Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Christin88 είπε:

Εχω παει τις εξετασεις στη φοιφ@ την αιματολογο ειμαι απο Αθηνα.. μου ειχε πει δεν ειναι τιποτα θα παρεις μονο σαλοσπιρ.. αυριο που θα δω το γιατρο θα του πω για την αποψη μου για τα nk που θα επρεπε ηδη να το εχω κανει απλα ακουσα την αιματολογο..αυτες τις εξετασεις μου τις ειχαν κανει στο locus medicus και μ ειχε πει οτι οποτε μενω εγκυος θα αποβαλλω λογω των συγκεκριμενων κυτταρων και η λυση ειναι ενα εμβολιο ανα 4 μηνες με αιμα του συζυγου κατι τετοιο..απλα επειδη δεν μ φανηκε φυσιολογικο πηγα σε αιματολογο.Οποτε το εμβολιο αυτο να μην το ψαξω? Να καταληξω με κορτιζονη στην επομενη προσπαθεια?

@eleonora85 Τωρα εχω καταληξει και ειμαι στο κεντρο embryol@nd στον Κ@νακα.. το οτι επιασε η πρωτη εμβρυομεταφορα ειναι πολυ θετικο και για μενα και για το κεντρο.. ο γυναικολογος μου ειναι ο Φωτεινοπουλ@ς..

Επισης να σας τονισω οτι ξανα ειχα μια βιοχημικη η οποια παλι στη 4η βδομαδα σταματησε.. 

Κοίτα, αυτό που έχω διαβάσει για τα αντιπατρικά εμβόλια είναι ότι παλιότερα ορισμένοι πίστευαν σε αυτά, αλλά πλέον έχει απιρριφθεί αυτή η μέθοδος. Η Οικονομοπούλου στο Έλενα τα βρίσκει έως και επικίνδυνα, όπως και πολλοί άλλοι πλέον. Αφού σε απασχολεί συζήτησε το και με τον γιατρό σου, τον ξέρω, είναι σοβαρός και θα σε κατευθύνει. Η αιματολόγος που πήγες προφανώς για να σου είπε ότι χρειάζεσαι μόνο σαλοσπίρ προφανώς δε σου βρήκε κάτι παθολογικό. Οπότε νομίζω ότι έχεις ήδη τις απαντήσεις που αναζητάς. Αλλά είναι σημαντικό να το ακούσεις και από το γιατρό σου, μόνο έτσι θα ηρεμήσεις και θα πας παρακάτω με μεγαλύτερη σιγουριά. Καλή δύναμη για αύριο... 

1 hour ago, Kate92 είπε:

Ναι, το συζήτησα με το γυναικολόγο και ο άνθρωπός μου είπε ότι έχω δίκιο να συμβουλευτώ αιματολογο,για να πάμε με ασφάλεια. Αντίθετα,ο εξωσωματικος προχθες μου ειπε να αρχίσω σιγά σιγά να την κόβω. Αλλά θεωρώ ότι έκαστος στο είδος του...Τι προκαλεί η κορτιζόνη στο έμβρυο? Δεν το έχω ψάξει αυτό.  Αχ τετοια πες μου τώρα..

Μην ανηαυχείς, είναι πολύ νωρίς ακόμα για να προκαλέσει κάτι. Μερικοί τη δίνουν όλο το πρώτο τρίμηνο σκέψου, από αυτό αντιλαμβάνεσαι τι είναι λίγο και τι πολύ. Που εννοείται βέβαια ότι όπου χρειάζεται για ένα τρίμηνο, την παίρνεις και λες κι ένα τραγούδι! Το θέμα είναι να μη γίνεται κατάχρηση χωρίς λόγο. Το ραντεβού με την αιματολόγο δεν μπορείς να το βάλεις λίγο νωρίτερα? Μήπως αν εξηγήσεις ότι είναι επείγον, γιατί ο γιατρός σου σου σύστησε να την κόψεις και δεν ξέρεις τι να κάνεις?

