Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, anna.k είπε:

Ναι τον σφακ! Επειδή δεν μενω καν Ελλαδα και θελω να κανω ολες τις ορμονολογικες εκει. Για να μην εχω το αγχος μηπως εδω καθυστερισουν να μου τις βγαλουν. 

Αλήθεια,οσες κοπελες ξέρετε. Στο γεν κανουμε τις ορμονολογικές πριν την ωοληψία; Ξεχασα να ρωτήσω. 

Ναι πριν τις κάνουμε!

On 20/7/2022 at 7:55 ΠΜ, Καντι είπε:

Εγω του στέλνω αποκλειστικά μειλ που ξερω οτι απαντάει ο ίδιος. Και γενικως ποτε δεν παίρνω τηλεφωνο γιατι δεν θελω να του  μεταφέρουν οπως θέλουν τα λεγόμενα μου.

 Περιμενω να αδιαθετησω γύρω στις 27/7 και μετα θα του στείλω  , θα  σου πω εννοειται.

Κάντι μου ,του μίλησα προσωπικά για να του εξηγήσω το λόγο και μου είπε να πάρω αντισυλληπτικά ναι , σε ευχαριστώ Κάντι ,πάλι θα έχανα άλλον ένα μήνα..

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Angot είπε:

Μ ειχε πει όχι... Αλλα θα κανεις θεραπεία να φυγει το μικροβιο.. Επίσης τον είχα ρωτήσει και για την αντιβιωση και μ ειπε επίσης ότι δεν προκαλει τπτ στο έμβρυο... Γενικά είπε είναι συχνό, δεν παθαίνουν τπτ τα μωρα! Μην ανησυχείς! 

Εμενα μ εδωσε augmentin  1000ρα για 4-5 μερες κ προβιοτικα κολπικα 

1 hour ago, Ζαργαναρα είπε:

Κορίτσια Δευτέρα πάω για τον πρώτο υπέρηχο.αλλα έχω μεγάλη αγωνία γιατί ούτε καούρα έχω ούτε τίποτα!ουφφφφ άντε να δούμε τι θα δούμε!

Φιλακια πολλά σε όλους σας!

Εμένα η καούρα κ αναγουλα μ ξεκίνησε 9η βδομάδα 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Πωπω, είναι το λιγότερο απαράδεκτος. Λυπάμαι πολύ βρε κορίτσι μου... Θα αναρρώσει η αδερφή σου σε λίγες μέρες και θα μπορέσεις να φύγεις. Τα σκυλάκια σου θα μπορούσες να τα πας στης αδερφής 

Δυστυχώς τα σκυλάκια δεν μπορώ να τα πάρω, η αδερφή μου μένει στο πατρικό μου κ εκεί τα σκυλιά απαγορεύονται.  Ίσως μετά τις 2 Αυγούστου να πάω Κόρινθο κ μήπως τα πάρω εκεί.

Είναι απαράδεκτος όντως..

  • Λυπημένη/-ος 5
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Αγάπ είπε:

Πριν την ωοληψια θα κάνεις αρκετές φορές ορμονολογικες εφόσον θα κάνεις διέγερση με φάρμακα για να ελέγχει και να σου αλλάζει τη δόση εάν χρειαστεί. Εάν έχεις ασφάλιση στην Ελλάδα μπορούν να σου τις γράψουν και να τις κάνεις στη βιοϊατρική του Περιστερίου ή της Γλυφάδας αφού θα μένεις εκεί. Εάν είσαι ανασφάλιστη μπορείς να ζητήσεις από το γιατρό σου εάν υπάρχει κάποιο πακέτο που μπορούν να σου κάνουν στο κέντρο που θα κάνεις την εξωσωματική και να τις κάνεις εκεί με κάποια εκπτωτική τιμή.

Καλή αρχή!!

Ευχαριστώ πολυ για τη συμβουλή! Θα τον ρωτήσω!

