Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

       

      @Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

22 ώρες πρίν, Tselek είπε:

 @κοτοπουλάκι, κάποτε θα τα σκέφτεσαι και εσύ και θα γελάς αγάπη μου! Ψάξε και βρες τα θετικά καλή μου από αυτή την άσχημη κατάσταση, όσο δύσκολο και να ναι, υπάρχουν! Σου δίνεται μια τεράστια ευκαιρία, να κάνεις μια καινούργια αρχή, δεν είναι συναρπαστικό; Εκεί που θα βούλιαζες σε μια ανούσια σχέση, καλείσαι να πιάσεις τη ζωη από τα μαλλιά μαζί με το θαύμα σου και να αποδείξεις στον εαυτό σου πρωτίστως πόσο δυναμική Κοτάρα είσαι! Όταν δεν μπορείς ν αλλάξεις μία κατάσταση, άλλαξε τον τρόπο που την αντιμετωπίζεις! Είναι μεγάλη αλήθεια.. Ξεκίνα χθες! ♥️

Πράγματι, έτσι είναι, αλλάζουμε τον τρόπο αντιμετώπισης. Και όντως αυτή η σχέση μάλλον έχει χάσει το πραγματικό της νόημα. Χαθήκαμε σιγά σιγά κ ο καθένας πήρε το δρόμο του. 

Πονάει όμως ακόμα

 

21 ώρες πρίν, Tselek είπε:

Κοριτσια μόλις με πήραν τηλ, βγήκαν τ αποτελέσματα της nipt! Για όλες τις πιθανές ανωμαλίες έχω 1:10.000 και η νοσοκόμα που με κάλεσε μου είπε ότι είναι πολύ καλές και να μην προβώ σε κάτι περαιτέρω.. Όσες έχετε πάρει αποτελέσματα από nipt, τι ποσοστά ειχατε; 
(Δεν μπήκα να δω αναλυτικά τις τιμές για να μη δω το φύλο)

κι εμένα τέτοιες πιθανότητες μου βγήκαν στο nipt κ δεν είναι 1:10.000 είναι μικρότερη πιθανότητα >1/10.000. 

Εγώ ήθελα να ξέρω το φύλο, θέλω να το φαντάζομαι πιο συγκεκριμένα. Τώρα είμαι σίγουρη ότι έχω μέσα μου το γιο μου.  

4 ώρες πρίν, Christin88 είπε:

Κοριτσια καλημερα!!! Σημερα ειναι η 10η μερα και βγηκε η  πρωτη χοριακη 235 .. ειναι καλο?? 

είναι τέλειο! Συγχαρητήρια! Καλούς διπλασιασμούς

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

21 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

 

εσύ για αυτό παλεψες, να γίνεις μανούλα και τα κατάφερες! Μόνη σου ΕΣΥ!! Έχεις ότι πολυτιμότερο στη κοιλίτσα σου τώρα ,ασχολήθηκες πολύ με τον κύριο ...ασχολησου με ΕΣΕΝΑ τώρα γιατί εσύ και το μωράκι σου έχει προτεραιότητα ΜΟΝΟ τώρα ..φρόντισε εσάς τους δύο μέχρι να πετύχεις τον τελικό σου στόχο ! ..όλα θα έρθουν όπως πρέπει ..όταν με το καλό κρατήσεις το μωράκι σου που τόσο παλεψες για αυτό,τοτε ασχολησου και με αυτόν  για λίγα λεπτά ,δεν αξίζει παραπανω,μια δεν αξιζει.. Τη ζωή σου ΕΣΥ θα τη φτιάξεις ,να είσαι σίγουρη και να νιώθεις δυνατή όπως άλλωστε είσαι!Να έχεις καλή λευτεριά κορίτσι μου !!

 

 

 

Σ’ ευχαριστώ @Maroxmarox

όντως εγώ πάλεψα κυρίως, ο άντρας μου ήταν απλά υποστηρικτικός. Όλα εμείς οι γυναίκες τα τραβάμε κ αυτό είναι γεγονός. 

Το μωρό μου είναι αυτό που μου δίνει ελπίδα κ το μόνο που θέλω να γεννηθεί κ να είναι καλά, γερό κ δυνατό.

