Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Ναιιι καλα λες..κ μενα με άγχωσε που δεν μπηκε απο χθες..ας μας πει γιατι θα σκασουμε απο τ αγχος μας.Ελπίζουμε να ειναι ολα καλα:wub:

@Μπισκοτακι27 μη σκέφτεσαι έτσι, αγχωνεσαι και δύσκολα εσυ πανάθεμά σε :D την έχω για γούρι, χρονολογικά πρώτα αυτή μετά εσένα ♥️ Ίσως περιμένει συμπληρωματικά αποτελέσματα για να μας μεταφέρει ολοκληρωμένη εικόνα.. εν αναμονή!  :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια για τη συμπεριφορα μας μετά την εμβρυομεταφορά δεν πρέπει να τρελαινόμαατε αν σκεφτουμε πως με τη φυσιολογικη σύλληψη καμια δεν γνωριζει σ αυτο το στάδιο ότι πρόκειται να αρχίσει εγκυμοσύνη και ζει κανονικα τη ζωη της μεχρι την ανακαλυψη της εγκυμοσυνης 

Κι εγώ πάω για χοριακή 15/7 με ένα άριστο εμβρυάκι . 
 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια για σας και καλό μεσημέρι!άντε άλλες δυο μέρες! ευτυχώς στη δουλειά περνάει η ώρα ευχάριστα.

Κορίτσια ουτε εμένα με αφήνει ο γιατρός να κάνω μπάνιο την πρώτη εβδομάδα εμβριυομεταφορας.μετα μπορείς .εγώ βέβαια μόνο γρήγορο ντους έχω κάνει μέχρι να δω χοριακη.ευτυχως αυτή τη φορά πρόνοησα και έκανα τα μαλλιά ίσια έτσι τα πιάνω πλεξούδα κάθε μέρα και δεν φαίνεται ότι έχουν να λουστούν!εεεε και έχουν να λουστούν από το καιρό του Νοέ χαχαχαχ να σας πω ότι τα φυσικά μου είναι σγουρά χαχαχα

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Ele@n είπε:

Εγώ έχω άλλη απορία.... πώς θα μπει νερό στη μήτρα όεο;;;; 

Δια της πλαγίου οδού??????????????? χαχαχαχαχα δεν ξέρω εκτός αν εννοούν τύπου πλύσεις εσωτερικά.

Δεν ξέρω ρε ουτε εγώ καταλαβαίνω αλλά πέρα από τη πλάκα ας κάνει η κάθε μια ότι την κάνει να νιώσει καλύτερα αυτό το άχαρο διάστημα της αναμονής. Για να είναι ψυχολογικά καλά.

4 εμβρυομεταφορές έχω κάνει και πάω για την 5η ,με τρεις διαφορετικούς γιατρούς, οι οδηγίες ήταν ίδιες, προσοχή τις πρώτες 3-4 ημέρες δηλαδή χαλαρή δραστηριότητα , όχι βάρη, σκυψίματα , έντονη δραστηριότητα, όχι σάουνα , όχι θάλασσα, όχι σεξ ,οχι μούλιασμα σε μπανιέρα αυτό που είπε η κατερίνα δηλαδή να την γεμίσεις και να μπεις μέσα. Κατά τα υπόλοιπα συνεχίζεις την καθημερινότητα σου με μια έξτρα προσοχή.

 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Katrin85 είπε:

Μην το βάζεις κάτω όλες είμαστε στα ίδια!!! Σκέψου θετικά!!! Το σώμα εννοείτε θέλει ξεκουραση, αλλά όλα θα πανε καλα αυτήν την φορά 

Με φρέσκα προχωρησες ή κατεψυγμένα? 

Οχι κατω δεν θα το βαλω...θα συνεχίσω την προσπάθεια μου απλα λιγο αργότερα... μακαρι να πανε ολα καλά.. ισως παρω τα πανω μου λίγο... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , BlackCat είπε:

Δια της πλαγίου οδού??????????????? χαχαχαχαχα δεν ξέρω εκτός αν εννοούν τύπου πλύσεις εσωτερικά.

Δεν ξέρω ρε ουτε εγώ καταλαβαίνω αλλά πέρα από τη πλάκα ας κάνει η κάθε μια ότι την κάνει να νιώσει καλύτερα αυτό το άχαρο διάστημα της αναμονής. Για να είναι ψυχολογικά καλά.

