Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Penaki είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Τελευταία φορά επισκέφτηκα ενδοκρινολογο στο Έλενα οποτε δυσκολο να επικοινωνησω άμεσα μαζί τους κ από τότε έχω παρει 2 στην Αθήνα για ραντεβού κ έχω μπει στην αναμονή. Πάντως καπου διάβασα σήμερα ότι πρέπει το Τ4 να το παίρνουμε με απόσταση 4 ωρών από τα υπόλοιπα. Ενώ εγώ το έπαιρνα μια ώρα πριν. Μήπως απορυθμιστηκε γι αυτό τον λόγο, το αναφέρω απλά να το ξέρουν οι κοπέλες που παιρνουν cyclacur κ να ρωτήσουν το γιατρό τους γιατί δεν το ειχα διαβάσει κ 

νωρίτερα. 

Εγώ τα έπαιρνα με μισή ώρα διαφορά και έπεσε στο 0,24, ότι να ναι. Δεν νομιζω ότι φταίει αυτό. Πάντως πριν δυο μέρες έψαχνα ραντεβού στο Έλενα για ενδοκρινολόγο κύησης και είχε ραντεβού Τρίτη πρωί, μέσω site. Κοιτά το μπορεί να είσαι τυχερή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 20 λεπτά , Ele@n είπε:

Μέχρι 2.5 τη θέλουν. Θα σου ρυθμίσει ο ενδοκρινολόγος τη δόση του Τ4 και θα επανέλθει σύντομα. Μήπως ήταν η διέγερση;

Μακάρι να ρυθμιστεί άμεσα κ να προχωρησω σε ετ.Διέγερση είχα κάνει τον Απρίλιο. 

πρίν από 21 λεπτά , BlackCat είπε:

Είχα τρία γιατί ήταν κολλητά από διέγερση.

Υπο νορμαλ συνθήκες θα είχα ένα και μάλλον με αυτή την Ε2 κενό θα ήταν. Ο λογος που με συνέχισε ήταν οτι μετά άρχισε να ανεβαίνει η Ε2 -όχι για τρία βέβαια ωάρια -αλλά πίστευε οτι ένα το έχουμε. Είχαν και ωραία μεγέθη και ήθελε να το παλέψουμε. Μάλιστα σε εκείνη την Ωοληψια από την προσπάθεια να τα παρακεντησει προκλήθηκε και τραυματισμός της ωοθηκης. Και είναι πόνος δεν ήξερα από που μου ήρθε μια ώρα αφού συνήλθα από την μέθη!! Για να μην συζητήσω την τρομάρα κ το αν παραμένει λειτουργική η ωοθηκη (ευτυχώς πήραμε τους επόμενους μήνες και αλλά ωάρια από εκείνη την μεριά που έγιναν βλαστοκυστες κ ηρέμησα γιατί ήταν κ η καλή ωοθηκη πανάθεμα την.

Για υπερηχο να πας βέβαια γιατί μπορεί να φανεί κάποιο κυρίαρχο και ωραίο ωάριο ακόμα κ στην δεύτερη φάση του κύκλου.

Αν έχεις ανοίξει καρτέλα στο Έλενα στο ενδοκρινολογικο να στείλεις mail με τον αριθμό της καρτέλας σου , τις εξετάσεις κ την φάση που είσαι και θα σε πάρουν τηλεφωνο. Εξήγησε ότι είναι και λίγο επείγον. 

Με την κ.Βενακη που είμαι εγώ έτσι το κάνουμε μια φορά την έχω επισκεφτεί τις υπόλοιπες με mail.


Και εμένα τα ciclacur αλλά κ η διέγερση Την εκτοξεύουν την TSH  παρόλο που την εδώ ρυθμισμένη κ τώρα όταν ξεκινήσω ciclacur θα δοκιμάσω αυτό που λες να δω αν κάνει διαφορά γιατί κ για αυτό που διάβασες και διάβασα οι γνώμες διίστανται!! 
Πρωτότυπο να μην συγκλίνουν οι γνώμες των γιατρών.

