Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Mar.Theo είπε:

Πατάω στο Google για να βρω που κ δεν μου βγάζει τίποτα.  . .μπορείς να μου πεις που μπήκες;;; κ κάτι ακόμα ρε κορίτσια.  . .σε ποια βδομάδα κόψατε cyclacour k outro αλήθεια δεν αντέχω άλλο.  . . Είναι τόσο χάλια το στομάχι μου . . . 

Κοίτα, δεν ξέρω. Από τον ΕΟΠΥΥ μου το είπαν κι εμένα ότι θα μπορούσα να τα είχα καταθέσει ηλεκτρονικά, αλλά τα είχα ήδη καταθέσει, οπότε δεν ξέρω να σου πω. Παρ' τους ένα τηλέφωνο να τους ρωτήσεις, το σηκώνουν και είναι εξυπηρετικοί. Τα cyclacur θα τα πάρεις νομίζω όλο το πρώτο τρίμηνο. Λέω νομίζω γιατί δεν είμαι σίγουρη, επειδή ήμουν με φυσική σύλληψη ευτυχώς τα απέφυγα και δεν τα πήρα καθόλου. Συμφωνώ μαζί σου ότι είναι παλιοφάρμακα, κι εμένα με πείραζαν πολύ, όχι στο στομάχι αλλά στα νεύρα και με πάχαιναν φουλ. Καλό κουράγιο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 26 λεπτά , Christin88 είπε:

Πηρα σημερα εγω θετικη χοριακη με τη πρωτη! Οποτε σκεψου μονο θετικα!! Κανε πραγματα να ξεχνιεσε και ολα θα πανε καλα αρκει να μην ξεχνας τα φαρμακα σου!καλη επιτυχια!!!

Ειχα κ εγω κ ακομα εχω καποια τραβηγματα χαμηλα δν ξερω πως να τα περιγραψω! Να σκεφτεσε θετικα.. ολα θα πανε καλα!

Σ ευχαριστώ για την απάντηση!! Τι άλλα συμπτώματα είχες εσύ;;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

Κορίτσια Βγήκε ο καρυότυπος του μωρού όπως είχα πει και έδειξε τρισωμια 13 , τωρα μίλησα με τον γιατρό για να μ εξηγήσει και είπε: δεν έδειξε κάτι που να θεωρείται κληρονομικο οπότε το θεωρούμε τυχαίο γεγονός.! Θα κάνουμε όμως καρυοτυπο ζεύγους για να είμαστε by the book.. Απλα ημουν πολλή άτυχη είπε και ότι θα πάνε όλα καλά την επόμενη φορά ! Αυτά! 

Καλά τα λέει ο γιατρός! Πώς είσαι? Σε ηρέμησε?

πρίν από 39 λεπτά , Neverstop είπε:

Δεν νομίζω να γίνεται ηλεκτρονικά γιατί θέλουν κι έγγραφα κτλ. Στον εοπυυ που ανήκεις πας. 

Τα στέλνεις σκαναρισμένα μου είπαν. Λόγω κόβιντ έδωσαν αυτή τη δυνατότητα. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

Κορίτσια Βγήκε ο καρυότυπος του μωρού όπως είχα πει και έδειξε τρισωμια 13 , τωρα μίλησα με τον γιατρό για να μ εξηγήσει και είπε: δεν έδειξε κάτι που να θεωρείται κληρονομικο οπότε το θεωρούμε τυχαίο γεγονός.! Θα κάνουμε όμως καρυοτυπο ζεύγους για να είμαστε by the book.. Απλα ημουν πολλή άτυχη είπε και ότι θα πάνε όλα καλά την επόμενη φορά ! Αυτά! 

Όπως είπαν κ στη φίλη μου με το ίδιο πρόβλημα είναι θέμα τύχης ξεκάθαρα. Κάνε τον καρυότυπο αλλά έχε στο νου σου ότι απλά ήσουν πολύ άτυχη αυτή τη φορά. Η επόμενη θα είναι η τυχερή σου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Christin88 είπε:

Πηρα σημερα εγω θετικη χοριακη με τη πρωτη! Οποτε σκεψου μονο θετικα!! Κανε πραγματα να ξεχνιεσε και ολα θα πανε καλα αρκει να μην ξεχνας τα φαρμακα σου!καλη επιτυχια!!!

