Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Penaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Θα ήθελα τη βοήθεια σας. Σε 2 μέρες έχει προγραμματιστεί να κάνω ετ. Κ σημερα από μόνη μου πηγα κ έκανα TSH μαζί με D κ σάκχαρο. Κ η TSH βγήκε 4.2 ενω πριν ένα μήνα κ κάτι ήταν ρυθμισμένη με Τ4 στο 1.7.Για την προετοιμασια ενδομητρίου παιρνω 6 cyclacur την ημέρα, μηπως αυτά μου απορυθμισαν τον θυροειδή. Περιμενω να πάρω αυριο τον εξωσωματικο να δω τι θα μου πει. Λέτε αν προχωρήσω σε ετ να μην παει καλά?

Κορίτσι μου τα cyclacur όπως και οι ενέσεις της διέγερσης εκτινασουν την tsh και κανένας μ@λ.... μη πω τίποτε άλλο γιατρός δεν ασχολείται να στο πει. Μετρούσα tsh ανά 2 ημέρες και αλλάζαμε συνέχεια τη δόση για να το ρυθμίσουμε. Μιλά με ενδοκρινολογο και ανέβασε άμεσα τη δόση. Ευτυχώς πέφτει άμεσα. Όταν κόψεις τα cyclacur κάνε επανελεγχο γιατι θα μειωθεί πολύ η TSH και θα πρέπει να μειώσεις τη δόση. Μετά από 3 ενδοκρινολογους, ένας αξιώθηκε να μου το πει και από το φόβο μου μετρούσα tsh ανά 2 ημέρες! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Αχ κορίτσια μου μολις μίλησα με την γιατρό...όντως μου είπε όλα καλά...η εγκυμοσύνη κ το σπορακι προχωράνε...από εδώ κ περα μου είπε θα αρχίσουμε να βλέπουμε νούμερα ...την επόμενη Τρίτη ξανά η επανάληψη μαζί με κάτι άλλες εξετάσεις...όλα καλά...ήρθε λίγο κ η καρδούλα μου κ ηρέμησε...

Συγχαρητήρια και επίσημα!!! Ενα θα σου πω: η φύση ξέρει! Δεν είναι τυχαίο που έμεινες τώρα έγκυος σ' αυτό το μωρό! Το σώμα σου κάτι καλό αναγνώρισε! Θα πάει πολύ καλά, θα δεις! Εύχομαι να έχεις μια υπέροχη, ήρεμη εγκυμοσύνη! Απόλαυσε την! ❤

3 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Εγω θα σ πρότεινα κ βιταμίνη D ..

Οχι αν δεν της έχει πει ο γιατρός. Εγώ έπαιρνα D και μου την έκοψε ο γιατρός (ήταν αρκετά υψηλή) και συμφώνησε και η ενδοκρινολόγος μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , happiness79 είπε:

Συγχαρητήρια και επίσημα!!! Ενα θα σου πω: η φύση ξέρει! Δεν είναι τυχαίο που έμεινες τώρα έγκυος σ' αυτό το μωρό! Το σώμα σου κάτι καλό αναγνώρισε! Θα πάει πολύ καλά, θα δεις! Εύχομαι να έχεις μια υπέροχη, ήρεμη εγκυμοσύνη! Απόλαυσε την! ❤

Οχι αν δεν της έχει πει ο γιατρός. Εγώ έπαιρνα D και μου την έκοψε ο γιατρός (ήταν αρκετά υψηλή) και συμφώνησε και η ενδοκρινολόγος μου.

Ναι πρωτα θα πρεπει να κανει εξέταση αίματος να δει που βρίσκεται..αλλα ειναι σημαντική βιταμίνη κ αυτη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, DoraR είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είμαι 12η μέρα από εμβρυομεταφορα 2 εμβρύων 3 ημερων, από την 8η μερα ξεκίνησα να έχω πολύ λίγες καφέ ροζ βλεννες 2-3φορες τη μέρα χθες δεν είχα καθόλου και σήμερα έχω λίγο κόκκινο όλη μέρα. Από τόσο νωρίς να αδιαθετησω; και με θερμοκρασία 37,3 όλη μέρα; έχει τύχει σε κάποια; νόμιζα πως με την προγεστερονη δεν αδιαθετεις τόσο γρήγορα.. Αύριο λέω να κάνω χοριακη

