Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Lila ki είπε:

      Τι να πω τώρα … είχα τόση αισιοδοξία … αλλά όπως λες έχεις την κόρη σου τιν δύναμη σου … είναι τόσο θετικό που εχεια ήδη ένα παιδί και ίσως ακούγεται περίεργο αυτό που λέω αλλά για εμένα που δεν έχω ακόμα ένα παιδάκι μου ακούγεται τόσο ενθαρρυντικό που έχεις μια μικρή αγκαλιά δίπλα σου η οποία μπορεί να απαλύνει κάθε πόνο . Πως θα προσχωρήσετε τώρα τι σπυ είπε ο γιατρός ;;; Θα αδιαθετήσεις ; Θα πρέπει να κανείς κάτι άλλο να πέσει η χοριακη ;

      Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου,εύχομαι σε σένα μια μεγάλη χοριακη και μια γλυκιά εγκυμοσύνη🥰Εγω δυστυχώς δεν τελείωσα ακόμα, πρέπει να πάω πάλι αύριο για χοριακη για να δούμε αν μηδενιστεί.Μου είπε πως ίσως είναι εξωμητριο,μικρή η πιθανότητα,αλλά δυστυχώς υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο.Μου είπε πως είτε το έμβρυο είχε κάποια χρωμοσωμικη,είτε δεν βρήκε"μέρος" για να εμφυτευτει..Ελπιζω να σταματήσω τα φάρμακα και να το αποβάλλει ο οργανισμός μου και να μη χρειαστω αποξεση.Κοιτα να δεις που μέχρι πριν λίγο ευχομουν για μια μεγάλη χοριακη και τώρα πρεπει να μηδενιστεί 🤷

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Katrin85 είπε:

Αλκοόλ όχι κορίτσι μου, παγωτα να προσεξεις όχι παστεριωμενα δηλαδή τα έτοιμα από τα ψυγεία και γενικώς με ζάχαρη και αλάτι θέλει λίγο προσοχη , καλη επιτυχία και παλι όλα να πανε καλα!!! 

Ωραια θα τρωω φρεσκο!!! Σ ευχαριστώ πολυ, ναι γαμωτο ποτέ μου δεν τα προσεχω αυτα!! Επισης να ρωτήσω κατι;;;;; πηρα φορα. Αυτή την φορα μ εβαλε αβ και τα 2.μπορουν να φέρουν εγκυμοσύνη; η μονο τα αα; 

πρίν από 6 λεπτά , Katrin85 είπε:

Θετικές σκεψεις και προσευχουλα  !!! Είναι οι πιο δυσκολες μέρες μετά την έμβρυο μεταφορά όλες τρελενομαστε και ψάχνουμε τα παντα , 

Ευτυχώς εγω δν ασχολούμαι μ αυτα. Ουτε διαβαζω, ουτε δινω σημασια σε συμπτωματα. Κανω υπομονή μεχρι την χοριακη και οτι εχει πει ο Θεός. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , Marina21 είπε:

Ωραια θα τρωω φρεσκο!!! Σ ευχαριστώ πολυ, ναι γαμωτο ποτέ μου δεν τα προσεχω αυτα!! Επισης να ρωτήσω κατι;;;;; πηρα φορα. Αυτή την φορα μ εβαλε αβ και τα 2.μπορουν να φέρουν εγκυμοσύνη; η μονο τα αα; 

Κορίτσι μου αν θες την γνώμη γιατί και εγώ τα ίδια με εσένα κάνω από την παρασκςυη που έκανα ετ, αν είναι να γίνει εμφυτευση θα γίνει και με γ που λέει ο λόγος, μην αγχώνεσαι μην τρελενεσαι απασχολησε το μυαλό σου με ότι άλλο μπορείς!!! Όλα θα πανε καλα θα το δεις σε 14 μέρες, τώρα ξεκουρασου και κάνε ότι σ είπαν από το κέντρο, και εμείς εδώ είμαστε για οποιαδήποτε απορία όχι ότι είμαστε ειδικοί αλλά τουλάχιστον δίνουμε κουράγιο η μια την άλλη 

πρίν από 10 λεπτά , Marina21 είπε:

Ωραια θα τρωω φρεσκο!!! Σ ευχαριστώ πολυ, ναι γαμωτο ποτέ μου δεν τα προσεχω αυτα!! Επισης να ρωτήσω κατι;;;;; πηρα φορα. Αυτή την φορα μ εβαλε αβ και τα 2.μπορουν να φέρουν εγκυμοσύνη; η μονο τα αα; 

Ευτυχώς εγω δν ασχολούμαι μ αυτα. Ουτε διαβαζω, ουτε δινω σημασια σε συμπτωματα. Κανω υπομονή μεχρι την χοριακη και οτι εχει πει ο Θεός. 

