Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Ο εμβρυολογία ο Δ...ς; πρέπει να είναι αστέρι γιατί μας τον είχαν συστήσει και για συμβουλευτική την πρώτη φορά. Για τα χρήματα δεν ξέρω. Πιστεύω ότι κάτι θα ζητάει αλλά σίγουρα μικρό ποσό για να μην φανεί πάλι προκλητικός, οπότε κερδισμένη θα είσαι.

Ναι αυτός είναι και Είναι πάρα πολύ καλός όντως γιαυτό μένω εκει. Κ ειναι κ οικονομικό κέντρο. Ποιος σας τον ειχε συστήσει;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , SummerDream είπε:

Καλησπέρα happiness79 είσαι άλλη μια αγωνίστρια της ζωής κι εύχομαι αυτή τη φορά να βγεις νικήτρια με το μωράκι σας στην αγκαλιά!!! Έχεις πολύ δίκιο ότι δεν βοηθάει καθόλου να σκεφτόμαστε συνέχεια την ηλικία..δυστυχώς στη δική μας περίπτωση φυσική σύλληψη δε θα μπορέσει να υπάρξει ποτέ στο μέλλον λόγω θέματος του συζύγου, χαίρομαι όμως όποτε ακούω ότι συμβαίνει, είναι σαν να μας θυμίζει κάποιος εκεί που χάνουμε το κουράγιο μας ότι τελικά υπάρχει θεός! 

Το ακούω αυτό που λες και δε θέλω να σε πείσω για τίποτα, όμως υπάρχουν και θαύματα πραγματικά, που συμβαίνουν σ' αυτή τη ζωή. Θα σου πω μια ιστορία που συνέβη σε γνωστή μου: Προσπαθούσαν για παιδάκι με τον άντρα της, εκείνη με δύο βουλωμένες σάλπιγγες (δε γνωρίζω ποσοστά), εκείνος με σοβαρό πρόβλημα στο σπέρμα. Τους λένε μόνο με εξωσωματική. Κάνουν εξωσωματική, πετυχαίνει με την πρώτη και αποκτούν ένα γιο και μία κόρη. Μετά από μερικά χρόνια μένει έγκυος φυσικά! True story! ;-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Little star είπε:

Α και εμένα το ίδιο. Κάτι μεταξύ γκρεμλιν και ET.

Ε μα λέω κι εγώ όλες κουβάγιες είναι, κάποιο πρόβλημα θα έχω!! Πώς τα πας με την εγκυμοσύνη σου κορίτσι μου? Τι κάνει η μικρή?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Angot είπε:

Ποναω μόνο από την αριστερή πλευρά και έχω και υγρά... Όπως στην ωορρηξία μου... Γι αυτό μ εκανε εντύπωση! Θα εγκαινιασω τα καινούρια μ σεντόνια κορίτσια!!! Youhouuuu:D8)

Μια φίλη μου που έκανε πρόσφατα απόξεση είχε μετά μια ελαφριά αιμορραγία (όχι περίοδο) και έκανε τεστ ωορρηξιας κ καλά την ημέρα που θα είχε ωορρηξία κ βγήκε θετικό 

ισως αυτή η ελαφριά αιμορραγία να θεωρείται περιοδος δεν ξέρω εγώ είχα κανονική περίοδο όχι ιδιαίτερα βαριά αλλά κανονική ΡΟΗ. 
Βαλε φωτιά στα καινουρια σου σεντόνια εφόσον έχεις το οκ του γιατρού!!

Κανε σεξ και για εμάς κοπέλια που το έχουμε ξεχάσει το άθλημα :shock:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , BlackCat είπε:

Μια φίλη μου που έκανε πρόσφατα απόξεση είχε μετά μια ελαφριά αιμορραγία (όχι περίοδο) και έκανε τεστ ωορρηξιας κ καλά την ημέρα που θα είχε ωορρηξία κ βγήκε θετικό 

ισως αυτή η ελαφριά αιμορραγία να θεωρείται περιοδος δεν ξέρω εγώ είχα κανονική περίοδο όχι ιδιαίτερα βαριά αλλά κανονική ΡΟΗ. 
Βαλε φωτιά στα καινουρια σου σεντόνια εφόσον έχεις το οκ του γιατρού!!

