Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Sila80 είπε:

Το εκανα αλλα δεν πολυκαταλαβα 

Βαζεις καπου τη διευθυνση σου; Εγω μενω Νεα Ιωνια

Λογικά ανήκεις εδώ αλλά κάνε πρώτα ένα τηλέφωνο και επιβεβαίωσε τα δικαιολογητικά που χρειάζονται:

ΠΕ.ΔΙ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣΑΘΗΝΑΣ (Γούναρη 22, ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ) τηλ: 2106019805/803/808

ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ,ΜΑΡΟΥΣΙ, ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ, ΗΡΑΚΛΕΙΟ, ΚΗΦΙΣΙΑ, ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ, ΜΕΛΙΣΣΙΑ, ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ,Ν.ΕΡΥΘΡΑΙΑ, ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ, Ν.ΨΥΧΙΚΟ, ΠΑΠΑΓΟΥ, ΠΕΥΚΗ, ΦΙΛΟΘΕΗ, ΧΑΛΑΝΔΡΙ, ΧΟΛΑΡΓΟΣ,ΨΥΧΙΚΟ, ΕΚΑΛΗ, ΠΑΛΙΑ ΠΕΝΤΕΛΗ

πρίν από 8 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Ποτε λήγει η αποφαση της επιτροπής;

Έχει διάρκεια ενός χρόνου αν δεν κάνω λάθος αλλά το αναφέρει και πάνω στο χαρτί της απόφασης , νομίζω πάνω δεξιά αν θυμάμαι καλά γιατί πάνε και χρόνια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα. Έκλεισε η ωοληψια μου για Σάββατο πρωί. Έχουν μείνει 200μοναδες gonal. Αν τις χρειάζεται κάποια τις χαρίζω. Ανοίχτηκαν πριν 4 μέρες. Δεν έχουν μείνει καθόλου εκτός ψυγείου. Στην Ήπειρο είμαι, αλλά με ΚΤΕΛ και παγοκυστες φαντάζομαι δεν θα υπάρχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, BlackCat said:

Θα κλείσεις ραντεβού στον ΕΟΠΥ που ανήκεις, θα έχεις μαζί σου φωτοτυπία την απόφαση της επιτροπής, βεβαιώσεις απο το κέντρο πότε πραγματοποιηθηκε η κάθε πράξη ωοληψία ή/και εμβρυομεταφορά, τις αποδείξεις πληρωμής που πλήρωσες στο κέντρο, φωτοτυπία το IBAN του τραπεζικού σου λογαριασμού και την ταυτότητά σου νομίζω.

Αν καταθέσεις αποδείξεις για ωοληψία και εμβρυομεταφορά θα πάρεις πίσω περίπου 354€

Αν αφορά μια πράξη μόνο θα πάρεις πίσω τα μισά.

Αν η απόφαση της επιτροπής έχει λήξει δεν θα τα δεχτούν.

Σε ευχαριστώ πολύ! Πειράζει αν έχω πάρει από το κέντρο μειωμένη απόδειξη; Παίζει ρόλο;

Επίσης το ραντεβού θα κλειστεί στο δικό μου όνομα ή στου άντρα μου; Γιατί είμαι προστατευόμενο μέλος 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια να ρωτησω κάτι που σκεφτόμουν, μπορει να ναι χαζό αλλά κάποιες ίσως δίνετε παραπάνω σημασία σε αυτά. Όταν έμεινα έγκυος ο άντρας μ εκοψε το κάπνισμα και κανει μόνο iqos, κάπνιζε πάνω απο 1 πακέτο τη μετά!!! επίσης εγώ έκοψα το κάπνισμα, το αλκοόλ και το fast food , επινα μόνο ανευ και γενικά έκανα καλή διατροφή ... Λέτε να χει βελτιωθεί η ποιότητα του σπερματος και των ωαρίων;; μου ήρθε φλασια τωρα, δεν είχαμε ποτέ θέμα με την ποιότητα κλπ, αλλα εστω και λίγο καλύτερα να είναι το θέλουμε, μονο καλό θα κάνει!! Τι λέτε όσες το έχετε ψάξει; αρκει ένα 4 μηνο για να δούμε καλυτέρευσή; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Πειράζει αν έχω πάρει από το κέντρο μειωμένη απόδειξη; Παίζει ρόλο;

Επίσης το ραντεβού θα κλειστεί στο δικό μου όνομα ή στου άντρα μου; Γιατί είμαι προστατευόμενο μέλος 

Όχι δεν τους ενδιαφέρει το κόστος αρκεί να υπάρχουν αποδείξεις ότι πλήρωσες αλλωστε το ποσό ίδιο παραμένει 354€ είτε έχεις πληρώσει 1000€ είτε 6009€

Οταν θα πάρεις τηλ για ραντεβού επιβεβαίωσε κ τα δικαιολογητικά γιατί μπορεί να έχει αλλάξει κάτι κ ρώτησε το κ αυτό αν κ δεν νομίζω εφόσον η απόφαση της επιτροπής είναι στο όνομα σου δεν θα έχεις θέμα.