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, happiness79 είπε:

Κοίτα, αυτό που έχω διαβάσει για τα αντιπατρικά εμβόλια είναι ότι παλιότερα ορισμένοι πίστευαν σε αυτά, αλλά πλέον έχει απιρριφθεί αυτή η μέθοδος. Η Οικονομοπούλου στο Έλενα τα βρίσκει έως και επικίνδυνα, όπως και πολλοί άλλοι πλέον. Αφού σε απασχολεί συζήτησε το και με τον γιατρό σου, τον ξέρω, είναι σοβαρός και θα σε κατευθύνει. Η αιματολόγος που πήγες προφανώς για να σου είπε ότι χρειάζεσαι μόνο σαλοσπίρ προφανώς δε σου βρήκε κάτι παθολογικό. Οπότε νομίζω ότι έχεις ήδη τις απαντήσεις που αναζητάς. Αλλά είναι σημαντικό να το ακούσεις και από το γιατρό σου, μόνο έτσι θα ηρεμήσεις και θα πας παρακάτω με μεγαλύτερη σιγουριά. Καλή δύναμη για αύριο... 

Μην ανηαυχείς, είναι πολύ νωρίς ακόμα για να προκαλέσει κάτι. Μερικοί τη δίνουν όλο το πρώτο τρίμηνο σκέψου, από αυτό αντιλαμβάνεσαι τι είναι λίγο και τι πολύ. Που εννοείται βέβαια ότι όπου χρειάζεται για ένα τρίμηνο, την παίρνεις και λες κι ένα τραγούδι! Το θέμα είναι να μη γίνεται κατάχρηση χωρίς λόγο. Το ραντεβού με την αιματολόγο δεν μπορείς να το βάλεις λίγο νωρίτερα? Μήπως αν εξηγήσεις ότι είναι επείγον, γιατί ο γιατρός σου σου σύστησε να την κόψεις και δεν ξέρεις τι να κάνεις?

Είναι σε άδεια από σήμερα. Αλλά μου είπε έτσι κι αλλιώς καλύτερα τότε, γιατί η θρομβοφιλια κύησης τότε αρχίζει να φαίνεται. Οπότε θα με ελέγξει λέει από όλες τις μεριές. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Christin88 είπε:

Εχω παει τις εξετασεις στη φοιφ@ την αιματολογο ειμαι απο Αθηνα.. μου ειχε πει δεν ειναι τιποτα θα παρεις μονο σαλοσπιρ.. αυριο που θα δω το γιατρο θα του πω για την αποψη μου για τα nk που θα επρεπε ηδη να το εχω κανει απλα ακουσα την αιματολογο..αυτες τις εξετασεις μου τις ειχαν κανει στο locus medicus και μ ειχε πει οτι οποτε μενω εγκυος θα αποβαλλω λογω των συγκεκριμενων κυτταρων και η λυση ειναι ενα εμβολιο ανα 4 μηνες με αιμα του συζυγου κατι τετοιο..απλα επειδη δεν μ φανηκε φυσιολογικο πηγα σε αιματολογο.Οποτε το εμβολιο αυτο να μην το ψαξω? Να καταληξω με κορτιζονη στην επομενη προσπαθεια?

@eleonora85 Τωρα εχω καταληξει και ειμαι στο κεντρο embryol@nd στον Κ@νακα.. το οτι επιασε η πρωτη εμβρυομεταφορα ειναι πολυ θετικο και για μενα και για το κεντρο.. ο γυναικολογος μου ειναι ο Φωτεινοπουλ@ς..

Επισης να σας τονισω οτι ξανα ειχα μια βιοχημικη η οποια παλι στη 4η βδομαδα σταματησε.. 