Ειχα κ εγω κ ακομα εχω καποια τραβηγματα χαμηλα δν ξερω πως να τα περιγραψω! Να σκεφτεσε θετικα.. ολα θα πανε καλα!

Πολλα συγχαρητηρια!!! Μου εδωσες κουραγιο! Να σαι καλα :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Maroxmarox είπε:

Αυτός θα χάσει σίγουρα στο τέλος ..εσύ μόνο κερδισμένη θα βγεις ..εάν αισθάνεται έτσι μετά θα είχες αλλα

 

Πραγματικά αυτός θα χάσει, εν τω μεταξύ μου φέρεται απαίσια, αυτή τη βδομάδα μένω στο σπίτι του όπως έμενα κ μου μιλάει σαν να είμαι όχι ξένη, σκουπίδι. Η αδερφή μου κόλλησε covid κ δεν μπορώ να πάω τώρα στο πατρικό. Όλα τα στραβά μαζί πέσανε. 

Σίγουρα έχει βρει άλλη και ανυπομονεί να του αδειάσω τη γωνιά. Κάθε μέρα μου φαίνεται αιώνας πλέον..

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα Γιούλη μου! Να χαίρεσαι το μπεμπακι σου κορίτσι μου❤️

Από φάρμακα παίρνω μόνο Simeco,γιατί ο γιατρός μου είναι της άποψης " Όσο λιγότερα,τόσο καλύτερα"και απλά μου λέει να κάνω υπομονή..Ελπίζω να μην κινδυνεύω να νοσηλευτώ,διότι αν συνεχίσω με αυτούς τους ρυθμούς,πάω για υπερεμεση..Προσπαθώ να σκέφτομαι πως υπάρχουν και χειρότερα και πως δεν πρέπει να γκρινιάζω,διότι άλλες γυναίκες έχουν νοσηλευτεί,άλλες είναι στο κρεβατι μέχρι να γεννήσουν κτλ..Εσύ πως νιώθεις? Έχεις αναγουλες και καούρες και απλά δεν κάνεις εμετούς?Γιατί κ αυτό είναι πολύ δύσκολο,πως ανακουφίζεσαι άμα δεν τα βγάλεις?

Αχ κοπέλα μου εγώ έχω μόνο αναγούλες!!!Καούρες δεν έχω μέχρι στιγμής!!Να σου πω την αλήθεια ή πολύ δύσκολη περίοδος για μένα ήταν το πρώτο τρίμηνο όπου έχασα και 1,5 κιλό δεν μπορούσα να φάω τίποτα!!!Από τον 4ο και μετά προφανώς δεν σταμάτησαν αλλά μειώθηκε κάπως η ένταση τους!!Κατά καιρούς με βοηθανε διαφορά πράγματα!!Το πρώτο τρίμηνο οι coca-coles, μετέπειτα οι λεμονάδες και ακόμα και σήμερα γενικα τα κρύα ροφήματα και τα παγωτα!!!Τα μακαρόνια και το ρύζι γενικά μου κάθονται καλά!!!Τώρα είμαι σε μια φάση που πάλι έχω έξαρση και νιώθω αναγούλα πολύ έντονη από το μεσημέρι και μετά!!!Το νερό δε με βοηθάει καθόλου!!!Πίνω αναγκαστικά για τα χάπια που παίρνω αλλά θέλω να είναι πολύ κρύο!!Αποτέλεσμα ο πονόλαιμος!!Σε γενικές γραμμές δεν μπορώ να κάνω κάτι για να ανακουφιστω!!Το πίνω με το ζουμί του!!Απλά όταν έχω πολλές ώρες να φάω κάτι ή αναγούλα μου είναι πιο έντονη!!

Πάντως για την υπερεμεση που λες ότι φοβάσαι από την στιγμή που δεν έχεις νοσηλευτει μέχρι στιγμής, δεν νομίζω ότι θα γίνει μέχρι να γεννήσεις!!Πρέπει να κάνεις για πολλές μέρες συνεχόμενα εμετούς πάνω από 15 για να αφυδατωθεις κιόλας!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Πραγματικά αυτός θα χάσει, εν τω μεταξύ μου φέρεται απαίσια, αυτή τη βδομάδα μένω στο σπίτι του όπως έμενα κ μου μιλάει σαν να είμαι όχι ξένη, σκουπίδι. Η αδερφή μου κόλλησε covid κ δεν μπορώ να πάω τώρα στο πατρικό. Όλα τα στραβά μαζί πέσανε. 

