Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , Katrin85 είπε:

Εδώ άπλυτη μουμια, απλά να σ ενημερώσω ότι όλα αυτά μου τα είπε η εμβρυολογος να σαι καλά για τα καλά σου λόγια, συγνώμη που δεν τα γνωρίζω όλα όπως εσυ και ακουω τους γιατρους!!! Και παλι να είσαι καλά 

Κορίτσι μου ζητάω συγνώμη αν το εξέλαβες ειρωνικά το μήνυμα μου ,πίστεψε με δεν ήταν καθόλου τέτοια η πρόθεση μου ούτε φυσικά το εγραψα για να σε στοχοποιησω πως θα μπορούσα αλλωστε εφόσον δεν γνωριζόμαστε.

Ηταν τελείως χιουμοριστικό αλλά επειδή ο γραπτός λόγος είναι εύκολα παρεξήγησιμος ζητάω ξανά συγνώμη για το πως το έθεσα. 
Φυσικα και θα κανείς αυτό που σου λένε οι γιατροί σου όπως κάνουμε όλες για να είμαστε ψυχολογικα καλά και να πούμε ότι κάναμε το καλύτερο που μπορουσαμε.

Λυπαμαι και πάλι γιατί ειλικρινά δεν είχα καμία τέτοια πρόθεση 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Έκατσα κ πέταξα σήμερα όλα τα θετικά τεστ που είχα κρατημενα...έσβησα όλες τι φωτογραφίες που είχα βγάλει για να το κάνω άλμπουμ με φωτογραφίες από την αρχή μέχρι το τελος ..εκρυψα μια σακούλα με δώρο μια κουδουνιστρα κ ένα παιδικό βιβλίο που βιάστηκε να μας πάρει από χαρά ο κολλητό του και 2 μέρες τωρα τρέχουν δάκρυα από τα μάτια μου..άλλες φορές επειδή σκέφτομαι την βιοχημική αλλες πάλι επειδή απλά μάλλον δεν λέει να στερεψει το δάκρυ...Όλα τα ξέρω κ όλα είναι στο μυαλό μου...6 εβδομάδες μόνο ήταν σιγά δεν υπάρχει καν μωρό ακομα...Αλλες καλέ στις 6 εβδομαδες δεν καταλαβαίνουν καν την εγκυμοσύνη τους...Εμένα να δεις η ξαδέρφη του άντρα μου που έχασε το μωρό της 33 εβδομάδων εκεί να δεις πονο...Η κόρη μου είχε δύο αποβολές πριν κ τώρα μια χαρά έγκυος είναι...Σιγά σε λίγες μέρες θα ξαναπροσπάθησετε καλέ δεν έγινε κάτι ..Κ μέσα σε όλα αυτά που έχω ακούσει αυτές τις 2 μέρες μέσα σε όλες αυτές τις φωνές που έχουν δίκιο κ με αγάπη μου τα λένε υπάρχουν όμως δύο μάτια που εγώ κοιταω κάθε μέρα ..αυτά τα δύο μάτια που με πρόσεχαν σαν το κόκκινο αυγό του Πάσχα .. αυτά τα δύο μάτια που τα έκανα να κλάψουν από χαρά κ λύπη μέσα σε δύο εβδομάδες ..για αυτά τα μάτια δεν σταματάνε τα δικά μου μάτια να τρέχουν...Όλα τα ξέρω κ  με όλα συμφωνώ...και όλοι δίκιο έχουν .. δεν συγκρίνω αυτό που νοιωθω με κανέναν πόνο..αλίμονο.. απλά θα ήθελα να έχω την δύναμη να μην τον είχα δει να λυπάται ξανά για τίποτα...

Κορίτσι μου δε σε ξέρω, αλλά με συγκινησες.. θα ήθελα να σε πάρω μια μεγάλη αγκαλιά.. έχεις όλα τα δίκια του κόσμου.. Να ξέρεις ότι ο άντρας σου μπορεί να στενοχωριεται πρώτα από όλα για σένα.. Πάρε το χρόνο σου, ξέσπασε και προσπάθησε ξανά κ σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου η επόμενη φορά να είναι η τυχερή!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Katrin85 είπε:

Εδώ άπλυτη μουμια, απλά να σ ενημερώσω ότι όλα αυτά μου τα είπε η εμβρυολογος να σαι καλά για τα καλά σου λόγια, συγνώμη που δεν τα γνωρίζω όλα όπως εσυ και ακουω τους γιατρους!!! Και παλι να είσαι καλά 

@Katrin85 δεν ειπώθηκε κάτι σε προσωπικό επίπεδο. Η κοπέλα απλά σχολίασε  τον εαυτό της στην πρώτη ετ. Προφανώς και θα κάνεις ο,τι σε κάνει να νιώσεις καλά και προφανώς κι άλλες έχουμε κάνει υπερβολές στην αναμονη και συγκαταλέγομαι κι εγώ σε αυτές. 

