . Κρέας έχω φάει μόνο δύο φορές και μετά έκανα τόσο εμετό,που ήταν λες και έπαθα τροφική δηλητηρίαση..Πριν μείνω έγκυος έτρωγα κανονικά κρέας,πλέον δεν μπορω ούτε να το βλέπω. Αλλά δεν πειράζει,πάνω απ' όλα η μπέμπα να ναι καλα ❤️

Εύχομαι με το καλό να χαρούμε τα μωράκια μας και να μας γεμίσουν αγάπη και πολλά πολλά φιλάκια ❤️

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 25/6/2022 at 5:37 ΜΜ, happiness79 είπε:

Για να αναθαρρήσεις σου λέω ότι έμεινα έγκυος φυσικά τον αμέσως επόμενο κύκλο μετά από νόσηση κόβιντ και των δυο μας! Και το έχω ξανακούσει! Περαστικά σας και καλή τύχη!! :wink: :x

Ώρες σούπερ δεν το θυμόμουν!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Βρε κοριτσιαααα μονο εμενα με πιάνει μετα τις 19:00 τάση για εμετό ,φούσκωμα κ ολα αυτα; 

κοριτσι εγω μπηκα στην 24η εβδομαδα σε διδυμακια σημερα και συνεχιζονται οι εμμετοι κανονικοτατα! ολες τις ωρες...πανω απο 3 καθε μερα! 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Angot είπε:

@Eternity

@Linoula

Σας ευχαριστω και τις 2 τόσο μα τόσο πολύ. Νομίζω ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του, εμενα μ ειπε 1 περίοδο. Εκείνης της είχε πει 2 ή 3 περιόδους! Δεν ξέρω! Με μπερδεύει αυτό καλα αν κάνω εξωσωματικη θα έχουν περάσει 3 μηνες έτσι κ αλλιώς γτ θα πήγαινε από Σεπτέμβρη. Αν τύχει και μείνω έγκυος νωρίτερα θα είναι με φυσιολογικη σύλληψη. Λετε να είμαι τόσο τυχερή; 

 

Γιατί να μη μείνεις! Καταρχήν το σώμα σου έχει μνήμη και εκτός αυτού δεν έχετε κάποιο σοβαρό θέμα που να το αποκλείει όπως πχ να είχες κλειστες σάλπιγγες. Εκεί που δεν το περίμενεις μπορεί να έρθει!!! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Malia89 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα ξεκινάμε κι εμείς αυτή τη βδομάδα εξωσωματική με το γιατρό Μαυρίδη από Κύπρο.έχει κάποια προσωπική εμπειρία μαζί του;

Εγώ με τον φασούλιωτη, αλλα νομιζω οτι ειναι και οι δυο εξαιρετικοί. Και εχεις πολυ καλο πλεονέκτημα με την τεχνογνωσία του κέντρου.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ΕΡΏΤΗΣΗ!!! Έκανα υπέρηχο για πάρω τι ωάριο του μήνα και 8η προς 9η μέρα του κύκλου το βρήκαμε 24*21. Πήρα το γιατρό τηλέφωνο και μου λέει αααα άστο! Κατάλαβα ότι δεν το θεωρεί ποιοτικό. Του λέω να προσπαθήσουμε μόνοι μας και μου λέει γιατί όχι? Πότε δεν ξέρεις. Έπεσα πολύ ψυχολογικά... Ήθελα να συνεχίσω με φυσικούς κύκλους και δεν ξεκίνησα καθόλου καλά. Έχει νόημα να προσπαθήσουμε λέτε? Γιατί μεγάλωσε τόσο πολύ? Επειδή είναι ο κύκλος μετά από διέγερση σκέφτηκα μήπως έχει επηρεαστεί από τα φάρμακα. Από την άλλη, έχω ξαναπάρει ωάριο μετά από διέγερση και το βάλαμε 3 ημερών και ήταν άριστο. Ξεκινάς όλο προσδοκίες και τρως τη σφαλιάρα... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...