Τα υπόλοιπα λογικά θα τα βρούμε με κάποιο τρόπο. Απλά στεναχωριέμαι γιατί τώρα που φαίνεται να πετύχαμε τον σκοπό μας αυτός κατάλαβε ότι δεν νιώθει πράγματα για μένα. Είπε βέβαια ότι θα με βοηθήσει σε ο,τι χρειάζεται για το μωρό κ σε ότι του ζητήσω εγώ θα έρθει και θα είναι πάντα μαζί μου σαν φίλος μου. Βέβαια εμένα καταλαβαίνεις πως όλα αυτά μου μυρίζουν άλλη γυναίκα στο προσκήνειο. 

Τέλοσπάντων, ευτυχώς η οικογένειά μου με στηρίζει σ’ αυτό, ειδικά ο πατέρας κ η αδερφή μου κ οικονομικά είμαι ανεξάρτητη. Τώρα που τα βάζω σε μια σειρά νομίζω ότι αυτός κυρίως θα χάσει που θα είναι μακριά από το παιδάκι του. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Σ’ ευχαριστώ @Maroxmarox

όντως εγώ πάλεψα κυρίως, ο άντρας μου ήταν απλά υποστηρικτικός. Όλα εμείς οι γυναίκες τα τραβάμε κ αυτό είναι γεγονός. 

Το μωρό μου είναι αυτό που μου δίνει ελπίδα κ το μόνο που θέλω να γεννηθεί κ να είναι καλά, γερό κ δυνατό.

Τα υπόλοιπα λογικά θα τα βρούμε με κάποιο τρόπο. Απλά στεναχωριέμαι γιατί τώρα που φαίνεται να πετύχαμε τον σκοπό μας αυτός κατάλαβε ότι δεν νιώθει πράγματα για μένα. Είπε βέβαια ότι θα με βοηθήσει σε ο,τι χρειάζεται για το μωρό κ σε ότι του ζητήσω εγώ θα έρθει και θα είναι πάντα μαζί μου σαν φίλος μου. Βέβαια εμένα καταλαβαίνεις πως όλα αυτά μου μυρίζουν άλλη γυναίκα στο προσκήνειο. 

Τέλοσπάντων, ευτυχώς η οικογένειά μου με στηρίζει σ’ αυτό, ειδικά ο πατέρας κ η αδερφή μου κ οικονομικά είμαι ανεξάρτητη. Τώρα που τα βάζω σε μια σειρά νομίζω ότι αυτός κυρίως θα χάσει που θα είναι μακριά από το παιδάκι του. 

@κοτοπουλάκιεγω χαίρομαι που πλέον το λες μωρο σου, και όχι έμβρυο! Αυτό δείχνει ότι έχεις καταλάβει ότι το παιδάκι αυτό είναι το παιδάκι ΣΟΥ , και ολα τα υπόλοιπα είναι απλά 'συνοδευτικά' τα οποία αν μας στερούν τη χαρά καλύτερα να πανε από κει που ρθαν... Δεν διαβάζω συχνά, αλλα είδα ότι περνάς μια δύσκολη φάση, θα σου πω από την πλευρά μου, πως μακαρι να ειχα και το δικό μ μωράκι και όλα τ άλλα ουυυυ αμα θέλουν καλώς να ερθουν, αμα δε θέλουν...μικρο πρόβλημα .... Εγω θα είχα πάντα το μωρο μ και αυτό θα μ αρκούσε! Θα ήταν το plus one μου! Επισης μην ξεχνάς ότι αυτό είναι πλέον ο άντρας της ζωής σ... 

Ευχομαι να σου πάνε όλα καλά σε όλα! Ότι είναι για καλό, θα γίνει & θα μείνει! 

