Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

       

      @Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , Eternity είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Μια ερώτηση, η fsh υπάρχει περίπτωση να ανέβει με κάποιο τρόπο ή όσο μεγαλώνεις αυξάνεται? Έκανα επαναληπτικες ορμονολογικες και έχω πολύ άγχος τι θα δείξουν. Εν τω μεταξύ 3η ημέρα που τις έκανα σχεδόν είχα τελειώσει από περίοδο και φοβάμαι ότι θα βγουν χάλια. Έχει νόημα να τις επαναλάβω με μεγαλύτερη ροή? 

Αυξάνεται με την ηλικία, όμως όπως μου ειπε ο γιατρός μας μπορεί να είναι αυξημένη σε κάποιο κύκλο χωρίς αυτό να σημαίνει κάτι. Πρέπει να ξαναμετρηθεί τον επόμενο. 
Αν βρίσκεται συστηματικά αυξημένη τιμή τότε σημαίνει ότι αυξήθηκε λόγω ηλικίας. 
Επισης έντονο στρες ή στεναχώρια ανεβάζουν την FSH. 
Καλα αποτελέσματα να έχεις 
 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Σωστό αυτό, δεν το είχα σκεφτεί, οπωσδήποτε πριν φύγω οριστικά θα ρωτήσω δικηγόρο. Το παιδί δεν έχει γεννηθεί ακόμα κ είπαμε το σύμφωνο συμβίωσης να το διαλύσουμε μετά τη γέννηση. Εγώ διατροφή δεν δικαιούμαι γιατί ήταν όρος στο σύμφωνο αφ’ ενός κ αφ’ ετέρου επίσημα εγώ παίρνω περισσότερα απ’ αυτόν, αυτός δεν δηλώνει όλο το μισθό στην εφορία.

 

Συγγνωμη αλλα δεν εχω ιδεα απο αυτα κ μου φανηκε πολυ περιεργο..
Δηλ. αν κανεις συμφωνο συμβιωσης κ παιδι με καποιον, οταν χωρισετε δεν ειναι υποχρεωμενος να δινει μηνιαιως χρηματα για το παιδι;;;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εννοείται ότι είναι υποχρεωμένος να δίνει χρήματα ο γονέας που δεν έχει την καθημερινή επιμέλεια στον άλλο που μεγαλώνει το παιδί. Αλλά αυτά είναι χρήματα για το παιδί και μόνο. Καμία αξίωση δεν έχει ο ένας συμβιών από τον άλλον για τον εαυτό του και κανένα μερίδιο στην περιουσία.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

Κάντι μου και εγώ αυτό ήθελα να καθυστέρησω τέσσερις πέντε μέρες ,έφαγα χυλοπιτα! Χιχιχι ,έβαλα την συντονίστρια να τον ρωτήσει και της είπε όχι ,δεν έχει να μου δώσει τίποτα ! Μήπως έπρεπε να του μιλήσω η ίδια ;λες να είχα καλύτερη τύχη ;χιχι ,μήπως να τον ρωτήσεις και εσύ και να μου πεις ; Θα σκάσω!

Εγω του στέλνω αποκλειστικά μειλ που ξερω οτι απαντάει ο ίδιος. Και γενικως ποτε δεν παίρνω τηλεφωνο γιατι δεν θελω να του  μεταφέρουν οπως θέλουν τα λεγόμενα μου.

 Περιμενω να αδιαθετησω γύρω στις 27/7 και μετα θα του στείλω  , θα  σου πω εννοειται.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, 

Αν καμία κοπέλα μένει προς Πεντέλη κλπ καλό κουράγιο και υπομονή.! 

Από νέα δικά μ, ακομα περιμένω να με πάρει ο γιατρός να μ πει που οφείλεται η τρισωμια 13 του μωρού. 

Η περιοδος άφαντη ακόμα, μεθαύριο μπαίνω στις 30 ημέρες που έκανα αποξεση! Εχω κατι πονακια, τραβηγματακια-μέση κλπ οπότε λογικά αναμένω σύντομα! 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Καντι said:

Εγω του στέλνω αποκλειστικά μειλ που ξερω οτι απαντάει ο ίδιος. Και γενικως ποτε δεν παίρνω τηλεφωνο γιατι δεν θελω να του  μεταφέρουν οπως θέλουν τα λεγόμενα μου.

 Περιμενω να αδιαθετησω γύρω στις 27/7 και μετα θα του στείλω  , θα  σου πω εννοειται.