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Έκατσα κ πέταξα σήμερα όλα τα θετικά τεστ που είχα κρατημενα...έσβησα όλες τι φωτογραφίες που είχα βγάλει για να το κάνω άλμπουμ με φωτογραφίες από την αρχή μέχρι το τελος ..εκρυψα μια σακούλα με δώρο μια κουδουνιστρα κ ένα παιδικό βιβλίο που βιάστηκε να μας πάρει από χαρά ο κολλητό του και 2 μέρες τωρα τρέχουν δάκρυα από τα μάτια μου..άλλες φορές επειδή σκέφτομαι την βιοχημική αλλες πάλι επειδή απλά μάλλον δεν λέει να στερεψει το δάκρυ...Όλα τα ξέρω κ όλα είναι στο μυαλό μου...6 εβδομάδες μόνο ήταν σιγά δεν υπάρχει καν μωρό ακομα...Αλλες καλέ στις 6 εβδομαδες δεν καταλαβαίνουν καν την εγκυμοσύνη τους...Εμένα να δεις η ξαδέρφη του άντρα μου που έχασε το μωρό της 33 εβδομάδων εκεί να δεις πονο...Η κόρη μου είχε δύο αποβολές πριν κ τώρα μια χαρά έγκυος είναι...Σιγά σε λίγες μέρες θα ξαναπροσπάθησετε καλέ δεν έγινε κάτι ..Κ μέσα σε όλα αυτά που έχω ακούσει αυτές τις 2 μέρες μέσα σε όλες αυτές τις φωνές που έχουν δίκιο κ με αγάπη μου τα λένε υπάρχουν όμως δύο μάτια που εγώ κοιταω κάθε μέρα ..αυτά τα δύο μάτια που με πρόσεχαν σαν το κόκκινο αυγό του Πάσχα .. αυτά τα δύο μάτια που τα έκανα να κλάψουν από χαρά κ λύπη μέσα σε δύο εβδομάδες ..για αυτά τα μάτια δεν σταματάνε τα δικά μου μάτια να τρέχουν...Όλα τα ξέρω κ  με όλα συμφωνώ...και όλοι δίκιο έχουν .. δεν συγκρίνω αυτό που νοιωθω με κανέναν πόνο..αλίμονο.. απλά θα ήθελα να έχω την δύναμη να μην τον είχα δει να λυπάται ξανά για τίποτα...

Αχ βρε κορίτσι μου ότι και να σου πούμε θα είναι λίγο και παρηγοριά δεν θα βρεις. Χαίρομαι όμως τη σχέση και την αγάπη που έχεις με τον άντρα σου, λίγοι έχουν τη τύχη να το ζήσουν αυτό. Η ζωή σας χρωστάει και ευχομαι πολύ πολύ σύντομα να σας δώσει όλες τις χαρές μαζεμένες!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Έκατσα κ πέταξα σήμερα όλα τα θετικά τεστ που είχα κρατημενα...έσβησα όλες τι φωτογραφίες που είχα βγάλει για να το κάνω άλμπουμ με φωτογραφίες από την αρχή μέχρι το τελος ..εκρυψα μια σακούλα με δώρο μια κουδουνιστρα κ ένα παιδικό βιβλίο που βιάστηκε να μας πάρει από χαρά ο κολλητό του και 2 μέρες τωρα τρέχουν δάκρυα από τα μάτια μου..άλλες φορές επειδή σκέφτομαι την βιοχημική αλλες πάλι επειδή απλά μάλλον δεν λέει να στερεψει το δάκρυ...Όλα τα ξέρω κ όλα είναι στο μυαλό μου...6 εβδομάδες μόνο ήταν σιγά δεν υπάρχει καν μωρό ακομα...Αλλες καλέ στις 6 εβδομαδες δεν καταλαβαίνουν καν την εγκυμοσύνη τους...Εμένα να δεις η ξαδέρφη του άντρα μου που έχασε το μωρό της 33 εβδομάδων εκεί να δεις πονο...Η κόρη μου είχε δύο αποβολές πριν κ τώρα μια χαρά έγκυος είναι...Σιγά σε λίγες μέρες θα ξαναπροσπάθησετε καλέ δεν έγινε κάτι ..Κ μέσα σε όλα αυτά που έχω ακούσει αυτές τις 2 μέρες μέσα σε όλες αυτές τις φωνές που έχουν δίκιο κ με αγάπη μου τα λένε υπάρχουν όμως δύο μάτια που εγώ κοιταω κάθε μέρα ..αυτά τα δύο μάτια που με πρόσεχαν σαν το κόκκινο αυγό του Πάσχα .. αυτά τα δύο μάτια που τα έκανα να κλάψουν από χαρά κ λύπη μέσα σε δύο εβδομάδες ..για αυτά τα μάτια δεν σταματάνε τα δικά μου μάτια να τρέχουν...Όλα τα ξέρω κ  με όλα συμφωνώ...και όλοι δίκιο έχουν .. δεν συγκρίνω αυτό που νοιωθω με κανέναν πόνο..αλίμονο.. απλά θα ήθελα να έχω την δύναμη να μην τον είχα δει να λυπάται ξανά για τίποτα...