4 εμβρυομεταφορές έχω κάνει και πάω για την 5η ,με τρεις διαφορετικούς γιατρούς, οι οδηγίες ήταν ίδιες, προσοχή τις πρώτες 3-4 ημέρες δηλαδή χαλαρή δραστηριότητα , όχι βάρη, σκυψίματα , έντονη δραστηριότητα, όχι σάουνα , όχι θάλασσα, όχι σεξ ,οχι μούλιασμα σε μπανιέρα αυτό που είπε η κατερίνα δηλαδή να την γεμίσεις και να μπεις μέσα. Κατά τα υπόλοιπα συνεχίζεις την καθημερινότητα σου με μια έξτρα προσοχή.

 

Ααααα τώρα μάλιστα. Προφανώς εννοουν μη γεμίζεις τη μπανιέρα να κάθεσαι να πλατσουριζεις. Δικό μου λάθος, αλλά επειδή δεν το κάνω ποτέ το θεώρησα αυτόνοητο. έτσι όντως έχει λογική.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου, να σου πάνε όλα τέλεια. Μη χάνεις το κουράγιο σου, γολγοθάς είναι για όλες μας αλλά το τέλος αξίζει!

Ευχαριστώ πολυ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Ele@n είπε:

Ααααα τώρα μάλιστα. Προφανώς εννοουν μη γεμίζεις τη μπανιέρα να κάθεσαι να πλατσουριζεις. Δικό μου λάθος, αλλά επειδή δεν το κάνω ποτέ το θεώρησα αυτόνοητο. έτσι όντως έχει λογική.

Καλά τώρα είναι δυνατόν να μην έχεις χρόνο μέσα σε μια δύσκολη καθημερινότητα να γεμίζεις την μπανιέρα, να βάζεις άλατα και αρωματικά κεριά, να έχεις μαξιλαράκι αυχένα ,χαλαρωτική μουσική και με το τρίχρονο να περιμένει όρθιο δίπλα σου με μύξα και κλάμα??????

Σε βρίσκω φάουλ...........:-P:-P:-P

Τώρα θυμήθηκα το επεισόδιο από τα φιλαράκια με την Μόνικα και τον Τσάντλερ που κάνουν χαλαρωτικό ρομαντικό bath πριν γίνει γνωστή η σχέση τους και γελάω μόνη μου..

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , BlackCat είπε:

Δια της πλαγίου οδού??????????????? χαχαχαχαχα δεν ξέρω εκτός αν εννοούν τύπου πλύσεις εσωτερικά.

Δεν ξέρω ρε ουτε εγώ καταλαβαίνω αλλά πέρα από τη πλάκα ας κάνει η κάθε μια ότι την κάνει να νιώσει καλύτερα αυτό το άχαρο διάστημα της αναμονής. Για να είναι ψυχολογικά καλά.

4 εμβρυομεταφορές έχω κάνει και πάω για την 5η ,με τρεις διαφορετικούς γιατρούς, οι οδηγίες ήταν ίδιες, προσοχή τις πρώτες 3-4 ημέρες δηλαδή χαλαρή δραστηριότητα , όχι βάρη, σκυψίματα , έντονη δραστηριότητα, όχι σάουνα , όχι θάλασσα, όχι σεξ ,οχι μούλιασμα σε μπανιέρα αυτό που είπε η κατερίνα δηλαδή να την γεμίσεις και να μπεις μέσα. Κατά τα υπόλοιπα συνεχίζεις την καθημερινότητα σου με μια έξτρα προσοχή.

 

Κι εγώ ήμουν των υπερβολων από τον φόβο μου. Είχα συλλέξει όλες τις πληροφορίες από εδώ μέσα και τις τήρησα με ευλάβεια. Και ξαπλα έκατσα και μπάνιο με καυτό νερό δεν έκανα και με έλουζε ο άντρας μου για να μην σκύβω και δεν έσκυβα...

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Ele@n είπε:

Κι εγώ ήμουν των υπερβολων από τον φόβο μου. Είχα συλλέξει όλες τις πληροφορίες από εδώ μέσα και τις τήρησα με ευλάβεια. Και ξαπλα έκατσα και μπάνιο με καυτό νερό δεν έκανα και με έλουζε ο άντρας μου για να μην σκύβω και δεν έσκυβα...

Καλά όλες έτσι ήμασταν ειδικά την πρώτη φορά.

