Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, MarGe2022 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι ναι μου είπαν σίγουρα προεμφυτευτικό. Αυτό που δεν έχω καταλάβει καλά είναι πόσο καιρό θα πάρει αυτός ο έλεγχος... 

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Εμένα μου είπαν από Χωρέμειο για 4 εξετάσεις... δεν έχω ακόμα καθαρή εικόνα τι ακριβώς θα κάνουν, περιμένω το ραντεβού για να τα ξεδιαλύνω. Καλά κάνεις και τα λες, διότι 100 από εδώ, 300 από εκεί, 500 παραπέρα, μαζεύονται και δεν έχω μηχανή να κόβει χρήμα ασταμάτητα, ούτε λεφτόδεντρο ευρωπουλιά! :lol: 

Εν τω μεταξύ, άντε πες αυτές που συνταγογραφούνται οκ. Για τις υπόλοιπες, έχω την εντύπωση με μία πρώτη έρευνα ότι οι ιδιωτικές ασφαλιστικές δεν καλύπτουν αυτές τις εξετάσεις που συνήθως κάνουμε γύρω από την διαδικασία της εξωσωματικής. Εμένα και του συζύγου δεν φαίνεται να καλύπτουν... δεν ξέρω αν εσείς έχετε άλλη εικόνα; θα το ψάξω λίγο ακόμα και θα επανέλθω. 

Καλησπέρα κορίτσι. Το πρωτόκολλο για τη μεσογειακή υπάρχει στάνταρ σε όλα τα κέντρα που κάνουν έλεγχο οπότε τα αποτελέσματα βγαίνουν σε μερικές μέρες.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 8/8/2022 at 9:48 ΜΜ, Kallo είπε:

Εγώ δεν έκλεισα ραντεβού με τον γιατρό. Μου είπε να σταματήσω τα φάρμακα. Μέσα σε 10 μέρες θα μου ερθει περίοδος και μιλάμε μετά να δούμε πως θα κινηθούμε. Να τον πάρω τηλ όταν θα μου τελειώσει η περίοδος λέτε ή μετά αφού γυρίσω από διακοπές? 

Και εμενα ένα χαρτί μου έδωσαν που είναι για δύο προσπάθειες 

Να τον πάρεις αφου γυρίσεις απο διακοπές και ζητά ενα ραντεβού απο κοντα. Έδειξε οτι εχει την πρόθεση να το συζητήσετε.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Lela79 είπε:

Είμαι ακριβώς στην ίδια ψυχολογία με εσένα, καθώς η τελευταία μου αρνητική χοριακη ήταν πριν 20 μέρες .... Δε ξέρω αν έφταιξε κάτι που δεν έκανα ...γι αυτό  αποφάσισα να κάνω ότι περισσότερο μπορώ πριν την επόμενη προσπάθεια. Πήγα στο Έλενα στο τμήμα αποβολών κ ξεκίνησα τον έλεγχο κ εκεί ... Άρχισα γυμναστήριο για να εκτονώνομαι κ να χάσω τα 10 κιλά που μάζεψα στις τρεις προηγούμενες εξωσωματικές ....Ανακάλυψα δε,  ότι μετά από μια ώρα έντονης γυμναστικής είμαι ευδιάθετη κ χωρίς το στρες που με τρώει τον τελευταίο χρόνο (καλααααα.... μετά από κάποιες ώρες αυτό επιστρέφει αλλά πόση γυμναστική να κάνω η ταλαίπωρη Χαχαχαχα!!) Επίσης αποφάσισα από Σεπτέμβρη να ξεκινήσω γιόγκα κ βελονισμό! Κ άμα διαβάζοντας εδώ βρω κ κάτι άλλο που δεν έχω δοκιμάσει θα το κάνω κ αυτό !!!! Έχω αποφασίσει ότι στην επόμενη προσπάθεια θα πάω φουλ έξτρα έτσι ώστε αν δεν πετύχει τουλάχιστον θα βρίζω τη γκαντεμιά μου κ δε θα νιώθω τύψεις ότι δεν προσπάθησα αρκετά !!! Εμένα με βοηθάει στη ψυχολογία μου η δράση... νιώθω ότι δεν κάθομαι να περιμένω την μοίρα μου άπραγη... ισως να είναι ανούσια όλα αυτά αλλά τουλάχιστον με βοηθούν ψυχολογικά .... 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Και εγώ σκέφτομαι να αρχίσω γυμναστική στο σπίτι και ψάχνομαι για βελονισμό. Θέλω να προετοιμαστω όσο καλύτερα μπορώ αυτήν την φορά. Ψάχνω για πράγματα που μπορώ να κάνω διαφορετικά και να πετύχει 

7 ώρες πρίν, Αγάπ είπε:

Προεμφυτευτικο έλεγχο στις βλαστοκυστες έχεις σκεφτεί? Στο εξωτερικό το έχουν σαν στάνταρ διαδικασία πριν τη μεταφορά, απορώ γιατί έδω μας βάζουν να κάνουμε εμβρυομεταφορες με μη ελεγμένα έμβρυα....μέχρι να πετύχουμε το καλό. Και παράλληλα έχουμε απογοητευτεί και ψάχτει για 100 αλλα προβλήματα χωρίς ουσιαστικό λόγο.

