Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Mother|| είπε:

Εγώ πήγαινα σε μια κοπέλα στο Μαρούσι για βελονισμο..Μαρκέλλα Σεγρεδου..είχε εμπειρία στην δική μας περίπτωση για εξωσωματική..θυμάμαι πως ήθελε να ξέρει σε τι φάση ήμουν με τους υπερήχους παρακολούθησης για να προσαρμόζει τις συνεδρίες..για οικονομικούς λόγους το σταμάτησα αλλιώς θα συνέχιζα..

Σε ευχαριστώ πολύ

9 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Μένω κρητη κοριτσι μου!!!!!

Οχι δεν πονάει καθόλου απλα βαριέμαι όταν κάθομαι και περιμένω. Δεν ξερω αν βοηθήσει ο βελονισμός. Δοκίμασε το δε χάνεις κάτι

 

Ναι θα το ψάξω να δω 

4 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Έχω χαθεί λίγο τον τελευταίο καιρό. Είχα ανάγκη κάπως να ξεφύγω από όλα τα θέματα της εξωσωματικής και να ασχοληθώ λίγο με την δουλειά μου για να ξεχαστώ (μέχρι τουλάχιστον να ξεκινήσουμε με αντιβιώσεις κτλ την θεραπεία). Εσείς τι κάνετε; Δεν μπορούσα να διαβάσω τόσα πολλά μηνύματα και έχω μείνει πίσω. @Kallo μου μόνο για σένα είδα τα στενάχωρα νέα. Κουράγιο και υπομονή κορίτσι μου. Κανένα άλλο συνταρακτικό νέο; Οι εγκυούλες είστε όλες καλά; @κοτοπουλάκι είδα λίγο και τα δικά σου που ακόμα σε ταλαιπωρεί αυτός ο αχαρακτήριστος. Κουράγιο και σε σένα και focus στο μωράκι σου.  

Εγώ παρότι σταμάτησα για λίγο να ασχολούμαι με γυναικολογικά και εξωσωματικές, είπα να πιάσω και άλλες ειδικότητες χαχαχα
 Έχω κάτι ζαλάδες εδώ και 2 εβδομάδες καθημερινά και συνεχόμενα και τρέχω σε ΩΡΛ και νευρολόγους, κάνω εξετάσεις, μαγνητικές κτλ και ακόμα δεν έχουμε βρει τι φταίει. Και ξέρετε ποιο είναι το πιο εκνευριστικό, ε? Που με ρωτάνε όλοι μήπως και είμαι έγκυος :lol:

Σε ευχαριστώ πολύ. Να σαι καλά 

πρίν από 45 λεπτά , Kate92 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Σήμερα πήγαμε για τον πρώτο μας υπέρηχο! Είναι διδυμακια!!! Ακούσαμε και τις καρδούλες τους! 130 και 132 παλμοί! Ο αντρας μου μόνο που δε λιποθύμησε από τη χαρά του, δεν τον έχω ξαναδεί έτσι! Πόσο μοναδικό συναίσθημα. Εύχομαι με όλη μου την καρδιά ολες να το ζήσετε γρήγορα γρηγορα! 

Ο γυναικολόγος είπε πως στις ωοθήκες έχω από μια κύστη στην καθεμία, η μια 6εκατοστα. Τρόμαξα λιγάκι. Είπε πως έχω πάθει μια μικρή υπερδιέγερση και γι αυτό συνέβη αυτό και να τρώω αρκετή πρωτεϊνη για λίγες μέρες. Με καθησύχασε πώς αυτές οι κύστες συνήθως φεύγουν μόνες τους ως την 20η εβδομάδα. Τρόμαξα λιγακι να σας πω την αλήθεια. Έχει καμία παρόμοια εμπειρία?

Αχχχχ τι καλά. Να έχεις μια τελειομηνη κύηση εύχομαι 

14 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

ξέρω είναι άσχετες οι αναρτήσεις μου πλέον με το θέμα εδώ αλλά επειδή ξεκίνησα να σας τα λέω από την αρχή θέλω να σας ενημερώσω για τις τελευταίες εξελίξεις κ να ρωτήσω τη γνώμη σας.

