Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Marina21 είπε:

Καλη επιτυχία σου εύχομαι!!! 

Ααααχ άντε να δούμε!Σ ευχαριστώ πολύ!

8 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλημέρα!! Με φεμαρα και meriofert πήραμε δέκα ωάρια,εκ των οποίων γονιμοποιηθηκαν τα πέντε και έγιναν βλαστοκυστες. Εμένα με βοήθησαν πάρα πολύ,νομίζω είναι και θέμα οργανισμού,πχ τα altermon δε με βοήθησαν καθόλου στην προηγούμενη διέγερση. Την Παρασκευή μπαίνω στον έβδομο και εύχομαι και σε σενα να φουσκώσει η κοιλίτσα πολύ σύντομα ❤️

Wow!10??Πάρτυ θα κάνω!Δηλαδή με φάρμακα πόσα είχες?

Με το καλό κορίτσι μου το μωράκι σου,μακάρι να τα καταφέρουμε κ εμείς!

3 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Καλημέρα. Εγώ που έχω πολύ χαμηλή ανταπόκριση με φάρμακα (1-3) ωαρια με φεμαρα πήρα 3. Σε εμένα δούλεψε πολύ καλά. Όσο για το ιστορικό έχω και εγώ στην οικογένεια αλλά οι εξωσωματιστες επιμένουν ότι δεν επηρεάζουν τα φάρμακα. Δεν ξέρω τι ισχύει, εγώ προχωράω κανονικά και ταυτόχρονα παρακολουθώ και μαστό στενά!!!

Κάτι κάνουν λοιπόν τα φεμαρα!Εμένα η ογκολόγος μου είπε "αν υπάρχει κάτι,απλά θα το ξυπνήσει" κ με άφησε να κάνω κ δεύτερη κανονική διέγερση αλλά μιας κ δεν ανταποκρίθηκα σωστά κ ο γιατρός μου "αγαπάει" φεμαρα,έχει κ προσωπική μελέτη πάνω σε αυτό,είπαμε να το πάμε έτσι.Εκανα μαστογραφία τον Οκτώβρη πριν ξεκινήσω κ θα πάω πάλι πριν την ετ.

Σε το φάση είσαι εσύ τώρα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Faith22 είπε:

Ααααχ άντε να δούμε!Σ ευχαριστώ πολύ!

Wow!10??Πάρτυ θα κάνω!Δηλαδή με φάρμακα πόσα είχες?

Με το καλό κορίτσι μου το μωράκι σου,μακάρι να τα καταφέρουμε κ εμείς!

Κάτι κάνουν λοιπόν τα φεμαρα!Εμένα η ογκολόγος μου είπε "αν υπάρχει κάτι,απλά θα το ξυπνήσει" κ με άφησε να κάνω κ δεύτερη κανονική διέγερση αλλά μιας κ δεν ανταποκρίθηκα σωστά κ ο γιατρός μου "αγαπάει" φεμαρα,έχει κ προσωπική μελέτη πάνω σε αυτό,είπαμε να το πάμε έτσι.Εκανα μαστογραφία τον Οκτώβρη πριν ξεκινήσω κ θα πάω πάλι πριν την ετ.

Σε το φάση είσαι εσύ τώρα?

Εγώ γενικά μαζεύω ωαρια τον τελευταίο ενάμιση χρόνο μαζί με πολλους φυσικούς. Έκανα  μια προσπάθεια ετ το Πάσχα χωρίς αποτέλεσμα και τώρα πάμε για Σεπτέμβρη - Οκτώβρη την επόμενη. Αυτή τη φορά θα πάρω ξανά ενέσεις αλλά γενικά παίρνω ήπιο πρωτόκολλο. Εγώ έκανα μαστογραφία και μαγνητική πριν ξεκινήσω και ενδιάμεσα υπερήχους. Σε 6 μήνες αν δεν μείνω έγκυος θα επαναλάβω τις εξετάσεις. Και εμένα η μαστολογος ήθελε μαγνητική πριν ξεκινήσω για να δούμε αν υπάρχει κάτι που θα έπρεπε να μας ανησυχήσει. Ευτυχώς ήταν όλα καλά και προχώρησα και ελπίζω να συνεχίσουν έτσι. Καλή επιτυχία σου ευχομαι!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Ntzn said:

Ευχαριστώ πολυ για την απαντηση σου! Καλη επιτυχια κ σε εσας ευχομαι! 