Σίγουρα έχει βρει άλλη και ανυπομονεί να του αδειάσω τη γωνιά. Κάθε μέρα μου φαίνεται αιώνας πλέον..

Κρατιόταν καιρό όπως φαίνεται. Αυτός θα χάσει σίγουρα, όταν με το καλό γεννηθεί το μωράκι θα θέλει να το βλέπει και θα τα έχει κάνει μαντάρα. Εσυ μην αγχώνεσαι για το σπίτι, γίνε και λίγο αναίσθητη και κάνε πως δεν υπάρχει. Σιγά σιγά φεύγεις να βρεις την ησυχία σου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Πραγματικά αυτός θα χάσει, εν τω μεταξύ μου φέρεται απαίσια, αυτή τη βδομάδα μένω στο σπίτι του όπως έμενα κ μου μιλάει σαν να είμαι όχι ξένη, σκουπίδι. Η αδερφή μου κόλλησε covid κ δεν μπορώ να πάω τώρα στο πατρικό. Όλα τα στραβά μαζί πέσανε. 

Σίγουρα έχει βρει άλλη και ανυπομονεί να του αδειάσω τη γωνιά. Κάθε μέρα μου φαίνεται αιώνας πλέον..

Τα μυαλά του πηραν ξαφνικα πολυ αέρα κ είναι σε άλλη γη σε αλλά μέρη! Εν ολιγις στον κόσμο του. Τουλάχιστον (με άσχημο τρόπο βέβαια) κατάλαβες ποιος πραγματικα ειναι! Εσύ ομως θα συνεχίσεις την ομορφη ζωή σου με το πλασματακι σου. Γνώμη μου μην του επιτρέπεις να σου συμπεριφέρεται έτσι κ όχι με τα λόγια σου αλλά με την αδιαφορία σου!!!! Μην του δίνεις καμια σημασία!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Φαίη Κ είπε:

Σ ευχαριστώ για την απάντηση!! Τι άλλα συμπτώματα είχες εσύ;;

Τη 2η μερα ειχα πονακια περιοδου που μετα την 8η μετατραπηκαν σε τραβηγματα και το στηθος πριστηκε παρα πολυ!! Γενικοτερα ομως δεν νιωθω τιποτα αλλο..Για να σ απανταω τετοια ωρα ειναι γτι ξυπνησα απο το γουργουρητο της κοιλιας ενω εφαγα πριν κοιμηθω, αυτο ναι ειναι προβλημα!:P

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Κρατιόταν καιρό όπως φαίνεται. Αυτός θα χάσει σίγουρα, όταν με το καλό γεννηθεί το μωράκι θα θέλει να το βλέπει και θα τα έχει κάνει μαντάρα. Εσυ μην αγχώνεσαι για το σπίτι, γίνε και λίγο αναίσθητη και κάνε πως δεν υπάρχει. Σιγά σιγά φεύγεις να βρεις την ησυχία σου!!!

Το τελευταίο που μου μένει είναι να θέλει να το βλέπει κ να φέρνει κ τη γκόμενα μαζί. Αχ βρε παιδιά, τα σκυλάκια μου να ήξερα πώς θα μπορούσα να πάρω μαζί μου κ το πακετάρισμα είναι το λιγότερο :sad:. Πώς άλλαξε έτσι; πώς κατάντησε έτσι; ούτε εγώ δεν μπορώ να το πιστέψω.. χτες ήρθε μετά τις 12 κ όταν τον ρώτησα αν έγινε κάτι μου απάντησε ότι ήταν στη δουλειά κ δεν θα μου δίνει λογαριασμό.. 

  • Λυπημένη/-ος 5
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Penaki είπε:

Τα μυαλά του πηραν ξαφνικα πολυ αέρα κ είναι σε άλλη γη σε αλλά μέρη! Εν ολιγις στον κόσμο του. Τουλάχιστον (με άσχημο τρόπο βέβαια) κατάλαβες ποιος πραγματικα ειναι! Εσύ ομως θα συνεχίσεις την ομορφη ζωή σου με το πλασματακι σου. Γνώμη μου μην του επιτρέπεις να σου συμπεριφέρεται έτσι κ όχι με τα λόγια σου αλλά με την αδιαφορία σου!!!! Μην του δίνεις καμια σημασία!!! 