Χτες λοιπόν εκεί που ήμουν στην παραλία είπα να ρίξω μια ματιά στο προφίλ του συζύγου στο facebook να δω αν υπάρχει καμία καινούρια ανάρτηση. Ανακάλυψα ότι με είχε σβήσει από φίλη κ στην πορεία έμαθα πως έσβησε και πολλούς κοινούς γνωστούς και φίλους που είχαμε αυτά τα 9 χρόνια που ήμασταν μαζί. Μπήκα σε δημοσιεύσεις με το όνομά του να δω αν υπάρχει κάτι κ βρήκα φωτογραφίες αγκαλιά με μια ξεπεσμένη 50άρα την οποία ποτέ δεν είχα ξαναδεί στο παρελθόν. Προφανώς είναι η νέα του σχέση όπως φαίνεται κ στις φώτο.

Τώρα εγώ έχω αφήσει εκκρεμότητες μαζί του. Για παράδειγμα έχω ακόμα αρκετά πράγματα δικά μου στο σπίτι του, έχουμε ανοιχτούς λογαριασμούς γιατί μου χρωστάει χρήματα και τέλος είναι τα σκυλιά τα οποία είπε ότι θα τα πάρει το Νοέμβρη. Η δικηγόρος μου είπε πως μπορούμε να διεκδικήσουμε τα χρήματα που μου χρωστάει και να απαιτήσουμε συμμετοχή στα έξοδα γέννας αλλά για τα σκυλιά δεν μπορούμε να τον υποχρεώσουμε αφού έχουν τσιπ στο δικό μου όνομα.

Το ερώτημα είναι, τι πιστεύετε, πρέπει να τον πάω με τη δικηγόρο κ με εξώδικα ή να είμαι πιο χαλαρή μαζί του μήπως σιγά σιγά πάρω τα χρωστούμενα κ έχω μια καλή σχέση μαζί του για τα σκυλιά κ το παιδί;

Να υπενθυμίσω πως έχουμε κάνει σύμφωνο συμβίωσης πέρσι κ το παιδί το έχει ήδη αναγνωρίσει.

 

Κορίτσι μου μετά από όλα αυτά πρέπει σίγουρα να μιλήσεις με δικηγόρο και να κοιτάξεις το συμφέρον σου. Να πάρεις όλα όσα σου ανήκουν. Η συμπεριφορά του είναι απαράδεκτη και παιδιαστικη. Δεν σβήνεις έναν άνθρωπο τόσο εύκολα που έχεις περάσει τόσα μαζί του. Αυτός τώρα είναι στον κόσμο του. Σκέφτεται μόνο τον εαυτό του και να περάσει καλά. Οπότε κοίτα και εσύ να σκεφτεσαι τον εαυτό σου μόνο και το παιδάκι που περιμένεις. Μαζί του να έχεις μόνο τα τυπικά για το παιδί. Μην περιμένεις τίποτα από αυτόν. Είσαι ικανή θα τα καταφέρεις όλα μόνη σου. Με τον καιρό όλα θα φτιάξουν. Σου αξίζει κάτι πολύ καλύτερο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

15 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

ξέρω είναι άσχετες οι αναρτήσεις μου πλέον με το θέμα εδώ αλλά επειδή ξεκίνησα να σας τα λέω από την αρχή θέλω να σας ενημερώσω για τις τελευταίες εξελίξεις κ να ρωτήσω τη γνώμη σας.

Χτες λοιπόν εκεί που ήμουν στην παραλία είπα να ρίξω μια ματιά στο προφίλ του συζύγου στο facebook να δω αν υπάρχει καμία καινούρια ανάρτηση. Ανακάλυψα ότι με είχε σβήσει από φίλη κ στην πορεία έμαθα πως έσβησε και πολλούς κοινούς γνωστούς και φίλους που είχαμε αυτά τα 9 χρόνια που ήμασταν μαζί. Μπήκα σε δημοσιεύσεις με το όνομά του να δω αν υπάρχει κάτι κ βρήκα φωτογραφίες αγκαλιά με μια ξεπεσμένη 50άρα την οποία ποτέ δεν είχα ξαναδεί στο παρελθόν. Προφανώς είναι η νέα του σχέση όπως φαίνεται κ στις φώτο.

Τώρα εγώ έχω αφήσει εκκρεμότητες μαζί του. Για παράδειγμα έχω ακόμα αρκετά πράγματα δικά μου στο σπίτι του, έχουμε ανοιχτούς λογαριασμούς γιατί μου χρωστάει χρήματα και τέλος είναι τα σκυλιά τα οποία είπε ότι θα τα πάρει το Νοέμβρη. Η δικηγόρος μου είπε πως μπορούμε να διεκδικήσουμε τα χρήματα που μου χρωστάει και να απαιτήσουμε συμμετοχή στα έξοδα γέννας αλλά για τα σκυλιά δεν μπορούμε να τον υποχρεώσουμε αφού έχουν τσιπ στο δικό μου όνομα.