Οποτε ειχες κ φυσιολογικη συλληψη!! 
Ενημερωσε μας για αυτα που θα σου προτεινει ο γιατρος..
Το σπερμα εχει ελεγχθει;  Βασικα ξεκουρασου τωρα κ οποτε εχεις διαθεση γραψε επιγραμματικα τι εχεις κανει απο εξετασεις κ τι θεματα εχετε εντοπισει μεχρι τωρα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, eleonora85 είπε:

Οποτε ειχες κ φυσιολογικη συλληψη!! 
Ενημερωσε μας για αυτα που θα σου προτεινει ο γιατρος..
Το σπερμα εχει ελεγχθει;  Βασικα ξεκουρασου τωρα κ οποτε εχεις διαθεση γραψε επιγραμματικα τι εχεις κανει απο εξετασεις κ τι θεματα εχετε εντοπισει μεχρι τωρα

Εχει ελεγχει το σπερμα..καρυοτυπο ζευγους, βιοψια κολπικη , στιγμα μεσογειακης,θρομβοφιλια και ανοσολογικες και σαλπιγγογραφια τα εχουμε κανει και ειναι ολα μια χαρα..(εκτος απο τα nkillers) Το θεμα μου ειναι οι ασταθεις κυκλοι με αποτελεσμα να μην κανω ωορηξιες.. ακομα και με βοηθεια πχ σερπαφαρ εγω εβγαζα μονο ενα ωαριο ολα τα αλλα εμεναν πισω μικρα .. προσπαθησαμε 3,5 χρονια με σερπαφαρ, με τεστ ωορηξιας , σπερματεγχυση αλλα ηρθε μονο μια φυσιολογικη συλληψη σε μηνα κιολας που δεν ειχα παρει σερπαφαρ και αυτη βιοχημικη..ομως να ξερετε οτι κανενας γιατρος δεν με ειχε ψαξει μεχρι τωρα! Μονο στο κεντρο που πηγα τωρα και στο γυναικολογο που ειμαι..και ισως και σε αυτους κατι να εχει ξεφυγει κατι γτι διαβαζω απο εσας πολλα περισσοτερα..

Να προσθεσω οτι για να κανω αυτη τη μεταφορα εκανα 2 ωοληψιες με διαφορετικα πρωτοκολλα γιατι στη 1η ειχα 15 με 3 μονο ωριμα

Στη 2η 12 με 4 ωριμα απο τα οποια πηρα 2 βλαστοκυστες..

Εχω θεμα με τα ωαρια και τη ποιοτητα . 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Christin88 είπε:

Εχω παει τις εξετασεις στη φοιφ@ την αιματολογο ειμαι απο Αθηνα.. μου ειχε πει δεν ειναι τιποτα θα παρεις μονο σαλοσπιρ.. αυριο που θα δω το γιατρο θα του πω για την αποψη μου για τα nk που θα επρεπε ηδη να το εχω κανει απλα ακουσα την αιματολογο..αυτες τις εξετασεις μου τις ειχαν κανει στο locus medicus και μ ειχε πει οτι οποτε μενω εγκυος θα αποβαλλω λογω των συγκεκριμενων κυτταρων και η λυση ειναι ενα εμβολιο ανα 4 μηνες με αιμα του συζυγου κατι τετοιο..απλα επειδη δεν μ φανηκε φυσιολογικο πηγα σε αιματολογο.Οποτε το εμβολιο αυτο να μην το ψαξω? Να καταληξω με κορτιζονη στην επομενη προσπαθεια?

@eleonora85 Τωρα εχω καταληξει και ειμαι στο κεντρο embryol@nd στον Κ@νακα.. το οτι επιασε η πρωτη εμβρυομεταφορα ειναι πολυ θετικο και για μενα και για το κεντρο.. ο γυναικολογος μου ειναι ο Φωτεινοπουλ@ς..

Επισης να σας τονισω οτι ξανα ειχα μια βιοχημικη η οποια παλι στη 4η βδομαδα σταματησε.. 

Μονο ο τσίλι ... στηρίζει αυτην την αγωγή με τα εμβόλια. Με την Τσεκούρα που το ειχα συζητησει ηταν καταπέλτης. Βεβαια εχω δυο κοπέλες στον κύκλο μου που τα έκαναν με πολλές αποβολές και οι δυο και κάνανε παιδακια. Η μια μαλιστα έκανε και δεύτερο μετα απο τρία χρόνια χωρις εμβολιο που αν ίσχυαν οι θεωρίες του δεν θα μπορούσε. Μιλά με αιματολογους να σου εξηγήσουν τον μηχανισμό. Εάν εχω καταλάβει καλα αν πχ ο σύζυγος εχει καποια καρκινικά κύτταρα χτυπά ξύλο. περνάνε σε σένα.