@kateriiina25 Τι εκανες τελικά με το θέμα της ενδομητρητιδας; Μιλησες με τον γιατρο ξανα; Πηρες εξτρα προβιοτικα ή κάτι άλλο;

Εμενα, εκτός των αντιβιωσεων , μου έδωσε τα Lacto levure (Προβιοτικα)απο το στόμα και Lomexin υπόθετο

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μπισκοτακι27 είπε:

Εμενα μ εδωσε augmentin  1000ρα για 4-5 μερες κ προβιοτικα κολπικα 

Εμένα η καούρα κ αναγουλα μ ξεκίνησε 9η βδομάδα 

Εγώ τις είχα από την 4-5 μετά σταμάτησαν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Κρίμα που το σαββατοκύριακο πλάνταξα στο κλάμα, κρίμα που έκατσα κ ανέχτηκα όλη αυτή την απαξίωση.. Δεν θα δώσω καμία σημασία πια. Δεν του έκανα τίποτα και δεν μου αξίζει αυτή η συμπεριφορά. Ας πάει στην άλλη που βρήκε να περνάει καλύτερα. 

Τώρα μιλάς σωστά. Κι όταν απομακρυνθείς από αυτό το τοξικό περιβάλλον θα ευγνωμονείς τον εαυτό σου.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Κοριτσια sos  εγκυμοσύνη κ e-coli .Τι γινεται σε αυτη τ περίπτωση;;; 

Ναι σωστά είχα και εγώ οπως και πολλές κοπέλες.Θεωρείται σύνηθες. Μου είχε πει για ceclor ο γιατρός αλλά επειδή εγώ ξανά είχα και στο παρελθόν ιστορικό με το e-coli και με καλύπτει η Zinadol σαν αντιβίωση τον ρώτησα αν μπορώ να πάρω Zinadol και μου είπε ναι. Βέβαια δεν τη βρίσκεις εύκολα,είναι σε έλλειψη.Μία εβδομάδα πήρα. Μην σε ανησυχεί,δεν παθαίνεις τίποτα με την αντιβίωση. Δεν είπαμε να τις παίρνεις σαν καραμέλες αλλά αν υπάρχει λόγος πρέπει να την πάρεις.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ζαργαναρα είπε:

Κορίτσια Δευτέρα πάω για τον πρώτο υπέρηχο.αλλα έχω μεγάλη αγωνία γιατί ούτε καούρα έχω ούτε τίποτα!ουφφφφ άντε να δούμε τι θα δούμε!

Φιλακια πολλά σε όλους σας!

Θα είναι όλα τέλεια και το μωράκι σου υγιέστατο και έτοιμο για την επίσημη πρώτη ♥️ Εγώ δεν είχα απολύτως τίποτα, μη σου πω αν δεν έβλεπα θετικό τεστ θα νόμιζα πως μπήκα στην κλιμακτήριο και διανύω ήδη τη 14η εβδομάδα! Είναι πολύ σχετικό αυτό με τα συμπτώματα και από πολλές έχω διαβάσει πως έρχονται ενίοτε και φεύγουν.. Να μη βάζεις το κακό στο μυαλό σου! 

@Μπισκοτακι27 περαστικά σου βρε αγάπη μου.. είμαστε επιρρεπείς σε αυτή τη φάση, θέλει πολλή προσοχή!  

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια πηρα την επίσημη απάντηση το αποτέλεσμα είναι το εξης: Διπλασιασμος των ανιχνευτών στις περιοχές 13q12.11 και 13q34, υποδεικνύοντας πιθανή τρισωμια του χρωμοσώματος 13.

