Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου...λοιπόν πήγα σήμερα για την δεύτερη χοριακη...Να πω ότι σήμερα είμαι στην 28 μέρα του κύκλου μου( μιας κ εγώ ανακάλυψα την εγκυμοσύνη μου πολύ νωρίς την 23 μέρα) ..είχα κάνει μια χοριακη το Σάββατο την 24 μέρα του κύκλου( 2 μέρες πριν την καθυστέρηση)και ήταν 15.10... και έκανα ξανά σημερα(4 μέρες μετά) κ ήταν 44.70 ( με δύο μέρες καθυστέρηση)Αρχικά να πω ότι μου κόπηκαν τα πόδια γιατί είχα ακούσει ότι πρέπει να διπλασιάζεται κ λέω 4 μέρες αυτό ήταν δεν πήγε τουλαχιστον 60 άρα κάτι δεν πάει καλά...πήρα την γιατρό μου...δεν την βρήκα...έστειλα μυνημα δεν μου έχει απάντηση ακόμα...ωστόσο ο άντρας μου κ εγώ φυσικά διάβασα στο ίντερνετ σε πάρα πολλές σελίδες ότι η χοριακη θέλει 2-3 μέρες για να γίνει ο διπλασιασμός...αν οντως  είναι έτσι εμένα σε 4 μέρες έχει ανάβει 3 φορές πάνω από το 15...Λέει μέσα στις φυσιολογικές κυήσεις μπορεί να πάρει κα 72 ώρες για να γίνει ένας διπλασιασμος...Ξέρω ότι ακόμα είμαι μόνο στην 28 μέρα ..ουσιαστικά από σήμερα θα έπρεπε να καταλάβω ότι είμαι έγκυος...Εσείς που έχετε πείρα τι λέτε???

Μα δεν το σήκωσε κ η γιατρός...κ το ανχος στον Θεό!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 56 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Ναι κι εγώ είχα και πριν και καμία 10αριά μέρες μετά την ωοληψία. Έχετε δει πολλά ωοθυλάκια;

@kateriiina25 Ναι είναι καμία 10αρια σε κάθε πλευρά, συν κάποια που μάλλον δεν φαίνονται. Διάβασα ότι η ανουρια ειναι σύμπτωμα υπερδιέγερσης. Εχω τάση για να ουρησω αλλά βγαίνουν 2 σταγόνες όλα κι όλα. Αύριο θα πάω να με δει. Μου είπε να κάνω και καλλιέργεια για ν αποκλείσουμε την περίπτωση ουρολοίμωξης, αλλά μου φαίνεται  πρέπει να τα μαζέψω σταγόνα σταγόνα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , BlackCat είπε:

Να κάνεις δυο την ημέρα οταν πλησιάζεις την ωορηξία.

Επίσης επιβεβαιώνω οτι αυτά τα τεστ ωορηξίας βγαίνουν θετικά και όταν είσαι έγκυος.

Σε εμένα βγήκε μετά την επιβεβαίωση της χοριακής βέβαια δεν είχα δοκιμάσει νωρίτερα.

Δεν είχα δει ποτέ θετικό τεστ εγκυμοσύνης και όταν πήρα θετική χοριακή από την λύσσα μου είχα ωορηξίας και έκανα ωορηξίας και το κράτησα και φωτογραφία έτσι για το γαμώτο :P

Να σε ρωτήσω μπας και ξέρεις. Κάνω Δευτέρα πρωί αρνητικό. Επειδή πλησίαζαν οι μέρες κάνω και Δευτέρα μεσάνυχτα και βγαίνει θετικό. Εγώ εκείνο που ξέρω είναι ότι η ωορρηξία γίνεται περίπου 24-36ώρες μετά, οπότε την υπολόγιζα Τρίτη προς Τετάρτη. Δύο βδομάδες μετά περίμενα να αδιαθετησω Τετάρτη ( βάσει του θετικου) και τελικά αδιαθετω Τρίτη. Δηλαδή η ωορρηξία κράτησε λίγο;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , BlackCat είπε:

Να κάνεις δυο την ημέρα οταν πλησιάζεις την ωορηξία.