Αχ σε ευχαριστώ για τις πληροφοριες.Ναι έχω ανοίξει καρτέλα θα στείλω τώρα κιόλας email. Εχω παει 2 φορές κ με είδε ο Μηλιώνης κ ο Ηλίας. Γι αυτό το έγραψα για τις 4 ώρες γιατί είχε αναφερθεί στο παρελθον κ δεν το θυμόμουν ίσως σε καποιες κοπελες φανεί χρήσιμο.Γιατι σχεδόν σε ένα μήνα αρκετή αποκλοση πιστευω ήταν τα cyclacur γιατί τα utro τα παιρνω κολπικα. Καλη επιτυχια κ σε εσένα! 

πρίν από 20 λεπτά , Σποράκι είπε:

Εγώ τα έπαιρνα με μισή ώρα διαφορά και έπεσε στο 0,24, ότι να ναι. Δεν νομιζω ότι φταίει αυτό. Πάντως πριν δυο μέρες έψαχνα ραντεβού στο Έλενα για ενδοκρινολόγο κύησης και είχε ραντεβού Τρίτη πρωί, μέσω site. Κοιτά το μπορεί να είσαι τυχερή!

Πραγματικά ότι να ναι. Εσένα σου έπεσε κ αρκετά απ ότι καταλαβαίνω. Ναι έχω μπει  στο 1535 κ το είδα σε ευχαριστώ πολυ! Απλά ήθελα κάτι πιο συντομο να μην ακυρωθεί η ετ. Λες κ θα σωθώ αλλά τεσπα!!!!Θα στείλω email με ενημέρωσε μια κοπέλα αφου έχω ανοίξει καρτέλα να επικοινωνήσουν μαζί μου κ να με κατευθύνουν. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, DoraR said:

Καλησπέρα κορίτσια είμαι 12η μέρα από εμβρυομεταφορα 2 εμβρύων 3 ημερων, από την 8η μερα ξεκίνησα να έχω πολύ λίγες καφέ ροζ βλεννες 2-3φορες τη μέρα χθες δεν είχα καθόλου και σήμερα έχω λίγο κόκκινο όλη μέρα. Από τόσο νωρίς να αδιαθετησω; και με θερμοκρασία 37,3 όλη μέρα; έχει τύχει σε κάποια; νόμιζα πως με την προγεστερονη δεν αδιαθετεις τόσο γρήγορα.. Αύριο λέω να κάνω χοριακη

Δεν νομίζω πως αυτό που βλέπεις είναι περίοδος. Αν ήταν θα είχε κανονική ροή. Επίσης αν δεν κόψεις την προγεστερόνη δεν μπορεί να έρθει περίοδος. Πιο πολύ για σύμπτωμα εγκυμοσύνης μου κάνει. Στο εύχομαι δηλαδή. Καλά αποτελέσματα αύριο 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Δεν νομίζω πως αυτό που βλέπεις είναι περίοδος. Αν ήταν θα είχε κανονική ροή. Επίσης αν δεν κόψεις την προγεστερόνη δεν μπορεί να έρθει περίοδος. Πιο πολύ για σύμπτωμα εγκυμοσύνης μου κάνει. Στο εύχομαι δηλαδή. Καλά αποτελέσματα αύριο 

Ευχαριστώ μακάρι να γίνει κανένα θαύμα αλλά κόκκινο αίμα μάλλον πάλι αποτυχία βλέπω.. Και το είχα πιστέψει τόσο πολύ αυτή τη φορά 

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσιααα όπου φτωχός και η μοίρα του. Επαθα κνιδωση ψυχο...κατι είπε η γιατρός. Ψυχοσωματικο και πετάω καντήλες... Μου τα έκοψε όλα πάλι ποτά κλπ και άρχισα θεραπεια...!! Μη χεσω! 

  • Λυπημένη/-ος 12
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Σαν σύμπτωμα ουρολοίμωξης ακούγεται αυτό που περιγράφεις. Δε νομίζω ότι σχετίζεται με τη διέγερση...

Τόσο πολύ έντονα όχι δεν είχα.για δες το πριν κάνεις την εμβριυομεταφορα αν έχεις ουρολοίμωξη να το προλάβεις....φούσκωμα είχα τρελό γιατί και εγώ είχα 20 ωοθηλακια...

