Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Linoula είπε:

Αρνητική η δική μου χοριακη δυστυχώς:-(

Θα το αντιμετωπίσουμε κι αυτό. Θα δούμε τώρα από Σεπτέμβριο τι θα κάνουμε.

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου. Ο,τι και να σου πούμε, η απογοήτευση ειναι εκει. Είσαι όμως πολύ δυνατή και ήδη εισαι αισιοδοξη. Έτσι πρέπει! Θα έρθει το μωρουλι, λίγη υπομονή ακόμα! Ξεκουράσου και γεμισε μπαταρίες τωρα το καλοκαίρι και από Σεπτέμβρη θα έρθει το μπεμπακι σου!

3 ώρες πρίν, Little star είπε:

Η θρομβοφιλια και όλα τα αντισωματα/ αυτοάνοσα που μπορεί να επηρεάσουν φαίνεται γύρω στην 8η εβδομάδα. Κάνουμε πολλές αιματολογικες και φαίνεται από εκεί.

Αυτό μου είπε και στο τηλέφωνο η λευκου. Ας φτάσω αισίως ως την 8η εβδομάδα και κάνω όσες εξετάσεις θέλει! 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 19 λεπτά , Kate92 είπε:

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου. Ο,τι και να σου πούμε, η απογοήτευση ειναι εκει. Είσαι όμως πολύ δυνατή και ήδη εισαι αισιοδοξη. Έτσι πρέπει! Θα έρθει το μωρουλι, λίγη υπομονή ακόμα! Ξεκουράσου και γεμισε μπαταρίες τωρα το καλοκαίρι και από Σεπτέμβρη θα έρθει το μπεμπακι σου!

Αυτό μου είπε και στο τηλέφωνο η λευκου. Ας φτάσω αισίως ως την 8η εβδομάδα και κάνω όσες εξετάσεις θέλει! 

 

Ναι μην ανησυχείς, δεν είναι τίποτα. Θα σου πάρουν απλά αρκετό αίμα και αυτό είναι όλο. Όλα καλά θα πάνε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, eleonora85 είπε:

Καλησπερα σε ολες,
Εχω τελειωσει το it starts with the egg  κ ειπα να γραψω καποια πραγματα για οσες  προσπαθουν για καλυτερη ποιοτητα ωαριων αλλα δεν προλαβαινουν να το διαβασουν:
- Ελαχιστοποιεις την εκθεση σε  bpa  (όχι τροφιμα σε κονσερβες, όχι πλαστικα ταπερ, πλενεις χερια όταν πιανεις τις αποδειξεις)
- To ιδιο ισχυει κ για τις φθαλικες ενωσεις (αποφευγεις αρωματα, καλλυντικα μακιγιαζ, σπρει μαλλιων,μανο ή ψαχνεις να είναι phthalate free ,  αντικαθιστας στο σπιτι ο,τι μπορεις που είναι  απο pvc,     το ιδιο κ για τα απορρυπαντικα, καταργεις τα αποσμητικα χωρου, δεν τρως φαγητο που ηταν σε πλαστικο- ειδικα ζεστο). Για αποφυγη αλλων ουσιων : επιλεγεις βιολογικα τροφιμα, βαζεις φιλτρο νερου, διαλεγεις μη τοξικα καθαριστικα σπιτιου.
- Ελεγχεις  :  βιταμινη D, θυρεοειδη, θρομβοφιλια, αυτοανοσα (χασιμοτο, κοιλιοκακη κλπ), υγεια δοντιων (περιοδοντιτιδα).
-  Τσεκαρεις τι χρειαζεσαι (με τον γιατρο σου) :  φυλικο οξυ, Β12, Β6, Βιτ. C, A, E,  Q10 ,μελατονινη  (στο βιβλιο απορριπτεται ο βασιλικος πολτος).
-  ΔΙΑΤΡΟΦΗ :  ΟΧΙ:  δημητριακα πρωινου, λευκο ρυζι, μακαρονια, πατατες, καλαμποκι, αλκοολ, ζαχαρη, συσκευασμενα προιοντα.
    ΝΑΙ :  Καστανο ρυζι, μαυρο ψωμι, κινοα, φαγοπυρο, οσπρια, προιοντα ολικης αλεσης, γλυκοπατατα, καροτα, αβοκαντο, ανανας, ξηροι καρποι, ψαρι, πρασινα λαχανικα, μουρα.
- Τα ιδια πανω κατω κ για το σπερμα +αποφυγη της ζεστης κ της  ακτινοβολιας κινητων τηλεφωνων στην περιοχη.

