Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 hour ago, winspert είπε:

Τα σερπαφαρ συνταγογραφουνται ή τα παίρνεις ετσι απο το φαρμακείο; Ξερω οτι ειναι πολυ φθηνα αλλα δεν ξερω αν τα δινουν χωρίς συνταγή...

τα δινουν ειναι πολυ φθηνά

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κορίτσιααα όπου φτωχός και η μοίρα του. Επαθα κνιδωση ψυχο...κατι είπε η γιατρός. Ψυχοσωματικο και πετάω καντήλες... Μου τα έκοψε όλα πάλι ποτά κλπ και άρχισα θεραπεια...!! Μη χεσω! 

Περαστικά να είναι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, winspert είπε:

Τα σερπαφαρ συνταγογραφουνται ή τα παίρνεις ετσι απο το φαρμακείο; Ξερω οτι ειναι πολυ φθηνα αλλα δεν ξερω αν τα δινουν χωρίς συνταγή...

Ναι χωρίς συνταγή, τύπου 2 ευρώ κανουν.

16 ώρες πρίν, Nora39 είπε:

Και μενα η τιμη μου εκανε τρομερη εντυπωση...Δηλαδη εσυ ειχες 3 ωοθηλακια εν τελει με την Ε2=5 ,αλλα ηταν κτα 3 αδεια.. αρα αναπτυσσονται ωοθηλακια με τετοια τιμη αλλα κενά.. μαλιστα..

Ευχαριστω για την απαντηση σου!!

Καντι μου ο γιατρος δεν ειπε τιποτα δε μιλησαμε.. Απο το κεντρο μουειπαν να δουμε για υπερηχο την αλλη εβδομαδα κ θα σου πουμε αν ασχοληθουμε.

Να φανταστεις ειπαν πρωτα υπερηχο θα κανουμε κ θα σου πουμε εαν χρειαστουν ορμονικες..Ετσι ψιλιαστηκα τα κακα μαντατα...

Ξερει καμια κοπελα να μου πει, για να δει καποια κοπελα αν μπαινει στην εμμηνοπαυση εκτος απο fsh ποια αλλη ορμονη μας το δειχνει αυτο;

Σου ειπαν οτι έπρεπε να σου πουν λογικό μου φάνηκε. Αμη εχεις μετρήσει φαντάζομαι.

  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα, να ρωτησω που μπορώ να κλείσω ραντεβού για εξέταση κυστικη ινωση;  και πως ακριβώς?

Σκέφτομαι πως αφού έχω αρκετό χρόνο μέχρι την επόμενη ivf να γλιτώσω κάποια χρήματα και να μην την πληρώσω ιδιωτικά! 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια θέλω να μοιραστώ μαζί σας τις σκέψεις μου γιατί έχω στενοχωρηθεί πάρα πολύ. Είχα μια πάρα πολύ δύσκολη ωοληψια αρκετά τραυματική με απώλεια αίματος που με ταλαιπώρησε πολύ. Ωστόσο έκανα την εμβρυομεταφορα μιας βλαστοκυστης κανονικά και είμαι τώρα στην αναμονή για την χοριακη. Έχουν πάει όμως όλα στραβά. Την ημέρα της εμβρυομεταφορας έμαθα για ένα οικογενειακό θέμα υγείας και στενοχωρήθηκα πάρα πολύ, ήταν κι οι ορμόνες έκλαιγα απαρηγόρητη. Ηρέμησα κάπως σκεπτόμενη ότι κάνω κακό στο εμβρυακι και την επόμενη μέρα ξεκίνησα να έχω φοβερό θέμα με το έντερο μου με πόνο πολύ κ λίγο διαρροια σε σημείο που πήρα παυσίπονο πιθανώς λόγω του ερεθισμού από την ωοληψια, την διατροφή το άγχος. Τελοσπαντων σκέφτομαι ότι θα είναι θαύμα να τα έχει καταφέρει το εμβρυακι μου με τέτοιο στρες. Έτσι απλά ήθελα να το μοιραστώ γιατί νιώθω τύψεις κ δεν το συζητάω γενικά.

@winspert σε θαυμάζω για την ψυχραιμία σου. Μακάρι σήμερα να γίνει η έκπληξη!

