Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet said:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

      Εμένα 13 ημέρες μετά την εμβρυομεταφορα και σε όλα τα κορίτσια που ήμασταν ταυτόχρονα τόσο μας είπαν … 

      1 minute ago, Fay_ said:

      Κορίτσια σήμερα άλλαζα βδομάδα και μπαίνω στην 8η. Είχα μέρες να δω καφέ. Και τώρα πριν λίγο είδα στο σκούπισμα και στο εσώρουχο, περισσότερη ποσότητα από ότι συνήθως. Επίσης δεν ήταν σκούρο καφε όπως συνήθως, αλλά σαν να ροζιζε. Πόνους δεν έχω. Χθες ένιωθα λιγα τραβήγματακια. Έχω αγχωθεί πολύ. Να πάω στο νοσοκομείο; Δεν ξέρω τι να κάνω. Έχω τρελαθεί.. 

      να είσαι ψύχραιμη δεν είναι κάτι … Εμένα όταν μ συνέβη είχα πάει στο νοσοκομείο καθώς ήταν απόγευμα και δεν έβρισκα την γυναικολόγο μου … 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , Marina21 είπε:

Καλη επιτυχία και σε σενα!!!! Εγω δν νιώθω απολύτως τιποτα. 

Καλή επιτυχία κορίτσια να έχετε!όλα καλά θα πάνε! υπομονή! φιλακια πολλά και στις δύο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια Καλησπερα, γίνεται μετά από αποξεση να έχεις ωορρηξία; έχω πονακια ωορρηξίας, αλλα ακομα ουτε η 1η περιοδος μετά την αποξεση δεν μ εχει ερθει. Την εκανα 23/6! Περίεργα πράματα! Εκτός και αν μου κατεβαίνει η περιοδος... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Angot είπε:

Κοριτσια Καλησπερα, γίνεται μετά από αποξεση να έχεις ωορρηξία; έχω πονακια ωορρηξίας, αλλα ακομα ουτε η 1η περιοδος μετά την αποξεση δεν μ εχει ερθει. Την εκανα 23/6! Περίεργα πράματα! Εκτός και αν μου κατεβαίνει η περιοδος... 

Ναι, αμέ γίνεται....λίγο μετατοπίζεται και μπορεί να την ψάχνεις, αλλά αν το επιτρέπει ο γιατρός μπορεί να υπάρξει σύλληψη χωρίς να δεις περίοδο μετά την απόθεση.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Ele@n είπε:

Ναι, αμέ γίνεται....λίγο μετατοπίζεται και μπορεί να την ψάχνεις, αλλά αν το επιτρέπει ο γιατρός μπορεί να υπάρξει σύλληψη χωρίς να δεις περίοδο μετά την απόθεση.

Εμενα μ ειπε να κανω σεξ (δεν είπαμε για προφυλάξεις κλπ) εχω ακομα κατι καφετιά υγρά, δεν είχα καθαρίσει την προηγούμενη βδομάδα που πήγα κ μου ειπε θα έχω ακόμα υπολείμματα ... Αλλα δεν μ ειπε να προσέξω..

Βέβαια  στην αρχή είχε πει μετά την 1η περίοδο προσπαθείς κανονικά για μωρό, και επαφές  15η μέρα από την αποξεση  και μετά! 

Μπερδεύτηκα :huh:

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, BlackCat είπε:

Είμαι 41 με 4 προσπάθειες στην πλάτη δυο μηδενικές χοριακές και δυο παλινδρομες 10η και 7η βδομάδα.Και εγώ ήθελα προεμφυτευτικο αλλά με απέτρεψε ο γιατρός πρώτον γιατί έχω ΠΩΑ κ σε συνδυασμό με μέτριο σπερμα μαζεύουμε έμβρυα πολυυυυυ αργά & με δυσκολία. Συγκεκριμένα μου ειχε πει αν αντέχω ψυχολογικα να τα δοκιμάσω στην μήτρα μου χωρίς προεμφυτευτικο. Επιπλέον πήγα σε εκείνο το ραντεβού εξαντλημένη τόσο ψυχολογικα όσο και οικονομικά.

