Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 28 λεπτά , Ζαργαναρα είπε:

Κορίτσια ο πόνος στην μέση είναι φυσιολογικός τόσο νωρίς.η να αρχίζω να εμπεδωνω ότι κάτι δεν πάει καλά.στη μήτρα δεν νιώθω συσπάσεις τίποτα μόνο η μέση με ενοχλη.ξεχασα να σας πω ότι υγρά δεν έχω το μόνο που έχω και μου δίνει χαρά είναι ένα θετικό τεστ  

Δεν νομίζω οτι ο πόνος στην μέση σημαίνει κάτι για να είμαι ειλικρινής. Πότε έχεις χοριακή αύριο?

πρίν από 28 λεπτά , μάφιν είπε:

Κοριτσια να σας ρωτήσω κάτι αν ξερετε; 
Είμαι τώρα σε φυσικό κύκλο με φεμαρα από 3η έως 7η μέρα. Χθες είχα δυο ωάρια 15 και 17 και σήμερα δεν είχαν μεγαλώσει ιδιαίτερα ήταν 16 και 17. Η οιστραδιόλη χθες ήταν 180 και κάτι. Θα πάω και αυριο για να δούμε αν θα κάνουμε ωοληψια Σάββατο ή Παρασκευή. Πειράζει που δεν μεγαλώνουν πολύ και εύκολα; Τώρα παίρνω και olgalutran για να μην σπάσουν και bemfola.

Με επιφύλαξη αλλά νομίζω οτι τα ωάρια μεγαλώνουν περίπου 1χιλ την ημέρα. Αν εχθές ήταν 15 και 17 μια χαρά ειναι σήμερα. Εμένα στους φυσικούς με έβλεπαν κάθε δυο ημέρες και μόνο οταν κόντευε η ωορηξία είχε τύχει να πάω δυο μέρες κολλητά για υπέρηχο και ορμονολογικές.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

46 minutes ago, Ζαργαναρα said:

Κορίτσια ο πόνος στην μέση είναι φυσιολογικός τόσο νωρίς.η να αρχίζω να εμπεδωνω ότι κάτι δεν πάει καλά.στη μήτρα δεν νιώθω συσπάσεις τίποτα μόνο η μέση με ενοχλη.ξεχασα να σας πω ότι υγρά δεν έχω το μόνο που έχω και μου δίνει χαρά είναι ένα θετικό τεστ 

Από αυτά που διαβάζω, ο πόνος στην μέση είναι φυσιολογικός. Μην αγχώνεσαι τόσο. Καλή επιτυχία για αύριο.

45 minutes ago, μάφιν said:

Κοριτσια να σας ρωτήσω κάτι αν ξερετε; 
Είμαι τώρα σε φυσικό κύκλο με φεμαρα από 3η έως 7η μέρα. Χθες είχα δυο ωάρια 15 και 17 και σήμερα δεν είχαν μεγαλώσει ιδιαίτερα ήταν 16 και 17. Η οιστραδιόλη χθες ήταν 180 και κάτι. Θα πάω και αυριο για να δούμε αν θα κάνουμε ωοληψια Σάββατο ή Παρασκευή. Πειράζει που δεν μεγαλώνουν πολύ και εύκολα; Τώρα παίρνω και olgalutran για να μην σπάσουν και bemfola.

Μια χαρά είναι η εξέλιξη τους, 1-2χιλ την μέρα παίρνουν, μην ανησυχείς. Και η Ε2 καλή είναι, με femara δεν ανεβαίνει πολύ. Κι εγώ κάπου τόσο είχα και είχα πάρει 2 άριστες βλαστοκύστες.  

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Σποράκι είπε:

Bemfola γιατί παίρνεις;;; Έπαιρνες από την αρχή; Εγώ στον προηγούμενο κύκλο με femara πρώτο με δεύτερο υπέρηχο είχα τρία και δεν είχαν μεγαλώσει καθόλου, απογοήτευση όπως καταλαβαίνεις, ήταν και πολύ μικρά. Πήγα μετά από 4 μέρες και είχαν εκτοξευθεί, πήγα για ωοληψια και πήρα τρία καλά ωαρια. Το μέγεθος είναι καλό, η ε2 λίγο οριακή αλλά όχι άσχημη, νομιζω θα τα πας καλά!

Πρώτη φορά μου έδωσε bemfola δεν ξέρω γιατί. Αλλά και την προηγούμενη φορά είχαμε κάνει κάποιες ενέσεις πριν την ωοληψια. Τώρα είμαι στη 12η μέρα και για αυτό θέλει να με βλέπει κ αυτός κάθε μέρα γιατί φοβάται μην εκτοξευτεί… σε ευχαριστω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα. Έχω ανοιγμένο από 19/6 ένα κουτί menpour των 1200 μονάδων πρέπει να έχει γύρω στις 700 μονάδες οποία ενδιαφέρεται άμεσα να τις πάρει ας μου πει. Ξέρω ισχυει 28 μέρες από την ανάμειξη 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ζαργαναρα είπε:

Κορίτσια καλημέρα.απο το πρωί πονάει η μέση έρχεται φεύγει έρχεται φεύγει.τωρα που πήγα τουαλέτα ειδα ένα αμιδρα  καφέ άσπρα υγρά  προς το άσπρο ήταν αλλά δεν παύει να έχω χαιστει πάνω μου.δεν μου αρέσει που πονάει η μέση .είμαι 4 εβδομάδες και 3 ημέρες ακόμα νωρίς.αβτε να δούμε και αύριο 