Κορίτσι μου σε νιώθω όσο δε φαντάζεσαι. Στα δικά σου συναισθήματα αναγνώρισα δικά μου όταν βίωσα την 1η μου αποβολή, όταν ένιωσα να μου παίρνουν τη χαρά μέσα από τα χέρια. Θα ήθελα να σου πω ότι θα πρέπει να δώσεις χρόνο στον εαυτό σου και την ευκαιρία να κλάψει και να βγάλει από μέσα το θυμό που έχει. Όμως μη χάσεις την πίστη σου. Και να σου πω κάτι που έχω παρατηρησει από πολλές κοπέλες που είχαν μια αποβολή, μέσα το πολύ σε 1 χρόνο θα είσαι έγκυος σε μια εγκυμοσύνη η οποία θα πάει καλά, θα σας χαρίσει το μωράκι σας και θα ολοκληρώσει την ευτυχία σας. Γιατί το σώμα έχει μνήμη και την επόμενη φορά θα γραπωθει για τα καλά το σπορακι! Και τότε όλες οι δυσκολίες θα αποτελούν ένα μακρινό παρελθόν από τις οποίες όμως θα έχετε γίνει πιο δυνατοί. Θα περιμένουμε με χαρά σε λίγους μήνες να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!!! Δύναμη και πείσμα! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα…

Τη βοήθεια σας παρακαλώ πολύ όσες γνωρίζετε…

Μετα τη βιοχημική που αρχίσαμε να ψαχνόμαστε βρέθηκε στον άντρα μου κιρσοκηλη. Εντωμεταξυ το τελευταίο σπερμοδιαγραμμα παρά πολύ άσχημο, κινητικότητα 22%, συγκέντρωση 1εκ/ml.

Ο γιατρός του πρότεινε επέμβαση αλλά σε περίπτωση που βιαζόμαστε 3μηνη θεραπεία.

Εννοειται μέχρι να γίνουν όλα αυτά καμία προσπάθεια για εξωσωματική. 
Ο αντρουλης μου μέσα στην στεναχώρια, νιώθει ότι ευθύνεται για όλα αυτός…προσπαθώ από το απόγευμα να τον κανω να νιώσει λίγο καλύτερα. 
 

Εχει καμία σας άποψη; 
Σκεφτομαστε να κάνουμε την επέμβαση και εντωμεταξυ να δούμε αν μπορώ να μαζέψω ωάρια…πρέπει και εγώ ένα ένα λόγω ΑΜΗ και να τα γονιμοποιήσουμε στο τέλος.

Σκεφτομαστε βέβαια, δε ξέρω καν εν γίνεται…θα δω τον γιατρό μου στις 12/7.