Το ερώτημα είναι, τι πιστεύετε, πρέπει να τον πάω με τη δικηγόρο κ με εξώδικα ή να είμαι πιο χαλαρή μαζί του μήπως σιγά σιγά πάρω τα χρωστούμενα κ έχω μια καλή σχέση μαζί του για τα σκυλιά κ το παιδί;

Να υπενθυμίσω πως έχουμε κάνει σύμφωνο συμβίωσης πέρσι κ το παιδί το έχει ήδη αναγνωρίσει.

 

Εγω θα έστελνα μνμ σε αυτη τη γυναικα κ θα της ελεγα πως εχουν τ πραγματα.. κ απο εκει κ περα αστούς να μαλώνουν μόνοι τους αχαχαχααχχ γιατι αυτη μπορει ν μην γνωρίζει τπτ για το μωρο.
επισης μετα θα του έστελνα εμαιλ οπως ειπε κ η αλλη κοπελα 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Σήμερα πήγαμε για τον πρώτο μας υπέρηχο! Είναι διδυμακια!!! Ακούσαμε και τις καρδούλες τους! 130 και 132 παλμοί! Ο αντρας μου μόνο που δε λιποθύμησε από τη χαρά του, δεν τον έχω ξαναδεί έτσι! Πόσο μοναδικό συναίσθημα. Εύχομαι με όλη μου την καρδιά ολες να το ζήσετε γρήγορα γρηγορα! 

Ο γυναικολόγος είπε πως στις ωοθήκες έχω από μια κύστη στην καθεμία, η μια 6εκατοστα. Τρόμαξα λιγάκι. Είπε πως έχω πάθει μια μικρή υπερδιέγερση και γι αυτό συνέβη αυτό και να τρώω αρκετή πρωτεϊνη για λίγες μέρες. Με καθησύχασε πώς αυτές οι κύστες συνήθως φεύγουν μόνες τους ως την 20η εβδομάδα. Τρόμαξα λιγακι να σας πω την αλήθεια. Έχει καμία παρόμοια εμπειρία?

Τέλεια τα διδυμακια σου. Μια κυστουλα είναι θα φύγει.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

ξέρω είναι άσχετες οι αναρτήσεις μου πλέον με το θέμα εδώ αλλά επειδή ξεκίνησα να σας τα λέω από την αρχή θέλω να σας ενημερώσω για τις τελευταίες εξελίξεις κ να ρωτήσω τη γνώμη σας.

Χτες λοιπόν εκεί που ήμουν στην παραλία είπα να ρίξω μια ματιά στο προφίλ του συζύγου στο facebook να δω αν υπάρχει καμία καινούρια ανάρτηση. Ανακάλυψα ότι με είχε σβήσει από φίλη κ στην πορεία έμαθα πως έσβησε και πολλούς κοινούς γνωστούς και φίλους που είχαμε αυτά τα 9 χρόνια που ήμασταν μαζί. Μπήκα σε δημοσιεύσεις με το όνομά του να δω αν υπάρχει κάτι κ βρήκα φωτογραφίες αγκαλιά με μια ξεπεσμένη 50άρα την οποία ποτέ δεν είχα ξαναδεί στο παρελθόν. Προφανώς είναι η νέα του σχέση όπως φαίνεται κ στις φώτο.

Τώρα εγώ έχω αφήσει εκκρεμότητες μαζί του. Για παράδειγμα έχω ακόμα αρκετά πράγματα δικά μου στο σπίτι του, έχουμε ανοιχτούς λογαριασμούς γιατί μου χρωστάει χρήματα και τέλος είναι τα σκυλιά τα οποία είπε ότι θα τα πάρει το Νοέμβρη. Η δικηγόρος μου είπε πως μπορούμε να διεκδικήσουμε τα χρήματα που μου χρωστάει και να απαιτήσουμε συμμετοχή στα έξοδα γέννας αλλά για τα σκυλιά δεν μπορούμε να τον υποχρεώσουμε αφού έχουν τσιπ στο δικό μου όνομα.