Θα σου πρότεινα να μιλήσεις με το γιατρό σου, γιατί φαίνεται σα να έχει γίνει μάλλον εμφύτευση και μπορεί να χρειαστείς παραπάνω προγεστερόνη για το αιματάκι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , DIMIFEB είπε:

Προσπαθείς δηλαδή 1 χρόνο?σε ποιον γιατρό είσαι αν μπορείς να Μ πεις 

Παραπάνω, 1.5 χρόνο.  Με τον Παντο ειμαι εδω και λιγο καιρο. Δεν έχω κάνει ακόμα εξωσωματική, δεν μένω Αθήνα και είναι δύσκολο γιατί αν θα πάω, θα πάω με φυσικούς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κορίτσιααα όπου φτωχός και η μοίρα του. Επαθα κνιδωση ψυχο...κατι είπε η γιατρός. Ψυχοσωματικο και πετάω καντήλες... Μου τα έκοψε όλα πάλι ποτά κλπ και άρχισα θεραπεια...!! Μη χεσω! 

Ωχ βρε κοριτσάκι...... Περαστικά σου!!!

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Angel* said:

Παραπάνω, 1.5 χρόνο.  Με τον Παντο ειμαι εδω και λιγο καιρο. Δεν έχω κάνει ακόμα εξωσωματική, δεν μένω Αθήνα και είναι δύσκολο γιατί αν θα πάω, θα πάω με φυσικούς.

Και έχεις κάνει πολλές προσπάθειες? Κ εγώ σκέφτομαι να επισκεφτώ τον Παντο για μια τρίτη γνώμη κ τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , happiness79 είπε:

Θα σου πρότεινα να μιλήσεις με το γιατρό σου, γιατί φαίνεται σα να έχει γίνει μάλλον εμφύτευση και μπορεί να χρειαστείς παραπάνω προγεστερόνη για το αιματάκι.

Δεν τον βρήκα στο τηλ σήμερα, είμαι στο δημόσιο και μάλλον θα χε δουλεια, αυριο θα κάνω χοριακη...απο το απόγευμα μετά το χάπι προγεστερονης ξανάγινε ελαφρύ καφέ.. Ατελείωτο βράδυ θαναι

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κορίτσιααα όπου φτωχός και η μοίρα του. Επαθα κνιδωση ψυχο...κατι είπε η γιατρός. Ψυχοσωματικο και πετάω καντήλες... Μου τα έκοψε όλα πάλι ποτά κλπ και άρχισα θεραπεια...!! Μη χεσω! 

Έλα βρε Angot.. περαστικά να είναι εύχομαι.. μην στεναχωριέσαι, έχει πάθει ένα σοκ ο οργανισμός σου με όλα αυτά που έγιναν. Εγώ πάντως θα σου ξαναθυμίσω τη βιταμίνη D, μπορεί να σε βοηθήσει να πάρεις λίγη. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , DoraR είπε:

Δεν τον βρήκα στο τηλ σήμερα, είμαι στο δημόσιο και μάλλον θα χε δουλεια, αυριο θα κάνω χοριακη...απο το απόγευμα μετά το χάπι προγεστερονης ξανάγινε ελαφρύ καφέ.. Ατελείωτο βράδυ θαναι

Ούτε μπορείς να του αφήσεις ένα μήνυμα? Καλά αποτελέσματα εύχομαι να έχεις αύριο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , happiness79 είπε:

Ούτε μπορείς να του αφήσεις ένα μήνυμα? Καλά αποτελέσματα εύχομαι να έχεις αύριο!

Ευχαριστώ πολύ!! Ένα βράδυ είναι τι θα κάνει θα περάσει. Τουλάχιστον έφυγε το κόκκινο.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , DIMIFEB είπε:

Και έχεις κάνει πολλές προσπάθειες? Κ εγώ σκέφτομαι να επισκεφτώ τον Παντο για μια τρίτη γνώμη κ τελευταία.