Θα μπορουσες να μοιραστεις το ονομα του γιατρου σας; Δεν γνωριζω εαν επιτρεπεται, οποτε το καταλαβαινω εαν δεν θελεις/ μπορεις.  

Θα ειναι διαφορετικο αυτη την φορα, καθως ο αντρας μου δεν μπορει να παρει ολη την αδεια που θα παρω εγω κ δεν θα ειναι μαζι μου στα ραντεβου, οπως εχει υπαρξει μεχρι τωρα. 

Ο λογος που σκεφτομαστε για Ελλαδα ειναι γιατι εδω βαζουν πανω απο ενα εμβρυα την φορα, ενω στην Σκωτια που ειμαστε βαζουν αυστηρα ενα εμβρυο καθε φορα. 

Σου στέλνω πμ.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Lela79 είπε:

Και εγώ θέλω να αρχίσω βελονισμό για την επόμενη εξωσωματική ....

Γνωριζεις κάποιον ή αν υπάρχουν εδώ κοπέλες που έχουν δοκιμάσει κ έμειναν ευχαριστημένες γίνεται να μου στείλετε πμ με στοιχεία επικοινωνίας για βελονιστη στην Αθήνα ;  

Σου στέλνω πμ

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Αρχισα κι εγώ  βελονισμο για καλύτερη αιμάτωση τησ μήτρας όπως είπε ο βελονιστής.  Είδωμεν..........

Αααα ναι. Ωραία. Πονάει? Σε ποιον πας αν επιτρέπεται? Εγώ ενδιαφέρομαι πιο πολύ για δυτικά προάστια 

5 ώρες πρίν, Lela79 είπε:

Και εγώ θέλω να αρχίσω βελονισμό για την επόμενη εξωσωματική ....

Γνωριζεις κάποιον ή αν υπάρχουν εδώ κοπέλες που έχουν δοκιμάσει κ έμειναν ευχαριστημένες γίνεται να μου στείλετε πμ με στοιχεία επικοινωνίας για βελονιστη στην Αθήνα ;  

Κορίτσι δεν γνωρίζω καθόλου για βελονιστες. Και εγώ από τα κορίτσια περιμένω να μάθω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

Ααααχ άντε να δούμε!Σ ευχαριστώ πολύ!

Wow!10??Πάρτυ θα κάνω!Δηλαδή με φάρμακα πόσα είχες?

Με το καλό κορίτσι μου το μωράκι σου,μακάρι να τα καταφέρουμε κ εμείς!

Κάτι κάνουν λοιπόν τα φεμαρα!Εμένα η ογκολόγος μου είπε "αν υπάρχει κάτι,απλά θα το ξυπνήσει" κ με άφησε να κάνω κ δεύτερη κανονική διέγερση αλλά μιας κ δεν ανταποκρίθηκα σωστά κ ο γιατρός μου "αγαπάει" φεμαρα,έχει κ προσωπική μελέτη πάνω σε αυτό,είπαμε να το πάμε έτσι.Εκανα μαστογραφία τον Οκτώβρη πριν ξεκινήσω κ θα πάω πάλι πριν την ετ.

Σε το φάση είσαι εσύ τώρα?