On 27/7/2022 at 3:44 ΜΜ, Eternity είπε:

Για ωορρηξία έδινε 9,6 έως 80. Άρα εμένα είναι αρκετά χαμηλά. Αυτό σημαίνει ότι δεν έκανα ωορρηξία? Και που πήγε το ωάριο? 

Μηπως δεν ηταν ωάριο με περιεχόμενο αλλα κυστικο;

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Christin88 said:

Εχει ελεγχει το σπερμα..καρυοτυπο ζευγους, βιοψια κολπικη , στιγμα μεσογειακης,θρομβοφιλια και ανοσολογικες και σαλπιγγογραφια τα εχουμε κανει και ειναι ολα μια χαρα..(εκτος απο τα nkillers) Το θεμα μου ειναι οι ασταθεις κυκλοι με αποτελεσμα να μην κανω ωορηξιες.. ακομα και με βοηθεια πχ σερπαφαρ εγω εβγαζα μονο ενα ωαριο ολα τα αλλα εμεναν πισω μικρα .. προσπαθησαμε 3,5 χρονια με σερπαφαρ, με τεστ ωορηξιας , σπερματεγχυση αλλα ηρθε μονο μια φυσιολογικη συλληψη σε μηνα κιολας που δεν ειχα παρει σερπαφαρ και αυτη βιοχημικη..ομως να ξερετε οτι κανενας γιατρος δεν με ειχε ψαξει μεχρι τωρα! Μονο στο κεντρο που πηγα τωρα και στο γυναικολογο που ειμαι..και ισως και σε αυτους κατι να εχει ξεφυγει κατι γτι διαβαζω απο εσας πολλα περισσοτερα..

Να προσθεσω οτι για να κανω αυτη τη μεταφορα εκανα 2 ωοληψιες με διαφορετικα πρωτοκολλα γιατι στη 1η ειχα 15 με 3 μονο ωριμα

Στη 2η 12 με 4 ωριμα απο τα οποια πηρα 2 βλαστοκυστες..

Εχω θεμα με τα ωαρια και τη ποιοτητα . 

Για βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων, μπορείς να διαβάσεις αυτά που προτείνονται στο βιβλίο it starts with the egg, υπάρχει διαθέσιμο online και μπορείς να το κατεβάσεις δωρεάν. 

Καλή δύναμη εύχομαι 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Λυπάμαι πάρα πολύ... Εύχομαι ειλικρινά την επόμενη φορά να κυλίσουν όλα ομαλά μέχρι τέλους. Καταλαβαίνω ότι όλα θα σου φαίνονται μαύρα τώρα και με το δίκιο σου, όμως όπως έχουμε διαβάσει πολλές φορές, ύστερα από μία αποβολή, ακολουθεί πολύ εύκολα μια εγκυμοσύνη. Προσπάθησε να σκεφτείς αυτό. Γιατί πάει ο νους σου στα φονικά κύτταρα? Συνήθως θέμα του εμβρύου είναι πάντως. Δε λέω να μην ψάξεις και παράγοντες που αφορούν εσένα, αλλά οι θεραπείες για τα natural killers είναι από αμφιλεγόμενες έως απαγορευμένες (αναφέρομαι στα αντιπατρικά εμβόλια). Στο λέω γιατί το είχα ψάξει κι εγώ. Αν σκέφτεσαι να ερευνήσεις περισσότερους παράγοντες πάντως, η γνώμη μου είναι να απευθυνθείς σε αιματολόγο και θα σε καθοδηγήσει με εξετάσεις. Χρήσιμο είναι, αν δηλαδή δεν το έχεις ήδη κάνει. Δεν ξέρω σε ποια πόλη είσαι, αν βρίσκεσαι στην Αθήνα εξαιρετική αιματολόγος είναι η Οικονομοπούλου στο Έλενα (και δωρεάν), αν είσαι οπουδήποτε αλλού ακούγονται πολύ καλά λόγια για τη Λευκού που κάνει ραντεβού και μέσω ίντερνετ. Ο γιατρός σου έδωσε κάποια πιθανή εξήγηση? 

