Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Έχεις απόλυτο δικιο. Θα ψάξω κάτι εναλλακτικό να κάνω. Έχω ακούσει ότι ο βελονισμός βοηθάει πολύ. Θα το κοιτάξω. Σε ευχαριστώ πολύ. Κορίτσι μου και εσύ περνάς πολύ δύσκολα αυτόν τον καιρό. Σου έχουν έρθει όλα μαζί. Σου φαίνονται όλα βουνό και είναι λογικό. Αλλά σιγά σιγά θα φτιάξουν τα πράγματα. Θα βρεθεί λύση. Πηγές στην Κόρινθο τώρα? Πως είσαι εκεί? Ηρέμησες καθόλου που είσαι μονη σου?  

Περνάω πολύ δύσκολα, είναι αλήθεια. Το ότι είναι καλοκαίρι τα κάνει όλα χειρότερα. Θα προτιμούσα να δούλευα και να ξεχνιόμουν παρά αυτό το πράγμα. Η ζέστη με διαλύει κ όλα μου φαίνονται βουνό.

Είμαι Κόρινθο αλλά δεν είμαι μόνη μου, είναι κ οι δικοί μου εδώ.

Δεν μπορώ να πω ότι ηρέμησα.. θέλω χρόνο, έχω κουραστεί κ πολύ απ’ όλα όσα έχω κάνει αυτές τις μέρες. Και σήμερα καθάριζα στον κήπο να μην είναι τα σκυλιά μες τη μπίχλα, ίδρωσα, έσκασα κ κυρίως κουράζομαι, χτες που φύγαμε από Αθήνα καθαρίσαμε όλο το σπίτι με την αδερφή μου, πήραμε κ τα σκυλιά απ την Ηλιούπολη, συγχύστηκα κιόλας με όσα είδα.. δεν μπορώ να ηρεμήσω ακόμα. Τουλάχιστον όχι μέσα μου. Θα μου πάρει καιρό..

3 ώρες πρίν, Malia89 είπε:

 

Κοτοπουλάκι μου τι να πω έχω μείνει άφωνη με όλο αυτό που ζεις. Ο άνθρωπος είναι απίστευτος. Όχι απλά δεν ενδιαφέρεται αλλά σου κάνει και ψυχολογικό πόλεμο. Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια για τον δικηγόρο είναι μονόδρομος. Όμως προτεραιότητα τώρα είσαι εσύ και το παιδάκι σου. Πρέπει να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις όσο μπορείς και να επικεντρωθείς σε εσένα και το μωράκι που έρχεται. Πάρε όση αγάπη μπορείς από τους ανθρώπους σου και να μοιράζεσαι αυτά που σε στεναχωρόυν. Σου αξίζουν τα καλύτερα και η ζωή θα σου τα φέρει να το θυμάσαι. Έχεις σκεφτεί να μιλήσεις με κάποιο ειδικό για ψυχολογική υποστήριξη; Δεν είναι εύκολο αυτό που περνάς και ίσως μια τέτοια σχέση να σε βοηθήσει και μετέπειτα μετά από την γέννα. 

γεια σου @Malia89

πράγματι είναι απίστευτος, ούτε εγώ δεν μπορώ να συνειδητοποιήσω τι έκανε κ αυτός με την πλήρη αναισθησία λέει ότι απλά δεν ταιριάζαμε κ γι’ αυτό χωρίσαμε, δεν έγινε τίποτα.

Αυτός μια χαρά χαρούμενος νιώθει. Δεν έχει καμία ευθύνη κ περνάει τέλεια. 

Δικηγόρο έχω αλλά τον Αύγουστο είναι σε διακοπές. Από Σεπτέμβρη θα το ξεκινήσουμε σωστά.

