Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 27/3/2024 at 7:13 ΜΜ, Σποράκι είπε:

      Η μαστογραφία γίνεται τις πρώτες μέρες του κύκλου. Μη την κανείς τώρα, περίμενε να αδιαθετήσεις και την κάνεις. Προλαβαίνεις πριν την ετ 

      Ξερω πως γινεται τις πρωτες μερες αλλα ειπα να κανω μια απελπιδα προσπάθεια..... Θα το δεχτούν άραγε να την κάνω ταυτόχρονα με την διαδικασία ετ;

      On 27/3/2024 at 7:12 ΜΜ, Nels είπε:

      Τώρα το στήθος σου είναι πρησμένο, η μαστογραφία συστήνεται να γίνεται ακριβώς  μετά την περιοδο εως και πριν την ωωορηξια.Ρωτα και τον γιατρό σου τι θα σου πει

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Από το διαγνωστικό μου ειπανε πως οι ακτινολογοι αρνούνται να κάνουν στο 2ο 15νθημερο....

      Οπότε δεν ξέρω αν έχει σημασία να τον ρωτήσω  

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Little star είπε:

Α μπα δεν είσαι η μοναδική. Μάλιστα το έδειξα σε βίντεο στον γιο του άντρα μου και του λέω "Μα δεν είναι σαν εξωγήινο?"

Και μου απαντάει το 12χρονο με ψιλοτσαντιλα "έτσι είναι όλα τα μωρά. Έτσι ήμουν και εγώ ". Του προσέβαλα την αδερφή.

Τι να κάνω εγω με την εγκυμοσύνη? Το έχω ρίξει στην τρελή για να μη με τρελάνουν οι γιατροί. Τίποτα δεν κάνω. Περιμένω στωικά...

Προς το παρόν, δόξα τω Θεω, είναι καλά, είναι ζωηρή και έχει καλό αμνιακό υγρό. Αλλά είναι πολύ μικρή και δεν ξέρω πόσο θα αντέξει. Φαντάζομαι ότι από εβδομάδα θα έχω πιο στενή παρακολούθηση, ίσως και 2 φορές την εβδομάδα, μετά 3 και μετά θα μπω στο νοσοκομείο. Τωρα ειμαι στην 25η. Στόχος μας είναι να φτάσω τουλάχιστον στις 32. Γιατί το μωρό θα είναι πίσω γύρω στον ένα μήνα. Οπότε αν γεννηθεί στις 28 εβδομάδες, θα έχει περίπου το βάρος ενός μωρού 24 εβδομάδων που σημαίνει ότι ή δεν θα επιζήσει ή οι πιθανότητες για σοβαρές αναπηρίες να είναι πολλές.

Ναι, το θυμάμαι ότι είχατε αυτό το στόχο, αλλά δε θυμόμουν σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα. Έχετε λίγο ακόμα. Κουράγιο. Είμαι σίγουρη οτι παίρνεις πολύ κουράγιο από τη μικρή. Φαίνεται μαχήτρια και θα τα καταφέρετε! Θα γίνει ένας κορίτσαρος και θα έχετε να λέτε την ιστορία αυτή και να γελάτε κάποτε! Και ο αδερφός της θα της λέει ότι την έλεγες ΕΤ!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 25 λεπτά , happiness79 είπε:

Κορίτσιαααααααα!!! Βγήκαν τα πρώτα αποτελέσματα της τροφοβλάστης! Εχει αποκλειστεί 100% το σύνδρομο down καθώς και όλα τα σύνδρομα που σχετίζονται με την ηλικία!!! :):):) Για τα υπόλοιπα σύνδρομα (που έχουν τις ίδιες πιθανότητες να εμφανιστούν ανεξαρτήτως ηλικίας) δεν έχουμε ακόμα απαντήσεις, αλλά όπως καταλαβαίνετε τα πρώτα ήταν που με καίγαν πιο πολύ! Η χαρά που έχω πάρει είναι τεράστια!!! Επιτέλους μπορώ να χαρώ την εγκυμοσύνη μου όσο δεν πάει!!! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλες να το νιώσετε αυτό, χωρίς άλλα βάσανα, κόπους και αγωνίες! Σύντομα και εύκολα μόνο από εδώ και πέρα! Σας στέλνει το αγοράκι μου καλή τύχη, αγνότητα και μπεμπεδόσκονη! ❤