@happiness79 κοριτσι μ ειδα βγηκαν τα αποτελέσματα! συγχαρητήρια για το μπριζολάκι σου, έτσι γερό μέχρι το τέλος εύχομαι! Να το χαίρεσαι και να το καμαρώνεις σε λίγους μήνες! Δε σε βλέπω ενεργή φουλ, αλλα τωρα ξέρουμε, πηγές γιατρό και είπες να μας κάνεις να καριδοχτυπησουμε καμία βδομαδουλα!! :P

 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Angot είπε:

@κοτοπουλάκιεγω χαίρομαι που πλέον το λες μωρο σου, και όχι έμβρυο! Αυτό δείχνει ότι έχεις καταλάβει ότι το παιδάκι αυτό είναι το παιδάκι ΣΟΥ , και ολα τα υπόλοιπα είναι απλά 'συνοδευτικά' τα οποία αν μας στερούν τη χαρά καλύτερα να πανε από κει που ρθαν... Δεν διαβάζω συχνά, αλλα είδα ότι περνάς μια δύσκολη φάση, θα σου πω από την πλευρά μου, πως μακαρι να ειχα και το δικό μ μωράκι και όλα τ άλλα ουυυυ αμα θέλουν καλώς να ερθουν, αμα δε θέλουν...μικρο πρόβλημα .... Εγω θα είχα πάντα το μωρο μ και αυτό θα μ αρκούσε! Θα ήταν το plus one μου! Επισης μην ξεχνάς ότι αυτό είναι πλέον ο άντρας της ζωής σ... 

Ευχομαι να σου πάνε όλα καλά σε όλα! Ότι είναι για καλό, θα γίνει & θα μείνει! 

 

 

@Angot έρχεται κ το δικό σου μωράκι, είναι θέμα χρόνου να είσαι πάλι εγκυούλα. 

Βέβαια το μωράκι είναι το πιο σημαντικό σε όλη αυτή την κατάσταση, ασυζητητί χωρίς αυτό δεν θα υπήρχε και ελπίδα. Αλλά βλέπεις, είναι άσχημο το συναίσθημα να σε αδειάζει αυτός που θεωρούσες δικό σου άνθρωπο. Για μένα ο άντρας μου ήταν το στήριγμά μου σε όλα, έχουμε περάσει τόσα δύσκολα μαζί, μου συμπαραστεκόταν στα προβλήματα με την υγεία μου, μιλάγαμε για τα πάντα, αγαπούσαμε τα ζωάκια κ αυτό μας έδενε πολύ. Τώρα νιώθω σαν να μην τον ξέρω πια. Και αυτό είναι χάλια.  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

@Angot έρχεται κ το δικό σου μωράκι, είναι θέμα χρόνου να είσαι πάλι εγκυούλα. 

Βέβαια το μωράκι είναι το πιο σημαντικό σε όλη αυτή την κατάσταση, ασυζητητί χωρίς αυτό δεν θα υπήρχε και ελπίδα. Αλλά βλέπεις, είναι άσχημο το συναίσθημα να σε αδειάζει αυτός που θεωρούσες δικό σου άνθρωπο. Για μένα ο άντρας μου ήταν το στήριγμά μου σε όλα, έχουμε περάσει τόσα δύσκολα μαζί, μου συμπαραστεκόταν στα προβλήματα με την υγεία μου, μιλάγαμε για τα πάντα, αγαπούσαμε τα ζωάκια κ αυτό μας έδενε πολύ. Τώρα νιώθω σαν να μην τον ξέρω πια. Και αυτό είναι χάλια.  

Μπράβο που αγαπάς τα ζωάκια, υιοθέτησα από το δρόμο  6 αδέσποτακια  τα οποία είναι στο χωριό μ, μαζί με τους γονείς μ... (κοντά στα μέρη σ, ειδα είσαι από Κόρινθο) και είναι όντως μεγάλη χαρά, σ παίρνουν τα άγχη κ είναι κ τρομερή παρέα.! Επίσης έχω μια κυριούλα εδώ Αθήνα μαζί μου, αυτή είναι πριγκιποπουλα και δε της αρέσουν τα άλλα σκυλάκια :P αστο πολύ γέλιο... Anyway εγω νομιζω οτι σ εκανε και χάρη και σε άφησε τη στιγμή που είσαι πιο δυνατή από ποτέ.... Έτσι είσαι τώρα! Έχεις όλο το κόσμο στη κοιλιτσα σ, έχεις την οικογενεια σ, έχεις τη δουλειά σου.... Και πιιιιστεψε μ, μολις φαει το στραπάτσο με την αλλη (γτ πιστεύω άλλη παίζει στη μέση) θα γυρισει με την ουρά στα σκέλια! Και τότε θα διαγραφούν και όσες 'χοντράδες του χεις πει τόσα χρονια' (οπως λες, οτι εχεις πει) !!!  Γυναίκες είμαστε καλε συ, ύπουλα θηλυκα! Χαχαχααχαχ!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, SummerDream said:

Καλησπέρα @Powerzenαν κλείσεις 40 δικαιούσαι τον προεμφυτευτικό όποιο κι αν ήταν το ιστορικό σου. Όποτε θα πάρεις την έγκριση, μη σε απασχολεί. Έχω διαβάσει το ΦΕΚ και μου το έχει επιβεβαιώσει και ο γιατρός και το κέντρο εξωσωματικής 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. έτσι είναι όντως το βρήκα και εγώ στο ΦΕΚ. Έφυγε ένα μεγάλο βάρος από πάνω μου γιατί είχα πέσει πολύ ψυχολογικά με την ιδέα ότι ίσως δεν μπορούμε..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας το πρόβλημα μου.Εχω εξαντληθεί σωματικά και πλέον ψυχικά από τις στομαχικές διαταραχές..Μπαίνω σε 2μερες στην 25η εβδομάδα και χθες για παράδειγμα έκανα εμετό πάνω από 10φορες..Σήμερα το πρωι έφαγα ένα κριτσινι για να πάρω το μαγνήσιο και το Ω3(διότι με άδειο στομάχι με πιάνει τρομερή καούρα) και επί μιάμιση ώρα καιγόταν το μέσα μου και υπέφερα από καούρες..Τελικά το έκανα εμετό και κάπως ηρεμήσα. Το χειρότερο απ' όλα είναι πως πρέπει κάθε φορά που παίρνω συμπληρώματα,να περιμένω δύο ώρες μέχρι να απορροφηθούν και μετά να κάνω εμετο. Ώρες ώρες λέω στον εαυτό μου: Μην είσαι αχάριστη,είσαι έγκυος! Δεν θέλω να φανώ αχάριστη,ξέρω ότι όλες εδώ μέσα παλέψαμε/παλεύουμε με εξωσωματική αλλά ρε κορίτσια έχω γονατίσει..Θέλω έστω μια μέρα να φάω κάτι και να μην το βγάλω,φοβάμαι πως θα πάθω γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση πάλι(είχα περάσει στο παρελθόν). Στα θετικά,έκανα υπέρηχο και η μπέμπα είναι υγιέστατη και χοντρούλα,είναι 800γρ. Πάλι καλά λέω αλλά απορώ τι τρώει αυτό το παιδί,αφού όλα τα κάνω εμετο..Ελπίζω μετά τη γέννα να μπορώ να φάω σωστά και να μην επηρεαστεί ο θηλασμος από τις στομαχικές διαταραχές,είναι κρίμα για το μωρό να μην μπορώ να θηλάσω 

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας το πρόβλημα μου.Εχω εξαντληθεί σωματικά και πλέον ψυχικά από τις στομαχικές διαταραχές..Μπαίνω σε 2μερες στην 25η εβδομάδα και χθες για παράδειγμα έκανα εμετό πάνω από 10φορες..Σήμερα το πρωι έφαγα ένα κριτσινι για να πάρω το μαγνήσιο και το Ω3(διότι με άδειο στομάχι με πιάνει τρομερή καούρα) και επί μιάμιση ώρα καιγόταν το μέσα μου και υπέφερα από καούρες..Τελικά το έκανα εμετό και κάπως ηρεμήσα. Το χειρότερο απ' όλα είναι πως πρέπει κάθε φορά που παίρνω συμπληρώματα,να περιμένω δύο ώρες μέχρι να απορροφηθούν και μετά να κάνω εμετο. Ώρες ώρες λέω στον εαυτό μου: Μην είσαι αχάριστη,είσαι έγκυος! Δεν θέλω να φανώ αχάριστη,ξέρω ότι όλες εδώ μέσα παλέψαμε/παλεύουμε με εξωσωματική αλλά ρε κορίτσια έχω γονατίσει..Θέλω έστω μια μέρα να φάω κάτι και να μην το βγάλω,φοβάμαι πως θα πάθω γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση πάλι(είχα περάσει στο παρελθόν). Στα θετικά,έκανα υπέρηχο και η μπέμπα είναι υγιέστατη και χοντρούλα,είναι 800γρ. Πάλι καλά λέω αλλά απορώ τι τρώει αυτό το παιδί,αφού όλα τα κάνω εμετο..Ελπίζω μετά τη γέννα να μπορώ να φάω σωστά και να μην επηρεαστεί ο θηλασμος από τις στομαχικές διαταραχές,είναι κρίμα για το μωρό να μην μπορώ να θηλάσω 