Κανονικά θα έπρεπε και εδώ να είναι στα στάνταρ. Έχω μόνο δύο βλαστοκυστες. Οπότε δεν πιστεύω ότι αξίζει να περιμένω τον προεμφυτευτικο 

πρίν από 35 λεπτά , Καντι είπε:

Να τον πάρεις αφου γυρίσεις απο διακοπές και ζητά ενα ραντεβού απο κοντα. Έδειξε οτι εχει την πρόθεση να το συζητήσετε.

Ναι ναι δεν έχω παράπονο από τον γιατρό. Θα τον πάρω τηλ όταν γυρίσω από τις διακοπές

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

Να έχεις καλά αποτελέσματα και εύχομαι γρήγορα με ένα μωράκι! Σορυ δε θυμάμαι σε τι φάση είσαι ..

Το ξέρω ...ειρωνικά το λέω ..χιχιχι..ευχαριστώ για τη πληροφορία!

Το ξέρω ...ειρωνικά το λέω ..χιχιχι..ευχαριστώ για τη πληροφορία!

 

Αχ αυτό το τσιγάρο!!!! Από μέρα σε μέρα λέω το κόβω κ σημερα πάλι από τα κομμένα κάνω. 

Σε ευχαριστώ πολυ για τις ευχές σου! Που να θυμάσαι είμαστε κ πολλες. Κ εσύ ευχομαι να καταφέρεις να αποκτήσεις αυτό που επιθυμείς!!!! Κ ελπίζω όλες μας συντομα κ άμεσα να τα καταφερουμε!!!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!Έχω να γράψω από τον Δεκέμβρη όπου είχα την πρώτη μου προσπάθεια η οποία κατέληξε σε βιοχημική.Μετα από ένα μεγάλο διάλειμμα λοιπόν,ξεκινάω κ εγώ τον Σεπτέμβρη, πρώτα ο Θεός.

Ήθελα να ρωτήσω αν κάποια από εσάς έχει πάει με τροποποιημένο κ φεμαρα κ τι αποτελέσματα είχε.Στην πρώτη μου διέγερση είχα 6 ωάρια,γονιμοποιηθηκαν τα 5 κ είχα 2 βλαστοκυστες.Τωρα μου είπε ο γιατρός να πάμε με φεμαρα,λόγω χαμηλής ανταπόκρισης καθώς κ ιστορικο μαστου στην οικογένεια μου.Υπαρχει περίπτωση με φεμαρα να φτάσω τα 6 ωάρια?Απ' ότι έχω διαβάσει το πολύ 2-3...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Faith22 είπε:

Γεια σας κορίτσια!Έχω να γράψω από τον Δεκέμβρη όπου είχα την πρώτη μου προσπάθεια η οποία κατέληξε σε βιοχημική.Μετα από ένα μεγάλο διάλειμμα λοιπόν,ξεκινάω κ εγώ τον Σεπτέμβρη, πρώτα ο Θεός.

Ήθελα να ρωτήσω αν κάποια από εσάς έχει πάει με τροποποιημένο κ φεμαρα κ τι αποτελέσματα είχε.Στην πρώτη μου διέγερση είχα 6 ωάρια,γονιμοποιηθηκαν τα 5 κ είχα 2 βλαστοκυστες.Τωρα μου είπε ο γιατρός να πάμε με φεμαρα,λόγω χαμηλής ανταπόκρισης καθώς κ ιστορικο μαστου στην οικογένεια μου.Υπαρχει περίπτωση με φεμαρα να φτάσω τα 6 ωάρια?Απ' ότι έχω διαβάσει το πολύ 2-3...

 

Καλη επιτυχία σου εύχομαι!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

Γεια σας κορίτσια!Έχω να γράψω από τον Δεκέμβρη όπου είχα την πρώτη μου προσπάθεια η οποία κατέληξε σε βιοχημική.Μετα από ένα μεγάλο διάλειμμα λοιπόν,ξεκινάω κ εγώ τον Σεπτέμβρη, πρώτα ο Θεός.