Συγχαρητήρια για τα αποτελέσματα σας! Τέλειος ο μπέμπης σας

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Angot είπε:

Εμενα μ ειπε να κανω σεξ (δεν είπαμε για προφυλάξεις κλπ) εχω ακομα κατι καφετιά υγρά, δεν είχα καθαρίσει την προηγούμενη βδομάδα που πήγα κ μου ειπε θα έχω ακόμα υπολείμματα ... Αλλα δεν μ ειπε να προσέξω..

Βέβαια  στην αρχή είχε πει μετά την 1η περίοδο προσπαθείς κανονικά για μωρό, και επαφές  15η μέρα από την αποξεση  και μετά! 

Μπερδεύτηκα :huh:

Α, τότε πιθανόν να εννοεί επαφές με προφύλαξη μέχρι την πρώτη περίοδο. 

3 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Ναι αυτός είναι και Είναι πάρα πολύ καλός όντως γιαυτό μένω εκει. Κ ειναι κ οικονομικό κέντρο. Ποιος σας τον ειχε συστήσει;

Ο γενετιστής μας εδώ για δεύτερη γνώμη πριν αποφασίσουμε για Αθήνα.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , happiness79 είπε:

Κορίτσιαααααααα!!! Βγήκαν τα πρώτα αποτελέσματα της τροφοβλάστης! Εχει αποκλειστεί 100% το σύνδρομο down καθώς και όλα τα σύνδρομα που σχετίζονται με την ηλικία!!! :):):) Για τα υπόλοιπα σύνδρομα (που έχουν τις ίδιες πιθανότητες να εμφανιστούν ανεξαρτήτως ηλικίας) δεν έχουμε ακόμα απαντήσεις, αλλά όπως καταλαβαίνετε τα πρώτα ήταν που με καίγαν πιο πολύ! Η χαρά που έχω πάρει είναι τεράστια!!! Επιτέλους μπορώ να χαρώ την εγκυμοσύνη μου όσο δεν πάει!!! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλες να το νιώσετε αυτό, χωρίς άλλα βάσανα, κόπους και αγωνίες! Σύντομα και εύκολα μόνο από εδώ και πέρα! Σας στέλνει το αγοράκι μου καλή τύχη, αγνότητα και μπεμπεδόσκονη! ❤

Ε ρε γλέντια ο μπέμπης από κει μέσα....!! Μπραβο ρε κορίτσι μμ, αλήθεια μπράβο! Όλα καλά ως το τέλος! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BlackCat είπε:

Δεν ξέρω αν είναι ταινια ή κάποιο κακό αστείο ή απλά πιάσαμε το τζόκερ της ατυχίας όμως… διαβάζοντας τόσα χρόνια το φορουμ ,γνωρίζοντας νοερά και γραπτώς τόσο δυνατές γυναίκες, τόσο δυνατά ζευγάρια, τόσο δυνατά μωρά, ιστορίες απίστευτης χαράς αλλά και ιστορίες τεράστιας θλίψης κατάλαβα ότι δεν είμαστε μόνοι μας..

Σταμάτησα να λέω γιατί σε εμάς και έλεγα γιατί όχι και σε εμάς.
Κλισέ αλλά σε εμένα δουλεψε!
Και παίρνω δύναμη και με πεισμώνει όλο αυτο κ με κάθε χαρά λέω ότι θα γυρίσει και για εμάς η τύχη και θα χαμογελάσουμε.. και ότι αν μπορεί η τάδε κοπέλα από το φορουμ που παλεύει τόσα χρόνια κ τα κατάφερε μπορούμε και εμείς..

Και έχω αρχίσει κ συμφιλιώνομαι κ με την ιδέα ότι ακόμα και αν όχι ,αν δεν τα καταφέρουμε ,εμείς με τον άντρα μου θα βρούμε τρόπο να δώσουμε αγαπη όπως ήδη κάνουμε με μικρές άλλες καθημερινές πράξεις..Αρκεί να είμαστε γεροί σωματικά και ψυχικά..