Μπράβο σου αυτό είναι καλό 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημεραα...τη θετικη σας σκεψη χρειάζομαι..! σημερα ξεκινησα παλι διεγερση με 375 μοναδες.. μακαρι να να μας μεινει αυτη τη φορα κάτι... Μετα απαυτη τη προσπάθεια λεω να σταματήσω.. να κανω ενα διάλειμμα... κουράστηκα παρα πολυ και ειδικα αν εχουμε αποτυχια παλι δεν ξερω αν θα μπορεσω να συνεχισω αμεσα παλι...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Euaki26 είπε:

Κοριτσια καλημεραα...τη θετικη σας σκεψη χρειάζομαι..! σημερα ξεκινησα παλι διεγερση με 375 μοναδες.. μακαρι να να μας μεινει αυτη τη φορα κάτι... Μετα απαυτη τη προσπάθεια λεω να σταματήσω.. να κανω ενα διάλειμμα... κουράστηκα παρα πολυ και ειδικα αν εχουμε αποτυχια παλι δεν ξερω αν θα μπορεσω να συνεχισω αμεσα παλι...

Μην το βάζεις κάτω όλες είμαστε στα ίδια!!! Σκέψου θετικά!!! Το σώμα εννοείτε θέλει ξεκουραση, αλλά όλα θα πανε καλα αυτήν την φορά 

πρίν από 18 λεπτά , Marina21 είπε:

Ωραια θα τρωω φρεσκο!!! Σ ευχαριστώ πολυ, ναι γαμωτο ποτέ μου δεν τα προσεχω αυτα!! Επισης να ρωτήσω κατι;;;;; πηρα φορα. Αυτή την φορα μ εβαλε αβ και τα 2.μπορουν να φέρουν εγκυμοσύνη; η μονο τα αα; 

Ευτυχώς εγω δν ασχολούμαι μ αυτα. Ουτε διαβαζω, ουτε δινω σημασια σε συμπτωματα. Κανω υπομονή μεχρι την χοριακη και οτι εχει πει ο Θεός. 

Με φρέσκα προχωρησες ή κατεψυγμένα? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Marina21 είπε:

Ωραια θα τρωω φρεσκο!!! Σ ευχαριστώ πολυ, ναι γαμωτο ποτέ μου δεν τα προσεχω αυτα!! Επισης να ρωτήσω κατι;;;;; πηρα φορα. Αυτή την φορα μ εβαλε αβ και τα 2.μπορουν να φέρουν εγκυμοσύνη; η μονο τα αα; 

Ευτυχώς εγω δν ασχολούμαι μ αυτα. Ουτε διαβαζω, ουτε δινω σημασια σε συμπτωματα. Κανω υπομονή μεχρι την χοριακη και οτι εχει πει ο Θεός. 

Κοπέλα μ εμενα  μπορεί να μην πηγε καλα   λόγω ανωμαλίας του εμβρύου στην αυχενική. Αλλα ειχα άψογη εγκυμοσύνη και τους 3 μηνες. Έβαλα 2 εμβρυακια 3ων ημερών grade b, εκατσα 4 μερες ξαπλα σπίτι μ και όλες τις υπόλοιπες δούλευα κανονικά, έτρωγα κανονικά, επινα το ποτο μου (λίγο όμως, μετά άρχισα μπύρες άνευ), δεν σηκωνα βάρη βέβαια , έκανα μπάνιο κανόνικα με χλιαρό νερό, αλλα πήγαινα σε κομμωτήριο να με λούσουν γτ έχω πολύ μακρύ μαλλί κ δεν μπορούσα να είμαι σκυμμενη ! Από συμπτώματα δεν είχα σχεδόν τπτ, μονο κάτι πονακια και λίγα υγρά σε όλη τη διάρκεια! Anyway θέλω να καταλήξω πως αν είναι να πετύχει, θα πετύχει. Μην αγχώνεσαι! 

