Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Κανονικα δεν μπαίνουν κ κολπικα..αλλα κάποιοι τα δίνουν..γτ δεν σ τα δίνει απο τ στόμα κανονικα;

Μου τα έχει βάλει και από το στόμα και κολπικά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου καλημέρα σήμερα είναι η τελευταία μέρα ξαπλας μου εχω μια ερωτησουλα από την ώρα που ξυπνησα δεν νιώθω τίποτα ουτε πρηξιμο ουτε πονακια γενικά τίποτα λες και δεν συμβαίνει τίποτα αυτό δεν είναι καλό έτσι δεν είναι??? Επίσης από το κέντρο μου είχαν πει όχι λούσιμο μαλλιών μόνο ένα ντουζάκι στα γρήγορα για να μην παει νερό στην μήτρα σήμερα να λουστώ ή όχι ακόμα? 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Katrin85 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα σήμερα είναι η τελευταία μέρα ξαπλας μου εχω μια ερωτησουλα από την ώρα που ξυπνησα δεν νιώθω τίποτα ουτε πρηξιμο ουτε πονακια γενικά τίποτα λες και δεν συμβαίνει τίποτα αυτό δεν είναι καλό έτσι δεν είναι??? Επίσης από το κέντρο μου είχαν πει όχι λούσιμο μαλλιών μόνο ένα ντουζάκι στα γρήγορα για να μην παει νερό στην μήτρα σήμερα να λουστώ ή όχι ακόμα?  

Όχι λούσιμο μαλλιών? Γιατί???????

πρώτη φορά το ακούω αυτό. Μήπως σκύβεις στο λούσιμο? αλλά και πάλι μου φαίνεται τραβηγμένο.

Και γιατί να μην πάει νερό στην μήτρα???????

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , BlackCat είπε:

Όχι λούσιμο μαλλιών? Γιατί???????

πρώτη φορά το ακούω αυτό. Μήπως σκύβεις στο λούσιμο? αλλά και πάλι μου φαίνεται τραβηγμένο.

Και γιατί να μην πάει νερό στην μήτρα???????

Αυτό που μας είχαν πει μετά την βρυομεταφορα ήταν ντουζ γρήγορο , στην ευαίσθητη περιοχη όχι αφρολουτρα και όχι λούσιμο μαλλιών γιατί χρησιμοποιουμε περισσοτερο νερό και μπορέι να μπει νερό στην μήτρα με αποτέλεσμα να κάνει κακό, κάτι παραπανω δεν ρωτήσαμε αν και ειμαστε τρεις κοπέλες, η εμβρυολογος μας τα είπε , όπως επίσης μας είπε να πινουμε μια κουταλιά ελαιόλαδο πρωι βράδυ, αυτό κάνει καλό στο έντερο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Katrin85 είπε:

Αυτό που μας είχαν πει μετά την βρυομεταφορα ήταν ντουζ γρήγορο , στην ευαίσθητη περιοχη όχι αφρολουτρα και όχι λούσιμο μαλλιών γιατί χρησιμοποιουμε περισσοτερο νερό και μπορέι να μπει νερό στην μήτρα με αποτέλεσμα να κάνει κακό, κάτι παραπανω δεν ρωτήσαμε αν και ειμαστε τρεις κοπέλες, η εμβρυολογος μας τα είπε 

Για την ημέρα της ετ σας το είπαν αυτό ή για όλο το διάστημα της αναμονής??

Γιατί λίγο κουφάθηκα για να είμαι ειλικρινής..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , BlackCat είπε:

Για την ημέρα της ετ σας το είπαν αυτό ή για όλο το διάστημα της αναμονής??

Γιατί λίγο κουφάθηκα για να είμαι ειλικρινής..

Μόλις την πηρα τηλ , την ημέρα της ετ μας είπε η εμβρυολογος  επειδή ήταν δυο ημερών εμβρυακι σ όλες μας πρωτη μερα όχι μπάνιο και μέχρι να φτάσουμε στις 6 με 7 μέρες γρήγορο ντουζάκι όχι αφρολουτρα στην ευαίσθητη περιοχή και όχι λούσιμο μαλλιών, να πινουμε μια κουταλιά ελαιόλαδο πρωι βράδυ για το έντερο γιατί δεν κάνει να πιεζομαατε στην τουαλέτα, σήμερα παντως μ είπε άνετα κανεις μπάνιο αλλά με προσοχη όχι ζεστό νερό όχι τρίψιμο στην κοιλιά και όχι καθαρισμα κάτω μόνο με χαμομηλι!!! Πάω να ξεβρωμισω χαχαχχ

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Katrin85 είπε:

Μόλις την πηρα τηλ , την ημέρα της ετ μας είπε η εμβρυολογος  επειδή ήταν δυο ημερών εμβρυακι σ όλες μας πρωτη μερα όχι μπάνιο και μέχρι να φτάσουμε στις 6 με 7 μέρες γρήγορο ντουζάκι όχι αφρολουτρα στην ευαίσθητη περιοχή και όχι λούσιμο μαλλιών, να πινουμε μια κουταλιά ελαιόλαδο πρωι βράδυ για το έντερο γιατί δεν κάνει να πιεζομαατε στην τουαλέτα, σήμερα παντως μ είπε άνετα κανεις μπάνιο αλλά με προσοχη όχι ζεστό νερό όχι τρίψιμο στην κοιλιά και όχι καθαρισμα κάτω μόνο με χαμομηλι!!! Πάω να ξεβρωμισω χαχαχχ 

Οκκκκ όσο ζω μαθαίνω και κάτι, παράπονο δεν έχω!!

Άντε καλό ξεβρώμισμα κορίτσι μου :-D:-D Φχαριστήσου το!!

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Στελλα33 said:

Καλημερα κοριτσια!!! Ηρθε και η δικη μου ωρα!! Σε λιγο θα κανω τη δευτερη ωοληψια! Μακαρι να παει καλυτερα σε αριθμο απ την πρωτη φορα!

Καλή επιτυχία κορίτσι μου! 

 

50 minutes ago, Katrin85 said:

Κορίτσια μου καλημέρα σήμερα είναι η τελευταία μέρα ξαπλας μου εχω μια ερωτησουλα από την ώρα που ξυπνησα δεν νιώθω τίποτα ουτε πρηξιμο ουτε πονακια γενικά τίποτα λες και δεν συμβαίνει τίποτα αυτό δεν είναι καλό έτσι δεν είναι??? Επίσης από το κέντρο μου είχαν πει όχι λούσιμο μαλλιών μόνο ένα ντουζάκι στα γρήγορα για να μην παει νερό στην μήτρα σήμερα να λουστώ ή όχι ακόμα? 

Αυτό πρώτη μου φορά το ακούω. Εμένα μου είχε πει ότι κάνω μπάνιο κανονικά από την πρώτη μέρα απλώς δεν επιτρέπεται αφρόλουτρο (ξάπλα σε γεμάτη μπανιέρα δηλαδή). Δηλαδή το λούσιμο τι δουλειά έχει με την μήτρα; Κατακόρυφα θα λουστείς και θα μπει νερό στην μήτρα σου; 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 3

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Katrin85 είπε:

Μόλις την πηρα τηλ , την ημέρα της ετ μας είπε η εμβρυολογος  επειδή ήταν δυο ημερών εμβρυακι σ όλες μας πρωτη μερα όχι μπάνιο και μέχρι να φτάσουμε στις 6 με 7 μέρες γρήγορο ντουζάκι όχι αφρολουτρα στην ευαίσθητη περιοχή και όχι λούσιμο μαλλιών, να πινουμε μια κουταλιά ελαιόλαδο πρωι βράδυ για το έντερο γιατί δεν κάνει να πιεζομαατε στην τουαλέτα, σήμερα παντως μ είπε άνετα κανεις μπάνιο αλλά με προσοχη όχι ζεστό νερό όχι τρίψιμο στην κοιλιά και όχι καθαρισμα κάτω μόνο με χαμομηλι!!! Πάω να ξεβρωμισω χαχαχχ

Σώπα καλέ, πες τους! Η σάουνα μόνο απαγορεύεται μου είχε πει ο γιατρός μου. Δηλαδή να κάνεις το μπάνιο χαμάμ και να μπεις μέσα. Το τόσο το κάνουν τόσο!!!! Μην τρελαίνεσαι, ειλικρινά...Ποιο κέντρο είναι αυτό που τα λέει αυτά; Να αναπνέεις σου επιτρέπουν ή ούτε αυτό; :P:P:P

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , BlackCat είπε:

Οκκκκ όσο ζω μαθαίνω και κάτι, παράπονο δεν έχω!!

Άντε καλό ξεβρώμισμα κορίτσι μου :-D:-D Φχαριστήσου το!!

Όλα τα λεφτά  άλλος άνθρωπος σε λέω... Με λιγότερα μαλλιά βεβαίως βεβαίως γιατί τουφες μου πεφταν από την μπίχλα χαχαχαχ

πρίν από 34 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου! 