Κανείς δεν μπορεί να μου εξηγήσει γιατί είμαι χαμηλή ανταποκρίτρια. Εννοώ μέσω εξετάσεων ίσως είναι γενετικό το θέμα μου δεν ξέρω.

Η μαμά μου μπήκε πολύ μικρή σε κλιμακτήριο μόλις στα 42 και η γιαγιά μου στα 39 ίσως σχετίζεται κ με αυτό. Το έχω ρωτήσει κ αυτό παντού από εξωσωματιστες , γενετιστές , την κ. Τσεκούρα στο Έλενα αλλά σίγουρη απάντηση δεν έχω πάρει.
Έχω σταθερή περίοδο, νορμαλ τιμές για την ηλικία μου και κάθε μήνα κάνω ωορρηξία κ όπως φάνηκε τον τελευταίο χρόνο που έκανα τις ωοληψιες κ καλές ωορρηξίες.

Από την άλλη η αδερφή μου στα 34 έμεινε έγκυος στον δεύτερο μήνα ελεύθερων επαφών με μόλις μια επαφή κ έχουμε τον κούκλο μας..

Οποτε..αν έχεις τύχη που λένε..

Πολυ πολύ καλή επιτυχία και σε σένα.

Νομιζω ότι είναι και στον οργανισμό. Εγώ για να είμαι ειλικρινής δεν έχω προσπαθήσει ποτέ να μείνω έγκυος άρα δεν έχω λόγο να πιστεύω ότι δεν θα μπορούσα. Εξωσωματική κάνω γιατί είμαι με δότη. Η αδερφή μου έχει τρία παιδιά και τα τρία τα έπιανε μια και έξω, το ίδιο και η μαμά μας αλλά και οι δυο έγιναν πολύ μικρές μαμάδες. Εγώ το σοκ το έπαθα όταν έκανα ορμονολογικές για να κάνω κρυοσυντήρηση, τώρα απλά ευχομαι να μείνω έγκυος σύντομα. Να σας ζήσει ο κούκλος σας!!!

πρίν από 59 λεπτά , happiness79 είπε:

Κορίτσιαααααααα!!! Βγήκαν τα πρώτα αποτελέσματα της τροφοβλάστης! Εχει αποκλειστεί 100% το σύνδρομο down καθώς και όλα τα σύνδρομα που σχετίζονται με την ηλικία!!! :):):) Για τα υπόλοιπα σύνδρομα (που έχουν τις ίδιες πιθανότητες να εμφανιστούν ανεξαρτήτως ηλικίας) δεν έχουμε ακόμα απαντήσεις, αλλά όπως καταλαβαίνετε τα πρώτα ήταν που με καίγαν πιο πολύ! Η χαρά που έχω πάρει είναι τεράστια!!! Επιτέλους μπορώ να χαρώ την εγκυμοσύνη μου όσο δεν πάει!!! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλες να το νιώσετε αυτό, χωρίς άλλα βάσανα, κόπους και αγωνίες! Σύντομα και εύκολα μόνο από εδώ και πέρα! Σας στέλνει το αγοράκι μου καλή τύχη, αγνότητα και μπεμπεδόσκονη! ❤

Μπράβο βρε happiness, μόνο τέτοια νέα να ακούμε. Με το καλό να δεχτείτε το αγόρι σας!!! :wub:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 48 λεπτά , Angot είπε:

Ε ρε γλέντια ο μπέμπης από κει μέσα....!! Μπραβο ρε κορίτσι μμ, αλήθεια μπράβο! Όλα καλά ως το τέλος! 

Ευχαριστώ γλυκιά μου Angot! Κι εσύ με ένα γερό παιδί σύντομα! Ή και δύο!!! ❤

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Περίεργο πραγματικά... Δεν έχω ιδέα! Δεν αποκλείεται να είναι η περίοδος που σιγά σιγά κατεβαίνει. Θα δείξει! Αν πονάς πολύ πάντως πάρε το γιατρό ή τις μαίες!

Οντως τώρα????

Ναι αμέ true story. 