Επίσης επιβεβαιώνω οτι αυτά τα τεστ ωορηξίας βγαίνουν θετικά και όταν είσαι έγκυος.

Σε εμένα βγήκε μετά την επιβεβαίωση της χοριακής βέβαια δεν είχα δοκιμάσει νωρίτερα.

Δεν είχα δει ποτέ θετικό τεστ εγκυμοσύνης και όταν πήρα θετική χοριακή από την λύσσα μου είχα ωορηξίας και έκανα ωορηξίας και το κράτησα και φωτογραφία έτσι για το γαμώτο :P

Με φανταζεσαι με το πλαστικο ποτηρακι να τρεχω στην τουαλετα στη δουλεια!!???? 

Και να  το ακουμπαω πανω στο γραφειο το 10λεπτο που λεει για να διαβασω αποτελεσμα !!!!:-D

Και μολις κοκκινισει σφαιρα σπιτι!!!!

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Ele@n είπε:

Να σε ρωτήσω μπας και ξέρεις. Κάνω Δευτέρα πρωί αρνητικό. Επειδή πλησίαζαν οι μέρες κάνω και Δευτέρα μεσάνυχτα και βγαίνει θετικό. Εγώ εκείνο που ξέρω είναι ότι η ωορρηξία γίνεται περίπου 24-36ώρες μετά, οπότε την υπολόγιζα Τρίτη προς Τετάρτη. Δύο βδομάδες μετά περίμενα να αδιαθετησω Τετάρτη ( βάσει του θετικου) και τελικά αδιαθετω Τρίτη. Δηλαδή η ωορρηξία κράτησε λίγο; 

Δεν ξέρω και ακριβώς πως πάει η φάση αλλά νομίζω μια μέρα + μια μέρα - είναι μέσα στα φυσιολογικά πλαίσια. Μη σε πάρω και στον λαιμό μου βέβαια..ας μας πουν και άλλε πιο έμπειρεσ λίγους μήνες ασχολήθηκα με τα τεστ ωορηξίας γιατί δεν έβγαινε η δουλειά περισσότερο άγχος μας έδιναν παρά αποτέλεσμα.

πρίν από 6 λεπτά , Chris_V είπε:

Με φανταζεσαι με το πλαστικο ποτηρακι να τρεχω στην τουαλετα στη δουλεια!!???? 

Και να  το ακουμπαω πανω στο γραφειο το 10λεπτο που λεει για να διαβασω αποτελεσμα !!!!:-D

Και μολις κοκκινησει σφαιρα σπιτι!!!! 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ Πνίγηκα!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Chris_V είπε:

Με φανταζεσαι με το πλαστικο ποτηρακι να τρεχω στην τουαλετα στη δουλεια!!???? 

Και να  το ακουμπαω πανω στο γραφειο το 10λεπτο που λεει για να διαβασω αποτελεσμα !!!!:-D

Και μολις κοκκινισει σφαιρα σπιτι!!!!

Θα κάνεις τότε ένα το πρωί πριν φύγεις για δουλειά κι αν βγει θετικό....δεν πας για δουλειά:grin:

  • Χαχα 3

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , winspert είπε:

Ναι αυτα κανω...Ρωτα με ο,τι θες

Να σε ρωτήσω μπας και ξέρεις. Κάνω Δευτέρα πρωί αρνητικό. Επειδή πλησίαζαν οι μέρες κάνω και Δευτέρα μεσάνυχτα και βγαίνει θετικό. Εγώ εκείνο που ξέρω είναι ότι η ωορρηξία γίνεται περίπου 24-36ώρες μετά, οπότε την υπολόγιζα Τρίτη προς Τετάρτη. Δύο βδομάδες μετά περίμενα να αδιαθετησω Τετάρτη ( βάσει του θετικου) και τελικά αδιαθετω Τρίτη. Δηλαδή η ωορρηξία κράτησε λίγο;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Lydiakiii είπε:

Κορίτσια, θέλω να σας ρωτήσω κάτι. Ετοιμάζομαι για έμβρυο μεταφορά μετά από υστεροσκοπηση που μου αφαίρεσε ο γιατρός κάποιους πολύποδες που είχα. Ενώ τον προηγούμενο μήνα είχα τριζωνικο ενδομήτριο και το είχε βρει μια χαρά, τώρα που με είδε μου είπε ότι είναι σε μέρη τριζωνικο και ότι θα κάνουμε κανονικά όμως την έμβρυο μεταφορά. Τον ρώτησα εάν γίνεται να αλλάξει τόσο από μήνα σε μήνα και μου είπε ότι η κάθε γυναίκα είναι διαφορετική. Πιστεύετε ότι θα επηρεάσει αρνητικά την μεταφορά;; Δεν ξέρω τι να πω... 