Έχω πάρει 2 φορές κλομιφαινη και 1 φορά puregon αλλά δεν ανταποκριθηκα. Έκανα πριν μερικές μερες prp ωοθηκών για αναζωογόνηση και θα δείξει στην πορεία αν θα έχω κάποιο αποτέλεσμα. Εμένα μου μίλησε λογικά ο γιατρός. Θα μπορούσε να μου πει έλα να κάνεις εξωσωματική αλλά δεν το είπε και το εκτιμησα. Μου είπε να πάω προς τα εκεί που θα έχω περισσότερες ελπίδες στην πραγματικότητα. Βέβαια έχει πολύ κόσμο και πολύ αναμονή στο κέντρο του.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Angel* said:

Έχω πάρει 2 φορές κλομιφαινη και 1 φορά puregon αλλά δεν ανταποκριθηκα. Έκανα πριν μερικές μερες prp ωοθηκών για αναζωογόνηση και θα δείξει στην πορεία αν θα έχω κάποιο αποτέλεσμα. Εμένα μου μίλησε λογικά ο γιατρός. Θα μπορούσε να μου πει έλα να κάνεις εξωσωματική αλλά δεν το είπε και το εκτιμησα. Μου είπε να πάω προς τα εκεί που θα έχω περισσότερες ελπίδες στην πραγματικότητα. Βέβαια έχει πολύ κόσμο και πολύ αναμονή στο κέντρο του.

5 minutes ago, DIMIFEB said:
7 minutes ago, Angel* said:

Έχω πάρει 2 φορές κλομιφαινη και 1 φορά puregon αλλά δεν ανταποκριθηκα. Έκανα πριν μερικές μερες prp ωοθηκών για αναζωογόνηση και θα δείξει στην πορεία αν θα έχω κάποιο αποτέλεσμα. Εμένα μου μίλησε λογικά ο γιατρός. Θα μπορούσε να μου πει έλα να κάνεις εξωσωματική αλλά δεν το είπε και το εκτιμησα. Μου είπε να πάω προς τα εκεί που θα έχω περισσότερες ελπίδες στην πραγματικότητα. Βέβαια έχει πολύ κόσμο και πολύ αναμονή στο κέντρο του.

Ο Πάντος που το αποδίδει το ότι δεν ανταποκρίθηκες, στην χαμηλή ΑΜΗ?είναι ειλικρινής από ότι έχω καταλάβει.ωαρια δεν κατάφερε να σ βγαλει ο προηγούμενος γιατρός σου?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ele@n είπε:

 

 

Άρα πιθανόν να είναι όντως τα σικλακουρ. Ενημέρωσε τον γιατρό σου και θα σε καθοδηγήσει.

Πολυ πιθανο να είναι αυτά που επηρέασαν. Ναι θα μιλήσω αυριο κ ότι μάθω για το χάπι του θυροειδή σχετικά με τα υπόλοιπα θα το γράψω. 

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Αν είναι έτσι ρε κορίτσια με την tsh και την θυροξίνη, γιατί δεν μας λένε τίποτα οι γιατροί για τις ώρες που παίρνουμε τα χάπια και γιατί δεν επαναλαμβάνουμε την tsh πριν την ετ;;; Εν τω μεταξύ το διάβασα και σε άρθρο αυτό που λέτε αλλά βλέπω ότι κανένας γιατρός δεν δίνει τόση βάση. Μήπως είναι προβλεπόμενο και δεν πειράζει;  

Αν όντως επηρεάζει θα έπρεπε να το γνωρίζουμε ήδη κ απο το κέντρο που κάνουμε τη διαδικασία της εξωσωματικής. Μήπως τελικά η TSH δεν επηρεάζει την έκβαση της εγκυμοσύνης τι να πω. Στον εξωσωματικο είχα πει ότι παιρνω χάπι για το θυροειδή κ δεν είχε σχολιάσει τίποτα πάντως. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Penaki είπε:

Μην αναστατώνεται στη φάση που είσαι. Ο προηγουμενος ενδοκρινολογος μου μια ώρα πριν τα υπόλοιπα χάπια μου είχε πει να παιρνω το τ4. Απλά μου βγήκε ανεβασμένη σήμερα κ βρήκα αυτο για το 4 ωρο κ ειπα να το γράψω. Δεν ξέρω αν ισχύει.Καλό είναι να ρωτήσουμε τους γιατρους να δουμε τι θα μας πουν. Καλη επιτυχία να έχεις!!! Έχεις κ ωραίο όνομα! 

κι εγω παίρνω Τ4 και διαβασα κι εγω για τις 4 ώρες . Επίσης δεν κανει πριν το 4ωρο να παίρνουμε σιδηρο και ασβέστιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...