Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

Ευχαριστώ κορίτσια, 

@Chris_V, @Σποράκι, @linaa

σαν πιο αποστασιοποιημένες βλέπετε πιο ψύχραιμα την υπόθεση, νομίζω πως οι δικηγόροι είναι απαραίτητοι για το καλό όλων μας και ιδιαίτερα του παιδιού κ των σκυλιών.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

19 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Αααα ναι. Ωραία. Πονάει? Σε ποιον πας αν επιτρέπεται? Εγώ ενδιαφέρομαι πιο πολύ για δυτικά προάστια 

Κορίτσι δεν γνωρίζω καθόλου για βελονιστες. Και εγώ από τα κορίτσια περιμένω να μάθω 

Εγώ πήγαινα σε μια κοπέλα στο Μαρούσι για βελονισμο..Μαρκέλλα Σεγρεδου..είχε εμπειρία στην δική μας περίπτωση για εξωσωματική..θυμάμαι πως ήθελε να ξέρει σε τι φάση ήμουν με τους υπερήχους παρακολούθησης για να προσαρμόζει τις συνεδρίες..για οικονομικούς λόγους το σταμάτησα αλλιώς θα συνέχιζα..

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Αααα ναι. Ωραία. Πονάει? Σε ποιον πας αν επιτρέπεται? Εγώ ενδιαφέρομαι πιο πολύ για δυτικά προάστια 

Κορίτσι δεν γνωρίζω καθόλου για βελονιστες. Και εγώ από τα κορίτσια περιμένω να μάθω 

Μένω κρητη κοριτσι μου!!!!!

Οχι δεν πονάει καθόλου απλα βαριέμαι όταν κάθομαι και περιμένω. Δεν ξερω αν βοηθήσει ο βελονισμός. Δοκίμασε το δε χάνεις κάτι

 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!!! Θα ήθελα τις δικές σας εκδοχές σχετικά με τα cyclacour.  . .είμαι στην 14 εβδομάδα κ αφού κάναμε αυχενική κ δείξανε όλα τέλεια ηρθε η ώρα για να ελαττωσουμε τα φάρμακα.  . . Μου φάνηκε λίγο περίεργο που μου είπε η γιατρός μου να τα κόψω μαχαίρι κ όχι σταδιακά  . . . Εσείς πως τα είχατε κόψει.  . . Ουτρο μου είπε ένα κάθε βράδυ.  . .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερααα! Ερώτηση για φίλη: θα χρειαστεί να κάνει εξωσωματική για να κάνει προεμφυτικο λόγω αποβολών..της είπα να κάνει χαρτιά για επιτροπή για να γλυτώσει τα λεφτά για τα φάρμακα..ο γιατρός της της είπε ότι για τον προεμφυτικο περνάς επιτροπή.. είναι η ίδια επιτροπή??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Mar.Theo είπε:

Γειά σας κορίτσια!!! Θα ήθελα τις δικές σας εκδοχές σχετικά με τα cyclacour.  . .είμαι στην 14 εβδομάδα κ αφού κάναμε αυχενική κ δείξανε όλα τέλεια ηρθε η ώρα για να ελαττωσουμε τα φάρμακα.  . . Μου φάνηκε λίγο περίεργο που μου είπε η γιατρός μου να τα κόψω μαχαίρι κ όχι σταδιακά  . . . Εσείς πως τα είχατε κόψει.  . . Ουτρο μου είπε ένα κάθε βράδυ.  . .

