Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

Συγνώμη που πετάγομαι και ανακατεύομαι , θα ήθελα να ξέρετε ότι σας παρακολουθώ όλες και διαβάζω τα πάντα ! σας είχα ξαναπεί την ιστορία μου ειμαι 42 μισό πολύ χαμηλή ΑΜΗ και κάνω φυσικούς κύκλους με το σφακ και δεν πάμε καθόλου καλά έχουμε καταφέρει μόνο ένα εμβρυάκι 3ων ημερών 6 κυττάρων ύστερα από 4  ωοληψίες σε 5 μήνες. Σήμερα έχω συγκλονιστεί και νοιώθω οτι γκρεμίζονται όλα γυρω μου εν τω μεταξύ ο σφακ λειπει σε διακοπές και δεν ξέρω ποιον άλλον να ρωτήσω πείτε μου σας παρακαλώ όσες μπορεί να ξέρετε ενώ έχω σταθερά περίοδο όλα μου τα χρόνια και σε διάρκεια και σε κύκλο , ξαφνικά οι δύο τελευταίες φορές είναι με αίμα καφέ προς μαύρο και κρατάει μόνο 3 μέρες. Παλιότερα είχα είτε στην αρχή είτε την τελευταία μέρα καφέ αίμα και όλες τις άλλες από τις 5 συνολικά που κρατούσε κανονική ροή με κόκκινο αίμα. υπάρχει περίπτωση να οφείλεται στις ωοληψίες αυτή η διαφορά ή μπαίνω σε εμμηνόπαυση ????

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βρε κορίτσια ειμαι να σκασω...Μια φίλη μου εκανε αυχενική και βγηκε 5,6... Περιμένει αποτελέσματα απο τροφοβλάστη...Θα εβγαιναν εχθες. Δεν εχει επικοινωνήσει μαζι μου. Λετε να ειναι ασχημα τα πράγματα με αυτη την αυχενική;


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, eva13232 said:

Συγνώμη που πετάγομαι και ανακατεύομαι , θα ήθελα να ξέρετε ότι σας παρακολουθώ όλες και διαβάζω τα πάντα ! σας είχα ξαναπεί την ιστορία μου ειμαι 42 μισό πολύ χαμηλή ΑΜΗ και κάνω φυσικούς κύκλους με το σφακ και δεν πάμε καθόλου καλά έχουμε καταφέρει μόνο ένα εμβρυάκι 3ων ημερών 6 κυττάρων ύστερα από 4  ωοληψίες σε 5 μήνες. Σήμερα έχω συγκλονιστεί και νοιώθω οτι γκρεμίζονται όλα γυρω μου εν τω μεταξύ ο σφακ λειπει σε διακοπές και δεν ξέρω ποιον άλλον να ρωτήσω πείτε μου σας παρακαλώ όσες μπορεί να ξέρετε ενώ έχω σταθερά περίοδο όλα μου τα χρόνια και σε διάρκεια και σε κύκλο , ξαφνικά οι δύο τελευταίες φορές είναι με αίμα καφέ προς μαύρο και κρατάει μόνο 3 μέρες. Παλιότερα είχα είτε στην αρχή είτε την τελευταία μέρα καφέ αίμα και όλες τις άλλες από τις 5 συνολικά που κρατούσε κανονική ροή με κόκκινο αίμα. υπάρχει περίπτωση να οφείλεται στις ωοληψίες αυτή η διαφορά ή μπαίνω σε εμμηνόπαυση ????

 

Κορίτσι μου δεν ξέρω που μπορεί να οφείλεται αλλά δεν μπορεί να φταίνε οι ωοληψίες. Κάνατε εντελώς φυσικούς ή έπαιρνες και κάποια φάρμακα; 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , eva13232 είπε:

Συγνώμη που πετάγομαι και ανακατεύομαι , θα ήθελα να ξέρετε ότι σας παρακολουθώ όλες και διαβάζω τα πάντα ! σας είχα ξαναπεί την ιστορία μου ειμαι 42 μισό πολύ χαμηλή ΑΜΗ και κάνω φυσικούς κύκλους με το σφακ και δεν πάμε καθόλου καλά έχουμε καταφέρει μόνο ένα εμβρυάκι 3ων ημερών 6 κυττάρων ύστερα από 4  ωοληψίες σε 5 μήνες. Σήμερα έχω συγκλονιστεί και νοιώθω οτι γκρεμίζονται όλα γυρω μου εν τω μεταξύ ο σφακ λειπει σε διακοπές και δεν ξέρω ποιον άλλον να ρωτήσω πείτε μου σας παρακαλώ όσες μπορεί να ξέρετε ενώ έχω σταθερά περίοδο όλα μου τα χρόνια και σε διάρκεια και σε κύκλο , ξαφνικά οι δύο τελευταίες φορές είναι με αίμα καφέ προς μαύρο και κρατάει μόνο 3 μέρες. Παλιότερα είχα είτε στην αρχή είτε την τελευταία μέρα καφέ αίμα και όλες τις άλλες από τις 5 συνολικά που κρατούσε κανονική ροή με κόκκινο αίμα. υπάρχει περίπτωση να οφείλεται στις ωοληψίες αυτή η διαφορά ή μπαίνω σε εμμηνόπαυση ????