Πρώτη ετ έκατσα σαν την μούμια, όχι άπλυτη μούμια ,αλλά πορσελάνινη μούμια. Πήρα κουλούρα

Δεύτερη ετ πήρα και τις 14ημέρες αναρρωτική εσώκλειστη σπίτι , κόντεψα να λαλήσω. Κατάλαβα πόσο ευκολο είναι να σαλτάρεις. Πήρα κουλούρα

Τριτη ετ χαλαρά 3-4 ημέρες, γύρισα στην καθημερινότητα μου χωρίς υπερβολές. Θετική χοριακή

Τέταρτη ετ τα ίδια με την προηγούμενη. Θετική χοριακή.

Τώρα που προετοιμάζομαι για την 5η είμαι πιο χαλαρή από ποτέ. Μάλλον έπαθα ανοσία. Ότι είναι να γίνει θα γίνει

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , BlackCat είπε:

Καλά όλες έτσι ήμασταν ειδικά την πρώτη φορά.

Πρώτη ετ έκατσα σαν την μούμια, όχι άπλυτη μούμια ,αλλά πορσελάνινη μούμια. Πήρα κουλούρα

Δεύτερη ετ πήρα και τις 14ημέρες αναρρωτική εσώκλειστη σπίτι , κόντεψα να λαλήσω. Κατάλαβα πόσο ευκολο είναι να σαλτάρεις. Πήρα κουλούρα

Τριτη ετ χαλαρά 3-4 ημέρες, γύρισα στην καθημερινότητα μου χωρίς υπερβολές. Θετική χοριακή

Τέταρτη ετ τα ίδια με την προηγούμενη. Θετική χοριακή.

Τώρα που προετοιμάζομαι για την 5η είμαι πιο χαλαρή από ποτέ. Μάλλον έπαθα ανοσία. Ότι είναι να γίνει θα γίνει

Πραγματικά έτσι είναι. Αφού τώρα σκέφτομαι πώς θα γίνει να μουμιοποιηθω τόσες μέρες ή μήνες με τον μικρό και βλέπω ότι δεν γίνεται.

Πού θα πάει, θα κάτσει η καλή. Αφού πήρε μπρος ο οργανισμός με εμφυτεύσεις είναι θέμα χρόνου η εγκυμοσύνη.σου εύχομαι να είναι και η τελευταία και τυχερή αυτή!!!!

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έκατσα κ πέταξα σήμερα όλα τα θετικά τεστ που είχα κρατημενα...έσβησα όλες τι φωτογραφίες που είχα βγάλει για να το κάνω άλμπουμ με φωτογραφίες από την αρχή μέχρι το τελος ..εκρυψα μια σακούλα με δώρο μια κουδουνιστρα κ ένα παιδικό βιβλίο που βιάστηκε να μας πάρει από χαρά ο κολλητό του και 2 μέρες τωρα τρέχουν δάκρυα από τα μάτια μου..άλλες φορές επειδή σκέφτομαι την βιοχημική αλλες πάλι επειδή απλά μάλλον δεν λέει να στερεψει το δάκρυ...Όλα τα ξέρω κ όλα είναι στο μυαλό μου...6 εβδομάδες μόνο ήταν σιγά δεν υπάρχει καν μωρό ακομα...Αλλες καλέ στις 6 εβδομαδες δεν καταλαβαίνουν καν την εγκυμοσύνη τους...Εμένα να δεις η ξαδέρφη του άντρα μου που έχασε το μωρό της 33 εβδομάδων εκεί να δεις πονο...Η κόρη μου είχε δύο αποβολές πριν κ τώρα μια χαρά έγκυος είναι...Σιγά σε λίγες μέρες θα ξαναπροσπάθησετε καλέ δεν έγινε κάτι ..Κ μέσα σε όλα αυτά που έχω ακούσει αυτές τις 2 μέρες μέσα σε όλες αυτές τις φωνές που έχουν δίκιο κ με αγάπη μου τα λένε υπάρχουν όμως δύο μάτια που εγώ κοιταω κάθε μέρα ..αυτά τα δύο μάτια που με πρόσεχαν σαν το κόκκινο αυγό του Πάσχα .. αυτά τα δύο μάτια που τα έκανα να κλάψουν από χαρά κ λύπη μέσα σε δύο εβδομάδες ..για αυτά τα μάτια δεν σταματάνε τα δικά μου μάτια να τρέχουν...Όλα τα ξέρω κ  με όλα συμφωνώ...και όλοι δίκιο έχουν .. δεν συγκρίνω αυτό που νοιωθω με κανέναν πόνο..αλίμονο.. απλά θα ήθελα να έχω την δύναμη να μην τον είχα δει να λυπάται ξανά για τίποτα...