Και πολύ καλά κάνεις! Γιατί να το αφήσεις στην τύχη? Νομίζω ότι το μέχρι πότε δίνουν κορτιζόνη διαφέρει. Και ανά περίπτωση ασθενή (αν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος που τη χρειάζεται ή αν τη δίνουν προληπτικά) και ανά γιατρό, άλλοι τη δίνουν περισσότερο και πριν την ετ και μετά και άλλοι λιγότερο. Από τη μία καταστέλλει το ανοσοποιητικό και μειώνει τις πιθανότητες αποβολής, από την άλλη δεν είναι κι ότι καλύτερο για το έμβρυο. Οπότε είναι πολύ σχετικό. Εσύ θα είσαι σε καλά χέρια με τη Λευκού, οπότε σίγουρα θα κάνεις το καλύτερο για τον οργανισμό σου και για το/τα μωράκια σου!

Ναι κι εγώ για μια βδομάδα είχα πάρει, καθαρά προληπτικά!

Καλό μου ακούγεται! Σε ποια μέρα από την ετ είσαι και με τι έμβρυα, 3ης μέρας ή βλαστοκύστες?

Γενικά είναι σύνηθες ύστερα από μια αποτυχία να δοκιμάζουν κάτι άλλο, είτε να προσθέτουν κάποιο έξτρα φάρμακο. Καλό είναι αυτό. Ούτε εμένα πάντως μου είχε δώσει κορτιζόνη την πρώτη φορά και μετά μου έδωσε. Δεν άλλαξε κάτι στην περίπτωση μου με την κορτιζόνη πάντως. Μη νομίζεις ότι κάνει και θαύματα δηλαδή ή ότι αυτή είναι η αιτία που δεν προχώρησε σον και καλά. Ο χρόνος θα δείξει. 

Την Τετάρτη έκανα ετ. 2 βλαστοκυστες 5ης μέρας έβαλα. Η μία είναι 5αα και η άλλη είναι πρώιμη βλαστοκύστη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dec-e είπε:

Για βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων, μπορείς να διαβάσεις αυτά που προτείνονται στο βιβλίο it starts with the egg, υπάρχει διαθέσιμο online και μπορείς να το κατεβάσεις δωρεάν. 

Καλή δύναμη εύχομαι 

Μπορείς να μου στείλεις το λινκ να το κατεβάσω γιατί δεν το βρίσκω δωρεάν;

Και....μόλις το βρήκα :)

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Ναι, το συζήτησα με το γυναικολόγο και ο άνθρωπός μου είπε ότι έχω δίκιο να συμβουλευτώ αιματολογο,για να πάμε με ασφάλεια. Αντίθετα,ο εξωσωματικος προχθες μου ειπε να αρχίσω σιγά σιγά να την κόβω. Αλλά θεωρώ ότι έκαστος στο είδος του...Τι προκαλεί η κορτιζόνη στο έμβρυο? Δεν το έχω ψάξει αυτό.  Αχ τετοια πες μου τώρα..

Δν προκαλεί κάτι κακό. Εγω την επαιρνα λόγω αυτοανοσου μέχρι τον 8μηνα

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, dec-e είπε:

Για βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων, μπορείς να διαβάσεις αυτά που προτείνονται στο βιβλίο it starts with the egg, υπάρχει διαθέσιμο online και μπορείς να το κατεβάσεις δωρεάν. 