Η πρώτη διέγερση έγινε με : altermon,orgalutran,arvecap & ovitrelle και είχα μόνο δύο ωάρια,εκ των οποίων το ένα έσπασε κιόλας το βράδυ. Οπότε δεν έκανα καν ωοληψια,ο γιατρός μου δεν ήθελε να με ταλαιπωρήσει για ένα ωάριο.Στη δεύτερη πήρα meriofert,femara,arvecap & ovitrelle και είχα δέκα! Από τα επτά που ήταν ώριμα,τα πέντε έγιναν βλαστοκυστες και με τη δεύτερη εμβρυομεταφορα έμεινα έγκυος. Θα τα καταφέρετε και εσεις κορίτσι μου,η επιστήμη έχει προχωρήσει πολύ!Και εγώ νόμιζα πως ποτέ δεν θα μείνω έγκυος με κλειστές σάλπιγγες και ομως να που το όνειρο έγινε πραγματικότητα ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα σας! 

Έχει καμία σας κανει ή ξέρει αν γίνεται εμβρυομεταφορα δυο εμβρύων 5ης και 6ης μέρας μαζί? Γενικά έμβρυα διαφορετικής ημέρας? Ο γιατρός είπε ότι την επόμενη ετ θα βάλει 5ης κ 6ης κ ότι δεν παιζει ρόλο. Με προβληματίζει γιατι δεν παιρνουμε προγεστερονη πριν την ετ όσες ημέρες είναι τα έμβρυα? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Penaki είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας! 

Έχει καμία σας κανει ή ξέρει αν γίνεται εμβρυομεταφορα δυο εμβρύων 5ης και 6ης μέρας μαζί? Γενικά έμβρυα διαφορετικής ημέρας? Ο γιατρός είπε ότι την επόμενη ετ θα βάλει 5ης κ 6ης κ ότι δεν παιζει ρόλο. Με προβληματίζει γιατι δεν παιρνουμε προγεστερονη πριν την ετ όσες ημέρες είναι τα έμβρυα? 

Δίκιο εχεις αλλα με αυτο τον τροπο πιάνετε την μετατόπιση παραθύρου μια μερα που ή μετα.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Δίκιο εχεις αλλα με αυτο τον τροπο πιάνετε την μετατόπιση παραθύρου μια μερα που ή μετα.

Δεν το ειχα σκεφτεί έτσι!!! Οποτε αν ξέρεις αποκλείεται η εμφυτευση κ των δυο? Σε ευχαριστώ για την απάντηση! 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Εγώ γενικά μαζεύω ωαρια τον τελευταίο ενάμιση χρόνο μαζί με πολλους φυσικούς. Έκανα  μια προσπάθεια ετ το Πάσχα χωρίς αποτέλεσμα και τώρα πάμε για Σεπτέμβρη - Οκτώβρη την επόμενη. Αυτή τη φορά θα πάρω ξανά ενέσεις αλλά γενικά παίρνω ήπιο πρωτόκολλο. Εγώ έκανα μαστογραφία και μαγνητική πριν ξεκινήσω και ενδιάμεσα υπερήχους. Σε 6 μήνες αν δεν μείνω έγκυος θα επαναλάβω τις εξετάσεις. Και εμένα η μαστολογος ήθελε μαγνητική πριν ξεκινήσω για να δούμε αν υπάρχει κάτι που θα έπρεπε να μας ανησυχήσει. Ευτυχώς ήταν όλα καλά και προχώρησα και ελπίζω να συνεχίσουν έτσι. Καλή επιτυχία σου ευχομαι!!!

Εμένα μου ζητήθηκε μόνο μαστογραφία με υπέρηχο.Θα το συζητήσω εκ νέου με την γιατρό!

Υπάρχουν κ τόσες πολλές έρευνες πλέον που λένε πως δεν συνδέεται η λήψη φαρμάκων εξωσωματικής με κακοήθειες.Τι να πω...Χάρηκα που τα φεμαρα τουλάχιστον δίνουν ικανοποιητικά αποτελέσματα.

