Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 31 λεπτά , Chris_V είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, 

Να κανω μια γενική ερώτηση.

Οσες από εμάς είχαν μια προσπάθεια που δεν πέτυχε, είτε λόγω απουσίας εμφύτευσης είτε λόγω βιοχημικής, είχατε από με το κεντρο μια συζήτηση τι μπορεί να πήγε λάθος και τι θα γίνει διαφορετικά την επόμενη φορά; 
Εγώ με το  κεντρο που ήμουν  -γιαυτο και άλλαξα- δεν κάναμε καμια συζήτηση, δεν μου πρότεινε τπτ διαφορετικό παρά μόνο ότι συμβαίνουν αυτά μετά τα 40….

Καλησπέρα! Εγώ με το που πήρα το πρώτο αρνητικό αποτέλεσμα πήρα τηλ και ενημέρωσα στο κέντρο. Μετά από λίγο με πήρε ο γιατρός και συζητήσαμε τι εξετάσεις θα ήταν καλό να κάνω για να δούμε τι μπορεί να έφταιξε γιατί τα έμβρυα όσο μπορούν να ξέρουν ήταν πολύ καλά. Μου πρότεινε ngs και ΕΡΑ τα οποία και έκανα. Τωρα θα δούμε στην επόμενη προσπάθεια αλλά αν είναι πάλι αρνητικό θα το συζητήσω πάλι μαζί του.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 41 λεπτά , Chris_V είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, 

Να κανω μια γενική ερώτηση.

Οσες από εμάς είχαν μια προσπάθεια που δεν πέτυχε, είτε λόγω απουσίας εμφύτευσης είτε λόγω βιοχημικής, είχατε από με το κεντρο μια συζήτηση τι μπορεί να πήγε λάθος και τι θα γίνει διαφορετικά την επόμενη φορά; 
Εγώ με το  κεντρο που ήμουν  -γιαυτο και άλλαξα- δεν κάναμε καμια συζήτηση, δεν μου πρότεινε τπτ διαφορετικό παρά μόνο ότι συμβαίνουν αυτά μετά τα 40….

Ναι, οποίος βαριέται ή δεν έχει πλάνο σταματά στην ηλικία. Από τις συζητήσεις των κοριτσιών βλέπω ότι προτείνουν μια εξέταση για το παράθυρο εμφύτευσης (αν έχεις όμως σύλληψη νομίζω ότι αυτό δεν αλλάζει), βιοψία ενδομητρίου.Από άλλες ειδικότητες θρομβοφιλια, θυρεοειδή, το σπέρμα και ανοσολογικά. Έχεις και άλλα έμβρυα; Τα μετέφερες σε άλλη κλινική;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Chris_V είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, 

Να κανω μια γενική ερώτηση.

Οσες από εμάς είχαν μια προσπάθεια που δεν πέτυχε, είτε λόγω απουσίας εμφύτευσης είτε λόγω βιοχημικής, είχατε από με το κεντρο μια συζήτηση τι μπορεί να πήγε λάθος και τι θα γίνει διαφορετικά την επόμενη φορά; 
Εγώ με το  κεντρο που ήμουν  -γιαυτο και άλλαξα- δεν κάναμε καμια συζήτηση, δεν μου πρότεινε τπτ διαφορετικό παρά μόνο ότι συμβαίνουν αυτά μετά τα 40….

Πολύ ωραία ερώτηση. Και εγώ ακριβώς τις ίδιες σκέψεις έχω. Και εγώ ήθελα να τα ρωτήσω αυτά. Ο γιατρός δεν μου είπε κάτι όταν τον ενημέρωσα για την χοριακη αλλά φαντάζομαι ότι θα τα πούμε από κοντά αυτά. Ούτε μου είπε να βρεθούμε τώρα άμεσα. Φαντάζομαι ότι από Σεπτέμβρη θα βρεθούμε. Μπορούν να γίνουν κάποιες εξετάσεις και να καταλάβουν τι δεν πήγε καλά? Το βλέπουν με καποιον τρόπο? 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!! Επειδη το διαβαζω ξανα και ξανα για το επιδομα εξωσωματικης ριξτε λιγο τα φωτα σας να καταλαβω ποιος το περνει?? Μονο οσες περασαν απο επιτροπη για τα φαρμακα? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Ele@n είπε:

Ναι, οποίος βαριέται ή δεν έχει πλάνο σταματά στην ηλικία. Από τις συζητήσεις των κοριτσιών βλέπω ότι προτείνουν μια εξέταση για το παράθυρο εμφύτευσης (αν έχεις όμως σύλληψη νομίζω ότι αυτό δεν αλλάζει), βιοψία ενδομητρίου.Από άλλες ειδικότητες θρομβοφιλια, θυρεοειδή, το σπέρμα και ανοσολογικά. Έχεις και άλλα έμβρυα; Τα μετέφερες σε άλλη κλινική;

Δεν εχω αλλα και ετσι ειμαι σε καλυτερη θεση γιατι μπορω να αλλαξω ευκολα.