Εύχομαι καλή τύχη και όλα να πάνε τέλεια! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Euaki26 είπε:

Κοριτσια καλημεραα...τη θετικη σας σκεψη χρειάζομαι..! σημερα ξεκινησα παλι διεγερση με 375 μοναδες.. μακαρι να να μας μεινει αυτη τη φορα κάτι... Μετα απαυτη τη προσπάθεια λεω να σταματήσω.. να κανω ενα διάλειμμα... κουράστηκα παρα πολυ και ειδικα αν εχουμε αποτυχια παλι δεν ξερω αν θα μπορεσω να συνεχισω αμεσα παλι...

Καλή επιτυχία κορίτσι μου, να σου πάνε όλα τέλεια. Μη χάνεις το κουράγιο σου, γολγοθάς είναι για όλες μας αλλά το τέλος αξίζει!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Angot είπε:

Κοπέλα μ εμενα  μπορεί να μην πηγε καλα   λόγω ανωμαλίας του εμβρύου στην αυχενική. Αλλα ειχα άψογη εγκυμοσύνη και τους 3 μηνες. Έβαλα 2 εμβρυακια 3ων ημερών grade b, εκατσα 4 μερες ξαπλα σπίτι μ και όλες τις υπόλοιπες δούλευα κανονικά, έτρωγα κανονικά, επινα το ποτο μου (λίγο όμως, μετά άρχισα μπύρες άνευ), δεν σηκωνα βάρη βέβαια , έκανα μπάνιο κανόνικα με χλιαρό νερό, αλλα πήγαινα σε κομμωτήριο να με λούσουν γτ έχω πολύ μακρύ μαλλί κ δεν μπορούσα να είμαι σκυμμενη ! Από συμπτώματα δεν είχα σχεδόν τπτ, μονο κάτι πονακια και λίγα υγρά σε όλη τη διάρκεια! Anyway θέλω να καταλήξω πως αν είναι να πετύχει, θα πετύχει. Μην αγχώνεσαι! 

Εύχομαι καλή τύχη και όλα να πάνε τέλεια! 

Σ ευχαριστώ παρα πολυ κοριτσι μου. Να εισαι καλα. Εύχομαι και σε σενα οτι μα ότι καλύτερο! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Marina21 είπε:

Σ ευχαριστώ παρα πολυ κοριτσάκι μου. Με συγκίνησες!! Μακαρι

Εμενα κανονικα μ ειπε μπάνιο εννοείται αυτο, απλα καλο θα ηταν να αποφύγω την θαλασσα. Αλλα υπηρξαν και εγκυμοσυνες που εκαναν μπάνιο μετα την ετ. 

Να ρωτήσω κατι!! Δν το εχω ρωτησει ποτέ απο φαγητό εγω τρωω καθε φορα τα πάντα. Γλυκά, παγωτά κλπ. Αλκοόλ μπορω; 

Καλη επιτυχία κορίτσι μου!! 

Γλυκό ή παγωτο 1 φορα τ βδομάδα μ ειπαν κ εμενα…ενω έτρωγα καθε μερα..Κ γενικα δεν θελει ζάχαρη κ αλάτι.Ολα με μετρο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Katrin85 είπε:

Μην το βάζεις κάτω όλες είμαστε στα ίδια!!! Σκέψου θετικά!!! Το σώμα εννοείτε θέλει ξεκουραση, αλλά όλα θα πανε καλα αυτήν την φορά 

Με φρέσκα προχωρησες ή κατεψυγμένα? 

Κατεψυγμενα 5ης ημερας. Εχω ενα παιδακι με την 1η.στην 2η βιοχημικη και η 3η τωρα. Για να δουμε... 