  • Λυπημένη/-ος 35
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Pagor είπε:

Έκατσα κ πέταξα σήμερα όλα τα θετικά τεστ που είχα κρατημενα...έσβησα όλες τι φωτογραφίες που είχα βγάλει για να το κάνω άλμπουμ με φωτογραφίες από την αρχή μέχρι το τελος ..εκρυψα μια σακούλα με δώρο μια κουδουνιστρα κ ένα παιδικό βιβλίο που βιάστηκε να μας πάρει από χαρά ο κολλητό του και 2 μέρες τωρα τρέχουν δάκρυα από τα μάτια μου..άλλες φορές επειδή σκέφτομαι την βιοχημική αλλες πάλι επειδή απλά μάλλον δεν λέει να στερεψει το δάκρυ...Όλα τα ξέρω κ όλα είναι στο μυαλό μου...6 εβδομάδες μόνο ήταν σιγά δεν υπάρχει καν μωρό ακομα...Αλλες καλέ στις 6 εβδομαδες δεν καταλαβαίνουν καν την εγκυμοσύνη τους...Εμένα να δεις η ξαδέρφη του άντρα μου που έχασε το μωρό της 33 εβδομάδων εκεί να δεις πονο...Η κόρη μου είχε δύο αποβολές πριν κ τώρα μια χαρά έγκυος είναι...Σιγά σε λίγες μέρες θα ξαναπροσπάθησετε καλέ δεν έγινε κάτι ..Κ μέσα σε όλα αυτά που έχω ακούσει αυτές τις 2 μέρες μέσα σε όλες αυτές τις φωνές που έχουν δίκιο κ με αγάπη μου τα λένε υπάρχουν όμως δύο μάτια που εγώ κοιταω κάθε μέρα ..αυτά τα δύο μάτια που με πρόσεχαν σαν το κόκκινο αυγό του Πάσχα .. αυτά τα δύο μάτια που τα έκανα να κλάψουν από χαρά κ λύπη μέσα σε δύο εβδομάδες ..για αυτά τα μάτια δεν σταματάνε τα δικά μου μάτια να τρέχουν...Όλα τα ξέρω κ  με όλα συμφωνώ...και όλοι δίκιο έχουν .. δεν συγκρίνω αυτό που νοιωθω με κανέναν πόνο..αλίμονο.. απλά θα ήθελα να έχω την δύναμη να μην τον είχα δει να λυπάται ξανά για τίποτα...

Έχω διαβάσει την ιστορία σου..

Κάποια πράγματα ,ξέρετε πολύ καλά και εσύ και τα δυο ματάκια που σε κοιτάνε και κοιτάς ότι είναι πέρα από εμάς..Είναι πέρα από τις δυνάμεις μας..Είναι μοίρα, τύχη , ριζικό, πεπρωμένο ότι είναι..

Έχετε περάσει πολύ δύσκολες στιγμές και έχετε βγει νικητές! Θα βγείτε και από αυτό αλλά δώστε χρόνο να βιώσετε όλα τα συναισθήματα βήμα βήμα ,μέρα τη μέρα.

Σε αυτή τη ζωή κ σε αυτό το μικρό πέρασμα μας λίγα πράγματα έχουμε. Το εαυτό μας και τους ανθρώπους μας..Λίγοι πολλοί δεν έχει καμία σημασία.. Κάθε ένας από εμάς κουβαλάει τα μπαγκάζια του άλλος πιο ελαφριά άλλος πιο βαριά. Το σίγουρο είναι ότι δεν ευθύνεσαι εσυ ούτε τα ματια που σε κοιτάνε για αυτό που συνέβη. Όσο δύσκολο κ αν είναι ,συνέβη. 
Τα λόγια που θα ακούσεις με όση αγαπη κ αν λέγονται ,πολλές φορές είναι «φασαρία», σε μπερδεύουν και σε ζαλίζουν ακόμα κ αν αρχικά σε κάνουν να νιώσεις καλύτερα.
Κλείστε τα αυτιά σας και αγκαλιαστείτε να βιώσετε μαζί τον πόνο για να πάτε στο επόμενο στάδιο στην αποδοχή και να πατήσετε στα πόδια σας.:x

Θέλει χρόνο και δύναμη. Την δύναμη την έχετε μεσα σας θα έρθει ο χρόνος να κάνει αυτό που ξέρει να κάνει..