1 hour ago, happiness79 είπε:

Κορίτσιαααααααα!!! Βγήκαν τα πρώτα αποτελέσματα της τροφοβλάστης! Εχει αποκλειστεί 100% το σύνδρομο down καθώς και όλα τα σύνδρομα που σχετίζονται με την ηλικία!!! :):):) Για τα υπόλοιπα σύνδρομα (που έχουν τις ίδιες πιθανότητες να εμφανιστούν ανεξαρτήτως ηλικίας) δεν έχουμε ακόμα απαντήσεις, αλλά όπως καταλαβαίνετε τα πρώτα ήταν που με καίγαν πιο πολύ! Η χαρά που έχω πάρει είναι τεράστια!!! Επιτέλους μπορώ να χαρώ την εγκυμοσύνη μου όσο δεν πάει!!! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλες να το νιώσετε αυτό, χωρίς άλλα βάσανα, κόπους και αγωνίες! Σύντομα και εύκολα μόνο από εδώ και πέρα! Σας στέλνει το αγοράκι μου καλή τύχη, αγνότητα και μπεμπεδόσκονη! ❤

Μπράβο!!!!! Το πιάσατε κι αυτό το μαξιλαράκι. Τον δικό μου το έβλεπα ειδικά στους αρχικούς υπερήχους σαν γυρινο.....

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, BlackCat είπε:

Η ΑΜΗ μου στα 35 ήταν 2.3ng και στα 39 1.3ng

Δεν ήταν ποτέ τραγική κ ούτε οι ορμόνες μου οι υπόλοιπες (FSH, LH, E2) δικαιολογούν το γεγονος οτι είμαι φτωχή ανταποκρίτρια. Στα 40 η ανώτερη FSH που είδα ήταν 9 πάντα είδα χαμηλότερη κ αυτός ο κύκλος έδωσε μια ωραιότατη βλαστοκύστη.

Επιπλεον όσα ωάρια κ να είχα είτε 6 είτε 4 είτε 2 πάντα γονιμοποιούνταν όλα και όλα έφταναν σε 3ων ημερών. Μετά ερχόταν το σπερμα και έφταναν τα μισά σε βλαστοκύστη κ αυτές μέτριες πλην αυτών που έχω μεταφέρει τώρα. Επειδή δυο μεταφορές με 3ων ημερών μου έδωσαν μηδέν χοριακη ενώ με βλαστοκυστες πετυχαίνω εμφύτευση το πλάνο ήταν ότι μόνο βλαστοκυστες θα μεταφερω.

Το PRP το μελέτησε κάποια στιγμή αλλά δεν μου προτάθηκε ποτέ από κανέναν γιατρό κ έχω επισκεφτεί αρκετούς έστω κ σαν πρώτο ραντεβού. Αντιθέτως μετά την δεύτερη αποβολή μου προτάθηκε απευθείας η λύση της δωρεάς ωαρίων. Αυτό είναι όμως το back up plan μας. Ειπαμε να κάνουμε μια τελευταία προσπάθεια με δικό μας υλικό και βλεπουμε..

Βρε κορίτσι μου, τι τιμάρες είναι αυτές;; Και θεωρείσαι εσυ δλδ άτομο με ΠΩΑ; Τι να πούμε και εμείς δλδ.. Με τέτοια εικόνα, είναι τουλάχιστον ανεξήγητο που ακομη παλευεις, πραγματικά! Ειναι θέμα χρόνου θεωρώ η περίπτωσή σου να τα καταφέρετε και το πιστεύω πολύ! 
Όσο για τη δωρεά, επειδή μου μίλησαν και εμένα λόγω ΠΩΑ, πάντα εκει θα είναι και θα περιμένουν, κάνουμε την προσπάθειά μας μέχρι εκει που θεωρουμε εμείς, ότι είναι αρκετό! 
Δεν θα σου ευχηθω να συμβεί, γιατί θα γίνει, σου εύχομαι απλά να γίνει το συντομότερο!  ♥️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, happiness79 είπε:

Κορίτσιαααααααα!!! Βγήκαν τα πρώτα αποτελέσματα της τροφοβλάστης! Εχει αποκλειστεί 100% το σύνδρομο down καθώς και όλα τα σύνδρομα που σχετίζονται με την ηλικία!!! :):):) Για τα υπόλοιπα σύνδρομα (που έχουν τις ίδιες πιθανότητες να εμφανιστούν ανεξαρτήτως ηλικίας) δεν έχουμε ακόμα απαντήσεις, αλλά όπως καταλαβαίνετε τα πρώτα ήταν που με καίγαν πιο πολύ! Η χαρά που έχω πάρει είναι τεράστια!!! Επιτέλους μπορώ να χαρώ την εγκυμοσύνη μου όσο δεν πάει!!! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλες να το νιώσετε αυτό, χωρίς άλλα βάσανα, κόπους και αγωνίες! Σύντομα και εύκολα μόνο από εδώ και πέρα! Σας στέλνει το αγοράκι μου καλή τύχη, αγνότητα και μπεμπεδόσκονη! ❤

Πολλα συγχαρητηρια!! Παντα ευχαριστα νεα απο δω κ περα :wink:
Σε λιγο καιρο να το κρατησεις στην αγκαλια σου!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, happiness79 είπε:

Κορίτσιαααααααα!!! Βγήκαν τα πρώτα αποτελέσματα της τροφοβλάστης! Εχει αποκλειστεί 100% το σύνδρομο down καθώς και όλα τα σύνδρομα που σχετίζονται με την ηλικία!!! :):):) Για τα υπόλοιπα σύνδρομα (που έχουν τις ίδιες πιθανότητες να εμφανιστούν ανεξαρτήτως ηλικίας) δεν έχουμε ακόμα απαντήσεις, αλλά όπως καταλαβαίνετε τα πρώτα ήταν που με καίγαν πιο πολύ! Η χαρά που έχω πάρει είναι τεράστια!!! Επιτέλους μπορώ να χαρώ την εγκυμοσύνη μου όσο δεν πάει!!! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλες να το νιώσετε αυτό, χωρίς άλλα βάσανα, κόπους και αγωνίες! Σύντομα και εύκολα μόνο από εδώ και πέρα! Σας στέλνει το αγοράκι μου καλή τύχη, αγνότητα και μπεμπεδόσκονη! ❤

Άνοιξες τον δρόμο για όλες μας! Συγχαρητήρια!! Άντε κορίτσι μου καλό, απόλαυσέ το τώρα, χωρίς αυτό το αγχος που μας κυριεύει από τη day 1! 
Όλα να πάνε κατ ευχήν, μόνο τέτοιες χαρές από εδώ και στο εξής ♥️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, happiness79 είπε:

Κορίτσιαααααααα!!! Βγήκαν τα πρώτα αποτελέσματα της τροφοβλάστης! Εχει αποκλειστεί 100% το σύνδρομο down καθώς και όλα τα σύνδρομα που σχετίζονται με την ηλικία!!! :):):) Για τα υπόλοιπα σύνδρομα (που έχουν τις ίδιες πιθανότητες να εμφανιστούν ανεξαρτήτως ηλικίας) δεν έχουμε ακόμα απαντήσεις, αλλά όπως καταλαβαίνετε τα πρώτα ήταν που με καίγαν πιο πολύ! Η χαρά που έχω πάρει είναι τεράστια!!! Επιτέλους μπορώ να χαρώ την εγκυμοσύνη μου όσο δεν πάει!!! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλες να το νιώσετε αυτό, χωρίς άλλα βάσανα, κόπους και αγωνίες! Σύντομα και εύκολα μόνο από εδώ και πέρα! Σας στέλνει το αγοράκι μου καλή τύχη, αγνότητα και μπεμπεδόσκονη! ❤