Καλή δύναμη εύχομαι 

Καλησπέρα κορίτσι μου...να σε ρωτήσω..το ψάχνω να το βρω αλλά λέει ότι μόνο στα αγγλικά....μπορούμε να το βρούμε κ μεταφρασμένο η δεν υπάρχει?..Στα γνωστά βιβλιοπωλεία που κοίταξα λέει μόνο ξενόγλωσσο ότι το έχουν...κ λέω κρίμα ήθελα να το διαβάσω αλλά θα χρειαστώ λεξικό από δίπλα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Μονο ο τσίλι ... στηρίζει αυτην την αγωγή με τα εμβόλια. Με την Τσεκούρα που το ειχα συζητησει ηταν καταπέλτης. Βεβαια εχω δυο κοπέλες στον κύκλο μου που τα έκαναν με πολλές αποβολές και οι δυο και κάνανε παιδακια. Η μια μαλιστα έκανε και δεύτερο μετα απο τρία χρόνια χωρις εμβολιο που αν ίσχυαν οι θεωρίες του δεν θα μπορούσε. Μιλά με αιματολογους να σου εξηγήσουν τον μηχανισμό. Εάν εχω καταλάβει καλα αν πχ ο σύζυγος εχει καποια καρκινικά κύτταρα χτυπά ξύλο. περνάνε σε σένα.

Μηπως δεν ηταν ωάριο με περιεχόμενο αλλα κυστικο;

Καλησπέρα κ συγνωμη που πετάγομαι.Εννοεις όντως κάποιον Τσίλι η από λάθος είναι Τσιρι?

Ο Τσιρι είναι ο γιατρός μου κ ξεκινάω την δεύτερη προσπάθεια τον Σεπτέμβρη,κ ενώ η Οικονομόπουλου δεν μου ανέφερε κάτι στις εξετάσεις,ο γιατρός κάτι ανέφερε για τα νκ κ ότι ίσως κάνουμε εγχύσεις κ διάβασα τώρα αυτό κ αγχώθηκα λίγο!

Link to comment
Share on other sites

On 28/7/2022 at 2:40 ΠΜ, happiness79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Εμείς καλά! Είχα να μπω μερικές μέρες γιατί βασανιζόμουν από έντονες ανακατωσούρες και εμετούς, γενικά δυσκολεύτηκα. Τελικά έκανα δύο βελονισμούς μαζεμένους και ίσιωσα! Τους είχα κόψει μετά το τρίμηνο που πέρασε η κρίσιμη περίοδος (για οικονομικούς κυρίως λόγους) και γι' αυτό μάλλον υποτροπίασα. Θα δούμε πώς θα πάει και αν θα συνεχίσω και για πόσο. Μπήκα χθες βράδυ και διάβασα τα νέα σας ως ένα σημείο!

 @Kate92 πολύ χάρηκα για τα νέα σου! Συγχαρητήρια και εύχομαι σε 9 μήνες να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το ή τα παιδάκι/α σου γερό/ά!!! 

 @Christin88 συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Να πάνε όλα καλά εύχομαι και να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη! Πώς είσαι με το αιματάκι τώρα? 

 @Tselek αγαπημένη, να σου ζήσει ο γιόκας!!! Να είναι γερός και καλότυχος! Όλα τα καλά!!! 

@kateriiina25 είδα ότι ξεκινάς θεραπεία! Καλή αρχή και να πάνε όλα καλά, να είναι αυτό το βήμα που θα σου ανοίξει το δρόμο για τη μητρότητα! 

@Angot μου είδα ότι βγήκαν οι απαντήσεις που με τόση αγωνία περίμενες. Να ηρεμήσει η ψυχούλα σου σιγά σιγά τώρα που κλείνουν οι εκκρεμότητες, για να ετοιμαστείς για τη νέα ζωή ή/και τις νέες ζωές που θα έρθουν να φωλιάσουν στο σώμα σου! Ηδη η πρώτη περίοδος ήρθε και αυτό σημαίνει ότι το σώμα σου προετοιμάζεται! Να πάνε όλα καλά από εδώ και πέρα είτε προλάβετε να κάνετε σπερματέγχυση, είτε προχωρήσεις σε ετ από Σεπτέμβρη! 