Εύχομαι το επόμενο 6μηνο το σπορακι να βρίσκεται στην κοιλίτσα σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Faith22 είπε:

Εμένα μου ζητήθηκε μόνο μαστογραφία με υπέρηχο.Θα το συζητήσω εκ νέου με την γιατρό!

Υπάρχουν κ τόσες πολλές έρευνες πλέον που λένε πως δεν συνδέεται η λήψη φαρμάκων εξωσωματικής με κακοήθειες.Τι να πω...Χάρηκα που τα φεμαρα τουλάχιστον δίνουν ικανοποιητικά αποτελέσματα.

Εύχομαι το επόμενο 6μηνο το σπορακι να βρίσκεται στην κοιλίτσα σου!

Αχ σε ευχαριστώ παρά πολύ. Άντε από Σεπτέμβρη να φουσκώνουμε όλες σιγά σιγά :rolleyes:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

ξέρω είναι άσχετες οι αναρτήσεις μου πλέον με το θέμα εδώ αλλά επειδή ξεκίνησα να σας τα λέω από την αρχή θέλω να σας ενημερώσω για τις τελευταίες εξελίξεις κ να ρωτήσω τη γνώμη σας.

Χτες λοιπόν εκεί που ήμουν στην παραλία είπα να ρίξω μια ματιά στο προφίλ του συζύγου στο facebook να δω αν υπάρχει καμία καινούρια ανάρτηση. Ανακάλυψα ότι με είχε σβήσει από φίλη κ στην πορεία έμαθα πως έσβησε και πολλούς κοινούς γνωστούς και φίλους που είχαμε αυτά τα 9 χρόνια που ήμασταν μαζί. Μπήκα σε δημοσιεύσεις με το όνομά του να δω αν υπάρχει κάτι κ βρήκα φωτογραφίες αγκαλιά με μια ξεπεσμένη 50άρα την οποία ποτέ δεν είχα ξαναδεί στο παρελθόν. Προφανώς είναι η νέα του σχέση όπως φαίνεται κ στις φώτο.

Τώρα εγώ έχω αφήσει εκκρεμότητες μαζί του. Για παράδειγμα έχω ακόμα αρκετά πράγματα δικά μου στο σπίτι του, έχουμε ανοιχτούς λογαριασμούς γιατί μου χρωστάει χρήματα και τέλος είναι τα σκυλιά τα οποία είπε ότι θα τα πάρει το Νοέμβρη. Η δικηγόρος μου είπε πως μπορούμε να διεκδικήσουμε τα χρήματα που μου χρωστάει και να απαιτήσουμε συμμετοχή στα έξοδα γέννας αλλά για τα σκυλιά δεν μπορούμε να τον υποχρεώσουμε αφού έχουν τσιπ στο δικό μου όνομα.

Το ερώτημα είναι, τι πιστεύετε, πρέπει να τον πάω με τη δικηγόρο κ με εξώδικα ή να είμαι πιο χαλαρή μαζί του μήπως σιγά σιγά πάρω τα χρωστούμενα κ έχω μια καλή σχέση μαζί του για τα σκυλιά κ το παιδί;

Να υπενθυμίσω πως έχουμε κάνει σύμφωνο συμβίωσης πέρσι κ το παιδί το έχει ήδη αναγνωρίσει.

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

ξέρω είναι άσχετες οι αναρτήσεις μου πλέον με το θέμα εδώ αλλά επειδή ξεκίνησα να σας τα λέω από την αρχή θέλω να σας ενημερώσω για τις τελευταίες εξελίξεις κ να ρωτήσω τη γνώμη σας.