Αχ κορίτσι μου σε καταλαβαίνω εν μέρει!!!Φαντάζομαι είναι τρελό παλούκι αυτό που περνάς!!Εγώ μια φορά έκανα εμετό στην εγκυμοσυνη μου στις αρχές και είδα την γλυκά!!!Εγώ έχω αναγούλες ακόμα και μου είναι πολύ δύσκολο και γκρινιάζω γιατί νιώθω όλη μέρα το στομάχι μου κάπως!!!Έχουμε και μια βδομάδα διαφορά!!!Εγώ σήμερα μπήκα στην 26η!!!Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι να συμβουλεύεσαι το γιατρό σου για τους εμετούς!!!Και φαντάζομαι θα έχεις πάρει ότι μπορούσες  να πάρεις από φάρμακα για τους εμετούς και δε σου έκανε κανένα τίποτα ε?

Όσον αφορά τη μπουμπου σου θα σου πω ότι εμένα ο δικός μου ο μπέμπης είναι 710 γρ., λίγο πιο κάτω από το φυσιολογικό βάρος και σαφέστατα τρώω καλύτερα τουλάχιστον από σένα!!Οπότε καταλαβαίνω ότι είναι και θέμα οργανισμού!!!Άρα το κοριτσάκι σου μεγαλώνει μια χαρά, να μην το έχεις έννοια!!Και τέλος να είσαι σίγουρη ότι όταν με το καλό γεννήσεις θα σου φύγουν όλες οι στομαχικες διαταραχές!!!Και εγώ αυτό περιμένω πως και πως!!Δημιουργούνται προφανώς από τις ορμόνες που τρελαίνονται από την εγκυμοσύνη!!!

Κουράγιο γλυκιά μανούλα!!!Δεν μπορείς να κάνεις και κάτι άλλο δυστυχώς!!Σκέψου ότι πέρασες τη μέση και σιγά σιγά οδεύεις προς το τέλος!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!
 
Αυριο ειναι η μεταφορα! Μετα απο 1+  χρονο  με εξετασεις κ γιατρους ολων των ειδικοτητων...
Παιρνω 5 cyclacur  τη μερα, 2 utrogestan (κολπικα), κ 1 ενεση prolutex , κορτιζονη   κλπ κλπ
Προσεχω διατροφη (οχι αλατι, ζαχαρη), τρωω αβοκαντο κ αλλα τετοια..

Αλλα νιωθω τοσο απαισιοδοξη.. σκεφτομαι συνεχεια : σιγα μην πετυχω με την 1η...
Δεν ξερω τι με χει πιασει αλλα την τελευταια βδομαδα ειμαι μονιμως ευσυγκινητη (λες κ εχω παρει ηδη αρνητικη χοριακη).
Προσπαθω να φτιαξω τη διαθεση μου αλλα δεν ξερω πως

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, eleonora85 said:

Καλησπερα κοριτσια!
 
Αυριο ειναι η μεταφορα! Μετα απο 1+  χρονο  με εξετασεις κ γιατρους ολων των ειδικοτητων...
Παιρνω 5 cyclacur  τη μερα, 2 utrogestan (κολπικα), κ 1 ενεση prolutex , κορτιζονη   κλπ κλπ
Προσεχω διατροφη (οχι αλατι, ζαχαρη), τρωω αβοκαντο κ αλλα τετοια..