Το ερώτημα είναι, τι πιστεύετε, πρέπει να τον πάω με τη δικηγόρο κ με εξώδικα ή να είμαι πιο χαλαρή μαζί του μήπως σιγά σιγά πάρω τα χρωστούμενα κ έχω μια καλή σχέση μαζί του για τα σκυλιά κ το παιδί;

Να υπενθυμίσω πως έχουμε κάνει σύμφωνο συμβίωσης πέρσι κ το παιδί το έχει ήδη αναγνωρίσει.

 

Με δικηγόρο ναι, με εξώδικα όχι. Είναι λίγο στόκος ο άνθρωπος και θα σου κάνει τη ζωή ακόμα πιο δύσκολη.

Αλήθεια πόσα χρόνια ησαστε μαζί, πριν τη μετάλλαξη;

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μπισκοτακι27 είπε:

Εγω θα έστελνα μνμ σε αυτη τη γυναικα κ θα της ελεγα πως εχουν τ πραγματα.. κ απο εκει κ περα αστούς να μαλώνουν μόνοι τους αχαχαχααχχ γιατι αυτη μπορει ν μην γνωρίζει τπτ για το μωρο.
επισης μετα θα του έστελνα εμαιλ οπως ειπε κ η αλλη κοπελα 

Το τρίτο πρόσωπο είναι το μόνο που δεν φταίει στην περίπτωση αυτή. Ο άλλος συναίνεσε στην εξωσωματικη κ μετά θέλησε να κάνει τη ζωή του με άλλη. 

Είναι να μην σ τύχει τέτοιος άντρας απλά. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Έχω χαθεί λίγο τον τελευταίο καιρό. Είχα ανάγκη κάπως να ξεφύγω από όλα τα θέματα της εξωσωματικής και να ασχοληθώ λίγο με την δουλειά μου για να ξεχαστώ (μέχρι τουλάχιστον να ξεκινήσουμε με αντιβιώσεις κτλ την θεραπεία). Εσείς τι κάνετε; Δεν μπορούσα να διαβάσω τόσα πολλά μηνύματα και έχω μείνει πίσω. @Kallo μου μόνο για σένα είδα τα στενάχωρα νέα. Κουράγιο και υπομονή κορίτσι μου. Κανένα άλλο συνταρακτικό νέο; Οι εγκυούλες είστε όλες καλά; @κοτοπουλάκι είδα λίγο και τα δικά σου που ακόμα σε ταλαιπωρεί αυτός ο αχαρακτήριστος. Κουράγιο και σε σένα και focus στο μωράκι σου.  

Εγώ παρότι σταμάτησα για λίγο να ασχολούμαι με γυναικολογικά και εξωσωματικές, είπα να πιάσω και άλλες ειδικότητες χαχαχα
 Έχω κάτι ζαλάδες εδώ και 2 εβδομάδες καθημερινά και συνεχόμενα και τρέχω σε ΩΡΛ και νευρολόγους, κάνω εξετάσεις, μαγνητικές κτλ και ακόμα δεν έχουμε βρει τι φταίει. Και ξέρετε ποιο είναι το πιο εκνευριστικό, ε? Που με ρωτάνε όλοι μήπως και είμαι έγκυος :lol:

@kateriiina καλησπέρα,

με βασανίζει ο τρισκατάρατος αλλά όσο πάω κ το χωνεύω. Κάθε μέρα λυπάμαι και λιγότερο για όσα έκανε. 

Οι ζαλάδες είναι λίγο περίεργες, κατ’ αρχάς έχουν πολλές αιτιολογίες. Ξεκίνησες από τις σωστές ειδικότητες αλλά αν δεν βρίσκουν τίποτα τότε μπορεί να είναι από τη ζέστη, από κάποιο αγγείο, από χαμηλό σίδηρο ή φερριτίνη.. κ ένα σωρό άλλες αιτίες. 

Εύχομαι να περάσουν σύντομα κ ξέρω από ζαλάδα, είναι από τα χειρότερα που μπορεί να σου συμβούν. Όμως σιγά σιγά θα το ξεπεράσεις. φιλιά πολλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Σήμερα πήγαμε για τον πρώτο μας υπέρηχο! Είναι διδυμακια!!! Ακούσαμε και τις καρδούλες τους! 130 και 132 παλμοί! Ο αντρας μου μόνο που δε λιποθύμησε από τη χαρά του, δεν τον έχω ξαναδεί έτσι! Πόσο μοναδικό συναίσθημα. Εύχομαι με όλη μου την καρδιά ολες να το ζήσετε γρήγορα γρηγορα! 

