Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 51 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Μήπως ποντάρουν σε καλύτερη ανταπόκριση από αυτήν που τελικά έρχεται;

Εγώ έχω μία άλλη απορία. Είμαι σε ένα γκρουπ στο fb για ivf και κάθε μέρα μπαίνουν πάρα πολλές γυναίκες και λένε τις αποδόσεις τους απο την διέγερση και πόσα ωάρια πήραν, πόσα έγιναν βλαστοκύστες κτλ. Οι 9 στις 10 έχουν από 15-20 ωάρια και πάνω και σχεδόν καμία δεν αναφέρει να έχει πολυκυστικές. Οι ηλικίες ποικίλλουν προφανώς αλλά μου κάνει εντύπωση που έχουν τόσο μεγάλο ποσοστό τόσο καλής ανταπόκρισης 

Ένα πηρα με ενέσεις…γιαυτο προβληματίζομαι…

3 ωοθηλακια είχα στη διεγερση, 1 ωάριο. 
Η ποιότητα δε ξέρω αν είναι καλύτερη…

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 14 λεπτά , Lydiakiii είπε:

Και εμένα μου είπε ότι έχω πολυκυστηκη διαμόρφωση ωοθηκών χωρίς όμως να έχω το σύνδρομο. Είναι διαφορετικό το ένα από το άλλο.

Οποτε θέλω να πιστευω πως θα εχω καποιο αποτέλεσμα με τα σερπαφαρ ...θα δειξει


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Αγάπ said:

Κορίτσια είχατε συχνο ουρια  κατά τη διέγερση? Είμαι 10η μέρα διέγερσης, υπάρχει αρκετό πράγμα εκεί κάτω γιατί έχω ΣΠΩ, αλλά αυτό το πράγμα με τη συχνοουρια δεν παλεύεται, πάω τουαλέτα και δεν έχω ούρα να ουρησω, έχω όμως τοσο έντονη αίσθηση να πάω τουαλέτα σαν να κρατιωμουν  όλη τη μέρα.

Ναι κι εγώ είχα και πριν και καμία 10αριά μέρες μετά την ωοληψία. Έχετε δει πολλά ωοθυλάκια;


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κρατιεμαι ναι...πως το επαθα;;; Κοιτα τα φθηνά τεστακια που παίρνω ειναι η αλήθεια πως μέχρι τωρα δεν μου έχουν δειξει ποτέ λαθος...Ακομα και βιοχημικη μου έχουν δειξει...Οποτε δεν εχω ελπιδες για αύριο 

Κάνεις της hom...test; Μήπως έχεις κάνει και της ωορρηξίας να σε ρωτήσω;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Ele@n είπε:

Κάνεις της hom...test; Μήπως έχεις κάνει και της ωορρηξίας να σε ρωτήσω;

Εχω κανει εγω...δεν εχω καταφερει να βγαλω ακρη...σωστη εντονη γραμμη δεν ειδα ποτε...κανεις και εσυ? Τα εχεις καταφερει να δεις εντονη γραμμη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 27/6/2022 at 5:48 ΜΜ, Nora39 είπε:

Κοριτσια Ε2<9  για 2η μερα κυκλου ,ποσο χαλια ειναι;

 Καλησπερα σε ολες! Για οσες εχετε κανει σε φυσικο κυκλο ωοληψια, μπορειτε να μου πειτε αν γνωριζετε ,ορμονη Ε2<9 για 2η μερα κυκλου δεν ειναι παρα πολυ χαμηλη; Μπορει να σημαινει μηδενικη δημιουργια ωοθηλακιου στον κυκλο; πρωτη φορα βλεπω τετοια τιμη.. Τα "φωτα" σας κοριτσια!!! :)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kateriiina25 είπε:

Μήπως ποντάρουν σε καλύτερη ανταπόκριση από αυτήν που τελικά έρχεται;

Εγώ έχω μία άλλη απορία. Είμαι σε ένα γκρουπ στο fb για ivf και κάθε μέρα μπαίνουν πάρα πολλές γυναίκες και λένε τις αποδόσεις τους απο την διέγερση και πόσα ωάρια πήραν, πόσα έγιναν βλαστοκύστες κτλ. Οι 9 στις 10 έχουν από 15-20 ωάρια και πάνω και σχεδόν καμία δεν αναφέρει να έχει πολυκυστικές. Οι ηλικίες ποικίλλουν προφανώς αλλά μου κάνει εντύπωση που έχουν τόσο μεγάλο ποσοστό τόσο καλής ανταπόκρισης 

Καλέ ποιο γκρουπ είναι αυτό; Πιθανότατα το μεγαλύτερο μέρος να είναι σε καλή ηλικία... Εγώ στα 39 είχα δώσει με διέγερση (πολλές μονάδες) 15.