@κοτοπουλάκι διάβασα τα νέα σου και λυπάμαι πολύ για τον εγκλωβισμό που βιώνεις. Η αλήθεια είναι ότι αυτό που ζεις είναι πάρα πολύ δύσκολο, όμως δεν αποτελεί πισωγύρισμα η επιστροφή στο πατρικό σου. Είναι μία προσωρινή κατάσταση, το ίδιο και τα σκυλάκια σου που βρίσκονται προσωρινά σ' αυτό το όχι ιδανικό γι' αυτά μέρος. Σύντομα θα είστε όλοι μαζί στο σπίτι σας και θα έχετε όλη την αγάπη του κόσμου εκεί μέσα! Είναι φυσικό να νιώθεις ανασφάλεια, θα τα βρεις όμως τα πατήματά σου και θα νιώσεις πιο δυνατή από ποτέ. Οσο για τον μικρούλη σου, είναι βέβαιο ότι θα γεννηθεί μια χαρά και καθόλου μέσα στα νεύρα όπως λες δε θα είναι, μη φορτώνεις τον εαυτό σου ενοχές, κάνεις το καλύτερο που μπορείς δεδομένης της κατάστασης! Είσαι μία δυνατή γυναίκα και να το θυμάσαι αυτό! 

@Linoula καλή επιτυχία, εύχομαι μια τεράστια χοριακή!!! Αν δεν κάνω λάθος και άλλη μία κοπέλα περιμένει τώρα κοντά το κρίσιμο αποτέλεσμα, αλλά έχει σκαλώσει το μυαλό μου τώρα και δε θυμάμαι ποια, να πάνε όλα καλά εύχομαι!

Συγχωρέστε με αν ξεχνάω ορισμένες απαντήσεις, ένα μυαλό έχω και μια εγκυμοσύνη που αποδυναμώνει του μνήμη! Θα επανέλθω! Τα φιλιά μου σε όλες!!!

Καλημέρα κορίτσι μου! Για τον Κελλάρη έχω να πω μόνο τα καλύτερα! Είναι αυτός που πρωτοπήγα όταν θελήσαμε να εξετάσουμε τα αίτια της υπογονιμότητας και μας έβαλε σε μια σειρά. Είναι πολύ οργανωμένος, θετικός, πανέξυπνος και άψογος στον τρόπο του. Καταλαβαίνει πολύ καλά την εύθραυστη ψυχολογία που έχουν τα περισσότερα ζευγάρια τα οποία εξετάζει, έχει ενσυναίσθηση και τον κατάλληλο τρόπο να πει το κάθε τι, που για μένα είναι πάρα πολύ σημαντικό αυτό στον τομέα της εξωσωματικής και αυτό τον ξεχωρίζει κατά τη γνώμη μου. Τελικά δεν έκανα μαζί του εξωσωματικές παρά μόνο σπερματεγχύσεις στην αρχή, αλλά αυτό επειδή εξαρχής είχα αποφασίσει πως αν προχωρούσα σε ετ θα πήγαινα στο γιατρό με τον οποίο είχα καταψύξει ωάρια σε νεότερη ηλικία, για διάφορους προσωπικούς μου λόγους. Όμως πάντα είχα επαφή με τον Κελλάρη, πήγαινα σ' αυτόν για το ετήσιο ΠΑΠ τεστ, τον κρατούσα ενήμερο και τον συμβουλευόμουν. Ειχε ιδιαίτερη ευγένεια και έδειχνε ενδιαφέρον, παρ' ότι δεν ήμουν με αυτόν στις εξωσωματικές. Και όταν έμεινα έγκυος επέστρεψα σ' αυτόν και με παρακολουθεί τώρα. Πιστεύω ότι υπάρχουν πολλοί καλοί γιατροί στον χώρο και ίσως να μην έχουν και μεγάλες διαφορές ως προς το πώς χειρίζονται τη διαδικασία, το σημαντικό είναι να πας σε αυτόν που θα σου κάνει το κλικ. Και αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό. Καλή επιλογή γιατρού και καλή αρχή να έχεις, εύχομαι να σου έρθουν όλα εύκολα! 

@happiness79 σ´ευχαριστω αγαπημένη μου ♥️Με το καλό να υποδεχτούμε τους άντρες μας!

Μεταξύ μας, πλευριζω @Μπισκοτακι27 πλέον για συμπεθεριό :D:P

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

Καλησπέρα κ συγνωμη που πετάγομαι.Εννοεις όντως κάποιον Τσίλι η από λάθος είναι Τσιρι?