Δεν νομίζω οτι απαντάει αποκλειστικά εκείνος στα mail. Βασικά όχι δεν νομίζω, είμαι σίγουρη. 9 στις 10 η απάντηση είναι απο τα κορίτσια τα οποία βέβαια τον συμβουλεύονται 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Δεν νομίζω οτι απαντάει αποκλειστικά εκείνος στα mail. Βασικά όχι δεν νομίζω, είμαι σίγουρη. 9 στις 10 η απάντηση είναι απο τα κορίτσια τα οποία βέβαια τον συμβουλεύονται 

Νομιζω όταν η απάντηση απο κάτω λέει 

ΚΦΣ

απανταει εκείνος 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Καντι είπε:
14 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

Κάντι μου και εγώ αυτό ήθελα να καθυστέρησω τέσσερις πέντε μέρες ,έφαγα χυλοπιτα! Χιχιχι ,έβαλα την συντονίστρια να τον ρωτήσει και της είπε όχι ,δεν έχει να μου δώσει τίποτα ! Μήπως έπρεπε να του μιλήσω η ίδια ;λες να είχα καλύτερη τύχη ;χιχι ,μήπως να τον ρωτήσεις και εσύ και να μου πεις ; Θα σκάσω!

Read more  

Εγω του στέλνω αποκλειστικά μειλ που ξερω οτι απαντάει ο ίδιος. Και γενικως ποτε δεν παίρνω τηλεφωνο γιατι δεν θελω να του  μεταφέρουν οπως θέλουν τα λεγόμενα μου.

 Περιμενω να αδιαθετησω γύρω στις 27/7 και μετα θα του στείλω  , θα  σου πω εννοειται.

Εγω πηρα τηλ.για τον ίδιο λόγο και ζήτησα να με καλέσει εκεινος . Με πήρε και μου ειπε πως ειναι οκ να παρω αντισυλληπτικα και πως ίσως ειναι και ακομη καλυτερα (δεν ρωτησα τον λόγο) .Ισως η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική. Θα ξεκινήσω κι εγώ τις αντιβιώσεις για ενδομητρητιδα σε λίγες μερες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, silvy22 said:

Νομιζω όταν η απάντηση απο κάτω λέει 

ΚΦΣ

απανταει εκείνος 

Ναι κι εγώ έτσι νομίζω αλλα αυτό γίνεται σχετικά σπάνια. Ανάλογα και την ώρα που θα στείλεις

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Χρειάζομαι τη γνώμη σας γιατί δεν αντέχω άλλο αυτό το 0 της χοριακης κ την ελπίδα να χάνεται,έχω κάνει αφαίρεση στις σάλπιγγες οπότε η εξωσωματική είναι μονόδρομος κ 5 έμβρυο μεταφορές με αρνητικές χοριακες,τώρα ο γιατρός μου λέει για προεμφυτευτικο έλεγχο,είμαι 39 ετών, δε ξέρω τι να κάνω κ αν γίνει προεφφυτευτικοςκ όλα καλά κ πάλι δε πιάνει τι κάνουμε, εξετάσεις κ όλα είναι καλά δε ξέρω τι να κάνω, είναι κ το οικονομικό στη μέση, πείτε μου τις γνώμες σας!! Ευχαριστώ κ καλή δύναμη σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , Marianb είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Χρειάζομαι τη γνώμη σας γιατί δεν αντέχω άλλο αυτό το 0 της χοριακης κ την ελπίδα να χάνεται,έχω κάνει αφαίρεση στις σάλπιγγες οπότε η εξωσωματική είναι μονόδρομος κ 5 έμβρυο μεταφορές με αρνητικές χοριακες,τώρα ο γιατρός μου λέει για προεμφυτευτικο έλεγχο,είμαι 39 ετών, δε ξέρω τι να κάνω κ αν γίνει προεφφυτευτικοςκ όλα καλά κ πάλι δε πιάνει τι κάνουμε, εξετάσεις κ όλα είναι καλά δε ξέρω τι να κάνω, είναι κ το οικονομικό στη μέση, πείτε μου τις γνώμες σας!! Ευχαριστώ κ καλή δύναμη σε όλες!!!