πρίν από 27 λεπτά , Angot είπε:

Ρε κορίτσια να ρωτησω κάτι που σκεφτόμουν, μπορει να ναι χαζό αλλά κάποιες ίσως δίνετε παραπάνω σημασία σε αυτά. Όταν έμεινα έγκυος ο άντρας μ εκοψε το κάπνισμα και κανει μόνο iqos, κάπνιζε πάνω απο 1 πακέτο τη μετά!!! επίσης εγώ έκοψα το κάπνισμα, το αλκοόλ και το fast food , επινα μόνο ανευ και γενικά έκανα καλή διατροφή ... Λέτε να χει βελτιωθεί η ποιότητα του σπερματος και των ωαρίων;; μου ήρθε φλασια τωρα, δεν είχαμε ποτέ θέμα με την ποιότητα κλπ, αλλα εστω και λίγο καλύτερα να είναι το θέλουμε, μονο καλό θα κάνει!! Τι λέτε όσες το έχετε ψάξει; αρκει ένα 4 μηνο για να δούμε καλυτέρευσή; 

Τα ωάρια θέλουν 3 μήνες για να βελτιωθούν κάθε τότε δηλαδή ανανεώνονται να το πω έτσι κ το σπερμα ακόμα λιγότερο. 
Οτι μπορείτε να κάνετε σχετικά με διατροφές κ καλές συνήθειες μόνο καλό μπορεί να κάνει 

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

28 minutes ago, Angot said:

Ρε κορίτσια να ρωτησω κάτι που σκεφτόμουν, μπορει να ναι χαζό αλλά κάποιες ίσως δίνετε παραπάνω σημασία σε αυτά. Όταν έμεινα έγκυος ο άντρας μ εκοψε το κάπνισμα και κανει μόνο iqos, κάπνιζε πάνω απο 1 πακέτο τη μετά!!! επίσης εγώ έκοψα το κάπνισμα, το αλκοόλ και το fast food , επινα μόνο ανευ και γενικά έκανα καλή διατροφή ... Λέτε να χει βελτιωθεί η ποιότητα του σπερματος και των ωαρίων;; μου ήρθε φλασια τωρα, δεν είχαμε ποτέ θέμα με την ποιότητα κλπ, αλλα εστω και λίγο καλύτερα να είναι το θέλουμε, μονο καλό θα κάνει!! Τι λέτε όσες το έχετε ψάξει; αρκει ένα 4 μηνο για να δούμε καλυτέρευσή; 

Σίγουρα θα έχει βοηθήσει κάπως αλλά αυτά από μόνα τους δεν είναι και τόσο δραστικά. 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Σίγουρα θα έχει βοηθήσει κάπως αλλά αυτά από μόνα τους δεν είναι και τόσο δραστικά. 

Έχω και κάτι inofert βιταμίνες, λήγουν τον άλλο μήνα! Λεω να τις πάρω για να μην πάνε χαμένες. Η ξαδερφη μ που τις είχε δοκιμάσει και τις 2 φορες που ήθελε να μείνει έγκυος, τα κατάφερε μια χαρά! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Angot είπε:

Έχω και κάτι inofert βιταμίνες, λήγουν τον άλλο μήνα! Λεω να τις πάρω για να μην πάνε χαμένες. Η ξαδερφη μ που τις είχε δοκιμάσει και τις 2 φορες που ήθελε να μείνει έγκυος, τα κατάφερε μια χαρά! 

Δοκιμασε το δεν χανεις τιποτα

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Angot said:

Έχω και κάτι inofert βιταμίνες, λήγουν τον άλλο μήνα! Λεω να τις πάρω για να μην πάνε χαμένες. Η ξαδερφη μ που τις είχε δοκιμάσει και τις 2 φορες που ήθελε να μείνει έγκυος, τα κατάφερε μια χαρά! 

Ινοσιτόλη και φυλλικό οξύ είναι. Κακό δεν θα σου κάνουν σίγουρα. Αν είναι να γίνει η ωοληψία τον Σεπτέμβρη θα μπορούσε να πάρει και ο άντρας σου καμία βιταμίνη. Όλο και κάτι θα προλάβει να κάνει   


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια περιμενω να αδιαθετησω σε κανα δυο μερες κ να ξεκινησω. Να σας ρωτησω η βελονα οταν κανετε την ενεση πρεπει να μπαινει ολη μεσα στο δερμα? Δεν ειναι λιγο μεγαλες?? Πφφφ δεν ξερω πως θα καταφερω να τις κανω κ ποσο δυναμη να βαλω για να τρυπηθω δεν εχω ιδεα απ αυτα... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 30 λεπτά , Maria.28 είπε:

Κοριτσια περιμενω να αδιαθετησω σε κανα δυο μερες κ να ξεκινησω. Να σας ρωτησω η βελονα οταν κανετε την ενεση πρεπει να μπαινει ολη μεσα στο δερμα? Δεν ειναι λιγο μεγαλες?? Πφφφ δεν ξερω πως θα καταφερω να τις κανω κ ποσο δυναμη να βαλω για να τρυπηθω δεν εχω ιδεα απ αυτα... 