Με Ψυχολόγο ξεκίνησα μέσω της Φαιναρέτης, δεν ξέρω κ κατά πόσο μπορεί να βοηθήσει αλλά θα κάνω τις συνεδρίες, 24 δίνουν. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Μυρακι είπε:

@Kallo μου δεν νομίζω ότι υπάρχει ελπίδα απλά αυτό το πρωτόκολλο ακολουθεί ο γιατρός μήπως σου λέει άργησε η εμφύτευση και δείξει πιο μετά 0,100 ήταν η χοριακη μου πιο λίγο και από την βιοχημική που ειχα κάνει μια φορά όποτε το αποκλείω να υπάρχει κάτι απλά πρέπει μέχρι και την δεύτερη χοριακη την Δευτέρα να παίρνω και τα φάρμακα!Βεβαια εγω χτες ένα θα σου πω του δωσε και κατάλαβε από ποτό και τσιγάρο και σήμερα θαλασσιτσα στην Χαλκιδικη γιατί ως γνωστό σαν την Χαλκιδικη δεν έχει!Να πούμε και καμμια βλακεία γιατί αλλιώς δεν θα την παλέψουμε!! ;)

Χα χα καλά έκανες. Και εγώ χθες ήπια τα ποτά μου. Και σήμερα έφαγα ζυμαρικά και παγωτό. Το έριξα έξω 

5 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Περνάω πολύ δύσκολα, είναι αλήθεια. Το ότι είναι καλοκαίρι τα κάνει όλα χειρότερα. Θα προτιμούσα να δούλευα και να ξεχνιόμουν παρά αυτό το πράγμα. Η ζέστη με διαλύει κ όλα μου φαίνονται βουνό.

Είμαι Κόρινθο αλλά δεν είμαι μόνη μου, είναι κ οι δικοί μου εδώ.

Δεν μπορώ να πω ότι ηρέμησα.. θέλω χρόνο, έχω κουραστεί κ πολύ απ’ όλα όσα έχω κάνει αυτές τις μέρες. Και σήμερα καθάριζα στον κήπο να μην είναι τα σκυλιά μες τη μπίχλα, ίδρωσα, έσκασα κ κυρίως κουράζομαι, χτες που φύγαμε από Αθήνα καθαρίσαμε όλο το σπίτι με την αδερφή μου, πήραμε κ τα σκυλιά απ την Ηλιούπολη, συγχύστηκα κιόλας με όσα είδα.. δεν μπορώ να ηρεμήσω ακόμα. Τουλάχιστον όχι μέσα μου. Θα μου πάρει καιρό..

γεια σου @Malia89

πράγματι είναι απίστευτος, ούτε εγώ δεν μπορώ να συνειδητοποιήσω τι έκανε κ αυτός με την πλήρη αναισθησία λέει ότι απλά δεν ταιριάζαμε κ γι’ αυτό χωρίσαμε, δεν έγινε τίποτα.

Αυτός μια χαρά χαρούμενος νιώθει. Δεν έχει καμία ευθύνη κ περνάει τέλεια. 

Δικηγόρο έχω αλλά τον Αύγουστο είναι σε διακοπές. Από Σεπτέμβρη θα το ξεκινήσουμε σωστά.

Με Ψυχολόγο ξεκίνησα μέσω της Φαιναρέτης, δεν ξέρω κ κατά πόσο μπορεί να βοηθήσει αλλά θα κάνω τις συνεδρίες, 24 δίνουν. 

 

Είναι λογικό να νοιώθεις έτσι. Τουλάχιστον έχεις τα σκυλάκια σου μαζί που το ήθελες πολύ αυτό. Δεν υπάρχουν λόγια για τον πρώην άντρα σου πραγματικά. Άθλια συμπεριφορά. Δεν πειράζει αυτός θα το μετανοιώσει κάποια στιγμή. Εσύ θα είσαι μια χαρά. Θα έχεις το παιδάκι σου. Όλα θα φτιάξουν σιγά σιγά όμως. Πάρε τον χρόνο σου. Προσπάθησε να κάνεις πράγματα που σε ηρεμούν. Το χρειάζεσαι. Και όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα μη με βρίσετε, εχω πάλι τις σπουδαίες απορίες μου... 