Χτες λοιπόν εκεί που ήμουν στην παραλία είπα να ρίξω μια ματιά στο προφίλ του συζύγου στο facebook να δω αν υπάρχει καμία καινούρια ανάρτηση. Ανακάλυψα ότι με είχε σβήσει από φίλη κ στην πορεία έμαθα πως έσβησε και πολλούς κοινούς γνωστούς και φίλους που είχαμε αυτά τα 9 χρόνια που ήμασταν μαζί. Μπήκα σε δημοσιεύσεις με το όνομά του να δω αν υπάρχει κάτι κ βρήκα φωτογραφίες αγκαλιά με μια ξεπεσμένη 50άρα την οποία ποτέ δεν είχα ξαναδεί στο παρελθόν. Προφανώς είναι η νέα του σχέση όπως φαίνεται κ στις φώτο.

Τώρα εγώ έχω αφήσει εκκρεμότητες μαζί του. Για παράδειγμα έχω ακόμα αρκετά πράγματα δικά μου στο σπίτι του, έχουμε ανοιχτούς λογαριασμούς γιατί μου χρωστάει χρήματα και τέλος είναι τα σκυλιά τα οποία είπε ότι θα τα πάρει το Νοέμβρη. Η δικηγόρος μου είπε πως μπορούμε να διεκδικήσουμε τα χρήματα που μου χρωστάει και να απαιτήσουμε συμμετοχή στα έξοδα γέννας αλλά για τα σκυλιά δεν μπορούμε να τον υποχρεώσουμε αφού έχουν τσιπ στο δικό μου όνομα.

Το ερώτημα είναι, τι πιστεύετε, πρέπει να τον πάω με τη δικηγόρο κ με εξώδικα ή να είμαι πιο χαλαρή μαζί του μήπως σιγά σιγά πάρω τα χρωστούμενα κ έχω μια καλή σχέση μαζί του για τα σκυλιά κ το παιδί;

Να υπενθυμίσω πως έχουμε κάνει σύμφωνο συμβίωσης πέρσι κ το παιδί το έχει ήδη αναγνωρίσει.

 

Καλημέρα σου! 
Ελπιζω να είσαι ήρεμη και να μην έχεις στεναχωρεθει παρά πολυ με ότι συμβαίνει.

Δυστυχως επιβεβαιώθηκε αυτό που φανταζόμασταν όλες από την αρχή και με άσχημο και δύσκολο τρόπο. Ίσως καλύτερα όμως έτσι  για εσένα για να μπορέσεις να προχωρήσεις και να κοιτάξεις μπροστά πιο γρήγορα και να αφιερώσεις όλη σου την ενέργεια στο μωράκι σου που σε λίγο θα αρχίσεις να το νιώθεις κάθε μέρα.

Αν θελεις τη γνώμη μου ζητησε από κάποιον δικό σου να περάσει να μαζέψει τα πράγματα σου από το σπιτι του και μην ξαναπάς εκεί. 
Μολις τελειώσει το καλοκαίρι ζήτησε ένα διακανονισμό για τα χρωστούμενα,  τα έξοδα της γεννάς και τη διατροφή.  Αν δεν δείξει συνεργάσιμος προχώρησε με τη δικηγόρο γιατί πρέπει να οριστικοποιηθεί και η διατροφή. 

Στη θέση σου θα έστελνα ένα μεηλ για να μπούν τα πράγματα σε σειρά, ούτε τηλέφωνα ούτε μνμ τπτ.
Θα τον ενημέρωνα οτι για ότι έχει  σχέση με το παιδί ειμαι άμεσα διαθέσιμη και δεν θα άνοιγα ποτε ξανά εγώ το δίαυλο της επικοινωνίας, για τπτ άλλο παρά μόνο  το παιδί. 
Αγνοησε τον και βγάλτον απο τη ζωή σας, είναι πολύ λίγος για το θαύμα που ζειτε,  και άμεσα κατέθεσε την αίτηση σου στη συμβολαιογράφο για τη λύση του συμφώνου.

Δεν μου αρέσουν καθολου αυτά που σου γράφω αλλά χρειάζεσαι πάνω από ολα την ηρεμία σου και μόλις έρθει το παιδάκι σου ένα υγιές περιβάλλον για να μεγαλωσει.