Έχει τύχει να μου ακυρώσουν εμβρυομεταφορά λόγω ενδομητρίου. Ενώ το πάχος ήταν καλό προφανώς δεν του άρεσε η όψη, δεν μου το εξήγησε και ποτέ αναλυτικά ο γιατρός τότε. Τώρα καταλαβαίνω οτι δεν ήταν τριζωνικό μάλλον. Και μάλιστα τότε δεν είχα κάνει υστεροσκόπηση για να πεις οτι χάλασε από αυτό. Έτυχε να μην είναι καλός κύκλος γιατί γενικά δεν είχα θέμα με το ενδομήτριο.

Ομως για να σου λέει οτι σε προχωράει κάτι θα ξέρει.

Ιδανικά εγώ προσωπικά ,λόγω χρόνιας υπογόνιμης κόπωσης, θα ήθελα να έχω ιδανικές όλες τις συνθήκες. Από την άλλη αν μου έλεγε οτι θέλει να προχωρήσουμε θα τον εμπιστευόμουν ξέρω και εγώ τι να πω..

Καλή σου επιτυχία στην εμβρυομεταφορά σου :-D

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Βρε κορίτσια διαβάζω όλο το πρωί και μου δημιουργήθηκε η απορία…

Εφοσον είναι να πάρουμε περισσότερο από 1 με τα χαπάκια γιατί μας ταλαιπωρούν εμάς τις «φτωχές αποκριτριες» με ενέσεις; 
Και κόστος έχουν οικονομικό και ψυχικό, τουλάχιστον για Εμενα…

Αλλη ψυχολογία θα είχα αν έπαιρνα τα χαπάκια μου και άλλη να τρέχω με την ένεση και να μην μπορώ ούτε επαγγελματικό ταξίδι να πάω, ούτε πουθενά χωρίς την ένεση  που θέλει και ψυγείο…

Και σε συνέχεια του προβληματισμού μου…μιλούσα με πολύ καλό φιλο εξωσωματιστη  στη Γαλλία, που μου έλεγε ότι σχεδόν τους ωθούνε για ενέσιμα φάρμακα λόγω κέρδους…ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω…

Νομιζω οτι εσυ πρεπει να βάλεις το όριο σου στον γιατρο αν νομίζεις οτι τζάμπα ταλαιπωρείσαι. Οι γιατροι θέλουν να πάρουν όσα περισσότερα μπορούν για να έχουν περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας.

2 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Μήπως ποντάρουν σε καλύτερη ανταπόκριση από αυτήν που τελικά έρχεται;

Εγώ έχω μία άλλη απορία. Είμαι σε ένα γκρουπ στο fb για ivf και κάθε μέρα μπαίνουν πάρα πολλές γυναίκες και λένε τις αποδόσεις τους απο την διέγερση και πόσα ωάρια πήραν, πόσα έγιναν βλαστοκύστες κτλ. Οι 9 στις 10 έχουν από 15-20 ωάρια και πάνω και σχεδόν καμία δεν αναφέρει να έχει πολυκυστικές. Οι ηλικίες ποικίλλουν προφανώς αλλά μου κάνει εντύπωση που έχουν τόσο μεγάλο ποσοστό τόσο καλής ανταπόκρισης 

Δεν μου φαίνεται παράλογο , ειδικά αν μιλάμε για ενα ηλικιακό γκρουπ των 35 ετών. Μην κοιτας που εδώ εχουμε μαζευτεί ολες οι καμένες.