Ήθελα να ρωτήσω αν κάποια από εσάς έχει πάει με τροποποιημένο κ φεμαρα κ τι αποτελέσματα είχε.Στην πρώτη μου διέγερση είχα 6 ωάρια,γονιμοποιηθηκαν τα 5 κ είχα 2 βλαστοκυστες.Τωρα μου είπε ο γιατρός να πάμε με φεμαρα,λόγω χαμηλής ανταπόκρισης καθώς κ ιστορικο μαστου στην οικογένεια μου.Υπαρχει περίπτωση με φεμαρα να φτάσω τα 6 ωάρια?Απ' ότι έχω διαβάσει το πολύ 2-3...

 

Καλημέρα!! Με φεμαρα και meriofert πήραμε δέκα ωάρια,εκ των οποίων γονιμοποιηθηκαν τα πέντε και έγιναν βλαστοκυστες. Εμένα με βοήθησαν πάρα πολύ,νομίζω είναι και θέμα οργανισμού,πχ τα altermon δε με βοήθησαν καθόλου στην προηγούμενη διέγερση. Την Παρασκευή μπαίνω στον έβδομο και εύχομαι και σε σενα να φουσκώσει η κοιλίτσα πολύ σύντομα ❤️

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! 

Ειμαι νεα στο φορουμ, οποτε καθε καθοδηγηση ευπροσδεκτη. 

Με τον αντρα μου εχουμε δυο αποτυχημενες προσπαθειες εξωσωματικης στο εξωτερικο, οπου κ μενουμε. Με δυο διαφορετικα πρωτοκολλα κ 2 ωοληψιες. Δυστυχως τα εμβρυακια μας δεν κολλησαν. 

Ειπαμε να προσπαθησουμε κ μια στην Αθηνα. Μας προτειναν εναν γιατρο στο Υγεια κ εναν στο Ιασω. Λογω εργασιας, η πρωτη συναντηση θα γινει μεσω ιντερνετ. 

Θα ηθελα να μαθω εαν προτείνετε καποιο απο τα δυο κεντρα περισσοτερο. 

Ξαναεβαλα την ερωτηση σε αλλο γκρουπ του φορουμ κ μου απαντησε μια κοπελα, προτεινοντας νου να μπω στο γκρουπ αυτο κ πολυ σωστα επισημανε να δω κ τους δυο γιατρους κ να διαλεξω (ευχαριστω παρεμπιπτόντως!). 

Παρολα αυτα θα ηθελα να ακουσω τις γνωμες σας ή προσωπικες εμπειριες εαν γινεται. 

Ευχαριστω εκ των προτερων. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Και εγώ σκέφτομαι να αρχίσω γυμναστική στο σπίτι και ψάχνομαι για βελονισμό. Θέλω να προετοιμαστω όσο καλύτερα μπορώ αυτήν την φορά. Ψάχνω για πράγματα που μπορώ να κάνω διαφορετικά και να πετύχει 

Κανονικά θα έπρεπε και εδώ να είναι στα στάνταρ. Έχω μόνο δύο βλαστοκυστες. Οπότε δεν πιστεύω ότι αξίζει να περιμένω τον προεμφυτευτικο 

Ναι ναι δεν έχω παράπονο από τον γιατρό. Θα τον πάρω τηλ όταν γυρίσω από τις διακοπές

Αρχισα κι εγώ  βελονισμο για καλύτερη αιμάτωση τησ μήτρας όπως είπε ο βελονιστής.  Είδωμεν..........

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Ntzn said:

Καλημερα κοριτσια! 

Ειμαι νεα στο φορουμ, οποτε καθε καθοδηγηση ευπροσδεκτη. 

Με τον αντρα μου εχουμε δυο αποτυχημενες προσπαθειες εξωσωματικης στο εξωτερικο, οπου κ μενουμε. Με δυο διαφορετικα πρωτοκολλα κ 2 ωοληψιες. Δυστυχως τα εμβρυακια μας δεν κολλησαν. 

Ειπαμε να προσπαθησουμε κ μια στην Αθηνα. Μας προτειναν εναν γιατρο στο Υγεια κ εναν στο Ιασω. Λογω εργασιας, η πρωτη συναντηση θα γινει μεσω ιντερνετ. 

Θα ηθελα να μαθω εαν προτείνετε καποιο απο τα δυο κεντρα περισσοτερο. 

Ξαναεβαλα την ερωτηση σε αλλο γκρουπ του φορουμ κ μου απαντησε μια κοπελα, προτεινοντας νου να μπω στο γκρουπ αυτο κ πολυ σωστα επισημανε να δω κ τους δυο γιατρους κ να διαλεξω (ευχαριστω παρεμπιπτόντως!). 

Παρολα αυτα θα ηθελα να ακουσω τις γνωμες σας ή προσωπικες εμπειριες εαν γινεται. 

Ευχαριστω εκ των προτερων. 