Ο γυναικολόγος είπε πως στις ωοθήκες έχω από μια κύστη στην καθεμία, η μια 6εκατοστα. Τρόμαξα λιγάκι. Είπε πως έχω πάθει μια μικρή υπερδιέγερση και γι αυτό συνέβη αυτό και να τρώω αρκετή πρωτεϊνη για λίγες μέρες. Με καθησύχασε πώς αυτές οι κύστες συνήθως φεύγουν μόνες τους ως την 20η εβδομάδα. Τρόμαξα λιγακι να σας πω την αλήθεια. Έχει καμία παρόμοια εμπειρία?

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου!!!!οτι καλύτερο ευχομαι :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Ele@n είπε:

Με δικηγόρο ναι, με εξώδικα όχι. Είναι λίγο στόκος ο άνθρωπος και θα σου κάνει τη ζωή ακόμα πιο δύσκολη.

Αλήθεια πόσα χρόνια ησαστε μαζί, πριν τη μετάλλαξη;

Ήμασταν 9 ακριβώς χρόνια, βέβαια εγώ δούλευα Κόρινθο κ αυτός Αθήνα αλλά πσκ ήμουν Αθήνα, Χριστούγεννα, πάσχα, καλοκαίρια πάντα μαζί κλπ

Αυτό σκέφτομαι κ εγώ, μην τον εξαγριώσω κ γίνουν χειρότερα τα πράγματα. 

2 ώρες πρίν, Kallo είπε:

 

Κορίτσι μου μετά από όλα αυτά πρέπει σίγουρα να μιλήσεις με δικηγόρο και να κοιτάξεις το συμφέρον σου. Να πάρεις όλα όσα σου ανήκουν. Η συμπεριφορά του είναι απαράδεκτη και παιδιαστικη. Δεν σβήνεις έναν άνθρωπο τόσο εύκολα που έχεις περάσει τόσα μαζί του. Αυτός τώρα είναι στον κόσμο του. Σκέφτεται μόνο τον εαυτό του και να περάσει καλά. Οπότε κοίτα και εσύ να σκεφτεσαι τον εαυτό σου μόνο και το παιδάκι που περιμένεις. Μαζί του να έχεις μόνο τα τυπικά για το παιδί. Μην περιμένεις τίποτα από αυτόν. Είσαι ικανή θα τα καταφέρεις όλα μόνη σου. Με τον καιρό όλα θα φτιάξουν. Σου αξίζει κάτι πολύ καλύτερο 

Έχω μιλήσει με δικηγόρο, σκέφτομαι μόνο μην τον εξαγριώσω κ μου κάνει χειρότερα..

Για μένα ήταν καλό που είδα τη γκόμενα του γιατί τώρα ξεθόλωσε το τοπίο. Πλέον βλέπω ξεκάθαρα τι έκανε αυτός ο άνθρωπος σε μένα κ στο παιδί μας.

 

πρίν από 20 λεπτά , Neverstop είπε:

Το τρίτο πρόσωπο είναι το μόνο που δεν φταίει στην περίπτωση αυτή. Ο άλλος συναίνεσε στην εξωσωματικη κ μετά θέλησε να κάνει τη ζωή του με άλλη. 

Είναι να μην σ τύχει τέτοιος άντρας απλά. 

Ο,τι κ να λέμε η άλλη δεν φταίει. Μπορεί κ να μην ξέρει καν ότι ο άλλος περιμένει παιδί κ ακόμα τυπικά είναι παντρεμένος. Αυτή ανεβάζει στο fb φωτογραφίες που είναι αγκαλιασμένοι. Θα το έκανε καμία αν ήξερε ότι ο άλλος είναι ακόμα παντρεμένος κ περιμένει παιδί;

Ο πρώην μου είναι απαράδεκτος κ τρισάθλιος. Μια μέρα θα γυρίσει ο τροχός όμως..