Εχεις όλη μας την αγάπη και συμπαράσταση-οσο αυτό βοηθάει. 
Φαινεσαι ένας αξιόλογος άνθρωπος και σύντομα θα έχεις κάποιον να σου αξίζει. 
Είσαι ήδη ένα βήμα πιο κοντά σε αυτό! 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

ξέρω είναι άσχετες οι αναρτήσεις μου πλέον με το θέμα εδώ αλλά επειδή ξεκίνησα να σας τα λέω από την αρχή θέλω να σας ενημερώσω για τις τελευταίες εξελίξεις κ να ρωτήσω τη γνώμη σας.

Χτες λοιπόν εκεί που ήμουν στην παραλία είπα να ρίξω μια ματιά στο προφίλ του συζύγου στο facebook να δω αν υπάρχει καμία καινούρια ανάρτηση. Ανακάλυψα ότι με είχε σβήσει από φίλη κ στην πορεία έμαθα πως έσβησε και πολλούς κοινούς γνωστούς και φίλους που είχαμε αυτά τα 9 χρόνια που ήμασταν μαζί. Μπήκα σε δημοσιεύσεις με το όνομά του να δω αν υπάρχει κάτι κ βρήκα φωτογραφίες αγκαλιά με μια ξεπεσμένη 50άρα την οποία ποτέ δεν είχα ξαναδεί στο παρελθόν. Προφανώς είναι η νέα του σχέση όπως φαίνεται κ στις φώτο.

Τώρα εγώ έχω αφήσει εκκρεμότητες μαζί του. Για παράδειγμα έχω ακόμα αρκετά πράγματα δικά μου στο σπίτι του, έχουμε ανοιχτούς λογαριασμούς γιατί μου χρωστάει χρήματα και τέλος είναι τα σκυλιά τα οποία είπε ότι θα τα πάρει το Νοέμβρη. Η δικηγόρος μου είπε πως μπορούμε να διεκδικήσουμε τα χρήματα που μου χρωστάει και να απαιτήσουμε συμμετοχή στα έξοδα γέννας αλλά για τα σκυλιά δεν μπορούμε να τον υποχρεώσουμε αφού έχουν τσιπ στο δικό μου όνομα.

Το ερώτημα είναι, τι πιστεύετε, πρέπει να τον πάω με τη δικηγόρο κ με εξώδικα ή να είμαι πιο χαλαρή μαζί του μήπως σιγά σιγά πάρω τα χρωστούμενα κ έχω μια καλή σχέση μαζί του για τα σκυλιά κ το παιδί;

Να υπενθυμίσω πως έχουμε κάνει σύμφωνο συμβίωσης πέρσι κ το παιδί το έχει ήδη αναγνωρίσει.

 

Καλημέρα κοτοπουλακι

Δεν ξέρω αν μπορούμε να σε συμβουλέψουμε σωστά αλλά ο τύπος όσο πάει το κάνει και χειρότερο. Δεν ξέρω αν πρέπει πια να του έχεις εμπιστοσύνη και να πιστεύεις ότι θα αλλάξει συμπεριφορά. Εγώ θα σου έλεγα όταν θα νιώσεις έτοιμη να μιλάγατε οι δυο σας και ήρεμα να του πεις ότι πρέπει να λύσετε το συμβόλαιο και να κανονίσετε τα χρήματα που σου χρωστάει, γεννά, διατροφή, επισκέψεις, τα πάντα γενικά. Και εννοείται όλα μέσω του δικηγόρου, νόμιμα και με χαρτιά, εγώ δεν θα του είχα εμπιστοσύνη ότι θα με βοηθούσε από μόνος του!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

ξέρω είναι άσχετες οι αναρτήσεις μου πλέον με το θέμα εδώ αλλά επειδή ξεκίνησα να σας τα λέω από την αρχή θέλω να σας ενημερώσω για τις τελευταίες εξελίξεις κ να ρωτήσω τη γνώμη σας.