Κανε σεξ και για εμάς κοπέλια που το έχουμε ξεχάσει το άθλημα :shock:

Οχι ειναι υγρά με καφετιά, δεν εχω ροή! 

Χαχααχ και γω ξεχασμένο το χω, από τον Μάρτιο! Το σκ έχει κλείσει ο  αντρας μ και ένα ξενοδοχείο με σπα να πάμε να κάνουμε ένα φρεσκάρισμα :P...  Τι να κάνουμε,  αφού δυστυχως δεν πήγαν τα πράγματα καλα με το μωρό μ, θα περάσω το καλοκαίρι  όμορφα για να επανέλθω στην ξηρασία από χειμώνα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , happiness79 είπε:

Ε μα λέω κι εγώ όλες κουβάγιες είναι, κάποιο πρόβλημα θα έχω!! Πώς τα πας με την εγκυμοσύνη σου κορίτσι μου? Τι κάνει η μικρή?

Α μπα δεν είσαι η μοναδική. Μάλιστα το έδειξα σε βίντεο στον γιο του άντρα μου και του λέω "Μα δεν είναι σαν εξωγήινο?"

Και μου απαντάει το 12χρονο με ψιλοτσαντιλα "έτσι είναι όλα τα μωρά. Έτσι ήμουν και εγώ ". Του προσέβαλα την αδερφή.

Τι να κάνω εγω με την εγκυμοσύνη? Το έχω ρίξει στην τρελή για να μη με τρελάνουν οι γιατροί. Τίποτα δεν κάνω. Περιμένω στωικά...

Προς το παρόν, δόξα τω Θεω, είναι καλά, είναι ζωηρή και έχει καλό αμνιακό υγρό. Αλλά είναι πολύ μικρή και δεν ξέρω πόσο θα αντέξει. Φαντάζομαι ότι από εβδομάδα θα έχω πιο στενή παρακολούθηση, ίσως και 2 φορές την εβδομάδα, μετά 3 και μετά θα μπω στο νοσοκομείο. Τωρα ειμαι στην 25η. Στόχος μας είναι να φτάσω τουλάχιστον στις 32. Γιατί το μωρό θα είναι πίσω γύρω στον ένα μήνα. Οπότε αν γεννηθεί στις 28 εβδομάδες, θα έχει περίπου το βάρος ενός μωρού 24 εβδομάδων που σημαίνει ότι ή δεν θα επιζήσει ή οι πιθανότητες για σοβαρές αναπηρίες να είναι πολλές.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Little star είπε:

Α μπα δεν είσαι η μοναδική. Μάλιστα το έδειξα σε βίντεο στον γιο του άντρα μου και του λέω "Μα δεν είναι σαν εξωγήινο?"

Και μου απαντάει το 12χρονο με ψιλοτσαντιλα "έτσι είναι όλα τα μωρά. Έτσι ήμουν και εγώ ". Του προσέβαλα την αδερφή.

Τι να κάνω εγω με την εγκυμοσύνη? Το έχω ρίξει στην τρελή για να μη με τρελάνουν οι γιατροί. Τίποτα δεν κάνω. Περιμένω στωικά...