@Pagor συγχαρητήρια! Εύχομαι όλα να πάνε κατ ευχήν με την εγκυμοσύνη σου!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Linoula είπε:

Κορίτσια θέλω να μοιραστώ μαζί σας τις σκέψεις μου γιατί έχω στενοχωρηθεί πάρα πολύ. Είχα μια πάρα πολύ δύσκολη ωοληψια αρκετά τραυματική με απώλεια αίματος που με ταλαιπώρησε πολύ. Ωστόσο έκανα την εμβρυομεταφορα μιας βλαστοκυστης κανονικά και είμαι τώρα στην αναμονή για την χοριακη. Έχουν πάει όμως όλα στραβά. Την ημέρα της εμβρυομεταφορας έμαθα για ένα οικογενειακό θέμα υγείας και στενοχωρήθηκα πάρα πολύ, ήταν κι οι ορμόνες έκλαιγα απαρηγόρητη. Ηρέμησα κάπως σκεπτόμενη ότι κάνω κακό στο εμβρυακι και την επόμενη μέρα ξεκίνησα να έχω φοβερό θέμα με το έντερο μου με πόνο πολύ κ λίγο διαρροια σε σημείο που πήρα παυσίπονο πιθανώς λόγω του ερεθισμού από την ωοληψια, την διατροφή το άγχος. Τελοσπαντων σκέφτομαι ότι θα είναι θαύμα να τα έχει καταφέρει το εμβρυακι μου με τέτοιο στρες. Έτσι απλά ήθελα να το μοιραστώ γιατί νιώθω τύψεις κ δεν το συζητάω γενικά.

@winspert σε θαυμάζω για την ψυχραιμία σου. Μακάρι σήμερα να γίνει η έκπληξη!

@Pagor συγχαρητήρια! Εύχομαι όλα να πάνε κατ ευχήν με την εγκυμοσύνη σου!

Καλή επιτυχία, γλυκιά μου! Γιατί να αισθάνεσαι τύψεις; Άκου λέει!Δεν εξαρτάται από σένα η επιτυχία.Αν είναι να εμφυτεύει θα εμφυτεύει! Εύχομαι να πάνε όλα καλά με το συγγενικό σου πρόσωπο!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Linoula είπε:

Κορίτσια θέλω να μοιραστώ μαζί σας τις σκέψεις μου γιατί έχω στενοχωρηθεί πάρα πολύ. Είχα μια πάρα πολύ δύσκολη ωοληψια αρκετά τραυματική με απώλεια αίματος που με ταλαιπώρησε πολύ. Ωστόσο έκανα την εμβρυομεταφορα μιας βλαστοκυστης κανονικά και είμαι τώρα στην αναμονή για την χοριακη. Έχουν πάει όμως όλα στραβά. Την ημέρα της εμβρυομεταφορας έμαθα για ένα οικογενειακό θέμα υγείας και στενοχωρήθηκα πάρα πολύ, ήταν κι οι ορμόνες έκλαιγα απαρηγόρητη. Ηρέμησα κάπως σκεπτόμενη ότι κάνω κακό στο εμβρυακι και την επόμενη μέρα ξεκίνησα να έχω φοβερό θέμα με το έντερο μου με πόνο πολύ κ λίγο διαρροια σε σημείο που πήρα παυσίπονο πιθανώς λόγω του ερεθισμού από την ωοληψια, την διατροφή το άγχος. Τελοσπαντων σκέφτομαι ότι θα είναι θαύμα να τα έχει καταφέρει το εμβρυακι μου με τέτοιο στρες. Έτσι απλά ήθελα να το μοιραστώ γιατί νιώθω τύψεις κ δεν το συζητάω γενικά.

@winspert σε θαυμάζω για την ψυχραιμία σου. Μακάρι σήμερα να γίνει η έκπληξη!

@Pagor συγχαρητήρια! Εύχομαι όλα να πάνε κατ ευχήν με την εγκυμοσύνη συ!

Κορίτσι μου όντως πέρασες πολλα κατά την ωοληψια!!!Πάντως να ξέρεις ότι αν είναι να πιαστεί το εμβρυακι σου θα πιαστεί!!!Σίγουρα καλο είναι να είσαι ζεν, ήρεμη και χαρούμενη αλλά μεταξύ μας ποια γυναίκα στην καθημερινότητα της είναι έτσι??

Θα σου ευχηθώ όλα να πάνε καλά με το πρόβλημα υγείας που αντιμετωπίζεται και να ξεπεραστεί σύντομα και να εκπλαγείς ευχάριστα όταν θα κάνεις τη χοριακη σου!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Linoula είπε:

@winspert σε θαυμάζω για την ψυχραιμία σου. Μακάρι σήμερα να γίνει η έκπληξη!

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσακι μου...Να εισαι καλα. Εύχομαι ολα να πανε καλα και σε λίγες μέρες να παρεις ενα μεγαλο αριθμό χοριακης!!! Ξερεις πολυ καλα οτι τα έμβρυα δεν παθαινουν κατι τοσο ευκολα. Να πανε ολα καλα και με το θεμα υγείας εύχομαι...

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

Κορίτσια καλημέρα, να ρωτησω που μπορώ να κλείσω ραντεβού για εξέταση κυστικη ινωση;  και πως ακριβώς?