Αλλα νιωθω τοσο απαισιοδοξη.. σκεφτομαι συνεχεια : σιγα μην πετυχω με την 1η...
Δεν ξερω τι με χει πιασει αλλα την τελευταια βδομαδα ειμαι μονιμως ευσυγκινητη (λες κ εχω παρει ηδη αρνητικη χοριακη).
Προσπαθω να φτιαξω τη διαθεση μου αλλα δεν ξερω πως

Με το καλό, σου εύχομαι η 1η σου να είναι και η τυχερή. Να ξέρεις για την ψυχολογία μπορεί να φταίνε και τα φάρμακα που παίρνεις. Όλες το έχουμε περάσει. Προσπάθησε να απασχολήσεις το μυαλό σου με ότι μπορείς. Καλή επιτυχία και πάλι 

3 hours ago, Blue Velvet said:

Καλησπέρα σε όλες! Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας το πρόβλημα μου.Εχω εξαντληθεί σωματικά και πλέον ψυχικά από τις στομαχικές διαταραχές..Μπαίνω σε 2μερες στην 25η εβδομάδα και χθες για παράδειγμα έκανα εμετό πάνω από 10φορες..Σήμερα το πρωι έφαγα ένα κριτσινι για να πάρω το μαγνήσιο και το Ω3(διότι με άδειο στομάχι με πιάνει τρομερή καούρα) και επί μιάμιση ώρα καιγόταν το μέσα μου και υπέφερα από καούρες..Τελικά το έκανα εμετό και κάπως ηρεμήσα. Το χειρότερο απ' όλα είναι πως πρέπει κάθε φορά που παίρνω συμπληρώματα,να περιμένω δύο ώρες μέχρι να απορροφηθούν και μετά να κάνω εμετο. Ώρες ώρες λέω στον εαυτό μου: Μην είσαι αχάριστη,είσαι έγκυος! Δεν θέλω να φανώ αχάριστη,ξέρω ότι όλες εδώ μέσα παλέψαμε/παλεύουμε με εξωσωματική αλλά ρε κορίτσια έχω γονατίσει..Θέλω έστω μια μέρα να φάω κάτι και να μην το βγάλω,φοβάμαι πως θα πάθω γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση πάλι(είχα περάσει στο παρελθόν). Στα θετικά,έκανα υπέρηχο και η μπέμπα είναι υγιέστατη και χοντρούλα,είναι 800γρ. Πάλι καλά λέω αλλά απορώ τι τρώει αυτό το παιδί,αφού όλα τα κάνω εμετο..Ελπίζω μετά τη γέννα να μπορώ να φάω σωστά και να μην επηρεαστεί ο θηλασμος από τις στομαχικές διαταραχές,είναι κρίμα για το μωρό να μην μπορώ να θηλάσω 

Λυπάμαι γι αυτο που περνάς και φυσικά δεν είσαι αχάριστη. Είναι λογικό να δυσανασχετείς με όλο αυτό. Μία μέρα το έχω πάθει στην ζωή μου από γαστρεντερίτιδα και μου φάνηκε βουνό. Φαντάσου εσύ.
Έχω όμως μία περιέργεια, από κιλά πως πας; Αντί να πάρεις χάνεις ή πάλι παίρνεις λόγω εγκυμοσύνης? Sorry χαζή ερώτηση αλλά το είχα πάντα απορία 

  • Μου αρέσει 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 24 λεπτά , eleonora85 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!
 
Αυριο ειναι η μεταφορα! Μετα απο 1+  χρονο  με εξετασεις κ γιατρους ολων των ειδικοτητων...
Παιρνω 5 cyclacur  τη μερα, 2 utrogestan (κολπικα), κ 1 ενεση prolutex , κορτιζονη   κλπ κλπ
Προσεχω διατροφη (οχι αλατι, ζαχαρη), τρωω αβοκαντο κ αλλα τετοια..

Αλλα νιωθω τοσο απαισιοδοξη.. σκεφτομαι συνεχεια : σιγα μην πετυχω με την 1η...
Δεν ξερω τι με χει πιασει αλλα την τελευταια βδομαδα ειμαι μονιμως ευσυγκινητη (λες κ εχω παρει ηδη αρνητικη χοριακη).
Προσπαθω να φτιαξω τη διαθεση μου αλλα δεν ξερω πως

Καλή επιτυχία!!! Κι εγώ αύριο θα κάνω την ετ μου. 

Ο,τι και να σκέφτεσαι αν είναι θα πάει καλά θα πάει:) Εγώ θα σου έλεγα όσο μπορείς μην σκέφτεσαι! 