πρίν από 15 λεπτά , Chris_V είπε:

Εχω κανει εγω...δεν εχω καταφερει να βγαλω ακρη...σωστη εντονη γραμμη δεν ειδα ποτε...κανεις και εσυ? Τα εχεις καταφερει να δεις εντονη γραμμη?

Ναι τα κάνω χρόνια και δεν βγαίνουν λάθος. Όταν βρίσκεσαι κοντά στην ωορρηξία να κάνεις πάνω από ένα την ημέρα γιατί μπορεί να θετικοποιηθει άκυρη στιγμή και μέχρι την επόμενη μέρα να αρχίσει να σβήνει. Μαλιστα τον πρώτο καιρό  πετύχαινα και την ίδια περίπου ώρα το θετικό. 

 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Nora39 είπε:

 Καλησπερα σε ολες! Για οσες εχετε κανει σε φυσικο κυκλο ωοληψια, μπορειτε να μου πειτε αν γνωριζετε ,ορμονη Ε2<9 για 2η μερα κυκλου δεν ειναι παρα πολυ χαμηλη; Μπορει να σημαινει μηδενικη δημιουργια ωοθηλακιου στον κυκλο; πρωτη φορα βλεπω τετοια τιμη.. Τα "φωτα" σας κοριτσια!!! :)

H αλήθεια είναι οτι στον μόνο μήνα που είχα Ε2 = 5 , σε φυσικό κύκλο μετά από διέγερση που μου είχε πει ο γιατρός οτι ενδεχομένως να μην είναι καλός κύκλος, ενώ υπήρχαν τρια ωοθυλάκια τελικά ήταν κενά και τα τρία.

Εύχομαι όμως να μην ισχύει και για σένα αυτό.

Σε όλους τους υπόλοιπους που ήταν και πετυχημένοι κύκλοι είχα Ε2 (2η μέρα περιόδου) από 35-70.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Ele@n είπε:

Καλέ ποιο γκρουπ είναι αυτό; Πιθανότατα το μεγαλύτερο μέρος να είναι σε καλή ηλικία... Εγώ στα 39 είχα δώσει με διέγερση (πολλές μονάδες) 15.

Ναι τα κάνω χρόνια και δεν βγαίνουν λάθος. Όταν βρίσκεσαι κοντά στην ωορρηξία να κάνεις πάνω από ένα την ημέρα γιατί μπορεί να θετικοποιηθει άκυρη στιγμή και μέχρι την επόμενη μέρα να αρχίσει να σβήνει. Μαλιστα τον πρώτο καιρό  πετύχαινα και την ίδια περίπου ώρα το θετικό. 

 

Μαλιστα...εγω ενα εκανα στο τελος της ημερας μετα τη δουλεια πριν νυχτωσει....και δεν πετυχα ποτε στο χρωμα εντονο που πρεπει και τα παρατησα...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Μήπως ποντάρουν σε καλύτερη ανταπόκριση από αυτήν που τελικά έρχεται;

Εγώ έχω μία άλλη απορία. Είμαι σε ένα γκρουπ στο fb για ivf και κάθε μέρα μπαίνουν πάρα πολλές γυναίκες και λένε τις αποδόσεις τους απο την διέγερση και πόσα ωάρια πήραν, πόσα έγιναν βλαστοκύστες κτλ. Οι 9 στις 10 έχουν από 15-20 ωάρια και πάνω και σχεδόν καμία δεν αναφέρει να έχει πολυκυστικές. Οι ηλικίες ποικίλλουν προφανώς αλλά μου κάνει εντύπωση που έχουν τόσο μεγάλο ποσοστό τόσο καλής ανταπόκρισης 

Τι να πω, σχετικά είναι όλα. Εγώ μία φορά πάντως δοκίμασα με φεμάρα, 3 βλέπαμε και κανένα δεν πήραμε, μεγάλο τζίφος. Ευτυχώς δε με είχαν χρεώσει. Δε μου ταίριαξε το φάρμακο είπε ο γιατρός. Αλλά επειδή σε άλλα κορίτσια ταιριάζει, αξίζει τον κόπο μια προσπάθεια. 