Καλημέρα! Πραγματικά δύσκολο όλο αυτό που περνάς και σε καταλαβαίνω. Να υποθέσω ότι έχετε κάνει εξετάσεις για μικροβιωμα, ΕΡΑ, υστεροσκοπηση, σπέρμα αναλυτικό;;; Δοκιμάσατε εμβρυα 3, 4, 5 ημερών; Αν τα έχετε κανει όλα ίσως πρέπει να δεις τον προεμφυτευτικο μήπως το πρόβλημα είναι στα έμβρυα. Το οικονομικό ειναι τεράστιο πρόβλημα αλλά καλύτερα πριν προχωρήσεις στην επόμενη ετ να το δεις. Τα καλύτερα σου ευχομαι!!!

πρίν από 10 λεπτά , Christin88 είπε:

Κοριτσια καλημερα!!! Σημερα ειναι η 10η μερα και βγηκε η  πρωτη χοριακη 235 .. ειναι καλο?? 

Είναι πολύ καλό!!! Συγχαρητήρια, κορίτσι μου. Καλούς διπλασιασμούς!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Marianb είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Χρειάζομαι τη γνώμη σας γιατί δεν αντέχω άλλο αυτό το 0 της χοριακης κ την ελπίδα να χάνεται,έχω κάνει αφαίρεση στις σάλπιγγες οπότε η εξωσωματική είναι μονόδρομος κ 5 έμβρυο μεταφορές με αρνητικές χοριακες,τώρα ο γιατρός μου λέει για προεμφυτευτικο έλεγχο,είμαι 39 ετών, δε ξέρω τι να κάνω κ αν γίνει προεφφυτευτικοςκ όλα καλά κ πάλι δε πιάνει τι κάνουμε, εξετάσεις κ όλα είναι καλά δε ξέρω τι να κάνω, είναι κ το οικονομικό στη μέση, πείτε μου τις γνώμες σας!! Ευχαριστώ κ καλή δύναμη σε όλες!!!

Από εξετάσεις τι εχεις κάνει? Έχεις τσεκαρει ότι όλα είναι οκ με τη μήτρα σου, πχ εχεις κάνει υστεροσκοπηση, pcr περιοδου κλπ? Εχεις κάνει ΕΡΑ τεστ? Έχεις κάνει αιματολογικες εξετάσεις θυροειδη, βιταμινών κλπ? Καρυοτυπο ζευγους? Τι εμβρυα μεταφέρετε, τριών ήμερων ή βλαστοκυστες? Θεωρώ ότι 5 εμβρυομεταφορες βλαστοκυστων (10 εμβρυα σύνολο να υποθεσω?) με μηδενική χοριακη είναι πολλές για να οφείλονται αποκλειστικά σε χρωμοσωμικες ανωμαλιες εκτός και αν έχεις ελεγξει όλα τα παραπάνω. Επισης αν δε μετέφερες βλαστοκυστες αλλά 3 ημερων εμβρυα αλλαζουν τελείως τα στατιστικά. Πάντως λόγω ηλικίας πλεον και μετά την πρόσφατη παλινδρομη που είχα λόγω τρισωμιας του εμβρύου θεωρώ ότι μονο ένας συνδυασμός φουλ εξετάσεων και προεμφυτευτικου ελέγχου θα αυξήσει τις πιθανότητες σας για παιδάκι. Μίλα με το γιατρό σου, ζήτα να γίνουν όλες οι εξετάσεις, πήγαινε και στο Ελενα ή και στη Λευκού, εξάντλησε όλους τους παράγοντες αποτυχίας εμφυτευσης και όταν με το καλό θα μαζέψεις τα υγιή εμβρυακια σου ευχομαι να πάνε όλα καλά! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Christin88 είπε:

Κοριτσια καλημερα!!! Σημερα ειναι η 10η μερα και βγηκε η  πρωτη χοριακη 235 .. ειναι καλο?? 

Μπράβο!!!Τέλεια νέα!!!Συγχαρητήρια κορίτσι μου....καλούς διπλασιασμους τώρα πια!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Angot είπε:

Καλημέρα κορίτσια, 

Αν καμία κοπέλα μένει προς Πεντέλη κλπ καλό κουράγιο και υπομονή.! 

Από νέα δικά μ, ακομα περιμένω να με πάρει ο γιατρός να μ πει που οφείλεται η τρισωμια 13 του μωρού. 

Η περιοδος άφαντη ακόμα, μεθαύριο μπαίνω στις 30 ημέρες που έκανα αποξεση! Εχω κατι πονακια, τραβηγματακια-μέση κλπ οπότε λογικά αναμένω σύντομα! 

Δεν ξέρει καλό μου πού οφείλεται, αν δεν κάνετε εσείς μοριακό. 

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...