Δεν σου κρύβω ότι αν από διέγερση δηλαδή με μια φορά έβγαζα 6 βλαστοκυστες πχ θα τις έστελνα άσχετα τι έλεγε ο γιατρός. Όμως σε 5 ωοληψιες (φουλ διέγερση , 1 φυσικό τροποποιημένο, 2 τελειως φυσικούς) μαζέψαμε 4 βλαστοκυστες και τις έχω μεταφέρει όλες τώρα κ είμαι στην αναμονή. Εύχομαι,ελπίζω και προσεύχομαι μια από αυτές να είναι η τυχερη μας γερή βλαστοκύστη που θα μας δώσει το μωρό μας.

Αν όχι χίλιες φορές να πάρω μηδενική χοριακη παρά να αποβάλλω πάλι ή κάτι χειρότερο.

Ουσιαστικα δεν έχω να σου προτείνω κάτι πέρα από το ότι σε νιωθω απόλυτα κ εύχομαι όλα να σας πάνε καλά.

Στην τελευταία μου εγκυμοσυνη η χοριακη 9η μέρα από ετ βλαστοκυστης ήταν 27 κανενα τεστ δεν θα την έπιανε. Άσχετα με την δίκη μου κατάληξη το νούμερο το χαμηλό δίνει τέλειο μήνες εγκυμοσύνες. Το έχουμε δει να συμβαίνει. Μην χάνεις την ελπίδα σου η χοριακη θα ξεκαθαρίσει το τοπίο! 
Καλή επιτυχία 

 

@happiness79 Ένα φορουμ ολόκληρο καρδιοχτύπησε όμως χαλάλι σου εσένα και του όμορφου μπέμπη σου! Με το καλό να τον κρατησεις γερό στα χέρια σου

@Tselek συγχαρητήρια για την αυχενική σου με το καλό το μωρό σου.

Σ ευχαριστώ τόσο πολύ! Να γίνει σύντομα το θαύμα και σε σενα εύχομαι!♥️

ΠΩΑ όταν λες, με πόση ΑΜΗ; Και επειδή σε διαβάζω γενικά ενημερωμένη, με PRP ωοθηκών ψάχτηκες ποτέ; Θυμάμαι ένα κορίτσι στο φόρουμ που είχε κάνει και θα μας ενημέρωνε για την εξέλιξη αλλά δεν θυμαμαι ποια και δεν πέτυχα και απάντησή της.. 

3 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Ναι, είμαι σίγουρη! :) Το ίδιο φυσικά ισχύει για τα παιδιά όλων μας, γιατί μανάδες όλες είμαστε, απλά σε ορισμένες δεν έχουν έρθει ακόμα τα παιδιά τους, είναι καθαρά θέμα χρόνου όμως! Ναι, το θυμάμαι ότι σας χαιρετούσε! Εμάς είχε ορθομένη τη γροθιά του και μας έστελνε αγωνιστικούς χαιρετισμούς, χαχαχα!! Οκ, το σάκχαρο είναι και θέμα οργανισμού, προφανώς κάνεις και καλούς συνδυασμούς και γι' αυτό δεν ανεβαίνει! 

Χαχαχα!! Κάτι μου λέει ότι θα κάνεις αγοράκι βέβαια, εγώ εκεί ποντάρω, για να δούμε όμως...!! 

Εγώ νομίζω είμαι γεννημένη αγορομάνα και με τα αγοράκια είχα ανέκαθεν έναν έρωτα παράφορο.. Ο άντρας μου θέλει κοριτσάκι διακαώς συμπεθέρα και μη σου πω μ´εχει πείσει ότι κουβαλάω και κορίτσι! Στο μεταξύ έχω γίνει ήδη κουκουβάγια με μια απλή φωτό αυχενικής που φαίνεται το υπεροχο αυτό προφίλ τους ♥️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Ζαργαναρα είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσια να έχετε!όλα καλά θα πάνε! υπομονή! φιλακια πολλά και στις δύο 

Να εισαι καλα, σ ευχαριστούμε πολύ. Δωσε μας θετική χοριακη σαν την δικιά σου!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Tselek είπε:

Σ ευχαριστώ τόσο πολύ! Να γίνει σύντομα το θαύμα και σε σενα εύχομαι!♥️

ΠΩΑ όταν λες, με πόση ΑΜΗ; Και επειδή σε διαβάζω γενικά ενημερωμένη, με PRP ωοθηκών ψάχτηκες ποτέ; Θυμάμαι ένα κορίτσι στο φόρουμ που είχε κάνει και θα μας ενημέρωνε για την εξέλιξη αλλά δεν θυμαμαι ποια και δεν πέτυχα και απάντησή της.. 