Ειναι η πρώτη φορά που τρόμαξα ότι μπορεί να μην τα καταφέρουμε…

Μεχρι τώρα πίστευα ότι με υπομονή, δύναμη ψυχική, αγάπη μεταξύ μας και επιμονή θα το κρατήσουμε το μωράκι μας αγκαλιά, αλλά σήμερα άρχισα να φοβάμαι…

Δεν ξερω αν εχω 6 μήνες ακόμη μπροστά μου χωρίς να κανω τπτ…:(

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Έκατσα κ πέταξα σήμερα όλα τα θετικά τεστ που είχα κρατημενα...έσβησα όλες τι φωτογραφίες που είχα βγάλει για να το κάνω άλμπουμ με φωτογραφίες από την αρχή μέχρι το τελος ..εκρυψα μια σακούλα με δώρο μια κουδουνιστρα κ ένα παιδικό βιβλίο που βιάστηκε να μας πάρει από χαρά ο κολλητό του και 2 μέρες τωρα τρέχουν δάκρυα από τα μάτια μου..άλλες φορές επειδή σκέφτομαι την βιοχημική αλλες πάλι επειδή απλά μάλλον δεν λέει να στερεψει το δάκρυ...Όλα τα ξέρω κ όλα είναι στο μυαλό μου...6 εβδομάδες μόνο ήταν σιγά δεν υπάρχει καν μωρό ακομα...Αλλες καλέ στις 6 εβδομαδες δεν καταλαβαίνουν καν την εγκυμοσύνη τους...Εμένα να δεις η ξαδέρφη του άντρα μου που έχασε το μωρό της 33 εβδομάδων εκεί να δεις πονο...Η κόρη μου είχε δύο αποβολές πριν κ τώρα μια χαρά έγκυος είναι...Σιγά σε λίγες μέρες θα ξαναπροσπάθησετε καλέ δεν έγινε κάτι ..Κ μέσα σε όλα αυτά που έχω ακούσει αυτές τις 2 μέρες μέσα σε όλες αυτές τις φωνές που έχουν δίκιο κ με αγάπη μου τα λένε υπάρχουν όμως δύο μάτια που εγώ κοιταω κάθε μέρα ..αυτά τα δύο μάτια που με πρόσεχαν σαν το κόκκινο αυγό του Πάσχα .. αυτά τα δύο μάτια που τα έκανα να κλάψουν από χαρά κ λύπη μέσα σε δύο εβδομάδες ..για αυτά τα μάτια δεν σταματάνε τα δικά μου μάτια να τρέχουν...Όλα τα ξέρω κ  με όλα συμφωνώ...και όλοι δίκιο έχουν .. δεν συγκρίνω αυτό που νοιωθω με κανέναν πόνο..αλίμονο.. απλά θα ήθελα να έχω την δύναμη να μην τον είχα δει να λυπάται ξανά για τίποτα...

Αχ κοριτσι μου…ποσό σε καταλαβαίνω…έτσι τα πέταξα και εγώ τα τεστ μετά τη βιοχημική που τα κράταγα σαν φυλαχτό…

Το μόνο που δεν μπορώ να πετάξω είναι η φωτό από εμβρυακι που μου δώσαν στο κέντρο την ημέρα της μεταφοράς…

Κανε τον αντρουλη σου μια σφιχτή αγκαλιά και ο πόνος θα είναι λίγο πιο μαλακός…

Οπου υπάρχει αγάπη υπάρχει και ευτυχία…

Την υγεία μας να έχουμε μόνο.

Σε φιλώ γλυκά…

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Chris_V είπε:

Κορίτσια καλησπέρα…

Τη βοήθεια σας παρακαλώ πολύ όσες γνωρίζετε…

Μετα τη βιοχημική που αρχίσαμε να ψαχνόμαστε βρέθηκε στον άντρα μου κιρσοκηλη. Εντωμεταξυ το τελευταίο σπερμοδιαγραμμα παρά πολύ άσχημο, κινητικότητα 22%, συγκέντρωση 1εκ/ml.

Ο γιατρός του πρότεινε επέμβαση αλλά σε περίπτωση που βιαζόμαστε 3μηνη θεραπεία.

Εννοειται μέχρι να γίνουν όλα αυτά καμία προσπάθεια για εξωσωματική. 
Ο αντρουλης μου μέσα στην στεναχώρια, νιώθει ότι ευθύνεται για όλα αυτός…προσπαθώ από το απόγευμα να τον κανω να νιώσει λίγο καλύτερα. 
 

Εχει καμία σας άποψη; 
Σκεφτομαστε να κάνουμε την επέμβαση και εντωμεταξυ να δούμε αν μπορώ να μαζέψω ωάρια…πρέπει και εγώ ένα ένα λόγω ΑΜΗ και να τα γονιμοποιήσουμε στο τέλος.

Σκεφτομαστε βέβαια, δε ξέρω καν εν γίνεται…θα δω τον γιατρό μου στις 12/7.