Καλη αρχή να έχεις!!! Για την ένεση έχεις άλλη βελόνα για να τραβήξεις το υγρό από το μπουκαλακι, μετά αλλάζεις τη βελόνα που θα τρυπηθεις με άλλη η οποια είναι πολυ μικρή, μην σε αγχώνει κ εγώ το είχα στο μυαλό μου αυτο να με βασανίζει καιρό αλλά ειλικρινά δεν ειναι τίποτα κ ούτε πονας. Να σου έρθουν όλα όπως επιθυμείς! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Maria.28 είπε:

Κοριτσια περιμενω να αδιαθετησω σε κανα δυο μερες κ να ξεκινησω. Να σας ρωτησω η βελονα οταν κανετε την ενεση πρεπει να μπαινει ολη μεσα στο δερμα? Δεν ειναι λιγο μεγαλες?? Πφφφ δεν ξερω πως θα καταφερω να τις κανω κ ποσο δυναμη να βαλω για να τρυπηθω δεν εχω ιδεα απ αυτα... 

Καλή αρχή κορίτσι μου! Με τι ξεκινάς? Τι φάρμακο θα πάρεις? Κάποιες από τις βελόνες είναι πολύ λεπτές και δε νιώθεις σχεδόν τίποτα. Άλλες θέλουν λίγη "δύναμη" παραπάνω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Maria.28 είπε:

Κοριτσια περιμενω να αδιαθετησω σε κανα δυο μερες κ να ξεκινησω. Να σας ρωτησω η βελονα οταν κανετε την ενεση πρεπει να μπαινει ολη μεσα στο δερμα? Δεν ειναι λιγο μεγαλες?? Πφφφ δεν ξερω πως θα καταφερω να τις κανω κ ποσο δυναμη να βαλω για να τρυπηθω δεν εχω ιδεα απ αυτα... 

Α μπες καλυτερα στο YouTube  να δεις βιντεάκι για την κάθε ένεση. Είναι πολυ βοηθητικό. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Maria.28 είπε:

Κοριτσια περιμενω να αδιαθετησω σε κανα δυο μερες κ να ξεκινησω. Να σας ρωτησω η βελονα οταν κανετε την ενεση πρεπει να μπαινει ολη μεσα στο δερμα? Δεν ειναι λιγο μεγαλες?? Πφφφ δεν ξερω πως θα καταφερω να τις κανω κ ποσο δυναμη να βαλω για να τρυπηθω δεν εχω ιδεα απ αυτα... 

Καλή αρχή να έχεις. Δεν πονάνε οι ενέσεις. Είναι μικρή η βελονα. Πρέπει να την βάζεις όλη μέσα. Καλό είναι να την βάζεις με λίγη δύναμη γιατί έτσι δεν θα πονάς στο τρύπημα. Δες βιντεακια στο γιουτιουμπ όπως σου είπε κι άλλη κοπέλα θα σε βοηθήσουν πολύ. Τι ενέσεις έχεις? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Penaki είπε:

Α μπες καλυτερα στο YouTube  να δεις βιντεάκι για την κάθε ένεση. Είναι πολυ βοηθητικό. 

Σ ευχαριστώ για την απαντηση κ την ευχη!! Τα ειδα αυτα στο Youtube απλα επειδη η κοπελιτσα στα βιντεακια μας κοροϊδεύει χαχαχα δεν τις κανει τις ενεσεις στην πραγματικοτητα εννοειται δεν καταλαβαινεις αυτην την κινηση.. 

πρίν από 32 λεπτά , Kate92 είπε:

Καλή αρχή κορίτσι μου! Με τι ξεκινάς? Τι φάρμακο θα πάρεις? Κάποιες από τις βελόνες είναι πολύ λεπτές και δε νιώθεις σχεδόν τίποτα. Άλλες θέλουν λίγη "δύναμη" παραπάνω. 

Παναγια μου μακαρι να τις κανω σωστα κ να μην πονανε. Απανταω κ στην @Kallo για τα φαρμακα.

Εχω παρει απο τον Εοππυ gonal 1800 μοναδες κ menopur. Κ απ το φαρμακειο cetrotide κ arvecap κ την ovitrele. Τωρα αμα τα κανω ολα δεν με βλέπω καλα. Δεν νομιζω δηλαδη. Με την gonal μου ειπε θα ξεκινησω 250 μοναδες. Επισης στο τελος της μιας πένας αν δεν μου φτανουν οι μοναδες, ανοιγω την καινουργια πενα κ ξανακανω την υπολοιπη δοση μου στα καπακια να φανταστώ ε?? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...