Ο Τσιρι είναι ο γιατρός μου κ ξεκινάω την δεύτερη προσπάθεια τον Σεπτέμβρη,κ ενώ η Οικονομόπουλου δεν μου ανέφερε κάτι στις εξετάσεις,ο γιατρός κάτι ανέφερε για τα νκ κ ότι ίσως κάνουμε εγχύσεις κ διάβασα τώρα αυτό κ αγχώθηκα λίγο!

Τον Τσίλιβακο εννοω.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Μονο ο τσίλι ... στηρίζει αυτην την αγωγή με τα εμβόλια. Με την Τσεκούρα που το ειχα συζητησει ηταν καταπέλτης. Βεβαια εχω δυο κοπέλες στον κύκλο μου που τα έκαναν με πολλές αποβολές και οι δυο και κάνανε παιδακια. Η μια μαλιστα έκανε και δεύτερο μετα απο τρία χρόνια χωρις εμβολιο που αν ίσχυαν οι θεωρίες του δεν θα μπορούσε. Μιλά με αιματολογους να σου εξηγήσουν τον μηχανισμό. Εάν εχω καταλάβει καλα αν πχ ο σύζυγος εχει καποια καρκινικά κύτταρα χτυπά ξύλο. περνάνε σε σένα.

Μηπως δεν ηταν ωάριο με περιεχόμενο αλλα κυστικο;

Δε θα το μάθουμε ποτέ... 

14 ώρες πρίν, Christin88 είπε:

Εχω παει τις εξετασεις στη φοιφ@ την αιματολογο ειμαι απο Αθηνα.. μου ειχε πει δεν ειναι τιποτα θα παρεις μονο σαλοσπιρ.. αυριο που θα δω το γιατρο θα του πω για την αποψη μου για τα nk που θα επρεπε ηδη να το εχω κανει απλα ακουσα την αιματολογο..αυτες τις εξετασεις μου τις ειχαν κανει στο locus medicus και μ ειχε πει οτι οποτε μενω εγκυος θα αποβαλλω λογω των συγκεκριμενων κυτταρων και η λυση ειναι ενα εμβολιο ανα 4 μηνες με αιμα του συζυγου κατι τετοιο..απλα επειδη δεν μ φανηκε φυσιολογικο πηγα σε αιματολογο.Οποτε το εμβολιο αυτο να μην το ψαξω? Να καταληξω με κορτιζονη στην επομενη προσπαθεια?

@eleonora85 Τωρα εχω καταληξει και ειμαι στο κεντρο embryol@nd στον Κ@νακα.. το οτι επιασε η πρωτη εμβρυομεταφορα ειναι πολυ θετικο και για μενα και για το κεντρο.. ο γυναικολογος μου ειναι ο Φωτεινοπουλ@ς..

Επισης να σας τονισω οτι ξανα ειχα μια βιοχημικη η οποια παλι στη 4η βδομαδα σταματησε.. 

Φίλη μου που είχε 8 αποβολές έκανε το εμβόλιο με τα αντιπατρικα και έκανε μετά 3 παιδάκια. Κι άλλη μια περίπτωση έχω στον κύκλο μου. Βέβαια δεν είναι όλες οι αποβολές ίδιες περιπτώσεις. Στον ίδιο γιατρό που ήμουν με τη φίλη μου και εγώ με 4 αποβολές, δε μου πρότεινε ποτέ το εμβόλιο. Βρήκαμε άλλη αιτία σε συνεργασία με ενδοκρινολογο, θρομβοφιλια και υπερσουλιναιμια. Τουλάχιστον μετά έμεινα ξανά μόνη μου έγκυος και είχα μια πολύ καλή εγκυμοσύνη. Απέκλεισε πρώτα όλα τα άλλα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Tselek είπε:

@happiness79 σ´ευχαριστω αγαπημένη μου ♥️Με το καλό να υποδεχτούμε τους άντρες μας!

Μεταξύ μας, πλευριζω @Μπισκοτακι27 πλέον για συμπεθεριό :D:P

Πραγματικά φέτος γέμισε το φόρουμ γαμπρούς! Να υποδεχτούμε τα αγόρια μας κ από νύφες θα βρούμε από επόμενες χρονιές χαχ 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...