Ειναι η πρώτη φορά που τρόμαξα ότι μπορεί να μην τα καταφέρουμε…

Μεχρι τώρα πίστευα ότι με υπομονή, δύναμη ψυχική, αγάπη μεταξύ μας και επιμονή θα το κρατήσουμε το μωράκι μας αγκαλιά, αλλά σήμερα άρχισα να φοβάμαι…

Δεν ξερω αν εχω 6 μήνες ακόμη μπροστά μου χωρίς να κανω τπτ…:(

Δεν έχω ιδέα από τιμές σπέρματος αλλά η γνώμη μου είναι μέχρι να λυθεί το θέμα με τον άντρα σου εσυ να συνεχίσεις να μαζεύεις ωαρια και να μη χάνεις χρόνο. Το ίδιο κάνω και εγώ… Μην αγχώνεσαι, μπορεί να βρήκατε τη λύση στο πρόβλημα και το μωράκι σας να πλησιάζει!

πρίν από 14 λεπτά , Pagor είπε:

Το άντρα μου τον γνώρισα στα 22 μου σε μια τυχαία εκδρομή εκεί που σπούδαζε η κολλητή μου...όταν μου τον σύστησε του είπα σε ξέρω από κάπου? Μου είσαι οικείος...στα 26 γίναμε ζευγάρι..στα 30 αραββωνιαστηκαμε  κ στα 32 παντρευτηκαμε ...έφερε μια μέρα στο σπίτι μια παλιά κασέτα...από σχολική γιορτή στο δημοτικο...εκείνος έπαιζε σε θεατρικό κ εγώ ήμουν στην χορωδία ακριβώς μπροστά του...Εκείνος 6 δημοτικού κ εγώ πεμπτη..Δεν ξέρω αν είναι η μοίρα...αλλά ξέρω ότι πάντα κάτι μας ένωνε...

Τι λες τώρα, τι υπέροχη ιστορία. Σίγουρα υπάρχει μοίρα, δεν μπορεί να είναι όλα τυχαία. Κάποιοι άνθρωποι έχουν γεννηθεί για να είναι μαζί. Πάντα ευτυχισμένοι να είστε κορίτσι μου και μόνο χαρές από εδώ και πέρα, τα άσχημα ανήκουν στο παρελθόν!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Κορίτσια καλησπέρα…

Τη βοήθεια σας παρακαλώ πολύ όσες γνωρίζετε…

Μετα τη βιοχημική που αρχίσαμε να ψαχνόμαστε βρέθηκε στον άντρα μου κιρσοκηλη. Εντωμεταξυ το τελευταίο σπερμοδιαγραμμα παρά πολύ άσχημο, κινητικότητα 22%, συγκέντρωση 1εκ/ml.

Ο γιατρός του πρότεινε επέμβαση αλλά σε περίπτωση που βιαζόμαστε 3μηνη θεραπεία.

Εννοειται μέχρι να γίνουν όλα αυτά καμία προσπάθεια για εξωσωματική. 
Ο αντρουλης μου μέσα στην στεναχώρια, νιώθει ότι ευθύνεται για όλα αυτός…προσπαθώ από το απόγευμα να τον κανω να νιώσει λίγο καλύτερα. 
 

Εχει καμία σας άποψη; 
Σκεφτομαστε να κάνουμε την επέμβαση και εντωμεταξυ να δούμε αν μπορώ να μαζέψω ωάρια…πρέπει και εγώ ένα ένα λόγω ΑΜΗ και να τα γονιμοποιήσουμε στο τέλος.

Σκεφτομαστε βέβαια, δε ξέρω καν εν γίνεται…θα δω τον γιατρό μου στις 12/7.

Ειναι η πρώτη φορά που τρόμαξα ότι μπορεί να μην τα καταφέρουμε…

Μεχρι τώρα πίστευα ότι με υπομονή, δύναμη ψυχική, αγάπη μεταξύ μας και επιμονή θα το κρατήσουμε το μωράκι μας αγκαλιά, αλλά σήμερα άρχισα να φοβάμαι…