Σκέφτομαι πως αφού έχω αρκετό χρόνο μέχρι την επόμενη ivf να γλιτώσω κάποια χρήματα και να μην την πληρώσω ιδιωτικά! 

 

Η @Troia ξέρει να σε καθοδηγήσει. Όντως δεν αξίζει ιδιωτικά 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Angot είπε:

Κορίτσια καλημέρα, να ρωτησω που μπορώ να κλείσω ραντεβού για εξέταση κυστικη ινωση;  και πως ακριβώς?

Σκέφτομαι πως αφού έχω αρκετό χρόνο μέχρι την επόμενη ivf να γλιτώσω κάποια χρήματα και να μην την πληρώσω ιδιωτικά! 

 

Καλημέρα κοριτσι! 
Στο λαϊκό είναι δωρεάν. 
Τσεκαρε ιδιωτικά και Ιατροπολις, κάνουν με συμμετοχή καρυοτυπο, ίσως κάνουν και κυστικη ίνωση. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Chris_V είπε:

Καλημέρα κοριτσι! 
Στο λαϊκό είναι δωρεάν. 
Τσεκαρε ιδιωτικά και Ιατροπολις, κάνουν με συμμετοχή καρυοτυπο, ίσως κάνουν και κυστικη ίνωση. 

Ρώτησα ιατροπολις με συμμετοχή. Είπαν όχι δεν κάνουν καρυοτυπο. Σε κανένα άλλο ξέρετε; 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια???? Να ρωτησω παλι κατι. Εσας οι γιατροι σας ειπαν απ την αρχη για διέγερση κ καταψυξη και εμβρυομεταφορα σε αλλο μήνα??? Δηλαδη σε νεαρη ηλικια ειναι κατι στανταρ αυτο? Οτι θα επιβαρυνθω τοσο απ τα φάρμακα? Γιατι δεν θελει να τα κανω ολα αυτον τον μηνα, επιμενει οτι ειναι καλυτερο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Maria.28 είπε:

Κοριτσια???? Να ρωτησω παλι κατι. Εσας οι γιατροι σας ειπαν απ την αρχη για διέγερση κ καταψυξη και εμβρυομεταφορα σε αλλο μήνα??? Δηλαδη σε νεαρη ηλικια ειναι κατι στανταρ αυτο? Οτι θα επιβαρυνθω τοσο απ τα φάρμακα? Γιατι δεν θελει να τα κανω ολα αυτον τον μηνα, επιμενει οτι ειναι καλυτερο. 

Εμένα μ ειχε πει οτι ειναι καλυτερα να καταψυχθούνε να περάσουν 2 κύκλοι κ μετα να τα βαλουμε..για να ηρεμισουμε κ απο τ φάρμακα λιγο

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Troia said:

 

Υπάρχει. Εγώ δεν πήρα.

Πάντως είναι κάτι σχετικά σπάνιο. Αυτό ήθελα να πω

3 hours ago, νικηαντωνια81 said:

Κατερίνα μου κάποιες φορές μπορεί να έρθει περίοδος κ με προγεστερονη δυστυχώς. 

Στην τελευταία μου εμβρυομεταφορα ξεκίνησα με ροζ, καφέ και μετά αιμα κανονικό. Όλοι έλεγαν ότι είμαι έγκυος αλλα ηταν περίοδος. 

Τα δίνουν κοριτσι μου χωρίς συνταγή 

Δεν το ήξερα οτι μπορεί να ερθει ενώ παίρνεις προγεστερόνη. Μήπως δεν γινόταν καλή απορρόφηση και ήταν χαμηλά τα επίπεδα της; 

1 hour ago, Angot said:

Κορίτσια καλημέρα, να ρωτησω που μπορώ να κλείσω ραντεβού για εξέταση κυστικη ινωση;  και πως ακριβώς?

Σκέφτομαι πως αφού έχω αρκετό χρόνο μέχρι την επόμενη ivf να γλιτώσω κάποια χρήματα και να μην την πληρώσω ιδιωτικά! 

 

Θα μπεις στο 1535 και θα κλείσεις ραντεβού στο λαϊκό στο εργαστήριο κυστικής ινωσης. Αν δεν βρεις (που δεν θα βρεις) θα καλέσεις στο 2132060920 και θα ρωτήσεις ποτε ανοίγουν τα επόμενα ραντεβού για να μπεις ξανα. Πριν το ραντεβού σου θα πεις στον γιατρό σου να σου γράψει την απλή εξέταση που ειναι για το 50% των μεταλλάξεων και θα πας εκει και θα κανεις δωρεάν για το 93%. Μπορει να κανει και ο άντρας σου αν θες (θα πρεπει να κλείσεις 2 ραντεβού)

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...