Συνίσταται γενετική συμβουλευτικη 

 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Tselek είπε:

Θα είναι όλα τέλεια και το μωράκι σου υγιέστατο και έτοιμο για την επίσημη πρώτη ♥️ Εγώ δεν είχα απολύτως τίποτα, μη σου πω αν δεν έβλεπα θετικό τεστ θα νόμιζα πως μπήκα στην κλιμακτήριο και διανύω ήδη τη 14η εβδομάδα! Είναι πολύ σχετικό αυτό με τα συμπτώματα και από πολλές έχω διαβάσει πως έρχονται ενίοτε και φεύγουν.. Να μη βάζεις το κακό στο μυαλό σου! 

@Μπισκοτακι27 περαστικά σου βρε αγάπη μου.. είμαστε επιρρεπείς σε αυτή τη φάση, θέλει πολλή προσοχή!  

Μα δεν πηγα κ πουθενα.. 3 μηνες σχεδον σπιτι ειμαι χαχαχα δεν πηγα σε ξενη τουαλέτα ουτε πουθενα γενικα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Μα δεν πηγα κ πουθενα.. 3 μηνες σχεδον σπιτι ειμαι χαχαχα δεν πηγα σε ξενη τουαλέτα ουτε πουθενα γενικα 

Το e coli βρίσκεται και στον πρωκτό μας, οπότε δεν είναι αναγκαίο να το κόλλησες από κάπου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Μα δεν πηγα κ πουθενα.. 3 μηνες σχεδον σπιτι ειμαι χαχαχα δεν πηγα σε ξενη τουαλέτα ουτε πουθενα γενικα 

Και εγω εκανα καλλιέργεια ούρων και βρέθηκε e coli αλλά επειδή δεν είναι σε μεγάλο ποσοστό,  βγήκε αρνητική. Επίσης συνέχεια έχω κάτι. Μια μυκοπλασμα,  μια ουρεοπλασμα και παίρνω κάθε μήνα για 10 μέρες αντιβίωση. Και εγώ είμαι πάρα πολύ προσεκτική αλλά παρ όλα αυτά είμαι πάρα πολύ ευαίσθητη. Και τώρα με την εγκυμοσύνη που προφανώς πέφτει το ανοσοποιητικο,  έχω συνέχεια και από κάτι. Το μυκοπλασμα και το ουρεοπλασμα είναι πολύ ανθεκτικά στις αντιβιωσεις και παρόλο που υποχωρούν προς στιγμή, ξαναβγαίνουν στην επιφάνεια συνέχεια. Από τη στιγμή πάντως που παίρνω αντιβιωση μου έχει πει ο γιατρός ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. 

Και κάνω κάθε μήνα καλλιεργεια ούρων και μια φορά το δίμηνο περίπου κολπική καλλιέργεια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Little star είπε:

Και εγω εκανα καλλιέργεια ούρων και βρέθηκε e coli αλλά επειδή δεν είναι σε μεγάλο ποσοστό,  βγήκε αρνητική. Επίσης συνέχεια έχω κάτι. Μια μυκοπλασμα,  μια ουρεοπλασμα και παίρνω κάθε μήνα για 10 μέρες αντιβίωση. Και εγώ είμαι πάρα πολύ προσεκτική αλλά παρ όλα αυτά είμαι πάρα πολύ ευαίσθητη. Και τώρα με την εγκυμοσύνη που προφανώς πέφτει το ανοσοποιητικο,  έχω συνέχεια και από κάτι. Το μυκοπλασμα και το ουρεοπλασμα είναι πολύ ανθεκτικά στις αντιβιωσεις και παρόλο που υποχωρούν προς στιγμή, ξαναβγαίνουν στην επιφάνεια συνέχεια. Από τη στιγμή πάντως που παίρνω αντιβιωση μου έχει πει ο γιατρός ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. 

Και κάνω κάθε μήνα καλλιεργεια ούρων και μια φορά το δίμηνο περίπου κολπική καλλιέργεια. 

Εγώ που εκανα κολπική καλλιέργεια δεν εκανα ουρεοπλασμα..ειχα κανει πριν την ετ κ ηταν αρνητικό 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...