Προς το παρόν, δόξα τω Θεω, είναι καλά, είναι ζωηρή και έχει καλό αμνιακό υγρό. Αλλά είναι πολύ μικρή και δεν ξέρω πόσο θα αντέξει. Φαντάζομαι ότι από εβδομάδα θα έχω πιο στενή παρακολούθηση, ίσως και 2 φορές την εβδομάδα, μετά 3 και μετά θα μπω στο νοσοκομείο. Τωρα ειμαι στην 25η. Στόχος μας είναι να φτάσω τουλάχιστον στις 32. Γιατί το μωρό θα είναι πίσω γύρω στον ένα μήνα. Οπότε αν γεννηθεί στις 28 εβδομάδες, θα έχει περίπου το βάρος ενός μωρού 24 εβδομάδων που σημαίνει ότι ή δεν θα επιζήσει ή οι πιθανότητες για σοβαρές αναπηρίες να είναι πολλές.

Διαβάζω τα μνμ σου και ανατριχιαζω! Η μικρή σου είναι μαχητρια και έχει μαχητρια μαμά! Θα τα καταφέρετε! Θα την κρατήσεις γερή και όλα θα είναι σαν ένας εφιάλτης! Κάνε λίγο κουράγιο ακόμα κορίτσι μου! Όλα καλά θα πάνε, θα δεις! Θα είναι το θαυματακι σου! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@BlackCat η ιστορία σου είναι βγαλμένη από ταινία και καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λες ότι η ζωή σου είναι τόσα χρόνια σε pause κι όταν συζητάω με φίλες μου είναι αυτό που τους αναφέρω ότι είναι που με ενοχλεί πιο πολύ από όλα..μην το κάνουμε με τον άντρα μου και πάθω καμία μόλυνση, μην βουτήξω σε πισίνα, μην κάνω έντονη γυμναστική, μην προγραμματίσουμε κάποιο ταξίδι γιατί δεν ξέρουμε ως τότε αν θα είμαι έγκυος (χαχα ειδικά μ’ αυτό γελάω), μην τρώω γλυκά ή πίνω ποτά γιατί παίρνω κορτιζόνη μη το ένα μη το άλλο, αναβάλλω τόσα πράγματα που θα ήθελα να κάνω που νιώθω πνιγμένη..  παρ’ όλα αυτά επιμένω και λέω ας προσπαθήσω ξανά!

1 hour ago, happiness79 είπε:

Το ακούω αυτό που λες και δε θέλω να σε πείσω για τίποτα, όμως υπάρχουν και θαύματα πραγματικά, που συμβαίνουν σ' αυτή τη ζωή. Θα σου πω μια ιστορία που συνέβη σε γνωστή μου: Προσπαθούσαν για παιδάκι με τον άντρα της, εκείνη με δύο βουλωμένες σάλπιγγες (δε γνωρίζω ποσοστά), εκείνος με σοβαρό πρόβλημα στο σπέρμα. Τους λένε μόνο με εξωσωματική. Κάνουν εξωσωματική, πετυχαίνει με την πρώτη και αποκτούν ένα γιο και μία κόρη. Μετά από μερικά χρόνια μένει έγκυος φυσικά! True story! ;-)

Σ’ ευχαριστώ γι’ αυτό το μήνυμα, ο άντρας μου έκανε αφαίρεση προστάτη όμως λόγω καρκίνου, ευτυχώς σε αρχικό στάδιο αλλά τώρα δεν έχει σπερμα στην εκσπερμάτιση πια..αλλιώς δεν είχαμε θέμα με την ποιότητα του σπέρματος του. Εγώ για κάποιο λόγο δεν εμένα έγκυος, τλκ με παρακολούθηση και από ενδοκρινολόγο τα κατάφερα (δεν μου έχουν βρει κάτι ξεκάθαρο ως τώρα βέβαια). 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, happiness79 είπε:

Χαχαχα!! Μόνο εμένα μου φάνηκε σα γκρέμλιν το μωρό μου?? :lol:

Εμένα στους απλούς υπερήχους του γυναικολόγου,μέχρι τον πέμπτο μου φαινόταν σαν καλαμαράκι. Ολόιδιο,μέχρι και πλοκάμια έβλεπα 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Kate92 είπε:

Διαβάζω τα μνμ σου και ανατριχιαζω! Η μικρή σου είναι μαχητρια και έχει μαχητρια μαμά! Θα τα καταφέρετε! Θα την κρατήσεις γερή και όλα θα είναι σαν ένας εφιάλτης! Κάνε λίγο κουράγιο ακόμα κορίτσι μου! Όλα καλά θα πάνε, θα δεις! Θα είναι το θαυματακι σου! 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Κοίτα τα συναισθήματα είναι τραμπαλα. Μια είμαι αισιόδοξη,  μια εντελώς απαισιοξη. Είναι απίστευτα ψυχοφθόρο. Φαντάσου ότι θέλω να παραγγείλω νυχτικα για το νοσοκομείο και λέω ασε την επόμενη εβδομάδα, να δούμε πώς θα πάει και η επόμενη εβδομάδα. Καλά εννοειται ότι έχω σταμάτησει πλέον να κοιτάω πράγματα για το μωρό. Τιποτσ δεν είναι δεδομένο, τίποτα δεν γνωρίζει κανείς για την εξέλιξη. Ειλικρινά μέσα από την καρδιά μου εύχομαι καμία κοπέλα να μην το ζήσει αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SummerDream είπε:

@BlackCat η ιστορία σου είναι βγαλμένη από ταινία και καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λες ότι η ζωή σου είναι τόσα χρόνια σε pause κι όταν συζητάω με φίλες μου είναι αυτό που τους αναφέρω ότι είναι που με ενοχλεί πιο πολύ από όλα..μην το κάνουμε με τον άντρα μου και πάθω καμία μόλυνση, μην βουτήξω σε πισίνα, μην κάνω έντονη γυμναστική, μην προγραμματίσουμε κάποιο ταξίδι γιατί δεν ξέρουμε ως τότε αν θα είμαι έγκυος (χαχα ειδικά μ’ αυτό γελάω), μην τρώω γλυκά ή πίνω ποτά γιατί παίρνω κορτιζόνη μη το ένα μη το άλλο, αναβάλλω τόσα πράγματα που θα ήθελα να κάνω που νιώθω πνιγμένη..  παρ’ όλα αυτά επιμένω και λέω ας προσπαθήσω ξανά!

Σ’ ευχαριστώ γι’ αυτό το μήνυμα, ο άντρας μου έκανε αφαίρεση προστάτη όμως λόγω καρκίνου, ευτυχώς σε αρχικό στάδιο αλλά τώρα δεν έχει σπερμα στην εκσπερμάτιση πια..αλλιώς δεν είχαμε θέμα με την ποιότητα του σπέρματος του. Εγώ για κάποιο λόγο δεν εμένα έγκυος, τλκ με παρακολούθηση και από ενδοκρινολόγο τα κατάφερα (δεν μου έχουν βρει κάτι ξεκάθαρο ως τώρα βέβαια). 

Δεν ξέρω αν είναι ταινια ή κάποιο κακό αστείο ή απλά πιάσαμε το τζόκερ της ατυχίας όμως… διαβάζοντας τόσα χρόνια το φορουμ ,γνωρίζοντας νοερά και γραπτώς τόσο δυνατές γυναίκες, τόσο δυνατά ζευγάρια, τόσο δυνατά μωρά, ιστορίες απίστευτης χαράς αλλά και ιστορίες τεράστιας θλίψης κατάλαβα ότι δεν είμαστε μόνοι μας..

Σταμάτησα να λέω γιατί σε εμάς και έλεγα γιατί όχι και σε εμάς.
Κλισέ αλλά σε εμένα δουλεψε!
Και παίρνω δύναμη και με πεισμώνει όλο αυτο κ με κάθε χαρά λέω ότι θα γυρίσει και για εμάς η τύχη και θα χαμογελάσουμε.. και ότι αν μπορεί η τάδε κοπέλα από το φορουμ που παλεύει τόσα χρόνια κ τα κατάφερε μπορούμε και εμείς..