Κοριτσια μην τρελαινεστε! Δε χρειαζεται να γινουν όλα κ σιγουρα όχι σε 1 μερα!! Οσο αντεχει η καθεμια  ;);)

Αυτό με το πλύσιμο χεριών αφού πιάσουμε αποδείξεις με έχει σκαλώσει!!!!!!! Ευχαριστούμε πάαααρα πολύ που μπήκες στον κόπο να τα συνοψίσεις και να μας τα στείλεις! ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Little star είπε:

Ναι μην ανησυχείς, δεν είναι τίποτα. Θα σου πάρουν απλά αρκετό αίμα και αυτό είναι όλο. Όλα καλά θα πάνε!

Ευχαριστωωω! 

Στις πόσες εβδομάδες έφτασες αισίως εσυ? Πώς είναι η πριγκίπισσα σου?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Little star είπε:

Όχι χρειάζονται πιο ειδικές εξετάσεις. Οι γυναικολόγοι σου δίνουν τις κλασικές. Γενικά, από αυτά που έχω καταλάβει, αν υπάρχει θέμα ή υποψία κάποιου θέματος, πρέπει να σε παρακολουθούν διάφοροι γιατροί. Εμένα αυτές τις εξετάσεις μου τις έγραψε η Λευκού. 

Οκ. Σε μένα η Οικονομοπούλου είχε πει ότι δεν έχω κανένα θέμα. Ούτε μου σύστησε να κάνω κάποια έξτρα εξέταση και είμαστε σε επικοινωνία μέσω μέιλ ακόμα, όπου ενημερώνεται για την πορεία της κύησης μου. Υποθέτω ότι αν έκρινε ότι χρειαζόταν να κάνω κι άλλες εξετάσεις θα μου το είχε πει. Ευχαριστώ πολύ πάντως.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , happiness79 είπε:

Οκ. Σε μένα η Οικονομοπούλου είχε πει ότι δεν έχω κανένα θέμα. Ούτε μου σύστησε να κάνω κάποια έξτρα εξέταση και είμαστε σε επικοινωνία μέσω μέιλ ακόμα, όπου ενημερώνεται για την πορεία της κύησης μου. Υποθέτω ότι αν έκρινε ότι χρειαζόταν να κάνω κι άλλες εξετάσεις θα μου το είχε πει. Ευχαριστώ πολύ πάντως.

Τιποτα καλά. Να μην ανησυχείς καθόλου. Απλά εγώ επειδή έχω καεί στο παρελθόν,  το ψάχνω από την αρχή και προσπαθώ να αποκλείσω τα πάντα. Κάνουμε και λίγο την τρίχα τριχιά, αλλά έτσι όπως έγιναν τα πράγματα,  ευχαριστώ τον Θεό που είχα ήδη τις επαφές μου από πριν γιατί στην παρούσα φάση με βοηθάει πάρα πολύ η Λευκού. Αν δεν την ήξερα από την αρχή, δεν ξέρω αν θα πήγαινε το μυαλό μου να απευθυνθώ σε αυτήν τώρα. 

πρίν από 19 λεπτά , Kate92 είπε:

Ευχαριστωωω! 

Στις πόσες εβδομάδες έφτασες αισίως εσυ? Πώς είναι η πριγκίπισσα σου?

Παρακαλώ! Τη Δευτέρα πρώτα ο Θεός,  μπαίνω στην 28η. Ευτυχώς αυτή η εβδομάδα ήταν μια πολύ καλή εβδομάδα. Και τα ντοπλερ ήταν καλά, πήγαμε και σε εμβρυοκαρδιολογο και μας είπε ότι η καρδιά ήταν πολύ καλή και έτσι αποκλείσαμε και σύνδρομα που συνδέονται με την καρδιά. Και πήρε και βάρος (λίγο αλλά περισσότερο από άλλες φορες) και εχθές ζύγιζε 582 γραμμάρια.  Ήταν η πρώτη φορά που είδα τον γιατρό μου τόσο αισιόδοξο. Μακάρι να συνεχίσουμε έτσι. Αν καταφέρουμε και φτάσουμε τις 32 εβδομάδες και πάμε γύρω στα 900 γραμμάρια με 1 κιλό θα είμαι πολύ χαρούμενη. Αλλά όλα.ειναι δυναμικά. Κανείς μα κανείς δεν ξέρει τι θα γίνει το επόμενο διάστημα.  Ο κίνδυνος για ενδομήτριο θάνατο είναι.παντα παρών. 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Little star είπε:

Τιποτα καλά. Να μην ανησυχείς καθόλου. Απλά εγώ επειδή έχω καεί στο παρελθόν,  το ψάχνω από την αρχή και προσπαθώ να αποκλείσω τα πάντα. Κάνουμε και λίγο την τρίχα τριχιά, αλλά έτσι όπως έγιναν τα πράγματα,  ευχαριστώ τον Θεό που είχα ήδη τις επαφές μου από πριν γιατί στην παρούσα φάση με βοηθάει πάρα πολύ η Λευκού. Αν δεν την ήξερα από την αρχή, δεν ξέρω αν θα πήγαινε το μυαλό μου να απευθυνθώ σε αυτήν τώρα. 

Παρακαλώ! Τη Δευτέρα πρώτα ο Θεός,  μπαίνω στην 28η. Ευτυχώς αυτή η εβδομάδα ήταν μια πολύ καλή εβδομάδα. Και τα ντοπλερ ήταν καλά, πήγαμε και σε εμβρυοκαρδιολογο και μας είπε ότι η καρδιά ήταν πολύ καλή και έτσι αποκλείσαμε και σύνδρομα που συνδέονται με την καρδιά. Και πήρε και βάρος (λίγο αλλά περισσότερο από άλλες φορες) και εχθές ζύγιζε 582 γραμμάρια.  Ήταν η πρώτη φορά που είδα τον γιατρό μου τόσο αισιόδοξο. Μακάρι να συνεχίσουμε έτσι. Αν καταφέρουμε και φτάσουμε τις 32 εβδομάδες και πάμε γύρω στα 900 γραμμάρια με 1 κιλό θα είμαι πολύ χαρούμενη. Αλλά όλα.ειναι δυναμικά. Κανείς μα κανείς δεν ξέρει τι θα γίνει το επόμενο διάστημα.  Ο κίνδυνος για ενδομήτριο θάνατο είναι.παντα παρών. 

Φτου φτου φτου!!! Και έτσι θα συνεχίσετε!!! Ολα θα πάνε καλά και θα τα καταφέρετε παρά τις δυσκολίες! Μάνα και κόρη είστε μεγάλες μαχήτριες! Πάρα πολύ χάρηκα με τα νέα σου!!! Να μας τα λες όποτέ θέλεις! ❤❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , happiness79 είπε:

Φτου φτου φτου!!! Και έτσι θα συνεχίσετε!!! Ολα θα πάνε καλά και θα τα καταφέρετε παρά τις δυσκολίες! Μάνα και κόρη είστε μεγάλες μαχήτριες! Πάρα πολύ χάρηκα με τα νέα σου!!! Να μας τα λες όποτέ θέλεις! ❤❤

Ευχαριστώ πολύ πολύ! Μακάρι να συνεχίσει έτσι η μικρή και να μας εκπλήξει όλους!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Little star είπε:

Τιποτα καλά. Να μην ανησυχείς καθόλου. Απλά εγώ επειδή έχω καεί στο παρελθόν,  το ψάχνω από την αρχή και προσπαθώ να αποκλείσω τα πάντα. Κάνουμε και λίγο την τρίχα τριχιά, αλλά έτσι όπως έγιναν τα πράγματα,  ευχαριστώ τον Θεό που είχα ήδη τις επαφές μου από πριν γιατί στην παρούσα φάση με βοηθάει πάρα πολύ η Λευκού. Αν δεν την ήξερα από την αρχή, δεν ξέρω αν θα πήγαινε το μυαλό μου να απευθυνθώ σε αυτήν τώρα. 