 

Το μόνο που μπορώ να σου απαντήσω είναι ότι ο Σφακ σήμερα δεν είναι σε διακοπές, μου έκανε ωοληψία σήμερα το πρωί.
Καλή επιτυχία!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κορίτσι μου δεν ξέρω που μπορεί να οφείλεται αλλά δεν μπορεί να φταίνε οι ωοληψίες. Κάνατε εντελώς φυσικούς ή έπαιρνες και κάποια φάρμακα; 

εχω πάρει σε 2 κύκλους φεμαρα 3η μερα για 5 μερες και σε αλλους δυο κύκλους με ομοιο τροπο σερπαφαρ

πρίν από 8 λεπτά , marmaki είπε:

Το μόνο που μπορώ να σου απαντήσω είναι ότι ο Σφακ σήμερα δεν είναι σε διακοπές, μου έκανε ωοληψία σήμερα το πρωί.
Καλή επιτυχία!

ευχαριστω πολύ θα στειλω μήνυμα να μιλήσω μαζί του

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , winspert είπε:

Βρε κορίτσια ειμαι να σκασω...Μια φίλη μου εκανε αυχενική και βγηκε 5,6... Περιμένει αποτελέσματα απο τροφοβλάστη...Θα εβγαιναν εχθες. Δεν εχει επικοινωνήσει μαζι μου. Λετε να ειναι ασχημα τα πράγματα με αυτη την αυχενική;

Αχ αγάπη είναι πολύ αυξημένη η αυχενική της....στα πρώτα αποτελέσματα της τροφοβλάστης ήταν όλα οκ;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , winspert είπε:

Βρε κορίτσια ειμαι να σκασω...Μια φίλη μου εκανε αυχενική και βγηκε 5,6... Περιμένει αποτελέσματα απο τροφοβλάστη...Θα εβγαιναν εχθες. Δεν εχει επικοινωνήσει μαζι μου. Λετε να ειναι ασχημα τα πράγματα με αυτη την αυχενική;

αχ βρε κοριτσι...νομιζω ειναι αρκετα ψηλα η αυχενικη....νομιζω μεχρι 2,5 περιπου την θελουμε...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Ele@n είπε:

Αχ αγάπη είναι πολύ αυξημένη η αυχενική της....στα πρώτα αποτελέσματα της τροφοβλάστης ήταν όλα οκ;

Δεν ξερω τίποτα...Μονο το 5,6 και οτι επιασε αρνητικα vibes απο το γιατρό...Οτι δεν θα πανε καλα τα πράγματα...Αλλα δεν μου εχει στείλει και σεν θελω να την ενοχλω...ειναι δυσκολη κατάσταση 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , eva13232 είπε:

Συγνώμη που πετάγομαι και ανακατεύομαι , θα ήθελα να ξέρετε ότι σας παρακολουθώ όλες και διαβάζω τα πάντα ! σας είχα ξαναπεί την ιστορία μου ειμαι 42 μισό πολύ χαμηλή ΑΜΗ και κάνω φυσικούς κύκλους με το σφακ και δεν πάμε καθόλου καλά έχουμε καταφέρει μόνο ένα εμβρυάκι 3ων ημερών 6 κυττάρων ύστερα από 4  ωοληψίες σε 5 μήνες. Σήμερα έχω συγκλονιστεί και νοιώθω οτι γκρεμίζονται όλα γυρω μου εν τω μεταξύ ο σφακ λειπει σε διακοπές και δεν ξέρω ποιον άλλον να ρωτήσω πείτε μου σας παρακαλώ όσες μπορεί να ξέρετε ενώ έχω σταθερά περίοδο όλα μου τα χρόνια και σε διάρκεια και σε κύκλο , ξαφνικά οι δύο τελευταίες φορές είναι με αίμα καφέ προς μαύρο και κρατάει μόνο 3 μέρες. Παλιότερα είχα είτε στην αρχή είτε την τελευταία μέρα καφέ αίμα και όλες τις άλλες από τις 5 συνολικά που κρατούσε κανονική ροή με κόκκινο αίμα. υπάρχει περίπτωση να οφείλεται στις ωοληψίες αυτή η διαφορά ή μπαίνω σε εμμηνόπαυση ????