1 ώρα πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Εγω θα έστελνα μνμ σε αυτη τη γυναικα κ θα της ελεγα πως εχουν τ πραγματα.. κ απο εκει κ περα αστούς να μαλώνουν μόνοι τους αχαχαχααχχ γιατι αυτη μπορει ν μην γνωρίζει τπτ για το μωρο.
επισης μετα θα του έστελνα εμαιλ οπως ειπε κ η αλλη κοπελα 

Το σκέφτηκα να της στείλω μήνυμα, μετά σκέφτηκα πως είναι καλύτερο να μην ανακατευτώ στη σχέση τους. Αφού αυτή θέλει ας κάτσει να το διαχειριστεί μόνος του. Εγώ θέλω να είναι σωστός με το μωρό κ με όσα μου χρωστάει. Από κει κ πέρα δεν επεμβαίνω..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, linaa said:

Αυχενα έχεις κοιταξει? Στο λέω γιατί κ εγώ είχα ζαλάδες ιλλιγγους κ τελικά χωρίς να φαινετε σε εξετασεις απλα ηταν πιασμενος ο αυχένας μου χωρίς να πονάω κιόλας.  Μόλις έβαλα εμπλαστρα κ ξεκινησα ασκξσεις για τον αυχένα πέρασαν. Κ αν ξαναπιάσουν ξέρω ότι είμαι πιασμενη εκεί.  

 

6 hours ago, Ele@n said:

Καλώς το κορίτσι. Έχει δίκιο η φιλενάδα παραπάνω... Για τον αυχένα. 

Λογικά έχετε πέσει μέσα για τον αυχένα γιατί η μαγνητική έδειξε ένα θέμα στο σπονδυλοβασικό σύστημα. Μετά τις διακοπές θα πάω να το κοιτάξω και αυτό.

16 minutes ago, κοτοπουλάκι said:

@kateriiina καλησπέρα,

με βασανίζει ο τρισκατάρατος αλλά όσο πάω κ το χωνεύω. Κάθε μέρα λυπάμαι και λιγότερο για όσα έκανε. 

Οι ζαλάδες είναι λίγο περίεργες, κατ’ αρχάς έχουν πολλές αιτιολογίες. Ξεκίνησες από τις σωστές ειδικότητες αλλά αν δεν βρίσκουν τίποτα τότε μπορεί να είναι από τη ζέστη, από κάποιο αγγείο, από χαμηλό σίδηρο ή φερριτίνη.. κ ένα σωρό άλλες αιτίες. 

Εύχομαι να περάσουν σύντομα κ ξέρω από ζαλάδα, είναι από τα χειρότερα που μπορεί να σου συμβούν. Όμως σιγά σιγά θα το ξεπεράσεις. φιλιά πολλά!

Να το χωνέψεις γρήγορα για να προχωρήσεις να μην βασανίζεσαι. Όλα για έναν λόγο γίνονται, κάπου καλύτερα εύχομαι να οδηγηθείς με όλα αυτά 

Όλα ξεκίνησαν μετά από βαρκάδα γι αυτό και στην αρχή δεν έδωσα σημασία αλλά όσο περνούσε ο καιρός γινόταν και χειρότερα. Αλλού πατώ και αλλού βρίσκομαι. Παίρνω και κάτι χάπια τώρα που μου έδωσε ο νευρολόγος και μετά τις διακοπές αναλόγως και πως θα είμαι θα το κοιτάξω παραπάνω με ορθοπαιδικό και ΩΡΛ ξανά. Σίδηρος και φεριτίνη είναι ελεγμένα.  

  • Μου αρέσει 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Σήμερα πήγαμε για τον πρώτο μας υπέρηχο! Είναι διδυμακια!!! Ακούσαμε και τις καρδούλες τους! 130 και 132 παλμοί! Ο αντρας μου μόνο που δε λιποθύμησε από τη χαρά του, δεν τον έχω ξαναδεί έτσι! Πόσο μοναδικό συναίσθημα. Εύχομαι με όλη μου την καρδιά ολες να το ζήσετε γρήγορα γρηγορα! 

Ο γυναικολόγος είπε πως στις ωοθήκες έχω από μια κύστη στην καθεμία, η μια 6εκατοστα. Τρόμαξα λιγάκι. Είπε πως έχω πάθει μια μικρή υπερδιέγερση και γι αυτό συνέβη αυτό και να τρώω αρκετή πρωτεϊνη για λίγες μέρες. Με καθησύχασε πώς αυτές οι κύστες συνήθως φεύγουν μόνες τους ως την 20η εβδομάδα. Τρόμαξα λιγακι να σας πω την αλήθεια. Έχει καμία παρόμοια εμπειρία?