 ♥️

Η ΑΜΗ μου στα 35 ήταν 2.3ng και στα 39 1.3ng

Δεν ήταν ποτέ τραγική κ ούτε οι ορμόνες μου οι υπόλοιπες (FSH, LH, E2) δικαιολογούν το γεγονος οτι είμαι φτωχή ανταποκρίτρια. Στα 40 η ανώτερη FSH που είδα ήταν 9 πάντα είδα χαμηλότερη κ αυτός ο κύκλος έδωσε μια ωραιότατη βλαστοκύστη.

Επιπλεον όσα ωάρια κ να είχα είτε 6 είτε 4 είτε 2 πάντα γονιμοποιούνταν όλα και όλα έφταναν σε 3ων ημερών. Μετά ερχόταν το σπερμα και έφταναν τα μισά σε βλαστοκύστη κ αυτές μέτριες πλην αυτών που έχω μεταφέρει τώρα. Επειδή δυο μεταφορές με 3ων ημερών μου έδωσαν μηδέν χοριακη ενώ με βλαστοκυστες πετυχαίνω εμφύτευση το πλάνο ήταν ότι μόνο βλαστοκυστες θα μεταφερω.

Το PRP το μελέτησε κάποια στιγμή αλλά δεν μου προτάθηκε ποτέ από κανέναν γιατρό κ έχω επισκεφτεί αρκετούς έστω κ σαν πρώτο ραντεβού. Αντιθέτως μετά την δεύτερη αποβολή μου προτάθηκε απευθείας η λύση της δωρεάς ωαρίων. Αυτό είναι όμως το back up plan μας. Ειπαμε να κάνουμε μια τελευταία προσπάθεια με δικό μας υλικό και βλεπουμε..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

Κοριτσια Καλησπερα, γίνεται μετά από αποξεση να έχεις ωορρηξία; έχω πονακια ωορρηξίας, αλλα ακομα ουτε η 1η περιοδος μετά την αποξεση δεν μ εχει ερθει. Την εκανα 23/6! Περίεργα πράματα! Εκτός και αν μου κατεβαίνει η περιοδος... 

Περίεργο πραγματικά... Δεν έχω ιδέα! Δεν αποκλείεται να είναι η περίοδος που σιγά σιγά κατεβαίνει. Θα δείξει! Αν πονάς πολύ πάντως πάρε το γιατρό ή τις μαίες!

1 hour ago, Ele@n είπε:

Ναι, αμέ γίνεται....λίγο μετατοπίζεται και μπορεί να την ψάχνεις, αλλά αν το επιτρέπει ο γιατρός μπορεί να υπάρξει σύλληψη χωρίς να δεις περίοδο μετά την απόθεση.

Οντως τώρα????

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , BlackCat είπε:

Η ΑΜΗ μου στα 35 ήταν 2.3ng και στα 39 1.3ng

Δεν ήταν ποτέ τραγική κ ούτε οι ορμόνες μου οι υπόλοιπες (FSH, LH, E2) δικαιολογούν το γεγονος οτι είμαι φτωχή ανταποκρίτρια. Στα 40 η ανώτερη FSH που είδα ήταν 9 πάντα είδα χαμηλότερη κ αυτός ο κύκλος έδωσε μια ωραιότατη βλαστοκύστη.

Επιπλεον όσα ωάρια κ να είχα είτε 6 είτε 4 είτε 2 πάντα γονιμοποιούνταν όλα και όλα έφταναν σε 3ων ημερών. Μετά ερχόταν το σπερμα και έφταναν τα μισά σε βλαστοκύστη κ αυτές μέτριες πλην αυτών που έχω μεταφέρει τώρα. Επειδή δυο μεταφορές με 3ων ημερών μου έδωσαν μηδέν χοριακη ενώ με βλαστοκυστες πετυχαίνω εμφύτευση το πλάνο ήταν ότι μόνο βλαστοκυστες θα μεταφερω.

Το PRP το μελέτησε κάποια στιγμή αλλά δεν μου προτάθηκε ποτέ από κανέναν γιατρό κ έχω επισκεφτεί αρκετούς έστω κ σαν πρώτο ραντεβού. Αντιθέτως μετά την δεύτερη αποβολή μου προτάθηκε απευθείας η λύση της δωρεάς ωαρίων. Αυτό είναι όμως το back up plan μας. Ειπαμε να κάνουμε μια τελευταία προσπάθεια με δικό μας υλικό και βλεπουμε..