πρίν από 49 λεπτά , Nora39 είπε:

 Καλησπερα σε ολες! Για οσες εχετε κανει σε φυσικο κυκλο ωοληψια, μπορειτε να μου πειτε αν γνωριζετε ,ορμονη Ε2<9 για 2η μερα κυκλου δεν ειναι παρα πολυ χαμηλη; Μπορει να σημαινει μηδενικη δημιουργια ωοθηλακιου στον κυκλο; πρωτη φορα βλεπω τετοια τιμη.. Τα "φωτα" σας κοριτσια!!! :)

Έγραψες και χτες ε; Το 9 ειναι παρά πολυ χαμηλό. Μηπως να μην ασχοληθείτε με τον κύκλο. Ο γιατρος τι λέει;

πρίν από 20 λεπτά , Pagor είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου...λοιπόν πήγα σήμερα για την δεύτερη χοριακη...Να πω ότι σήμερα είμαι στην 28 μέρα του κύκλου μου( μιας κ εγώ ανακάλυψα την εγκυμοσύνη μου πολύ νωρίς την 23 μέρα) ..είχα κάνει μια χοριακη το Σάββατο την 24 μέρα του κύκλου( 2 μέρες πριν την καθυστέρηση)και ήταν 15.10... και έκανα ξανά σημερα(4 μέρες μετά) κ ήταν 44.70 ( με δύο μέρες καθυστέρηση)Αρχικά να πω ότι μου κόπηκαν τα πόδια γιατί είχα ακούσει ότι πρέπει να διπλασιάζεται κ λέω 4 μέρες αυτό ήταν δεν πήγε τουλαχιστον 60 άρα κάτι δεν πάει καλά...πήρα την γιατρό μου...δεν την βρήκα...έστειλα μυνημα δεν μου έχει απάντηση ακόμα...ωστόσο ο άντρας μου κ εγώ φυσικά διάβασα στο ίντερνετ σε πάρα πολλές σελίδες ότι η χοριακη θέλει 2-3 μέρες για να γίνει ο διπλασιασμός...αν οντως  είναι έτσι εμένα σε 4 μέρες έχει ανάβει 3 φορές πάνω από το 15...Λέει μέσα στις φυσιολογικές κυήσεις μπορεί να πάρει κα 72 ώρες για να γίνει ένας διπλασιασμος...Ξέρω ότι ακόμα είμαι μόνο στην 28 μέρα ..ουσιαστικά από σήμερα θα έπρεπε να καταλάβω ότι είμαι έγκυος...Εσείς που έχετε πείρα τι λέτε???

Μα δεν το σήκωσε κ η γιατρός...κ το ανχος στον Θεό!

Κανεις δεν θα μπορει να σου απαντήσει με βεβαιότητα, θα περάσεις οπως φαίνεται το μαρτύριο της σταγόνας. Η αύξηση που εχεις δεν μπορει να σε κανει να χαρείς αλλα ουτε και να λυπηθείς. Χρειαζεται μερες για να δείξει πως θα πάει.

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 21 λεπτά , Pagor είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου...λοιπόν πήγα σήμερα για την δεύτερη χοριακη...Να πω ότι σήμερα είμαι στην 28 μέρα του κύκλου μου( μιας κ εγώ ανακάλυψα την εγκυμοσύνη μου πολύ νωρίς την 23 μέρα) ..είχα κάνει μια χοριακη το Σάββατο την 24 μέρα του κύκλου( 2 μέρες πριν την καθυστέρηση)και ήταν 15.10... και έκανα ξανά σημερα(4 μέρες μετά) κ ήταν 44.70 ( με δύο μέρες καθυστέρηση)Αρχικά να πω ότι μου κόπηκαν τα πόδια γιατί είχα ακούσει ότι πρέπει να διπλασιάζεται κ λέω 4 μέρες αυτό ήταν δεν πήγε τουλαχιστον 60 άρα κάτι δεν πάει καλά...πήρα την γιατρό μου...δεν την βρήκα...έστειλα μυνημα δεν μου έχει απάντηση ακόμα...ωστόσο ο άντρας μου κ εγώ φυσικά διάβασα στο ίντερνετ σε πάρα πολλές σελίδες ότι η χοριακη θέλει 2-3 μέρες για να γίνει ο διπλασιασμός...αν οντως  είναι έτσι εμένα σε 4 μέρες έχει ανάβει 3 φορές πάνω από το 15...Λέει μέσα στις φυσιολογικές κυήσεις μπορεί να πάρει κα 72 ώρες για να γίνει ένας διπλασιασμος...Ξέρω ότι ακόμα είμαι μόνο στην 28 μέρα ..ουσιαστικά από σήμερα θα έπρεπε να καταλάβω ότι είμαι έγκυος...Εσείς που έχετε πείρα τι λέτε???