Κρίμα που το σαββατοκύριακο πλάνταξα στο κλάμα, κρίμα που έκατσα κ ανέχτηκα όλη αυτή την απαξίωση.. Δεν θα δώσω καμία σημασία πια. Δεν του έκανα τίποτα και δεν μου αξίζει αυτή η συμπεριφορά. Ας πάει στην άλλη που βρήκε να περνάει καλύτερα. 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Κρατιόταν καιρό όπως φαίνεται. Αυτός θα χάσει σίγουρα, όταν με το καλό γεννηθεί το μωράκι θα θέλει να το βλέπει και θα τα έχει κάνει μαντάρα. Εσυ μην αγχώνεσαι για το σπίτι, γίνε και λίγο αναίσθητη και κάνε πως δεν υπάρχει. Σιγά σιγά φεύγεις να βρεις την ησυχία σου!!!

Δεν νομίζω κορίτσια να τον ενδιαφέρει για το μωρό!μπα αυτός έχει τραβήξει την πορεία του!απλά θέλει την ελευθερία του όσο ποιο γρήγορα γίνεται!αν δεν είχε άλλη ίσως...!αλλά τώρα που έχει ναι καλά!το βλέμμα του είναι αλλού 

1 hour ago, κοτοπουλάκι είπε:

Το τελευταίο που μου μένει είναι να θέλει να το βλέπει κ να φέρνει κ τη γκόμενα μαζί. Αχ βρε παιδιά, τα σκυλάκια μου να ήξερα πώς θα μπορούσα να πάρω μαζί μου κ το πακετάρισμα είναι το λιγότερο :sad:. Πώς άλλαξε έτσι; πώς κατάντησε έτσι; ούτε εγώ δεν μπορώ να το πιστέψω.. χτες ήρθε μετά τις 12 κ όταν τον ρώτησα αν έγινε κάτι μου απάντησε ότι ήταν στη δουλειά κ δεν θα μου δίνει λογαριασμό.. 

Και ακόμα όσο μένεις εκεί να δεις!νιώθει ότι σου κάνει χάρη!ψάξε κοπέλα μου νομικά τι παίζει και σήκω φύγε για να γλιτώσεις ότι αξιοπρέπεια σου έχει μείνει!τα πεθερικά σου τι λένε αλήθεια?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Ζαργαναρα είπε:

Δεν νομίζω κορίτσια να τον ενδιαφέρει για το μωρό!μπα αυτός έχει τραβήξει την πορεία του!απλά θέλει την ελευθερία του όσο ποιο γρήγορα γίνεται!αν δεν είχε άλλη ίσως...!αλλά τώρα που έχει ναι καλά!το βλέμμα του είναι αλλού 

Και ακόμα όσο μένεις εκεί να δεις!νιώθει ότι σου κάνει χάρη!ψάξε κοπέλα μου νομικά τι παίζει και σήκω φύγε για να γλιτώσεις ότι αξιοπρέπεια σου έχει μείνει!τα πεθερικά σου τι λένε αλήθεια?

Το ξέρω πως νιώθει ότι μου κάνει χάρη. Περιμένει να φύγω να κάνει ο,τι θέλει χωρίς να με έχει στα πόδια του. Δεν έμεινε πολύ, να γίνουν καλά οι γονείς κ η αδερφή μου που έχουν κορονοϊό κ όλα θα πάρουν το δρόμο τους. Φαίνεται πως η άλλη του πήρε τα μυαλά κ δεν τον νοιάζει τίποτα. 

Τα είπα στη μάνα του κ τράβαγε τα μαλλιά της. Δυστυχώς ή ευτυχώς η πεθερά ποτέ δεν ανακατευόταν στα προσωπικά του γιου της κ νομίζω πως ούτε αυτή τη φορά θα το κάνει. Πάντα κρατούσε αποστάσεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Το τελευταίο που μου μένει είναι να θέλει να το βλέπει κ να φέρνει κ τη γκόμενα μαζί. Αχ βρε παιδιά, τα σκυλάκια μου να ήξερα πώς θα μπορούσα να πάρω μαζί μου κ το πακετάρισμα είναι το λιγότερο :sad:. Πώς άλλαξε έτσι; πώς κατάντησε έτσι; ούτε εγώ δεν μπορώ να το πιστέψω.. χτες ήρθε μετά τις 12 κ όταν τον ρώτησα αν έγινε κάτι μου απάντησε ότι ήταν στη δουλειά κ δεν θα μου δίνει λογαριασμό.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...