Καλημέρα! Λυπάμαι που έχεις ταλαιπωρηθεί, εύχομαι -και είμαι σίγουρη- ότι σύντομα θα κρατήσεις το θαυματάκι σου! Και τα δύο μέτρα που ανέφερες είναι από τα κορυφαία με πολύ αξιόλογους γιατρούς και άριστα εμβρυολογικά εργαστήρια. Εννοείται να δεις και τους δύο γιατρούς να δεις τι έχουν να σας πουν και να αποφασίσετε. Εμείς αποκτήσαμε το μωράκι μας με τη βοήθεια του γιατρού μας στο Ιασώ πριν 2 χρ περίπου και τωρα προσπαθούμε για το αδελφάκι. Πολύ καλή επιτυχία εύχομαι σε ότι αποφασίσετε!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Powerzen είπε:

Καλημέρα! Λυπάμαι που έχεις ταλαιπωρηθεί, εύχομαι -και είμαι σίγουρη- ότι σύντομα θα κρατήσεις το θαυματάκι σου! Και τα δύο μέτρα που ανέφερες είναι από τα κορυφαία με πολύ αξιόλογους γιατρούς και άριστα εμβρυολογικά εργαστήρια. Εννοείται να δεις και τους δύο γιατρούς να δεις τι έχουν να σας πουν και να αποφασίσετε. Εμείς αποκτήσαμε το μωράκι μας με τη βοήθεια του γιατρού μας στο Ιασώ πριν 2 χρ περίπου και τωρα προσπαθούμε για το αδελφάκι. Πολύ καλή επιτυχία εύχομαι σε ότι αποφασίσετε!

Ευχαριστώ πολυ για την απαντηση σου! Καλη επιτυχια κ σε εσας ευχομαι! 

Θα μπορουσες να μοιραστεις το ονομα του γιατρου σας; Δεν γνωριζω εαν επιτρεπεται, οποτε το καταλαβαινω εαν δεν θελεις/ μπορεις.  

Θα ειναι διαφορετικο αυτη την φορα, καθως ο αντρας μου δεν μπορει να παρει ολη την αδεια που θα παρω εγω κ δεν θα ειναι μαζι μου στα ραντεβου, οπως εχει υπαρξει μεχρι τωρα. 

Ο λογος που σκεφτομαστε για Ελλαδα ειναι γιατι εδω βαζουν πανω απο ενα εμβρυα την φορα, ενω στην Σκωτια που ειμαστε βαζουν αυστηρα ενα εμβρυο καθε φορα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

Γεια σας κορίτσια!Έχω να γράψω από τον Δεκέμβρη όπου είχα την πρώτη μου προσπάθεια η οποία κατέληξε σε βιοχημική.Μετα από ένα μεγάλο διάλειμμα λοιπόν,ξεκινάω κ εγώ τον Σεπτέμβρη, πρώτα ο Θεός.

Ήθελα να ρωτήσω αν κάποια από εσάς έχει πάει με τροποποιημένο κ φεμαρα κ τι αποτελέσματα είχε.Στην πρώτη μου διέγερση είχα 6 ωάρια,γονιμοποιηθηκαν τα 5 κ είχα 2 βλαστοκυστες.Τωρα μου είπε ο γιατρός να πάμε με φεμαρα,λόγω χαμηλής ανταπόκρισης καθώς κ ιστορικο μαστου στην οικογένεια μου.Υπαρχει περίπτωση με φεμαρα να φτάσω τα 6 ωάρια?Απ' ότι έχω διαβάσει το πολύ 2-3...

 

Καλημέρα. Εγώ που έχω πολύ χαμηλή ανταπόκριση με φάρμακα (1-3) ωαρια με φεμαρα πήρα 3. Σε εμένα δούλεψε πολύ καλά. Όσο για το ιστορικό έχω και εγώ στην οικογένεια αλλά οι εξωσωματιστες επιμένουν ότι δεν επηρεάζουν τα φάρμακα. Δεν ξέρω τι ισχύει, εγώ προχωράω κανονικά και ταυτόχρονα παρακολουθώ και μαστό στενά!!!

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Και εγώ σκέφτομαι να αρχίσω γυμναστική στο σπίτι και ψάχνομαι για βελονισμό. Θέλω να προετοιμαστω όσο καλύτερα μπορώ αυτήν την φορά. Ψάχνω για πράγματα που μπορώ να κάνω διαφορετικά και να πετύχει 

 

Και εγώ θέλω να αρχίσω βελονισμό για την επόμενη εξωσωματική ....

Γνωριζεις κάποιον ή αν υπάρχουν εδώ κοπέλες που έχουν δοκιμάσει κ έμειναν ευχαριστημένες γίνεται να μου στείλετε πμ με στοιχεία επικοινωνίας για βελονιστη στην Αθήνα ;  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...