Αύριο έχω να κάνω εξετάσεις κυστικης ινωσης στις 11...αλλα σήμερα έχω πιει ένα τελάρο μπύρες... Ουπσ!!! Λέτε να επηρεάζει; νομίζω  οτι μ είχαν πει πως δεν χρειάζεται να προσέξω κάτι.. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

Κορίτσια καλησπέρα μη με βρίσετε, εχω πάλι τις σπουδαίες απορίες μου... 

Αύριο έχω να κάνω εξετάσεις κυστικης ινωσης στις 11...αλλα σήμερα έχω πιει ένα τελάρο μπύρες... Ουπσ!!! Λέτε να επηρεάζει; νομίζω  οτι μ είχαν πει πως δεν χρειάζεται να προσέξω κάτι.. 

Μετά τις μπύρες πάει ωραία και μια βότκα ή αν προτιμάς ένα καμπάρι σόδα.  Καθόλου δεν πειράζει, μόνο να ξυπνήσεις να πας! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, Kallo είπε:

 

Είναι λογικό να νοιώθεις έτσι. Τουλάχιστον έχεις τα σκυλάκια σου μαζί που το ήθελες πολύ αυτό. Δεν υπάρχουν λόγια για τον πρώην άντρα σου πραγματικά. Άθλια συμπεριφορά. Δεν πειράζει αυτός θα το μετανοιώσει κάποια στιγμή. Εσύ θα είσαι μια χαρά. Θα έχεις το παιδάκι σου. Όλα θα φτιάξουν σιγά σιγά όμως. Πάρε τον χρόνο σου. Προσπάθησε να κάνεις πράγματα που σε ηρεμούν. Το χρειάζεσαι. Και όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι. 

Τα σκυλιά είναι μια διέξοδος ευτυχώς αλλά κ μια δέσμευση ταυτόχρονα γιατί δεν μπορώ να πάω πουθενά αλλού.

Τώρα όλα φαίνονται δύσκολα, δεν περίμενα να ήταν τόσο χάλια η ψυχολογία μου αυτό το καλοκαίρι. Βασικά δεν περίμενα τίποτα απ’ όσα μου συνέβησαν..

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, κοτοπουλάκι είπε:

Τα σκυλιά είναι μια διέξοδος ευτυχώς αλλά κ μια δέσμευση ταυτόχρονα γιατί δεν μπορώ να πάω πουθενά αλλού.

Τώρα όλα φαίνονται δύσκολα, δεν περίμενα να ήταν τόσο χάλια η ψυχολογία μου αυτό το καλοκαίρι. Βασικά δεν περίμενα τίποτα απ’ όσα μου συνέβησαν..

 

Λογικό κορίτσι μου να μην περίμενες τίποτα από αυτά που σου συμβαίνουν. Συμφωνώ ότι τα σκυλιά είναι δέσμευση αλλά δεν υπάρχει και καλύτερη θεραπεία από αυτά πραγματικά. Η αδερφή σου δεν μπορεί να σε βοηθάει καθόλου με τα σκυλιά? 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Να σας ρωτήσω τα λεφτά που παίρνουμε για την εξωσωματικη τα παίρνουμε ακόμα και αν δεν πέτυχε έτσι? Που μπορώ να δω τι χαρτιά χρειάζεται και που πρέπει να τα καταθέσω? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Kallo είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Να σας ρωτήσω τα λεφτά που παίρνουμε για την εξωσωματικη τα παίρνουμε ακόμα και αν δεν πέτυχε έτσι? Που μπορώ να δω τι χαρτιά χρειάζεται και που πρέπει να τα καταθέσω? 