Είναι και μια πολύ ωραία ευκαιρία για ξεκούραση και χαλάρωση οι πρώτες μέρες. Βρες όμορφα πράγματα να κανεις. Κι εννοείται δεν έχει σημασία ποια φορά είναι. Εχω πολλά παραδείγματα που έχει γίνει με την πρώτη και με μια βλαστοκυστη. Είσαι 37? Μια χαρά ποσοστα έχεις.

Εύχομαι να είναι και η τυχερή μας:x

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Angot είπε:

Μπράβο που αγαπάς τα ζωάκια, υιοθέτησα από το δρόμο  6 αδέσποτακια  τα οποία είναι στο χωριό μ, μαζί με τους γονείς μ... (κοντά στα μέρη σ, ειδα είσαι από Κόρινθο) και είναι όντως μεγάλη χαρά, σ παίρνουν τα άγχη κ είναι κ τρομερή παρέα.! Επίσης έχω μια κυριούλα εδώ Αθήνα μαζί μου, αυτή είναι πριγκιποπουλα και δε της αρέσουν τα άλλα σκυλάκια :P αστο πολύ γέλιο... Anyway εγω νομιζω οτι σ εκανε και χάρη και σε άφησε τη στιγμή που είσαι πιο δυνατή από ποτέ.... Έτσι είσαι τώρα! Έχεις όλο το κόσμο στη κοιλιτσα σ, έχεις την οικογενεια σ, έχεις τη δουλειά σου.... Και πιιιιστεψε μ, μολις φαει το στραπάτσο με την αλλη (γτ πιστεύω άλλη παίζει στη μέση) θα γυρισει με την ουρά στα σκέλια! Και τότε θα διαγραφούν και όσες 'χοντράδες του χεις πει τόσα χρονια' (οπως λες, οτι εχεις πει) !!!  Γυναίκες είμαστε καλε συ, ύπουλα θηλυκα! Χαχαχααχαχ!

Έχουμε πολλά αδεσποτάκια στην Κορινθία, αν και δεν είμαι από κει, η μαμά μου είναι αλλά εργάζομαι τα τελευταία 8 χρόνια σε σχολεία του νομού, βασικά τα 7 στο Ζευγολατιό.

Να σου πω την αλήθεια το σκέφτομαι ότι θα φάει φόλα απ’ την άλλη κ θα γυρίσει σε κάποιο διάστημα αλλά δεν ξέρω πότε. 

Ο καιρός θα τα δείξει όλα..

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Christin88 είπε:

Κοριτσια καλημερα!!! Σημερα ειναι η 10η μερα και βγηκε η  πρωτη χοριακη 235 .. ειναι καλο?? 

Τέλεια είναι!!! Συγχαρητήρια, είσαι πολύ έγκυος!!!!!! Καλούς διπλασιμούς/τριπλασιασμούς και εύχομαι να έχεις μια υπέροχη τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Να την απολαύσεις!

7 ώρες πρίν, Mar.Theo είπε:

Καλησπέρα Κορίτσια! Έχει κάνει κάποια από εσάς την διαδικασία για το επίδομα εξωσωματικης;;;; έχω τα χαρτιά κ δεν είμαι σίγουρη που να τα πάω; κλείνω ραντεβού στο ΙΚΑ;;

Μπορείς να τα καταθέσεις και μέσω ίντερνετ! 

5 ώρες πρίν, Angot είπε:

@κοτοπουλάκιεγω χαίρομαι που πλέον το λες μωρο σου, και όχι έμβρυο! Αυτό δείχνει ότι έχεις καταλάβει ότι το παιδάκι αυτό είναι το παιδάκι ΣΟΥ , και ολα τα υπόλοιπα είναι απλά 'συνοδευτικά' τα οποία αν μας στερούν τη χαρά καλύτερα να πανε από κει που ρθαν... Δεν διαβάζω συχνά, αλλα είδα ότι περνάς μια δύσκολη φάση, θα σου πω από την πλευρά μου, πως μακαρι να ειχα και το δικό μ μωράκι και όλα τ άλλα ουυυυ αμα θέλουν καλώς να ερθουν, αμα δε θέλουν...μικρο πρόβλημα .... Εγω θα είχα πάντα το μωρο μ και αυτό θα μ αρκούσε! Θα ήταν το plus one μου! Επισης μην ξεχνάς ότι αυτό είναι πλέον ο άντρας της ζωής σ... 