Το ανησυχητικό για τους γιατρούς είναι ο πόνος στην κοιλιά, αλλά μιλάμε για πόνο και τοτε ίσως έχεις και πόνο χαμηλά στην πλάτη, όχι στη μέση, αλλά και πάλι μιλάμε για πόνο δυνατό.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Ele@n είπε:

Το ανησυχητικό για τους γιατρούς είναι ο πόνος στην κοιλιά, αλλά μιλάμε για πόνο και τοτε ίσως έχεις και πόνο χαμηλά στην πλάτη, όχι στη μέση, αλλά και πάλι μιλάμε για πόνο δυνατό.

Τα άσπρα υγρά να μην σ αγχώνουν καθόλου, ίσα ίσα να είσαι σίγουρη ότι όλα πανε καλα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, μάφιν είπε:

Πρώτη φορά μου έδωσε bemfola δεν ξέρω γιατί. Αλλά και την προηγούμενη φορά είχαμε κάνει κάποιες ενέσεις πριν την ωοληψια. Τώρα είμαι στη 12η μέρα και για αυτό θέλει να με βλέπει κ αυτός κάθε μέρα γιατί φοβάται μην εκτοξευτεί… σε ευχαριστω!

Έχω πάρει και εγώ αλλά από την 3η μέρα του κύκλου. Κάτι θα ξέρει ο γιατρός σου. Καλή επιτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 21 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κορίτσια το χαρτί για τα 350€ που σου επιστρέφουν που το καταθέτουμε; Αν ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει. Ευχαριστώ 

Θα κλείσεις ραντεβού στον ΕΟΠΥ που ανήκεις, θα έχεις μαζί σου φωτοτυπία την απόφαση της επιτροπής, βεβαιώσεις απο το κέντρο πότε πραγματοποιηθηκε η κάθε πράξη ωοληψία ή/και εμβρυομεταφορά, τις αποδείξεις πληρωμής που πλήρωσες στο κέντρο, φωτοτυπία το IBAN του τραπεζικού σου λογαριασμού και την ταυτότητά σου νομίζω.

Αν καταθέσεις αποδείξεις για ωοληψία και εμβρυομεταφορά θα πάρεις πίσω περίπου 354€

Αν αφορά μια πράξη μόνο θα πάρεις πίσω τα μισά.

Αν η απόφαση της επιτροπής έχει λήξει δεν θα τα δεχτούν.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , BlackCat είπε:

Θα κλείσεις ραντεβού στον ΕΟΠΥ που ανήκεις, θα έχεις μαζί σου φωτοτυπία την απόφαση της επιτροπής, βεβαιώσεις απο το κέντρο πότε πραγματοποιηθηκε η κάθε πράξη ωοληψία ή/και εμβρυομεταφορά, τις αποδείξεις πληρωμής που πλήρωσες στο κέντρο, φωτοτυπία το IBAN του τραπεζικού σου λογαριασμού και την ταυτότητά σου νομίζω.

Αν καταθέσεις αποδείξεις για ωοληψία και εμβρυομεταφορά θα πάρεις πίσω περίπου 354€

Αν αφορά μια πράξη μόνο θα πάρεις πίσω τα μισά.

Αν η απόφαση της επιτροπής έχει λήξει δεν θα τα δεχτούν.

Καλησπερα! Πως βρισκουμε τον ΕΟΠΠΥ που ανηκουμε βρε κορίτσια;; Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Sila80 είπε:

Καλησπερα! Πως βρισκουμε τον ΕΟΠΠΥ που ανηκουμε βρε κορίτσια;; Ευχαριστω πολυ

Προσπάθησα να ανεβάσω link αλλά χρειάζεται έγκριση

αν Googlaρεις "σε ποιον εοππυ ανηκω" θα στο βγάλει με βάση την διεύθυνση κατοικίας σου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , BlackCat είπε:

Θα κλείσεις ραντεβού στον ΕΟΠΥ που ανήκεις, θα έχεις μαζί σου φωτοτυπία την απόφαση της επιτροπής, βεβαιώσεις απο το κέντρο πότε πραγματοποιηθηκε η κάθε πράξη ωοληψία ή/και εμβρυομεταφορά, τις αποδείξεις πληρωμής που πλήρωσες στο κέντρο, φωτοτυπία το IBAN του τραπεζικού σου λογαριασμού και την ταυτότητά σου νομίζω.

Αν καταθέσεις αποδείξεις για ωοληψία και εμβρυομεταφορά θα πάρεις πίσω περίπου 354€

Αν αφορά μια πράξη μόνο θα πάρεις πίσω τα μισά.

Αν η απόφαση της επιτροπής έχει λήξει δεν θα τα δεχτούν.

Ποτε λήγει η αποφαση της επιτροπής;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , BlackCat είπε:

Προσπάθησα να ανεβάσω link αλλά χρειάζεται έγκριση

αν Googlaρεις "σε ποιον εοππυ ανηκω" θα στο βγάλει με βάση την διεύθυνση κατοικίας σου

Το εκανα αλλα δεν πολυκαταλαβα 

Βαζεις καπου τη διευθυνση σου; Εγω μενω Νεα Ιωνια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...