Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      Έχω διαβάσει για το coq10 ότι βοηθάει πάρα πολύ. Έπαιρνα ημερησιως 200mg,  τώρα θα το αυξήσω στα 600mg  είναι ακριβό δυστυχώς όμως. Αλλά κ για ωμέγα 3 λιπαρά πως χρειάζεται.

      Εγώ παίρνω το coq10, φολικο και μια πολυβιταμινη για πριν τη συλληψη, που βοηθάει δηλαδή.

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , Αγάπ είπε:

Δεν είναι κρύωμα, χτυπάω ανά 6 ώρες 38.5-39 με depon maximum, δεν μου λέει τίποτα απλά μου άλλαξε αντιβιωση

Περαστικά σου κοριτσι μου. 
Πως τα πήγατε στην ωοληψια; Έγραψες κάπου; Μπορεί να το έχασα, εχω πολλή δουλειά αυτές τις μέρες. 
Ο γιατρός τέτοιος είναι…καθόλου δεν μιλάει…

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 19 λεπτά , Αγάπ είπε:

Δεν είναι κρύωμα, χτυπάω ανά 6 ώρες 38.5-39 με depon maximum, δεν μου λέει τίποτα απλά μου άλλαξε αντιβιωση

Συνήθως όταν γίνεται εμφυτευση ανεβάζουμε δέκατα, ίσως είναι αυτό αλλά ίσως είναι ένα απλό κρυωμα, μην αγχώνεσαι 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Katrin85 είπε:

Συνήθως όταν γίνεται εμφυτευση ανεβάζουμε δέκατα, ίσως είναι αυτό αλλά ίσως είναι ένα απλό κρυωμα, μην αγχώνεσαι 

Δεν έχω κάνει εμβρυομεταφορα

πρίν από 12 λεπτά , Chris_V είπε:

Περαστικά σου κοριτσι μου. 
Πως τα πήγατε στην ωοληψια; Έγραψες κάπου; Μπορεί να το έχασα, εχω πολλή δουλειά αυτές τις μέρες. 
Ο γιατρός τέτοιος είναι…καθόλου δεν μιλάει…

Δεν έγραψα γιατί δεν ήμουν και τόσο καλά. Μου πήρε 28 ωάρια εκ των οποίων ήταν καλά τα 24. Έβαλαν για γονιμοποίηση μόνο τα 10 γιατί το σπέρμα ήταν στο 100%με ανωμαλιες, παρόλο τις βιταμίνες, τις ορμόνες και όλα όσα κάναμε αυτούς τους μήνες αντί να καλυτερέψει....χειροτέρεψε

Περιμένω τηλέφωνο να μου πουν εάν προχώρησαν τα 5 που κατάφεραν και γονιμοποιηθηκαν...μια  αφάνταστη ταλαιπωρία για εμένα και απογοήτευση 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 8
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Αγάπ είπε:

Δεν έχω κάνει εμβρυομεταφορα

Δεν έγραψα γιατί δεν ήμουν και τόσο καλά. Μου πήρε 28 ωάρια εκ των οποίων ήταν καλά τα 24. Έβαλαν για γονιμοποίηση μόνο τα 10 γιατί το σπέρμα ήταν στο 100%με ανωμαλιες, παρόλο τις βιταμίνες, τις ορμόνες και όλα όσα κάναμε αυτούς τους μήνες αντί να καλυτερέψει....χειροτέρεψε

Περιμένω τηλέφωνο να μου πουν εάν προχώρησαν τα 5 που κατάφεραν και γονιμοποιηθηκαν...μια  αφάνταστη ταλαιπωρία για εμένα και απογοήτευση 

Μπορω να φανταστω την απογοητευση, ομως κρατησε τωρα τα θετικα.

Εχεις 5, ολη μας την θετικη ενεργεια σε αυτα!!!

Ενα θελουμε και καλο! 

Τα υπολοιπα τα καταψυξατε?

Φιλια πολλα και μας λες οτι χρειαστεις!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Αγάπ είπε:

Δεν έχω κάνει εμβρυομεταφορα

Δεν έγραψα γιατί δεν ήμουν και τόσο καλά. Μου πήρε 28 ωάρια εκ των οποίων ήταν καλά τα 24. Έβαλαν για γονιμοποίηση μόνο τα 10 γιατί το σπέρμα ήταν στο 100%με ανωμαλιες, παρόλο τις βιταμίνες, τις ορμόνες και όλα όσα κάναμε αυτούς τους μήνες αντί να καλυτερέψει....χειροτέρεψε

Περιμένω τηλέφωνο να μου πουν εάν προχώρησαν τα 5 που κατάφεραν και γονιμοποιηθηκαν...μια  αφάνταστη ταλαιπωρία για εμένα και απογοήτευση 

Είναι πολύ μεγάλη η ταλαιπωρία σου έχεις δίκιο. Μην απογοητεύεσαι όμως περίμενε να δεις τι θα σου πουν. Είπαμε ένα μόνο αρκεί. 

