Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Επειδή ήξερε πόσο το ήθελα το παιδί ξέρει ότι θα το μεγάλωνα κ μόνη μου, ίσως φταίω κ εγώ που του έδωσα αυτή την εντύπωση, ότι μπορώ να τα καταφέρω κ μόνη μου.

Εμένα η μάνα μου είναι μες την κριτική κ την αδιαφορία. Κακός συνδυασμός κ επίσης αντιπαθεί τα παιδιά

Ρε συ μην δίνεις άλλοθι , οκ και να ισχύουν ολα αυτα. Κανονισατε κατι τέτοιο ; στα ειπε απο πριν ; Η ξεκάθαρη εξήγηση ειναι θα σου κανω την χάρη να κάνουμε παιδί κι εγω θα την κανω και θα ειμαι πολυ χαρουμενος πατέρας γιατι θα το βλέπω που και που . Αν τα είχατε κανονίσει ετσι κανένα θεμα. Βασικα δεν θα βγει και απο πάνω.

3 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

20 ιουλιου γιατι; Πως βγαλατε αυτη την ημερομηνια; 

Γιατί η περίοδος έρχεται 14 μερες μετα την ωορρηξία. Φαντάσου οτι εσυ δεν πρόλαβες καν να κανεις ωορρηξία αφου εγινε ωοληψια, οποτε μπορει και στις 21.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

Μπράβο ρε κορίτσι ,τι ευχάριστα νέα ,ήμουν σίγουρη όμως!! Καλή λευτεριά κοριτσάρα μου !!!!

Δεν έχει να κάνει με την ωοληψια μην ανησυχείς ,και εμένα ακόμη να μου έρθει ,ίδια ημέρα με εσένα έκανα ,σε κύκλο 25-26 ημερών ,συνήθως μου έρχεται μετά από δέκα μέρες περιπου

Κορίτσια μου σφακιανοκοριτσακια μου και μη ,μπορεί να σας φαίνεται χαζή ερώτηση ,αλλά επειδή στις διακοπές θα αδιαθετησω ( και χάνω και του Αυγούστου λόγω κλειστού κέντρου ) και θα χάσω πιθανή ωοληψια του μήνα σεπτβρη επίσης ,σας έχει τύχει να πάρετε κάνενα χάπι που καθυστερεί λίγες μέρες την περίοδο ;

 

Εγω που ειμαι Σφακιανοκοριτσακι (πολυ μ αρεσε ο χαρακτηρισμος!!:D) δεν εχω παρει ποτε χαπι που να καθυστερει την περιοδο.. Νομιζω μεχρι τελος Ιουλη, θα γινονται ωοληψιες.. επικοινωνησες με το team, να ρωτησεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, anoulious είπε:

Καλημέρα!Τι κάνεις κορίτσι;Εγώ σε συνεννόηση με το γιατρό μου εδώ κάνα δυο 2-3 φορές για να βολεψει με το Γένεσις είχα πάρει προγεστερόνη κάποιες μέρες. Εμένα επειδή είχα και υψηλή Ε2 μου έκανε και καλό.Ητανε πιο χαμηλή η Ε2 στην αρχή του κύκλου.

 

Ελα κοριτσάκι μου! Ειμαστε καλα ο μικρός πολυ ζωηρός και σκαρφαλώνει παντού! Ο δικος σου τι κανει ;  Τα ουτρο ειχα σκεφτεί ως πιο light αλλα σίγουρα θα τον ρωτούσα.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Euaki26 είπε:

Καλημερα κοριτσια.... 8 κυττάρων εγινε το αυγουλακι τελικά και θα μπει στην κατάψυξη!!! Αντε παναγια μου κανε το θαυμα σου..

Μπράβο! Είδες που τα κατάφερε και μάλιστα καλών διαιρέσεων; Άντε τώρα focus στο ενδομήτριο και μετά ετ!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , KateDim είπε:

Καλημέρα.... 

Μετά από μια αποτυχημένη προσπάθεια, πως ήταν ο κύκλος της περιόδου; τρελές καθυστερήσεις; 

Δεν έφτασα στην ετ. Μετά από λίγες ημέρες από την ωοληψια είχα περίοδο... Έπειτα ήρθε ξανά μετά από 40+ ημέρες και τώρα έχω 2 εβδομάδες καθυστέρηση.... Έχω αρχίσει να ανησυχώ.... Είμαι φυσιολογικό; ή να περιμένω λίγο ακόμη και μετά να μιλήσω με τον γιατρό;..... 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Καντι είπε:

Ρε συ μην δίνεις άλλοθι , οκ και να ισχύουν ολα αυτα. Κανονισατε κατι τέτοιο ; στα ειπε απο πριν ; Η ξεκάθαρη εξήγηση ειναι θα σου κανω την χάρη να κάνουμε παιδί κι εγω θα την κανω και θα ειμαι πολυ χαρουμενος πατέρας γιατι θα το βλέπω που και που . Αν τα είχατε κανονίσει ετσι κανένα θεμα. Βασικα δεν θα βγει και απο πάνω

Όχι προφανώς δεν είχαμε κανονίσει κάτι τέτοιο αλλά αφού είδε ότι δεν θέλει να αλλάξει πόλη (ενώ πριν έλεγε ότι θα δρομολογηθεί το θέμα) τελικά μου είπε να πάω εγώ στην Κόρινθο κ θα έρχεται σαββατοκύριακα. Μετά μου ξεφούρνισε ότι δεν θέλει να έχουμε σχέση και ότι θα είμαστε φίλοι. Φταίω κ εγώ που δεν του ανέβαζα την αυτοπεποίθηση, που δεν του έκανα κομπλιμέντα, που δεν μπορούσα να ξενυχτάω για ποτό κλπ ε και προφανώς τα ζήτησε αλλού. Θέλει να διασκεδάσει τώρα που εκπλήρωσε την ανάγκη μου για παιδί. Τι να πω.. ας κάνει ο,τι νομίζει.. εγώ παραδέχτηκα τα λάθη μου, ζήτησα συγνώμη χίλιες φορές κ αυτός δεν αντέδρασε λες κ μόνο εγώ έκανα λάθη. Εδώ μου είπε ψέματα για ολόκληρο σαββατοκύριακο, το ανακάλυψα κ δεν ζήτησε μια συγνώμη. Πάλι εγώ έφταιγα που δεν διασκεδάζει μαζί μου κλπ. Το ότι είμαι έγκυος το έχει ξεχάσει.

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , KateDim είπε:

Δεν έφτασα στην ετ. Μετά από λίγες ημέρες από την ωοληψια είχα περίοδο... Έπειτα ήρθε ξανά μετά από 40+ ημέρες και τώρα έχω 2 εβδομάδες καθυστέρηση.... Έχω αρχίσει να ανησυχώ.... Είμαι φυσιολογικό; ή να περιμένω λίγο ακόμη και μετά να μιλήσω με τον γιατρό;..... 

Το αίμα λίγες μέρες μετά την ωοληψια δεν είναι περίοδος, είχα κι εγώ για 2 μέρες και μ είπε ο γιατρός ότι είναι ξέσπασμα του οργανισμού που καθαρίζει εσωτερικά. Η περίοδος έρχεται συνήθως 15 μέρες μετά την ωοληψια. Εγώ στη θεση σου θα είχα μιλήσει οπωσδήποτε με το γιατρό 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Euaki26 είπε:

Καλημερα κοριτσια.... 8 κυττάρων εγινε το αυγουλακι τελικά και θα μπει στην κατάψυξη!!! Αντε παναγια μου κανε το θαυμα σου..

Υπεροχο νεο!! Ειδες που στο λεγαμε? 1 θελουμε και καλο, για αυτο ηρεμησε και ολα θα πανε καλα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, κοτοπουλάκι είπε:

Όχι προφανώς δεν είχαμε κανονίσει κάτι τέτοιο αλλά αφού είδε ότι δεν θέλει να αλλάξει πόλη (ενώ πριν έλεγε ότι θα δρομολογηθεί το θέμα) τελικά μου είπε να πάω εγώ στην Κόρινθο κ θα έρχεται σαββατοκύριακα. Μετά μου ξεφούρνισε ότι δεν θέλει να έχουμε σχέση και ότι θα είμαστε φίλοι. Φταίω κ εγώ που δεν του ανέβαζα την αυτοπεποίθηση, που δεν του έκανα κομπλιμέντα, που δεν μπορούσα να ξενυχτάω για ποτό κλπ ε και προφανώς τα ζήτησε αλλού. Θέλει να διασκεδάσει τώρα που εκπλήρωσε την ανάγκη μου για παιδί. Τι να πω.. ας κάνει ο,τι νομίζει.. εγώ παραδέχτηκα τα λάθη μου, ζήτησα συγνώμη χίλιες φορές κ αυτός δεν αντέδρασε λες κ μόνο εγώ έκανα λάθη. Εδώ μου είπε ψέματα για ολόκληρο σαββατοκύριακο, το ανακάλυψα κ δεν ζήτησε μια συγνώμη. Πάλι εγώ έφταιγα που δεν διασκεδάζει μαζί μου κλπ. Το ότι είμαι έγκυος το έχει ξεχάσει.