Καλημερα κοριτσι μου! Ναι τα παιρνεις ! Στο κεντρο που την εκανες δεν σου δωσανε χαρτι με τα δικαιολογητικα; Αν θυμαμαι καλα ειναι μια εκθεση του κεντρου για τη διαδικασια , μια εκθεση του γιατρου, τα χαρτια της εγκρισης πρωτοτυπα και φωτοτυπια το iban!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Kallo είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Να σας ρωτήσω τα λεφτά που παίρνουμε για την εξωσωματικη τα παίρνουμε ακόμα και αν δεν πέτυχε έτσι? Που μπορώ να δω τι χαρτιά χρειάζεται και που πρέπει να τα καταθέσω? 

Καλημερα! Σήμερα τα κατέθεσα το πρωι, παιρνεις το επίδομα ακόμη κ αν δεν πετυχει η προσπαθεια. Χρειάζεσαι φωτοτυπία την απόφαση της Επιτροπής, ιατρική βεβαίωση του γιατρού ποτε έγιναν ωοληψια κ εμβρυομεταφορα, φωτοτυπία IBAN κ πρωτότυπες αποδείξεις. Τα καταθέτεις στον ΕΟΠΥΥ ανάλογα με την περιοχη σου. Δες ποιο είναι κοντά σου κ κάλεσε τους πριν πας να είσαι σίγουρη ότι ανήκεις εκεί. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 36 λεπτά , Στελλα33 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου! Ναι τα παιρνεις ! Στο κεντρο που την εκανες δεν σου δωσανε χαρτι με τα δικαιολογητικα; Αν θυμαμαι καλα ειναι μια εκθεση του κεντρου για τη διαδικασια , μια εκθεση του γιατρου, τα χαρτια της εγκρισης πρωτοτυπα και φωτοτυπια το iban!

Και την αποφαση της επιτροπής την γνήσια οχι φωτοτυπία απο την προσπάθεια που εκανες 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , eleonora85 είπε:

Μηπως ξερει καμια ποσο καιρο μετα τη μεταφορα εχουμε προθεσμια να καταθεσουμε τα χαρτια για το επιδομα;;

6 μήνες αλλά δεν ξέρω αν μετράει από ωοληψια ή εμβρυομεταφορα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Στελλα33 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου! Ναι τα παιρνεις ! Στο κεντρο που την εκανες δεν σου δωσανε χαρτι με τα δικαιολογητικα; Αν θυμαμαι καλα ειναι μια εκθεση του κεντρου για τη διαδικασια , μια εκθεση του γιατρου, τα χαρτια της εγκρισης πρωτοτυπα και φωτοτυπια το iban!

Καλημερα. Όχι δεν μου έδωσαν κατι από το κέντρο. Θα τους πω να μου δώσουν όταν ξαναπάω 

πρίν από 45 λεπτά , Penaki είπε:

Καλημερα! Σήμερα τα κατέθεσα το πρωι, παιρνεις το επίδομα ακόμη κ αν δεν πετυχει η προσπαθεια. Χρειάζεσαι φωτοτυπία την απόφαση της Επιτροπής, ιατρική βεβαίωση του γιατρού ποτε έγιναν ωοληψια κ εμβρυομεταφορα, φωτοτυπία IBAN κ πρωτότυπες αποδείξεις. Τα καταθέτεις στον ΕΟΠΥΥ ανάλογα με την περιοχη σου. Δες ποιο είναι κοντά σου κ κάλεσε τους πριν πας να είσαι σίγουρη ότι ανήκεις εκεί. 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, 

Να κανω μια γενική ερώτηση.

Οσες από εμάς είχαν μια προσπάθεια που δεν πέτυχε, είτε λόγω απουσίας εμφύτευσης είτε λόγω βιοχημικής, είχατε από με το κεντρο μια συζήτηση τι μπορεί να πήγε λάθος και τι θα γίνει διαφορετικά την επόμενη φορά; 
Εγώ με το  κεντρο που ήμουν  -γιαυτο και άλλαξα- δεν κάναμε καμια συζήτηση, δεν μου πρότεινε τπτ διαφορετικό παρά μόνο ότι συμβαίνουν αυτά μετά τα 40….

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...