Έχεις κάνει έλεγχο για κοβιντ? Υπάρχει τεράστια διασπορά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Linoula είπε:

Είναι πολύ μεγάλη η ταλαιπωρία σου έχεις δίκιο. Μην απογοητεύεσαι όμως περίμενε να δεις τι θα σου πουν. Είπαμε ένα μόνο αρκεί. 

Έχεις κάνει έλεγχο για κοβιντ? Υπάρχει τεράστια διασπορά 

Ναι έκανα τεστ δεν έχω κοβιντ

πρίν από 8 λεπτά , Chris_V είπε:

Μπορω να φανταστω την απογοητευση, ομως κρατησε τωρα τα θετικα.

Εχεις 5, ολη μας την θετικη ενεργεια σε αυτα!!!

Ενα θελουμε και καλο! 

Τα υπολοιπα τα καταψυξατε?

Φιλια πολλα και μας λες οτι χρειαστεις!

Ναι κατέψυξα ωάρια αφού δεν βρήκαν σπέρμα, αυτό είναι το καλό της υπόθεσης ότι δλδ δεν θα χρειαστω παλι διέγερση και ωοληψια εάν δεν πάνε καλά τα πραγματα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Ποτε λήγει η αποφαση της επιτροπής;

Κορίτσια μόλις έμαθα οτι τα δικαιολογητικά για Εοππυ τα καταθετεις και ηλεκτρονικα μεσω του Φακελου ααφαλισης υγειας 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Sila80 είπε:

Κορίτσια μόλις έμαθα οτι τα δικαιολογητικά για Εοππυ τα καταθετεις και ηλεκτρονικα μεσω του Φακελου ααφαλισης υγειας 

Για τα 350 ευρο ή για να παρεις την αποφαση;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Sila80 είπε:

Για τα 350€

Κ σε ποια κατηγορία πηγαίνουμε; Αληθεια; Γιατι δεν μπορω ακομα να βγω εκτος σπιτιου κ ειναι μακρυα ο εοπυ μου.Μπορεις να μ βοηθησεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Κ σε ποια κατηγορία πηγαίνουμε; Αληθεια; Γιατι δεν μπορω ακομα να βγω εκτος σπιτιου κ ειναι μακρυα ο εοπυ μου.Μπορεις να μ βοηθησεις;

Εαν δεν μπορουμε εμεις μπορει να τα παει κ καποιος αλλος χωρις εξουσιοδοτηση.

Στο φακελο μας ασφ. Υγειας μπαινουμε και πηγαινουμε στο pedi 56 ετσι μου το ειπαν 

Δεν εχω μπει ακομη να το ψαξω δεν εχω παρει ακομη τις βεβαιωσεις απ το κεντρο μου.

πρίν από 7 λεπτά , Sila80 είπε:

Εαν δεν μπορουμε εμεις μπορει να τα παει κ καποιος αλλος χωρις εξουσιοδοτηση.

Στο φακελο μας ασφ. Υγειας μπαινουμε και πηγαινουμε στο pedi 56 ετσι μου το ειπαν 

Δεν εχω μπει ακομη να το ψαξω δεν εχω παρει ακομη τις βεβαιωσεις απ το κεντρο μου.

@Μπισκοτακι27 επισης και σε ΚΕΠ μπορεις να τα καταθεσεις αν δεν βγαλεις ακρη ηλεκτρονικα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Sila80 είπε:

Εαν δεν μπορουμε εμεις μπορει να τα παει κ καποιος αλλος χωρις εξουσιοδοτηση.

Στο φακελο μας ασφ. Υγειας μπαινουμε και πηγαινουμε στο pedi 56 ετσι μου το ειπαν 

Δεν εχω μπει ακομη να το ψαξω δεν εχω παρει ακομη τις βεβαιωσεις απ το κεντρο μου.

Δεν μπορεσα να βρω αυτη τη κατηγορία.Εγω ειμαι ασφαλισμένη μονη μ αλλα μπηκα μεσα δεν υπαρχει αυτη η κατηγορία…

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Δεν μπορεσα να βρω αυτη τη κατηγορία.Εγω ειμαι ασφαλισμένη μονη μ αλλα μπηκα μεσα δεν υπαρχει αυτη η κατηγορία…

Θα μπω να το κοιταξω και θα σε ενημερωσω αν το βρω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...