1 hour ago, Penaki είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Τελευταία φορά επισκέφτηκα ενδοκρινολογο στο Έλενα οποτε δυσκολο να επικοινωνησω άμεσα μαζί τους κ από τότε έχω παρει 2 στην Αθήνα για ραντεβού κ έχω μπει στην αναμονή. Πάντως καπου διάβασα σήμερα ότι πρέπει το Τ4 να το παίρνουμε με απόσταση 4 ωρών από τα υπόλοιπα. Ενώ εγώ το έπαιρνα μια ώρα πριν. Μήπως απορυθμιστηκε γι αυτό τον λόγο, το αναφέρω απλά να το ξέρουν οι κοπέλες που παιρνουν cyclacur κ να ρωτήσουν το γιατρό τους γιατί δεν το ειχα διαβάσει κ 

νωρίτερα. 

Πλάκα κάνετε πρώτη φορά το ακούω και είμαι σε αναμονή από εμβριυομεταφορα και περνώ και χάπι γιατί έχω θυρεοειδή 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσιααα όπου φτωχός και η μοίρα του. Επαθα κνιδωση ψυχο...κατι είπε η γιατρός. Ψυχοσωματικο και πετάω καντήλες... Μου τα έκοψε όλα πάλι ποτά κλπ και άρχισα θεραπεια...!! Μη χεσω! 

Angot ειχα κνηδωση πολυ παλια..καποια αλοιφη και χαπια θυμαμαι μου χε δωσει. Ειναι ψυχοσωματικο ,ομως δεν ειναι μονιμο.. Καθαρα απο αγχος και στεναχωρια προκυπτει. Να ξερεις ειναι παροδικο ευτυχως...οπως ηρθε εξαφανιζεται.. φυσικα οποια αγωγη σου εδωσε ο γιατρος την ακολουθεις,απλα μην σε πανικοβαλλει αυτο..

Περαστικα γρηγορα να ναι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Nora39 είπε:

Angot ειχα κνηδωση πολυ παλια..καποια αλοιφη και χαπια θυμαμαι μου χε δωσει. Ειναι ψυχοσωματικο ,ομως δεν ειναι μονιμο.. Καθαρα απο αγχος και στεναχωρια προκυπτει. Να ξερεις ειναι παροδικο ευτυχως...οπως ηρθε εξαφανιζεται.. φυσικα οποια αγωγη σου εδωσε ο γιατρος την ακολουθεις,απλα μην σε πανικοβαλλει αυτο..

Περαστικα γρηγορα να ναι!

Ναι μου το ειπε. Θα περασει ΚΑΙ ΑΥΤΌ!   Ενοχλητικό είναι περισσότερο. Απλώς εκατσε σε λάθος στιγμή! Αν και λόγω αυτού έγινε απ οτι καταλαβαίνω! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Ζαργαναρα είπε:

Τόσο πολύ έντονα όχι δεν είχα.για δες το πριν κάνεις την εμβριυομεταφορα αν έχεις ουρολοίμωξη να το προλάβεις....φούσκωμα είχα τρελό γιατί και εγώ είχα 20 ωοθηλακια...

Πλάκα κάνετε πρώτη φορά το ακούω και είμαι σε αναμονή από εμβριυομεταφορα και περνώ και χάπι γιατί έχω θυρεοειδή 

Μην αναστατώνεται στη φάση που είσαι. Ο προηγουμενος ενδοκρινολογος μου μια ώρα πριν τα υπόλοιπα χάπια μου είχε πει να παιρνω το τ4. Απλά μου βγήκε ανεβασμένη σήμερα κ βρήκα αυτο για το 4 ωρο κ ειπα να το γράψω. Δεν ξέρω αν ισχύει.Καλό είναι να ρωτήσουμε τους γιατρους να δουμε τι θα μας πουν. Καλη επιτυχία να έχεις!!! Έχεις κ ωραίο όνομα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, winspert είπε:

Αυτο ξερω κ εγω...Με τα σερπαφαρ ποσα βγαζεις; Με τα φεμαρα οπως εχω ξαναπει τη μια εβγαλα ενα και την αλλη δυο. Δεν γονιμοποιηθηκε κανενα...Γι αυτό και δεν τα θελω. 

Στη διέγερση παντα βγαζω πολλα... Με τα φεμαρα τζιφος ομως...Ελπιζω να δουλεψουν τα σερπαφαρ 

@winspert μου εμένα μου ταίριαξαν τα serpafar. Πήρα πέρυσι για 5 μέρες, κάναμε ωοληψία και πήραμε 4 εκ των οποίων τα 2 έφτασαν 3η μέρα όπου και τα καταψύξαμε. Femara δεν έχω πάρει. Στη διέγερση με 300 Menopour πήραμε μόλις 5..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


 

 

1 ώρα πρίν, Penaki είπε:

Μακάρι να ρυθμιστεί άμεσα κ να προχωρησω σε ετ.Διέγερση είχα κάνει τον Απρίλιο. 