Και έχω αρχίσει κ συμφιλιώνομαι κ με την ιδέα ότι ακόμα και αν όχι ,αν δεν τα καταφέρουμε ,εμείς με τον άντρα μου θα βρούμε τρόπο να δώσουμε αγαπη όπως ήδη κάνουμε με μικρές άλλες καθημερινές πράξεις..Αρκεί να είμαστε γεροί σωματικά και ψυχικά..

2 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Κορίτσι μου εγώ είμαι 38 και έχω πολύ χειρότερες τιμές, τις δικές σου τις βλέπω σούπερ. Παρόλα αυτά ο γιατρός μου μου ξεκαθάρισε από την αρχή ότι δεν μας ενοχλεί αυτό και ότι ο οργανισμός μου δουλεύει κανονικά, κάτι που ισχύει γιατί κάθε μήνα έχω ωάριο. Το μόνο κακό είναι ότι δεν ανταποκρίνομαι στα φάρμακα και ταλαιπωρούμαι με πολλές ωοληψιες. Πάντως για δωρεά δεν μου μίλησε ποτέ, για prp μου το είχε πει στο πρώτο ραντεβού αλλά για το μέλλον, τώρα δεν μου το έχει αναφέρει ξανά. Από αυτά που είπες ο οργανισμός σου λειτουργεί σούπερ, ευχομαι σύντομα να έχεις τέλεια νέα και εσυ και όλες μας!!!

Κανείς δεν μπορεί να μου εξηγήσει γιατί είμαι χαμηλή ανταποκρίτρια. Εννοώ μέσω εξετάσεων ίσως είναι γενετικό το θέμα μου δεν ξέρω.

Η μαμά μου μπήκε πολύ μικρή σε κλιμακτήριο μόλις στα 42 και η γιαγιά μου στα 39 ίσως σχετίζεται κ με αυτό. Το έχω ρωτήσει κ αυτό παντού από εξωσωματιστες , γενετιστές , την κ. Τσεκούρα στο Έλενα αλλά σίγουρη απάντηση δεν έχω πάρει.
Έχω σταθερή περίοδο, νορμαλ τιμές για την ηλικία μου και κάθε μήνα κάνω ωορρηξία κ όπως φάνηκε τον τελευταίο χρόνο που έκανα τις ωοληψιες κ καλές ωορρηξίες.

Από την άλλη η αδερφή μου στα 34 έμεινε έγκυος στον δεύτερο μήνα ελεύθερων επαφών με μόλις μια επαφή κ έχουμε τον κούκλο μας..

Οποτε..αν έχεις τύχη που λένε..

Πολυ πολύ καλή επιτυχία και σε σένα.

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , happiness79 είπε:

Κορίτσιαααααααα!!! Βγήκαν τα πρώτα αποτελέσματα της τροφοβλάστης! Εχει αποκλειστεί 100% το σύνδρομο down καθώς και όλα τα σύνδρομα που σχετίζονται με την ηλικία!!! :):):) Για τα υπόλοιπα σύνδρομα (που έχουν τις ίδιες πιθανότητες να εμφανιστούν ανεξαρτήτως ηλικίας) δεν έχουμε ακόμα απαντήσεις, αλλά όπως καταλαβαίνετε τα πρώτα ήταν που με καίγαν πιο πολύ! Η χαρά που έχω πάρει είναι τεράστια!!! Επιτέλους μπορώ να χαρώ την εγκυμοσύνη μου όσο δεν πάει!!! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλες να το νιώσετε αυτό, χωρίς άλλα βάσανα, κόπους και αγωνίες! Σύντομα και εύκολα μόνο από εδώ και πέρα! Σας στέλνει το αγοράκι μου καλή τύχη, αγνότητα και μπεμπεδόσκονη! ❤

Τέλεια! Υπέροχα νέα! Με το καλο λοιπόν να απολαύσεις το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης σου! Τα ωραία τώρα ξεκινάνε!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...