Καλησπέρα! Για να σου κόψει τα φάρμακα,σημαίνει ότι ο πλακούντας σου έχει σχηματιστεί όπως πρέπει. Λίγες μέρες μετά την αυχενική και εμένα μου τα έκοψε όλα ,όχι μόνο την οιστραδιόλη . Ανησυχούσα και εγώ,αλλά με είχε καθησυχάσει. Ε λέω, γιατρός είναι,ξέρει τι κάνει και έτσι ήρεμησα και όλα πήγαν σούπερ,αυριο μπαίνω στην 28η εβδομάδα 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Έχω χαθεί λίγο τον τελευταίο καιρό. Είχα ανάγκη κάπως να ξεφύγω από όλα τα θέματα της εξωσωματικής και να ασχοληθώ λίγο με την δουλειά μου για να ξεχαστώ (μέχρι τουλάχιστον να ξεκινήσουμε με αντιβιώσεις κτλ την θεραπεία). Εσείς τι κάνετε; Δεν μπορούσα να διαβάσω τόσα πολλά μηνύματα και έχω μείνει πίσω. @Kallo μου μόνο για σένα είδα τα στενάχωρα νέα. Κουράγιο και υπομονή κορίτσι μου. Κανένα άλλο συνταρακτικό νέο; Οι εγκυούλες είστε όλες καλά; @κοτοπουλάκι είδα λίγο και τα δικά σου που ακόμα σε ταλαιπωρεί αυτός ο αχαρακτήριστος. Κουράγιο και σε σένα και focus στο μωράκι σου.  

Εγώ παρότι σταμάτησα για λίγο να ασχολούμαι με γυναικολογικά και εξωσωματικές, είπα να πιάσω και άλλες ειδικότητες χαχαχα
 Έχω κάτι ζαλάδες εδώ και 2 εβδομάδες καθημερινά και συνεχόμενα και τρέχω σε ΩΡΛ και νευρολόγους, κάνω εξετάσεις, μαγνητικές κτλ και ακόμα δεν έχουμε βρει τι φταίει. Και ξέρετε ποιο είναι το πιο εκνευριστικό, ε? Που με ρωτάνε όλοι μήπως και είμαι έγκυος :lol:

  • Μου αρέσει 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Έχω χαθεί λίγο τον τελευταίο καιρό. Είχα ανάγκη κάπως να ξεφύγω από όλα τα θέματα της εξωσωματικής και να ασχοληθώ λίγο με την δουλειά μου για να ξεχαστώ (μέχρι τουλάχιστον να ξεκινήσουμε με αντιβιώσεις κτλ την θεραπεία). Εσείς τι κάνετε; Δεν μπορούσα να διαβάσω τόσα πολλά μηνύματα και έχω μείνει πίσω. @Kallo μου μόνο για σένα είδα τα στενάχωρα νέα. Κουράγιο και υπομονή κορίτσι μου. Κανένα άλλο συνταρακτικό νέο; Οι εγκυούλες είστε όλες καλά; @κοτοπουλάκι είδα λίγο και τα δικά σου που ακόμα σε ταλαιπωρεί αυτός ο αχαρακτήριστος. Κουράγιο και σε σένα και focus στο μωράκι σου.  

Εγώ παρότι σταμάτησα για λίγο να ασχολούμαι με γυναικολογικά και εξωσωματικές, είπα να πιάσω και άλλες ειδικότητες χαχαχα
 Έχω κάτι ζαλάδες εδώ και 2 εβδομάδες καθημερινά και συνεχόμενα και τρέχω σε ΩΡΛ και νευρολόγους, κάνω εξετάσεις, μαγνητικές κτλ και ακόμα δεν έχουμε βρει τι φταίει. Και ξέρετε ποιο είναι το πιο εκνευριστικό, ε? Που με ρωτάνε όλοι μήπως και είμαι έγκυος :lol:

Αυχενα έχεις κοιταξει? Στο λέω γιατί κ εγώ είχα ζαλάδες ιλλιγγους κ τελικά χωρίς να φαινετε σε εξετασεις απλα ηταν πιασμενος ο αυχένας μου χωρίς να πονάω κιόλας.  Μόλις έβαλα εμπλαστρα κ ξεκινησα ασκξσεις για τον αυχένα πέρασαν. Κ αν ξαναπιάσουν ξέρω ότι είμαι πιασμενη εκεί.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, kateriiina25 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Έχω χαθεί λίγο τον τελευταίο καιρό. Είχα ανάγκη κάπως να ξεφύγω από όλα τα θέματα της εξωσωματικής και να ασχοληθώ λίγο με την δουλειά μου για να ξεχαστώ (μέχρι τουλάχιστον να ξεκινήσουμε με αντιβιώσεις κτλ την θεραπεία). Εσείς τι κάνετε; Δεν μπορούσα να διαβάσω τόσα πολλά μηνύματα και έχω μείνει πίσω. @Kallo μου μόνο για σένα είδα τα στενάχωρα νέα. Κουράγιο και υπομονή κορίτσι μου. Κανένα άλλο συνταρακτικό νέο; Οι εγκυούλες είστε όλες καλά; @κοτοπουλάκι είδα λίγο και τα δικά σου που ακόμα σε ταλαιπωρεί αυτός ο αχαρακτήριστος. Κουράγιο και σε σένα και focus στο μωράκι σου.  

Εγώ παρότι σταμάτησα για λίγο να ασχολούμαι με γυναικολογικά και εξωσωματικές, είπα να πιάσω και άλλες ειδικότητες χαχαχα
 Έχω κάτι ζαλάδες εδώ και 2 εβδομάδες καθημερινά και συνεχόμενα και τρέχω σε ΩΡΛ και νευρολόγους, κάνω εξετάσεις, μαγνητικές κτλ και ακόμα δεν έχουμε βρει τι φταίει. Και ξέρετε ποιο είναι το πιο εκνευριστικό, ε? Που με ρωτάνε όλοι μήπως και είμαι έγκυος :lol:

Καλώς το κορίτσι. Έχει δίκιο η φιλενάδα παραπάνω... Για τον αυχένα. 

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Kk85 είπε:

Καλησπερα κοριτσια

Ερωτηση απο το φαρμακειο μου εδωσαν τις orgalutran εκτος ψυγειου....ετσι συντηρουνται σε σκιερο μερος κ εκτος ψυγειου;

Η'θελουν ψυγειο;

Εκτός ψυγείου σε σκιερό μέρος 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Mar.Theo είπε:

Γειά σας κορίτσια!!! Θα ήθελα τις δικές σας εκδοχές σχετικά με τα cyclacour.  . .είμαι στην 14 εβδομάδα κ αφού κάναμε αυχενική κ δείξανε όλα τέλεια ηρθε η ώρα για να ελαττωσουμε τα φάρμακα.  . . Μου φάνηκε λίγο περίεργο που μου είπε η γιατρός μου να τα κόψω μαχαίρι κ όχι σταδιακά  . . . Εσείς πως τα είχατε κόψει.  . . Ουτρο μου είπε ένα κάθε βράδυ.  . .

Εγώ τα έκοψα πολύ σταδιακά ανά 10 μέρες έβγαζα κ 1 χάπι. Βέβαια κάθε γιατρός δίνει τις δικές του οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Kate92 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Σήμερα πήγαμε για τον πρώτο μας υπέρηχο! Είναι διδυμακια!!! Ακούσαμε και τις καρδούλες τους! 130 και 132 παλμοί! Ο αντρας μου μόνο που δε λιποθύμησε από τη χαρά του, δεν τον έχω ξαναδεί έτσι! Πόσο μοναδικό συναίσθημα. Εύχομαι με όλη μου την καρδιά ολες να το ζήσετε γρήγορα γρηγορα! 

Ο γυναικολόγος είπε πως στις ωοθήκες έχω από μια κύστη στην καθεμία, η μια 6εκατοστα. Τρόμαξα λιγάκι. Είπε πως έχω πάθει μια μικρή υπερδιέγερση και γι αυτό συνέβη αυτό και να τρώω αρκετή πρωτεϊνη για λίγες μέρες. Με καθησύχασε πώς αυτές οι κύστες συνήθως φεύγουν μόνες τους ως την 20η εβδομάδα. Τρόμαξα λιγακι να σας πω την αλήθεια. Έχει καμία παρόμοια εμπειρία?

Αχ τι ομορφο, δυο καρδουλες! Με το καλό κορίτσι μου, να πάνε όλα τέλεια!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...