Υπέροχα τα νέα σου! 
Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Σήμερα πήγαμε για τον πρώτο μας υπέρηχο! Είναι διδυμακια!!! Ακούσαμε και τις καρδούλες τους! 130 και 132 παλμοί! Ο αντρας μου μόνο που δε λιποθύμησε από τη χαρά του, δεν τον έχω ξαναδεί έτσι! Πόσο μοναδικό συναίσθημα. Εύχομαι με όλη μου την καρδιά ολες να το ζήσετε γρήγορα γρηγορα! 

Ο γυναικολόγος είπε πως στις ωοθήκες έχω από μια κύστη στην καθεμία, η μια 6εκατοστα. Τρόμαξα λιγάκι. Είπε πως έχω πάθει μια μικρή υπερδιέγερση και γι αυτό συνέβη αυτό και να τρώω αρκετή πρωτεϊνη για λίγες μέρες. Με καθησύχασε πώς αυτές οι κύστες συνήθως φεύγουν μόνες τους ως την 20η εβδομάδα. Τρόμαξα λιγακι να σας πω την αλήθεια. Έχει καμία παρόμοια εμπειρία?

Συγχαρητήρια! Τι ωραίο νέο! Με το καλό! 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Αχ τι ομορφο, δυο καρδουλες! Με το καλό κορίτσι μου, να πάνε όλα τέλεια!

 

13 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ

Ναι θα το ψάξω να δω 

Σε ευχαριστώ πολύ. Να σαι καλά 

Αχχχχ τι καλά. Να έχεις μια τελειομηνη κύηση εύχομαι 

Κορίτσι μου μετά από όλα αυτά πρέπει σίγουρα να μιλήσεις με δικηγόρο και να κοιτάξεις το συμφέρον σου. Να πάρεις όλα όσα σου ανήκουν. Η συμπεριφορά του είναι απαράδεκτη και παιδιαστικη. Δεν σβήνεις έναν άνθρωπο τόσο εύκολα που έχεις περάσει τόσα μαζί του. Αυτός τώρα είναι στον κόσμο του. Σκέφτεται μόνο τον εαυτό του και να περάσει καλά. Οπότε κοίτα και εσύ να σκεφτεσαι τον εαυτό σου μόνο και το παιδάκι που περιμένεις. Μαζί του να έχεις μόνο τα τυπικά για το παιδί. Μην περιμένεις τίποτα από αυτόν. Είσαι ικανή θα τα καταφέρεις όλα μόνη σου. Με τον καιρό όλα θα φτιάξουν. Σου αξίζει κάτι πολύ καλύτερο 

 

11 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Τέλεια τα διδυμακια σου. Μια κυστουλα είναι θα φύγει.

 

10 ώρες πρίν, Ath1981 είπε:

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου!!!!οτι καλύτερο ευχομαι :)

 

3 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Υπέροχα τα νέα σου! 
Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!

 

πρίν από 59 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Συγχαρητήρια! Τι ωραίο νέο! Με το καλό! 

Σας ευχαριστώ όλες μέσα από την καρδιά μου! Τα καλύτερα εύχομαι σε όλες σας! Να είστε καλά και να κρατήσουμε όλες σύντομα γερα μωρακια! 

Έχετε καθόλου ιδέα για την υπερδιέγερση? Με ταλαιπωρεί εδώ και δύο μέρες με πονο,όπως αυτόν που έχουμε στη διέγερση, όταν μεγαλώνουν τα ωάρια. Στις κινήσεις δλδ με δυσκολεύει και αν σφίξω την κοιλιά μου πονάω. Επικοινώνησα σήμερα με τον εξωσωματικο και ήταν εντελώς χαλαρος. Είπε απλά να τρώω ασπράδια για λίγες μέρες. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Kate92 είπε:

 

 

 

 

 

Σας ευχαριστώ όλες μέσα από την καρδιά μου! Τα καλύτερα εύχομαι σε όλες σας! Να είστε καλά και να κρατήσουμε όλες σύντομα γερα μωρακια! 

Έχετε καθόλου ιδέα για την υπερδιέγερση? Με ταλαιπωρεί εδώ και δύο μέρες με πονο,όπως αυτόν που έχουμε στη διέγερση, όταν μεγαλώνουν τα ωάρια. Στις κινήσεις δλδ με δυσκολεύει και αν σφίξω την κοιλιά μου πονάω. Επικοινώνησα σήμερα με τον εξωσωματικο και ήταν εντελώς χαλαρος. Είπε απλά να τρώω ασπράδια για λίγες μέρες. 