Ολα οσα λες τα καναμε και μονοι μας, ο γιατρος τπτ...ενα προβληματακι βρηκαμε με το σπερμα και την χαμηλη ΑΜΗ, που αν δεν ηταν τοσο κατω μπορει να εμενα και μονη μου.

Και αυτο με τρελαινει, λογω ηλικιας λεει και ΑΜΗ, μα καλε μου αν δεν ηταν ετσι γιατι να ερθω σε εσενα ?

Τον ανδρικο παραγοντα τον δουλευουμε αλλα θελω να δω τι λενε και οι αλλοι γιατροι.

1 hour ago, Σποράκι είπε:

Καλησπέρα! Εγώ με το που πήρα το πρώτο αρνητικό αποτέλεσμα πήρα τηλ και ενημέρωσα στο κέντρο. Μετά από λίγο με πήρε ο γιατρός και συζητήσαμε τι εξετάσεις θα ήταν καλό να κάνω για να δούμε τι μπορεί να έφταιξε γιατί τα έμβρυα όσο μπορούν να ξέρουν ήταν πολύ καλά. Μου πρότεινε ngs και ΕΡΑ τα οποία και έκανα. Τωρα θα δούμε στην επόμενη προσπάθεια αλλά αν είναι πάλι αρνητικό θα το συζητήσω πάλι μαζί του.

Νομιζω κατι τετοιο περιμενα και εγω....σε ποιον εισαι αληθεια? 

 

πρίν από 21 λεπτά , Christin88 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!! Επειδη το διαβαζω ξανα και ξανα για το επιδομα εξωσωματικης ριξτε λιγο τα φωτα σας να καταλαβω ποιος το περνει?? Μονο οσες περασαν απο επιτροπη για τα φαρμακα? 

Καλησπερα, ναι πρεπει να εχεις περασει την επιτροπη για το επιδομα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, 

Να κανω μια γενική ερώτηση.

Οσες από εμάς είχαν μια προσπάθεια που δεν πέτυχε, είτε λόγω απουσίας εμφύτευσης είτε λόγω βιοχημικής, είχατε από με το κεντρο μια συζήτηση τι μπορεί να πήγε λάθος και τι θα γίνει διαφορετικά την επόμενη φορά; 
Εγώ με το  κεντρο που ήμουν  -γιαυτο και άλλαξα- δεν κάναμε καμια συζήτηση, δεν μου πρότεινε τπτ διαφορετικό παρά μόνο ότι συμβαίνουν αυτά μετά τα 40….

Εγώ εκανα την ερώτηση αυτή αμμεσως μετα την έμβρυο μεταφορά. Μου είπανε πως μόλις μηδενιστεί η χοριακη κάνουμε συμβουλευτική με τους γιατρούς του κέντρου για να αναλύσουν το αποτέλεσμα, το πρωτόκολλο π ακολούθησαν αλλά κ για συμπληρωματικές εξετάσεις π μπορεί ν χρειαστουν

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Και την αποφαση της επιτροπής την γνήσια οχι φωτοτυπία απο την προσπάθεια που εκανες 

Εμένα σήμερα φωτοτυπία κράτησαν από την απόφαση της Επιτροπης και μου φάνηκε λογικό γιατί την πρωτοτυπη μπορεί να την χρειαστούμε για 2η χορήγηση των φαρμάκων. 

3 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, 

Να κανω μια γενική ερώτηση.

Οσες από εμάς είχαν μια προσπάθεια που δεν πέτυχε, είτε λόγω απουσίας εμφύτευσης είτε λόγω βιοχημικής, είχατε από με το κεντρο μια συζήτηση τι μπορεί να πήγε λάθος και τι θα γίνει διαφορετικά την επόμενη φορά; 
Εγώ με το  κεντρο που ήμουν  -γιαυτο και άλλαξα- δεν κάναμε καμια συζήτηση, δεν μου πρότεινε τπτ διαφορετικό παρά μόνο ότι συμβαίνουν αυτά μετά τα 40….