Δεν ξερω αν εχω 6 μήνες ακόμη μπροστά μου χωρίς να κανω τπτ…:(

Καλημερα! Κιρσοκηλη ειχε ο άντρας μου με σπερμοδιαγραμμα χάλια. Χειρότερο από το δικό σας δηλ. Ομωσ εκανε την επέμβαση τα αποτελέσματα της οποίας φάνηκαν μετά από ένα χρόνο. Εξωσωματικη κάναμε ομωσ άμεσα κ πετύχαμε με την δεύτερη. Μην σκασ καθόλου λοιπον. Ασ πάρει καμία βιταμινουλα μήπως κ βοηθηθεί 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Καλημερα! Κιρσοκηλη ειχε ο άντρας μου με σπερμοδιαγραμμα χάλια. Χειρότερο από το δικό σας δηλ. Ομωσ εκανε την επέμβαση τα αποτελέσματα της οποίας φάνηκαν μετά από ένα χρόνο. Εξωσωματικη κάναμε ομωσ άμεσα κ πετύχαμε με την δεύτερη. Μην σκασ καθόλου λοιπον. Ασ πάρει καμία βιταμινουλα μήπως κ βοηθηθεί 

Βιταμίνες παίρνει από τον Ιανουάριο, η κατάσταση όμως τους τελευταίους μήνες είναι όλο και χειρότερη. Από 12εκ ξεκίνησε και έχει πτωτική πορεία και ανησυχώ.

Και από πειν ειναι της υγειξμης διατροφής με ματσα και γύρη και βασιλικό πολτό…

Το σκέφτομαι μηπως σχετίζεται και η βιοχημική με την κατάσταση γιατί και την ημέρα της εξωσωματικής στα 8εκ ήταν και πήγαμε με μικρογονιμοποιηση 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Chris_V είπε:

Βιταμίνες παίρνει από τον Ιανουάριο, η κατάσταση όμως τους τελευταίους μήνες είναι όλο και χειρότερη. Από 12εκ ξεκίνησε και έχει πτωτική πορεία και ανησυχώ.

Και από πειν ειναι της υγειξμης διατροφής με ματσα και γύρη και βασιλικό πολτό…

Το σκέφτομαι μηπως σχετίζεται και η βιοχημική με την κατάσταση γιατί και την ημέρα της εξωσωματικής στα 8εκ ήταν και πήγαμε με μικρογονιμοποιηση 

Θεωρώ ότι στην κιρσοκηλη τα σκευάσματα δεν βοηθούν. Γιαυτό και σε μασ πρότειναν κατευθείαν εγχείριση. 

Και του άντρα μου τόσο λίγα ηταν κ τα καταφέραμε. Η πρώτη βιοχημικη κ η δεύτερη πετυχημένη. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Θεωρώ ότι στην κιρσοκηλη τα σκευάσματα δεν βοηθούν. Γιαυτό και σε μασ πρότειναν κατευθείαν εγχείριση. 

Και του άντρα μου τόσο λίγα ηταν κ τα καταφέραμε. Η πρώτη βιοχημικη κ η δεύτερη πετυχημένη. 

Και εμάς αυτό μας ειπε. Ότι αν δεν θελουμε να περιμενουμε βιταμίνες και ότι ας γίνει ότι καλύτερο γίνεται. 
Μου δίνεις ελπίδα πάντως με την ιστορία σας. 
Θα την κάνει την επέμβαση, απλά να ξέρουμε ποσό θα περιμενουμε .

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Chris_V είπε:

Και εμάς αυτό μας ειπε. Ότι αν δεν θελουμε να περιμενουμε βιταμίνες και ότι ας γίνει ότι καλύτερο γίνεται. 
Μου δίνεις ελπίδα πάντως με την ιστορία σας. 
Θα την κάνει την επέμβαση, απλά να ξέρουμε ποσό θα περιμενουμε .

Θέλει αρκετούς μήνες η βελτίωση του σπέρματος. Στους 3 μήνες το σπερμοδιαγραμμα ηταν χειρότερο.  Εκεί να δεις κλάματα. Παρόλα αυτά τα καταφέραμε.  Οποτε μην περιμένετε γιατί θα πάει μακρυά η βαλίτσα.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Θέλει αρκετούς μήνες η βελτίωση του σπέρματος. Στους 3 μήνες το σπερμοδιαγραμμα ηταν χειρότερο.  Εκεί να δεις κλάματα. Παρόλα αυτά τα καταφέραμε.  Οποτε μην περιμένετε γιατί θα πάει μακρυά η βαλίτσα.

Μαλιστα...θα την βαλουμε στο προγραμμα για το καλοκαιρακι τοτε και βλεπουμε και με το γιατρο μου για την εξωσωματικη....

Σε ευχαριστω!

Και μεχρι τοτε τουλαχιστον δεν θα εχουμε το αγχος να κανουμε προγραμματισμενες επαφες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...