 

 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Pagor said:

Έκατσα κ πέταξα σήμερα όλα τα θετικά τεστ που είχα κρατημενα...έσβησα όλες τι φωτογραφίες που είχα βγάλει για να το κάνω άλμπουμ με φωτογραφίες από την αρχή μέχρι το τελος ..εκρυψα μια σακούλα με δώρο μια κουδουνιστρα κ ένα παιδικό βιβλίο που βιάστηκε να μας πάρει από χαρά ο κολλητό του και 2 μέρες τωρα τρέχουν δάκρυα από τα μάτια μου..άλλες φορές επειδή σκέφτομαι την βιοχημική αλλες πάλι επειδή απλά μάλλον δεν λέει να στερεψει το δάκρυ...Όλα τα ξέρω κ όλα είναι στο μυαλό μου...6 εβδομάδες μόνο ήταν σιγά δεν υπάρχει καν μωρό ακομα...Αλλες καλέ στις 6 εβδομαδες δεν καταλαβαίνουν καν την εγκυμοσύνη τους...Εμένα να δεις η ξαδέρφη του άντρα μου που έχασε το μωρό της 33 εβδομάδων εκεί να δεις πονο...Η κόρη μου είχε δύο αποβολές πριν κ τώρα μια χαρά έγκυος είναι...Σιγά σε λίγες μέρες θα ξαναπροσπάθησετε καλέ δεν έγινε κάτι ..Κ μέσα σε όλα αυτά που έχω ακούσει αυτές τις 2 μέρες μέσα σε όλες αυτές τις φωνές που έχουν δίκιο κ με αγάπη μου τα λένε υπάρχουν όμως δύο μάτια που εγώ κοιταω κάθε μέρα ..αυτά τα δύο μάτια που με πρόσεχαν σαν το κόκκινο αυγό του Πάσχα .. αυτά τα δύο μάτια που τα έκανα να κλάψουν από χαρά κ λύπη μέσα σε δύο εβδομάδες ..για αυτά τα μάτια δεν σταματάνε τα δικά μου μάτια να τρέχουν...Όλα τα ξέρω κ  με όλα συμφωνώ...και όλοι δίκιο έχουν .. δεν συγκρίνω αυτό που νοιωθω με κανέναν πόνο..αλίμονο.. απλά θα ήθελα να έχω την δύναμη να μην τον είχα δει να λυπάται ξανά για τίποτα...

Κοπέλα μου δυστυχώς δεν είναι στο χέρι μας η ευτυχία και όταν συμβαίνουν τέτοια πράγματα καμία παρήγορη κουβέντα δεν μπορεί να απαλύνει τον πόνο. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Μόνο ο χρόνος μπορεί να μας γιατρέψει. Όμως σε παρακαλώ μην σκέφτεσαι ότι του πήρες την χαρά και μην σκέφτεσαι πόσο πολύ λυπάται. Σκέψου πόσο χαρούμενος είναι που σε έχει δίπλα του, που πλέον έχει την υγειά του, που θα περάσει ένα όμορφο καλοκαίρι μαζί σου, που μέσα από τις δυσκολίες έχει εκτιμήσει την κάθε μέρα πλάι σου, που είστε γεροί να το ξανά παλέψετε, όλα αυτά που τον κάνουν χαρούμενο να σκέφτεσαι. Η χαρά που του έχεις προσφέρει δεν συγκρίνεται καν με αυτή την στιγμή στεναχώριας. 

  • Μου αρέσει 10

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, BlackCat είπε:

Καλά όλες έτσι ήμασταν ειδικά την πρώτη φορά.

Πρώτη ετ έκατσα σαν την μούμια, όχι άπλυτη μούμια ,αλλά πορσελάνινη μούμια. Πήρα κουλούρα

Δεύτερη ετ πήρα και τις 14ημέρες αναρρωτική εσώκλειστη σπίτι , κόντεψα να λαλήσω. Κατάλαβα πόσο ευκολο είναι να σαλτάρεις. Πήρα κουλούρα

Τριτη ετ χαλαρά 3-4 ημέρες, γύρισα στην καθημερινότητα μου χωρίς υπερβολές. Θετική χοριακή

Τέταρτη ετ τα ίδια με την προηγούμενη. Θετική χοριακή.

Τώρα που προετοιμάζομαι για την 5η είμαι πιο χαλαρή από ποτέ. Μάλλον έπαθα ανοσία. Ότι είναι να γίνει θα γίνει

Εδώ άπλυτη μουμια, απλά να σ ενημερώσω ότι όλα αυτά μου τα είπε η εμβρυολογος να σαι καλά για τα καλά σου λόγια, συγνώμη που δεν τα γνωρίζω όλα όπως εσυ και ακουω τους γιατρους!!! Και παλι να είσαι καλά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...