Μα δεν το σήκωσε κ η γιατρός...κ το ανχος στον Θεό!

Καλησπερα! Πρωτα πρωτα νομιζω πρεπει να πουμε και επισημα με το καλο! Πανω απο 25 θεωρειται εγκυμοσυνη.

Τοτε που παλευα και εγω με την βιοχημικη τα ιδια ειχα διαβασει. Διπλασιασμοί καθε 48-72 ωρες, οπως επισης πιθανον στην πολλη αρχη να μην ακολουθειται παντα αυτος ο ρυθμος.

Περιμενε και τη γιατρο σου και πολλη θετικη ενεργεια και ολα θα ειναι καλα!

πρίν από 16 λεπτά , Ele@n είπε:

Θα κάνεις τότε ένα το πρωί πριν φύγεις για δουλειά κι αν βγει θετικό....δεν πας για δουλειά:grin:

Καλυτερη η ιδεα σου! Ειναι που λεει να τοο κανεις 10.00-20.00 και δεν το ειχα σκεφτει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Ele@n είπε:

Να σε ρωτήσω μπας και ξέρεις. Κάνω Δευτέρα πρωί αρνητικό. Επειδή πλησίαζαν οι μέρες κάνω και Δευτέρα μεσάνυχτα και βγαίνει θετικό. Εγώ εκείνο που ξέρω είναι ότι η ωορρηξία γίνεται περίπου 24-36ώρες μετά, οπότε την υπολόγιζα Τρίτη προς Τετάρτη. Δύο βδομάδες μετά περίμενα να αδιαθετησω Τετάρτη ( βάσει του θετικου) και τελικά αδιαθετω Τρίτη. Δηλαδή η ωορρηξία κράτησε λίγο;

Η ωορρηξία κραταει το ιδιο...Και γίνεται 14 ημερες πριν την επόμενη περιοδο. Υπάρχει ομως μια διακυμανση απο 12-16 ημερες. Ειναι πολυ μικρή η διαφορά που λες...Ακομα και με την οβιτρελ δεν μπορεις να εισαι 100% σίγουρη ποτε θα γίνει...ποσο μαλλον φυσικα...Νομιζω αν δε λεω βλακειες πως το ωαριο ζει απο 12-24 ωρες...Εκει ειναι το προβλημα ...ιδιως αν δεν υπάρχει καλο σπερμα. Αν σε καποια κοπέλα κραταει 12 ωρες και δεν υπάρχει επεφη αυτες τις ωρες τότε παει... Συγγνώμη αν δε βοηθησα ιδιαίτερα...

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Pagor είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου...λοιπόν πήγα σήμερα για την δεύτερη χοριακη...Να πω ότι σήμερα είμαι στην 28 μέρα του κύκλου μου( μιας κ εγώ ανακάλυψα την εγκυμοσύνη μου πολύ νωρίς την 23 μέρα) ..είχα κάνει μια χοριακη το Σάββατο την 24 μέρα του κύκλου( 2 μέρες πριν την καθυστέρηση)και ήταν 15.10... και έκανα ξανά σημερα(4 μέρες μετά) κ ήταν 44.70 ( με δύο μέρες καθυστέρηση)Αρχικά να πω ότι μου κόπηκαν τα πόδια γιατί είχα ακούσει ότι πρέπει να διπλασιάζεται κ λέω 4 μέρες αυτό ήταν δεν πήγε τουλαχιστον 60 άρα κάτι δεν πάει καλά...πήρα την γιατρό μου...δεν την βρήκα...έστειλα μυνημα δεν μου έχει απάντηση ακόμα...ωστόσο ο άντρας μου κ εγώ φυσικά διάβασα στο ίντερνετ σε πάρα πολλές σελίδες ότι η χοριακη θέλει 2-3 μέρες για να γίνει ο διπλασιασμός...αν οντως  είναι έτσι εμένα σε 4 μέρες έχει ανάβει 3 φορές πάνω από το 15...Λέει μέσα στις φυσιολογικές κυήσεις μπορεί να πάρει κα 72 ώρες για να γίνει ένας διπλασιασμος...Ξέρω ότι ακόμα είμαι μόνο στην 28 μέρα ..ουσιαστικά από σήμερα θα έπρεπε να καταλάβω ότι είμαι έγκυος...Εσείς που έχετε πείρα τι λέτε???