Μετά την αποτυχημένη προσπάθεια χωρίς καθόλου εμφυτευση, ο γιατρός μου πήρε δείγμα για βιοψία ενδομητρίου. Να δουμε κ εκεί αν συμβαίνει κάτι. Αν δεν μου το έλεγε όμως σίγουρα θα τον ρωτουσα να κάναμε καμια περαιτέρω εξέταση. Κ γενικά να δω τι θα είχε να μου προτείνει. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε?εγώ είμαι στην 9 εβδομάδα έχουμε ακούσει καρδιά είναι όλα οκ!θα ξανά πάω 17 αυγούστου.εχω τέτοια αγωνία δεν σα το κρύβω!έχω ακούσει διάφορα για παλληνδρομηση και έχω φοβηθεί.ασε που από συμπτώματα κορίτσια δεν έχω τίποτα αν δεν μου έδινε ο γιατρός το υπερηχο κ δεν άκουγα την καρδιά δεν θα το πίστευα χαχαχα 

Φιλακια πολλά σε όλες σας 

 

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Chris_V είπε:

Δεν εχω αλλα και ετσι ειμαι σε καλυτερη θεση γιατι μπορω να αλλαξω ευκολα.

Ολα οσα λες τα καναμε και μονοι μας, ο γιατρος τπτ...ενα προβληματακι βρηκαμε με το σπερμα και την χαμηλη ΑΜΗ, που αν δεν ηταν τοσο κατω μπορει να εμενα και μονη μου.

Και αυτο με τρελαινει, λογω ηλικιας λεει και ΑΜΗ, μα καλε μου αν δεν ηταν ετσι γιατι να ερθω σε εσενα ?

Τον ανδρικο παραγοντα τον δουλευουμε αλλα θελω να δω τι λενε και οι αλλοι γιατροι.

Νομιζω κατι τετοιο περιμενα και εγω....σε ποιον εισαι αληθεια? 

 

Καλησπερα, ναι πρεπει να εχεις περασει την επιτροπη για το επιδομα.

Στον Π. Είμαι. Κοιτά γενικά αυτές τις εξετάσεις που μου ζήτησε τις κάνουν μετά από 2-3 αποτυχίες αλλά επειδή έχω και εγώ πολύ χαμηλή ΑΜΗ και μαζεύω δύσκολα ωαρια μου είπε να μην τα σπαταλάμε και μου το πρότεινε. Φυσικά επειδή ήταν λίγο ακριβές το άφησε πάνω μου και αν δεν ήθελα να τις κάνω θα προχωρούσαμε πάλι όπως και την πρώτη φορά. Λόγω της ηλικίας ξέρουμε καλά ότι μπορεί να μην κάνουμε και τα τέλεια έμβρυα αλλά τουλάχιστον να αποκλείουμε ένα ένα όλους τους άλλους παράγοντες, όσο γίνεται!

πρίν από 11 λεπτά , Ζαργαναρα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε?εγώ είμαι στην 9 εβδομάδα έχουμε ακούσει καρδιά είναι όλα οκ!θα ξανά πάω 17 αυγούστου.εχω τέτοια αγωνία δεν σα το κρύβω!έχω ακούσει διάφορα για παλληνδρομηση και έχω φοβηθεί.ασε που από συμπτώματα κορίτσια δεν έχω τίποτα αν δεν μου έδινε ο γιατρός το υπερηχο κ δεν άκουγα την καρδιά δεν θα το πίστευα χαχαχα 

Φιλακια πολλά σε όλες σας 

 

Σταματα να σκέφτεσαι αρνητικά. Τα ποσοστά να πάνε όλα τέλεια είναι πολύ μεγαλύτερα από το να γίνει κάτι άσχημο. Μην επηρεάζεσαι, να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Ζαργαναρα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε?εγώ είμαι στην 9 εβδομάδα έχουμε ακούσει καρδιά είναι όλα οκ!θα ξανά πάω 17 αυγούστου.εχω τέτοια αγωνία δεν σα το κρύβω!έχω ακούσει διάφορα για παλληνδρομηση και έχω φοβηθεί.ασε που από συμπτώματα κορίτσια δεν έχω τίποτα αν δεν μου έδινε ο γιατρός το υπερηχο κ δεν άκουγα την καρδιά δεν θα το πίστευα χαχαχα 

Φιλακια πολλά σε όλες σας 

 

Τα νέα σου είναι υπέροχα, όλα πανε μια χαρά κ έτσι θα συνεχίσουν!!!!! Περασε ο καιρός!!!!!!Να σκέφτεσαι θετικά, το γεγονός ότι δεν έχεις κάποιο συμπτωμα δεν είναι ανησυχητικό αντιθέτως προμηνύει μια ήρεμη εγκυμοσύνη! Απολαυσε την!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Λογικό κορίτσι μου να μην περίμενες τίποτα από αυτά που σου συμβαίνουν. Συμφωνώ ότι τα σκυλιά είναι δέσμευση αλλά δεν υπάρχει και καλύτερη θεραπεία από αυτά πραγματικά. Η αδερφή σου δεν μπορεί να σε βοηθάει καθόλου με τα σκυλιά? 