Χτες λοιπόν εκεί που ήμουν στην παραλία είπα να ρίξω μια ματιά στο προφίλ του συζύγου στο facebook να δω αν υπάρχει καμία καινούρια ανάρτηση. Ανακάλυψα ότι με είχε σβήσει από φίλη κ στην πορεία έμαθα πως έσβησε και πολλούς κοινούς γνωστούς και φίλους που είχαμε αυτά τα 9 χρόνια που ήμασταν μαζί. Μπήκα σε δημοσιεύσεις με το όνομά του να δω αν υπάρχει κάτι κ βρήκα φωτογραφίες αγκαλιά με μια ξεπεσμένη 50άρα την οποία ποτέ δεν είχα ξαναδεί στο παρελθόν. Προφανώς είναι η νέα του σχέση όπως φαίνεται κ στις φώτο.

Τώρα εγώ έχω αφήσει εκκρεμότητες μαζί του. Για παράδειγμα έχω ακόμα αρκετά πράγματα δικά μου στο σπίτι του, έχουμε ανοιχτούς λογαριασμούς γιατί μου χρωστάει χρήματα και τέλος είναι τα σκυλιά τα οποία είπε ότι θα τα πάρει το Νοέμβρη. Η δικηγόρος μου είπε πως μπορούμε να διεκδικήσουμε τα χρήματα που μου χρωστάει και να απαιτήσουμε συμμετοχή στα έξοδα γέννας αλλά για τα σκυλιά δεν μπορούμε να τον υποχρεώσουμε αφού έχουν τσιπ στο δικό μου όνομα.

Το ερώτημα είναι, τι πιστεύετε, πρέπει να τον πάω με τη δικηγόρο κ με εξώδικα ή να είμαι πιο χαλαρή μαζί του μήπως σιγά σιγά πάρω τα χρωστούμενα κ έχω μια καλή σχέση μαζί του για τα σκυλιά κ το παιδί;

Να υπενθυμίσω πως έχουμε κάνει σύμφωνο συμβίωσης πέρσι κ το παιδί το έχει ήδη αναγνωρίσει.

 

Συμφωνώ με το κορίτσι.  Απλα κ τυπικά ζητα να ρυθμισει κάθε μήνα ένα ποσό που θα συμφωνήσετε από κοινού. Πες ότι μπορούν να συμφωνήσουν οι δικηγόροι σας μεταξύ τους για να μην υπάρχει αντιδικία κ διαφωνίες δηλαδη αν θελει να συζητήσει κ αυτός με ένα δικηγόρο κ να τα βρουν αυτοι μεταξύ τους προς συμφέρον κ των δύο σας για να μην νιώσει αδικημένος κ αρχίσουν οι γκρίνιες. Κ για να μην έρχεστε οι ίδιοι αντιμέτωποι. Κ για τα σκυλιά ψάξε μια πιο μόνιμη λύση για να μην υπάρχει αυτό το πηγαινε Έλα.  Ίσως κάποιοι φίλοι που θέλουν σκυλο να τα φιλοξενήσουν προσωρινά μέχρι να ξεπέταχτει το παιδί με δικά σας εξοδα. Για να μην υπάρχει κ αυτο το ανχος .

Όλα να τα κάνεις με παρουσία δικηγόρων όχι μονη σου . Χωρίς εξώδικα κ τετοια απλα ζητα του όλα να γίνουν με παρουσία δικηγόρων κ απτις δυο πλευρές για να μην υπάρξει αυτό το σου είπα έτσι όχι μου είπες αλλιώς. 

Ζητα το αυτό να υπάρξει δηλαδη παρουσία δικηγόρου κ απτην πλευρά του για να είναι όλα συμφωνημενα κ να μην τον αδικήσεις θεσε το ετσι ..

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...