Τι ωραίο νέο! Μπράβο happiness! Το μωράκι έρχεται γερό και δυνατό! Χαίρομαι πολύ για σένα κ το μικρούλι! :)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Κορίτσιαααααααα!!! Βγήκαν τα πρώτα αποτελέσματα της τροφοβλάστης! Εχει αποκλειστεί 100% το σύνδρομο down καθώς και όλα τα σύνδρομα που σχετίζονται με την ηλικία!!! :):):) Για τα υπόλοιπα σύνδρομα (που έχουν τις ίδιες πιθανότητες να εμφανιστούν ανεξαρτήτως ηλικίας) δεν έχουμε ακόμα απαντήσεις, αλλά όπως καταλαβαίνετε τα πρώτα ήταν που με καίγαν πιο πολύ! Η χαρά που έχω πάρει είναι τεράστια!!! Επιτέλους μπορώ να χαρώ την εγκυμοσύνη μου όσο δεν πάει!!! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλες να το νιώσετε αυτό, χωρίς άλλα βάσανα, κόπους και αγωνίες! Σύντομα και εύκολα μόνο από εδώ και πέρα! Σας στέλνει το αγοράκι μου καλή τύχη, αγνότητα και μπεμπεδόσκονη! ❤

Τι ομορφα νεα!! Δινεις δυναμη σε ολες μας  σε οποιο σταδιο και αν βρισκομαστε!! :-D Μπραβο!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.ειμαι καινούρια στην ομάδα φέτος ξεκίνησα εξωσωματική.τον Γιανουαριο πρώτη εμβριομεταφορα με 2φρέσκα δεν πέτυχε.τον Μάρτιο με κατεψυγμένα  2 πέτυχε αλλά δεν διμιουργηθηκε εμβριο 5 ευδομαδα και 3 φορά με τέλια 2 εμβρηακια 14 μέρα σήμερα αλλά δεν έχω κανένα σύμπτωμα και γενικά νιώθω ότι δεν πέτυχε.αυριο κάνω τέστ ούρων και την Δευτέρα αίματος.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Κορίτσιαααααααα!!! Βγήκαν τα πρώτα αποτελέσματα της τροφοβλάστης! Εχει αποκλειστεί 100% το σύνδρομο down καθώς και όλα τα σύνδρομα που σχετίζονται με την ηλικία!!! :):):) Για τα υπόλοιπα σύνδρομα (που έχουν τις ίδιες πιθανότητες να εμφανιστούν ανεξαρτήτως ηλικίας) δεν έχουμε ακόμα απαντήσεις, αλλά όπως καταλαβαίνετε τα πρώτα ήταν που με καίγαν πιο πολύ! Η χαρά που έχω πάρει είναι τεράστια!!! Επιτέλους μπορώ να χαρώ την εγκυμοσύνη μου όσο δεν πάει!!! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλες να το νιώσετε αυτό, χωρίς άλλα βάσανα, κόπους και αγωνίες! Σύντομα και εύκολα μόνο από εδώ και πέρα! Σας στέλνει το αγοράκι μου καλή τύχη, αγνότητα και μπεμπεδόσκονη! ❤

Συγχαρητήρια, υπέροχα νέα! Με το καλό, όλα να πάνε κατ'ευχην. 

Είμαστε συνομήλικες και η ιστορία σου μου έχει δώσει απίστευτο κουράγιο❤️ 

Ο, τι καλύτερο από εδώ και πέρα ευχομαι! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Εβισα Α είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.ειμαι καινούρια στην ομάδα φέτος ξεκίνησα εξωσωματική.τον Γιανουαριο πρώτη εμβριομεταφορα με 2φρέσκα δεν πέτυχε.τον Μάρτιο με κατεψυγμένα  2 πέτυχε αλλά δεν διμιουργηθηκε εμβριο 5 ευδομαδα και 3 φορά με τέλια 2 εμβρηακια 14 μέρα σήμερα αλλά δεν έχω κανένα σύμπτωμα και γενικά νιώθω ότι δεν πέτυχε.αυριο κάνω τέστ ούρων και την Δευτέρα αίματος.

Καλησπέρα! Καλά 14 μέρες και ακόμα να κανείς χοριακή; Πώς θα αντέξεις μέχρι τη Δευτέρα; Για τα συμπτώματα που λες στην εξωσωματική ειδικά δεν έχουν κανένα νόημα. Όσες έχουν κάτι είναι από τα φάρμακα, δεν σημαίνει ότι είναι και έγκυες. Για αυτό μην σε απασχολει αυτό, σκέψου θετικά και ευχομαι αύριο να δεις δυο ωραιότατες γραμμές!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...