Δυστυχώς η αδερφή μου δουλεύει στην Αθήνα κ μένει στο πατρικό, εκεί δεν επιτρέπουν σκυλιά. Και να θέλει δεν μπορεί να βοηθήσει.

Τι να πω.. ελπίζω να λογικευτεί μέχρι τότε ο πρώην κ να τα πάρει, αλλιώς θα πρέπει ν πληρώσω άνθρωπο να τα φροντίζει :sad:

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Δεν εχω αλλα και ετσι ειμαι σε καλυτερη θεση γιατι μπορω να αλλαξω ευκολα.

Ολα οσα λες τα καναμε και μονοι μας, ο γιατρος τπτ...ενα προβληματακι βρηκαμε με το σπερμα και την χαμηλη ΑΜΗ, που αν δεν ηταν τοσο κατω μπορει να εμενα και μονη μου.

Και αυτο με τρελαινει, λογω ηλικιας λεει και ΑΜΗ, μα καλε μου αν δεν ηταν ετσι γιατι να ερθω σε εσενα ?

Τον ανδρικο παραγοντα τον δουλευουμε αλλα θελω να δω τι λενε και οι αλλοι γιατροι.

Νομιζω κατι τετοιο περιμενα και εγω....σε ποιον εισαι αληθεια? 

 

Καλησπερα, ναι πρεπει να εχεις περασει την επιτροπη για το επιδομα.

Οκ το σπερμα να το βελτιωσετε οσο παει , αλλα η  χαμηλη ΑΜΗ απο μονη της δεν ειναι προβλημα υπογονιμοτητας (ετσι μου ειχε πει ο δικος μου εξωσωματιστης).
Επισης στο ΙΑΣΩ στην αιθουσα αναμονης ειχα γνωρισει κοπελα με ΠΩΑ που ειχε πιασει με την 1η προσπαθεια κ τωρα πηγαινε για το 2ο παιδακι. Καθε προσπαθεια βεβαια ειναι διαφορετικη, αλλα θεωρω πως σαν ειδικος θα σας προτεινει εξτρα εξετασεις.

@Ζαργαναρα Υπεροχα νεα! Αν επαιζες στον εκατομμυριούχο, θα ειχες πιασει το πρωτο μαξιλαρακι!!! Απολαυσε το!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Penaki είπε:

Εμένα σήμερα φωτοτυπία κράτησαν από την απόφαση της Επιτροπης και μου φάνηκε λογικό γιατί την πρωτοτυπη μπορεί να την χρειαστούμε για 2η χορήγηση των φαρμάκων. 

Μετά την αποτυχημένη προσπάθεια χωρίς καθόλου εμφυτευση, ο γιατρός μου πήρε δείγμα για βιοψία ενδομητρίου. Να δουμε κ εκεί αν συμβαίνει κάτι. Αν δεν μου το έλεγε όμως σίγουρα θα τον ρωτουσα να κάναμε καμια περαιτέρω εξέταση. Κ γενικά να δω τι θα είχε να μου προτείνει. 

Οχι βρε αφου ειναι 2 αποφάσεις στο χαρτί! Το ενα ειναι η 1η αποφαση για 1 προσπάθεια κ μια αποφαση ακομα για την 2η προσπάθεια! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Οχι βρε αφου ειναι 2 αποφάσεις στο χαρτί! Το ενα ειναι η 1η αποφαση για 1 προσπάθεια κ μια αποφαση ακομα για την 2η προσπάθεια! 

Δεν ξέρω αλλά εμένα ένα είναι αυτό το χαρτί, δηλ. η απόφαση της Επιτροπής για τα φαρμακα. Μια πρωτοτυπη. Γι αυτό έδωσα κ φωτοτυπία στον ΕΟΠΥΥ μήπως τη χρειαστώ παλι. Κάτι άλλο εννοείς μήπως κ δεν καταλαβαίνω? 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, 

Να κανω μια γενική ερώτηση.

Οσες από εμάς είχαν μια προσπάθεια που δεν πέτυχε, είτε λόγω απουσίας εμφύτευσης είτε λόγω βιοχημικής, είχατε από με το κεντρο μια συζήτηση τι μπορεί να πήγε λάθος και τι θα γίνει διαφορετικά την επόμενη φορά; 
Εγώ με το  κεντρο που ήμουν  -γιαυτο και άλλαξα- δεν κάναμε καμια συζήτηση, δεν μου πρότεινε τπτ διαφορετικό παρά μόνο ότι συμβαίνουν αυτά μετά τα 40….

Πάντα καλούσαν οι γιατροι για μια παρηγοριά και κλείναμε ραντεβού για συζήτηση και αξιολόγηση. Μονο ενας υπέραπαίσιος απο το Έλενα που πηρε και φακελάκι 600 ευρώ ουτε καν μου τηλεφώνησε. 


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...