 

 

Το οτι δεν ηθελε να αλλάξει πόλη το βρίσκω θεμιτο. Επισης μετα απο δυο χρόνια θα μπορέσεις κι εσυ αν θελήσεις να πάρεις μετάθεση. Οκ ολες οταν διοριστήκαμε αυτο καναμε εγω ήμουν Αρκαδία. Και ο ανδρας μου δεν υπήρχε καμια δυνατοτητα λόγω δουλειάς να ακολουθηςει. Αν υπάρχει πρόθεση οι σχέσεις αντέχουν.

 Επισης ολες εμεις σ αυτο το φόρουμ ανεβάζουμε καθημερινα την αυτοπεποίθηση των ανδρών μας και ειμαστε πάρτυ animal, ξενυχταμε ως το πρωί. Εντάξει είπαμε να αναγνωρίσεις τα λάθη σου αλλα αυτο τωρα ειναι υπερβολή. Δεν ειμαστε 20χρονα. Εάν σου τα ειπε αυτα τα πράγματα υπάρχει σίγουρα αλλη με την οποία εχει γλυκαθεί. Οταν εισαι στα μέλια τον βλέπεις τον αλλο και λιώνεις και ανεβαίνει η αυτοπεποίθηση και εισαι συνεχεια έξω μαζι του για ποτάκια. Α και ξέρεις γιατι σε χώρισε τωρα; Για να πανε διακοπές.

εσυ νιώθεις λιγο καλυτερα απο προχτες; Βλέπεις λιγο πιο ευοίωνα την ζωή σου;

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Σήμερα είναι η δεύτερη μέρα μετα απο έμβρυο μεταφορά. Βάλαμε 1 κ καλό μου είπε ο γιατρός μου. Οι μέρες όμως μέχρι την χοριακη δεν παιρνανε με τίποτα. Είμαι να σκάσω δεν περνάει λεπτό που να μην το σκεφτώ...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Φαίη Κ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Σήμερα είναι η δεύτερη μέρα μετα απο έμβρυο μεταφορά. Βάλαμε 1 κ καλό μου είπε ο γιατρός μου. Οι μέρες όμως μέχρι την χοριακη δεν παιρνανε με τίποτα. Είμαι να σκάσω δεν περνάει λεπτό που να μην το σκεφτώ...

Netflix ανανά και αβοκάντο! Καλη εμφυτευση!

  • Μου αρέσει 7

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά! Θα ήθελα τα σχόλια σας οποίος γνωρίζει λίγο από προεμφυτευτικό έλεγχο γιατί έχω καταμπερδευτεί. Να πω εν ταχύ την περίπτωσή μας πάλι γιατί είμαστε πολλές και δεν θα θυμάστε. Προσπαθούμε για το αδελφάκι μας. Έχουν γίνει 4 αποτυχημένες ετ μέσα σε σύντομο χρ. διάστημα. Ο γιατρός μας είπε να σταματήσουμε για λίγο γιατί πέσαμε με τα μούτρα και να μιλήσουμε πάλι από σεπτ/οκτ και να προχωρήσουμε με προεμφυτευτικό έλεγχο. Πάντα ήταν αρνητικός στο προεμφυτευτκό και συμφωνούσαμε σε αυτό. Τώρα αλλάζουν τα δεδομένα και πιστεύω ότι είναι μια λύση για να μην χάσουμε άλλο χρόνο μιας και κλείνω και εγώ τα 40 τώρα με ότι αυτό και αν συνεπάγεται. Διαβάζω όμως τα κριτήρια για προεμφυτευτικό και στην περίπτωση που δεν υπάρχει πρόβλημα στον καρυότυπο ζεύγους τα κριτήρια  είναι ότι, είτε θα έχουν προηγηθεί 3 ανεπιτυχείς κύκλοι εξωσωματικής μαζί με κατεψυγμένα κλπ είτε 3 αποβολές (οι βιοχημικές δεν θεωρούνται αποβολές) . Αυτό για να πάρει κανείς την άδεια να κάνει προεμφυτευτικό. Εμείς δεν τα πληρουμε αυτά σε τέτοιο βαθμό. Έχω παρερμηνεύσει κάτι; αναρωτιέμαι γιατί το ανέφερε αφού συζητάγαμε αναλυτικά την περίπτωσή μας. Δεν θα ξαναμιλήσουμε μέχρι τον σεπτ. και εμένα τώρα με τρώει να καταλάβω. Ξέρει καμιά να μου πει δυο πράγματα από εμπειρία;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...