 

Αυτό πρώτη μου φορά το ακούω. Εμένα μου είχε πει ότι κάνω μπάνιο κανονικά από την πρώτη μέρα απλώς δεν επιτρέπεται αφρόλουτρο (ξάπλα σε γεμάτη μπανιέρα δηλαδή). Δηλαδή το λούσιμο τι δουλειά έχει με την μήτρα; Κατακόρυφα θα λουστείς και θα μπει νερό στην μήτρα σου; 

Που ξέρω κορίτσι μου εμένα αυτά με είπαν αυτά έκανα, τι να σου πω , απλά την άκουσα, άλλοι εμβρυολογος δεν επιτρέπουν και καθόλου μπάνιο για τρεις με πεντε μες και αυτό το έχω ακουσει, ότι μας λένε αυτό κάνει η καθεμία μας 

πρίν από 15 λεπτά , Troia είπε:

Σώπα καλέ, πες τους! Η σάουνα μόνο απαγορεύεται μου είχε πει ο γιατρός μου. Δηλαδή να κάνεις το μπάνιο χαμάμ και να μπεις μέσα. Το τόσο το κάνουν τόσο!!!! Μην τρελαίνεσαι, ειλικρινά...Ποιο κέντρο είναι αυτό που τα λέει αυτά; Να αναπνέεις σου επιτρέπουν ή ούτε αυτό; :P:P:P

Αχ κορίτσι μου εγώ έκανα αυτά που μ είπε η αλήθεια είναι ότι την έχω τρελή εμπιστοσυνη την συγκεκριμένη εμβρυολογο μας βοηθήσει πολυ ένα χρόνο τώρα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Σου ευχομαι απο καρδιάς να ειναι η 3η κ η τυχερη!!!! Κ εγω μ την 3η ειμαι εγκυουλα :wub: σου στελνω μπεμπεδοσκονη 

Σ ευχαριστώ παρα πολυ κοριτσάκι μου. Με συγκίνησες!! Μακαρι

Εμενα κανονικα μ ειπε μπάνιο εννοείται αυτο, απλα καλο θα ηταν να αποφύγω την θαλασσα. Αλλα υπηρξαν και εγκυμοσυνες που εκαναν μπάνιο μετα την ετ. 

Να ρωτήσω κατι!! Δν το εχω ρωτησει ποτέ απο φαγητό εγω τρωω καθε φορα τα πάντα. Γλυκά, παγωτά κλπ. Αλκοόλ μπορω; 

5 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!! Ηρθε και η δικη μου ωρα!! Σε λιγο θα κανω τη δευτερη ωοληψια! Μακαρι να παει καλυτερα σε αριθμο απ την πρωτη φορα!

Καλη επιτυχία κορίτσι μου!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Marina21 είπε:

Σ ευχαριστώ παρα πολυ κοριτσάκι μου. Με συγκίνησες!! Μακαρι

Εμενα κανονικα μ ειπε μπάνιο εννοείται αυτο, απλα καλο θα ηταν να αποφύγω την θαλασσα. Αλλα υπηρξαν και εγκυμοσυνες που εκαναν μπάνιο μετα την ετ. 

Να ρωτήσω κατι!! Δν το εχω ρωτησει ποτέ απο φαγητό εγω τρωω καθε φορα τα πάντα. Γλυκά, παγωτά κλπ. Αλκοόλ μπορω; 

Αλκοόλ όχι κορίτσι μου, παγωτα να προσεξεις όχι παστεριωμενα δηλαδή τα έτοιμα από τα ψυγεία και γενικώς με ζάχαρη και αλάτι θέλει λίγο προσοχη , καλη επιτυχία και παλι όλα να πανε καλα!!! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Katrin85 είπε:

Μια διαφορετική μέρα ξεκίνησε... Ας ξεκινήσουμε με θετικά συναισθήματα!!! 

Καλημερα στις κοπέλες που σήμερα έχουν την ωοληψια τους ή την έμβρυο μεταφορά τους η Παναγία μαζί τους!!! Καλημερα και σε μας που είμαστε σε αναμονή του αποτελέσματος Η Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλαντου να μας έχει κάτω από την σκεπη της !!! Καλημερα λοιπόν σ όλες μας σκεφτόμαστε θετικά και χαμογελάμε!!! 

Καλημερα κοριτσακι μου. Να μας έχει ολες και να μας βοηθησει παναγία μου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Marina21 είπε:

Καλημερα κοριτσακι μου. Να μας έχει ολες και να μας βοηθησει παναγία μου. 

Θετικές σκεψεις και προσευχουλα  !!! Είναι οι πιο δυσκολες μέρες μετά την έμβρυο μεταφορά όλες τρελενομαστε και ψάχνουμε τα παντα , 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...