 

Μου εχει τυχει και σε μενα να δω σε κυκλους μου αυτο που λες.. για εμμηνοπαυση αν μπαινεις αυτο φαινεται με τις ορμονικες/αιματολογικες που κανουμε καθε μηνα για τους φυσικους κυκλους..Αλλα για να μπεις εμμηνοπαθση,προηγειται κλιμακτηριος..και στην κλιμακτηριο δεν εχεις περιοδο καθε μηνα..

Λογικα και ο γιατρος μας θα σου πει κατι αναλογο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Nora39 είπε:

Μου εχει τυχει και σε μενα να δω σε κυκλους μου αυτο που λες.. για εμμηνοπαυση αν μπαινεις αυτο φαινεται με τις ορμονικες/αιματολογικες που κανουμε καθε μηνα για τους φυσικους κυκλους..Αλλα για να μπεις εμμηνοπαθση,προηγειται κλιμακτηριος..και στην κλιμακτηριο δεν εχεις περιοδο καθε μηνα..

Λογικα και ο γιατρος μας θα σου πει κατι αναλογο. 

η οιστραδιολη μου σε όλους τους κύκλους ξεκινάει από 20 με 30 πλην 2 φορες που ξεκίνησε 60 τιμες 2ης μέρας

η fsh μου σε όλους τους κύκλους που εκανα ωοληψία ηταν από 8 εως 10,5 μία φορά μόνο πήγε 20

κάνω ωορρηξία κανονικά τουλάχιστον δεν μου έχει πει κάτι αλλο , το πρόβλημα μου σύμφωνα με το σφακ ειναι ότι λόγω ηλικίας δεν έχω ποιοτικά ωάρια, για αυτό και δεν έχουμε έμβρυα ήδη.

επίσης δεν έχω κανένα μήνα χωρίς περίοδο

απλά φοβάμαι πολύ αυτήν την αλλαγη της περιόδου τι μπορεί να σημαίνει για τον αγώνα μου να κάνω ενα παιδάκι ..... απλά φοβάμαι .....

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 42 λεπτά , eva13232 είπε:

Συγνώμη που πετάγομαι και ανακατεύομαι , θα ήθελα να ξέρετε ότι σας παρακολουθώ όλες και διαβάζω τα πάντα ! σας είχα ξαναπεί την ιστορία μου ειμαι 42 μισό πολύ χαμηλή ΑΜΗ και κάνω φυσικούς κύκλους με το σφακ και δεν πάμε καθόλου καλά έχουμε καταφέρει μόνο ένα εμβρυάκι 3ων ημερών 6 κυττάρων ύστερα από 4  ωοληψίες σε 5 μήνες. Σήμερα έχω συγκλονιστεί και νοιώθω οτι γκρεμίζονται όλα γυρω μου εν τω μεταξύ ο σφακ λειπει σε διακοπές και δεν ξέρω ποιον άλλον να ρωτήσω πείτε μου σας παρακαλώ όσες μπορεί να ξέρετε ενώ έχω σταθερά περίοδο όλα μου τα χρόνια και σε διάρκεια και σε κύκλο , ξαφνικά οι δύο τελευταίες φορές είναι με αίμα καφέ προς μαύρο και κρατάει μόνο 3 μέρες. Παλιότερα είχα είτε στην αρχή είτε την τελευταία μέρα καφέ αίμα και όλες τις άλλες από τις 5 συνολικά που κρατούσε κανονική ροή με κόκκινο αίμα. υπάρχει περίπτωση να οφείλεται στις ωοληψίες αυτή η διαφορά ή μπαίνω σε εμμηνόπαυση ????

 

Καλημέρα. Είναι λογικό να αγχώνεσαι και να τα σκέφτεσαι όλα αυτά, περνάνε συχνά από το μυαλό μας. Δεν πιστεύω ότι η εμμηνόπαυση έρχεται έτσι απότομα. Θα σου πω μόνο ότι και εγώ μέσα στο χρόνο με τις ωοληψιες είχα άστατους κύκλους και δεν μου το είπε ποτέ αυτό ο γιατρός. Οι ωοληψιες δεν φταίνε. Επίσης πριν δυο μήνες είχα περίοδο μόνο με καφέ και έκανα διέγερση σε αυτό τον κύκλο και πήγε καλά για τα δεδομένα μου. Αυτό που μου είχαν τονίσει είναι ότι δεν είναι όλοι οι κύκλοι ίδιοι στο αίμα άρα μην αγχώνεσαι για τις μέρες. Θα μπορούσες όμως για να ησυχάσεις να μιλήσεις με την μαία και να το μεταφέρει στον γιατρό. Διακοπές είναι αλλά τηλέφωνα θα δέχεται!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, eva13232 said:

εχω πάρει σε 2 κύκλους φεμαρα 3η μερα για 5 μερες και σε αλλους δυο κύκλους με ομοιο τροπο σερπαφαρ

ευχαριστω πολύ θα στειλω μήνυμα να μιλήσω μαζί του

Θα μπορούσαν ίσως να φταίνε τα φάρμακα. Να έχουν κάπως αποδιοργανώσει ίσως τον κύκλο σου. Αν και δεν το έχω ακούσει ξανά. Αλήθεια έχεις δοκιμάσει κάποιον κύκλο εντελώς φυσικό, να μην πάρεις τίποτα; Είναι πολλά κορίτσια εδώ που με φάρμακα δεν έχουν καλό αποτέλεσμα ενώ χωρίς τίποτα έχουν. Μήπως ο επόμενος κύκλος να είναι έτσι να δείτε πως θα πάει;

Επίσης έχε υπόψιν σου ότι μία περίοδος αφορά τον κύκλο που πέρασε και όχι τον κύκλο που έρχεται. Μπορεί ας πούμε να είχες πολύ λεπτό ενδομήτριο στον τελευταίο  

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μετά από καθυστέρηση μηνών λόγω covid, κύστεων και ταξιδιού σήμερα πήγα για την 1η μου ωοληψία, είχα πάρει μόνο femara γιατί είχα fsh 19 (κοιτώντας το αισιόδοξα είναι βελτίωση από το 26 που είχα τον Φλεβάρη) και είχαμε δει στον υπέρηχο μόνο 2 ωοθηλάκια.
Και το αποτέλεσμα: άδεια και τα 2 ωοθηλάκια, κανένα ωάριο. (Είμαι 33 χρονών).
Στεναχωριόμουν-προβληματιζόμουν που θα παίρναμε μόνο 1-2 ωάρια και τελικά δεν πήραμε κανένα.
Μου πε να πάρω αντισυλληπτικά στην επόμενη περίοδο-τον Αύγουστο για να μη χαθεί εκείνο το ωάριο! Πρώτη φορά το άκουσα αν και το αναρωτιόμουν τις τελευταίες ημέρες αν παίζει αυτό με τα αντισυλληπτικά.

Α μήπως ξέρετε αν κάνει μπάνιο στη θάλασσα μετά την ωοληψία;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Θα μπορούσαν ίσως να φταίνε τα φάρμακα. Να έχουν κάπως αποδιοργανώσει ίσως τον κύκλο σου. Αν και δεν το έχω ακούσει ξανά. Αλήθεια έχεις δοκιμάσει κάποιον κύκλο εντελώς φυσικό, να μην πάρεις τίποτα; Είναι πολλά κορίτσια εδώ που με φάρμακα δεν έχουν καλό αποτέλεσμα ενώ χωρίς τίποτα έχουν. Μήπως ο επόμενος κύκλος να είναι έτσι να δείτε πως θα πάει;

Επίσης έχε υπόψιν σου ότι μία περίοδος αφορά τον κύκλο που πέρασε και όχι τον κύκλο που έρχεται. Μπορεί ας πούμε να είχες πολύ λεπτό ενδομήτριο στον τελευταίο  

πια δεν με παρακολουθεί λόγω διακοπών από οκτωβρη που θα ξαναξεκινησω με το καλο θα του πω να διαλέξει έναν κύκλο να πάω εντελώς φυσικά και έναν κύκλο να με πάει με ήπια διέγερση - ενέσεις για να είμαι σίγουρη ότι τα έχω δοκιμάσει όλα ..... αλλά πραγματικά πρέπει να φτιάξω την ψυχολογία μου γιατί ο φόβος μου με διαλύει .... δεν προετοίμασα ποτέ τον εαυτό μου ότι μπορεί να μείνω χωρίς παιδί .....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , eva13232 είπε:

πια δεν με παρακολουθεί λόγω διακοπών από οκτωβρη που θα ξαναξεκινησω με το καλο θα του πω να διαλέξει έναν κύκλο να πάω εντελώς φυσικά και έναν κύκλο να με πάει με ήπια διέγερση - ενέσεις για να είμαι σίγουρη ότι τα έχω δοκιμάσει όλα ..... αλλά πραγματικά πρέπει να φτιάξω την ψυχολογία μου γιατί ο φόβος μου με διαλύει .... δεν προετοίμασα ποτέ τον εαυτό μου ότι μπορεί να μείνω χωρίς παιδί .....

Κουράγιο, μην απογοητευεσαι! Ειναι οτι χειρότερο μπορείς να κάνεις. Να σκέφτεσαι οτι η επιστήμη εχει προχωρήσει πολυ και εισαι σε καλα χερια.Θα κανει σίγουρα τα παντα για να τα καταφέρετε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...