Ευχομαι να σου πάνε όλα καλά σε όλα! Ότι είναι για καλό, θα γίνει & θα μείνει! 

@happiness79 κοριτσι μ ειδα βγηκαν τα αποτελέσματα! συγχαρητήρια για το μπριζολάκι σου, έτσι γερό μέχρι το τέλος εύχομαι! Να το χαίρεσαι και να το καμαρώνεις σε λίγους μήνες! Δε σε βλέπω ενεργή φουλ, αλλα τωρα ξέρουμε, πηγές γιατρό και είπες να μας κάνεις να καριδοχτυπησουμε καμία βδομαδουλα!! :P

 

 

Χαχαχα!! Ναι πήγα χθες βράδυ γιατρό και όλα καλά, ο μικρός μεγαλώνει μια χαρά! Ηταν και αραχτός σταυροπόδι, πολύ πλάκα!!! Απλα σήμερα είμαι λίγο τέζα με πονοκέφαλο, ανακατωσούρες τρομερές και έκανα κι έναν εμετούλι έτσι για το καλό! Σ' ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Εσένα σε πήρε ο γιατρός τελικά? Τι σου είπε?

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , happiness79 είπε:

Τέλεια είναι!!! Συγχαρητήρια, είσαι πολύ έγκυος!!!!!! Καλούς διπλασιμούς/τριπλασιασμούς και εύχομαι να έχεις μια υπέροχη τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Να την απολαύσεις!

Μπορείς να τα καταθέσεις και μέσω ίντερνετ! 

Χαχαχα!! Ναι πήγα χθες βράδυ γιατρό και όλα καλά, ο μικρός μεγαλώνει μια χαρά! Ηταν και αραχτός σταυροπόδι, πολύ πλάκα!!! Απλα σήμερα είμαι λίγο τέζα με πονοκέφαλο, ανακατωσούρες τρομερές και έκανα κι έναν εμετούλι έτσι για το καλό! Σ' ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Εσένα σε πήρε ο γιατρός τελικά? Τι σου είπε?

Αααααα εμετουλης τον ευχαριστήθηκες;;; τι ωραίο πράμα! Νιωθεις ότι είσαι έγκυος!! Αρκεί να είναι ένας εμετουλης βεβαια! Οχιιι τπτ, πηρα εγω πρίν λίγο και άφησα μνμ να μου τηλεφωνήσει... Αντε να δούμε! Οχι τπτ αλλο θα φυγει ταξίδι ο άντρας μ αρκετό και δεν θα προλάβει να κάνει εξετάσεις αν χρειαστεί και τον Σεπτέμβρη-Οκτώβρη λεω να παω για την ivf! Λογικά σε λίγο θα με πάρει! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, eleonora85 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!
 
Αυριο ειναι η μεταφορα! Μετα απο 1+  χρονο  με εξετασεις κ γιατρους ολων των ειδικοτητων...
Παιρνω 5 cyclacur  τη μερα, 2 utrogestan (κολπικα), κ 1 ενεση prolutex , κορτιζονη   κλπ κλπ
Προσεχω διατροφη (οχι αλατι, ζαχαρη), τρωω αβοκαντο κ αλλα τετοια..

Αλλα νιωθω τοσο απαισιοδοξη.. σκεφτομαι συνεχεια : σιγα μην πετυχω με την 1η...
Δεν ξερω τι με χει πιασει αλλα την τελευταια βδομαδα ειμαι μονιμως ευσυγκινητη (λες κ εχω παρει ηδη αρνητικη χοριακη).
Προσπαθω να φτιαξω τη διαθεση μου αλλα δεν ξερω πως

Αχ κοπέλα μου, είναι πολύ ζόρικη διαδικασία αλλά είναι και οι ορμόνες που σε κάνουν ακόμα πιο ευσυγκίνητη και επηρεάζουν πάααααρα πολύ. Επίσης θεωρώ ότι είναι άμυνα, η απαισιοδοξία σε ένα βαθμό δρα προστατευτικά. Ή έτσι νομίζουμε! Με το καλό να υποδεχτείς αύριο τα μωράκια σου και εύχομαι να γραπωθούν γερά για 9 μήνες! Καλή επιτυχία!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...