πρίν από 7 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Γλυκό ή παγωτο 1 φορα τ βδομάδα μ ειπαν κ εμενα…ενω έτρωγα καθε μερα..Κ γενικα δεν θελει ζάχαρη κ αλάτι.Ολα με μετρο 

Δν μπορω χωρις γλυκό _γλυκά καθε μερααααα!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Marina21 είπε:

Κατεψυγμενα 5ης ημερας. Εχω ενα παιδακι με την 1η.στην 2η βιοχημικη και η 3η τωρα. Για να δουμε... 

Δν μπορω χωρις γλυκό _γλυκά καθε μερααααα!!! 

Κ εγω ..αλλα τι να κανω..αν ειναι να ειναι καλα το μωρο…υπομονη!!! Εγω 7μερες ακριβως μετα την ετ ειχα 10 σταγονες αίμα οταν εκανα τσισα σαν νερο κ ειχα παρει ηδη ενα τεστ early κ ειχα στεναχωρεθει.Οποτε μολις τελειωσαν οι σταγονες κ ενω ειχα ουρήσει 10 λεπτα πριν εκανα τ τεστ κ έδειξε καραμπινατο θετικό σε δευτερόλεπτα.Ειχα βαλει μια ΑΑ και μια ΒΑ βλαστοκύστη.Ηταν να κνω χοριακη 9η μερα κανονικα οποτε 7η που βγήκε θετικό τ τεστ το ειπα στον γυναικολόγο κ μ εστειλε 8η για χοριακη.Ευχομαι κ σ σενα ολα να πανε τελεια! Αφου εχει ξαναγίνει εμφύτευση μην φοβασαι καθολου! Κ εγω πριν ειχα 2 βιοχημικές κ αυτη ειναι η πρώτη μ εγκυμοσυνη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Κ εγω ..αλλα τι να κανω..αν ειναι να ειναι καλα το μωρο…υπομονη!!! Εγω 7μερες ακριβως μετα την ετ ειχα 10 σταγονες αίμα οταν εκανα τσισα σαν νερο κ ειχα παρει ηδη ενα τεστ early κ ειχα στεναχωρεθει.Οποτε μολις τελειωσαν οι σταγονες κ ενω ειχα ουρήσει 10 λεπτα πριν εκανα τ τεστ κ έδειξε καραμπινατο θετικό σε δευτερόλεπτα.Ειχα βαλει μια ΑΑ και μια ΒΑ βλαστοκύστη.Ηταν να κνω χοριακη 9η μερα κανονικα οποτε 7η που βγήκε θετικό τ τεστ το ειπα στον γυναικολόγο κ μ εστειλε 8η για χοριακη.Ευχομαι κ σ σενα ολα να πανε τελεια! Αφου εχει ξαναγίνει εμφύτευση μην φοβασαι καθολου! Κ εγω πριν ειχα 2 βιοχημικές κ αυτη ειναι η πρώτη μ εγκυμοσυνη

Με το καλο κορίτσι μου. Γρήγορα να παρετε αγκαλίτσα το μωρακι σας!! Σ ευχαριστώ που μου εγραψες. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Κορίτσια!! Ποια κοπελα ηταν να κανει αυχενική χθες;; Να μας πει πως πηγε :)

Η @happiness79 νομίζω! Αχ! Κοιμήθηκα και ξύπνησα με τη σκέψη της, μακάρι να πήγαν όλα καλά! Με ανησυχεί που δεν μπήκε χθες.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Tselek είπε:

Η @happiness79 νομίζω! Αχ! Κοιμήθηκα και ξύπνησα με τη σκέψη της, μακάρι να πήγαν όλα καλά! Με ανησυχεί που δεν μπήκε χθες.. 

Ναιιι καλα λες..κ μενα με άγχωσε που δεν μπηκε απο χθες..ας μας πει γιατι θα σκασουμε απο τ αγχος μας.Ελπίζουμε να ειναι ολα καλα:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, BlackCat είπε:

Όχι λούσιμο μαλλιών? Γιατί???????

πρώτη φορά το ακούω αυτό. Μήπως σκύβεις στο λούσιμο? αλλά και πάλι μου φαίνεται τραβηγμένο.

Και γιατί να μην πάει νερό στην μήτρα???????

Εγώ έχω άλλη απορία.... πώς θα μπει νερό στη μήτρα όεο;;;;

  • Χαχα 7

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...