Παρακαλώ! Τη Δευτέρα πρώτα ο Θεός,  μπαίνω στην 28η. Ευτυχώς αυτή η εβδομάδα ήταν μια πολύ καλή εβδομάδα. Και τα ντοπλερ ήταν καλά, πήγαμε και σε εμβρυοκαρδιολογο και μας είπε ότι η καρδιά ήταν πολύ καλή και έτσι αποκλείσαμε και σύνδρομα που συνδέονται με την καρδιά. Και πήρε και βάρος (λίγο αλλά περισσότερο από άλλες φορες) και εχθές ζύγιζε 582 γραμμάρια.  Ήταν η πρώτη φορά που είδα τον γιατρό μου τόσο αισιόδοξο. Μακάρι να συνεχίσουμε έτσι. Αν καταφέρουμε και φτάσουμε τις 32 εβδομάδες και πάμε γύρω στα 900 γραμμάρια με 1 κιλό θα είμαι πολύ χαρούμενη. Αλλά όλα.ειναι δυναμικά. Κανείς μα κανείς δεν ξέρει τι θα γίνει το επόμενο διάστημα.  Ο κίνδυνος για ενδομήτριο θάνατο είναι.παντα παρών. 

Μπράβο κούκλα μου! Τέτοια να ακούμε! Είστε δυνατές και θα τα καταφέρετε! Λίγο έμεινε ακόμα και θα την κρατήσεις γερή! Όλα καλά θα πάνε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Kate92 είπε:

Μπράβο κούκλα μου! Τέτοια να ακούμε! Είστε δυνατές και θα τα καταφέρετε! Λίγο έμεινε ακόμα και θα την κρατήσεις γερή! Όλα καλά θα πάνε! 

Ευχαριστούμε πολύ! Αυτό της λέω και εγώ, να κάνει λίγη υπομονή ακόμη για να τα καταφέρει. Ελπίζω να αντέξει ακόμα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Little star είπε:

Τιποτα καλά. Να μην ανησυχείς καθόλου. Απλά εγώ επειδή έχω καεί στο παρελθόν,  το ψάχνω από την αρχή και προσπαθώ να αποκλείσω τα πάντα. Κάνουμε και λίγο την τρίχα τριχιά, αλλά έτσι όπως έγιναν τα πράγματα,  ευχαριστώ τον Θεό που είχα ήδη τις επαφές μου από πριν γιατί στην παρούσα φάση με βοηθάει πάρα πολύ η Λευκού. Αν δεν την ήξερα από την αρχή, δεν ξέρω αν θα πήγαινε το μυαλό μου να απευθυνθώ σε αυτήν τώρα. 

Παρακαλώ! Τη Δευτέρα πρώτα ο Θεός,  μπαίνω στην 28η. Ευτυχώς αυτή η εβδομάδα ήταν μια πολύ καλή εβδομάδα. Και τα ντοπλερ ήταν καλά, πήγαμε και σε εμβρυοκαρδιολογο και μας είπε ότι η καρδιά ήταν πολύ καλή και έτσι αποκλείσαμε και σύνδρομα που συνδέονται με την καρδιά. Και πήρε και βάρος (λίγο αλλά περισσότερο από άλλες φορες) και εχθές ζύγιζε 582 γραμμάρια.  Ήταν η πρώτη φορά που είδα τον γιατρό μου τόσο αισιόδοξο. Μακάρι να συνεχίσουμε έτσι. Αν καταφέρουμε και φτάσουμε τις 32 εβδομάδες και πάμε γύρω στα 900 γραμμάρια με 1 κιλό θα είμαι πολύ χαρούμενη. Αλλά όλα.ειναι δυναμικά. Κανείς μα κανείς δεν ξέρει τι θα γίνει το επόμενο διάστημα.  Ο κίνδυνος για ενδομήτριο θάνατο είναι.παντα παρών. 

Μαλλον το δικο σου αστερακι ειναι ηδη μαχητρια ;)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Little star Βρε κοριτσι μου καθε φορα που διαβάζω νέα σου βάζω τα κλάματα από ελπίδα, με πιάνω να σκέφτομαι "αντε μικρό μπιζελακι προσπάθησε λίγο ακόμα, μπορείς, θα τα καταφέρεις" μακαρι να πανε ολα καλά, αυτο το μωράκι είναι για να έρθει στον κόσμο..  πιστεύω στη μοίρα και στον προορισμό του καθενός! Μπραβο της! Να της πεις όταν μεγαλώσει ότι την θαυμάζαμε πρίν καν γεννηθεί! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Angot είπε:

@Little star Βρε κοριτσι μου καθε φορα που διαβάζω νέα σου βάζω τα κλάματα από ελπίδα, με πιάνω να σκέφτομαι "αντε μικρό μπιζελακι προσπάθησε λίγο ακόμα, μπορείς, θα τα καταφέρεις" μακαρι να πανε ολα καλά, αυτο το μωράκι είναι για να έρθει στον κόσμο..  πιστεύω στη μοίρα και στον προορισμό του καθενός! Μπραβο της! Να της πεις όταν μεγαλώσει ότι την θαυμάζαμε πρίν καν γεννηθεί! 

Ας έρθει αυτή στον κόσμο, ας μεγαλώσει καλά και όλα θα της τα πω! Να σαι καλά κοριτσάκι μου για τα καλά σου λόγια! Γρήγορα να έρθει και για σένα το ουράνιο τόξο σου!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Little star είπε:

Τιποτα καλά. Να μην ανησυχείς καθόλου. Απλά εγώ επειδή έχω καεί στο παρελθόν,  το ψάχνω από την αρχή και προσπαθώ να αποκλείσω τα πάντα. Κάνουμε και λίγο την τρίχα τριχιά, αλλά έτσι όπως έγιναν τα πράγματα,  ευχαριστώ τον Θεό που είχα ήδη τις επαφές μου από πριν γιατί στην παρούσα φάση με βοηθάει πάρα πολύ η Λευκού. Αν δεν την ήξερα από την αρχή, δεν ξέρω αν θα πήγαινε το μυαλό μου να απευθυνθώ σε αυτήν τώρα. 

Παρακαλώ! Τη Δευτέρα πρώτα ο Θεός,  μπαίνω στην 28η. Ευτυχώς αυτή η εβδομάδα ήταν μια πολύ καλή εβδομάδα. Και τα ντοπλερ ήταν καλά, πήγαμε και σε εμβρυοκαρδιολογο και μας είπε ότι η καρδιά ήταν πολύ καλή και έτσι αποκλείσαμε και σύνδρομα που συνδέονται με την καρδιά. Και πήρε και βάρος (λίγο αλλά περισσότερο από άλλες φορες) και εχθές ζύγιζε 582 γραμμάρια.  Ήταν η πρώτη φορά που είδα τον γιατρό μου τόσο αισιόδοξο. Μακάρι να συνεχίσουμε έτσι. Αν καταφέρουμε και φτάσουμε τις 32 εβδομάδες και πάμε γύρω στα 900 γραμμάρια με 1 κιλό θα είμαι πολύ χαρούμενη. Αλλά όλα.ειναι δυναμικά. Κανείς μα κανείς δεν ξέρει τι θα γίνει το επόμενο διάστημα.  Ο κίνδυνος για ενδομήτριο θάνατο είναι.παντα παρών. 

Όλα θα πάνε μια χαρά και η μπεμπούλα σου θα γεννηθεί γερή και υγιής..ειναι σημαντικό ότι ο υπερηχος της καρδιάς ήταν πολύ καλός.. εμείς όταν φτάσαμε τις 25 εβδομάδες ο γιατρός έκανε παρτυ, με υπομονή και προσευχη καταφέραμε και γεννήθηκε ο μικρούλης 31 εβδομαδων και 6 ημερων, λες και είχε ακούσει ποτέ θα ήταν το ιδανικό να γεννηθεί..μείνε ήρεμη και αισιόδοξη όσο μπορείς!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Νανα82 είπε:

Όλα θα πάνε μια χαρά και η μπεμπούλα σου θα γεννηθεί γερή και υγιής..ειναι σημαντικό ότι ο υπερηχος της καρδιάς ήταν πολύ καλός.. εμείς όταν φτάσαμε τις 25 εβδομάδες ο γιατρός έκανε παρτυ, με υπομονή και προσευχη καταφέραμε και γεννήθηκε ο μικρούλης 31 εβδομαδων και 6 ημερων, λες και είχε ακούσει ποτέ θα ήταν το ιδανικό να γεννηθεί..μείνε ήρεμη και αισιόδοξη όσο μπορείς!!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Μου δίνει κουράγιο η ιστορία σου. Πόσο γεννήθηκε αν επιτρέπεται?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...