Αχ σε ευχαριστώ για τις πληροφοριες.Ναι έχω ανοίξει καρτέλα θα στείλω τώρα κιόλας email. Εχω παει 2 φορές κ με είδε ο Μηλιώνης κ ο Ηλίας. Γι αυτό το έγραψα για τις 4 ώρες γιατί είχε αναφερθεί στο παρελθον κ δεν το θυμόμουν ίσως σε καποιες κοπελες φανεί χρήσιμο.Γιατι σχεδόν σε ένα μήνα αρκετή αποκλοση πιστευω ήταν τα cyclacur γιατί τα utro τα παιρνω κολπικα. Καλη επιτυχια κ σε εσένα! 

Άρα πιθανόν να είναι όντως τα σικλακουρ. Ενημέρωσε τον γιατρό σου και θα σε καθοδηγήσει.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι ρε κορίτσια με την tsh και την θυροξίνη, γιατί δεν μας λένε τίποτα οι γιατροί για τις ώρες που παίρνουμε τα χάπια και γιατί δεν επαναλαμβάνουμε την tsh πριν την ετ;;; Εν τω μεταξύ το διάβασα και σε άρθρο αυτό που λέτε αλλά βλέπω ότι κανένας γιατρός δεν δίνει τόση βάση. Μήπως είναι προβλεπόμενο και δεν πειράζει;  


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Αν είναι έτσι ρε κορίτσια με την tsh και την θυροξίνη, γιατί δεν μας λένε τίποτα οι γιατροί για τις ώρες που παίρνουμε τα χάπια και γιατί δεν επαναλαμβάνουμε την tsh πριν την ετ;;; Εν τω μεταξύ το διάβασα και σε άρθρο αυτό που λέτε αλλά βλέπω ότι κανένας γιατρός δεν δίνει τόση βάση. Μήπως είναι προβλεπόμενο και δεν πειράζει;  

Μπα δεν νομίζω. Γιατί η ενδοκρινολόγος μου είχε πει ότι με 4+ που είχα κι ετοιμάζομουν για ετ ότι πάω για βέβαιη αποτυχία. Οπότε το ξέρουν.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 27/6/2022 at 8:57 ΜΜ, DIMIFEB είπε:

Είμαι σε φάση αναζήτησης γιατρού.Ειδα Κούρτη κ Τσιριγώτη κ θέλω κ αλλον έναν να δω και να κατασταλλαξω FSH 20.τι εννοείς είσαι φτωχή απαντητρια?

Συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση. Δεν ξέρω αν το έγραψα και σωστά. Έκανα ήπια διεγερση puregon 150 αλλά δεν εβγαλα ούτε 1 ωοθυλακιο-ωαριο. Γενικά σε εμάς που έχουμε πολύ χαμηλή αμη προτείνουν συνήθως μόνο φυσικούς. Δυστυχώς δεν ξέρω κανέναν από τους γιατρούς που αναφέρεις για να πω την γνώμη μου. Μπορώ να σου πω όμως ότι εγώ με τόσο χαμηλή αμη, έμεινα έγκυος πριν από 1 χρόνο , άσχετα εάν παλινδρομησε. Μην απογοητευεσαι μόνο.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Angel* said:

Συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση. Δεν ξέρω αν το έγραψα και σωστά. Έκανα ήπια διεγερση puregon 150 αλλά δεν εβγαλα ούτε 1 ωοθυλακιο-ωαριο. Γενικά σε εμάς που έχουμε πολύ χαμηλή αμη προτείνουν συνήθως μόνο φυσικούς. Δυστυχώς δεν ξέρω κανέναν από τους γιατρούς που αναφέρεις για να πω την γνώμη μου. Μπορώ να σου πω όμως ότι εγώ με τόσο χαμηλή αμη, έμεινα έγκυος πριν από 1 χρόνο , άσχετα εάν παλινδρομησε. Μην απογοητευεσαι μόνο.

Προσπαθείς δηλαδή 1 χρόνο?σε ποιον γιατρό είσαι αν μπορείς να Μ πεις 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...