Καλημέρα κοριτσάκι μου και πολλά συγχαρητήρια για τα μωράκια σου! Όλα θα πάνε υπέροχα! Να μην σε ανησυχούν οι κυστες. Εγω ειχα πάθει υπερδιέγερση σε πολύ χειρότερο βαθμό από εσένα. Φαντάσου ότι μπήκα μέσα με ορους και  ήμουν ημιλιποθυμη από τον πόνο. 

Λοιπόν κόβεις μαχαίρι το αλάτι. Αλλά όταν λέω το κόβεις, εννοώ από παντού. Γιατι ξέρεις όλα έχουν αλάτι. Τρωγε αυγουλακια με αβοκάντο, κοτόπουλο στήθος,  ψαράκι όλα αναλατα και μια χαρά θα είσαι μετά από μερικές μέρες. Εγω φαντάσου χωρίς να είμαι έγκυος ήμουν σαν 4, 5 μηνών έγκυος από το φούσκωμα. Λίγη υπομονή και θα περάσει. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Little star είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου και πολλά συγχαρητήρια για τα μωράκια σου! Όλα θα πάνε υπέροχα! Να μην σε ανησυχούν οι κυστες. Εγω ειχα πάθει υπερδιέγερση σε πολύ χειρότερο βαθμό από εσένα. Φαντάσου ότι μπήκα μέσα με ορους και  ήμουν ημιλιποθυμη από τον πόνο. 

Λοιπόν κόβεις μαχαίρι το αλάτι. Αλλά όταν λέω το κόβεις, εννοώ από παντού. Γιατι ξέρεις όλα έχουν αλάτι. Τρωγε αυγουλακια με αβοκάντο, κοτόπουλο στήθος,  ψαράκι όλα αναλατα και μια χαρά θα είσαι μετά από μερικές μέρες. Εγω φαντάσου χωρίς να είμαι έγκυος ήμουν σαν 4, 5 μηνών έγκυος από το φούσκωμα. Λίγη υπομονή και θα περάσει. 

Ευχαριστώ για την απάντηση σου! Ελπίζω να μη χειροτέρεψω κι εγώ πάντως. Ναι, απο σήμερα κομμένο το αλάτι ξανά. Ευτυχώς πρήξιμο δεν έχω ιδιαίτερο, ούτε κιλά πήρα καθόλου. Αγχώθηκα λιγάκι, αλλά θα περασει κι αυτό,που θα πάει.. εσύ την ειχες πάθει μετά τη διέγερση? 

Πώς είσαι? Η μπουμπού??? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Kate92 είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση σου! Ελπίζω να μη χειροτέρεψω κι εγώ πάντως. Ναι, απο σήμερα κομμένο το αλάτι ξανά. Ευτυχώς πρήξιμο δεν έχω ιδιαίτερο, ούτε κιλά πήρα καθόλου. Αγχώθηκα λιγάκι, αλλά θα περασει κι αυτό,που θα πάει.. εσύ την ειχες πάθει μετά τη διέγερση? 

Πώς είσαι? Η μπουμπού??? 

Ε τότε μην αγχώνεσαι,  γρήγορα θα σου περάσει.  Εγω την είχα πάθει στην πρώτη εξωσωματικη που είχα έναν ηλιθιο γιατρό και εγω ήμουν εντελώς κουκουρουκου. Φαντάσου ότι τη μέρα που έκανα την ovitrelle ήμουν για ούζα,  έτρωγα, έπινα και κάπνιζα όλη μέρα. Ο, τι να ναι δηλαδή...δεν πρόσεξα καθόλου τη διατροφή (κανείς δεν μου το είχε πει) και έτσι την πάτησα άσχημα. Και δεν πήγε την ετ μετά μόνο μες στο χαλι μου έπαιρνα και όλα αυτά τα φάρμακα και υπέφερα. Τελικά κατέληξε σε βιοχημική. 

Η μπουμπού δόξα τω Θεω, το παλεύει ακόμα. Χθες πάλι πήγαμε. Έχει ακόμα μερικές μέρες μου είπε ο γιατρός. Θα με ξαναδεί την Τετάρτη γιατί θα φύγει και εγω θα πηγαίνω στο νοσοκομείο μέχρι την Τετάρτη για να τσεκάρουμε ότι όλα είναι ακόμα καλά. Τους έχει εκπλήξει όλους. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...