Μα δεν το σήκωσε κ η γιατρός...κ το ανχος στον Θεό!

Είσαι και επίσημα έγκυος θα πω εγώ. Είσαι ακόμα στην αρχή και η χοριακή σου ανέβηκε, αυτό μετράει. Από εδώ και πέρα θα αρχίσεις να βλέπεις μεγαλύτερα νούμερα, πιστεύω πως ο γιατρός σου θα σου πει οτι προχωράς καλά που το ευχομαι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chris_V said:

Ένα πηρα με ενέσεις…γιαυτο προβληματίζομαι…

3 ωοθηλακια είχα στη διεγερση, 1 ωάριο. 
Η ποιότητα δε ξέρω αν είναι καλύτερη…

Γενικά πιστευω ότι μία φορά θα πρεπει να δοκιμάζουμε διεγερση για να δουμε πώς θα ανταποκριθούμε....Με την διεγερση και εγω 3 ωοθυλακία ενα ωάριο. Από εκει και πέρα όμως δοκίμασα διάφορα σχήματα τροποποιημενων.... και μόνο κλομιφαινη, και κλομιφαίνη με μικρές δόσεις απο Ovaleap (ίδια ουσία με Gonal) και φυσικούς. Η καλύτερη ποιότητα για εμενα ήρθε από φυσικό κυκλό σε δευτερη φάση του κύκλου. Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός...πχ σε εμενα που πολλά ωάρια μου ήταν μη γονιμοποιησιμα, με βοηθησε όταν ο γιατρος μου ειπε να κάνω 2 ovitrelle, προφανώς γιατί βοηθαει στην τελικη ωρίμανση του ωαριου και εκει όπως δείχνει είχα θεμα. Με μόνο κλομιφαίνη να φανταστεις εβγαλα 6 ωαρια (not bad για την ηλικια μου) αλλα κανενα δε γονιμοποιηθηκε. Πιστευω ότι ο γιατρός καλό είναι να δοκιμάζει διαφορετικά σχήματα για να δει ποιο ειναι το πιο αποτελεσματικο.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , winspert είπε:

Η ωορρηξία κραταει το ιδιο...Και γίνεται 14 ημερες πριν την επόμενη περιοδο. Υπάρχει ομως μια διακυμανση απο 12-16 ημερες. Ειναι πολυ μικρή η διαφορά που λες...Ακομα και με την οβιτρελ δεν μπορεις να εισαι 100% σίγουρη ποτε θα γίνει...ποσο μαλλον φυσικα...Νομιζω αν δε λεω βλακειες πως το ωαριο ζει απο 12-24 ωρες...Εκει ειναι το προβλημα ...ιδιως αν δεν υπάρχει καλο σπερμα. Αν σε καποια κοπέλα κραταει 12 ωρες και δεν υπάρχει επεφη αυτες τις ωρες τότε παει... Συγγνώμη αν δε βοηθησα ιδιαίτερα...

Ναι κατάλαβα το σκεπτικό σου. Ευχαριστώ!!!;)

πρίν από 17 λεπτά , Chris_V είπε:

 

Καλυτερη η ιδεα σου! Ειναι που λεει να τοο κανεις 10.00-20.00 και δεν το ειχα σκεφτει!

Και καλά επειδή λέει ότι καλό είναι να μην γίνεται με πρωινά ούρα. Αλλά στην αναβροχια καλό και το χαλάζι. Το βράδυ το έκανα μεσάνυχτα την τελευταία φορά. Μια χαρά έδειξε.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...