Κορίτσι μου εγώ είμαι 38 και έχω πολύ χειρότερες τιμές, τις δικές σου τις βλέπω σούπερ. Παρόλα αυτά ο γιατρός μου μου ξεκαθάρισε από την αρχή ότι δεν μας ενοχλεί αυτό και ότι ο οργανισμός μου δουλεύει κανονικά, κάτι που ισχύει γιατί κάθε μήνα έχω ωάριο. Το μόνο κακό είναι ότι δεν ανταποκρίνομαι στα φάρμακα και ταλαιπωρούμαι με πολλές ωοληψιες. Πάντως για δωρεά δεν μου μίλησε ποτέ, για prp μου το είχε πει στο πρώτο ραντεβού αλλά για το μέλλον, τώρα δεν μου το έχει αναφέρει ξανά. Από αυτά που είπες ο οργανισμός σου λειτουργεί σούπερ, ευχομαι σύντομα να έχεις τέλεια νέα και εσυ και όλες μας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Angot είπε:

Εμενα μ ειπε να κανω σεξ (δεν είπαμε για προφυλάξεις κλπ) εχω ακομα κατι καφετιά υγρά, δεν είχα καθαρίσει την προηγούμενη βδομάδα που πήγα κ μου ειπε θα έχω ακόμα υπολείμματα ... Αλλα δεν μ ειπε να προσέξω..

Βέβαια  στην αρχή είχε πει μετά την 1η περίοδο προσπαθείς κανονικά για μωρό, και επαφές  15η μέρα από την αποξεση  και μετά! 

Μπερδεύτηκα :huh:

Μα γιατί να προσέξεις? Εννοώ δεν έχετε κάποιο λόγο που να το απαιτεί. Ότι κι αν συμβαίνει, είτε είναι ωορρηξία, είτε περίοδος που έρχεται, επαφές μπορείτε να έχετε κανονικά εφόσον ο γιατρός το επιτρέπει και το σώμα σου μπορεί. Νομίζω δεν έχεις λόγο να προβληματίζεσαι. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , happiness79 είπε:

Περίεργο πραγματικά... Δεν έχω ιδέα! Δεν αποκλείεται να είναι η περίοδος που σιγά σιγά κατεβαίνει. Θα δείξει! Αν πονάς πολύ πάντως πάρε το γιατρό ή τις μαίες!

Οντως τώρα????

Ποναω μόνο από την αριστερή πλευρά και έχω και υγρά... Όπως στην ωορρηξία μου... Γι αυτό μ εκανε εντύπωση! Θα εγκαινιασω τα καινούρια μ σεντόνια κορίτσια!!! Youhouuuu:D8)

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tselek είπε:

Σ ευχαριστώ τόσο πολύ! Να γίνει σύντομα το θαύμα και σε σενα εύχομαι!♥️

ΠΩΑ όταν λες, με πόση ΑΜΗ; Και επειδή σε διαβάζω γενικά ενημερωμένη, με PRP ωοθηκών ψάχτηκες ποτέ; Θυμάμαι ένα κορίτσι στο φόρουμ που είχε κάνει και θα μας ενημέρωνε για την εξέλιξη αλλά δεν θυμαμαι ποια και δεν πέτυχα και απάντησή της.. 

Εγώ νομίζω είμαι γεννημένη αγορομάνα και με τα αγοράκια είχα ανέκαθεν έναν έρωτα παράφορο.. Ο άντρας μου θέλει κοριτσάκι διακαώς συμπεθέρα και μη σου πω μ´εχει πείσει ότι κουβαλάω και κορίτσι! Στο μεταξύ έχω γίνει ήδη κουκουβάγια με μια απλή φωτό αυχενικής που φαίνεται το υπεροχο αυτό προφίλ τους ♥️

Χαχαχα!! Μόνο εμένα μου φάνηκε σα γκρέμλιν το μωρό μου?? :lol:

  • Χαχα 7
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Αχ κορίτσι μου... Μεγάλα βάσανα έχεις περάσει. Κι εγώ στα 40 έτσι ένιωθα το χρόνο να με κυνηγάει, αλλά τώρα στα 42,5 με εγκυμοσύνη στον 4ο μήνα από φυσική σύλληψη, αλλιώς τα σκέφτομαι τα πράγματα. Η ηλικία σου μπορεί να μην είναι για να επαναπαύεσαι (που σίγουρα δεν το κάνεις, οπότε θα πετύχεις), αυτό δε σημαίνει όμως ότι είσαι τόσο οριακά όσο νομίζεις. Ούτε καν. Το μόνο που πετυχαίνεις με αυτή την ψυχολογία είναι να μαυρίζει η καρδιά σου και είναι κρίμα, γιατί χρειάζεται πολύ κουράγιο αυτός ο δρόμος. Γι' αυτό προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά. Εξάλλου η ιστορία σου δείχνει ότι εύκολα μένεις έγκυος και σίγουρα ανάμεσα στα έμβρυα σας υπάρχουν και γερά. Ο προεμφυτευτικός παρέχει μια ασφάλεια. Θα μπορούσατε να τον επιλέξετε. Αν και αυτό που σκέφτομαι είναι ότι όποιος έχει καεί με το χυλό φυσάει και το γιαούρτι και οι πιθανότητες να πέσετε πάλι σε μη υγιές έμβρυο θεωρώ ότι δεν είναι μεγάλες. Έχετε υπάρξει αρκετά άτυχοι ως τώρα για να επαναληφθεί. Αλλά όπως εσύ νιώθεις καλύτερα, εννοείται. Και φυσικά λαμβάνοντας υπ' όψιν και την άποψη του γιατρού σου και πώς αυτός σε κατευθύνει. Εύχομαι να τα καταφέρεις σύντομα!

Καλησπέρα happiness79 είσαι άλλη μια αγωνίστρια της ζωής κι εύχομαι αυτή τη φορά να βγεις νικήτρια με το μωράκι σας στην αγκαλιά!!! Έχεις πολύ δίκιο ότι δεν βοηθάει καθόλου να σκεφτόμαστε συνέχεια την ηλικία..δυστυχώς στη δική μας περίπτωση φυσική σύλληψη δε θα μπορέσει να υπάρξει ποτέ στο μέλλον λόγω θέματος του συζύγου, χαίρομαι όμως όποτε ακούω ότι συμβαίνει, είναι σαν να μας θυμίζει κάποιος εκεί που χάνουμε το κουράγιο μας ότι τελικά υπάρχει θεός! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , BlackCat είπε:

Η ΑΜΗ μου στα 35 ήταν 2.3ng και στα 39 1.3ng

Δεν ήταν ποτέ τραγική κ ούτε οι ορμόνες μου οι υπόλοιπες (FSH, LH, E2) δικαιολογούν το γεγονος οτι είμαι φτωχή ανταποκρίτρια. Στα 40 η ανώτερη FSH που είδα ήταν 9 πάντα είδα χαμηλότερη κ αυτός ο κύκλος έδωσε μια ωραιότατη βλαστοκύστη.

Επιπλεον όσα ωάρια κ να είχα είτε 6 είτε 4 είτε 2 πάντα γονιμοποιούνταν όλα και όλα έφταναν σε 3ων ημερών. Μετά ερχόταν το σπερμα και έφταναν τα μισά σε βλαστοκύστη κ αυτές μέτριες πλην αυτών που έχω μεταφέρει τώρα. Επειδή δυο μεταφορές με 3ων ημερών μου έδωσαν μηδέν χοριακη ενώ με βλαστοκυστες πετυχαίνω εμφύτευση το πλάνο ήταν ότι μόνο βλαστοκυστες θα μεταφερω.

Το PRP το μελέτησε κάποια στιγμή αλλά δεν μου προτάθηκε ποτέ από κανέναν γιατρό κ έχω επισκεφτεί αρκετούς έστω κ σαν πρώτο ραντεβού. Αντιθέτως μετά την δεύτερη αποβολή μου προτάθηκε απευθείας η λύση της δωρεάς ωαρίων. Αυτό είναι όμως το back up plan μας. Ειπαμε να κάνουμε μια τελευταία προσπάθεια με δικό μας υλικό και βλεπουμε..

Το αντιλαμβάνομαι ότι η δωρεά είναι μια επιλογή που κι εγώ τη σκεφτόμουν, αλλά ούτε κι εγώ βλέπω το λόγο γιατί να στραφείτε εκεί εφόσον έχεις καλές τιμές και το σώμα σου ανταποκρίνεται. Νομίζω είναι θέμα χρόνου να βρεθεί το καλό έμβρυο! Βέβαια ο καθένας γνωρίζει τα όρια του και καλό είναι να μη τα εξαντλούμε. Είναι πολύ προσωπική απόφαση.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...