Όσο γι' αυτά που διαβάζεις εντυπωσιάζομαι, τόσο μεγάλο ποσοστό με τόσο καλή απόδοση? Ουάου! Σε τι ηλικιακό φάσμα? Παίζει τεράστιο ρόλο. Τώρα αν μου πεις όχι και τόσο μικρές, εκεί νομίζω θα γίνω καχύποπτη... :roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Chris_V είπε:

Μαλιστα...εγω ενα εκανα στο τελος της ημερας μετα τη δουλεια πριν νυχτωσει....και δεν πετυχα ποτε στο χρωμα εντονο που πρεπει και τα παρατησα... 

Να κάνεις δυο την ημέρα οταν πλησιάζεις την ωορηξία.

Επίσης επιβεβαιώνω οτι αυτά τα τεστ ωορηξίας βγαίνουν θετικά και όταν είσαι έγκυος.

Σε εμένα βγήκε μετά την επιβεβαίωση της χοριακής βέβαια δεν είχα δοκιμάσει νωρίτερα.

Δεν είχα δει ποτέ θετικό τεστ εγκυμοσύνης και όταν πήρα θετική χοριακή από την λύσσα μου είχα ωορηξίας και έκανα ωορηξίας και το κράτησα και φωτογραφία έτσι για το γαμώτο :P

  • Χαχα 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Αγάπ είπε:

Κορίτσια είχατε συχνο ουρια  κατά τη διέγερση? Είμαι 10η μέρα διέγερσης, υπάρχει αρκετό πράγμα εκεί κάτω γιατί έχω ΣΠΩ, αλλά αυτό το πράγμα με τη συχνοουρια δεν παλεύεται, πάω τουαλέτα και δεν έχω ούρα να ουρησω, έχω όμως τοσο έντονη αίσθηση να πάω τουαλέτα σαν να κρατιωμουν  όλη τη μέρα.

Σαν σύμπτωμα ουρολοίμωξης ακούγεται αυτό που περιγράφεις. Δε νομίζω ότι σχετίζεται με τη διέγερση...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Chris_V είπε:

Μαλιστα...εγω ενα εκανα στο τελος της ημερας μετα τη δουλεια πριν νυχτωσει....και δεν πετυχα ποτε στο χρωμα εντονο που πρεπει και τα παρατησα...

Εγώ ξεκινάω να τα χρησιμοποιώ μόλις δω ότι αρχίζουν να εμφανίζονται υγρά ωορρηξίας. Στην αρχή μου βγαίνουν τελείως αρνητικά, μόλις παρατηρήσω έστω και άχνη δεύτερη κάνω και δεύτερο και έχει τύχει να κάνω και τρίτο μέσα στη μέρα και μόλις βρω το θετικό ή σταματώ ή από περιέργεια μπορεί να κάνω και την επόμενη μέρα να δω αν γίνει αρνητικό.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, θέλω να σας ρωτήσω κάτι. Ετοιμάζομαι για έμβρυο μεταφορά μετά από υστεροσκοπηση που μου αφαίρεσε ο γιατρός κάποιους πολύποδες που είχα. Ενώ τον προηγούμενο μήνα είχα τριζωνικο ενδομήτριο και το είχε βρει μια χαρά, τώρα που με είδε μου είπε ότι είναι σε μέρη τριζωνικο και ότι θα κάνουμε κανονικά όμως την έμβρυο μεταφορά. Τον ρώτησα εάν γίνεται να αλλάξει τόσο από μήνα σε μήνα και μου είπε ότι η κάθε γυναίκα είναι διαφορετική. Πιστεύετε ότι θα επηρεάσει αρνητικά την μεταφορά;; Δεν ξέρω τι να πω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...